Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#139801) BigBlackDog válasza gordonfreemN (#139799) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ többiek: :R Köszönöm az infókat. Kicsit nekem is soknak tűnt a 6-7 kW, de akkor nem hiába. Gondolom egy 3-5 kW-os készülékhez áramforrás biztosítása is barátibb (ha jól tudom, 3*25 A áll rendelkezésre).

(#139802) pjen válasza BigBlackDog (#139801) üzenetére


pjen
félisten

25A elég lenne a 6-7KW os klímához, viszont lefújná a fejed.

(#139803) föccer válasza pjen (#139802) üzenetére


föccer
nagyúr

Még annyi sem kell neki. 3,5 kW teljesítményen 4-4,5A között vesznek fel a klímáim, hűtésben. Fűtésben sem sokkal nagyobb az áramfelvtelük.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#139804) BigBlackDog válasza föccer (#139803) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Indítóáram tekintetében nem lesz nagyobb? :B

(#139805) biker válasza BigBlackDog (#139801) üzenetére


biker
nagyúr

egy mai 6-7kW klímának C16 bőven elég.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#139806) zoli03 válasza BigBlackDog (#139804) üzenetére


zoli03
őstag

Ezek nem úgy indulnak, mint egy lágyindítás nélküli villanymotor. Nekem fél-1 perc, mire eléri a maximumot, először csak elindul a beltéri mókuskereke (30 W), aztán kint csinál valamit a kompresszor, de ott is lassan nő az áramfelvétel.

[ Szerkesztve ]

(#139807) almafa42 válasza föccer (#139803) üzenetére


almafa42
aktív tag

3.5kW teljesítmény nem konkrétan azt jelenti, hogy 3500 VA / 230V = 15A? Én eddig úgy értettem, hogy a klíma természetesen mehet alacsonyabb teljesítményen, ehhez kevesebb áramfelvétel párosul, de ilyen amit írtál nincs. Vagy a SCOP/SEER szorzóval együtt gondoltad?

[ Szerkesztve ]

(#139808) pjen válasza almafa42 (#139807) üzenetére


pjen
félisten

Az egy viszony szám, vagy nem tudom mi. Nálam 2x2,5KW pana klíma hűt- fűt 10A kismegszakítóról.

(#139809) Dorian válasza almafa42 (#139807) üzenetére


Dorian
félisten

Az a hűtőteljesítmény. A teljesítményfelvétel ennél alacsonyabb, pl. amit én nézek 3,5-es klíma, ott a max áramfelvételnél 11A-t írnak.
De 3,5-es klímák adatlapjain max felvett teljesítménynél csak 1600-1800W-okat látok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139810) csemberlen válasza almafa42 (#139807) üzenetére


csemberlen
őstag

A végén oszd el a COP-pal, mert a 3,5 kW nem a felvett, hanem a leadott teljesítmény.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#139811) almafa42 válasza pjen (#139808) üzenetére


almafa42
aktív tag

Persze, elmehet 10A megszakítóról, de ha tartósan felvenne a kettő együtt 5kW teljesítményt akkor leverne a biztosíték.

(#139812) almafa42 válasza csemberlen (#139810) üzenetére


almafa42
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, így tiszta. Azt hittem, hogy a 3.5 vagy 5 kW a klímákon a felvett teljesítményt jelöli, ezért nem értettem.

(#139813) biker válasza almafa42 (#139812) üzenetére


biker
nagyúr

adatlapon ott lesz, pl egy 3.5kW-os klíma ha inverteres és van egy 4.5 körüli cop-je (scop lehet magasabb, mert az csak a szezonális), akkor értelmezhető is, hogy mondjuk 230-980W közt vesz fel
max áram meg kb 4.5A

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#139814) gordonfreemN válasza biker (#139813) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm, mire ideértem már meg is lett adva a pontos adat. Nekem a 3,5kW-os, igaz egy aldis műszerrel, de indulásnál valóban 1kW körül kér a konnektorból majd lehűtve már csak 100-200W.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#139815) pjen válasza biker (#139813) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz, de a gyartók szerintem biztosra mennek. Az én 2,5KW os klímámhoz 16A kismegszakítót írnak. Lányoméknak van 5Kw genex, a papírján 28A van, de 16 ot se kér.

(#139816) föccer válasza almafa42 (#139807) üzenetére


föccer
nagyúr

A hűtési és fűtési teljesítmény van megadva. Scop és Cop érték az az arányszám ami az ehhez a hőteljesítményhez felvett villamos teljesítmény párosul. Kb 3-4 körüli értéket tudnak a levegő/levegő hőszivattyúk. A 3,5kW hőteljesítményre így jön ki kb 4-5-6 A villamos teljesítmény.

#139804
BigBlackDog

Mai normális klíma nem csúcsteljesítménnyel indítja a kompresszort, hanem alacsony teljesítményről modulálja fel magát. Olyan mint szerszámgépeknél a lágyinddítás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#139817) Chris0321 válasza JoolsNOS (#139800) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Ti szereltétek be vagy hivatalos szerelő?

(#139818) beers válasza Viperator (#139759) üzenetére


beers
addikt

Én a lidl-ben vettem pár hete 4k-ért!

[link]

M&N

(#139819) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Utóbbi időben látványosan megnőtt az áramfogyasztásom, a klímázás mennyiségén túl semmi nem változott. Normális szerintetek, hogy napi átlag 10 kWh-ákat tekerek bele az órába? Most ez nyilván önmagában nem sok infó, de egy újépítésű társasházi, ~43nm-es lakásáról van szó, minden gép akkor lett újonnan beszerelve. Tegnapi példa, ~2,5 óra alatt 2 kwh-t tekert a főmérő, ez idő alatt csak a klíma ment. Ami furább, hogy tegnap 19:00 és ma 08:00 között 6kwh óra volt a növekmény úgy, hogy semmi érdemleges nem volt bekapcsolva, még klíma sem.

Júniusban majdnem 300kwh volt a fogyasztásom. Összehasonlításképpen, ugyan ebben az épületben, de egy másik (~33nm-es) lakásban tavaly a legnagyobb havi fogyasztásom 188kwh óra volt, azonos gépparkkal és használati szokásokkal (sőt, szerintem ott többet is ment a klíma). Szóval irreálisnak tartom a több, mint 50%-os különbséget.

Klíma tekintetében annyi a kölönbség, hogy a mostani egy 2 beltéri egységes kialakítás. A kültéri egy ilyen Fisher modell. Vannak okoskonnektorjaim, de a klíma sajnos direktben van rákötve a hálózatra, így max a relé környékén tudnám mérni a fogyasztását. De ugye a klíma csak egy tipp, az említett most éjszakai 6kwh óra pl teljes rejtély.

Van esetleg tippetek, hogy merre lehetne tovább menni a "nyomozásban", mert ez egyre jobban bassza a csőrőm? Egyáltalán szerintetek is irreálisan hangzanak a felvázolt számok? Március óta vagyok ebben a lakásban, szóval hatalmas statisztikám még nincs róla. május-júniusra volt 380kwh a fogyasztás, az is 190kwh óra csak mondjuk/hó.

Köszi! :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#139820) macilaci78 válasza TheProb (#139819) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami még kimaradt, hogy hány fokot tartasz a klímával. Nem mindegy, hogy 20°C, vagy 26°C.
Lakatfogóval tudod mérni a klímához menő kábelt. Legrosszabb esetben a klíma takarólemezét leveszed, a sorkapocsból kikötöd a vezetéket, teszel rá egy lengőcsatlakozót, illetve a helyére egy dugvillás kábelt és be tudod ott üzemelni az okos konnektort.

A klíma mellett megnézném a hűtőt, fagyasztóládát is. Esetleg csapd le egyesével a kismegszakítókat, hátha kiderül, van-e valahol gubanc.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139821) TheProb válasza macilaci78 (#139820) üzenetére


TheProb
veterán

24-25 fokra szoktam lőni. A éjszakai 6kwh-ás fogyasztás mellett a hűtő valóban megérhet egy mérést, mert nagyon más nem ment...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#139822) macilaci78 válasza TheProb (#139821) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Villanybojler. De egy rosszalkodó táp is tud viccet. Hifi, pc, tv, telefontöltő... Csak pár dolog, amit használaton kívül lusták vagyunk áramtalanítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139823) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Van ötletetek,mit lehetne a konyhába a konyha (étkező) asztal melletti falra tenni falburkolónak? Ez a fal szemben van a falicsempézett jobb oldali konyhabútoros fallal + az ablakos fal (de ott hűtő lesz a sarokban).

Laminált volt az első gondolatom. Azt lehet gipszkarton ragasztóhabbal feltenni? A fal át lesz spaklizva, esetleg kőműves kalapáccsal megütögetem. Nem tudom, tágul-e a ragasztóhab.

Vagy ha valami egyszerűen kivitelezhető megoldás volna, az is szuper... kicsit már fáradok...

TheProb: lekapcsolni minden megszakítót a lakáselosztóban és egyesével vissza, miközben figyeled a fogyasztást. Mondjuk óránként vagy amennyire türelmes vagy

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#139824) adatfalo válasza zsolt008 (#139766) üzenetére


adatfalo
senior tag

Sajna nincs vele tapasztalatom, a projekt nem jött össze így ez se kellett.

www.adatfalodesign.hu

(#139825) csemberlen válasza gordonfreemN (#139823) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#139826) 6030D válasza gordonfreemN (#139823) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk most a lakásban tapéta van. Egy tekercs, 3 csík, ~1,5 m. Az alap színvilága ugyanaz a bézses, mint a konyha többi eleme. El is különíti a részt, le is mosható, igény esetén cserélni sem bonyolult.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139827) macilaci78 válasza gordonfreemN (#139823) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laminált padlót kinyomópisztolyis ragasztóval! Valami rapid ragasztó, Mester, Soudal, stb.
Amikor a padlóra rakod a lamináltat, ott is az új elemet a korábbiakhoz pattintod, a klikk feszül. A gravitáció segít és a már lerakott mező nem mozdul. Na, falon ez nincs meg, a ragasztónak kell megoldania.

A gipszkarton és a vakolt fal is nedvszívó felület, ami a ragasztó kiválasztásánál szempont. A laminált hátulján egy vékony vinyl fólia van, hogy az alulról jövő nedvességet nem kapja fel egyből. Ez nem nedvszívó felület.

Amúgy meg sínrendszerrel tetszőleges laminált mehet falra, mennyezetre.

Ragaszthatsz vinylt, az is ellenálló.

Van kimondottan konyhákba gyártott dekorlemez, 2-4 mm vastag tábla, sokféle minta.

Falon is ugyanazok a követelmények a síkkal szemben, mint padlón: száraz, pormentes, nem hepehupás.

Olyat válassz, ami azért kibírja, ha vizes ronggyal letörlöd, nekiütődik a háttámla, asztal sarka.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139828) emre válasza TheProb (#139819) üzenetére


emre
veterán

Az éjszakai áramfogyasztásom engem is zavar.
Nekem ráadásul a klímák H-tarifára vannak kötve.

(#139779) macilaci78

Nekem egy Kemot 500W-os külső akkumulátoros szünetmentesről megy a kazán, meg még pár apróság.
Egy 165Ah traktor akksi van rákötve.
ilyesmi

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#139829) mezis válasza TheProb (#139819) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Mostanában méregettem fogyasztásokat. Fűtőbetét nincs a klímában, csak a kinti "meleget" lopta a lakásba. A hűtés is ugyanez lehet:

mezis

(#139830) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Hővisszanyerős szellőztető (egyhelyiséges) rendszerrel kapcsolatban érdekelne a tapasztalatotok.

Adott egy szigeteletlen távhős (nincs mért fűtés) társasházi lakás, aminek a gyerekszobáját szeretném friss levegővel ellátni, a lehető legkevesebb zajjal.
Sajnos a szoba ablakai egy 4 sávos forgalmas útra néznek, így a nyugodt pihenés csak csukott ablak mellett működik, így viszont pillanatok alatt megreked a levegő és elkezd emelkedni a hőmérséklet, a szomszéd szobában van klíma, az némileg tudja javítani a hőérzetet napközben, de friss levegőt még este sem igazán tudunk bejuttatni, mert még 10-11 órakor is gyorsulási versenyt játszanak az utcán...

A feladatra egy Aerauliqa Quantum HR-100 Pro-t néztem ki, elvileg ez kevésbé továbbítja a kinti zajt.

Megoldás lehet ez a problémára?
Mennyire zajos egy ilyen készülék, illetve mennyire továbbítja a kinti zajt?
Használ valaki szellőztető rendszert lakásban (fürdő-wc nem játszik, szoba a fő fókusz), mik a tapasztalatok?

:R

[ Szerkesztve ]

(#139831) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Ilyen ragasztott tapéta van a falon: [kép]
Erre rá lehetne Komar fotó tapétát ragasztani? Pl ilyet: [link]
Vagy le kéne szedni az egész falról? Le lehet egyáltalán normálisan szedni ha nem vagyok szaki?
Mennyire nehéz felrakni egy ilyen ragasztós Komar fotótapétát? Az öntapadós nagyok horribilis áron vannak :( :B
Vagy csak kenjem le fehérre ezt és kész ha nem akarok ilyen falat tovább? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#139832) csababarca


csababarca
őstag

Valakinek Leo csőbúvárszivattyú?
Leo PS-04A áramláskapcsolóval?

Akadozik a működése.
Szóval ritkán van használva, de most a héten kellett.
Hétfőn bedugtuk, alig akart elindulni, a Failure gomb világított.
Reset gombot nyomokadtam, megindult. Majd megint leállt.
Majd elindult.
Onnantól hétfő-kedd működött.

Ma reggel engedtem egy vödör vizet, azóta semmi.
Továbbra is a failure gomb világít, most már hiába resetelek, nem csinál semmit.
Áramot nem veri le, ha egyszer beindul rendesen, akkor működik.

De biztos valami gubanc van, nem kellene minden használatnál aknát mászni :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139833) JoolsNOS válasza Chris0321 (#139817) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ha hivatalos csinálja akkor nem engedtem volna el amíg nem működik. Mi csináltuk sógorommal. Ő már a sajátjukat simán beszerelte. (igaz más típust) Kábelezéssel nem lehet gond, mert csinálja mit "mondok" neki, csak nem ott áll meg ahol kéne. :(

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#139834) Met válasza bigdady (#139831) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha rá is ragad a kép, csúnya lesz mert látszani fognak a korongok.

Ha leszedni könnyű, kijavítani a falat már nehezebb,

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#139835) bigdady válasza Met (#139834) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt hogy érted?
"Ha leszedni könnyű, kijavítani a falat már nehezebb"

[ Szerkesztve ]

(#139836) Z_A_P válasza Shade45 (#139830) üzenetére


Z_A_P
addikt

Keress ra a topicban.
Nagy esellyel meg fogtok orulni a folyamatos percenkenti ki/be kapcsolastol...

OK

(#139837) pjen válasza emre (#139828) üzenetére


pjen
félisten

Inkább az aksit kellett volna fotózni. ;]

(#139838) sztanozs válasza csababarca (#139832) üzenetére


sztanozs
veterán

van benne vizszint mero (szarazonfutas vedelem)? lehet nem er bele a vizbe...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#139839) Met válasza bigdady (#139835) üzenetére


Met
Topikgazda

Az a ha ott maradt véletlenül. :)

Szóval leszedni könnyű, jó esetben. A fal javítása már nehezebb feladat gyakorlat nélkül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#139840) bigdady válasza Met (#139839) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sosem szedtem még le tapétát :U :)
Lehet inkább csak lefestem fehérre és lesz fehér fal fehér korongokkal...

[ Szerkesztve ]

(#139841) emre válasza pjen (#139837) üzenetére


emre
veterán

Nem láttál még akkumulátort?
Olyan mint a kocsidban van, csak háromszor akkora. :D

Egyébként csak valódi színuszosat vegyél.
Bizonyos kazánok elektronikája elég érzékeny, már a polaritásra is.
Nálunk meg elég sokat ingadozik az áram 226-250v között, és nem hiányzik háromévente egy panelcsere a kazánon.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#139842) csababarca válasza sztanozs (#139838) üzenetére


csababarca
őstag

Szárazonfutàs elleni védelem van benne úgy tudom.
közben szereztem szakit, holnap reggel jön megnézni.
Nem tudom mennyire lett leengedve, de szerintem azzal nincs gond.
viszont van egy kék tartály, amit nem tudok mire van, de kong, lehet levegős?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139843) pjen válasza emre (#139841) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezért írtam, 3x akkora. :)

(#139844) sztanozs válasza csababarca (#139842) üzenetére


sztanozs
veterán

Az a puffertartaly (es kongania kell). Gondolom labszelepet raktatok bele - a szivattyu kimenetere - lehet azzal van gond.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#139845) bigdady


bigdady
nagyúr

Zuhanytálca (akril) megrepedt egy kis helyen, mivel érdemes javítani? :R

(#139846) föccer válasza bigdady (#139845) üzenetére


föccer
nagyúr

Vésővel.

Akril kád nagy hátránya, hogy gyakorilatilag érdemben nem javítható.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#139847) csababarca válasza sztanozs (#139844) üzenetére


csababarca
őstag

Nem tudom, nem értek hozzá.
Szerintem rakott, de holnap jön lecsekkolja mi a helyzet.
Csak furcsa ez, hogy egyik pillanatban felkapja, majd le.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139848) macilaci78 válasza föccer (#139846) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, lehet azt. Kiveszed, hátulról üvegszálas műgyanta több rétegben, elöl pedig műanyag hegesztő, festés, vizes csiszolás, polír.
Ja bocs, érdemben...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#139849) föccer válasza macilaci78 (#139848) üzenetére


föccer
nagyúr

úgy is ki kell vésni onnan. :D És többe kerül megberhelni, mint egy új, ugyan olyan akril kád.

Visszasírhatjuk a zománcozott lemez kádakat. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#139850) macilaci78 válasza föccer (#139849) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ti... Én megvettem az acéllemez kádat 3,8 mm vastag anyagból. :D Szidtak is vele, mint a bokrot, amikor berakták a helyére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.