Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) radi8tor válasza adpeter (#8699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a vicc, hogy nekem nem mutat semmit a böngésző. Lehet Parcinak sem tűnt fel ezért.

A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt

A(z) 1.1.1.4 helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8702) ronin s8 válasza adpeter (#8699) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na jó, de én káromkodás helyett használom őket :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8703) vendingo válasza Mate (#8700) üzenetére


vendingo
veterán

A karácsonyi milyen volt? Lucfenyős? :DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8704) Mate válasza vendingo (#8703) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem :D

CAFÉ WINTERDREAM
A méz, a fahéj és a szegfűszeg illata az elkészítés során az egész helyiségben érezhető, karácsonyi hangulatba hozva ezzel az érzékszerveket.

(#8705) vendingo válasza Mate (#8704) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem bírom ezeket a mindenféle adalékkal ellátott kávékat. :(
Biztos finom lehet, de én elvből nem iszok ilyeneket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8706) And06 válasza Mate (#8704) üzenetére


And06
aktív tag

és meg is érkeztünk az egész kapszulás rendszer lényegéhez: hulladék kávé, hozzáadott mesterséges izetsitőkkel. ezt kajálja a nép :)

(#8707) BlacKSouL válasza vendingo (#8703) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Karácsonyi ízű ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8708) ronin s8


ronin s8
senior tag

Egy ideig én is ittam a kapszulát....de megártott...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8709) hifis50 válasza Parci (#8693) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ez a kisérletezgetés valójában csak arról szól, javít-e a csapolás áramlási viszonyain egy filterszűrő, ha nincs telepakolva a szűrőkosár kávéval. És tényleg csak ezt figyeltem eddig, ízbéli különbségek detektálásához jóval több időre van szükség. Tehát még az is lehet, hogy szemre bénább a kifolyás, de ízre nincs eltérés. Akkor nyilván felesleges még ez a csekély beavatkozás is. (Bár az az előny, hogy a filter használatánál a zaccos víz a fej felé csak töredékében áramlik, nekem még így is sokat számít.)
Az eddigi próbáimhoz Hario V60 papírból vágom ki a korongokat, mert ez van itthon. De úgy tűnik, a French Press filter szűrője egy az egyben jó méretben erre a célra.
Az alábbi megindulást eddig csak filterrel tudtam produkálni, bármilyen óvatosan is indítok:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8710) ronin s8 válasza hifis50 (#8709) üzenetére


ronin s8
senior tag

A háttérben mi szól, egy nagybőgő? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8711) Parci válasza hifis50 (#8709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy szemre bénább (béna) csapolás sosenem lehet jobb, mint egy hasonlóan jól beállított tökéletes. ha jobb, mint amit korábban csapoltunk, pedig az szebb volt, akkor más különbség is volt. az azért mindenképp cél, hogy a kávéolajok egyenletesen jól kioldódjanak.

de mégegyszer, úgy gondolom, hogy egy ilyen géphez egyszerűen csak jól tömörített, jó őrlemény kell. ami valóban nem is olyan egyszerű, meg kell tanulni, mint mindent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8712) hifis50 válasza Parci (#8711) üzenetére


hifis50
csendes tag

Igazán egzakt vizsgálatokhoz kiterjedt kisérletezgetés kellene. Például többféle daráló. Lehet, hogy az ősöreg Mazzerem csinál valamit ferdén. Vagy több felsőszűrő, vagy még egy ugyanilyen modell stb. stb. De spéciel pont a tamperelést olyan precízen csinálom, továbbá ez aztán tényleg nem eszközfüggő, és szerintem nem is egy ördöngös kézügyességet igénylő dolog, hogy ezen szerintem nem múlhat. De azért a szitálást még kipróbálom, de mivel hadra úgysem fognám, mégha csodát is tesz, ezért nem tudtam eddig rávenni magam. (Egyébként mivel ez utóbbit senki nem csinálja, ez nem lehet a jó működés elengedhetetlen része. Vagyis enélkül is tudnia kell a leckét.)

(#8713) SiD- válasza Parci (#8693) üzenetére


SiD-
tag

Nálam is elég háklis a kivonatolás a La Marzocco GS/3 MP-n. Sajnos a Gaggia most szét van szerelve, de amint ismét egyben lesz, csinálok egy részletes összehasonlítást. Először a víztömegáramra gyanakodtam, de az benne van a 60-90ml / 10s-es ideális keretben és előáztatni is tudok, ergo nem ez a gyenge láncszem. Sajnos nyitott szűrőm még nincs, de már megrendeltem.

Az összehasonlításhoz össze fogom hangolni a két gép vízhőmérsékletét és már van 1-1 garnitúra egyforma LM Strada VST szűrőkosaram is a teszthez.

(#8714) ronin s8 válasza hifis50 (#8712) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valami alternatív felső szűrő opció nincs a géphez, ami gyárilag bepróbálható? Csak nem rontották el a Nagy E61 Offenzívában. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8715) SiD- válasza hifis50 (#8712) üzenetére


SiD-
tag

ugyanilyen furán viselkedik a Madal-ban az LM GB/5-ös, viszont az EE-ben és a Feketében a Linea AV és Linea MP meg nem.

(#8717) ronin s8 válasza SiD- (#8713) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8718) SiD- válasza SiD- (#8715) üzenetére


SiD-
tag

izé, bocs, klasszik Linea van az EE-ben 0.6mm-es fejfúvókákkal és PID-del.

(#8719) Hami33


Hami33
aktív tag

Mostanában olvastam ,hogy az olaszok nem igazán tömörítenek nagy erővel. Kipróbáltam kicsitt finomabbra állítottam a darálót és csak éppen laza mozdulattal de nem túl nagy erővel tamperelek. Jobban bevált mint a nagy erővel való tömörítés. Sokkal jobban tudom a kavékat szinte minden nap ugyanolyan jól kivitelezni. Mikor nagy erővel csináltam mikor,hogy sikerült ,de most sokkal jobban boldogulok. A zaccpogácsa is szépen egyben marad a végén pedig régen mindíg sáros mocsaras volt a teteje és széttöredezett.

[ Szerkesztve ]

(#8720) -HajTömeg- válasza Hami33 (#8719) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:K én sem tömörítek erőssen, pont ezért.

Alias: Júzer error

(#8721) Hami33 válasza -HajTömeg- (#8720) üzenetére


Hami33
aktív tag

Úgy tapasztalom ,hogy a jól eltalált darálás fontosabb mint a tömörítés. Nagyon egyforma minőségű kávékat tudok így csinálni. Régebben vagy gyorsan jött le vagy befulladt és lassan ,csöpögösen folyt le. Most csepegősen kezd utána szépen csordogál.

[ Szerkesztve ]

(#8722) -HajTömeg- válasza Hami33 (#8721) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Egyébként anno a te tanácsodra kezdtem el így tömöríteni :)
Aztán megerősítettek,hogy ez jó út :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#8723) lagoon79 válasza hifis50 (#8709) üzenetére


lagoon79
tag

En is kiprobaltam az aeropress filterpapirt meretre vagva, sokat szamit. Uj kavet bontottam, ahol csak talalgattam az orlesi finomsagot. Nyitott karban huztam, mivel durva lett, igy zubogott egyet. Maskor ilyenkor minden kaves lesz, most meg gyorsan de egyenletesen folyt. Utana meglett a beallitas, huztam egyet papirral meg egyet nelkule, a papiros joval egyenletesebb indult meg es ezt vegig tartotta.

(#8724) lagoon79 válasza -HajTömeg- (#8722) üzenetére


lagoon79
tag

Scott Rao is ezt irta a konyvebe, semmi elonye nincs az eros tamperolasnak.

(#8725) Parci válasza SiD- (#8713) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hajrá, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire jutsz! a kis gaggia a végén itt ver meg mindenkit :DDD (mindenki méri a fél fokokat, miközben ezen sokkal több múlik, biztos vagyok benne, hogy idővel, ha valahogy a silvano is jól belőhető, ugyanolyan jó lesz, mint bármelyik másik ilyen kaliberű gép)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8726) ronin s8 válasza lagoon79 (#8723) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na ezt már én is kipróbálom!
Le kell vágni az Aeropress-es papírból?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8727) hifis50 válasza lagoon79 (#8723) üzenetére


hifis50
csendes tag

Örülök, hogy te már próbáltad, ezzel a kihozatallal, mert ahogy sejtettem, ez bármelyik gépen működhet. Az más kérdés, hogy hol hoz többet a használata. Nálam ezt kell hosszasabban letesztelni.

(#8728) ronin s8


ronin s8
senior tag

Vazze emmá mijen, hogy nincs tuningmentes gép a főddön!! :Y

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8729) -HajTömeg- válasza ronin s8 (#8728) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Dehogynincs,itt van egy a konyhámban :D

Alias: Júzer error

(#8730) vendingo


vendingo
veterán

Én ma játszottam a múlt heti pörkölésű brazil natural-al.
Összekevertem 1:1 arányban két különböző eljárással pörkölt brazil naturalt.
Eredmény: Javult a lefolyás, már nem fulladva be a gép olyan könnyen és a crema mennyisége is kicsit mérséklődött.
Ízre most nem volt nagyon mandulás, viszont hosszan tartó csokis íz kárpótolt :)

Van potenciál ebben a kávéban, nem fogok unatkozni. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8731) Parci válasza ronin s8 (#8728) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gaggia classic + pid, de azt már nem írjuk a tuning oszlopba :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8732) lagoon79 válasza hifis50 (#8727) üzenetére


lagoon79
tag

Csak ma probaltam a Te otleted alapjan. Sztem jo :)

Ronin: en azt tettem, keszitettem egy sablont, aztan tobbet egymasra teve korbevagtam. Szimpla LM- nel is sokkal egyenesebben jon le papirral, mint nelkule.

(#8733) Peti...(16v) válasza lagoon79 (#8732) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ha alá is tesztek, az már majdnem ese pod :DD

TörökSzabi: kösz az árakat!

(#8734) bl4ze válasza SiD- (#8716) üzenetére


bl4ze
veterán

fú ez állatul fest !

.:. bl4ze .:.

(#8735) tariattila válasza ronin s8 (#8728) üzenetére


tariattila
veterán

QM0650 :U

;]

(#8736) Parci válasza bl4ze (#8734) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom, mi most rendeltünk vst cuccokat, én egyelőre kihagytam, a hálós (mint az expolygonos "ipari") megbízhatóbbnak tűnik, mint egy a nagyobb lyukú

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8737) lagoon79 válasza Parci (#8736) üzenetére


lagoon79
tag

Ilyet rendelt Zoli? Kiprobaltad?

(#8738) Parci válasza lagoon79 (#8737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem rendelte a nagyobb lyukú sima lemezt, zoli egy hálós, kisebb "vízhozamú" ranciliósat rendelt, a másik ember meg hálós e61-est. de lehet, hogy most rá tudok vetni egy pillantást a raciliósra, mindjárt kiderül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8739) lagoon79 válasza Parci (#8738) üzenetére


lagoon79
tag

Aha.. gyorsba dobd fel es huzzatok egyet vele :)

(#8740) Parci válasza lagoon79 (#8739) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem úgy van az, nem megy fel az enyémre. szemre megnéztem, sokkal finomabb szövésű ez a pro felsőszűrő hálós része. hogy ez mennyit számít, ki tudja.

viszont az lm szimpa bakker nem olyan, mint eddig, vagy én vagyok már szenilis. de ez tényleg 7 grammosnak tűnik, nem fog belemenni a 9,5, ráadásul a 41 mm után a "válla" nem sík, mint a múltkorinál, ami nálam volt, hanem szépen lejt befelé. azt hittem, egyféle strada 7 grammos szimplaszűrő van. majd összenézem a casmonál a régivel, de a tippem az, hogy nem ugyanolyanok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8741) hifis50 válasza Parci (#8740) üzenetére


hifis50
csendes tag

Az én géphez kapott szimpla szűrőm is ilyen. 8g-nál több nem megy bele.

(#8742) bbuffy válasza Parci (#8740) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tényleg, hogy áll az e61 projected?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#8743) Parci válasza bbuffy (#8742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lassú víz partot mos üzemmódban van, épül :)

viszont ez az lm szimpla baromi rossz hír így, qrva életbe! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8744) lagoon79 válasza Parci (#8743) üzenetére


lagoon79
tag

megmondom őszintén, h én azért nem rendeltem LM szimplát, mert ott egyáltalán nem lehet szintezni az őrleményt. meglátjuk, h a 14 grammosat mennyivel lehet megtölteni tömörítés előtt, remélem tudom használni szimplának. természetesen filterpapírral a tetején :) nekem ez nagyon bejött - látványra. ízre egyelőre nem nagyon tudtam különbséget tenni, de még folyamatban a tesztelés

(#8745) Parci válasza lagoon79 (#8744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt a szintezést nem értem, nekem az a bajom, hogy ez az lm szimpla nem ugyanaz, mint amit fél évvel ezelőtt rendeltek a srácok. akkor abból véletlenül maradtam ki :(, de SiD kölcsönadta a sajátját hónapokig. most rendeltem, mondván, hogy jó volt, nekem is kell, erre kihozzák ezt az izét, 7-8 gramm az túró :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8746) And06 válasza Parci (#8745) üzenetére


And06
aktív tag

peremig töltve mennyi megy bele? úgy is lehet használni, sőt ezt a fajtát lehet csak úgy lehet.
teszel fel képet róla?

(#8747) Parci válasza And06 (#8746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értem a peremig kérdést sem. milyen peremig? a belső, 41 mm-es rész pereméig? 7-8 gramm, pont ez a bajom. a külső, 58 mm-es részt telinyomva? 14-15 gramm, gondolom, de nem ezért vettem, akkor inkább húzok már egy 18-20 grammos duplát.

az előbb próbáltam 13 grammal, 58 mm-es tamperrel, a végeredmény szar, nekem valahogy sosem ment ez a jól megpakolt lm szimpla. 9,5-10 grammos szimplát akarok :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8748) lagoon79 válasza Parci (#8747) üzenetére


lagoon79
tag

sima LM szimplád (nem VST) van? én azt használom elég jó eredménnyel

(#8749) Parci válasza lagoon79 (#8748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van, helyette vettem ezt kb. 7000 ft-ért.................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8750) lagoon79 válasza Parci (#8749) üzenetére


lagoon79
tag

ok, megértettem, sajnálom. nem lehet, h ezzel a szűrővel kevesebből is lehet jobbat húzni? a szintezést arra mondtam, h tömörítés előtt nem tudod vízszintbe hozni az őrleményt, egyenletesen elosztatni mivel csak a belső kis rész pereméig töltöd.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.