Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) marcitp válasza Gondwana (#1746) üzenetére


marcitp
őstag

Szia!

árat szabad kérdezni a CF-re?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1752) marcitp válasza Gondwana (#1746) üzenetére


marcitp
őstag

Ja, nekem is van itthon egy 1GB CF-em, NikonD70.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1753) TOZ válasza mv (#1745) üzenetére


TOZ
addikt

115 EUR inc. VAT (ebben benne a FedEx is, hetfon reggel rendeltem, masnap delben megkaptam)
Irorszagbol. Memoryc.com
Vam nem problema, hisz EU!

[ Szerkesztve ]

(#1754) #75490304 válasza rankesz (#1749) üzenetére


#75490304
törölt tag

Megtaláltam köszi, tudtam hogy valahol láttam egyszer. Apropó, ha nem túl nagy kérés ha van vkinek vmi jó linkje vagy tippek hog ylehet a battery kifeot kitolni plz linkelje el nekem privibe. Ugyanis nekem kb 5 órát bír a gép hiába intel vgat hasznalok. Ami sztem kevés ja 9 cellával. 32es win7et használok és kb minden álltalam ismert dolog be van állítva vmi mégsem jó. Ugye win7re még nincs kapcsolható vgas driver? Köszi megint.

(#1755) TexT-BoY válasza #75490304 (#1754) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én a fekete kontrasztos témát hsználtam 64bites win7el, PM2 minimumon 2-3msn ablak, hsdpanet--> 6óra felett ment 6cellással.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1756) Shadowfax válasza BobMaster (#1735) üzenetére


Shadowfax
addikt

De ezek nem CTO-s gépek voltak. :U

(#1757) kegé


kegé
csendes tag

Sziasztok!

R400-hoz mely dokkolók használhatók?

Köszi

(#1758) guppy


guppy
őstag

R500-hoz menyibe kerül egy ilyen multibayes hdd rack??

(#1759) Tim82 válasza TOZ (#1753) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bár ez már itt off, de vajon ez a Kingspec SSD gond nélkül megy egy Toshiba Portege R100-ban is?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1760) SNor válasza kegé (#1757) üzenetére


SNor
tag

Hirtelenjében: shop.lenovo.com

guppy: ebayen 20USD-től találni...

(#1761) #75490304 válasza TexT-BoY (#1755) üzenetére


#75490304
törölt tag

PM2?

(#1762) TexT-BoY válasza #75490304 (#1761) üzenetére


TexT-BoY
addikt

power manager

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1763) TOZ válasza Tim82 (#1759) üzenetére


TOZ
addikt

Ha mar kikutattuk a temat Timmel...
Szoval az X40/41-ben mini-ATA-nak is becezett HDD csatolas van (44 darab ferfi PIN).
Az R100-ban pedig micro-ATA a csatolo (50 db nőnemű PIN )

A kerdesre a valasz az, hogy NEM, mert eltero a ket gep HDD csatolasa.

[ Szerkesztve ]

(#1764) guppy válasza SNor (#1760) üzenetére


guppy
őstag

köszi :))

(#1765) Napfénysüti válasza Csedit (#1715) üzenetére

Máris eladod a T60-at? :F

Més que un club!

(#1766) Tim82 válasza TOZ (#1763) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :)

Elvileg az R100-ba megoldható egy adapterrel a ZIF-es SSD is, legalábbis láttam rá példát.

Egyébként eddig a TP-khez képest egyedül a billentyűzetvilágítást hiányolom belőle.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1767) evone


evone
őstag

Egy kérdés. Vista clean install volt megint, mert a 64 bites Vista valahogy nem jott be.

Szoval, miutan bootnal eltunik a ThinkPad logo, azutan a Vista egybol elkezd toltodni ugyebar, viszont miutan felrakom a Turbo memory + Matrix Storage kombot, akkor a Vista boot es a ThinkPad logo kozott van 9sec IDLE allapot. Gondolom a SATA kornyeken kell valamit turkalni ez ugyben. Valami megoldas?

( felreertesek elkerulse vegett: ez nem egy fika komment a marka irant, csak egy kerdes... nem nagyon talaltam erre megoldast, lehet hogy egyedi problema, de hatha ittis van ilyen valakinek. )

Szerintetek megérné a T61et lecserelni a nemrég linkelt X61re? :) Lenne erdeklodo elvileg a gepemre. A felbontastol viszont nagyon parazok.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1768) janez


janez
aktív tag

Sziasztok!

Néhány gondolat... Szóval van egy T43-as notim kb. egy hónapja. (Van már hozzá egy 9 cellás ibm akku is. Minimum 90%-os)
Sokmindent olvastam róla, jót is, rosszat is. Azt beszélik melegszik, vagy mi. Háát melegszik, de mihez képest? 40-45 fok körül van a proci asztalon, 20-25 fokos szobahőmérsékleten. Ölben sajnos felmehet 55-60 közé is. Ez sok? És persze megy a venti folyamatosan. Szerintem ha 50 alatt tartom, nem lehet baj, bár Ti erről többet tudtok nálam. A hdd 35 fok körül szokott lenni. Tehát melegszik, de ezt leszámítva megvagyok a géppel elégedve.
Asszem Toz-nak van valahol egy leírása az undervoltingról linuxra. A melegedés ismeretében érdemes vele foglalkoznom? Tehát pl. a venti használat csökkentése az üzemidő optimalizálása érdekében. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1769) Gondwana válasza marcitp (#1751) üzenetére


Gondwana
addikt

Megjött a CF meg egy új (utángyártott) akku az X31-hez! Most töltűdik. X3 dokkolóval a várható autonómiája 6-8 óra lesz, de majd beszámolok (dicsekszek).
Árakat még nem tudok, majd a jövő héten - azért meg közbocsánatkérés, hogy be vagyok sózva, mint egy kisovis.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1770) marcitp válasza Gondwana (#1769) üzenetére


marcitp
őstag

gratula!!! :C

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1771) TOZ válasza Gondwana (#1769) üzenetére


TOZ
addikt

Orulok, hogy orulsz. Aztan varom a teszteket, beszamolokat!
Ubuntu pattan?

[ Szerkesztve ]

(#1772) TOZ válasza janez (#1768) üzenetére


TOZ
addikt

T61, T42 es X40 eseteben is alkalmaztam undervoltingot.
Osszefoglalva. Kevesebb ho, ebbol adodoan kevesebb ventimozgas. Nekem bejott.
Linuxhoz leiras a tozponthu oldalon. Windowsnal NHC-val lehet megoldani, de abban nem igazan vagyok otthon.

(#1773) evone


evone
őstag

IGAZI REPULO THINKPAD (T400s)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1774) janez válasza TOZ (#1772) üzenetére


janez
aktív tag

Köszi, Toz! Majd valamikor megcsinálom, ha több időm lesz, aztán beszámolok.

(#1775) janez válasza evone (#1773) üzenetére


janez
aktív tag

:C Ha igaz is volna, egy kibelezett ház lenne. :D

(#1776) SpeedR válasza evone (#1773) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez mekkora fake. :DDD De ettől függetlenül látványos.

(#1777) marcitp válasza Napfénysüti (#1765) üzenetére


marcitp
őstag

Szia!
Szerintem a RAM-okra gondolt, a gép megmaradós...

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1778) marcitp


marcitp
őstag

Sziasztok!
Teljesen OFF téma, de hátha vkinek segítség.
Ha vki sokat dugdossa ide-oda ismeretlenbe, úgy, hogy igazából a valamilyéből csak valamit akar átadni, könnyen összeszedhet valamit.
Tehát, ha nem lenne egyértelmű, sokáig keresgéltem write protect kapcsolós pendrive-ot, és egyet találtam csak, egyszerűen lehagyják róluk.
PQI U339 a típus, lehet, valaki keres ilyen megoldást, létezik, de nincs feltüntetve a funkció sehol, csak a gyártói honlapon.
Hátha segítettem valakinek, rendszergazdának, stb...

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1779) mv válasza janez (#1768) üzenetére


mv
aktív tag

Mindenképpen érdemes az undervoltinggal foglalkozni. Csökkented a fogyasztást és a hőtermelést. Nekem XP alatt NHC-val átlagosan 0,2V-tal sikerült a default feszültségszinteket csökkenteni. Sikerült NHC-val belőni a ventilátorvezérlést is, így a masinám halk és hűvös.

Ha megvan a leírás, sztem mindenképpen próbáld ki. Ez egy olyan játék, amin csak nyerhetsz. A stabilitás miatt viszont fontos lesz tesztelni az értékeket.

Tájékoztató jelleggel az én értékeim: (Dothan, 1866MHz)

6x --> 0,748V
8x --> 0,844V
9x --> 0,860V
10x --> 0,908V
11x --> 0,956V
12x --> 1,004V
13x --> 1,052V
14x --> 1,100V

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1780) TOZ válasza mv (#1779) üzenetére


TOZ
addikt

Es fontos, hogy minden egyes procinak (tipuson belul is - tehat egyedileg) mas es mas a tureshatara!

(#1781) mv válasza TOZ (#1780) üzenetére


mv
aktív tag

Így van, ezért írtam tájékoztató jelleggel. Viszont kiindulási alapnak jó lehet.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1782) Shadowfax válasza marcitp (#1777) üzenetére


Shadowfax
addikt

Már fel van adva a hirdetés a T60-ról, Napfénysüti erre gondolt. [link]

(#1783) marcitp válasza Shadowfax (#1782) üzenetére


marcitp
őstag

Na, bakker... Ez tényleg nem maradt meg sokáig... A hozzászólásból nekem a RAM jött le, nem is hittem volna, hogy vásárolt gépet ilyen gyorsan eladni... sajnálom, lehet, nem jött be Csedit-nek.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1784) Csedit válasza marcitp (#1783) üzenetére


Csedit
aktív tag

Ez egy másik T60, a sajátom nagyon jól működik :) :)

(#1785) marcitp válasza Csedit (#1784) üzenetére


marcitp
őstag

:C
Már többen aggódtunk, Napfénysüti is sztem...
Azért nem semmi ez a fórum, sokan figyelik!! :R

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1786) Csedit válasza marcitp (#1785) üzenetére


Csedit
aktív tag

Napfénysütivel tegnap jót beszélgettem priviben, már egyáltalán nem aggódik :))

(#1787) i400


i400
senior tag

Belefutottam egy érdekes hibába: elindítom a Rescue & Recovery-t végig is megy a csík utána meg dob egy gyönyörű kékhalált :F

A másik ami tegnap este jött elő be akartam állítani az ujjlenyomat olvasót és ahogy rákattintottam az Enroll gombra hibaüzenetet dobott fel és nem is engedett tovább...

Valaki esetleg találkozott hasonló problémákkal???

(#1788) Csedit


Csedit
aktív tag

Másnak se működik megint a garancia ellenőrzés?
Hiába írom be serial, type, elküld a csudába....

(#1789) mv


mv
aktív tag

Sikerült szereznem egy port replikátort a T43-asomhoz. Így asztali gépként használom a notit.

Két negatívum, amit megemlítenék: a port replikátoron a DVI port nem működik (valahol olvastam, hogy ez a GMA900 hiányossága), marad a VGA, illetve a port replikátor audio kimenete borzasztó, recseg, pattog, torzít. A noti saját portját használva nincsen probléma.

Mindent összevetve elégedet vagyok vele.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1790) Napfénysüti válasza Csedit (#1786) üzenetére

Igen, hála égnek szó sincs elégedetlenségről. :) Apropó milyen kár hogy már nincsen találkozó pedig jó lenne összefutni gépnézőbe, meg beszélgetni.

Més que un club!

(#1791) evone válasza mv (#1789) üzenetére


evone
őstag

Gyakorlatilag pont igy felesleges, nem?:)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1792) mv válasza evone (#1791) üzenetére


mv
aktív tag

Nem. :)

Többek között kaptam USB portot, PS2 portot és egy szép kis bekapcsológombot, így nem kell a notit minden bekapcsolásnál kinyitni.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1793) evone válasza mv (#1792) üzenetére


evone
őstag

A bekapcsolo gomb nekem is rohadtul tetszik rajta.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1794) breed30


breed30
tag

Hello mindenkinek lehet kapok egy kis fejmosást de sürgős lenne választ kapnom mennyit ér a T23-am nem akarok senkinek irreális árat mondani de áron alul sem akarnám eladni.
Erröl lenne szó bocsi hogy nem vág annyira a témába.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#1795) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

T400ra rakott már valaki W7et?

Elvileg este nekilendülök.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1796) Otisz válasza Dare2Live (#1795) üzenetére


Otisz
őstag

Persze :K

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1797) pilsner


pilsner
aktív tag

Üdv!
Beszálltam a klubba egy T61-el. Felment rá egy W7, az ThinkVantage system update pedig mindent letöltött hozzá, amit kellett. Roppant elégedett vagyok vele, már nagyon hiányzott egy ilyen strapa-noti. Nagyszerű gép!

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1798) Gondwana


Gondwana
addikt

X31+CF:
Kiszenvedtem az előző 133x CF-t a foglalatból, betoltam a helyére a 300x-t, a 133x ment egy USB olvasóba, Ubuntu 9.04 live flashről bebootoltam,
sudo dd if=/dev/sdc of=/dev/sda bs=65536
Az USB olvasó lehetett a szűk keresztmetszet, mert 18MB/s volt csak a költöztetés sebessége.
Mértem is mingyárt egy boot-időt: a power-gomb megnyomásástól user/password megadásásval együtt a wifire való kapcsolódás kezdetéig 42 másodperc (amiből 12mp a BIOS)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1799) TOZ válasza Gondwana (#1798) üzenetére


TOZ
addikt

Gyakorlatilag masodperce ugyanezt hozza, az X40 a Kingspeccel.
De nem is a bootido az igazi josag, hanem ami utan jon. Csak ugy pattongnak az ablakok a klikkek utan.

(#1800) BobMaster válasza FerNandor (#1667) üzenetére


BobMaster
senior tag

A jogtisztaság feltétele a COA matrica megléte is, szóval jogosan kiabál.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.