Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy szerintetek ez a T400 ennyiért megéri-e? Lehet benne valami átverés? Hogyan tudom meg pl üzletkötés elött?

Egy barátom kért meg hogy keressek neki laptopot 130-140k környékén. A szokásos dolgok kellenek neki: internet, office, filmnézés (nem kell HD). Mivel nekem r61-em van, elsősorban TP-okat néztem neki. :R

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#1902) Badi82 válasza riszter (#1901) üzenetére


Badi82
tag

HA megvan hozzá a számla, doboz, akkor én sokat nem gondolkodnéék rajta. Gyanúsan olcsó, de ha megvannak a papírok, akkor nem lehet nagy gond. Azért ellenőrizném a sorozatszámot, az alján, és a biosban is...

update: szerintem meg van szorulva az eladó.

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#1903) Napfénysüti válasza riszter (#1901) üzenetére

Egyetértek Zeushhal. Az ár tényleg durván kevés. Szóval azért légy nagyon óvatos.

Més que un club!

(#1904) riszter válasza Napfénysüti (#1903) üzenetére


riszter
senior tag

Köszi a válaszokat! Sajnos nem válaszol sem pm-re, sem sms-re! :( Azt hiszem ez a biznisz itt véget ért...

Vivere militare est

(#1905) N.GÁBOR válasza riszter (#1904) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Annyira olcsó, hogy valószínüleg azonnal elkelt.

May the force be with you!

(#1906) Badi82 válasza N.GÁBOR (#1905) üzenetére


Badi82
tag

Sajnos az sincs kizárva, hogy már rég elkelt, de találkoztam már olyannal is, hogy csak szivatásból adott fel valaki hirdetést. Remélem, itt nem erről van szó. Bár az ár, gyanúsan olcsó, ha tényleg eladó, nyomós oka kell legyen.

Nec Arte Nec Marte

(#1907) Snowcat


Snowcat
tag

Helló!
Be szeretnék ruházni egy 7200-es hdd-re és egy wd scorpion black-re gondoltam. A 320-as méretből két változat van - wd3200bjkt, wd3200bekt - amik között annyi a különbség, hogy a bjkt-ban van gyorsulásérzékelő, a bekt-ben nincs.
Namármost elvileg viszont ez a thinkpad-ekben alapfelszerelés, Szóval akkor most hogy is van ez? Csak mozgásérzékelős vinyókat raknak tp-kbe, vagy a szenzor máshol van és mindenfajta vinyó esetén működik?

(#1908) TOZ válasza Snowcat (#1907) üzenetére


TOZ
addikt

Tudomasom szerint mindegy a hdd. A notebooknak van sajat erzekeloje erre a celra.

(#1909) Tim82 válasza TOZ (#1908) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erről jut eszembe, X40-ben van Active Protection? Gondolom, igen, de azért fura egy 1.8" vinyónál elképzelni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1910) TOZ válasza Tim82 (#1909) üzenetére


TOZ
addikt

Van.
Miert fura?

(#1911) zoll_T43


zoll_T43
csendes tag

Sziasztok!

Még egy kérdés. Ha ki szeretném cserélni a 40GB-os Hdd-t mondjuk 160 vagy 250-re a T43
bármit elfogad, vagy vannak bele való típusok?

(#1912) Gondwana válasza zoll_T43 (#1911) üzenetére


Gondwana
addikt

HDD szempontjából pont a T43 problémásabb egy picit az átlagnál, mert a chipsetjében csak SATA kontroler van, de IDE-SATA átalakító van benne a HDD előtt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1913) evone


evone
őstag

SimpleTap MultiTouch display van a T400s-be. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1914) rankesz válasza evone (#1913) üzenetére


rankesz
veterán

Na ez durva! :Y
Ez felett valahogy átsiklottam mikor olvastam a T400s review-eket... vagy nem csak én?

Na, utánakerestem és nem minden modell tudja, csak készülnek a win7-re

[ Szerkesztve ]

(#1915) zoll_T43 válasza Gondwana (#1912) üzenetére


zoll_T43
csendes tag

Tehát mit javasolsz? :(((

(#1916) kegé


kegé
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek eladó Lenovo 39T4587 dokkolója esetleg?

(#1917) N4nI válasza Shadowfax (#1897) üzenetére


N4nI
tag

szia

hol lenne erdemes a szervizek közül megprobánom a gariztatast a cmos elem cserélt ibm gépemen? garancias még csak szét volt szedve tudod. gondolok itt arra h vhol kukacoskodok vannak, valahol emberseges emberek ( tapasztalat esetleg?)

2040 Budaörs vasút u. 15. (36) 23 555-4363 Kventa Kft.

ez elég közel van hozzám, vélemény esetleg érdemi tapasztalat?

köszönöm

(#1918) rankesz válasza kegé (#1916) üzenetére


rankesz
veterán

Kérdezz rá --> I T T !

(#1919) Prom válasza rankesz (#1918) üzenetére


Prom
tag

Köszi hogy belinkelted a hirdetésem de sajna nekem sincs

(#1920) Flashcash válasza N4nI (#1917) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

infopark neumann jános 1 a ép. fsz.

(#1921) evone válasza rankesz (#1914) üzenetére


evone
őstag

Termeszetesen nem tudja minden modell, de usaban lehet rendelni már. Elobb osszeallitottam egy 500 ezres konfigot, hat azt elfogadnam. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1922) mv válasza zoll_T43 (#1911) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv!

Kötelező olvasmány a témával kapcsolatban.

Röviden, tömören, ha nem lenovo által értékesített lemezt választasz, akkor 2010-es hibakódot fogsz kapni minden indulásnál. Ez 3 sípszót és egy hibaüzenetet jelent, továbblépve gond nélkül használható a gép.

A linkelt cikkben van egy lista azokról a meghajtókról, amik gond nélkül működnek, tehát vagy levadászól egy pont olyat, vagy együttélsz a hibakóddal.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1923) guppy


guppy
őstag

Melyik drivert kell felrakni r500 hoz windows 7 alá h menjenek a "görgők" a tapipadon?
Előre is köszönöm :R

(#1924) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Reális szerintetek, hogy t61 6 cellás akkunál 270 cycle count mellett 24%-os az elhasználódás? Elég sokat használom töltőről is, közben az akkut nem veszem ki (esetleges áramszünet miatt).

Az utóbbi 2 battery reset-nél nem javult a teljesítmény, hanem 2-3 W-ot romlott, mondjuk közben használnom is kellett a gépet, nem hagytam magára.
Valaki másnál történt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1925) evone válasza Ringman (#1924) üzenetére


evone
őstag

Nalam, 30% 374nel.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1926) mdk01 válasza TOZ (#1881) üzenetére


mdk01
addikt

Pfff....:C

Én is ajánlottam privátban.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1927) BobMaster válasza evone (#1913) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ki az beteg állat, aki kézzel akarja tapperolni a notebook kijelzőjét? :P :DDD

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1928) Gondwana válasza BobMaster (#1927) üzenetére


Gondwana
addikt

Pl. én: mekkora feature lehetne, ha úgy használhatnám a laptopot, mint a Touch Diát :DD
(az is beteg állatság részemről, hogy most az X31-modding keretein belül a kijelzőjét akarom LEDesíteni, a fényerőszabályzást próbálom kitalálni épp a napokban)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1929) Magnat válasza mv (#1922) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet vhogy megmoddolni a brióst? Nekem a t42p-ben volt típusidegen wifi kártya és találtam hozzá vhol egy bootolható cd imaget, amivel orvosolni lehetett az emiatti pampogást.. mondjuk az Fn+F5-tel nem lehetett kapcsolni, de vmit vmiért.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1930) _ak_


_ak_
addikt

Bár ha jól emlékszem, több fórumon is olvastam, h alapból nem lehet digitális hangot kinyerni a T500-ból. A kérdés, h szerintetek nézzek-e inkább egy mini dockot vagy pcmcia-os külső hangkarit?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1931) mv válasza Magnat (#1929) üzenetére


mv
aktív tag

Nem találtam igazán használható megoldást, van néhány lemez, ami működik, megint van pár ami megy firmware frissítéssel. A másik megoldás BIOS downgrade egy nagyon korai verzióra, de ezt inkább nem kockáztatnám meg.

A magam részéről megpróbálok levadászni egy olyan lemezt, ami nem generál hibakódot, aztán vagy találok ilyet vagy nem. :)

Egyébként nem értem, hogy miért így tervezte meg a T43-ast az IBM. Arról van szó, hogy a chipsetben sata vezérlő van, a lemez és a chipset közé beépítettek egy sata/pata átalakítót. Elméletileg azért kellenek spéci lemezek, hogy az átalakító, a chipset és a lemez gond nélkül együtt tudjanak működni.

Miért nem lehetett volna sata lemezzel kiadni a notikat, miért kellett ezt így túlbonyolítani? :F

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1932) tototos


tototos
őstag

Szerintetek a zörgő ventillátorral kezdenek valamit szervízben? Ma bekapcsoltam és elkezdett kerregni :F

(#1933) xEon1337 válasza tototos (#1932) üzenetére


xEon1337
őstag

Pár hete volt nekem is ez a problémám, az alkatrész megérkezése után 1 nap alatt cserélték!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1934) tototos válasza xEon1337 (#1933) üzenetére


tototos
őstag

Tehátbeviszem a laptopot megnézik, majd szólnak amikor megvan az alkatrész és akkor kell leadnom 1 napra a gépet?

(#1935) TOZ válasza tototos (#1934) üzenetére


TOZ
addikt

Igy szokott lenni, igen.
Tehat nem szivatnak azzal, hogy hagyd ott (de alkatresz nincs) es majd szolnak ha kesz.

[ Szerkesztve ]

(#1936) tototos válasza TOZ (#1935) üzenetére


tototos
őstag

Az jó. Lehet megkérdem tőlük hogy reggel beviszem és du beugrok érte az jó-e, mert 5 percre vagyok az infoparktól.

(#1937) evone válasza evone (#1925) üzenetére


evone
őstag

Ja nem, tévedtem. :) 30.76 Wh. :) 56.16rol.

Senki nem tud 4 vagy 6 cellas aksit T61hez olcson? Mondjuk nem 20-30-40 ezer forintert mint ahogy a boltokba van?

Tudom hogy aksihoz csak 1 ev gari van, de ilyen nagy elhasznalodas eseten nem cserelik ki? Az apple a macbookban kicserelte 10% utan is. :R

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1938) evone válasza evone (#1937) üzenetére


evone
őstag

Kozbe kaptam segitseget TOZ-tol.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1939) Ringman válasza evone (#1937) üzenetére


Ringman
nagyúr

Akkor a 24% még jónak is mondható. :)

Szerintem 7 cellásat érdemes venni. Elvileg ugyanakkora mint a 6cellás, csak kb 75 Wh.
A 9 cellás viszont hihetetlenül otromba
[6 vs 9 cella]

(#1940) evone válasza Ringman (#1939) üzenetére


evone
őstag

Majd jovore, most nagyon kell hogy ne csak masfel orat menjen. Régen azert ment 4et is.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1941) Dr. Akula válasza Ringman (#1939) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

7 cellás? Az milyen? Hozzáragasztasz mégegy cellát? :) 8 cellás az van, de az jellemzően a tabletek sajátossága.

(#1942) evone válasza Dr. Akula (#1941) üzenetére


evone
őstag

Van 7 cellas is.

http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=70a2fb0bec8da2cf3a61c2eed4d5&tpl=product&prid=8097

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1943) Prom válasza evone (#1942) üzenetére


Prom
tag

Valóban van megnéztem én is.. :B
OPTION -
ThinkPad T61/R61 14W 7 Cell High Capacity Battery (for 14" Widescreen Models Only)

Malibu
SANYO 7cell 2.6Ah Li-Ion Battery

(#1944) madmaxhu


madmaxhu
csendes tag

Szevasztok!

Most rendeltem meg egy SL500-ast egy Webáruházban :)) . Mit kell majd leellenőriznem vagy megnézem az átvételkor, hogy ne essek pofára később?

(#1945) Prom válasza madmaxhu (#1944) üzenetére


Prom
tag

Szerintem ugyse lenne idöd átvételnél ha futár hozza mert odaadja a csomagot azt fizes :)) amugy célszerü valami foliárt rakni majd a fedlapra mert 1 hét mulva elégé karcos lehet ha ide oda viszed...

(#1946) madmaxhu válasza Prom (#1945) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

Lesz idő megnézni. Nem futár, hanem az áruház hozza ki. Szerencsés véletlenként közel vagyunk egymáshoz. Ergo megtudom, meg is akarom nézni :K .
Segítsetek please, hogy mire figyeljek.

(#1947) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Egy x31-em van, ami egyszer leesett a 75 cm magasról a puha szőnyegemre. Az óta tapasztalom, hogy amikor kinyitom a gépet, hogy felébresszem az alvó állapotból, akkor van úgy, hogy egy két percet várnom kell, amíg használni tudom.) Olyan, mint ha le fagyna egy kicsit. Viszont ez után már minden szép és jó. A chkdsk nem talált hibát.
Mi lehet a probléma? Vagy a sok alvás után már egyszer újra kellene indítanom?
Ötlet?
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1948) Badi82 válasza piadex2 (#1947) üzenetére


Badi82
tag

Van, akinek még úgy sem éled fel a notija alvó üzemmódból, hogy nem ejti le a gépet. Igaz, az nem IBM/Lenovo noti volt. Mi lehet a probléma? Vagy a sok alvás után már egyszer újra kellene indítanom?
Ötlet?

Szerintem ezt ki kellett volna próbálni, nem megkérdezni. Amúgy szerintem nem lett baja a notinak, hacsak a winyód nem kapott egy pofont....
Indítsd újra, ha úgy sem jó, akkor le kellene tesztelni a vinyót rendesen
Én a Hard Disk Sentinel-progit ajánlanám a chkdsk-helyett.
Pontosabban ezt

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#1949) BobMaster válasza madmaxhu (#1946) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ott helyben csak annyira, hogy bontatlan legyen a doboz és belső zárjegy, amúgy semmire. Ha bármi gond van, akkor 3 illetve 8 napon belül visszaviheted.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1950) Karma


Karma
félisten

Hali!

Sürgős segítséget szeretnék kérni, mert elég kritikus helyzetben van az X40-es ThinkPadem, és nem tudom már, hogy mi a helyzet, vagy hogy mit tehetnék benne.

Van ugyanis egy X40-em, most áprilisban járt le a garanciája, teljesen korrektül ment, egészen addig, amíg a (6,x Ah-s nagy) akkumulátora meg nem adta magát - azt állítja, hogy 74%-ig van benne töltés, de amint lehúzom az adaptert, a gép PUFF kikapcsol. A Battery Reset nem csinál vele semmit, átvált töltésikonra, aztán egy perc múlva visszavált. Linux alatt se tudtam rávenni, hogy használható legyen, sőt egy rokonom multiméterre kötötte, és tényleg 0-n van. Öreg akku (233 ciklus, eredeti kapacitás feléig lehetett tölteni), de ez az állapot számomra érthetetlen.

Ma botor voltam, és vettem a Li-Ion Kft-nél egy új utángyártott akkut, combos összegért (a csábító igazából az volt, hogy készleten volt nekik...). Elvittem, munkában rádugtam töltőre, és örültem, mert elkezdett tölteni. Másfél óra után azt vettem észre, hogy tűzforró az akku! Sűrű kézfújogatás és kurv...zás közben átraktam máshova, hogy levezethessen legalább egy kicsit a hőből, amikoris észrevettem két dolgot: 1) az akkutöltöttség 0%-ot mutatott 2) az akkuból ilyen monoton, pöcörgő hang jön ki.

Eztán csináltunk pár tesztet, aminek az eredményét összefoglalom mindjárt.

Tehát amit tudok:
- A régi akku nem hajlandó egyáltalán töltődni ezzel a géppel + adapterrel.
- Az új akku másik töltővel ugyanúgy pöcörög, és nem is tartja meg a töltést.
- A gép egyébként kitűnően működik adapterről (nem is romlott el).
- Egy másik X40 akkujával bekapcsolt és el is tudott indulni. (adapter nélkül)
- Az utángyártott akku a másik X40-ben is pöcörgött, amikor töltőre került, és nem tartotta meg a töltést (bár csak fél percig volt rajta, de azért egy kihúzást szerintem ki kéne így is bírnia).
- Felhívtam egy szervizt, egy töltőáramkör-csere 16-18k körül van, ha ez lenne a baj...

Amit tudok most tenni:
- Holnap visszaviszem az akkut a céghez. Hogy mi sülhet ki belőle (visszaveszik-e?) arról fogalmam sincs...
- ????
- EPIC FAIL.
- Használom a laptopot zsinórról, és lenyelem a 26k-s veszteséget.

Elnézést a hosszú postért, de ezt nem nagyon tudtam volna rövidebbre fogni.
Bárminemű segítséget, támpontot, ötletet előre is köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.