Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#139451) tyielow válasza tyielow (#139423) üzenetére


tyielow
aktív tag

ismét komolyat kérdeztem

YouTube: toty1ka

(#139452) pjen válasza q13579 (#139450) üzenetére


pjen
félisten

Enyém nagyjából 6x 2,5 méteres, szomszedomé kb mint a Tiéd és több mint 30 éve elvan ilyen lemez nélkül.

(#139453) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#139440) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na meguntam a zsinórt,nagyon menete válogatja, hol jó.
Maradok a kócnál, ahol csöpög ott cseréltem.

Fali csap anyáját mivel érdemes meghúzni?
Pl?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#139455) csababarca válasza Z_A_P (#139443) üzenetére


csababarca
őstag

Most bestdoortól kértem 10 darab ajtóra, 1,8.
90X210es ajtók, 2 kivételével 32 cm-s átfogó tok.
Fehér alap, 2 bevilágítóval és wc zárral.

Írtam a Jolának is, ők még nem küldtek.

CPL ajtók, ez mit takar?
ez az olcsó kategória, vagy van lejjebb is?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139456) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, segítségre vagy inkább tanácsra lenne szükségem. Kinéztük a párommal egy emeletes szilikát házat vidéken. Tulaj elmondása szerint a 80-as évek körül épült, belseje teljes felújításra szorul, de nem ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem. Most próbáltam utána olvasni ennek a szilikát építési módnak, mert sajnos nem vagyok jártas a témában. 3 Fő hátrányát találtam:- Sugárzás, ezt most nem fejtem ki, aki tudja tudja nagyon sok cikk van róla. Kb ez a legegyszerűbben kivédhető. 50e Ft ért jegyzőkönyvvel teljes felmérést csinálnak az épületről ha itt megbukik jövő héten akkor sztornó az egész.- Nedvszívó képesség. Ha megszívja magát megdagad és az életbe nem szárad ki. Ezt nem tudom, hogy ki lehet e védeni és valóban valós probléma e.- Másik a porózus kialakítása miatt porlik, és pár oldalon írták, hogy nem lesz annyira tartós mint egy tégla épület. Tudom, hogy minden épület más és más, de ha tegyük fel valahogy körbeszigetelem alulról kb 1m magasan valami vízzáró bevonattal, hogy ne tudjon felázni akkor mennyire lesz tartós? Gondolok itt arra, hogy nem 10-20-30 évre szeretném rendbe tenni. Elképzelhető e, hogy belátható időn belül lakhatatlan lesz és bontásra lesz ítélve?Ha megvan a sugárzás mérés akkor a következő lépcső az a statikus helyszínre hívása, de ez még legalább 2 3 hét. És addig is jó lenne valakinek a tanácsa, aki profi ebben és újított már fel hasonló épületet.
[link]

[link]

Kívülről, és alulról az épület fala: [link]

Itt a kéménynél valami történt... [link]

[link]


Belülről az emeleti szoba fala: [link]

Jó árban van, és ahogy számolunk legalább még egyszer ennyit rá kell költeni, hogy szép legyen. Csak nem akarok egy olyan projektbe belefogni, aminek már előre megvannak számlálva a napjai / évtizedei.

(#139457) Z_A_P válasza csababarca (#139455) üzenetére


Z_A_P
addikt

CPL már jó , alatta van a fóliás.
Az ajtó belseje sem mindegy, van a papírrácstól kezdve a lyuggatott fán keresztül a tömörig.

OK

(#139458) Z_A_P válasza Sakab (#139456) üzenetére


Z_A_P
addikt

", de ha tegyük fel valahogy körbeszigetelem alulról kb 1m magasan valami vízzáró bevonattal,"
-
Oké. És alulról?

OK

(#139459) Borisz76 válasza Sakab (#139456) üzenetére


Borisz76
veterán

Mikor a párommal néztük a használt házakat, akkor volt több fontos szempont :

- Teljes közmű
- Rendes beton alap
( Sok öreg épületet árulnak tégla alappal. )

- Elsősorban tégla falazat
- Talán vályog falazat
- Semmiképpen sem szilikát falazat !

- Szobák száma , mérete
- Kert mérete
- Napelemes rendszer számára megfelelő dőlésű és irányú tető
- Fűtési rendszer állapota
- Szomszédok
- stb...stb...

Szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#139460) 6030D


6030D
Ármester

Szikkasztóblokkot hogy kell méretezni adott tetőfelülethez? 50 mm/m2 jó lehet?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139461) macilaci78 válasza csababarca (#139455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Papírdekor van lejjebb. A CPL felület gyakorlatilag ugyanaz, mint a laminált forgácslapé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139462) csababarca válasza macilaci78 (#139461) üzenetére


csababarca
őstag

tehát akkor a CPL ajánlott? Vagy kevésbé?
Teljes fa az kizárt, az iszonyat drága lenne.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139463) Flowtation válasza Borisz76 (#139459) üzenetére


Flowtation
őstag

Mi szól a szilikát falazat ellen?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#139464) macilaci78 válasza csababarca (#139462) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előző lakásba CPL-t vettünk, nincs vele gond. Arra kell figyelni, hogy a síkok hogy találkoznak. A Borovinál például az ajtólap síkja és éle külön van fóliázva, a teljesen fehér ajtónál látszik az illesztés alatti barna MDF. A mintás ajtóknál ilyen gond nem volt.
Más gyártó csak a dekoritlemezt veszi meg és egy pici ív mellett hajtja be a falcba, ott ilyen gond nincs. Cserébe 10-20%-kal drágább az alap, síklapú fehér ajtó is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139465) Borisz76 válasza Flowtation (#139463) üzenetére


Borisz76
veterán

Szilikát: előnyök és hátrányok az építkezésben

- Helytelen kivitelezésnél alacsony nyomószilárdságból eredő repedezések.

- Hajlam a zsugorodásra.

- A nagy térfogatnövekedés miatt könnyen nedvesedhetnek és penészedhetnek a falak.

Koromból adódik, hogy régebben szinte csak rosszatt hallottam a szilikát házakról. Most rákeresve és elolvasva a cikket annyira azért nem veszélyes a dolog. Mondjuk az is igaz, hogy 100 éves tégla épületet már láttam de 100 éves szilikátból épült házat még nem....


70-s és 80-s években épült házaknál inkább a vizesedés lehet gond mert annó erre kevesebb figyelmet fordítottak mint manapság.
Tehát ha régen jó is volt , mára már lehet , hogy károsodott a falazat a lassú vizesedéstől. Ezért is írja a cikk a végén , hogy mire érdemes / kell figyelni szilikát ház vásárlásakor :

- Amennyiben a ház a rendszerváltás előtt épült, végeztessünk vizsgálatot, hogy ki van-e téve radioaktív sugárzásnak.

- Nézessük meg egy statikussal is, ugyanis a korábban készült gázbeton falazatok terhelhetősége alacsonyabb lehet, amit nem feltétlenül vettek figyelembe a tervezés során.

- Méressük fel az esetleges hibákat egy építésszel, aki véleményt mond a szigetelésről és a vizesedésről is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#139466) csababarca válasza macilaci78 (#139464) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi.
Akkor lehet ezen az úton megyek tovább.

Sajnos 10 ajtónál ezt a 2 millát húztam meg lélektani határnak, egyszerűen nincs több rá most.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139467) Dorian válasza macilaci78 (#139464) üzenetére


Dorian
félisten

A CPL kiváló, de csakis olyant szabad venni, ami egybefóliázott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139468) Kukipapa_rr válasza pjen (#139437) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Tehát úgy érted, ez egy 4 m-es külső fal rész, ahol nincs szigetelés egyáltalán?

És nincs penész gond?

(#139469) Kukipapa_rr válasza Kukipapa_rr (#139435) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Tisztelettel, valakinek van ilyesmivel tapasztalata?

(#139470) tyielow válasza Kukipapa_rr (#139469) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nincs. És ha az 5 centit grafitból, a többi meg mondjuk 12 cm sima eps-ből lenne? Vagy: ahol csak 5 cm fér el kívülre, belülről még feltennétek 10 cm Multipor belső oldali hőszigetelést?

YouTube: toty1ka

(#139471) Kukipapa_rr válasza tyielow (#139470) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Köszi a tippet. Szóval akkor törekedni kéne az egyenletes szigetelésre mindenképp.

A grafitos 20-25%-kal jobb, ennek ellenére 5 cm grafit / 12 EPS-nél nem lesz jelentős különbség a szigetelési képességben?

(#139472) macilaci78 válasza Kukipapa_rr (#139469) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam hasonló a helyzet, annyiban rosszabb, hogy a konyhaablak kávájáa fut a külső falsíkkal. Konkrétan az ablakkeretig lehet/kellene futtatni a hőszigetelést. Ráadásul abban a sarokban vasbeton oszlop van, egyenes út a hőhídhoz. A lakások harmada ilyen kialakítású a házban.
Szóval annyira nem is baj, hogy nincs meg a nagy közös akarat.

A helyedben köpnék egyet és trapézra vágnám a szigetelést azon a részen. Tehát feltenném a házra körbe a kívánt 20 centit, az ablaktól meg 1-2 méterre elkezdeném 5 centire csökkenteni a vastagságát.

Ablakcsere, ablak áthelyezése nem játszik, ha jól látom. A 370 széles ablakból elveszel 20 centit, nem marad üveg a nyitható műanyag ablakban. És nincs is hova tenni. :(

Az azért számít, hogy mi a tájolása annak a csomópontnak. Ha északi, akkor az nagyobb eséllyel jelent gondot.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139473) csemberlen válasza 6030D (#139460) üzenetére


csemberlen
őstag

SZerintem nem a tetőfelület négyzetmétere számit, hanem a földre vetitett felülete. 5cm-nél több nem sűrűn esik szerintem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#139474) pjen válasza csababarca (#139462) üzenetére


pjen
félisten

Radex beltéri tömörfenyő ajtó 8P balos 75 cm x 210 cm.66900Ft
Nem is olyan drága. :)

(#139475) macilaci78 válasza pjen (#139474) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, átfogó tokkal, felületkezelve. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139476) pjen válasza macilaci78 (#139475) üzenetére


pjen
félisten

Arról volt szó, hogy fa.A felület kezelés bármi lehet akár két réteg lazúr is. A tok lehet geréb is. :)

(#139477) mikloss

Sziasztok!

Lenne a panel lakásunkban egy teljes radiátor csere kb. 450e Ft összértékben.
Erre úgygondolom már érdemes valamilyen szerződést kötni a szakival aki fogja végezni. Tudtok valamilyen bevált formátumot erre az esetre? főleg garancia, meg a munka hiánytalan elvégzése miatt.
Googlival csak ilyen rendes munkaszerződéseket találtam, ilyen eseti megbízást nem.

Köszi! :R

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#139478) csababarca válasza pjen (#139474) üzenetére


csababarca
őstag

Nem az ajtó a drága, hanem a tok.
legalábbis a legtöbb esetben.

de megnézem ezt a radexet.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139479) pjen válasza csababarca (#139478) üzenetére


pjen
félisten

Obi leírásban 8 cm tokkal van.

(#139480) csababarca válasza pjen (#139479) üzenetére


csababarca
őstag

látom közben.
ez esetben asztalossal kellene csináltatni valami takarólécet.
32 cm-s tok kell nekem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139481) nemlehet


nemlehet
őstag

Tanácsot szeretnék kérni. Födémszigetelés előtt állok és rengeteg egymásnak ellentmondó információt találok a neten.
A ház egy elég régi épület több lépésben felújítva. A padlás kb 200 nm (11*18m) tehát a választott anyagok ára már csak a mennyiségnél fogva is igen jelentősen befolyásolják a végső költséget.
A födémet egészen pontosan nem tudom hogyan épül fel, de ahol meg lett bontva a belső munkák során ott úgy néz ki lentről felfelé, hogy 5 centis fa deszka-tégla (szerintem B30-as)- majd felette 20-25 centi vasbeton. Halvány emlékeim vannak gyerekkoromból, hogy itt eredetileg fafödém volt sártapasztásos náddal, ez lett kicserélve tégla-betonra. Elég drága a házat fűteni és ez a fajta betonfödém kb 0 szigetelőképességű így szeretnénk a födémet járható szigeteléssel borítani.

Először léphető kőzetgyapotot akartunk (Rockwool steprock HD) de az a szükséges 20 centis vastagságban sajnos túl sokba kerül.
Aztán rátaláltam erre az URSA XPS bakos rendszerre.
Ez jónak néz ki és mivel a szigetelés oroszlán része üveggyapot így szerintem ár-érték arányban elég jó. Ugyanakkor jön a kérdés, hogy mivel alakítsak ki járható felületet.

Adná magát az OSB lap, de az papíron párazáró és bár nyilván kerül alá hőtükör párazáró fólia, valamennyi pára biztos hogy felkerül a padlástérbe, ezt bezárni az üveggyapotba nem jó ötlet.
És akkor itt jönnek az egymásnak ellentmondó információk.
1. Sokak szerint 25 centi beton már önmagában párazáró, így ha erre még ráfóliázol akkor nem kell aggódni mi van fölötte.
2. Egyesek szerint TILOS OSB-vel fedni, mert a modern OSB műgyantás összetétele párazáróvá teszi.
3. Mások szerint enged annyi párát az OSB hogy ez nem gond, amúgy se tudod tökéletesen illeszteni, annyi rés elég a kiszellőzéshez.
4. Beszéltem az URSA-val, ők hézagos deszkaburkolatot ajánlanak. Ezzel az a baj, hogy, egyrészt 2x annyiba kerül mint az OSB és utána nem lehet ráburkolni amikor be akarjuk építeni a tetőteret. Ahhoz meg egy kicsit drága, hogy utána kidobjam a francba az egészet.

Alternatívaként még felmerült, hogy lehetne járható EPS. Mivel nem tud vizesedni és önmagában is párazáró, ha erre megy rá az OSB akkor nincs baj. A problémám ezzel az, hogy egyáltalán nem hangszigetel, így egy későbbi beépítés esetén a dübögést nagyon jól közvetíti, ergo nem ideális egy később beépítendő födémen.

Véleményeket, javaslatokat elfogadok, hátha van valami amire nem gondoltam. Após szerint túlaggódom, ha normálisan megcsináljuk a párazárást akkor 20 centi szigetelés már jó eséllyel nem fog vizesedni. Számolásaim szerint a harmatpont mindenképpen a szigetelésbe fog esni, tehát ha van páralecsapódás akkor az biztos hogy a járható burkolat alatt lesz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#139482) pjen válasza nemlehet (#139481) üzenetére


pjen
félisten

Én, ha kéőbb de a közel jövőben be akarnám építeni valami könnyű beton hőszigetelést választanék. Perlit vagy polisztirol gyöngy betont. Ez csak 5let.

(#139483) kiir válasza nemlehet (#139481) üzenetére


kiir
tag

Az a baj, hogy ellentmondóak a célok. Ami jó (járható vagy nem járható) padlásszigetelésre, az nem lesz jó később a beépítés után. Legalábbis olcsón nem. Pl. hogyan akarod később beépíteni a ritkított deszkaburkolatot (vagy bármit, ami páraátengedő)? Vagy miért lenne jobb lépéshangszigetelő a bakos rendszer kőzetgyapotja, mint az EPS?

Két úton lehetne elindulni. Az egyik az alapterülettel való játék: a teljes 200 m2-t fenn akarod tartani későbbi beépítésre, vagy elég egy kisebb rész? A másik a funkciók elválasztása: vegyél annyi és olyan anyagot, ami kelleni fog majd a beépítéskor (mondjuk 5 cm XPS vagy lépésálló kőzetgyapot, plusz annyi táblás gyapot, ami a későbbi tetősík-szigetelésbe megy majd), azt tedd alulra, és felette egészítsd ki a legolcsóbb tekercses üveggyapottal. Ezt utóbb aztán kidobod, felhasználod a nyaralóra/garázsra, vagy eladod, ha tudod. Ez esetben már most tervezned kell, hogy hogyan fogod később beépíteni a padlásteret -- pl. statikailag nem kérdéses, a tetőd nem szorul felújításra stb..

[ Szerkesztve ]

(#139484) macilaci78 válasza csababarca (#139480) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyártó honlapja szerint 405 mm vastag falig gyártanak átfogó tokot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139485) csababarca válasza macilaci78 (#139484) üzenetére


csababarca
őstag

nincs azzal gond, szinte bármelyik ajtós cég csinál ekkora tokokat.
csak az ára borsos, drágább mint maga az ajtólap a legtöbb esetben.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139486) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Redőny vásárlás előtt állunk, olyan kérdésem lenne, hogy a Somfy motorok megérnek jóval több pénzt, mint a Smart Home motorok?
Annyit tudok, hogy előbbi Francia, utóbbi Kínai gyártmány.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#139487) Z_A_P válasza Kukipapa_rr (#139435) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azert eleg nagy a kulonbseg, 5 vs 20.
1) Tegyel oda 10cm 5 helyett, annyi hogy az ablak fele kozelitve lecsapod, vegen 5 cm lesz. Igy jovel kisebb feluleleten lesz csak 5 cm, es az ablak sincs betemetve.
2) Jobb hoszigetelot tegyel arra az oldalra, grafitos, vagy a PIR allitolag nagyon jo meg. Ezzel valamennyit kompenzalsz.
3) A hazon mekkora van?

OK

(#139488) Z_A_P válasza nemlehet (#139481) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mivel nem tud vizesedni és önmagában is párazáró

EPS? Ezt ki mondta. :F Dehogynem tud.
Az XPS ami nem tud. Ez pl jo: [link]

OK

(#139489) Dorian válasza beci (#139486) üzenetére


Dorian
félisten

Egy esetből nem lehet statisztikát vonni, de nekem 3 Somfy van 15 éve gond nélkül

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139490) nemlehet válasza kiir (#139483) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezek szerint nem sikerült jól megfogalmazni a problémakört.

hogyan akarod később beépíteni a ritkított deszkaburkolatot (vagy bármit, ami páraátengedő)?
Pont ezért írtam, hogy bár az URSA ezt ajánlja, de én nem preferálnám, mert később lehet kidobni.

Vagy miért lenne jobb lépéshangszigetelő a bakos rendszer kőzetgyapotja, mint az EPS?
Az EPS tökéletesen átviszi a hangot. Mivel az XPS bakos rendszer több mint 90%-ban valójában szálas szigeteléssel (üveggyapot) van kitöltve ezért sokkal kevésbé engedi át a hangot. Nyilván jobban mintha mondjuk telibe lenne rakva lépésálló kőzetgyapottal.

Statikailag nem kérdéses a tetőszerkezet, eleve úgy lett megépítve, hogy később be lesz építve a tetőtér, tervek is megvannak. Igazából csak elfogyott a pénz, a szüleim nem tudták befejezni 25 éve. A tető jó állapotban van, volt kint több különböző vállalkozó is az évek során megnézni, 20-30 évig nem kell hozzányúlni szigetelésen kívül (nyilván a tetőtér beépítésének része lesz a szarufák közötti szigetelés)

Az a baj, hogy mindenképpen járhatónak kell lennie jelenleg a padlásnak, mert rengeteg dolog van fent amiket még csak ki sem tudok dobni, mert jelenleg örökösödési per tárgyát képezik. Persze opció lehetne, hogy elvitetem őket egy raktárba, de akkor meg a raktárat fizethetem évekig tehát amit nyerek az olcsóbb fűtésen, elvesztem azon.

Ha csak arról lenne szó, hogy valahogy szigeteljem le akkor legurítanám 30 centi üveggyapottal és csókolom, 2 közlekedő a kéményhez meg az ablakhoz.
A baj az, hogy úgy kéne leszigetelni, hogy járható legyen, elbírja a fenti cuccok súlyát, ne rohadjon be a járható felület alatt és lehetőleg minél kevesebbet kelljen kidobni belőle a későbbiekben.
El tudom fogadni, ha nem megy minden egyszerre, a prioritási sorrend, hogy most drasztikusan javítsunk a ház energiahatékonyságán, utána az, hogy ezt lehetőleg úgy tegyük hogy közben nem rohad be az egész és harmadlagos szempont, hogy ebből a későbbiekben lehessen tovább építkezni.
Végülis ha belegondolok kb 5-8 év mire a tetőtér beépítése komolyan elindulhat, addigra meg annyi minden változik, lehet felesleges ezzel a szemponttal foglalkozni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#139491) Kukipapa_rr válasza macilaci78 (#139472) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Remélem, jól értem az ablakkeretes problémádat. Én erre egy olyan tippet kaptam, hogy faragjuk körbe az ablakot, és oda tegyünk extra hőszigetelést.

Keleti oldal, de nem nagyon éri nap. A trapéz formájú vékonyodó szigetelés érdekes ötlet, köszi.

(#139492) Kukipapa_rr válasza Z_A_P (#139487) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

1-2: igen, valami ilyesmi kombináció jó ötlet, köszi.

3. 20 cm a terv, több nem fér oda.

(#139493) Exodion válasza beci (#139486) üzenetére


Exodion
aktív tag

Somfyval nincs tapasztalatom, en portost hasznalok - ami meg Lengyel :DDD - minden ablakon. Nalam az dontott hogy a hozza kaphato FALI kapcsolo (nem taviranyito!) az normalisan nezzen ki. Na most ez sem egy matyohimzes (Portos PE-1/2) de pl ketcsatornas uveg erintos redonykapcsolot valamiert meg nem talaltak fel ;] .

(#139494) csababarca


csababarca
őstag

ajtóház.hu-val van tapasztalat?
ők is adtak 1,5ért cpl ajtókra ajánlatot, megbízhatók?

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139495) Dorian válasza Exodion (#139493) üzenetére


Dorian
félisten

Miért kellene hozzá fali kapcsoló?
Bevédőcsöveztettem és Legrand fali kapcsolókat tettem fel hozzájuk, olyan dizájnnal, mint a lakásban az összes többi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139496) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Segítsetek kérlek.

Univex ventillátort ajánlott a burkoló a fürdöszobába elszívasra. 125ös légtechnikai csövet tettem be, de nem találok ilyen méretben, csak 120 de inkább 100mm-esben.
A kérdés leginkább az volna, hogyan alakitsam ki a jövendőbeli ventinek a betáplálást, mert most a bal alsó sarokban figyel ki a gégecső, de még bárhova be birom kaparni neki a helyet majd begipszelem.

Tudnátok ebben segíteni, hogy mi az általános ezeknél a ventiknél, és melyik lesz tartós ami kapható is 125ös méretben?
A burkoló úgy emlékezett, hogy univexnél bal felül vagy jobb alul lehet forgatástól függően a betáp.
Ott egyébként a sarokban hátulról érkezzek be a centibe és már csak vezetékkel vagy hagyjam hosszabbra a gégecsövet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#139497) Z_A_P válasza gordonfreemN (#139496) üzenetére


Z_A_P
addikt

Előbb vedd meg a ventit, próbáld oda, es akkor mm pontosan tudni fogod hova kell a kábel. Nekem eléggé hajlitani kellett, ott nemhogy a gegecso, de még a 3 vezetéket is kibontottam a kábelből (ha jól emlékszek), es csak azok lógtak ki a csempebol.

OK

(#139498) beci válasza Dorian (#139489) üzenetére


beci
őstag

Azt azért gondoltam én is, hogy jobb minőség, és valószínűleg tartósabb is, kevesebb meghibásodással.
Csak ugye itt jön a képbe az, hogy mennyivel. :) Az ár kb a 3-szorosa. :)

Exodion:
Erről még nem hallottam, de utána nézek köszi. Nálunk távirányító lesz, nem kapcsoló.
Igaz,azért bizonyos szintig az sem mindegy hogy néz ki. :D

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#139499) sakal83 válasza nemlehet (#139490) üzenetére


sakal83
addikt

A jarhatova tetel igy is es igy is draga lesz. Hiaba agyalsz rajta sajnos. Ha gyari lesz a megoldas, ha osb lapos ha deszkas. Es uj tetoter kialakitasanal ugyis dobhatod ki sz egeszet sajnos.

A legolcsobb az lenne hogy mar most kialakitod a kesobbi beepites aljzatat. Terhelheto nem dobod ki majd az anyagot es vszinu h most olcsobb kivitelezni mint x ev mulva.

[ Szerkesztve ]

(#139500) csemberlen válasza gordonfreemN (#139496) üzenetére


csemberlen
őstag

125 csövet nem fogja eltakarni egy átlag ventilátor. Legyen időzitős, és belső zsalus. Valóban meg kell venni az a tuti.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.