Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13851) Winner_hun válasza biker (#13850) üzenetére


Winner_hun
félisten

A nagy sárga csík csak az én szememet bántja? Rontja az olvashatóságot. Ha a felső fele fordítva lenne tán egy fokkal jobb lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13852) biker válasza Winner_hun (#13851) üzenetére


biker
nagyúr

eddig senki nem panaszkodott rá, a sárgán a kék elég kontrasztosnak számít, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13853) Winner_hun válasza biker (#13852) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól hogy senki nem panaszkodik rá az nem azt jelenti hogy mindenkinek tetszik is. Lehet sokan tesznek a visszajelzésre.
Igen, kontrasztos, de nem mindegy hogy a sárgák hogy helyezkednek el. Ha a citrom rész lenne felül és úgy sötétedne el akkor sokkal jobb lenne a helyzet. Középen a nagy kontraszt számomra zavaró úgy, hogy még szöveg is van a képen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13854) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani megbízható villanyszerelő szakembert Budapesten? Panellakás felújításáról lenne szó (teljes vezetékelés, biztosító tábla kicserélése, stb.) Köszönöm! :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#13855) biker válasza Winner_hun (#13853) üzenetére


biker
nagyúr

akkor csak egy gond van
Ha a citrom rész lenne felül és úgy sötétedne el akkor sokkal jobb lenne a helyzet.
fentről sötétedik lefelé, fent világos narancs, lent sötét narancs
citromsárga a közelben sincs

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13856) Winner_hun válasza biker (#13855) üzenetére


Winner_hun
félisten

Világosabb sárga ha úgy jobban tetszik. Vagy majdnem citromsárgába hajló világos narancssárga. Tudod te hogy miről beszélek csak kötözköthetnéked van:) Szóval a világos narancs alsó részére írtam: Ha a felső fele fordítva lenne

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13857) wrox válasza biker (#13850) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi, szétnézek.
Közben találtam egy táblázatot, amiből rám ha jól értem akkor a C rész érvényes. Az szerint a 1.5 mm2 réz 25A -el terhelhető. Lentebb valaki írta, hogy 16A-től már 2.5 kel. Akkor ez most hogy van?

(#13858) biker válasza wrox (#13857) üzenetére


biker
nagyúr

Én a B-t szoktam csak nézni, a C már túlzás, tényleg EGYERŰ a kérdés, és mivel senki nem tartja be az egy csőbe max húzható vezetékek számát, beraknak egy 13-as csőbe 8 szálat símán, az nem fér bele a C-be :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13859) csemberlen válasza wrox (#13857) üzenetére


csemberlen
őstag

A táblázat magyarázata hibás. c= szabad vezeték!!! A-t szabad alkalmazni. Ahol hőszigetelt gipszkartonfal van, és kábel ott 13,5 A a 1,5mm2 kábel terhelhetősége

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13860) csemberlen válasza biker (#13838) üzenetére


csemberlen
őstag

A sodrott kötés mindig is tiltott volt!!! A forrasztás mint kötési mód nincs tiltva, de fokozottan kell figyelni, hogy pl, húzásnak ne legyen a kötés kitéve.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13861) csemberlen válasza RoyalFlush (#13854) üzenetére


csemberlen
őstag

Én magamat tudnám ajánlani kb, ápr 15-től, mert addig tart egy nagy
projekt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13862) harry


harry
veterán

WPC teraszburkolatokkal kapcsolatban van tapasztalatok? Jó megoldás lehet ez?
Fedett terasz, talán 20m^2 körül (majd megnézem), jelenleg gerendázaton vannak OSB lapok lefektetve, gerendák között kb. 40-50cm táv, azok meg talán 5cm szélekes (és 10cm magas, ha minden igaz).
Vagy valami alternatíva?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13863) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Elvtarsak Buderus Logamax plus GB 172 T50 van vkinek tapasztalta?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13864) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bazz tejjesn raporogtem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13865) biker válasza csemberlen (#13860) üzenetére


biker
nagyúr

a két hónap átmeneti időszak engedélyével szoktak visszaélni, mert nem 0 naptól tilos :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13866) wrox válasza csemberlen (#13859) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem B30-as téglafal, bergman cső bevésve. B16-os kismegszakító, akkor itt lehet 1.5 réz? Azért nyavajgok ennyit ezen a 15 vs 2.5-en, mert nem vagyok biztos benne, hogy elfér a 2.5. Ha elfér, akkor mindenhova 2.5 megy.
Tegnap voltam sogoromnál, ő meg azt mondja, neki forrasztva vannak a kötések, de rézzel. Ilyen létezik?

(#13867) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok
Erdeklodve olvasgatom a villamos halozattal kapcsolatos ertekezeseket.
7 eve koltoztem a jelenlegi lakasba, akkor egy szaki atszerelte az egesz lakas villamos halozatat, a regi szovet szigetelesu aluminium vezeteket lecserelte es mindenhol kerek falidobozok falba bevesett cso es rez vezetekek behuzkodva, sajnos hirtelen a mereteit nem tudom, de sztem 1,5
A problemam, hogy ugy emlekszem a koteseket ugy oldotta meg, hogy hosszan ossze vannak tekerve es szigeteloszallagot tekert rajuk.

Ha jol ertem ez nem egy jo megoldas erdemes lehet elgondolkodni es a dobozokban a koteseket atcserelni erre a wago tipusu csatlakozasra?

Ennek menete fogom kinyitom a dobozt megszamolom hany vezetek csatlakozik egybe es ennek megfelelo csatlakozot vasarolok.

Elviekben a regi kor alaku muanyag dobozba beleteheto ez a csatlakozo is, nem szukseges ezt kicserelni a videon is mutatott negyzet alaku erre kialakitott dobozkara.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13868) biker válasza Bandus99 (#13867) üzenetére


biker
nagyúr

nem
veszel rugóbetétes csavaros elemet, letekered a szigszalagot a kötésről, levágod 15-20mm hosszban, ami kell az elemhez (ált 15mm) és rátekered.

wago esetén el kell vágni mindet, mert a csavarodott erekre nem tolod rá a kötőelemet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13869) Bandus99 válasza biker (#13868) üzenetére


Bandus99
őstag

Rendben a kerdes meg az, hogy erdemes ill. szukseges ezt megtenni? Vagy nem kell foglalkoznom vele?

Meretet is szeretnem kerdezni, mert latom az aruhazban, hogy eltero meretek vanak -
pl 0,5-1,5 , 1-4, 1,5-6 stb
A meretet ugy kell megallapitani, ha mondjuk 3db 1,5-os tomor rez vezetek van osszetekerve, akkor az ugye 4,5mm
tehat ezt a termeket kell hozza megvasaroli?
[ 5818 ] Rácsavarható vezetékösszekötő 1,5-6 mm2, merev réz

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13870) wrox válasza biker (#13850) üzenetére


wrox
senior tag

Wagot nem árultok? Meg jól látom vagy nem jól látom, hogy ez nálatok 64 Ft/db?

(#13871) biker válasza Bandus99 (#13869) üzenetére


biker
nagyúr

prosi 22. oldal

2-4 vezetéket lehet bele, és a megfelelő keresztmetszethez kiválasztva a kötőelemet.
az 1-4 jó neked, mert vagy 1,5 vagy 2,5-ös kötéseid lesznek
TFM2 vagy TFM3

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13872) biker válasza wrox (#13870) üzenetére


biker
nagyúr

A mienk tracon, ez nem tudom kié? gondolom a jó kis kínai, aminél a kismegszakító 540Ft :)
de ha az üzletet felhívod, segítenek ár kérdésben

Pl ugyanez KANLUX-tól 100-as csomagban 30Ft-ra jön ki

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13873) csemberlen válasza biker (#13872) üzenetére


csemberlen
őstag

gondolom a jó kis kínai Miért a Tracon milyen??

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13874) biker válasza csemberlen (#13873) üzenetére


biker
nagyúr

A tracon legalabb a sajat nevet adja hozza
En a cms vagy milyen csodanevu vacakra celoztam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13875) csemberlen válasza biker (#13874) üzenetére


csemberlen
őstag

Sajna én azt se tartom többre, mint a többi 3 betüs kinai cuccot. vettem annó 16/25/35-ös érvégprést. most is itt kallodik, max idegen macska ellen jó, mert a vezeték préselés után is kijön az érvégből. meg volt kezembe pár más cuccuk is de nem gyözött meg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13876) harry válasza harry (#13862) üzenetére


harry
veterán

Teraszos kérdésre, valaki?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13877) adm válasza harry (#13876) üzenetére


adm
őstag

ha nem zavar a tudat, hogy egy része pet palack volt előtte... akkor lehet.
DE a wpc 10k+ árán mindenképpen alternatíva a telített fa, legyen az deszka vagy valamilyen tömbösített formátumú is. teljesen más hangulata van egy szép faburkolatnak.

16core - 32thread - 64gb

(#13878) harry válasza adm (#13877) üzenetére


harry
veterán

A tudat nem zavar :D
Igazából a fával szemben nagy előnye, hogy nem kell olyan szinten ápolni (mennyire is kellene ezt?), nem korhad / vetemedik / szálkásodik / stb. Bár valóban nem olcsó, én is ilyen 10-11k/m^2 áron láttam.
Kerítésnek milyen lenne? Esetleg akkor oda is ezt tennénk.

Gyártók között van különbség, vagy honnan-milyen érdemes venni? Ahol olcsóbb? Vagy mire figyeljek?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13879) adm válasza harry (#13878) üzenetére


adm
őstag

telített fa esetén nyilván a felhasznált anyagoktól is függ az ápolás. onnantól hogy minden tavasszal (és ősszel) újra kell kenni odáig hogy elég pár évente.
vannak akiknek kifejezetten tetszik, ha szépen öregszik egy fa felület, pl nekem is. de még a szép "tönkremenetelhez" is drága anyagok kellenek.

bővebb tapasztalatom nincs a wpc-vel (akit kellett eddig mindenkit sikerült rávenni a valódi fára), de van már minden elem hozzá, a fal burkolattól a kerítés elemig. mivel az árak nagyon hasonlók nézz meg minél többet, mert a megjelenésben vannak különbségek. van ami egy random műanyag darab is lehetne, van ami egész fa hatású...

16core - 32thread - 64gb

(#13880) biker


biker
nagyúr

múltkor már majdnem elhittem, nem tudok SABLONNAL sem jól köldökcsapozni, mert néha nem passzoltak a lapok.
most feldaraboltam pár lapot hézagolásra 8x8cm-re
szerintetek milyen már ez???
én jártam többször interspannál, eggernél és falconál, csomagoló gépeikat javítottam, láttam a gépeket, nem értem hogy jöhet ki 18mm feletti lap. alatti talán

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13881) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

üdv!

Meg tudja valaki mondani, pontosan mit is jelent az e-Bus -os termosztát?

(#13882) wrox válasza AndrewTdi (#13881) üzenetére


wrox
senior tag

Ez egy modulációs termosztát. A szobahőmérséklet függvényében szabályozza a kazán fűtővizét és teljesítményét. Szabályozható vele a használati melegvíz hőmérséklete is.
Folyamatos kapcsolatban van a kazánnal, nem csak annyira, mint a hagyományos 2 vezetékes termosztátok, amik csak annyit csinálnak, hogy vagy összezárják a 2 pólust vagy nem.
A pontos neve Exakontroll E.
Vezetékes kivitelben már 10 ezer körül lehet kapni.

(#13883) AndrewTdi válasza wrox (#13882) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ez helyettesíti a külső hőmérséklet jeladót vagy még hatékonyabb lesz azzal együtt?

(#13884) wrox válasza AndrewTdi (#13883) üzenetére


wrox
senior tag

Nem helyettesíti, hanem hatékonyabb. Az E-bus több tényező alapján fog így szabályozni. ( teljesen agyonszabályzott lesz a szerencsétlen pára. :) )

(#13885) maross


maross
veterán

Egy gyors kerdesem lenne: Le szeretnem festeni kint a tarolot (valami vakolt fal) feherre, illetve fa teraszkerites+ajtofelfa, fem kapu+drotok, pirosra vagy barnara. Milyen festeket ajanlanatok? Az se baj, ha obiban, vagy tescoban kaphato, koki terminal fele tartok. Letezik olyan, ami jo fara + femre is? Mert ahogy nezem a mostanit, tokugyanolyan szinu, szerintem ugyanazzal festettek. Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#13886) maross


maross
veterán

Esetleg a belvarosban, nyugati-blaha tajekan tudtok valami olcsobb festekboltot?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#13887) biker válasza wrox (#13884) üzenetére


biker
nagyúr

nem helyettesíti, hanem MÁSRA VALÓ, ez a jó válasz.
ha nincs külső hőmérséklet jel, akkor az ebusos belső termosztát nem fogja tudni, melyik visszatérő hőfok jó neki a legjobb hatásfokhoz, kondenzálni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13888) wrox válasza biker (#13887) üzenetére


wrox
senior tag

Persze, mert a külső a külsőt nézi, az E-busos termosztát meg a belsőt. Ezért lesz hatékonyabb a rendszer, ha mind a kettő van, szerintem.
Vagy ez úgy van, hogy ha nincs külső szonda, akkor lóf*szt se ér az E-bus?
Azt viszont nem tudom, hogy a külső figyelő hova csatlakozik, ha van E-bus a kazánon? Külön csatlakozása van?

[ Szerkesztve ]

(#13889) Met válasza maross (#13886) üzenetére


Met
Topikgazda

Klauzál téren van egy festékbolt, a kiszolgálás szuper, mond hogy én küldtelek :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13890) maross válasza Met (#13889) üzenetére


maross
veterán

Ajjaj :). Es mi fog tortenni? Berangatnak hatulra a sotetszobaba, es megcipoznek? :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#13891) Met válasza maross (#13890) üzenetére


Met
Topikgazda

Mond nekik hogy az én törzsvásárlói kedvezményemet vonják le tőled :)

Amúgy, sok mindenük van és normális a kiszolgálás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13892) maross válasza Met (#13891) üzenetére


maross
veterán

Weblapjukon nem latok arakat, ez altalaban nem sok jot vetit eloren. Inkabb beszeljenek flegman addig a 2percig mig ott vagyok, es sporoljak egy ezrest :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#13893) Met válasza maross (#13892) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor hívd fel őket

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13894) biker válasza wrox (#13888) üzenetére


biker
nagyúr

a külső érzékelő 99%ban síma PTC vagy NTC, terminálra

az e-busos annyival tud többet, hogy onnan is programozható a kazán teljes program hozzáféréssel, kijelzi a lángot, vízhőfokot, bármit, 2 szál dróton, +a kazán a pontos szobahőmérsékletet tudja, nem a ki-be állást, ebből tudja, hogy ha 2 óra múlva te már 22 fok helyett 21 fokot szeretnél, és kint 6fok van, akkor mennyire vegye a kazán teljesítményt, hogy a szoba 2 óra múlva csak 21 fokos legyen, és a visszatérő víz és a kinti levegő aránya jó kondenzációt okozzon :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13895) thyeby válasza biker (#13880) üzenetére


thyeby
őstag

Kétképpen lehet 18mm felett a lap:
1 - régi, 19mm-es, amikoris ez volt elterjedtebb
2 - nedvességet kapott (pl a sufniban, ahol tárolva volt, beférkőzött a köd). Ez utóbbi alattomos is, mert a lap széleitől a közepe fele csökken a vastagság - pontosabban a közepe felől a szélei fele nő, mert ugye oldalirányból több nedvesség tud beférkőzni, mint a lap palástjáról, és egyre bentebb egyre szárazabb.
A gyártás során is előfordulhatnak malőrök, de azokat a lapokat alaposan leértékelve adják el.

Több fa van, mint asztalos!

(#13896) Winner_hun válasza thyeby (#13895) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. pont nem lehet. 13 db anyag van egymás mellett. 13 mm-nyi eltérésnek kellene lennie de látszik hogy 3 mm körül van az eltérés.
Azt hogy elterjedtebb így nem merném leírni. Régen 19 mm-es bútorlap (is) volt, úgy tudom nem volt mellette 18-as. Aztán jött az anyagtakarékosság és a 19-eset már nem gyártanak, van helyette 18.
2. köd szvsz max. a széleken okozna minimális dagadást.

Gépbeállítási probléma ez leginkább. Én is tapasztaltam már hasonlót.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13897) thyeby válasza Winner_hun (#13896) üzenetére


thyeby
őstag

Igazad van, átgondoltam jobban később, s magam is rájöttem. (Elég zokni vagyok már agyilag este 10 után mostanság.)
Magam sem emlékszem régen 18-as lapra. Azonban úgy vélem, nem tisztán anyagtakarékosságról van szó, ugyanis a 18-as lapok masszívabbak, mint a régi 19-esek. Csak egy csomó faramuciságot hozott az átállás idején az a korszak, amikor egyszerre volt jelen mindkét lapméret. Hogy az élzárás döcögősebb volt néha, az még hagyján, de amikor került egy "alkotásba" csupa véletlenül mindkét méretből, hát az le tudta vinni alfába az egész projektet.
Egyébként ma is sok kalamajka forrása, amikor (a valóban anyagtakarékosságból készült) 16-os lap keveredik egy bútoron belül a 18-assal. Van hogy csak a munka szaporodik miatta, de van, hogy a selejt.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13898) biker


biker
nagyúr

nem, a kérdéshez annyit, hogy mind egyszerre lett vágatva, augusztusban, felül nyír, alul redwood lapok, ugyanabból a szériából kimaradt lapok pár napja feldarabolva.
Persze, a raktárban állhatott 2 évet is, igen, ez lehet megoldás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13899) #47053824


#47053824
törölt tag

cserepezes lesz kb 2 het mulva es elgondolkodtam egy villamvedelmen. elvileg nem kotelezo, mert csaladi haz, senki nem is javasolja, de mivel dombteto, en tennek fel egyet.

kolteni nem akarok tervezesre, a haz villamos berendezeseinek vedelme se "erdekel", csupan a tetoszerkezetet illetve a kemenyt szeretnem valamilyen szinten vedeni.
leirna valaki mit kell vennem /milyen keresztmetszetu vezetot/, hogy kell telepiteni /korbe a teton, vagy csak a kemenytol le a foldig a legrovidebb uton, milyen melyre kell leverni, stb/

tisztaban vagyok, hogy ez egy kulon "szakma", de a semminel talan tobbet er, ha van fent valami.

(#13900) thyeby válasza #47053824 (#13899) üzenetére


thyeby
őstag

- A tető legmagasabb pontjára teszel egy méternyi betonvasat tovább magasítva ezzel a tetődet.
(Ez minél vastagabb anyagból van, annál jobb. D=20mm-től felfele már jó.)
- Ezt folytatod mondjuk D=8mm (Ha vastagabb, az jobb!) betonvassal a földig.Ahol ez a kettő csatlakozik, ott nagyon jó csatlakozás legyen. Mondjuk összevarrod a heggesztőapparáttal jó 20cm hosszon mindkét oldalról.
- Leásol a földbe jó 1m mélyen. Egy 50cmx50cm (szintén minél vastagabb, annál jobb) réz tábla az igazi, de az jó drága, de megteszi ugyanekkora horganyzott lemez is. Ennek az összekötése elektromos tekintetben már macerásabb, mert nem tudod összeheggeszteni. Kimódolsz egy nagy felületű és erős, tertós csatlakozást hát a lemez és a betonvas közt.
A gyakorlatban az is elég, ha csak egyszerűen leversz ilyen mélyre egy jó vastag betonacélt mindenféle réz tábla, meg bádoglemez nélkül. De a túúdósok réztáblát határoztak meg.

Miért fontos a betonvas, és miért nem elég mezei köracél, vagy gátervas? Mert amikor belevág egy ütősebb villám, utóbbi akár el is csöppenhet, és éppen te magad fogod kigyújtani a házadat azzal, hogy oda kérted a villámot, olvasztaná rá neked ezt a pószpász vasat a fa gerendázatra.
Miért kell minél vastagabb? Ribillió feszültség, és nemritkán tribillió áramerősséget kell kordában tartani. Igaz, csak egy szemvillanás erejéig, de ha megtaszed ezt valami vékony dróttal, az felizzik, elolvad, kigyújt, tökön rúg, kiveri a fogad.
Miért kell lemez is a földbe?
Minél nagyobb felületen érintkezel a (minél nedvesebb és sósabb) földdel, annál kisebb ellenálással kell a villámodnak megbírkóznia, és annál hamarabb ki lesz húzva a méregfoga.

Több fa van, mint asztalos!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.