Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) vendingo válasza bbuffy (#8099) üzenetére


vendingo
veterán

Bekapcsolom melegíteni, megy 20 percet, tolok egy kávét, aztán fater is tol aztán muter mindig hoppon marad, mert csak kattan egyet, aztán zúg.
Szegény anyukám mindig megszívja, 3 napja iszik instant kávét, mindig nála mond csődöt.
kb 25-30 perc elteltével nem jó, várni kell, amíg visszahűl.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8102) weinmaker


weinmaker
őstag

Ha valaki szeretne egy spéci automata gépet (Saeco Talea Touch Plus), az keressen nyugodtan.
A korzón is hirdetem

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8103) bbuffy válasza vendingo (#8101) üzenetére


bbuffy
senior tag

Spanyolviasz, de ez biztos nem normális jelenség. Szaki van ki ért hozzá, megnézze?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8104) vendingo válasza bbuffy (#8103) üzenetére


vendingo
veterán

Szaki lenne, Sid vállalná is, csak nagy a távolság.
Megpróbálom én megreparálni, aztán ha nem megy, akkor megy Sid-nek.

Tavasszal úgy is tervbe lesz egy új gép, akkor már nem lesz ennyire terhelve.
Ez marad szülőknek, az új meg lesz nekem.
Nem tudom, hogy milyen gépet kéne vennem a Gaggia mellé, ami sokkal nagyobb előrelépés lenne hozzá képest.
Valami jófajta manuál gépre gondoltam, azon nem szarik be a rezgőszivattyú, kevesebb a hibalehetőség :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8105) Polarstar válasza Parci (#8100) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor még keresek... :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8106) TörökSzabi válasza vendingo (#8104) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

Az ulkákra azt szokták írni, hogy 2perc on/1 perc off. Gondolom te nem járatod ennyit, szóval cserés.

Kell egy villáskulcs a pumpa torkára talán 12-es, a tömítéshez amit írtam, egy fogó az OPV-t megfogni, meg az új pumpa.

(#8107) TörökSzabi válasza Polarstar (#8095) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

A másik fórumon Manocenti néven vannak Gaggia gépei egy illetőnek. Illetve korzó apróban van egy PID-es family, az lekaszálja ezeket : )

(#8108) vendingo válasza TörökSzabi (#8106) üzenetére


vendingo
veterán

Kb 20 éves a szivattyú, eljárt felette az idő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8109) Parci válasza vendingo (#8104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pumpa nélküli karos gép? pavoni, caravel stb. pavoni, ha engem kérdezel. vagy sok pénzért olympia cremina :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8110) vendingo válasza Parci (#8109) üzenetére


vendingo
veterán

Ne is mond, épp a pavonikat nézegetem, találtam is egy szépséget 90-ért, de NEM szabad megvennem!
Kicsit elszaladt velem a ló, először a gaggiát kell gatyába rázni.
Gondolkodtam a pid-en is, de az se lenne sokkal nagyobb előrelépés.
Ha meglesz az új gép, dukálna mellé valami jófajta Mazzer is...ördögi kör...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8111) bl4ze válasza vendingo (#8104) üzenetére


bl4ze
veterán

monyesz soproni, keresd meg.
Ő lehet tud segíteni szerintem.

monyesz @ index pont hu

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#8112) Parci válasza vendingo (#8110) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pid egy nagyon komoly előrelépés ám..! minimum egy kategória!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8113) Toobee válasza vendingo (#8110) üzenetére


Toobee
veterán

Én annak érzem, éreztem a PID-et. Na, Parci úr megelőzött, túl sokat kotlottam a vacsora felett.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#8114) vendingo válasza bl4ze (#8111) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a tippet, írok majd neki, elvileg holnap jön a szivattyú, ami remélhetőleg belevaló.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8115) bbuffy válasza vendingo (#8114) üzenetére


bbuffy
senior tag

EX-5?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8116) vendingo válasza bbuffy (#8115) üzenetére


vendingo
veterán

Ilyet rendeltem: Invensys vagy ARS rezgõszivattyú V230/50 Hz W65 INCANTO
Remélem ez való bele, mert fogalmam sincs milyet kellett volna vennem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8117) Polarstar válasza TörökSzabi (#8107) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A melyik másik fórumon?? Pattintsd át lécci! :R ;)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8118) Parci válasza vendingo (#8116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ulka ex-5 volt a gépben?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8119) vendingo válasza Parci (#8118) üzenetére


vendingo
veterán

Fogalmam sincs jelenleg milyen van benne.
Ezt találtam gaggia címszó alatt, ilyet vettem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8120) RBJ


RBJ
addikt

Kezdem unni lassan az egykazános kávéfőző átkát. Nincs időm várni míg felfűt a gőz rész. :DDD
Valaki betudna linkelni valami tamper féle tervet, rajzot, arányt.
Esztergáltatnák egyet. 53 mm.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8121) vendingo válasza RBJ (#8120) üzenetére


vendingo
veterán

Én eddig a gépemmel 1x-r gőzöltem, akkor is csak kipróbálás céljából :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8122) bbuffy válasza RBJ (#8120) üzenetére


bbuffy
senior tag

E61.:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8123) hifis50 válasza RBJ (#8120) üzenetére


hifis50
csendes tag

Szóban a körülbelüli méretek:
A talp 10mm vastag, innen indul a talp kúpos része, aminek a központi kúpszöge 130 - 140 fok körüli. Így a talp vastagsága 20 -25mm-re adódik.
A nyél alul 20 - 22mm, felül 35 - 40mm átmérőjű. A teljes magasság (talp + nyél) 80 - 90mm. M6-os, M8-as tőcsavarral lehet ezeket összecsavarni.
Ha vonalzóval eszerint lerajzolod, kiadódnak a méretek.

(#8124) hifis50 válasza RBJ (#8120) üzenetére


hifis50
csendes tag

Az interneten ezt az egy oldalt találtam méretezett tamper rajzzal. (Collban, tehát át kell számolni.)
Ez egy szép darab, nem egyszerű megesztergálni, de kiindulásnak jó, ha az íveket egyenesekkel egyszerüsítve áttervezed.) Ha meg így ahogy van bevállalja az esztergályos, van egy szuper tampered.

http://www.practicalmachinist.com/vb/manufacturing-resource/rfq-303-stainless-turnings-244928/

(#8125) SiD- válasza bl4ze (#8111) üzenetére


SiD-
tag

monyesz szombathelyi.

(#8126) vendingo válasza SiD- (#8125) üzenetére


vendingo
veterán

Az sincs messze, ha bevállalja a javítását, csak legyen jó a szivattyú amit vettem. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8127) vendingo


vendingo
veterán

Volt megint egy pörkölésem, amit kicsit elkeféltem, ezért másnap ismét rápirítottam, mert világos lett.
Ma csináltam belőle egy dupla ristretto-t és olyan íze volt, mint a 80%-os csokinak. Tömény csokiszirup :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8128) bl4ze válasza SiD- (#8125) üzenetére


bl4ze
veterán

Tényleg, bocsánat.
Ájj :(

.:. bl4ze .:.

(#8129) Bandus99 válasza vendingo (#8126) üzenetére


Bandus99
őstag

Csak azon morfondirozom, nem lett volna jobb, ha elotte kerdezel?

Oromomben en is jelzem, hogy visszakaptam immaron pidesitett GC gepemet, tegnap hozta a posta.
Meg ismerkedni kell vele.

Olvasgatom itt a tamper dolgokat. Nekem az 1es szurohoz van egy kismeretu tamperem ami a szuro kozepebe tomoriti a kavet. Mereteket most nem tudok irni, otthon van. Ez nem tudom a tudomany jelen allasa szerint mennyire jo megoldas.

Masik kerdes rakerestem a topikban a norda vizre, de nem talaltam orszagos halozatu uzletet amiben kaphato.
Az itt emlitett CM minek a roviditese?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8130) vendingo válasza Bandus99 (#8129) üzenetére


vendingo
veterán

De, biztos jobb lett volna, de kicsit stresszes voltam, mert reggel ezúttal nem csak muterom, hanem engem is megszívatott a gép. Hirtelen felindulásból vettem. Most jött meg, holnap megpróbálom én megcsinálni.
Jött fejtömítés is, remélem azzal is boldogulni fogok.

Más: Nagyon b@ssza a csőröm egy Pavoni europiccola professional...
Még nem próbáltam, sőt még csak nem is láttam ilyen gépet, nem tudom mennyire tetszene a dolog.
Akinek van ilyen gépe, az mesélne róla pár dolgot?
Még caravel-en gondolkozok, azok egy picit jobb árban mozognak.
Nagyon nem sürgős, még csak ismerkedek ezekkel a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8131) weinmaker válasza vendingo (#8130) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem csak volt. Most Azazati-nál pihen. Szerintem csúcs gép, csak egy a lényeg, hogy jó régi legyen 1970-előtti ha lehet. Könnyű vele kávét készíteni, de max 2-3 kávét tudsz egyhuzamban készíteni.
Ja és 10 perc alatt üzemkész, simán pariban van az E61-es gépekkel szvsz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8132) vendingo válasza weinmaker (#8131) üzenetére


vendingo
veterán

Miért jó, a 70' előtti?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8133) Parci válasza vendingo (#8130) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- egy, maximum két szimpla ristrettót tudsz jellemzően csinálni vele, utána túlmelegszik, és mivel semmi értelmes lehetőséged nincs a hőmérsékletének szabályozására (vagy a víz pótlására), ezért meg kell várni, amíg kihűl. magyarán két szimpla, aztán két óra pihenő.

- eléggé "öli" a savakat ízre, azaz inkább a csokis ízvilágú (klasszikus olaszos ízvilágú) kávékkal remekel. de azokkal nagyon. ugyanígy, az alacsony hőfokot igénylő, világos pörkölésekhez nem jó párosítás. biztos így is lehet sikereket elérni, néha, de nekem mindig az előbbiek adták a tényleg jó végeredményt.

- szuper érzés használni, ha precízen betartod a rutint (mérni kell az időt, hogy mikor mit csinálsz), faék egyszerűségű és szuper kávét ad, a fenti megkötésekkel. de sokkal kevésbé univerzális, mint egy gaggia például. és sok esetben nem ad olyan jó végeredményt (néha meg bőven).

a fentiek miatt azért csak eladogatta szinte mindenki idővel, páran maradtunk csak pavonisok, és azért jellemzően nálunk sem az elsődleges gép. kivéve mgy a másik fórumon, ő kitart.

ha nagyon széles skáláját innád, kóstolnád a kávéknak, érdekel az újhullámos, gyümölcsös vonal is ezerrel, akkor nem biztos, hogy ez a te géped. viszont ott egy pörkölő nálad, a dolog fordítva is működhet, kitapasztalhatod, hogy milyen pörkölés hasít a pavonival, és akkor nagy móka.

racionális érv nem nagyon szól amellett egyébként, hogy megtartsam a sajátom, úgy is van/lesz mellette más, jobb nagygép. de egy ritkaságot sikerült szerezni ritka jó állapotban, és megfogadtam magamnak, hogy megtartom örökre és kész, nem számolgatom, hogy mibe fájt (sokba).

a régieket szokták szeretni, mert még mindene fém. én is azt javaslom. azokat viszont fel kell újítani, és már a dugattyút kiszerelni sem egyszerű, spéci fogó nélkül nem is lehet. próbálj meg szerintem a kávés arcoktól lecsapni egy már felújítottra, néha azért jön-megy egy.

amúgy meg: lassíts, ember... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8134) weinmaker válasza Parci (#8133) üzenetére


weinmaker
őstag

Simán vissza lehet hűteni, és után tölteni ha muszáj, csak ésszel, és óvatosan. Lekapcsolod, és kinyitod a gőzcsapot, és megvárod amíg lecsökken a nyomás (ezt a kar mozdításával tudod is érzékelni, mert lepuhul. Azután óvatosba le lehet tekerni a kupakot és után tölteni, majd mehet a móka újra. Persze ilyenkor már másogy viselkedik, ki kell tapasztalni, de nem lehetetlen vállalkozás.

Szerintem simán ki lehet eszpresszó mennyiséget nyerni, csak csapolás előtt ki kelll engedni lassan egy csésze vizet (ezzel ráadásul elő is tudod melegíteni a csészét). Ha ezt elhagyod akkor valóban csak risztrettónyi mennyiséget kapsz.

Parcinak a többiben igaza van. Néha én is bánom, hogy eladtam, de annyi gépem van, hogy szegény csak állt a pulton. Azazatinál jobb helye van, igazán jó helyre került.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8135) vendingo válasza Parci (#8133) üzenetére


vendingo
veterán

Az adagok száma mindegy, ez az én saját gépem lenne, a család hozzá se nyúlhat :)
Csokis ízvilággal nincs gond, nekem amúgy se fekszik a gyümi és társaik.

A gaggia mindenképpen maradna mellé, ha rohanás van, akkor tuti nem pavoniznék.
Még csak nézegetem őket, lóvé amúgy se nagyon van ilyen extrára.

Azért gondolkodok inkább ilyenben, mert amik tetszenek (E61) gépek mind nagyon drágák számomra, ez meg mérsékeltebb áron tudna nagyon jó kávét csinálni.

A gaggiára most mérges vagyok, ezért is jutott eszembe másik gép vásárlása.

Egyik nap nagyon megsajnáltam anyukám, pont nála szart be reggel a gép, és majdnem sírt mert neszkáfét kellett innia. :(
Sajna legtöbbször ő faragott rá a szivattyúhibára.

Most árulom pár vackomat hardveraprón, ha azok közül adok el, akkor nincs mese, lesz egy Pavoni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8136) Parci válasza weinmaker (#8134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, vannak ilyen hakkok. úgy mondom akkor, hogy praktikusan két shotra jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8137) Parci válasza vendingo (#8135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pavoni azért 80-100e ft, mire végzel vele. a pid-es gaggia is mondjuk 70e. a kettőből már kijön egy e61, ami biztos, hogy univerzálisabb. viszont - bár nekem is épp alakul egy - otthonra igazából túlzás. de nem mantrázom az "elég egy pid-es, jobb kisgép" dumát, mert előbb legyen meg az e61 és lássam a különbséget.

de egyébként az egyszerűbb, csokisabb kávékhoz bőven elég a pid-es kisgép, tényleg. szivattyú pedig olyan, hogy 10-20 évente beszarik, az elején túl kell lenni a hibákon és kész.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8138) vendingo válasza Parci (#8137) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem nem lenne szívem kiadni 200-250 ezret egy E61-re.
A pavoni ~90K, a gaggiám meg ér 30-at, bárhogy számolom ez csak 120, amiből nem nagyon telik e61-re :(

A pavoni nem csak azért tetszik, mert "olcsón" ad jó kávét, hanem tetszik a formavilága, technikája...
Más mint a többi, nem egy tömegcucc.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8139) Parci válasza vendingo (#8138) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt megértem, nekem sem véletlenül lett pavonim :)

e61 gépet amúgy szintén így a fórumos körökből 150-ért el lehet csípni. még reménykedem, hogy az enyém sem lesz több a végére...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8140) Toobee válasza Parci (#8137) üzenetére


Toobee
veterán

NEM túlzás :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#8141) bbuffy válasza Toobee (#8140) üzenetére


bbuffy
senior tag

Józan ésszel túlzás.

De mennyire jó már birtokolni egy ilyen Fétistárgyat, ami nem utolsó sorban remek kávét ad, és iszonyat dekortárgy is?:D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8142) tariattila válasza weinmaker (#8134) üzenetére


tariattila
veterán

:R

valóban jó helyen van... minden nap megnézegetem :DDD akár sid caravelét...
igazából csak azért nem használom őket mert helyileg máshol van az eszpresszóra belőtt daráló...
na de majd a nagyvasat ha melléjük pászítom.... :D

(#8143) ronin s8 válasza vendingo (#8138) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ami azt illeti hobbiszörfösből elég hamar avanzsáltál mélytengeri búvárrá ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8144) bbuffy válasza ronin s8 (#8143) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az a baj csak a hobbikkal hogy nem szabad hamar csúcsrajutni, mert utána üres minden. Meg köll adni a módját. Vagy megveszek mindent de akkor csak használati tárgy érzelmi töltet nélkül. Persze mindkét verzió helytálló, de csak az egyik szórakoztat.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8145) vendingo válasza ronin s8 (#8143) üzenetére


vendingo
veterán

Örülök, hogy találtam végre valamit, ami hosszútávon is érdekel.
Eddig bármibe belekezdtem, hamar félbeszakadt. (kivéve a horgászást :) )

Meg ezek olyan dolgok, hogyha mégis felhagynék vele, hamar megtudnék szabadulni bármelyik cuccomtól, de szerencsére ez a veszély nem fenyeget.

Most lesz 3 nap szabadom, végig pörkölni fogok a maradék zöld kávékból.
Ismerősi körben szétszórtam már egy kevés mintát. Eddig csak pozitív visszajelzések voltak.
Rendeltem ma 3 kg minőségi kávét is, azoknak jövő héten esek neki.

bbuffy : nehéz csúcsra jutni, amíg vannak millás főzők, darálók, pörkölők... :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8146) Parci válasza bbuffy (#8144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a giotto az hamarnak számít vagy sem? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8147) bbuffy válasza Parci (#8146) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sajnos kicsit hamarnak.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8148) jolti


jolti
senior tag

Üdv!
Alakul a capum. De még nem az igazi. Ezt lassan öntöttem szerintetek, vagy mi lehet a hiba?

Ez meg egy kis latte art lenne.

(#8149) bbuffy válasza vendingo (#8145) üzenetére


bbuffy
senior tag

Helyes:)) bár a milliós géppark engem nem inspirál. Csak kb mint egy Emperor Siltech kábel.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8150) Parci válasza bbuffy (#8147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig ez csak egy eszköz. ahogy az erősítő is. igazából a hobbit jó esetben nem is ez jelenti, hanem amit kezdesz vele. kávé, zene, maga a fotó. az eszköz az csak technofília. ezért sem törvényszerű az e61, a cél a finom kávé, nem a high-tech kütyü. persze a dolog fordítva is működik: egy igazán jó cuccnál az ember nem foglalkozik többet az eszközzel, mert tudja, hogy úgy is elég jó.

hát, kíváncsi leszek a bfc-re... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.