Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#138451) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Térkövet honnan érdemes venni Békéscsabán, ahonnan kiszállítják normális áron? Mire figyeljek, mennyire kéne kopásállónak lennie?
Teraszhoz kellene, 40x40-es méretre gondoltam, bézs színre, vagy ilyesmi. A Frühwald itt gyártja, de ha jól tudom ott csak viszonteladókat szolgálnak ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#138452) Morris válasza Victoryus (#138451) üzenetére


Morris
veterán

Ferbonex Gyula, illetve szintén Gyula tüzép kft. Én innen vettem korábban.
Én a Frühwaldot nem ajánlom. Irgalmatlan bunkók voltak az értékesítők. Persze ez 2-3 éve volt, nem tudom azóta cserélődött e a bagázs.
Nekem semmelrock van. Olcsó és jó.

[ Szerkesztve ]

(#138453) Morris válasza Because (#138448) üzenetére


Morris
veterán

Azt a tokrögzítő csavart nem szabadott volna átdöfni a tokon.
Annak a fejére kellene rányomni a kupakot.

(#138454) Because válasza Morris (#138453) üzenetére


Because
őstag

a nyílászáró profilja ilyen:

talán azzal nincs gond, hogy át lett fúrva... inkább az hogy nem ül fel semmire a csavar feje, belement amíg belement 300-as fúrószár (nem volt nála más), 150 toktoldó és a hézag

(#138455) zoli03 válasza Morris (#138453) üzenetére


zoli03
őstag

Ez attól függ, hogy milyen merevítés van a tokban. Ha U alakú, akkor a műanyagon támaszkodni fel a csavar feje, ezért át kell mennie a csavarfejnek a műanyagon.

(#138456) Morris válasza zoli03 (#138455) üzenetére


Morris
veterán

És akkor minek vannak a takarók?
Mert nem olyan a kialakítása, hogy a lyukat tömje be, nem a csavarfejet takarja el.
mondjuk nálam is elég kókány módon csináltk meg ezt a részét.

[ Szerkesztve ]

(#138457) tothjozsi96 válasza Because (#138448) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Nem tudod benyomni teljesen?
Lehet hogy a csavar nem lett eléggé betekerve, én ezt a részét nem tudom, nem vagyok ablakos. Hogyha megakarod oldani a problémát akkor a kupaknak a beleilleszkedő pereméből vágj le sniccerrel.

Nálam is ilyen kupakok vannak, de szépen beleültek a helyükre.

(#138458) Because válasza tothjozsi96 (#138457) üzenetére


Because
őstag

A problémám, hogy mint kiderült a 4,5m x 1,8m (sz x m) szerkezetre felül 3 tokrögzítő csavar, oldalanként 2-2 és alulra ha minden igaz 4 jutott és még ezek sincsenek behajtva (szerintem) rendesen .

(#138459) lemmy71 válasza mokus1 (#138449) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem szoktam webshoppos boltokkal foglalkozni, általában az irreálisan olcsón akciózott termékek vagy már nincsenek vagy max 1 - 2 zsák doboz stb. De a kedvéért ránéztem a kohazyra, ott is 6000 felett van a novoplan maxi ;)

(#138460) tothjozsi96 válasza Because (#138458) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szedd ki aztán csináld meg, vagy hívj egy tényleg jó szakit!

(#138461) Tamy válasza lemmy71 (#138459) üzenetére


Tamy
senior tag

Nekem a főoldalon kidobja:
"Vásároljon üzleteinkben min. 10 darabot legkeresettebb termékeinkből 100% jó áron!*
...
Mapei Novoplan Maxi aljzatkiegyenlítő 25 kg: bruttó 5.380 Ft"
Az nettó 4236 Ft.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#138462) Because válasza tothjozsi96 (#138460) üzenetére


Because
őstag

Ez lesz. Csak nem tudom miért fizet az ember (nem is keveset)... és még az alapanyag is tönkremegy.

(#138463) mokus1 válasza lemmy71 (#138459) üzenetére


mokus1
addikt

Kohazy egyébként nem egy webshoppos bolt. Velük jó tapasztalatom van.
Egy dolgot kivéve amikor azt mondja nekem a targoncas hogy álljak rá a villara felemel és leszedem ami kell. :DDD

(#138464) macilaci78 válasza mokus1 (#138463) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ezt mondja, én csak a raklapot hagyom a villán. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138465) tothjozsi96 válasza Because (#138462) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hívj oda egy érdemes szakembert, szedje ki, építse be normálisan. Ennyi a történet.

(#138466) pjen


pjen
félisten

Szevasztok, csak érdeklődöm, hogy balek voltam e? Orom szegélyt szereltettem, barna Lindab szegély lemezek, gumi alátétes csavarok:14000Ft /m? Anyag és munka díj.

(#138467) dethroner


dethroner
veterán

Kerti fészert (tárolót) keresek, kb 2-3 méter széles, hosszút. Leginkább ferde tetős érdekelne, de ha egy könnyű műanyag csatornával meg lehet oldani a csapadék elvezetést, akkor nyeregtető is szóba jöhet. De egyszerűen nem fér a fejembe, hogy lehet az, hogy az ajtaja szinte kivétel nélkül 150-170cm magas ezeknek. De a legtöbb tényleg ilyen 154cm. Hát az a marha, aki bevállalja, hogy térden csúszva mászik be egy ilyen kuckóba? Most vagy mindenki aki ilyet gyárt hülye, vagy én vagyok a hülye, amiért ezen fennakadok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#138468) Poultier válasza pjen (#138466) üzenetére


Poultier
tag

Januárban került fel a garázsra 13750 Ft/m-es áron, ebben az anyag + munka is benne volt.

(#138469) eldoble válasza dethroner (#138467) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az a baja ezeknek, hogy alacsonyak, én egy öreg áccsal csináltam meg, az is 2x3 m, de normál magasságú, rendes, külön vásárolt ajtóval, sáv beton alappal, zsindely tető fedéssel.

(#138470) pjen válasza Poultier (#138468) üzenetére


pjen
félisten

Akor nem érzem magam annyira becsapva. Nekem is komplett anyag+ munka volt 14K. :R

(#138471) dethroner válasza eldoble (#138469) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, röhej hogy mennyire alacsony az ajtónyílás. Mintha valami törpöknek készült volna. Az lenne az igazi tudom ha akkora méretre csinálná az ács amit én szeretnék, de az a mostani anyag és munkadíjakat elnézve, nem állna meg annyiból, amit még ki szeretnék adni érte. A 200-250 körül kapható tárolók meg gyerekméretűek :W

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#138472) Czimby


Czimby
addikt

Kerítés vasszerkezetet mivel szokás festeni, hogy bírjon vagy 10évet(20se baj :) )?
Ha kell fémig csiszolom, van lapkás meg néger korongom is.

Másik kérdés, trapézlemezt(0.45-ös) milyen lemezollóval lehet szépen vágni?
Ezt a kinai görgős adaptert ismeri próbálta már valaki?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138473) ctrlaltdel13 válasza Czimby (#138472) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hosszába még csak csak,de keresztbe esénytelen az olló.
Azt a fúrógépbe befogható sz@rt felejtsd el.
Kérj kölcsön egy gyári minőségi vágót, újonnan 100 felett van.

(#138474) Czimby válasza ctrlaltdel13 (#138473) üzenetére


Czimby
addikt

Hosszába kell csak 3vágás teljes hosszon(1.9m)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138475) pjen válasza Czimby (#138474) üzenetére


pjen
félisten

Kis .flexel nem tudod végig vágni? Én cell colorral festettem eddi

(#138476) Czimby válasza pjen (#138475) üzenetére


Czimby
addikt

flexelni nem szabad, mert leég a vágás mellett a felületkezelés, és ott hamar elkezd korrodálni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138477) Czimby válasza ctrlaltdel13 (#138473) üzenetére


Czimby
addikt

Tudnál linkelni egy ilyen minőségi vágót, csak, hogy tudjam mit keresek.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138478) pjen válasza Czimby (#138476) üzenetére


pjen
félisten

:R Kösz, ezt nem tudtam.

(#138479) ctrlaltdel13 válasza Czimby (#138477) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

[link]
Nekem Makita van, de ez is kiszolgálna.
Bár 3 vágásért tuti nem vennék.

(#138480) macilaci78 válasza dethroner (#138471) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy hülye ötlet, de a sávalapot nem lehetne megemelni 30-40 centivel és az ajtó aljába beletoldani?
Vagy a sávalapból kiálló oszlopokra rakni és az oszlopok közét egyszerűen bedeszkázod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138481) macilaci78 válasza Czimby (#138476) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Merülő fűrész, fémvágó korong esetleg? Hátha nem melegszik fel annyira. A vágott élt ezek szerint mindenképp kezelni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138482) Gabika75 válasza Czimby (#138477) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Szia! Most volt a lidlben lemezvágó 20ezerért. Próba cseresznye alapon vettem, egész használható, pláne ennyiért.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#138483) Czimby válasza ctrlaltdel13 (#138479) üzenetére


Czimby
addikt

Hát igen kicsit drága vágások lennének :DDD

Ez a folytonos lyukasztó néven megy ha jól tudom, ilyen adaptert is láttam fúróhoz, de az még rosszabul működött mint a kínai görgős technika.

Egyébként manuális technikával is megcsinálnám, csak mondja meg valaki melyik az az olló amivel szépen el lehet nyesni.

macilaci78
Azt mondják lemezvágót kell hazsnálni, mert az vágás során felkeni horgannyal az élt.
Egyébként esztétikai okokból amugy is festem majd.

Gabika75
Ahogy nézem már csak volt, mert a jelenlegi akciós ujságban nincs benne. :O

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138484) dethroner válasza macilaci78 (#138480) üzenetére


dethroner
veterán

Ezeknek a lapraszerelt fészereknek sík betonalap kell. Nem kel túl bonyolultra gondolni, kis egyszerű tároló, pl [ez] De hiába lenne megfelelő az alapterület, ha az ajtó mindössze 162cm magas. Vagy van másik elterjedt hülye méret, [154 cm] magas ajtó. Normális? :W

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#138485) macilaci78 válasza dethroner (#138484) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A második magassága is csak 178 cm. Én 196 cm magas vagyok, engem nem kell meggyőzni. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138486) erhas01 válasza macilaci78 (#138481) üzenetére


erhas01
tag

Egy két-hónap alatt átrozsdásodik az új lemez.
Lemezvagó, vagy olló.
A vágott rész a felette levő takarólemez alá kerül.

Mindenkinek:
Azt a rész keressétek, ahol az egész tető cserés lett emiatt.
Én ott értettem meg. ... szakiellenor, youtube ...

(#138487) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
A kb 10 éves térkövemen amerre nem járunk kocsival, elég csúnya lett, feketés színe van, meg halványzöld pöttyök is vannak rajta.
Van ötletetek, hogy lehet a legolcsóbban, legegyszerűbben újjá varázsolni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#138488) Chris0321 válasza envagyok (#138487) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Sterimózni próbáltad?

(#138489) dethroner válasza macilaci78 (#138485) üzenetére


dethroner
veterán

Tényleg kíváncsi lennék, amikor készen van az összerakás, senki nem gondolja utána hogy hát mégse ilyen lovat akartam :F Térden csúszva kell becipelni egy garnitúra autókereket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#138490) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Buta kérdés, de inkább kérdezek, mintsem hülyeséget csináljak. Felraktam egy lámpát (már régebben is egy tucatot, de akkor még nem aggódtam minden hülyeség miatt), majd kb 8 óráig felkapcsolva hagytam, hogy lássam, hogy minden biztosan oké.

Ment szépen végig, ami meglepett, hogy úgy tűnt mintha a LED-ek idővel egyre jobban világítanának (3 db 13W-os égő ment a lámpába), de ezt lehet, hogy csak rosszul láttam, és azért éreztem, mert kint egyre sötétebb lett (a redőnyök miatt a szobában vaksötét volt végig).

Amit kérdeznék, hogy éreztem, hogy egy kicsit langyosodott a búra, illetve maga az a rész is ahol a plafonra van rögzítve, vagyis ahol a kábelek össze vannak kötve a "búra" alatt. Sehol nem volt forró, csak ippeg langyos, és úgy tűnt mintha csak a fém szerkezet vezetné az égőkből a minimális hőt végig a szerkezeten. Ez a kis langyosodás ugye normális? Csak azt nem szeretném, hogy majd meglepetés érjen, és egyszercsak az egész ház lángra kapjon. Egy ilyen lámpáról van szó.

(#138491) envagyok válasza Chris0321 (#138488) üzenetére


envagyok
veterán

Gőzborotvára gondolsz?
Azt próbáltam a gyalogúton, sok mindent levisz, de nem tökéletes.
Esetleg nincs valami anyag, amit rápermetezve jobban könnyebben leviszi?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#138492) Chris0321 válasza envagyok (#138491) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem tudok róla, hogy lenne de attól még lehet.

(#138493) 6030D válasza dethroner (#138489) üzenetére


6030D
Ármester

Két dolog jut eszembe. Az egyik, hogy azokra az emberekre mennek, akik alapterület alapján veszik ezeket, magassággal nem foglalkoznak (S-M-L tojás esete). Viszont az a plusz 30-40 cm lemez oldalanként nem lenne kétszeres ár, szóval nem hiszem, hogy ez a fő ok.
Másik tippem, hogy van olyan jogszabàly (akár màs országban), hogy mondjuk kerítés mellé nem tehetsz, csak 1,8-2 m magas bármit. Ezeket jellemzően mindenki oda rakja, így felelnek meg, a szomszédnak meg nem kell néznie a tuja felett kilógó bádogot. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138494) pjen válasza laci06 (#138490) üzenetére


pjen
félisten

Melegszik a led az elpusztulásuk legfőbb oka is az. Mikor egy meghal és kiveszed, látszik is, hogy meg van barnulva a hőtől.

(#138495) macilaci78 válasza laci06 (#138490) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól látom, az egy zárt doboz, a lednek is van hőtermelése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138496) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Alacsony nálunk a viznyomás, bentre még csak-csak, de locsolni már teljesen alkalmatlan. Nyomásmérőm nincs, átfolyást számoltam, az 9l/perc. A locsló leírása alapján 1 BAR nyomással 16 méterre locsol, namost nálam ez 2 métert jelent.

Most van ilyen a LIDL-ben jóáron:

Vízszerelőt megkérdeztem, azt mondta, hogy ezt ráköthetem a helyi hálózatra, csak áram kell neki és mehet a buli. Én firtattam, hogy 19L csak a puffertartály, és ha egyik oldalt 9l/perc jön a viz de ki 58l/p távozik akkor az gyorsan elfogy... De magyarázott membránról meg levegőről meg mitudomén miről hogy ezt megoldja ez a szerkezet vegyem meg bátran.

Viszont én kertes topikból jövök ahol meg azt írták ez nekem nem lesz jó, mert ha a cucc erősebben szivja a vizet akkor elszivja másoktól, vagy azok csapot nyitnak akkor levegőt sziv, mitudomén..

Én meg egyáltalán nem értek hozzá, csak nagyobb viznyomást akarok minél olcsóbban :C (merthogy ez ideiglenes, lesz majd fúrt kút ahonnan locsolok)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#138497) Dorian


Dorian
félisten

Az normális, hogy lakásonként az 1-1 (hideg-melegvíz) almérő cseréje 100e Ft?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138498) Met


Met
Topikgazda

Van egy ilyen csapunk [kép], a jelölt részen szivárog a víz amikor engedem a vizet és forgatom a felső vízszintes részt.
Elég régi már.
Tömítés csere megoldhatja, vagy csak szét kell szedni és vízkőteleníteni?
Pár éve már szétszedtem más okból, de ugye jól emlékszem hogy nem kell leszedni a tálcáról ahhoz hogy a felső részt levegyem róla? Nem szeretek a mosogató szekrényben tapogatózva baszkódni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#138499) Morris válasza Vismajor01 (#138496) üzenetére


Morris
veterán

Ez kerti szivattyú. Nem erre való.

(#138500) Z_A_P válasza envagyok (#138491) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez kell neked: [link]
Van kisebb kiszerelesben is.
Majd szamolj be hogy mukodik. (nekem itt all sufniban 1 honapja, de semmi kedvem terkovet tisztitani, pedig kene, mert utana impregnalni akarom...)

OK

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.