Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Akkumulátorproblémák a Lenovónál
[link]

T61p van ezzel az aksival! 92P1141

Ez pont benne van az említett aksik között!
De én problémát nem vettem észre a notimon, bár nem használom sokat aksiról!
A lenovo által linkelt diagnosztikai progit elindítottam és az se jelzett hibát!

Szerintetek keressem fel a lenovot?

(#1102) Dr. Akula válasza atesss (#1100) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jóhogy. :) Az X200 az alapmodell, az X200s és X200t LV-s procival és fém helyett mittudoménbmilyen karbon-izé könnyített rollcage-el van szerelve. A "t" meg ugye emellett tablet verzió, érintőkijelzővel.

Ezek üzleti modellek, munkahelyen több a vga csati mint a hdmi, így több eséllyel tudod használni.

A wifi modem egy mini pcie kártyán csücsül a gépben, nyilván ennek a helyére került a hsdpa kártya.

250-ért a sima x200 se drága, nade ha "t"-t adnak ennyiért, arra azonnal le kell csapni. Ennyiért én is megvenném ha nem lenne itt egy "s".

(#1103) Dr. Akula válasza SG3rg0 (#1099) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem a vinyóm se működik a notiban. :)

(#1104) evone válasza atesss (#1100) üzenetére


evone
őstag

Ez egy ilyen modell, de viszont azert ennyi mert ez nem olyan gagyi mint az SL.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1105) SG3rg0 válasza Dr. Akula (#1103) üzenetére


SG3rg0
őstag

Azt én már kicseréltem egy 7200-ra!

(#1106) atesss válasza Dr. Akula (#1102) üzenetére


atesss
addikt

Hát ennek ellenére én is megvenném szerintem ennyiért.
Ha lenne rá pénzem...

De otthon a 12" kijelzőt biztos nem használnám tartósan.
És pl. egy 22" TFT-t rákötni VGA-n, lerontott képminőséggel. :(

"Ezek üzleti modellek, munkahelyen több a vga csati mint a hdmi, így több eséllyel tudod használni."
És ha rajta van - üzleti használtra mondjuk akkor úgy: "tartalékként" - egy HDMI is, az nem zavarná a VGA csatlakozást :)
A HDMI-re már azt sem lehet mondani, hogy sok helyet foglal, mint a DVI. :U
HDMI - DVI átalakítás meg nem egy bonyolult dolog.

Hát azért én inkább a HSDPA "szappantartót" dugnám rá USB-n, mint egy Wifi adaptert.
ExpressCard mondjuk létezik mindkettőből.

(#1107) Gergő_ válasza atesss (#1106) üzenetére


Gergő_
őstag

ezt nem teljesen értem:
"És pl. egy 22" TFT-t rákötni VGA-n, lerontott képminőséggel."
kifejtenéd?

(#1108) xEon1337 válasza atesss (#1106) üzenetére


xEon1337
őstag

Szerintem minden probléma nélkül beleszerelik a wifi kártyát is kb. 10.000 forintért a szóban forgó X200-ba. Nekem is van benne wifi és hsdpa modem is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1109) evone válasza atesss (#1106) üzenetére


evone
őstag

Nem rossz a 12" nyugi, es a VGA se bassza el normalis monitor eseten a kepet, meg rendes kabellel.

Szerintem mindenkeppen vagy T vagy X szeria, de SL semmikeppen se.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1110) mv válasza atesss (#1106) üzenetére


mv
aktív tag

Port replikátorral vagy dokkolóval lehet hogy kapsz HDMI kimenetet is. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1111) Integra


Integra
titán

ultranav driver win7 32bit alá melyik?
ez jó?
vagy vista 32bit-es kéne inkább?
függetlenül attól hogy t42 és nincsen felsorolva, csak x300 etc, ettől ez még jó lenne?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1112) #75490304


#75490304
törölt tag

üdv, ibm-en lévő Vistás driverek Jók win7re? MErt most se hotkey se tracpoint kamera stb nincsen... Vkinek tapasztalat?

(#1113) atesss válasza Gergő_ (#1107) üzenetére


atesss
addikt

A VGA csatlakozás miatti átalakítással romló képminőségre céloztam.

xeon.Szabi
De akkor ugye van benne két mini PCI / mini PCIE foglalat ?

evone
Hát próbáltam már használni 12" laptopot (Lenovo V100), és nem nagyon jött be a kijelzőméret...
Én csak akkor használnám, amikor nem megoldható a külsőre kapcsolás.
Meg szerintem azért rontja is a szemet egy ilyen kis kijelzőt nézni hosszú távon (napi több órát éveken keresztül).
Bár az új 16:9-es 1366*768 vagy milyen felbontás 12"-on még dúrvább...

"Szerintem mindenkeppen vagy T vagy X szeria, de SL semmikeppen se."
Hát nem nekem lenne ez a gép, hanem egy barátom hugának, egyetemre.
Külföldre, Olaszországba megy tanulni.
Én ezért mondtam, hogy akkor első a megbízhatóság. Ezért is kezdtem el nézni rögtön Dell-t és Thinkpadot.
De a keret kb. 150e...
Abba meg nem fér bele jobb TP sajnos, csak ez: [link]

Pl. egy MSI-nél / Asus-nál (amit lehethogy vettek volna maguktól, Acer-t és FS-t már megtanítottam korábban minden ismerősnek, hogy nem szabad venni :) ) az SL500 is jobb azért, nem ? :P

LENOVO IdeaPad G550L-ről mi a véleményetek minőségre / megbízhatóságra az SL500-hoz képest ? [link]
És az N500-ről ?

MOD:
mv

Na ez mondjuk jó ötlet lenne, ha már nem sikerült rárakni alapból a gépre, akkor erre való lenne a dokkoló !
Port replicator az manapság már USB-s szokott lenni, nem ?
Azon meg sávszélesség miatt szerintem nem lehet normális sebességben (>10fps) átvinni a digitális jelet, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#1114) xEon1337 válasza atesss (#1113) üzenetére


xEon1337
őstag

Minden bizonnyal van benne :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1115) Integra válasza Integra (#1111) üzenetére


Integra
titán

úgy tűnik a vista 32-est nem eszi meg:(

kérdés:
mikor letöltöm az exe-t, kicsomagolja DRIVERS folderbe a cuccost.
utána mi van? fel is telepítette rendszerbe és a drivers folder törölhető? vagy miután kitömörítette, utána control panelban driver update és csak utána törölhető a drivers folder??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1116) Integra


Integra
titán

hát ezt sem eszi meg úgy tűnik:(
this program might not have installed correctly

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1117) atesss


atesss
addikt

Ja még egy fontos kérdés:

Az SL500-asban tényleg nem cserélhetem a vinyót a garancia elvesztése nélkül, le van ragasztva matricával ?

(#1118) TOZ válasza atesss (#1113) üzenetére


TOZ
addikt

A jelzett keretbol hasznalt nem jatszik? Pl. Notebooksystem arul nem egesz 140ert T61eket, 1.5-2 ev garanciaval.

(#1119) _ak_ válasza Integra (#1115) üzenetére


_ak_
addikt

Általában csak kitömörülnek a driverek. Utána vagy installálod vagy, ahogy említetted is, be tallózod a rendszernek. Azzal meg ne foglalkozz, h mit ír a win, mármint ilyen kitömörítős exe-knél szinte mindig kiírja, h lehet, h nem települt megfelelően a cucc.

Nekem win7 alatt, ok, h T500-on, de teljesen jól megy az ultranav driver, synaptics touchal.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1120) Integra válasza _ak_ (#1119) üzenetére


Integra
titán

melyiket használod hozzá?
vista32? vagy xp/2000?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1121) _ak_ válasza Integra (#1120) üzenetére


_ak_
addikt

[link] Innen telepítettem az első drivert, majd a 2vel alatta lévő utilityt is.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1122) #75490304


#75490304
törölt tag

windows 7en a bluetoothot és a beépített kamerát sikerült már vkinek életre kelteni? a kamot látja az eszközkezelő, de nemtom hol lehet bekapcsolni xpn a sajátgépben volt. a hangerőgombok sem műxenek pl ahhoz milyen software kell???

(#1123) _ak_ válasza #75490304 (#1122) üzenetére


_ak_
addikt

Rakd fel a system interface és a hotkey drivert. W7 driverek az 1.hsz-be. BT-nek a vistás drivert raktam fel. Bár működik, de vista alatt jobb volt (sztereo fülesnek).

Let's begin, de gozaimasu!

(#1124) Integra válasza _ak_ (#1121) üzenetére


Integra
titán

drivert már felvarázsoltam, de a utilityt még nem. utóbbi mire kell igazából?
a tácspedem még mindig nem megy, nem tudom bepipálni az enable boxot.. ennek külön drivere lenne és ha az felmegy, akkor tudom enable-re rakni?

jut eszembe: a utility-t honnan updatelem be?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1125) _ak_ válasza Integra (#1124) üzenetére


_ak_
addikt

most, h kérdezed szerintem az utlity, lehet a synaptics progi fedőneve , tehát azt is fel kell tenned. én azt is a w7 driverek közül szedem le, mint fentebb írtam.

szerk: tömörítsd ki, majd telepítsd a setup.exe-vel

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1126) Integra válasza _ak_ (#1125) üzenetére


Integra
titán

felraktam az utility-t, fogalmam sincsen, hogy mire jó, nem látok semmit sem. ahogy az power managementet is, azt se tudom hol van:):(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1127) _ak_ válasza Integra (#1126) üzenetére


_ak_
addikt

Van egyszer egy power manager driver és egy utility is. Minkettőt kell telepíteni ebben a sorrendben és ha minden rendben, akkor a tálcán meg kell, h jelenjen a lenovos progi.

Az ultranavos driver és utility után, meg a vezérlőpult egérbeállításoknál, kell, h kapj egy új fület, ahol testre szabhatod a touchpadot és a track pointot. Amennyiben ez nem így van, akkor elsiklunk vmi részlet felett. ;]

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1128) Integra válasza _ak_ (#1127) üzenetére


Integra
titán

az ultranav driver után, utility nélkül is ott van a plusz egy tab a mouse ablakban.
de a tácsped-et nem aktiválja úgy tűnik. utility sem, de szerintem ez nem is tehetné, már a nevében benne van, hogy nem driver, hanem utility.

de pl a power management drivert csak setup-pal lehet úgy tűnik elindítani, mert nem is tudom hirtelen, hogy hova lehetne update driverként browse-ban megadni neki, hogy a drivert hol keresse..
nem teljesen világosak ezek még nekem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1129) atesss válasza TOZ (#1118) üzenetére


atesss
addikt

Áh használt nem játszik.

Még azt is elég nehéz elmagyarázni álltalában a (pedig a PC-hez azért valamelyest értő) ismerősöknek, hogy mit jelent az, hogy valami "Thinkpad"...

A #1118 -ben írt SL500 vinyócseréről nem tudsz esetleg valamit ?
Vagy valami tipp, hogy hol tudnék utánanézni ? Esetleg valamilyen tesztben ? IPON-on lévőben nem írnak erről semmit.

(#1130) _ak_ válasza Integra (#1128) üzenetére


_ak_
addikt

nem tudom én csak az audio/video/lan/wifi/tpm drivereket tallózom be az eszközkezelőn kívül. minden mást rendesen telepítek a telepítőjével és működnek is a dolgok.

hivatalos Synaptics-os drivert próbáltad már? [link]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1131) mv válasza atesss (#1113) üzenetére


mv
aktív tag

A port replicator is olyan mint egy dokkoló csak egyszerűbb annál. Megkönnyíti a külső eszközök csatlakozását, USB, PS2, soros port, VGA, DVI stb kivezetésekkel.

A dokkoló annyival több, hogy saját tápegysége van, általában fogad UltraBay és picimacis eszközöket.

USB-hez csak annyi köze van, hogy kivezeti hátra a csatlakozókat.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1132) TOZ válasza atesss (#1129) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem a hdd lenovoeknal CRU egyseg, a thinkpadeknel tutti.

(#1133) Integra válasza _ak_ (#1130) üzenetére


Integra
titán

nekem még azokat se kellett, szinte minden benne volt a win7-ben, ami meg nem, azt leszedte winupdate.
ami hiányzik:
- touchpad teljesen
- trackpoint konfig (pl a középső gomb inaktív)
- nem tudom ki/bekapcsolni a wifi-t, alapból bevan kapcsolva. fn+f5-ön volt egy menü amiből tudtam a kékfogat és a wifit is ki/bekapcsolni. most csak a kékfogat kapcsolja ki és be.
- nem tudom az fn gombokat konfigolni és ha lenyomom valamelyik fn kombót, nem jön fel sehol semmi.
- lenyomtam az fn+f4-et, lehalt a gépem, ez a buzi sleep.. azt se tudom, hogy sikerült visszahoznom, de nagy küzdelem volt..

felraktam az ultranav-ot, rebbot, majd most több synaptichs exe-t kérdez a win7 mindig, hogy futtassa e:
syntpenh.exe
syntphelper.exe
syntplrpr.exe

egyébként az ultranav és az ultranav2 között mi a különbség?

a power management miben tud többet mint a win7 beépített cucca? ennek lenne a zöld cerkaelem az ikonja, ha az utility is fel lenne rakva hozzá? ami amúgy nincsen az oldalon:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1134) hcpeter válasza mv (#1131) üzenetére


hcpeter
tag

Ha jól értem, akkor egy port replikátorral kapok akár hdmi, vagy dvi kimenetet? Azon keresztül mehet a monitorra? Nekem erre lenne szükségem...

#include <sör>

(#1135) atesss válasza TOZ (#1132) üzenetére


atesss
addikt

Öh ez mit is jelent ? :F

N100-ról tudom, hogy abban simán cserélni lehetett, de az már nem egy mai modell...
Meg amit még tudok, hogy az N500-on leragasztva van vagy a Ram vagy a HDD fedlapja garimatricával, de asszem inkább a Ram az.

MOD: ja közben rájöttem: Customer Replacable Unit. :B

mv
És akkor ez ugyanúgy egy noti alá szerelhető cucc, vagy a noti oldalára kell rakni (vagy kábellel) ? Nemtudom Thinkpadnál hogyan van, de más gyártóknál én már hallottam USB-n csatlakozó Port replicatorról. Azon keresztül pedig biztos nem lehet normálisan DVI-t / HDMI-t használni.
USB 3.0-val majd esetleg...
Csak addigra mire elterjed, még tovább nőnek a felbontások.

[ Szerkesztve ]

(#1136) Integra válasza hcpeter (#1134) üzenetére


Integra
titán

dvi-t kapsz, hdmi csak a legújabbon jelent éppen meg a t400s miatt..
jövőre valszeg minden cserélődik az új platform miatt amúgy is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1137) Integra


Integra
titán

észrevettem még valamit
a hangerő és mute gombok működnek, de vizuális visszajelzésük nincsen ezeknek sem. és érdekes, mert a sound ikonomra is ha rámegyek és veszem le a hangerőt, azt se mutatja, nem érzékeli, 95%-on marad utána is. ugyanakkor meg elhalkul a hangszórópár..
wtf?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1138) TOZ válasza atesss (#1135) üzenetére


TOZ
addikt

A RAM is CRU szokott lenni...

(#1139) hcpeter válasza Integra (#1136) üzenetére


hcpeter
tag

Nagy öröm lenne már egy dvi is, mert most a monitorom azzal van, a vga port már eleve foglalt:) Na utánanézek a dolognak, egy ilyenre lehet hogy beruházok.

#include <sör>

(#1140) mv válasza atesss (#1135) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv!

Jól értelmeztem, hogy X200-hoz kellene a dokkoló? :)

Ezt találtam: ThinkPad X200 UltraBase, ThinkPad 43R8781 X200 UltraBase Docking station .

Digital and analog video support - VGA monitor port and DisplayPort, HDMI nincsen, viszont van DidplayPort.

Úgy működik a dolog, hogy a notit ráteszed erre a szerkezetre, a monitort, billentyűzetet, egeret, stb a dokkolóra kötöd. Ha vinned kell egyszerűen lecsatlakoztatod a dokkolóról, egyébként meg úgy használhatod mint egy asztali gépet.

A port replikátor is hasonló felépítésű, nem az usb-s port replikátorra gondolok.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1141) atesss válasza mv (#1140) üzenetére


atesss
addikt

Pár hete láttam itt az aprón egy átalakítót Displayportról HDMI-re, csak az a gond, hogy az is kb. +10000 ft még pluszba...

És pl. ehhez a 260e-s X200-hoz szerintem nem adnak gyárilag dokkolót.
Pedig a NewEgg ára alapján az is majdnem 40e ft lenne ! :Y

Közben én is találtam az IPON-on egy X200 tesztet: [link]
Itt tesztelik a gyárilag hozzá adott dokkolót is !
És az IBM-es oldalon meg fentvannak a súly / méretek is:
Weight: .7Kg
Height: 20mm
Width: 295mm
Depth: 233mm

Súlyban az 1,5kg-hoz hozzáadva a 0,7kg-ot is csak 2,2kg lenne, alig több mint pl. az SL300.

Ultrabay Slim for device expansion - Supports Ultrabay Slim Blu-ray, CD-RW/DVD-ROM Combo and Multi-Burner drives; can also house a second ThinkPad Serial-ATA hard drive (requires HDD installation kit)
Ez most azt jelenti, hogy egy vinyót is bele lehet rakni, vagy azt, hogy vagy vinyót, vagy ODD-t ?

Azért így is meggondondolandó, hogy egy 1,5kg-os X200, vagy egy nagyobb kijelzős + ODD-s + alapból HDMI-s 2,1kg-os SL300 lenne-e jobb választás.
A súlyon meg a tartósságon / strapabíráson kívül kb. mindenben jobb lenne az SL300.
Üzemidő meg nem érdekes (2,5-3 óra meglegyen, de az ebben a kategóriában úgyis alap).

Egyenlőre egyikre sincs pénzem, de arra mindenképp jó volt ez a tájékozódás, hogy az X200 és más hasonló DVI / HDMI nélküli gépek újra látókörbe kerültek ezzel a dokkolóval !

[ Szerkesztve ]

(#1142) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, ide való - e a kérdés, beírom mindhárom érintett topicba..

Szóval: Adott egy Nokia N82 okostelefon, és egy TP T500 notebook Vistával. Bluetooth-on vannak összekapcsolva, működik is minden rendesen... Viszont a telefonon lévő fájlokat csak a Vista fájlkezelője látja. Megoldható-e valahogy, hogy egyéb programmal (TC) is külön meghajtóként tudjam kezelni a telefont (memóriakártyát). Pl. Hálózati meghajtóként próbáltam csatlakoztatni, nem sikerült...

Előre is köszi!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1143) evone válasza atesss (#1141) üzenetére


evone
őstag

X200al 10 orat is mesz. :)

Egyebkent a dockolo nem hurcolaszni vinni van, hanem lebaszod oda ahol a munkaasztalod van es akkor ... magatotol ertetodik.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1144) abcukistván


abcukistván
tag

"A súlyon meg a tartósságon / strapabíráson kívül kb. mindenben jobb lenne az SL300."

Az ember ezért vesz Thinkpad-et. A tartósság miatt.

(#1145) Gergő_ válasza abcukistván (#1144) üzenetére


Gergő_
őstag

pontosan, nem beszélve arról hogy az sl300-ak ára erősen közelít a legolcsóbb x200-ak árához

(#1146) Otisz válasza atesss (#1141) üzenetére


Otisz
őstag

Most 'durva' leszek: SL szériával pont a ThinkPad érzéstől eSeL el.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1147) Dr. Akula válasza atesss (#1141) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Ultrabay foglalat nemcsak dokkolóban, hanem a T szériás notikban is benne van, ez a sima dvd író helye. Lehet a helyére rakni egy méretben ugyanakkora keretet amibe vinyó pakolható, illetve van ekkora méretű pótaksi is. Ez utóbbi nyilván nem dokkolóba való, hanem T-be. Baloldalt van egy lehajtható csatlakozó, amire egy aksi köthető, így ha 2 aksid van, mindkettő tölthető egyszerre (a másik a notiban). Ami még értelmes dolog a sokkolóban, az a bekapcsoló gomb, nem kell a notit nyitogatni, csukott állapotban is beindítható. Ez akkor jó ha külső monitort használsz, nem kell emiatt nyitott állapotban tartani a notit, mert ha lecsukod a kijelzőt akkor meg kikapcsol. Van Display Port is rajta, meg +3 USB.

Nemtom mit kell gondolkodni ezen, az SL széria egy legagyisított TP, nem ellenfele a T/X-nek. Ráadásul a billentyűzet kiosztása is el van kúrva.

(#1148) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ha vki most vett T400at vistával akkor a W7 upgradet, hogy kaphatja majd meg?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1149) hcpeter válasza Dare2Live (#1148) üzenetére


hcpeter
tag

Arra a Lenovo programra gondolsz?

Én is akarok regisztrálni, múltkor elkezdtem, de nem volt nálam a kártyám, nem tudtam befejezni. Ez volt 3 napja, akkor okt. 22-őt írt legkorábbi szállításra.
Ha jól értettem a honlapon (csak átfutottam), akkor postaköltség terhel csak téged.

#include <sör>

(#1150) Integra válasza Otisz (#1146) üzenetére


Integra
titán

ja, sl500 jó nagy batár, meglepődtem mikor kézbe fogtam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.