Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) soldier2 válasza sz.zs. (#55600) üzenetére


soldier2
őstag

Az őrleményére nem nagyon volt panasz, inkább az a baja, hogy egyes példányok hajlamosak elállítódni (különösen ha gyakran váltasz filter/presszó pörkölés között). Bár Blaze évekig használta elégedetten, igaz elég ritkán darált vele világos pörkölésű kávét úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55602) vikla007 válasza vikla007 (#55599) üzenetére


vikla007
aktív tag

Erre senki?

(#55603) Parci válasza sz.zs. (#55600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sem reprezentatív minta, de: akiknek az első szériából volt, azoknak jól működött, akiknek újabb, azoknak annyira nem. néha nagyon nem. kicsit kockázatos vétel emiatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55604) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, még egy kávégép van nálam, amit úgy sem fogok használni, ezért eladnám: egy pazar, gyűjtői állapotú, ikonikus turmix tx-10. toobee-tól vettem, azóta sem használtam (ezért adom el), így lustaság=fél egészség felkiáltásra belinkelem az ő hirdetését. a paraméterek változatlanok.

ha yeahhh (itt gosti) fórumtársnak kéne, elsőbbséget élvez (anno megígértem neki), amúgy szabad préda!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55605) Toobee válasza Parci (#55604) üzenetére


Toobee
veterán

Vissza kéne vásárolnom :K De igazából nálam is ezt a funkciót töltötte be. Ehhez meg túl jó gép...

https://barbieripnk.hu/

(#55606) sz.zs. válasza Parci (#55603) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Parci, Soldier, köszönöm!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55607) vikla007 válasza vikla007 (#55602) üzenetére


vikla007
aktív tag

Hát kínból, mivel senki semmit nem ajánlott: frei kávé lett...

az eredményt inkább nem írom le...

Ezek szerint Nyíregyházán nincs újhullámos kávézó...?...

(#55608) vicces válasza vikla007 (#55607) üzenetére


vicces
addikt

Apropó, frei-kávé!
A múltkor paljóc üzemablakában láttam egy csomi freicaffet. Rá akartam kérdezni, de annyit beszéltünk, h elfelejtettem közben.
Lehet olyat próbál ő is pörkölni ;] :))

:)

(#55609) Parci válasza Toobee (#55605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Elkelt ez is, nincs több eladó cuccom. Egy gép, egy daráló, kész :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55610) Toobee válasza Parci (#55609) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem még egy SJ. Bár ha találok valamit, ami felpiszkál...

https://barbieripnk.hu/

(#55611) paljoc válasza vicces (#55608) üzenetére


paljoc
tag

Megdarálásra kaptam, de megszagoltam és inkább nem daráltam meg. Aki megkért rá, szerintem már rég el is felejtette. Amúgy egész szép, tejcsoki színű, világosabb pörkölés, de be van aromásítva málnával, valami brutál módon mègpediglen. Nem kerülhet a darálóba.
Így ott pihen az üzem ablakában, néha rápillantok és arra gondolok hogy egyszer majd jó lenne eljutni oda, ahova Frei úr, persze nem a málna íz terén...!!:)

(#55612) zscz válasza Parci (#55609) üzenetére


zscz
tag

Asszony örül. :D

(#55613) gregus021


gregus021
tag

Üdv!
Budapesten hol kapható Norda víz? A GRoby webshopjában találtam és nekik vannak üzleteik is, de rendelésnél személyes átvétellel csak a raktárukban való átvételt ajánlja fel, ami eléggé kiesik nekem sajnos.
Előre is köszi a segítséget!

(#55614) Csápájev válasza gregus021 (#55613) üzenetére


Csápájev
őstag

Pl budapesti Árkád mínusz szintjen lévő élelmiszer bolt. A nevét nem tudom, középen van kb.

(#55615) kahvesi válasza gregus021 (#55613) üzenetére


kahvesi
csendes tag

A forgalmazónál: Bor és víz

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#55616) verti1 válasza gregus021 (#55613) üzenetére


verti1
tag

Itt is van:

[link]

(#55617) tommyx válasza gregus021 (#55613) üzenetére


tommyx
tag

A Manna üzleteiben is felbukkan néha :)

(#55618) adp válasza gregus021 (#55613) üzenetére


adp
őstag

Roni abc-kbe is szokott lenni.
Viszont en a bor es vizet ajanlom. Ok a hazai forgalmazok es naluk van a legjobb aron. Ors vezer teretol 5-10p.
Egyszerre kell megvenni 5-10 zsugort es megvagy egy jo ideig

(#55619) Csápájev


Csápájev
őstag

Erre senki semmit?
:B
Bár ahogy nézem az összes 250grammos JOHAN & NYSTRÖM filterre van pörkölve. Akkor azzal meg se próbálkozzak karos géppel?

[ Szerkesztve ]

(#55620) soldier2 válasza Csápájev (#55619) üzenetére


soldier2
őstag

Nekem egész jó lett hosszú előáztatással, alacsony nyomáson, 1:3 aránnyal, de klasszikus espresso receptel elég karcos, savas lett a végeredmény.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55621) Csápájev válasza soldier2 (#55620) üzenetére


Csápájev
őstag

Melyiket probaltad?

(#55622) verti1


verti1
tag

Ez a krups dolce gusto mégis jó valamire! Ismerősnek a szénné égett elektronikás rémsége bent rohad a meló helyen már egy fél éve darabokban. Kimentettem belőle a pumpa felső gumi konzolját és befejeztem az olaszok félbehagyott munkáját a GC-ben. :) Csináltam egy konzolt és megfogtam az ulka felső végét is. Egészen kulturált hangja lett és nem tilinkózik, zörög jobbra-balra. Konkrétan az őrületbe kergetett ez a sz@r...a hangjával. Vagy a tölcsérhez ért hozzá a cső és azért zörgött, tettem konzolt felülre, attól remegett, mert lefogta. Megcsináltam, hogy le föl tudjon járni akkor zörgött. Voodoo, szivacs és még isten tudja micsoda. Úgy voltam vele, hogy elfektetem az aljában a francba két gumi bakon ahogy az mindenhol van, levágom a tölcsért és húzogatom inkább a tartályt ha vizet kell tölteni.




(#55623) Bazsee71 válasza verti1 (#55622) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez már lassan olyan, mint egy túraautó. Kívülről úgy ahogy a gyári karosszéria, de belül már egy másik gépezet. :DDD

Esetleg egy videót tudnál feltölteni, hogy így milyen lett a hangja? A tágulási tartállyal nálam megszűnt a rézcső csörömpölése, igen baráti hangja lett. :)

(#55624) verti1 válasza Bazsee71 (#55623) üzenetére


verti1
tag

Jó hasonlat, valami olyasmi egyébként. :) Majd csinálok videót, de nem tudom mennyire adja majd vissza. Egészen kulturált lett, olyan mint amikor jobb pillanatai voltak előtte.A csúcs egyébként PY Catlere, abban csak éppen, hogy vartyog a pumpa...:D Ez egy félre értés egyébként így függőlegesen beépítve, rázza magát ez a nehéz vacak, olaszos félmegoldással. A tágulási egyébként nagyon jól muzsikál nálam is a szűkítő után kötve. Így is jobb kávékat húzok, hogy egyenlőre még a bojler tetejéről dobálja el a meleg vizet. Szebbek a lefolyások, komplexebb ízek/új ízek jönnek elő. A pogik gyönyörűen egyenletesen átnedvesedve, szépen egyben kiesnek a kosárból. Csak 2-3 mp plusz időről beszélünk, de nagyon sokat számít...vagy placebó...:D Már csak be kell tuszakolnom a gép belébe, hogy megmaradjon a túraautó jelleg, mert így kilógatva eléggé gyászos szegény, de tényleg annyira jó, hogy nem szedem le amíg megjön a spec közdarab a fej és az opv közé.

(#55625) soldier2 válasza Csápájev (#55621) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudom, valamelyik etióp volt, az AVX kínálatából.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55626) John3:16 válasza Csápájev (#55619) üzenetére


John3:16
csendes tag

Én egy Monsoon Malabar vettem itt tavaly nyáron:

http://www.kavetarsasag.hu/kave-coffee/johan-nystrom-indien-monsoon-malabar-szemes-kave-250g

Eszpresszókat főztem belőle. Emlékeim szerint korrekt volt.

(#55627) Sic.Transit válasza gregus021 (#55613) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nálunk van egy pár zsugor, ha kocsival jössz, azt is vihetsz. :)

(#55628) ronin s8


ronin s8
senior tag

Román Brikka tömítést hol lehet venni?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55629) Toobee válasza ronin s8 (#55628) üzenetére


Toobee
veterán

Kávébolt, vagy Barista Szaküzlet.

https://barbieripnk.hu/

(#55630) Csápájev válasza ronin s8 (#55628) üzenetére


Csápájev
őstag

Vagy AVX

(#55631) sz.zs. válasza Sic.Transit (#55627) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én legközelebb élnék vele, ha szabad a vásár, ha tudom, ma is vihettem volna... :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55632) ronin s8 válasza Toobee (#55629) üzenetére


ronin s8
senior tag

Köszi! A Barista Szaküzlet már nem forgalmaz Brikkához tömítést.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55633) Aser Tzuiko válasza ronin s8 (#55628) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ebay

http://www.ebay.com/itm/Bialetti-moka-parts-3-RUBBER-GASKETS-1-filter-plate-for-BRIKKA-2-cups-/252793037870?hash=item3adba3a42e:g:AL4AAOSw4f5YClJN

http://www.ebay.com/itm/Bialetti-Brikka-4-Cup-3-silicone-Gaskets-Filter-Plate-Blister-/361909327247?hash=item54437a158f:g:W3gAAOSw~AVYqv8-

Nekem az első van, nem szilikon hanem gumi, de lassan egy éve használom.
A szilikon nem olyan jó románhoz mert nehéz széttekerni.

[ Szerkesztve ]

(#55634) sz.zs. válasza ronin s8 (#55628) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én a Lurdyban vettem az Olasz Árúk boltjában, de csak a 4 személyeshez volt nekik.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55635) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok! segítsetek! :U

Elegem lett az automatázós kávézásból! Van egy Krups Orchestro-m, de állandó nyűglődés van vele... karbantartás, pucolgatás, félévente (sőt, most már gyakrabban is) darabokra kell bontanom, stb-stb....

Mit lépjek?
Vegyek egy használt 2015 előtti évjáratú Gaggia Classic-ot? Vagy szemezgetek a Lelit család Anna nevezetű leánykájával is... Kiegészítve egy darálóval... (de milyennnel???) Többektől hallottam hogy manapság már felejtős az alumínium kazános Gaggia... :F Fogalmam sincs merre induljak!
Nagy igényeim nincsenek, csak vállalható minőségű kávét szeretnék inni....

[ Szerkesztve ]

(#55636) sturmanek válasza Pgabor79 (#55635) üzenetére


sturmanek
újonc

ha napi 1-2 kv akkor vegyél egy jó kapszulásat!

(#55637) Bazsee71 válasza Pgabor79 (#55635) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nyugodtan vehetsz alukazános GC-t, csak tudni kell használni. Ne aggódj, nem fojt meg alvás közben. ;] Tuning pedig annyi és olyan szintű van rá, hogy mondhatni lekörözhetetlen, áráért főleg.

Lelitet is nyugodtan vehetsz, de muszáj leírnom, hogy az Annát biztos nem venném meg. Bármi újdonság jön ki, az tuti nem 57-es szűrőmérethez lesz. Nincs se Palmtamp, se Reneka. Persze van akit a későbbiekben nem korlátoz, mert megelégszik vele úgy ahogy van, de ezt nem árt tudni.

(#55638) sz.zs. válasza Pgabor79 (#55635) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha a karbantartás, pucolgatás gondot jelent, akkor semmiképpen sem a GC ( vagy bármelyik karos ) irányába indulj szerintem!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55639) dr.Astic válasza Pgabor79 (#55635) üzenetére


dr.Astic
újonc

Mellesleg nekem mondjuk pont egy 2015-ös gaggia classicom van eladó...

[ Szerkesztve ]

(#55640) sz.zs. válasza dr.Astic (#55639) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az sajnos pont a "nem ajánlott" évjárat...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55641) vikla007 válasza Pgabor79 (#55635) üzenetére


vikla007
aktív tag

E.S.E Pod-os gép...

egész vállalható kávé, jó alapanygból(nagy választék), minimális macera/esőtánc, köröket ver a kapszulásra, daráló sem kell, 120 körül már nagyon jót lehet venni de van ennél sokkal olcsóbb is...

[ Szerkesztve ]

(#55642) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok

tudtok valami jó videót ajánlani a Latte art elsajátításához? Vettem egy ilyen Concept Art tejkiöntőt, gyakorlok, de az istennek sem akar igazán jó lenni. Gondolkoztam egy ilyen kis tanfolyam elvégzésén is már... de Nyíregyházáról nem lenne egyszerű megszervezni, kivitelezni a folyamatos jelenlétet

köszi

(#55643) soldier2 válasza vikla007 (#55641) üzenetére


soldier2
őstag

Mondhatni széles körben elterjedt tévhit. Volt kapszulás gépem pár (kb 2 év), volt jó ese podos gépem is hónapokig, próbáltunk kb 30 féle podot. Az olcsó pod ihatatlan, a drága meg kapszulás árban van, és nem jobb. Kapszulásból van egész jó is, de az már nagyon drága. Ha jót akar akkor vagy automata jó alapanyaggal, vagy karos (azzal meg törődni kell). Itt pedig belépő szinten marad a használt Gaggia (Silvia, stb). Ha kell az új, de nem akar buzulni akkor jó az Anna, igaz én inkább a Gildát venném.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55644) dr.Astic válasza sz.zs. (#55640) üzenetére


dr.Astic
újonc

Pidelni tényleg nem lehet, de akkor, amikor vettem, ez nekem nem is volt fontos. Ezen túl meg nekem jól működött. Mondjuk igyekeztem jó gazdája is lenni.

(#55645) Parci válasza dr.Astic (#55644) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért nem lehet pidelni? valahol biztos van benne egy termosztát, ami a felfűtést szabályozza.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55646) sz.zs. válasza vtechun (#55642) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hasonló cipőben járok, de egyébként van egy napos 8 h-s tanfolyam is, elég sok helyen ...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#55647) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Egy kis ötletelést szeretnék kérni a fórumtársaktól, mivel sokan használtok Strada szűrőt.

Egyedül talán a CasMo egyik kenyai kávéjánál tudott hasonlót, vagy számomra hajszállal jobbat domborítani mint a Reneka. A többi kávénál pedig ordít a különbség. A Stradával az összes kávémban ott rejtőzik egy keserű íz, és a hőfok jelentős csökkentésével sem tudom eltüntetni. Ha visszaváltok a Renekára, egyből helyreáll a világ rendje. Természetesen az őrlőt mindig a kosárhoz/kávéhoz állítom, de kíváncsiságból próbálkoztam már ugyanazon beállítással is (a Reneka durvább őrleményt kér).

Szerintetek mi lehet a gubanc? Nem tudom/akarom elfogadni, hogy egy Strada kosárral nem tudok egy jó kávét húzni.

Szerk.: szombaton SC-nál jön a ZM-EK teszt. :) Továbbá elkezdtem Nordát használni, az első Iwaki cold drip toronymagasan a legjobban sikerült, de ezt még nem nevezném konklúziónak, majd csak további próbálkozások után.

[ Szerkesztve ]

(#55648) dr.Astic válasza Parci (#55645) üzenetére


dr.Astic
újonc

őszintén szólva nem tudom miért, de csak 2015 előtti GC-hez van pid kit a neten.

(#55649) Sic.Transit válasza sz.zs. (#55631) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Bármikor. Csak szólj előre. Ja, és csak egész zsugor, hogy ne sz*pjunk a maradékkal.

[ Szerkesztve ]

(#55650) mester6


mester6
tag

Mahlkönig Vario home akciós áron : [ha nincs szállítási költség figyelemre méltó ajánlat lehet]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.