Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Daffni2 válasza Surda- (#35250) üzenetére


Daffni2
addikt

Ez a hangnem egyáltalán nem ide való!

Próbálkozz az AVX fórumon,talán ott elnézik ;]

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#35252) Upo válasza Bazsee71 (#35244) üzenetére


Upo
addikt

Papírnál a mellékelt színskálával kell összehasonlítani az elszíneződött papírt, annál ezt mindenképp pontosabbnak gondolom.
Ezt a türelmetlen dolgot meg nem igazán értem, megrendelem, egyszer csak ideér, onnantól kezdve nem a papírral méregetek... :N
mondjuk most még ~2 hétig kínai ünnep van, addig úgyse indítanak semmit.
Megrendeltem ezt, angliából. Meglátjuk mikor ér ide.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35253) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza bl4ze (#35237) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

NEM AJÁNLOK! ;]

amíg nem láttam szétszedve a bojlerem, v nem mértük ki vmi PONTOSAN mérő eszközzel, h mi a helyzet, addig semmit! maximum elmondom, h én milyen betéttel, milyen kancsót használok! ;)

(a lakmuszpapíros bohóckodást nem tartom a pontos mérés eszközének! :P
és én, nekem személy szerint nem ér annyit a sztori/majdnem biztos vagyok a pozitív kimenetelben, h erre pénzt adjak ki....)

betét
kancsó

pontosan ilyen doboza van a betétnek:

(#35254) Bazsee71 válasza Upo (#35252) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na egy ilyet én is rendelek, ez pár nap alatt itt kell legyen. :)

(#35255) Parci válasza Daffni2 (#35247) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert a családban és ismerettségi körben lévő 5-6 biológus azt mondja, hogy mindenki úgy nyírja ki magát, ahogy csak akarja. egyébként az élettani résztől függetlenül sem tudom elképzelni, hogy hogy lehet szeretni a full kiherélt vizet :Y (megszokni persze bármit meg lehet)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35256) Daneeka válasza Daffni2 (#35243) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nem nagyon láttam még olyan kontentet ami szerint a totál ásványianyag mentes víz lenne a befutó.

(#35257) Daneeka válasza Daneeka (#35256) üzenetére


Daneeka
senior tag

Amúgy a lakmusz papírról mindenütt azt olvastam, hogy az ilyen "híg" dolgoknál mint víz, kávé, sör stb. pontatlan. (ilyen +-0.3ph -kat láttam ami elég sok)

nagyon leegyszerűsítve ha mondjuk 2 savas meg 1 lúgos "dolog" van a steril vizedbe annak is pl. 5 lesz a phja meg ha 200000 savas meg 100000 lúgos annak is csak utóbbit könnyebb mérni

Nekem van egy olcsó ph mérőm, vele az a szívó, hogy minden mérés előtt újra kéne kalibrálni oldattal ekkor egy mérésig elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#35258) fragola.6035 válasza Daffni2 (#35247) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nekem pont azt mondta egy doki ismerősöm, hogy az alacsony ásványi só tartalmú, vagy sómentes víztől olyan ásványi anyag áramlás indul el a szervezetben, hogy komoly károsodást okozhat. Én nem értek hozzá, így elhiszem neki.

https://caffe35.webnode.hu/

(#35259) bl4ze válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#35253) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, én is BWT szűrőt veszek Németországból, a kancsó érett meg a cserére, az már elég viseletes.

Nem kávégépbe kell, oda Norda víz megy elég rég, amióta SiD megfertőzött a Norda vízzel mindegyik gépem csak azt kapott :)

.:. bl4ze .:.

(#35260) Daffni2 válasza fragola.6035 (#35258) üzenetére


Daffni2
addikt

Sajnos, elképesztő,hogy doktori diplomával valaki ilyet állít.
Az élettan órákról hiányzott valószínűleg.

Csak megjegyzem, ezek szerint a friss tiszta forrásvíz az Alpokban, ami szintén nem tartalmaz szinte semmilyen "ásványi" anyagot káros.

Az a több millió ember akik egész életükben ilyen vizet isznak, már halottnak kellene lenniük,és persze ezek szerint az esővíz is káros. :W

"Aki ad,az nyer"

(#35261) fragola.6035 válasza Daffni2 (#35260) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Hát nem tudom. Én megvagyok a csapvízzel mindenféle hókuszpókusz nélkül. A kutyám megissza a pocsolya vizét is.
Viszont érdekel, amit írsz, jó lenne többet tudni róla. Mire alapozod, hogy jobb a sómentes víz?

https://caffe35.webnode.hu/

(#35262) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza bl4ze (#35259) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

sokkal olcsóbb a szűrőbetét így, mint ez a Barista Szaküzletes verzió?
mennyire jön ki? mert, ha 'bevált'-nak nyílvánítom, akkor betársulnék a köv rendelésedhez! ;)
köszönöm! :R

(#35263) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#35261) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az RO víz, deszt. víz a normál csapvízhez képest jelentősen növeli a korróziót. Ezt még középiskolában tanultam. Ez miatt alu kávégépekbe szerintem nem nagyon ajánlott.

https://caffe35.webnode.hu/

(#35264) Bazsee71 válasza Daneeka (#35257) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azt eldönteni, hogy savas vagy lúgos lesz a víz, arra igazából a +-0,3 Ph-s pontosság is elég kell hogy legyen. De megpróbálom azért én is az Upo által linkelt digitális eszközt.

(#35265) Parci válasza Daffni2 (#35260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a friss, tiszta forrásvíz olyan messze van az ro-zott üres víztől, mint makó jeruzsálemtől. de worry not, én nem foglak győzködni, hónapokkal ezelőtt megfogadtam, hogy nem győzök meg senkit semmiről.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35266) bl4ze válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#35262) üzenetére


bl4ze
veterán

Évente 1x szoktunk rendelni az egész családnak, dobj egy emailt blaze @ kavekorzo PONT hu

.:. bl4ze .:.

(#35267) Daffni2 válasza Parci (#35265) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem kell győzködni.

A friss tiszta forrásvíz összes oldott anyag tartalma 10-20 mg/l kb annyi mint a háztartási RO berendezések vize.
Az esővízé még kevesebb.

fragola.6035

Majd amikor hozzád kerül a GC-m megnézheted a boylert milyen 7 év RO víz használatával :K

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#35268) soldier2 válasza fragola.6035 (#35258) üzenetére


soldier2
őstag

Csatlakozom az orvos ismerősödhöz. Mivel ez is itt a fórumon a hitvita kategóriákba tartozik, többet hozzá nem szólok. Ha valakit érdekel írjon privátban, küldök dokumentációt a különböző folyadékok élettani hatásairól.

Daffni2: "Sajnos, elképesztő,hogy doktori diplomával valaki ilyet állít." - pedig 10 orvosból 9 ezt ajánlja, a tizedik meg már inkább sámán :) Tényleg érdekel, hogy honnan veszed ezt az általános iskolai elettani dolgot. Annyira biztosan állítod, kedvem lenne elolvasni, hátha tanulok valamit ma is. (most komolyan, link is jó, utána is olvasok, csak indits el valamerre)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#35269) Surda- válasza Daffni2 (#35267) üzenetére


Surda-
őstag

Nyilván lehet ilyet mondani, hogy mennyi a forrasvíz ásványi anyag tartalma. Pont ugyaN olyan lehet mindenhol...
Szerintem 90%uk sokkal több ásványi anyagot tartalmaz, mint a csapvíz. Kifejezetten érezni rajtuk egy jellegzetes ízt..

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#35270) fragola.6035 válasza Daffni2 (#35267) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Engem tényleg érdekel ez a víz téma. Nem is a kávégépek miatt, mert az jelentéktelen mennyiség. Inkább ivóvíz szempontból.

https://caffe35.webnode.hu/

(#35271) Parci válasza fragola.6035 (#35270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ozmózis miatt nem ajánlott a deszt.víz és az egyéb pucolt vizek. konkrétan a sejtekbe áramló folyadéktól idővel szétdurran a sejtfal. az ellenérv általában az szokott lenni, hogy úgy is viszel be ásványokat a gyros-szal, amit nap mint nap betakarítasz.

csak az a baj, hogy ez is egy olyan téma, amihez mindenki ért és amire iparágak épülnek. lásd tisztítókúra, meg a barnarizs, ami tisztára súrolja a bélfalakat stb.

én köszönettel nem iszom üresített vizet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35272) Deadzone41 válasza Daneeka (#35233) üzenetére


Deadzone41
őstag

A kevert ágyas műgyanta nem tesz bele semmi mást a vízbe, csak vizet. Viszont 0nkra lágyíva ez is eltolja a ph-t.

Legjobb/legolcsóbb megoldás a ro víz megfelelően visszasózva.

Eddig ami vaktesztet láttam neten sehol nem a tiszta ásványmentes víz jött ki ízbajnokként, ha kávéról van szó.

(#35273) ronin s8


ronin s8
senior tag

Basszki ez a hitvita a vízről engem suttyó olasz vendéglősökre emlékeztet, akik hunyorogva bizonygatják, hogy a pizzájuk a víz miatt olyan jó. :W

Bocs, ezt nem bírtam ki... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#35274) Upo


Upo
addikt

Nekem meg az esővízről az jut eszembe, hogy gyakorlatilag szinte minden környezeti károsítás belekerül, ami nem a föld alá megy. Még egy tibeti vagy perui esővíz hagyján, de a magyar? Frissen mosott autód ha esőt kap és megszárad, akkor nem tiszta lesz, hanem az a sokminden mind kicsapódik a foltokban, sokszor mosószer nélkül le se lehet mosni. A 60-as 70-es években még jó volt az esővíz, de manapság ezerszer inkább a csapvíz, mint az esővíz. Vagy árulnak már valami palackozott esővizet is?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35275) szszab


szszab
csendes tag

Sziasztok!!!

Full kezdő vagyok a témában, de pár napot rászántam és olvasgattam a témában meg nézegettem ezt azt neten és most ezt néztem ki ami szerintem nem rossz árban pörög ebayen, és lassan le is jár.
Most jelenleg 25k+ 12 a posta ami persze még feljebb mehet a gép

Ez ugye a régi ajánlott modell? Meddig érdemes elmennem licitben?

[ Szerkesztve ]

(#35276) soldier2 válasza szszab (#35275) üzenetére


soldier2
őstag

Ha minden ok vele, 100 font nagyon a felső határ szerintem. Számolj vele, hogy egy nagytakarítás még szükséges lesz, ha hazaér

Upo: az esővíz azért hagy leginkább nyomot az autón ,mert a kocsi poros. Legalábbis szerinem. Persze oldott anyagokat az is tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#35277) szszab válasza soldier2 (#35276) üzenetére


szszab
csendes tag

100 font postával vagy csak a gép? Itthon ilyeneket 60 tól 80ig láttam ami meg a száz font majdnem fele.
Mennyibe lehet egy komplett karbantartás, plusz ha van 1-2 kis dolog cseréje?

(#35278) szszab


szszab
csendes tag

Sajna 1 fonttal lehagytak licitbe :( lassú voltam 31-ért elég jó votel lett volna ez a GC

(#35279) Parci válasza szszab (#35278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem biztos, hogy annyiért el tudtad volna vinni. amúgy meg megadhatod előre, hogy neked megér 80 fontot, aztán a rendszer majd licitál helyetted, nem kell kézzel bevinni az utolsó pillanatban. éppen ezért van az, hogy aki most 31-ért elvitte, lehet, hogy még 80 fontnál is lenyomott volna, mert mondjuk ő 100-at állított be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35280) Upo válasza szszab (#35277) üzenetére


Upo
addikt

Ez nagyon jó áron ment el 79 fontért, legszívesebben licitáltam volna, de nem lett volna illendő. Te nyerted? Amiket figyeltem azokat eddig bőven 100 font fölé nyomták + posta. Még lehet el is vittem volna, egy 80pár fontos automatára gondoltam 10 perccel a lejárat előtt...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35281) szszab válasza Parci (#35279) üzenetére


szszab
csendes tag

Beállítottam én is 78 ig :D csak sajna későn nyomtam rá 88 ig tettem volna, de igen benne van, hogy lenyomnak....

Upo: Sajna nem én.....

Viszont amire mégdühösebb vagyok az tegnap egy baby twin valami brutál szép állapotban 27 ezer + postáért ment el, csak tv-ztem és elfelejtettem licitelni,, pedig bent volt a figyelőben ez szűrőkkel , tamperrel ( nekem nagyon jelentős lett volna mert nincs ) tejesbögre....

[ Szerkesztve ]

(#35282) szszab válasza szszab (#35281) üzenetére


szszab
csendes tag

bocs a dupláért... de az a poén hogy el se ment mert nem volt rá licit úgyhogy fixen vittem volna..

(#35283) looser válasza szszab (#35282) üzenetére


looser
addikt

Lehet, hogy hülyeség, de ha USA-ból jön, nem kellett volna neki valamilyen elektromos átalakítás? Vagy az nem túl bonyolult? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#35284) Upo válasza szszab (#35282) üzenetére


Upo
addikt

Azért az amerikaival figyelj. 110 voltos, egy 1300W-ot bíró 220-110 trafó egy vagyon. A szállítás is nagyon drága (Shipping:
$104.80 International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program). És az usa csomagokat mindig vámolják, tehát jön +áfa +kezelési ktsg.
Vagy esetleg át lehet alakítani, a bojler ugyanaz, csak sorba kell kötni a fűtőbetéteket párhuzamos helyett. Pumpa meg mágnestekercsek meg kellenek 220-asok, akkor nem kell trafó. De az sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35285) szszab válasza Upo (#35284) üzenetére


szszab
csendes tag

igazatok van ebbe nem gondoltam bele, lehet néztem volna ha megjön :D

más Valaki fel tudna állítani a Gaggiákról egy sorrendet vagy pár sorban leírni melyiknek mi az előnye
Én valami miatt a GC-ket néztem, de csak azért mert itt elég sokat van szó róla ;)

[ Szerkesztve ]

(#35286) Upo


Upo
addikt

EZ a QM melyik fajta? Megér ez ennyit?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35287) Daffni2 válasza Parci (#35271) üzenetére


Daffni2
addikt

"konkrétan a sejtekbe áramló folyadéktól idővel szétdurran a sejtfal. "

Kérlek szépen, ez akkora baromság,a 21. században még leírni is vétek.

Javaslom az az orvosi élettan,homeosztázis részének elolvasását.Még laikus számára is megérthető.

Erre utaltam amikor az orvos élettan órákról való hiányzását említettem.

"Aki ad,az nyer"

(#35288) zoomon


zoomon
tag

Azok közé tartozok akik utánanéztek kicsit a vízkérdésnek mielőtt valamelyik módszer mellett letettem a voksomat. Végigolvastam az összes fajta víztisztítás előnyét/hátrányát szakértő tollakból.
A végeredmény RO víz lett, de ásványi anyag visszapótolva. Utóbbira két okból van szükség:
1., Hogy legyen a víznek íze, hiszen az is hozzájárul az őszízhez.
2., A vízmolekulák felépítésüknél fogva hajlamosak bontani, magukhoz kötni ásványi anyagokat, másképp fogalmazva elvenni a környezetükből. Éhes víznek is hívják az ilyen minimális ásványi anyagú vizet, és a természetben is nagy jelentősége van, mert ez fokozza az esővíz eróziós képességeit. Előbb utóbb a bojlert is kikezdené az ilyen víz mindegy, hogy réz, vagy alu.

Gazdaságilag is ez tűnt megfelelő döntésnek, téli időszakban sok tea is fogy, és ott se mindegy a víz minősége.

(#35289) Parci válasza Daffni2 (#35287) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megsemmisítő érv egy élettani alapfogalom

(persze, hogy a szervezet alkalmazkodik mindenhez és fenntartja az állandóságát, máskülönben meghalnál. nyugodtan igyál herélt vizet, a világon senki sem akar meggyőzni semmiről.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35290) soldier2 válasza Daffni2 (#35287) üzenetére


soldier2
őstag

Miért tennéd ki a szervezeted egy olyan külső ingernek, amihez alkalmazkodnia kell, ha nem muszáj? Parci egyébként nem mondott akkora badarságot mint említetted. A desztvíz simán bejut a sejtbe és duzzasztja azt, majd ha már nem tud duzzadni kvázi felrobban(na), de előbb meghalsz agyödémában. Persze ez nem egy pohár víztől következik be, elsősorban azért, mert a szervezet kompenzál. De miért fizessek azért, hogy a szervezetem kompenzáljon valamit? Nem butaság a RO, csak amit allítasz róla, olyan meggyőződéssel mintha legalább doktorid lenne a témából, az zavaró. A szervezetnek adott mennyiségű ásványi anyagra szüksége van minden nap. Vannak raktárai, de láttam azokat borulni 2-3 óra alatt (ez is extrém eset, de van ilyen). Hogy ezt hogyan viszed be, az már változhat, de ha kiveszed a vízből, be kell vinned táplálékkiegészítőkben.
A vízben nem az ásványi anyagok a veszélyesek. Ha jártál Erdélyben, és ittál "borvizet" tudod miről beszélek (ha nem, és érdekel, olvass utána). Eszméletlen mennyiségű oldott ásványi anyag van benne, mégsem betegszenek meg tőle, bár én sem javasolnám kizárólagos ivóvíznek. A csapvíz legnagyobb veszélye a benne lévő gyógyszer, hormon stb maradék, amit sajnos a RO sem vesz ki tudtommal, bár ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#35291) Upo válasza soldier2 (#35290) üzenetére


Upo
addikt

Ezek általában a RO készülékek reklámjaiban vannak így kifejtve, kell valami hogy miért olyan irreálisan drága. Olyan Horst Fuchs effekt. Megvan a maga pszichológiája. Aki meg drágán megvette, az fújja a reklámszöveget, a tudatalattija ezzel is kompenzál. Kíváncsi lennék, melyik tudomány- és pantomim egyetem kutatásait emlegetik benne...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35292) soldier2 válasza Upo (#35291) üzenetére


soldier2
őstag

Nem az a bajom, hogy terjeszti az igét, hanem, hogy kvázi mindenkit leidiótáz, aki ellentmond. Konkrétum meg semmi. Pedig tényleg érdekelne a dolog, de nem "olvasd el a homeosztázis fekjezetet" szintén, hanem x könyv (cikk, tanulmány, akármi) 45-126. o. szinten. Mert ez nélkül csak hitvita, abba meg nem bocsájtkozom.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#35293) zoomon válasza soldier2 (#35290) üzenetére


zoomon
tag

A szűrés 0.0001 mikronos, ezeket kell tudnia kiszűrni ebben a mérettartományban:
Vírusokat, baktériumokat, vegyszereket, klórt és származékait, ipari szennyezőanyagokat, radioaktív részecskéket, nitrátokat és nitriteket, arzént, a szervetlen sókat, gyógyszerszármazékokat, hormonokat, nehézfémeket.

(#35294) soldier2 válasza zoomon (#35293) üzenetére


soldier2
őstag

Kösz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#35295) Daffni2 válasza soldier2 (#35290) üzenetére


Daffni2
addikt

Szeretném ezt a vitát lezárni.

Egy megjegyzéssel, amit az általános iskolai biológia tananyagról mondtam, a lényeg, az emberi szervezet kizárólag szerves anyagokat képes beépíteni, szervetlent nem. A vízben levő fémes ionok szervetlenek.

Az emberi szervezet heterotróf,szervetlen anyagoknak szerves anyaggá való átalakítására nem képesek, kész szerves anyagot alakítanak át és építenek be szervezetükbe.
A növények például autotrófok, fotoszintézis útján a talaj szervetlen ásványi anyagaiból képesek szervest létrehozni.

"Aki ad,az nyer"

(#35296) kukacmolnar


kukacmolnar
csendes tag

Ha már úgy is víz a téma: Elképzelhető, hogy hamarosan beszerzek itthonra egy ipari gépet.
Melyik megoldás jobb? Vízlágyító + valami egyszerű szűrő vagy bwt bestmax?

(#35297) Upo válasza Daffni2 (#35295) üzenetére


Upo
addikt

De ásványi anyagok és nyomelemek nélkül ez nem megy.
Nézd meg a wikipedia cikket, vagy pl. itt.
Hiánybetegségekről hallottál már nem?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35298) mester6 válasza szszab (#35281) üzenetére


mester6
tag

Az egyáltalán nem lett volna jó vétel.104,8 USD a szállítás +vám +ÁFA az már sok pénz a 27 000Ft-os vételárhoz hozzá adva. Azt nem is tudom, hogy a 110V , 220V kérdés milyen problémákat vet fel. :F

(#35299) zolnagy válasza szszab (#35281) üzenetére


zolnagy
őstag

Sztem hagyd ezeket az amerikai gépeket. A 110V+vám+áfa miatt nem éri meg.A kávéológián hirdetett vki a napokban egy szép állapotú baby class-t 45-ért, ha nem vitték el. Azt legalább ki is tudod próbálni.

(#35300) soldier2 válasza Daffni2 (#35295) üzenetére


soldier2
őstag

Te valamit nagyon, de nagyon félreértettél. Ez annyit ír, hogy az emberi szervezet nem képes a szervetlen anyagokból szervest előállítani (pl különböző szén és nitrogén vegyületekből nem tud építkezni). De könnyű belátni, hogy szüksége van szervetlen anyagokra is, elég ha a csontok magas Calcium tartalmára gondolunk, vagy a vér vas tartalmára, stb. Asványi anyagok nélkül nincs élet, legalábbis az a fajta amit mi ismerünk. Szervetlen anyagokat az emberi szervezet is beépít szerves anyagokba, amire a növényekkel ellentétben nem képes, hogy kizárólag szervetlenből szervest hozzon létre.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.