Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#700) Tim82


Tim82
nagyúr

Pár napja felvetődött bennem, hogy kb. 2-3 hónap múlva (amikor valószínűleg egy külön melóért kapok egy kis pénzmagot) a T41p-t lecserélem egy újabb Thinkpad-re. (Nem mintha gondom lenne, csak én is azt az ürügyet találom, hogy "pár évvel tovább lesz jó, ha kétmagos a notim". :D )

Két jelöltem van:

- az egyik 14.1" T60: SXGA+, Core Duo T2500, ATI X1400, 1 GB RAM, 100 GB HDD, DVD-író, wlan, bluetooth stb.
- a másik egy 14" wide T61: WXGA+, Core 2 Duo T7100, Intel GMA X3100, 1 GB RAM, 80 GB HDD, DVD-ROM, wlan, bluetooth stb.

Ami mindenképpen meglenne fejlesztés: RAM, HDD. T61 fölött nem nézelődök, egyrészt kívül van a leendő kereten, másrészt szeretném, ha az új TP kompatibilis volna az Ultrabay Slim vinyóadapterekkel, amik vannak/lesznek nekem (SATA van, PATA hamarosan lesz).

T60 pro:
- nagyon-nagyon szeretem a 4:3 képarányt, és főleg az SXGA+ felbontás 14" méreten számomra ideálisnak bizonyult.
- dedikált VGA: ritkán játszom notebook-on, de azért jó, ha van. -15 percet az akkuidőből simán beáldozok ezért.

T60 kontra:
- nem tudom, van-e még rá garancia.
- Core Duo - 32 bites proci, bár ez csak elméletileg hátrány, nincs igazából szükségem 64 bitre, ha mégis, rászánok később egy kis pénzt mondjuk egy T7500 processzorra (tudtommal ez a maximum, amelyik T60-ba belemegy).
- jó állapotú, de akkor is csak 6 cellás akku - állítólag 3 óra körüli üzemidővel.

T61 pro:
- Lenovo garancia 2010 októberéig.
- 9 cellás akku.
- Core 2 Duo (64 bites proci, bár ez nálam kevéssé fontos, ld. T60 kontra)

T61 kontra:
- widescreen.
- DVD-ROM. Bármennyire is ritkán használom már a notebook DVD-íróját, szeretek minden eshetőségre felkészült lenni, így kell belső író.
- integrált VGA. Lásd fentebb (T60 pro).

Nem tudom, mennyire meglepő, de a T60 húszezer pénzzel drágább. Viszont ha veszek egy DVD-írót a T61-be, költségileg nagyjából ugyanott vagyok. A widescreen nekem elég nagy hátrány - ami a 24" P-MVA Acer monitoromon jól mutat, az máshogy fest 14"-en. Meglepő módon arra jutottam, hogy a T60 jobban megfelel az én igényeimnek ("egy notebook legyen kicsit mindentudó, de nem kell, hogy mindent nagyon tudjon" :D ), de meghallgatnám, hogy mások véleménye mi volna erről.

Szerintetek? :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.