Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) adp válasza Upo (#34539) üzenetére


adp
őstag

Koszii :))

(#34602) Surda- válasza Zewa (#34600) üzenetére


Surda-
őstag

40-50 körül szokott lenni.
Ez pl elég jó ár,ha rendben van.
Bár valaki megmondja majd,hogy ez az a tipus,amelyiknek olyan a belseje,mint az EVO-nak??
Ami fontos,hogy 2015ös Classicot ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34603) mufi válasza mufi (#34578) üzenetére


mufi
senior tag

:B :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#34604) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
A Gaggia Cubika -ról mi a véleményetek? Viszonylag sok ilyen van eladó, elfogadható áron, de eddig túl sok jót nem olvastam róla...

Köszönöm

(#34605) Surda- válasza nzozz (#34604) üzenetére


Surda-
őstag

Nem ajánlott.
Fent az összefoglalóban szerepelnek az ajánlott Gépek.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34606) killerjohn válasza Surda- (#34602) üzenetére


killerjohn
addikt

ez érdekes, mert én a GB-t és a GC-t is 80-ért vettem :F

más:

Eldöntöttem, meg lesz véve a Catler. Mármint az új. Holnap találkozom Paljoccal kávé ügyben, és előre lefoglaltam 3 perc szabad idejét, hogy kikérdezzem a Catlerről. Szívem szerint meghívnám a Molinariban egy kávéra a beszélgetés idejére, de az milyen már? :C De hogy ne tartsam fel soká, felteszek pár kérdést itt, hátha lesz rá válaszotok:

- ebben az árkategóriában ez a csúsz-szipi-szupi?
- miért csak magyar és cseh találatokat kapok a goggle-től a Catler 9010-re? :F
- teljesen komoly, hogy bekapcs után 10 perccel készen áll szolgálni?
- tudja valaki, hogy hány mm-es kar kell hozzá? gondolom a frissen vett Gaggia nyitott karom, szűrőm és mindenem bukta, ugye?
- ebben van egy 1 literes "HX" (bármi is legyen az) bojler, ami előmelegíti a vizet, mielőtt az üzemi (8x-9x C°) hőmérsékletű 4dl-es bojlerbe kerül a víz? Ez szerintem írtózatosan stabil hőmérsékletet kell hogy jelentsen (ha igaz).
- az 1L buffer és a 4dl bojler mellett ebben van még egy tartály, amiben folyamatosan ( :F ) gőz van? ha akarom, ha nem? Logikus, hiszen ha akkor kezdené felforralni, amikor rájön a hülye user, hogy kell a gőz, akkor meg anyázna a user (=én), hogy miért ilyen lassú.
- mi az az előáztatás?
- a GC/GB 30 évre van méretezve (és tovább). Egy ilyen csúcsgépnek mi a várható élettartama?

Egyszerűen túl szép hogy ennyi kényelmi funkció legyen benne... időzíthető bekapcsolás, energiatakarékos mód, kikapcsolás, magától tisztítja magát, egyszerre gőzölés és kávé készítés... ezek a Gaggia Baby mellett úgy hangzanak mint valami űrtechnológia. Persze, értem én, hogy ez cca 3x annyiba kerül mint egy GC, de akkor is...

Legtöbb infómat Paljoc cikkéből vettem, mivel tényleg nem találok semmit se róla angol nyelven... vagy fórumon. vagy bárhol máshol... kicsit fura nekem ez a nagy online üresség, nem vagyok hozzászokva. :F

bocs a sok noob kérdésért :U

szerk: LOL, találtam egy youtube videót róla, erre nézem: azt is paljoc csinálta (a 360p kicsit aláz azért...)

[ Szerkesztve ]

(#34607) Surda- válasza killerjohn (#34606) üzenetére


Surda-
őstag

Ha jól emlékszem babyből primot vettél, ugye ? A Classic sem pides?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34608) killerjohn válasza Surda- (#34607) üzenetére


killerjohn
addikt

dehogynem, mindkettő PID-es.

más, az előzőhöz: olvasom a kávéológiát, és 6 nappal előtt elég nagy vérengzés ment ott Catler ügyben :F

(#34609) Surda- válasza killerjohn (#34608) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor? Emberünk pid és felújítás nélküli gépre kérdezett rá :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34610) simi.esp.28 válasza killerjohn (#34606) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Üsd be a googleba még a Breville BES900XL meg Gastroback 42636 szavakat is.

(#34611) killerjohn válasza simi.esp.28 (#34610) üzenetére


killerjohn
addikt

Köszi!

Mindenesetre most jól elbizonytalanodtam (mármint a Catler minőségével kapcsolatban). Francért kell nekem más fórumokat olvasgatni?

(#34609) Surda: ok, értem már

[ Szerkesztve ]

(#34612) bl4ze válasza Surda- (#34602) üzenetére


bl4ze
veterán

40-50 körül elég régen nincsen már Gaggia Classic, 50 alatt nem igen láttam az utóbbi 9-12 hónapban

.:. bl4ze .:.

(#34613) Surda- válasza bl4ze (#34612) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor jól nézd meg amit linkeltem :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34614) soldier2 válasza Zewa (#34600) üzenetére


soldier2
őstag

Eléggé felment az ára, inkább 60k+ az utóbbi időben.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#34615) Upo válasza Surda- (#34613) üzenetére


Upo
addikt

Az valami T.Jánosnak lett felrakva és elkelt. Néha ki lehet fogni jó vételeket, de nem ez az általános használt ára.
Ebay UK gépeket is felnyomják jóval 100 font fölé, szállítással az se jön nagyon ki 60 alatt, sőt inkább drágább. Az előbb linkeltekből is az egyik 130+30 fontért ment el, az már majdnem 70, a másik 127+23, az is több mint 60.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34616) Peti...(16v) válasza killerjohn (#34606) üzenetére


Peti...(16v)
tag

1. Igen. Ennyiért egyszerűen nincs más, ami ennyi mindent tudna.
2. Mert Catler néven csak ezekben az országokban forgalmazzák. Csomó más név alatt lehet megtalálni a különböző piacokon, angoloknál pl. Sage. Az újabb Breville a ponots megfelelője, ennek neve BES920 XL
3. Bekapcs után kb. 2 perccel már a beállított hőfokon van a pid szerint, de érdemes várni még vele néhány percet. Én csapolni szoktam egy csészemelegítő vizet a karral, így az is hamarabb átmelegszik.
4. Kar: ez a gép legnagyobb hibája, sajnos nem szabvány, semmi mással nem csereszabatos. Egy második vagy egy naked kar 30e Ft. A gyári karon egy nagyon rossz formájú dupla kifolyó van, és nem is lehet jobbra vagy szimplára cserélni, mert (direkt, hogy rohadnának meg :((( ) más a menet rajta.
5-6. Ez a kép mindent elmond:

Az 1-es a gőzbojler, ez felel a gőz és forróvíz/teavíz előállításáért, a 2-es a fejbojler, ez a kávéra kerülő vízért, a 3-as pedig a fejfűtés. Az ilyen rendszerű gépeket T3-as rendszerűnek nevezik. A gép legnagyobb technikai előnye, hogy mindhárom rész pid-vezérelt. A kávéra érkező víz hőmérsékletét beállítod, akkor az elektronika a fej és a kávébojler hőmérsékletét azonosra fűti. A gőzbojler hőmérsékletének beállításával pedig a gőznyomást tudod beállítani. Illetve még egy okos megoldás: ahogy a képen látszik a stabilitás érdekében a kávébojler a gőzbojleren keresztül kapja az így előmelegített vizet (rézcsőtuningos Gaggia :) ).
7. Csapolás elején nem a teljes 9,5 bar-t engedi a kávépogácsára, hanem (állítólag a karos profilt másolva) először kis nyomással előáztatja a pogit, majd fokozatosan emeli a nyomást 9,5 bar-ig. Állítólag nyomásprofilozni is lehet vele, ha csapolás közben picit kinyitod a teavíz csapját. Gyakorlatban egy kis mikrokapcsoló ilyenkor leállítja a csapolást. A régebbi verziónál (BES900) még meg lehetett csinálni, találsz is róla videót.
8. Biztos nem 30-at..., de még 10-et sem. Azért karbantartás, tömítés és pumpacsere nélkül semmilyen gép nem megy el 30 évet (ha használják is végig). Ezek az alkatrészek meg ebben is ugyanúgy cserélhetőek, csak nincs hozzá minden sarkon fillérekért cucc. De szerintem ez is csak idő kérdése, annyira elterjedt gépek, hogy előbb-utóbb biztos minden elérhető lesz, akár utángyártottban is.
Amerikában garanciaidő alatt egy telefon, és másnapra viszi a futár az új gépet. Ha lejárt a gari, akkor is, csak kapsz mellé egy számlát 150 és 300 dollár között, a hibától függően. Itthon nem számítok ilyen szolgáltatásra...

[ Szerkesztve ]

(#34617) vendingo válasza killerjohn (#34606) üzenetére


vendingo
veterán

Látom sok a kérdés és az alapokkal se vagy tisztában. Ez nem baj, azért van a fórum, hogy okosodj, de ilyen körülmények közt biztos beleugrasz egy olyan gépbe, ami azt se tudod mifán terem? Csupán csak azért, mert páran ajánlották?
Ha rám hallgatsz bővíted egy kicsit a tudásanyagod, nézelődsz, olvasol, felméred a konkurenciát, aztán vásárolsz.

Anno én is beleugrottam egy drága használt gépbe (300K) csak mert baromi jó volt, bőven ajánlott kategória , jó áron megkaptam (újonnan ~700k). A vége az lett, hogy fél év múlva eladtam és inkább a GB-t használom, mert nem bírtam összebarátkozni vele, hamar felszállt a lila köd. Amióta eladtam a gépet, azóta nem találtam neki lehetséges utódot, pedig pénz van, ismeretanyagom bőven van, ennek ellenére képtelen vagyok döntést hozni, illetve amiket kiszemeltem újonnan drágák, használtan meg ritkák.

Nem akarlak lebeszélni a vételéről, de szerintem először alaposan járd körbe a dolgokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34618) And06 válasza killerjohn (#34606) üzenetére


And06
aktív tag

ezt a hozzászólásodat olvasva inkább azt javaslom várj a vásárlással, főleg hogy a jelenlegi gépparkoddal is remek kávét lehet főzni. biztos vagyok benne, hogy tudsz még fejlődni ezzel is.

szerk: úgy látom egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#34619) kaligula válasza nzozz (#34604) üzenetére


kaligula
tag

http://olaszpresszo.hu/gaggia-cubika/
elolvasásra ajánlom.

[ Módosította: radi8tor ]

rovidkv.reblog.hu

(#34620) killerjohn válasza And06 (#34618) üzenetére


killerjohn
addikt

Nem tudom, azért ekkora hülyeségeket nem kérdeztem szerintem :) max az előáztatás, de azt is csak azért mert soha senki nem beszélt még róla nekem. Egészen biztos, hogy van még hova fejlődnöm, de nem azért akarok most váltani, mert én lettem a GB mestere és az eszköz a fejlődésem akadálya, hanem azért, mert ez olyan dolgokat tud, amire hajlandó lennék ennyi pénzt áldozni.

Gyanítom, hogy jelen tudásommal a Catler se fog sokkal jobb kávét csinálni, mint a GB, viszont pl ezzel nem kellene előre 45 perccel megterveznem, hogy mikor szeretnék "majd" kávét inni. Illetve pl nem a nespresso-val kellene a feleségemnek tejhabot gyártanom, hanem eladnám a retekbe...

Ráadásul amikor van nálunk 6-8 ember, akkor eléggé ég az arcom, hogy mind a 6-8 otthon sorba tudja gyártani a "fantasztikus" kávét (mosogatólevet), én meg a csilivili eszpressómból tudok csinálni 1 db-ot 5 percenként, úgy megzuhan a hőmérséklet minden húzás után.

Szóval sokkal inkább a fícsőrök érdekelnek, mintsem az, hogy most ezzel még 20%-al jobb kávét tudok majd csinálni.

(#34621) nzozz válasza kaligula (#34619) üzenetére


nzozz
aktív tag

Olvastam persze, csak azzal együtt amit máshol olvastam róla, nem voltam 100% -osan biztos a dologban, inkább megkérdeztelek Titeket is. Kinézetre nagyon pöpec kis gép, de a belseje miatt inkább mellőzöm.

(#34622) Upo válasza kaligula (#34619) üzenetére


Upo
addikt

Ha már előjött a cubika, akkor látok ilyen karos mini gaggia gépeket is, de valami eszement összegeket kérnek érte: [link]

Ennyire jók, vagy csak a Pierre Cardin logo kerül ennyibe? (gyanítom hogy az utóbbi)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34623) soldier2 válasza killerjohn (#34608) üzenetére


soldier2
őstag

Én is olvasom, de nem emlékszem nagy Catler alázásra. Olcsóbb, teljesen más gépeikkel voltak/vannak gondok, meg van valaki most aki belerohasztotta a szűrőt, meg csapvíz mellett évente vízkőtelenít :) Ezekből én ki nem indulnék. Sokak szerint ez (Catler 9010) az otthoni übergép, mások szerint meg a Cremina. ;] Nézz utána alaposan, beszélgess el Paljoccal, majd dönts ahogy jónak látod. Bemelegedésre viszont kell neki a 10 perc (5 legalábbis nem elég). Én az R58-ba ugrottam bele majdnem úgy ahogy te tervezed (szerettem volna egy jobb gépet, olvastam róla, tetszett, pénz is megvolt stb) de vártam vele pár hónapot, és elmúlt a rózsastín köd, rájöttem, hogy nekem más kell. Terveztem a Londiniumot [link], de az nem fért el a konyhában (ahol elég mély a konyhapult, ott fölötte szekrény van, és a kar nem fér el, ahol nincs szekrény, ott nem elég mély), így kellett valami más. Így botlottam bele a Creminába, amivel azóta is tart a szerelem. Szóval ne kapkodd el.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#34624) kaligula válasza Upo (#34622) üzenetére


kaligula
tag

Nem tudom, de egy ilyet már rég szeretnék kipróbálni. Ez már olyasmi, ami köré illik szobát tervezni.

rovidkv.reblog.hu

(#34625) killerjohn válasza soldier2 (#34623) üzenetére


killerjohn
addikt

az tök komoly, hogy 3600 dodó a Cremina újonnan? :Y
[ ez a manuálkaros megoldás nem az én világom. látom a varázsát, de majd akkor ha nyugdíjas leszek ]

[ Szerkesztve ]

(#34626) Radukav válasza killerjohn (#34620) üzenetére


Radukav
újonc

2 évig egy fullextrás GC - vel nyomtam. Aránylag jó kávékat húztam vele, pont ugyan ez volt a gondom. Mikor volt nálunk valaki, fél óra volt mire mindenki megkapta a kávét vagy caput.
Megint le fognak oltani, hogy ne dícsérjem már annyira, de az az igazság, hogy qjó kis gép! :)
3.hónapja használom, nagyon szeretem és még az asszony is elviseli a konyhában, ráadásul használni is tudja!
Kb 5 perc és tudsz főzni ( elektromos fejfűtés! ) , de tény, hogy kb negyedóra, mire teljesen az egész gép ( csésze melegítő is) átmelegszik. Azért ennyi idő általában mindig van.
Igen vannak ettől jobb gépek, csak otthoni használatra nem biztos, hogy optimálisak!
Ahogy már írták is ami el tud romlani el is fog, de van 3 év gari, egyébként meg ebbe sem lesz drágább a szivattyú mint másba...
Ja, a darálót el lehet adni ( bár nem biztos, hogy érdemes}, akkor meg egész jó az ára.

[ Szerkesztve ]

(#34627) soldier2 válasza killerjohn (#34625) üzenetére


soldier2
őstag

Nem újonnan vettem :) De annyi, ezt is két oldalról lehet nézni: - rohadt jó kávét ad, és sosem romlik el (na jó, tömítést kell cserélni), vagy 1 milláért kapsz egy bojlert és egy fejet egy vasrúddal :). És tudsz egyszerre kávét készíteni és gőzölni, mint egy igazi dual bojleres géppel [link].
Persze megvannak a hátrányai, annyira pontosan nem tudod szabályozni a hőfokot mint egy pides gépen, de miután kiismerted hamarabb lesz rossz az ital egy pides gépen mint ezen (főleg kávé váltás után,mikor a daráló még nincs pontosan belőve, vagy ha már öregszik a bab, és állítani kell a darálón stb eszméletlen milyen lefolyásokat meg nem lehet menteni vele). Egyszerűen megbocsájtóbb a gyakori hibákkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#34628) And06 válasza killerjohn (#34620) üzenetére


And06
aktív tag

nem irtál hülyeséget. tejhabot én az ikeás frenchpresszel gyártom az asszonynak. a vendégek úgysem tudják értékelni a jó kávét többnyire, igy ihatnak akár kotyogóból is, vagy, ha a gaggiával csinálod, nem fog feltünni nekik a liter tejjel, hogy kiszőkült a 3.ik dupla vége :)

(#34629) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Amint látom más vonal felé vannak itt kávézós dolgok.

Jura irányába van vki?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34630) soldier2 válasza killerjohn (#34625) üzenetére


soldier2
őstag

Egy dolog kimaradt. Nem azért írtam a Creminát, hogy azt ajánlom, távol álljon tőlem. Ehhez kell egy adag nem is tudom mi. Lököttség talán. Csak a történetemet írtam le, hogy nagyon bele voltam zúgva A gépbe, majd egy B-be, és végül egy C gép lett aminek örülök. És az asszony is, mert talál a színe a bútorral, és nem foglalja el a fél konyhát (annyival kisebb a Gaggiánál is, hogy csak játék kávéfőzőnek becézem :) )

Duliee - kávékorzón van automata kávégépes fórum, itt nagyon keveseknek van automatával tapasztalata, és az sem jó.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#34631) nemethsza válasza Graphics (#34629) üzenetére


nemethsza
tag

Automatával a kávékorzó fórumon próbáld, abban ők a jók.

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#34632) Graphics válasza soldier2 (#34630) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na :D igen, akartam kérni ,hogy ha itt nem akkor vhova irányítsatok, mert azért vhol csak kell lennie ennek is beszédtémában

Nekem minimális a tapasztalatom, de célnak megfelel. Tudom lehet ezt is a végtelenségig művelni, de nem terveztem.

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34633) killerjohn válasza soldier2 (#34630) üzenetére


killerjohn
addikt

köszönöm, hogy leírtad! :R

(#34634) Upo válasza kaligula (#34624) üzenetére


Upo
addikt

A bulgár kölöknek is van egy 200€+75 posta, de elég sok cuccának olyan lomizós feelingje van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34635) meander válasza soldier2 (#34627) üzenetére


meander
tag

Szokták a karosok fejhőmérsékletét mérni valahogy? Nézegettem a Pavonikat, volt is ott valami drót, de nem vagyok biztos benne. KávéKalmár rakott fel még rengeteg tuningot, de persze most nem találom azokat a postokat.
Jól gondolom, hogy az Europiccola PID-elhető, míg a Professionalnál a bojler nyomás és a vízhőmérséklet egyenes arányban állnak egymással (mint a HX-eseknél)?

(#34636) killerjohn válasza Radukav (#34626) üzenetére


killerjohn
addikt

Neked is köszi! Én mindenképp ezt a gépet akarom, csak most risk analyzist futtatok :) Dugig van csomó olyan 'aprósággal', amire vágyok. Pl a csészemelegítő, nagy csepptálca, gőzölési lehetőség (a GB erre tökéletesen alkalmatlan ha >1 kávét akarok), a mágneses tampert imádom, alkatrésztartó, GYORS, rohadt jó hőstabilitás, nyomásvisszajelzés, reggeli automatikus bekapcsolás, automatikus kikapcsolás. Nem kell néznem az órámat a 25mphez... Kb olyan, mint a windows mobile 6.5 után az android volt :)

(#34637) Zewa


Zewa
senior tag

Az ajánlott Gaggia (Evo, Babyk, Classic) van valami lényeges különbség? Miben jobb egyik mint a másik? Egy Brazil hölggyel több kávét lehet húzni azonos idő alatt? Ennek is ~15perc körül van a felfűtési ideje?

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#34638) Peti...(16v) válasza killerjohn (#34636) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A csészemelegítőt felejtsd el, egy óra után is csak épp langyosak a csészék, a mágneses tamper meg ötletnek nagyon nagy, tampernek vicc.

(#34639) killerjohn válasza Peti...(16v) (#34638) üzenetére


killerjohn
addikt

úgy érted, hogy kell helyette másik tamper majd?

(#34640) Peti...(16v) válasza killerjohn (#34639) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Igen, de van rendes tampered, nem?

(#34641) killerjohn válasza Peti...(16v) (#34640) üzenetére


killerjohn
addikt

van, de nem tudom mit fog szólni az 58.3 mm-hez.

(#34642) Peti...(16v) válasza killerjohn (#34641) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Simán jó lesz, én 58.6-os Pergtamp klónt használok. A szűrőkosarak szabványosak, nem úgy, mint a kar.

[ Szerkesztve ]

(#34643) killerjohn válasza Peti...(16v) (#34642) üzenetére


killerjohn
addikt

cool! egyébként mi a baja a gyárinak? túl könnyű?

(#34644) Peti...(16v) válasza killerjohn (#34643) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Könnyű, kicsi az átmérője, rossz a fogása. Nem használhatatlan, de ha van mellette rendes tamper, akkor azt fogod használni.

(#34645) mester6


mester6
tag

Nekem is volt több kávéfőzöm. Kezdve egy delonghival és aztán mindig drágábbat vásároltam. Lassan elértem a 2-300000 ezres kategóriát használtan , ami persze új árban magasabb is lehet.
Mindig azt vártam, gondoltam, pl Gaggia -Rancilio Silvia váltásnál, (mondhatnék más példákat is) hogy a drágább kávéfőző jobb kávét hoz szinte automatikusan. Több csalódás is ért . Szóval megtanultam, hogy nem a drágább főző, hozza meg a minőségi változást, hanem a tanulás.
Most egy 300ml-es rézbojleres gépem van . Elégedett vagyok vele. Persze a kíváncsiság még mindig hajt, mit tudnak más gépek , így nem zárom ki, hogy más gépem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34646) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Hengeres gyantapatronom van. Cserélni kell lassan a gyantát benne. Ez: [link]
megfelel? Vagy menjek Expolygonba az ott kaphatóért.

Igazából ez esne útba.

Üdv V.

(#34647) soldier2 válasza meander (#34635) üzenetére


soldier2
őstag

Naná, olyan az is mint a HX-es gepeknél a fejhőmérő. Igazán az határozza meg a vegeredményt. Legegyszerűbb módja az orphanespresso.com-on is található hőmérő szalag, nem túl pontos, de megteszi. Vagy egy hőelemet rögzítesz a fejhez, és egy digitális hőmérővel pontosan méred.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#34648) Deadzone41 válasza Illesvik (#34646) üzenetére


Deadzone41
őstag

Kevert ágyas műgyantát vegyél

(#34649) mester6 válasza mester6 (#34645) üzenetére


mester6
tag

Ja és elfelejtettem, 8 hónapja magam pörkölöm a kávét Gene Cafe pörkölővel.

(#34650) Illesvik válasza Deadzone41 (#34648) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Ok.Köszi.

Ezekből ha megbontok egy literest a maradék eláll? Havi 1x cserével nem fogyna túl gyorsan.

V.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.