Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Shadowfax válasza zedii (#1650) üzenetére


Shadowfax
addikt

System update. [link]

(#1652) TexT-BoY válasza g.gergo (#1646) üzenetére


TexT-BoY
addikt

örömmel átvállalom a windows7 telepitődet, mondjuk adok neked érte 7000Ft-ot ha megfelel...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1653) evone válasza g.gergo (#1648) üzenetére


evone
őstag

Tökmind1. Ennyiért akkor is nagyon jó.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1654) carrot


carrot
tag

X40, Wifi-t nemtom kikapcsolni, állandóan világít. A hardware manager, nem jelez problémát, amikor meg megpróbálom rajta keresztül frissíteni a drivert, azt írja ki nem képes rá. Az Fn plus F5re meg ezt írja ki: Unable to change power state of 802.11 wireless radio. Update wireless driver. Segítségeteket megköszönöm.

(#1655) evone


evone
őstag

Hogy van az, hogy Power Managerben letrehozok egy uj profilt, es az nem latszik a talcan levo ikonjaban? erről van szó.

Valaki pls help. Illetve ha csak siman felrakom a lenovo oldalarol a Power Managert, miert nincsenek benne azok az alap profilok amik az eloretelepitett Vistaban?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1656) evone válasza evone (#1655) üzenetére


evone
őstag

Megoldás.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1657) BobMaster válasza g.gergo (#1636) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ha láttál már Lenovo Recovery lemezt, akkor tudod, hogy nem kér termékkulcsot... Szóval azzal már most is rendelkezel, töltsd le, ahonnan tudod :)

Azért fizetsz, mert van
- médiaköltség
- postaköltség
- driverekkel felturbózott image (ami lényegesen kényelmesebb, mint két napig csak drivereket vadászni)

Ha ez Neked nem ér meg ennyit, akkor se essél kétségbe, keress egy Lenovo partnert, aki a duplájáért megcsinálja a telepítést.

És nyugodtan hidd el, a Lenovo nem ingyen kapta azt az upgrade jogot a MS-tól.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1658) cqr válasza BobMaster (#1657) üzenetére


cqr
aktív tag

Nem lehet hogy csak azért nem a letöltést szorgalmazzák mert így postaköltség stb. "címen" könyebben lehet egy kis profitot kivenni a dologból, (ha nem akkor a letöltés a felhasználóknak szvsz egyszerűbb lenne)?

Nem azt mondom hogy ettől függetlenül ez így nem jó a végfelhasználónak, de nem is ez volt a kérdés.

És nyugodtan hidd el, a Lenovo nem ingyen kapta azt az upgrade jogot a MS-tól.
Ilyesmit mintha olvastam volna, erről egy linket tudsz adni ?

(#1659) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Notebookot szeretnék venni, és egy lehetőségként ajánlották a Lenovo G550A gépet. Mi a véleményetek erről a notiról? Hűtése, hangossága, anyaghasználata?

Alternatívaként Toshiba L500-14Z és HP pavilion dv6 merült még fel.

(#1660) g.gergo válasza BobMaster (#1657) üzenetére


g.gergo
senior tag

Persze igazad van. Vissont ezektől a driverekkel, meg ilyen-olyan utillity-kel telepakolt rendszerektől nem tudom ki h van, de én - lehet, h én ezt is hülyén fogom fel -, de rosszul vagyok. Hazahoztam ezt a gépet is, belököm, kis regisztráció meg ami kell, feláll a Vista, és 86 futó folyamat, és akkor még az én alkalmazásaim nem is voltak fenn. Elkészítettem a recovery lemezeket és túrtam is le, és W7 fel, és most "kicsit" kényelmesebben megy a gép. És csak azokat tettem fel, amik nekem kellenek (Access Conn., Active Prot., Power Man., Hotkey driver és persze system update)

cqr: Pont ezt akartam én is írni, sztem 1-2e ft-ot így is letudnak pumpolni rólunk. De persze így is megéri.

jorden06: Biztos nem leszek népeszerű ezzel a véleménnyemmel ebben a topikban, de én első helyre a toshit, majd hp-t, majd levégül a lenovo-t raknám.

[ Szerkesztve ]

(#1661) jorden06 válasza g.gergo (#1660) üzenetére


jorden06
senior tag

Lehet nem leszel népszerű, de akár hiszed akár nem, más is a végére sorolta ezt a G550A-t. Miért sikerült ilyen rosszul? Mi a negatívuma?

És egyébként a Toshiba tényleg ilyen jó ezzel az L500-14Z-vel?

(#1662) xEon1337 válasza jorden06 (#1661) üzenetére


xEon1337
őstag

Itt tudnak neked segíteni: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#1663) svraka válasza cqr (#1658) üzenetére


svraka
csendes tag

Ha jól tudom, a Microsoft nem engedi a gyártóknak a letölthető formában történő terjesztést (linket sajnos nem tudok adni, már nem emlékszem hol olvastam).

Egyébként valaki megrendelte már a telepítőkészletet? A rendelés során nem tudom kiválasztani, hogy magyar nyelvűt kérek, pedig a feltételek között szerepel, hogy magyar rendszerekre is vonatkozik a frissítési lehetőség. (Ez is valami MS-féle "kötöm az ebet a karóhoz", miért nem lehet Windowsban szabadon nyelvet választani?)

(#1664) looser


looser
addikt

Sziasztok, nem tudja valaki, hogy egy Thinkpad 570 notihoz lehet-e még nem az IBM-től utángyárott cd (dvd?) olvasót kapni? Ez ugyanis több tízezer forint... Igazából nem bontott érdekelne, hanem hogy a ma kaphatóak vajon 'belemennek-e', szóval kompatibilis valamelyik gyártónak bármely belső optikaija ezzel a notival?
Na jó, végső soron bontott is érdekelne... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1665) Otisz válasza looser (#1664) üzenetére


Otisz
őstag

Ebayen van fent bontott, tesztelt 24x CD ROM. 10 font.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1666) Shadowfax válasza looser (#1664) üzenetére


Shadowfax
addikt

ma kaphatóak vajon 'belemennek-e', szóval kompatibilis valamelyik gyártónak bármely belső optikaija ezzel a notival?
Nem.
Azt nyilván tudod, hogy az 570-es egy subnoti, nem tehető bele optikai meghajtó, csak az ultrabase dokkolójába. Az ún. UltraslimBay elnevezésű meghajtók jók bele, ami a 600-as sorozattal is kompatibilis.

(#1667) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,

Ilyet írt ki bekapcsolásnál a vista, hogy aktiválom-e, mert a megadott product key nem helyes.

Ezt nem értem, mivel megrendetem a Lenovotól a recovery lemezeket és most az arról feltelepített vista van fent, sz'al eredeti vista van rajta, és nem is kellett beírnom semmi kódot telepítésnél.

Ilyenkor mi van? Mit csinäljak?

Ja, a gép alján nincs vista matrica, csak type és serial number meg valami 2 db vonalkódos matrica, MAC adress meg ilyesmi.

üdv

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1669) Dr. Akula válasza Shadowfax (#1668) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Előfordulhat hogy majd megoldódik magától, nekem az asztali gépen full gépcsere (core2 >> i7 váltás, alaplappal együtt, és a Vista reg alplaphoz van kötve) után kb. 1 hónapig dobálta az aktiváld most, meg sikertelen aktiváció feliratokat, mert a termékkulcs foglalt (ja, az előző gépem által), aztán egyik nap arra ébredtem hogy "genuine microsoft software" fogad. Végül csak rájött magától is.

Most a notin nekem is újratelepítés volt, recovery lemez híján a dobozos Ultimatet raktam fel a noti Business kulcsával, és pampog hogy sikertelen reg. Hát most várok hogy ez is megoldódjon. :) Remélem egyszercsak megérkezik a gyári recover lemezem is, akkor megint reinstall lesz. Most mindig telefonálgassak az MS-nek? Lófaszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1670) evone


evone
őstag

Mit lehet csinalni a proci hutovel ha elkezdett zugni?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1671) g.gergo válasza evone (#1670) üzenetére


g.gergo
senior tag

Cserélni, valszeg kikopott. :F Én egyébként laboratóriumi célú szilikonolajjal ([-Si(CH3)2-O-]n) kenem, amely nem híg, nem sűrű (Víszkozitás (cSt) 340 - 360), így nem dobja ki magából forgás közben a venti, ill. forgást sem folytja le.

De ez is csak ideig-óráig jó, ami megkopott az megkopott.

[ Szerkesztve ]

(#1672) evone válasza g.gergo (#1671) üzenetére


evone
őstag

Ez gyakran megesik? Sok ilyen esetrol hallottam mar vegulis...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1673) hcpeter válasza Dr. Akula (#1669) üzenetére


hcpeter
tag

Helló!

Nekem többször volt ilyen, asztali gép esetében. Fel kell hívni a microsoftot(van magyar 80-as szám is ha jól emlékszem), végig verekeded magad a menün, majd az ügyintézőnek megmondod, hogy aktiválni szeretnéd a windowst, hardver csere után. (Nekem 3 szor volt ilyen, 2 winyó csere, meg egy nem is tudom mi:) ) Kérdezik majd a kódot, meg hogy miért, megmondod csere volt, vagy újrahúztad. Utána már megy is remekül.

#include <sör>

(#1674) g.gergo válasza evone (#1672) üzenetére


g.gergo
senior tag

Hát ha szar a venti, akkor megesik. Hogy gyakran-e azt nem tudom. Nekem volt olyan VGA-m, amiről 1 hét után lerepült!!! a ventillátor forgólapátja a tengelyről. :DDD Gondolom notebook ventijéről van szó. Idő után, mondjuk pár perc múlva elhalkul?

[ Szerkesztve ]

(#1675) evone válasza g.gergo (#1674) üzenetére


evone
őstag

Nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1676) FerNandor válasza Shadowfax (#1668) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi a tippet, de nem megy, amit írt, hogy le kell tölteni valami KB93 mittudoménmit, azt leszedem, elindítom és nem kompatibilis az én rendszeremmel vagy mi.

És folyamat csak baszogat, hogy aktiváljam.

Le akartam szedni a legójabb izékat, de az se ment.

Akarta ellenőrizni, h eredeti-e de az se és beadta, hogy megvehetem 130 vagy mennyi euróért.

Most mit csináljak, várjak én is?
Mert azt írja ki, hogy így nem működik néhány cucc rendesen...
Jó ez azért, hogy eredeti és ilyenekkel baszakszik :O
:DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1677) zedii válasza Shadowfax (#1651) üzenetére


zedii
aktív tag

köszönöm szépen. ezt megjegyeztem. most minden megin szép és jó! :R

(#1678) Dr. Akula válasza FerNandor (#1676) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha van kedved telefonálgatni, akkor tárcsázd az MS-t, nekem annyira nem sürgős, majd ha esetleg már végképp beint akkor fogok csörögni. Remélem nemsoká megjön a recovery lemezem, akkor újratelepítek, akkor kezdődhet elplröl, inkább addig tuti nem csörgök.

(#1679) Reverting


Reverting
őstag

hi urak...
foldobtam a 32 es vistam melle a 7-ultimate hun x64, majd a system updatnet, lefutattam... azt kerdezte h vistram van e... ranyomtam h az... mas lehetoseg nem volt... es 30 valahany frissitest talalt... x64es verziokat termeszetessen... telepithetem ezeket? mivel ugye az elsodleges particiom vista 32bites verzio... vagy nincs osszefuggesben a ketto? szoval nem szeretnem ha veletlen ez miatt beszerna a vistam... thx

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1680) rankesz válasza Reverting (#1679) üzenetére


rankesz
veterán

A vista driverek megfelelnek a win7-nek is, nyugodtan telepíthetet őket. Arra érdemes odafigyelni hogy sokszor a leszedett driverek nem telepednek fel, csak kicsomagolódnak a rendszerpartícióra (C:)

(#1681) Reverting válasza rankesz (#1680) üzenetére


Reverting
őstag

thx... attol paraztam ha foldobom a seven 64es drivert akkor esetleg a 32 es vistam nem lat majd dolgokat, de akkor nincs ilyen... total kulonallo rendszer nem befolyasolhatjak egymast? :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1682) Napfénysüti válasza rankesz (#1680) üzenetére

Ha jól tudom akkor ha a deferred installt bejelölöd akkor csak leszedi a C-re őket de ha nem akkor telepíti is a drivereket.

Més que un club!

(#1683) evone válasza Napfénysüti (#1682) üzenetére


evone
őstag

ThinkPad X61

150 ezer.

Most talaltam ha valakit érdekel, teljesen jo allapotban van. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1684) Napfénysüti válasza evone (#1683) üzenetére

Nem rossz ajánlat. :K

Més que un club!

(#1685) i400 válasza evone (#1683) üzenetére


i400
senior tag

haveromnak tőle van a t43-a :K

(#1686) i400


i400
senior tag

(#1687) Napfénysüti válasza i400 (#1686) üzenetére

De az nem is rothad. :DD

Més que un club!

(#1688) TOZ válasza Napfénysüti (#1687) üzenetére


TOZ
addikt

Napokon belul lesz egy elado 1.8"-os (40Gb-os) Hitachi HDD-m, nem uj, de hdsentinel szerint 100%-os., ha esetleg valakinek kell... Meg nem hirdetem, csak itt szoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Napfénysüti válasza TOZ (#1688) üzenetére

Ma minden TP hirdetést nekem címeztek? :D
Mondjuk ha valaki tud jól árasított 9 cellás akkumulátort a T400-hoz az szóljon de a többi sajnos egyelőre tárgytalan. :DD

Més que un club!

(#1690) Tim82 válasza Napfénysüti (#1689) üzenetére


Tim82
nagyúr

;]

Létezik-e olyan külső USB-s tok, amibe Ultrabay Slim eszközöket (mint pl. DVD-író) lehet dugni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1691) Tim82 válasza Napfénysüti (#1689) üzenetére


Tim82
nagyúr

;]

Esetleg olyan adapter/keret létezik, amivel Ultrabay 2000 foglalatba lehet Ultrabay Slim drive-ot dugni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1692) TOZ válasza Napfénysüti (#1689) üzenetére


TOZ
addikt

Sorry... mellenyomtam. Igy jar az ember, ha melohelyen munka helyett ilyeneket csinal.

(#1693) TOZ válasza Tim82 (#1690) üzenetére


TOZ
addikt

Létezik.

És működik is. Legutóbb tegnap telepítettem a segítségével MS Officet. (Ettől a szállítótól vettem. Gyorsak.)

[ Szerkesztve ]

(#1694) Tim82 válasza TOZ (#1693) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm! Egyszerűbb volna, mintha vennék feleslegesen egy külső ODD-t. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1695) Napfénysüti válasza TOZ (#1692) üzenetére

Semmi probléma, előfordul. Mellesleg én is épp melóban vagyok. ;] Délután meg KRESZ oktatás... A héten oda se tudok ülni a TP-m elé :O Itt bent is csak egy Thinkcentre géppel vígasztalódhatom. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1696) Peter M


Peter M
tag

Üdv!

Végig olvastam a topicot mégis találtam az erre vonatkozó részt ám biztosra szeretnék menni:

Használtan árulnak több TP-et eladás helye Németország, IWS szerint csak Ázsiában érvényes. Végig olvastam a két belinkelt TP-s fórumot ahol olvasgatva feltűnt, hogy igazából az IWS alapja az, hogy csak azok a készülékek számítanak garanciálisnak azon a területen amelyek ott is forgalomba kerültek.
(volt úgy h később forgalomba került és módosítottak az IWS listán)

Kérdések:
Alapjaiban akkor ezek garanciális szervizre jogosultak Magyarországon vagy nem?
(sejtem a választ hisz nincs benne IWS listában)

Mettől számít hasonló konfigurációjú gépnek?
(hipotetikus kérdés de hátha)

Köszönöm

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#1697) TOZ válasza Tim82 (#1691) üzenetére


TOZ
addikt

Ez is van. FRU: 62P4556.
Kerdes, hogy beszerezheto-e:
* Announce date: 12 Mar 2003
* Planned availability date: 28 Mar 2003
* Effective withdrawal date: 28 Apr 2006

[ Szerkesztve ]

(#1698) Mészike


Mészike
aktív tag

Mennyiért érdemes megvenni egy T60-as notit?

(#1699) Gondwana válasza Mészike (#1698) üzenetére


Gondwana
addikt

70.000-től 180.000-ig a körítéstől függően. :DD

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1700) TOZ válasza Gondwana (#1699) üzenetére


TOZ
addikt

De ha olcsobb (es "tiszta") azert ne hagyja ott ;-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.