Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) vendingo válasza ronin s8 (#7499) üzenetére


vendingo
veterán

Bocs, nem értem, milyen ATC?

Más: Most jött meg az új paljoc szállítmány, alig várom, hogy nekiessek délután :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7502) Parci válasza vendingo (#7501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akitől levelet kaptál, olvassa ezt a fórumot is, bélának hívják és az atc-trade nevű hifis-kereskedelmi cég tulaja, aki egy ideje kávéval is bizniszel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7503) vendingo válasza Parci (#7502) üzenetére


vendingo
veterán

Nem ismerem, de máris szimpatikus az illető.
Már korábban is kaptam tőle levelet, azt se tudtam mire vélni, azt hittem valamelyik kávés cég spamel, akitől rendeltem korábban. :)

Amúgy nem merem kipróbálni a Gene-t, mert félek, hogy a végén csak az árát küldeném vissza :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7504) bl4ze válasza vendingo (#7503) üzenetére


bl4ze
veterán

SPAM helytálló :))

.:. bl4ze .:.

(#7505) Parci válasza vendingo (#7491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a kis játékszer szerintem nem helyettesít majd egy forgódobos pörkölőt sajnos. ami még érdekes lehet, az a behmor 1600...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7506) vendingo válasza Parci (#7505) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem már a 200$ is sok, de ez meg 300+posta :(
Észben tartom ezt a típust is, de nem szeretnék átesni a ló túloldalára.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7507) And06


And06
aktív tag

mi a célotok egy ilyen otthoni pörkölővel?

(#7508) Parci válasza And06 (#7507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyet tippelhetsz ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7509) vendingo válasza And06 (#7507) üzenetére


vendingo
veterán

Kérdésedben a válasz: otthonra pörkölni.

Jövőre lehet csinálok egy kávéültetvényt is :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7510) And06 válasza Parci (#7508) üzenetére


And06
aktív tag

kifejtem, a vásárlás célja lehet:
- olcsóbb kávézás hosszú távon
- jobb kávé
- hobbi, játék, érdekesség

csak azért érdekes számomra, mert egy gaggia mellé nem biztos hogy pörkölőt vennék először, hanem lehet egy jobb gépet/őrlőt, ha a minőség a cél. ha a költséghatékonyság, akkor mire elég tapasztalatot szerzel annyi pénzt beleöltél, hogy nagyon sok idő lesz mire visszajön. ha a játék a cél, akkor egy ilyen kis pörkölőt igen hamar ki fogsz nőni. (férfiember és a technikai hobbik esete, jelentkezzen aki "ez elég lesz egy jó időre" vásárlás után 2 hónappal nem upgradelt még két lépcsőt bármi hasonló témakörben :) )

(#7511) Parci válasza And06 (#7510) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lali.hu megkövezne érte, de mivel amúgy sem fórumozik már itt, leírom: őrlemény minőségére nem hallottam még bárkit panaszkodni egy ascaso/iberital/lux hármasra. nem tudom, hogy egy mazzer csere javítja-e magát a kávét a pohárban. ami az árakat illeti, csak fogyasztás kérdése, a zöld kávé azért kb. harmada a nem olcsó pörkölt kávénak. játszani meg elég sokáig lehet egy ilyen kisebb géppel, paljoc esete a gene-nel is jól bizonyítja ezt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7512) And06 válasza Parci (#7511) üzenetére


And06
aktív tag

a gép upgradet kihagytad ;] , bár a gaggia tök jó otthonra, én sem tervezem a cseréjét a közeljövöben, de azért ha upgrade lenne, az lenne a következő a sorban.

(#7513) adpeter válasza And06 (#7510) üzenetére


adpeter
tag

Mindenkinek más az igénye. Nekem például egyenlőre elég a Gaggia/iberital páros.
Én is sokaltam az árat a Gene-ért de nem bántam meg. Sokkal többet ad számomra,mint egy"profi" kávégép/örlő páros.
Neked az fontos,hogy minél többször ihass ugyanolyan jól sikerült kávét,stabil gépen.
Nekem meg az fontosabb,hogy saját magam pörkölöm az alapanyagot. Járok a zöld cucc után.Megismerek új kávés arcokat,helyeket meg persze kihívásokat! :-)
Pörkölés közben szórakozom. Kisérletezgetem,próbálgatom és közben tanulgat az ember.A gasztronómiai alapigazság itt is helytálló:jó kávét csak jó alapanyagból lehet készíteni. Illetve ha megismered az anyagot amivel dolgozol te is jobbá válsz.
Nem mondom,hogy maga az eszközpark nem fontos (pláne eszpresszónál) de nem a legfontosabb.Persze csak ha már megvan az alap eszpresszóképes technika.

Mellesleg az én kávéfogyasztásom mellett maximum 2 év alatt behozza az árát. De valószínűbb,hogy hamarabb.Persze hozzáteszem,én megiszom a gyengébben sikerült pöriket,kávékat is.

Alapszinten elég könnyen lehet jó kávét pörizni kezdőként is. A jó alapanyagok nálam elsőre jók lettek: sidamo,guatemala stb.
Persze nem árt megfogadni a tapasztaltabbak tanácsait.Még ha szűkszavúak is. :DDD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#7514) vendingo


vendingo
veterán

Gépet nem tervezek cserélni, tökéletes nekem ez a cirka 20 éves baby. Ha cserélem, akkor La Scala-ra, de az horror áron megy.
A darálóm teszi a dolgát, nincs rá panasz.
A pörigépet meg csak a magam szórakoztatására venném, érdekel a téma.

Ma bontottam a frissen érkezett paljoc Guatemala kávét.
Asszem megvan az új favoritom. Eddigi legfinomabb kávém ittam belőle.
Ha az első pohár ilyen finomra sikeredett, kíváncsi leszek milyen lesz, ha jobban összehangolom a gépeket hozzá.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7515) jolti válasza -HajTömeg- (#7471) üzenetére


jolti
senior tag

:D
Jaja!
Ember nem szenvedett még vele ennyit!
Megérdemli a bódottágot! :C

(#7516) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Boldog új évet nektek kedves kávéimádó barátaim!

2013 nekem is a változások éve volt. Tavaly még nem ittam kávét, idén már azt mondom, ahol minőségi kávét adnak azt nem utasítom vissza! :C
(természetesen cukor nélkül)

⭐ Stella

(#7517) vendingo válasza radi8tor (#7516) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem bírom elhagyni se a cukrot, se a tejet, de már lényegesen kevesebbet teszek a kávéba mióta minőségit fogyasztok :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7518) And06 válasza vendingo (#7514) üzenetére


And06
aktív tag

a guatemala nagyon ott van, nekem is a kedvencem jelenleg

(#7519) ronin s8 válasza adpeter (#7513) üzenetére


ronin s8
senior tag

@ "Persze hozzáteszem,én megiszom a gyengébben sikerült pöriket,kávékat is."

Igen, ezt fogod tenni. És egy idő után, ha nagyon belejössz, már csak a saját dolgaid körül fogsz forogni, a többieket max. összehasonlítás céljából fogod próbálgatni.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, ha olcsósítás céljából, ha kísérletezgetés céljából - mindegy.
Én sajnálnám rá az időt, mert akárhogy is nézzük, évek, mire az ember segítséggel is értékelhető, versenyképes produktumot tud létrehozni. Ezalatt meg lehet keresni más, drágább kávéra a pénzt. ;)
Azon kívül szívesen próbálgatok másféle kávékat is.

A fórumokon fel-felbukkanó problémák azt mutatják, hogy sokunknak a permanensen jó kávé elérése is rengeteg időt emészt fel! :))

De hajrá! Belejössz majd, mint kiskutya az ugatásba. :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7520) ronin s8


ronin s8
senior tag

B.Ú.É.K.! :) :) :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#7521) paljoc válasza vendingo (#7514) üzenetére


paljoc
tag

Hu, akkor azt kellett volna a vegere hagyni!:-)

(#7522) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

A nagyobb cégek miért nem adnak a kávéikhoz "használati útmutatót"? :)
Hogy pl pörkölőmesterünk szerint ez a kávé pl 95 fokon mutatja legfinomabb formáját.
Ha változik is a tasakban a kávészemek minősége, ez iránymutató lehetne.
Nem?

Alias: Júzer error

(#7523) jolti válasza adpeter (#7513) üzenetére


jolti
senior tag

+1
Ráadásul mióta normális kávét főzök itthon, kb 2kg / hó-ra emelkedett a kávéfogyasztás.
Az sem lenne egy utolsó szempont, hogy ez mennyiből jön ki.
( Mert a nyers kb. a fele a fele pörköltnek. + Nem ér meglepetés, mint egy sz@rrá perkelt kávéval. )

[ Szerkesztve ]

(#7524) adpeter válasza ronin s8 (#7519) üzenetére


adpeter
tag

Bezárkózni nem fogok,nyitott vagyok más kávékra is. Járok elismert kávézókba is néhanap. :)
Meg veszegetek is kávékat.Én is szeretek próbálgatni.Van viszonyítási alapom.Bár elég sok a negatív tapasztalatom mostanság.
De túl vagyok már pár csalódáson pölö ez a Has Bean Blake cirka 14000ft kilónkénti árával....soha többet :( .
(Persze tudom, csak én nem tudom jól elkészíteni :P )

Inkább töredékéért Pacificafe vagy veszek max 4000ért Sidamót,Yirgát vagy hasonlót zölden és megpörizem magamnak.Ezekkel még sosem fogtam mellé.

Biztos egy élet is kevés,hogy megtanuljon mindent az ember a pörkölésről,de hogy évek kellenének egy mások által is jó minőségűnek tartott produktumért,azt elégé túlzásnak érzem.SO-k esetében legalábbis.

Én inkább erre a kisérletezgetésre nem sajnálom a pénzt és inkább hanyagolom a túlárazott-túlhypeolt divatos cuccokat amiknek semmi élvezeti értéke sincs számomra.

Persze ez az én álláspontom,de mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik. Szerintem inkább erről szól ez a hobbi,mint a másoknak megfelelésről. Persze a vendéglátás-kereskedelem más pite,de az ugye már nem csak hobbi.

Uff,én beszéltem! :D
B.U.É.K mindenkinek! :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#7525) -HajTömeg- válasza adpeter (#7524) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Has Bean Blake -ből 1kg ment a lefolyóba?
Mi volt a problémó? Keserű volt?

Alias: Júzer error

(#7526) vendingo válasza paljoc (#7521) üzenetére


vendingo
veterán

Azért kezdtem ezzel, mert sok pozitív visszajelzést olvastam róla.
Lady paljoc és Guatemala között vacilláltam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7527) adpeter válasza -HajTömeg- (#7525) üzenetére


adpeter
tag

Dehogy! 250grammos zacsit hozott a Dzsíszüsz! :)
Nem ment a lefolyóba,de semmi extrát nem mutatott.A korzón mindig jó helyen áll,gondoltam nagy durranás lesz. Nem lett. :( Megpróbáltam mindent amit a kevéske minta megengedett. Magas hőfokon,normálhoz közeli inkább csöpögősen egész jó volt,de nekem igazán nem ízlett.
Keserű nem volt,nem az a túlpörizett kategória mint a Luca cafféja ami landolt a kukába.Inkább savas(kás)cucc.Nagyon jól néz ki szemre,az illata is isteni.De az íze nálam nem sikerült.Persze lehet csak nekem nem az ízlésem.

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#7528) vendingo


vendingo
veterán

Támadt egy ötletem. :)
Elvileg van itthon valahol grillcsirke sütő, ami pörget is. Ha abba applikálnék egy hálós hengert, akkor nem lenne alkalmas pörkölésre? Kb fillérekből kijönne a pörkölő :)

Amúgy parci megint bogarat ültetett a fülembe... Behmor 1600...
Már sok pénzem elköltötted, rábeszéltél a gaggia-ra, ascasora, most a behmor-on rágódok...
Boltot kéne nyitnod :DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7529) tariattila válasza vendingo (#7528) üzenetére


tariattila
veterán

folynak be szépen a százalékok így is :))

b. válasz: nem :DDD

(#7530) And06 válasza adpeter (#7527) üzenetére


And06
aktív tag

tamp&pull-ban kiváló hasbeaneket szolgálanak fel. ezekhez a gaggia már kevés lehet, de legalábbis egy profi kávéházi gép jobbat csinál belőle! nem sok különbség van, (csak annyi mint a hifiben), eltünik a "bántó" sav, és megjelenik a gyümi.

a helyi kávézóban ittam a legjobb kenyát eddig, semmi bántó nem volt benne, mégis vibrálóan gyümis-savas. itthon is sikerült nagyjából reprodukálni, de ugyanolyan soha nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7531) radi8tor válasza And06 (#7530) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, én is szinte csak Has Bean-t iszok kávézóban. :K

⭐ Stella

(#7532) Parci válasza vendingo (#7528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Behmorra nem vállalok felelősséget, én is csak ma olvastam utána picit. :)

BÚÉK!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7533) Peti...(16v) válasza Parci (#7511) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Jó hogy ezt írod, bár nem biztos hogy igaz, mégis kicsit enyhít a fájdalmamon, amit a tegnapi Mazzerről való lecsúszás miatt érzek...

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánok! És persze sok jó kávét és kávés kütyüt jövőre is :D

(#7534) Parci válasza Peti...(16v) (#7533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Lesz majd másik Mazzer, mindig van, ki kell várni. De amúgy orlemenyre tényleg jók a kis kuposok is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7535) adpeter válasza And06 (#7530) üzenetére


adpeter
tag

Nem vitatom,hogy egy vendéglátós profi gép csodákra képes. Elég sok Has Beant próbáltam a TP2-ben. Nagyon jó volt a többség, de volt jó pár amit legszívesebben visszaköptem volna. Profi cucc ide vagy oda.Ez a Blake még sosem volt az őrlőben,de majd egyszer kisírom :)
Ami a "gaggia már kevés lehet" részt illeti,inkább nem feszegetem. Mi Gaggyiások így jártunk. :DDD

Más:

Az előbb húztam egy godshotot (Adapter :DD féle Guatemalából). Jó kis csöpögős,majdnem befulladós,alig risztrettónyi mennyiség. Pazar volt. Mára be is fejezem,hogy jól végződjön ez az év! :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#7536) Peti...(16v) válasza Parci (#7534) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Lesz, persze, de nem 20-ért :W :)
Nem is az őrleménnyel van bajom - bár nincs még összehasonlítási alapom - hanem az nem szimpi, hogy mennyit kell pofozni/ujjazni szegény Ascaso-t, hogy minden kijöjjön belőle, amit beletettem. Mióta tizedgrammos mérleget használok, fény derült rá, hogy egy sima pofozgatás után után is képes 0,5-1 gramm benne maradni. Persze ez még nem a világ vége, és emiatt még nem érné meg a csere, de ha szembe jön egy szép Mazzer jó áron, akkor nem fogok tudni ellenállni. És akkor a daráló kérdés örokre(?) kipipálva :)

Viszont a gép kérdés még mindig nyitott marad. Most azon vacillálok, hogy kell -e pid a GC-be? Persze, hogy kell, ez nem is kérdés, mert ez lenne a következő lépcsőfok. Csak akkor meg mi lesz majd, ha elkészül a nagyvas? Abban még egy árva fejhőmérő se lesz. Addigra megszokom a pid kényelmét, és küzdelem lesz a másik gép használata. Viszont a Gaggia korlátain is túl akarok lépni...

(#7537) Parci válasza Peti...(16v) (#7536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem nem tűnik amatőrnek a hirdető... ha 20e ft-ért adta a mazzert, akkor az annyit is ért..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7538) Peti...(16v) válasza Parci (#7537) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Sztem nem tudta mit árul. Állítólag a szülei használták a kisboltjukban, ami néhány éve bezárt, a gép meg azóta a padláson pihent. Tisztára, mint a mesében, úgyhogy akár kamu is lehet...
Mindegy, ezt már nem tudjuk meg, hacsak fel nem fedi magát itt az új tulaj.

Azért ha valaki tud szép és jó Mazzer SJ-t vagy Minit, értesítsen! Spam is ér :D

[ Szerkesztve ]

(#7539) 3418 válasza Peti...(16v) (#7538) üzenetére


3418
csendes tag

Valamint vidéki háziorvos aki nem dohányzott.

(#7540) paljoc válasza vendingo (#7528) üzenetére


paljoc
tag

Behmore porkolot hasznal az Arabica Royal kavekereskedes, Mosonmagyarovaron. Allitolag egesz jokat porkolget vele, kicsit nagyobb kapacitasu mint a Gene/Hottop gepek es joval olcsobb azoknal.
Pernyevel nem tudom mit csinal, de ha jol tudom azt nem gyujti kulon mint a Gene. De hasznalhato masina.

(#7541) tariattila válasza 3418 (#7539) üzenetére


tariattila
veterán

valamint:

garázsban tartott hölgy tulajdonostól... :DDD
____
van egy Super Jolly DR -em... mivel újszerű így megfizethetetlen... ezért nem is hirdetem :D

vagy adjam el?

no majd kiderül milyen újévi fogadalmakat teszek kávétéren :))
___
ha nem találnék vissza ma ide:
k.g.b.!

azaz: kávéban gazdag boldogújévetkivánokmindenkinek!

(#7542) vendingo válasza paljoc (#7540) üzenetére


vendingo
veterán

Olvastam, hogy nem gyűjti, páran panaszkodtak rá, hogy meggyulladt illetve füstölt a gép miatta.
Gene nagyon jó lenne, de számomra nem ér meg ennyi pénzt.

A Behmore-al meg az a bajom, hogy nem találtam belőle, csak az USA-ban.
Olcsó pörkölők szinte egyáltalán nincsenek Európában, csak 100 ezer felettiek.

Jelenleg a Behmore a befutó, a hajszárítós gépeket kezdem kilőni, pedig egész jókat írtak róluk.
Végső esetben:[link] :)

Egyre jobban kezdek belemélyedni a pörkölésbe, muszáj lesz vennem egyet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7543) Peti...(16v) válasza tariattila (#7541) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Pedig pont egy ilyet szeretnék, úgyhogy csakis nekem szólj ha mégis úgy döntesz! :K

BUÉK!

(#7544) And06


And06
aktív tag

BÚÉK!

(#7545) paljoc válasza vendingo (#7542) üzenetére


paljoc
tag

Ha nem kotodnek annyira a Gene gepemhez akkor eladnam "olcsoert", de sajnos nagyon a szivemhez nott, mert azzal kezdtem ezt az egeszet!:-) Pedig szinte semmit sem hasznalom, de ennek eszmei erteke van szamomra, egyszeruen nem visz ra a lelek hogy elpasszoljam, pedig mar kertek nehanyan. Szerintem a hallott es sajat tapasztalatok alapjan otthonra ez a legjobb, reszben azert mert a pernyet kigyujti.

(#7546) jolti


jolti
senior tag

K.G.B.Ú.É.K! :DD

[ Szerkesztve ]

(#7547) tariattila válasza Peti...(16v) (#7543) üzenetére


tariattila
veterán

nem merem eladni mert akkor pörkölőt 'kell' vennem :Y

tényleg... pörkölő csoportos rendelés? :DDD

lassan az újévi fogadalmakat meg kellene ejteni... :DD

(#7548) bl4ze


bl4ze
veterán

BUJÉK MINDENKINEK!

.:. bl4ze .:.

(#7549) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

búék a topiklakóknak, kávéban gazdag új évet (és újévet) mindenkinek! és most nem a frei cuccokra gondolok.... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7550) tariattila válasza Parci (#7549) üzenetére


tariattila
veterán

azt a mosogatónk kapta karácsonyra... :DDD

egyébként pedig:
:R

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.