Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) jolti válasza ronin s8 (#7748) üzenetére


jolti
senior tag

Én fordítva szoktam.
Az elsőt próbálom cukor nélkül, aztán a második már egy cukorral is a mennyország! :D

(#7752) ronin s8 válasza bl4ze (#7741) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nekem se lenne bizodalmam egyikhez sem. Elvileg, ha bekukkant az ember mondjuk a Rialto-ba, vagy a Venezia-ba, és látja a digo fejeket, meg lehet próbálni, Fura módon az olaszok bárhol a világon konstans minőségben nyomják a gasztrót, de valahogy az osztrákok elrontják őket. Bécsben sincs jó olasz hely, mindegyik lekurvult az osztrák szintre...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7753) ronin s8 válasza Parci (#7749) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a szerb módszer! Ők minden korty után vizet isznak, mert rájöttek, hogy csak az első korty számít. Ugyanúgy, mint a bornál. ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7754) ronin s8 válasza BlacKSouL (#7744) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az ásszisztensem két évvel ezelőttig így ivott mindent: halom cukrot benedvesített egy kis teával, vagy kávéval. :))
Mostanra egészen megemberelte magát, és normál adagokban nyomja. :C

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7755) vendingo válasza ronin s8 (#7754) üzenetére


vendingo
veterán

Egyik ismerősöm 8 azaz nyolc kanál cukorral issza a kávét.

Másik cimborám: Delonghi, 1.5 decis kávé, bele tej, completa, sűritett tej, kakaó por, 2 kanál cukor.
Mire végez az elkészítésével, frankón kihűl, utána fél perc mikrózás :(

Nézni se bírom... Gyorsan húzok is egy LP-t, hogy elfelejtsem. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7756) RBJ válasza vendingo (#7755) üzenetére


RBJ
addikt

szép kombináció. az ilyen minek iszik kávét. /bele tej, completa, sűritett tej, kakaó por, 2 kanál cukor./

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7757) hifis50 válasza jolti (#7742) üzenetére


hifis50
csendes tag

Abszolút egyetértve azzal, hogy mindenki úgy igya a kávét, ahogy neki a legjobb, azért egy saját tapasztalat arról, mi van, ha mégis erőltetjük a tej - cukor nélküli fogyasztást. Engem a paleo diéta hajkurászott bele az "üres" kávé fogyasztásba, mert az adalékok ugye itt tiltottak, de a kávéról nem akartam lemondani. Lényegében ez a felállás vezetett a home barista üzemmódba, mert az hamar kiderült, a meglévő automatából nagyon nem ok így a kávé. De a jól elkészített eszpresszót is szokni kell, ha előtte évekig tejes cukrot ittam kávé ízesítéssel. Már az elején is iható így a kávé, de nem mondanám, hogy húde finom volt. Kb 1 hónap után kezdtem azt érezni, hogy nem is olyan rossz. Most meg néha próbálom pici cukorral, de nem jobb, sőt, mint natúrban. (Ebben persze benne van, hogy édeset már csak max. gyümölcs formájában eszem, tehát az ízérzékelésem is valószínű módosult. Egy fagyi vagy egy sütemény most nagyon tömény íz nekem.)
Szóval az egészből a lényeg, ha valakiben nagy a buzgalom, hogy de mégis natúr presszó kell, lehet, hogy valamennyi kitartás után érik meglepetések.

(#7758) jolti válasza RBJ (#7756) üzenetére


jolti
senior tag

Hát mert ő úgy szereti... :DDD

(#7759) jolti válasza hifis50 (#7757) üzenetére


jolti
senior tag

Én már nagyon régóta próbálom cukor nélkül, de nem megy. ( Mellesleg eszméletlenül durván édesszájú vagyok! Nem is tudom, hogy volt-e nekem valaha olyan érzésem, hogy túl édes valami. :Y )
Egyelőre túl drága kávéra nem futja, hogy esetleg amiatt lenne rossz érzésem, hogy vétek cukorral inni.
Meg mondom, ez már leredukálódott kb. 1 közepes kockacukornyi mennyiségre.
Az meg kell hozzá, hogy kiérezzem a kávéból, hogy szárítás közben milyen lábápolót használtak a gereblyések! :DD

(#7760) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Illyből melyiket ajánljátok?
Testvérem állandóan azzal jön,hogy illyt igyunk,illyt !
Egyet veszek neki, hadd igya ha jön. :D

Alias: Júzer error

(#7761) ronin s8 válasza hifis50 (#7757) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ízlés, iskolázás, és szokás kérdése minden.
Az az étterem, ahol hétköznaponként ebédelni szoktam, nagyon jó konyhát visz, bár kicsit az ún. "magyaros" irányba tolódott el. Sok a pörkölt, főzelék, gulyás, stb. Nagyon ügyesek a szakácsok, jó a hangulat, szoktunk beszélgetni receptekről, miegymásról, több éve oda járok. :R
Időnként a buggyant tulaj fejébe beleáll egy balta, és tavasszal, ősszel tart egy-egy wellness-fitnesz hetet. A környékbeli irodákból ilyenkor megszaporodik a sok hipszter, éppen fogyizó ribanc, akik úgy kajálják ezt, mint gyöngytyúk a taknyot :C
Namost ilyenkor jön a lencsefasírt, bulgúr-valami, csirkehülyeség, és a sok szójanővérnekhogybefostam. :(
Ez még nem lenne baj, mert marad bőven jó kaja még az étlapon, és azon kívül, hogy azon a héten nincs csülökpörkölt és kacsa, meg a többi jófajta élelmiszer, egész tűrhetően elvegetálok ott. De amit már évek óta észrevettem, hogy ilyenkor a fiúk elfelejtenek főzni! :W Kicsit kevesebb bors, só, kicsit kevésbé van megpörkölve a sült. Valahogy minden olyan rossz értelemben sterillé válik, olyan "újhullámos" lesz. :F
Aztán ahogy elmúlik ez a hét, gyorsan visszaáll minden a normális kerékvágásba, és az ízek is helyreállnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7762) ronin s8 válasza -HajTömeg- (#7760) üzenetére


ronin s8
senior tag

Úgy tudom, szemes Illy-ből csak egyféle van. Kapszulásból van több. :F
Ajánlani én biztos nem ajánlanám, mert igencsak résen kell lenni, hogy finom legyen belőle a kávé, de ha veszel belőle, nézd meg a lejáratot, minél frissebbet keress. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7763) vendingo válasza -HajTömeg- (#7760) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem felejtős. Szerezz egy illy-s dobozt és töltsed meg rendes kávéval. :-)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7764) -HajTömeg- válasza ronin s8 (#7762) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Többféle dobozzal láttam. Piros,zöld,fekete csíkos. Akkor azok őröltek?

Wendingo

Milyet próbáltal?:-)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#7765) vendingo válasza -HajTömeg- (#7764) üzenetére


vendingo
veterán

Ezüst doboz rajta piros kocka illy felirattal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7766) ronin s8 válasza -HajTömeg- (#7764) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lehet, hogy most már van többféle is... :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7767) -HajTömeg- válasza ronin s8 (#7766) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen a fekete sötét pörkölés (olyat biztos nem veszek), a piros normál, a zöld koffeinmentes.
Kapszulásban van még kék is,szemesben azt még nem találtam.

Alias: Júzer error

(#7768) -HajTömeg- válasza vendingo (#7765) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És? Eredmény? Tapasztalat?

Alias: Júzer error

(#7769) jolti válasza -HajTömeg- (#7767) üzenetére


jolti
senior tag

Nekem a képek alapján szénné van égetve a normál pörkölés is, akkor milyen lehet a setétperkelés...

[ Szerkesztve ]

(#7770) hifis50 válasza -HajTömeg- (#7760) üzenetére


hifis50
csendes tag

Azért a paleo mozgalom az általad jelzettnél szofisztikáltabb valami. De ahogy sok minden mást, ezt sem kötelező sem követni, sem figyelni, sem tudni róla, mi ez valójában.
(Nekem, lekopogom, csak a már nagyon szükséges, és előtte mindig sikertelen fogyás miatt került képbe. Egyenlőre működik. Sokaknak, ahogy olvasom, ennél komolyabb zűrökön is segít.)

[ Szerkesztve ]

(#7771) vendingo válasza -HajTömeg- (#7768) üzenetére


vendingo
veterán

Ugyan az mint a lavazza, segafredo és társaik.
Nekem nem ízlik, max ha tényleg semmi nincs sehol, akkor megiszom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7772) -HajTömeg- válasza hifis50 (#7770) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerintem ezt nem nekem szántad :)

Alias: Júzer error

(#7773) ronin s8 válasza vendingo (#7771) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azért neeem... Lehet belőle sok odafigyeléssel ihatót kreálni, míg a másik kettő úgy sz.r, ahogy van! :W

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7774) vendingo válasza ronin s8 (#7773) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam nem volt nyerő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7775) ronin s8 válasza vendingo (#7774) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát nem egy jó kávé, az biztos! (mert ugye az a jó kávé ronin s8 szerint, amit szokásos odafigyeléssel jóra lehet főzni ;) ), de nem is rossz. A másik kettővel nem érdemes kísérletezgetni, csak pénzkidobás.
Én csináltam már jó Illy-t kisdobozosból, ami a másik fórum szerint eleve lehetetlenség, :Y
Olyankor azért valami élvezhető, marcipános - csokis - közelebbről nem meghatározható jurópien ízvilágot mutat. :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7776) Hami33


Hami33
aktív tag

Sima piros illy nem rossz csak oda kell figyelni ,mert szereti a hőt. Crema nem sok ,de szerintem finom kakaós,mandulás klasszikus kávé. Nagyon gyorsan romlik!!! Kicsi adagokban kell csomagolni,mert pár nap alatt gyengül a minősége. Most a sok lucaffe után Hausbrandt oro casa van csapra verve,nem rossz ez is igazi édes kakaós klasszikus. Lucaffe kávék eddig a nagy kedvenceim. A classic és piccolo&dolce mr.exclusive keményebb dió ,de nem rossz az sem.

[ Szerkesztve ]

(#7777) ronin s8 válasza ronin s8 (#7775) üzenetére


ronin s8
senior tag

És hát, miután nem egy jó kávé, ezért pénzt nem adnék érte... :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7779) vendingo válasza ronin s8 (#7777) üzenetére


vendingo
veterán

Azt elfelejtettem említeni, hogy gagyi gépbe (delonghi és társai) lavazza meg az illy volt a kedvencem, abba jobb nem is kellett.
Gaggiába meg nemgyerebe.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7780) ronin s8 válasza vendingo (#7779) üzenetére


ronin s8
senior tag

Háááát....érdekes lenne egy kotyogós teszt prémium kávékkal, az biztos! :Y
Karaván mindent ütne (csak az Omniát nem)! :W :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7781) hifis50 válasza -HajTömeg- (#7772) üzenetére


hifis50
csendes tag

Nyilván nem. :-) Az alul felül-t összecseréltem. Bocs.

(#7782) bl4ze válasza ronin s8 (#7775) üzenetére


bl4ze
veterán

A másik szerint lehet, mi szerintünk sem lehetetlen [link]

A HORECA mellett a dobozost is vallattuk, írunk is róla :
"A tesztre összehasonlításképpen érkezett még 250g-os konzerves kiskereskedelmi csomagolás is, érdekesség, és a legendák eloszlatása végett, hogy a bolti és a HoReCa csomagolás tartalma megegyező. Ezt sikerült nekünk is megállapítani, hogy ugyanaz a kávé van benne, de az eltérő csomagolástechnikának köszönhetően a HoReCa kiszerelés frissebben tartotta a kávébabokat, ezáltal jobb eredményt tudtunk vele elérni, mint a kis kiszerelésű változattal."

.:. bl4ze .:.

(#7783) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

zolnagy, And06, blaze: nektek volt már mokador pepita pod-os gépetek. milyen minőségű kávét készít? mondjuk egy illy kapszuláshoz vagy egy nespressóhoz képest? vagy akár egy gaggia classic-hoz képest, hogy én is el tudjam helyezni a képzeletbeli skálán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7784) bl4ze válasza Parci (#7783) üzenetére


bl4ze
veterán

Én Mokador-t nem használtam, de Grimac-ról rebrandelt.

Grimac gép van az irodában náluk 4.5 éve - semmi baja, napi 10-16 órát megy.
A kávé teljesen jó vele, pod függő ugyebár.

.:. bl4ze .:.

(#7785) koxx válasza Parci (#7733) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eddig minden espressot cukorral és egy kis tejjel tudtam csak meginni egészen addig amíg nem kóstoltam meg a madal, a my little melbourne és a t&p kávéit :) Úgy éreztem ezeket csak elrontani lehet a cukrozással. Barátnőm ált. lattét v capuccinot iszik, legutóbbi kávézáson már egyáltalán nem tett bele cukrot.

(#7786) ronin s8 válasza bl4ze (#7782) üzenetére


ronin s8
senior tag

A másik fórumon mindenki azon rugódzott, hogy a kisdobozosban más kávé van. Emlékezz csak! :W
Ott az a vélemény körvonalazódott, hogy nem isi lehet rendes espresso-t készíteni a kicsiből. :P

Én viszont úgy tapasztaltam, hogy lehet. Sőt, tulajdonképpen a nagydobozosból még itthon nem is ittam jót. :Y

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7787) vendingo


vendingo
veterán

Úgy alakult, hogy nem Bécsbe, hanem Győrbe az árkádba megyek. Ott van valami ajánlott kávézó?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7788) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

peldzsok little flowerből eltűnik a kakaó, ha gyorsítva tépem le, helyette tényleg valami virágos, enyhén mézes, nagyon enyhén savas dolgot kapok. így is jó, sőt, jobbabb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7789) jolti válasza bl4ze (#7782) üzenetére


jolti
senior tag

Ezen képek alapján nincs is szétégetve.
Akkor én sz@r képeket láttam róla.

(#7790) bl4ze válasza ronin s8 (#7786) üzenetére


bl4ze
veterán

Emlékszem. Picit más, de nem sokkal. Ezt tapasztaltuk, ezt írtuk le.
És Triesztben az illy-nél rá is kérdeztem: nem más van benne. (azt mondta a góré)

.:. bl4ze .:.

(#7791) weinmaker válasza bl4ze (#7790) üzenetére


weinmaker
őstag

Minden információ szerint ugyanaz van benne, ezt kommunikáltuk is. A különbség a nagy javára az eltérő csomagolástechnikának köszönhető.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#7792) ronin s8 válasza bl4ze (#7790) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ti vagytok a "harmadik fórum". ;) Ezek szerint... :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7793) radi8tor válasza koxx (#7785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Detto. Ma is ittam egy latte-t MOM Parkban (Has Bean-ből). :C

⭐ Stella

(#7794) And06 válasza Parci (#7783) üzenetére


And06
aktív tag

én az irodában még használom. a gaggia-mazzer duó 2 nagyságrenddel jobb kávét csinál. ez az első PODos gépem, igy a kategórián belül nem tudok nyilatkozni. számomra az iható espresso kategóriát hozza, jobbat mint amit a kantinban csinálnak a HXes gépen, 1/5 áron, de az otthon elérhető szinttel nem összehasonlitható. a gép elég massziv, a POD tartó része teljesen jó, állitható. múltkor tettem fel róla videót. a gőz részét nem használom egyáltalán, egyszer ki lett próbálva még otthon, müködött. (azóta amúgy valamiért nem müködik, de nem foglalkoztam vele, mert csak kávét főzök rajta.) a legnagyobb bajom vele, hogy bármelyik PODot használva mm vékony cremát produkál. szétszerelni nem fogom amig müködik, mert macerás, és nem is értek hozzá :)

még a gőzhöz annyi eszembe jutott, hogy a gőz úgy müködik, hogy nyomva kell tartani a gombot a gép bal oldalán, a jobb oldalon meg tartani az edényt, tehát nem a legkényelmesebb. de ez számomra nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#7795) szőröscica válasza And06 (#7794) üzenetére


szőröscica
addikt

A gőzt tulajdonképpen mire használjátok? Még forrósítani a kávét?

(#7796) Toobee válasza szőröscica (#7795) üzenetére


Toobee
veterán

Tejes italokhoz.

https://barbieripnk.hu/

(#7797) bl4ze válasza szőröscica (#7795) üzenetére


bl4ze
veterán

bocs :)) ez komoly volt ! :))

[link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#7798) t256


t256
őstag

Lassan kidobom a kukába a 7000 forintos Dyras kávéfőzőt.
Ma reggel ugyan sima kis méretű fazékban csináltam egy adag török kávét. Fényévekkel jobb, mint az olcsó kávégép.
Az áldozat Segafredo Espresso Casa frissen darált kávé volt. Nagyon finom csokis íze lett, amit a gép eddig eltitkolt.
Egyenlőre rendeltem egy Bialetti Moka Expresst, várom az értesítést, hogy mehessek érte.
Lehet rendelek egy Dzsezvát is. :)

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#7799)



senior tag

Urak! Lassan belevágnék egy jobb kávéfőző-daráló párosba. A mostani Saecoval belecsöppentem a minőségi(bb) kávézásba, megtetszett, de most szeretnék tovább lépni. Valakinek esetleg valami eladó ?
Kb. egy PID-es Gaggia Classic + valami jóféle daráló érdekelne. Köszi

(#7800) vendingo


vendingo
veterán

Voltam Győrben az árkádban.
Végignéztem hol milyen gépekkel dolgoznak, az alapján választottam kávézót.
Kértem egy dupla presszot, kapásból belelapátoltam 4 púpos kanál cukrot és ráöntöttem egy deci tejet, hogy iható legyen.
Asszem egy darabig elment a kedvem az idegen helyeken való kávézástól.
Még most is marja a gyomromat, olyan keserű volt.....

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.