Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) tototos válasza evone (#299) üzenetére


tototos
őstag

Okés. Bár csak szeptemberben lesz belőle valami, addig nem nagyon járok pesten.

(#302) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Egy IBM T60-ba, ha nagyobb processzort szeretnék tenni, akkor az új processzornak melyik paraméterét nézzem, hogy jó legyen? Illetve a hűtése az mindegyiknek egyforma? Erősebb proci, több hő....

(#303) sigmoid


sigmoid
tag

Tegnap megvettem az egyik kallódó T61-est innen a prohardverről, szerződéssel mindennel... Ma reggel odatettem notitáskába, behoztam a melóhelyre, és nem nyílik ki az istenadta.
Olyan feeling, mintha be lenne reteszelve a fedél kallantyúja (nem lehet elhúzni rendesen, és így nem is nyílik), az a baj csak hogy nincs rajta retesz, szóval valami gáz történhetett. Mondjuk szép kis dolog hogy a hordozható gép zárja összefossa magát a hordozástól... XD
Na mindegy, itt vagyok az infoparkban és a gép is garanciális, átruccanok vele az IBM-be dél körül. Nem tudom ott csinálnak-e olyat ha csak valami minimális beavatkozás van, hogy helyben megcsinálják, vagy le kell adnom egy hétre a dögöt egy szaros beszorult zár miatt...
Viszont szívesen veszek ötleteket, hogy mi lehet a baja. Hátha csak fekete kakast kell áldozni és kétszer megkopogtatni kinyitás előtt. :D

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#304) Shadowfax válasza sigmoid (#303) üzenetére


Shadowfax
addikt

Vigyázz, mert pénteken rövidebb ideig vannak nyitva, déltől egyig egyórás ebédszünet!!
Egyébként én még ilyenről nem hallottam.

(#305) evone válasza Shadowfax (#304) üzenetére


evone
őstag

Shadowfax, Te nem tudsz valamit errol a zsánérmeghuzás dologrol?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#306) evone


evone
őstag

N.GÁBOR: kuldtem privátot!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#307) Shadowfax válasza evone (#305) üzenetére


Shadowfax
addikt

Erről sajnos nem.

(#308) SNor


SNor
tag

Elgondolkodtató, hogy a közel négy éves x1300-as ATI kártya hogy áll teljesítményben. Gyorsan googleztam egyet, és ezt és ezt találtam hirtelen. Ezek szerint egy X301-ben lévő Intel (GMA) 4500HD hozza a szintjét, sőt talán még gyorsabb is? Az GMA X3100 se lehet annyira vészesen lassabb? Van valakinek tapasztalata ilyesmiről?

[ Szerkesztve ]

(#309) Charybdis


Charybdis
csendes tag

Helló!

Hirtelen ötlettől vezérelve elindítottam a hangfelvevő progit, majd beszéltem a Thinkpad T500-asomnak, és kiderült, hogy van benne mikrofon :) De hol van? :)

A gond az, hogy a gép zúgását is nagyon szépen felveszi, így használhatatlan a felvétel. Most ezt tényleg nem gondolták végig, hogy a géphang is belemászik a felvételbe, vagy nálam nem jó valami?

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#310) evone válasza Charybdis (#309) üzenetére


evone
őstag

ThinkVantage gombal szemben a kijelzo kereten latsz ket kis rést, ott a mikrofon.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#311) Charybdis válasza evone (#310) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Ja, tényleg.

De továbbra is használhatatlan, hiszen felveszi a gép zaját.

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#312) evone válasza Charybdis (#311) üzenetére


evone
őstag

Skypera tokeletes fulessel, raadasul nekem a tacspad mellet van T61nel. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#313) boost


boost
addikt

Sziasztok, van valakinek X60-hoz Recovery DVD/ CD-je-?

:)

(#314) Tim82 válasza Charybdis (#309) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szvsz nem hangrögzítésre van a T500-on a mikrofon, hanem Skype-ra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#315) evone válasza boost (#313) üzenetére


evone
őstag

Ha garis meg, akkor a szerviz tud kuldeni! Illetve ha nincs garancia, akkor elvileg par ezerert elkuldik, ezt nem tudom pontosan.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#316) octavio


octavio
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy x200-as gépet, ami mindig is álmom volt, de a rajta levő vistával nem vagyunk valami nagy barátok. Már jó régóta w7-et használok, azt szeretném most is feltenni, de nem akarom elbukni az eredeti oprendszert sem. Ha csinálok recovery lemezt, akkor utána törölhetem a partíciót, vagy akkor mindenképpen bukom a dolgot? Meg mondjuk tetszenek az alkalmazások is, amitól think egy think :DD

köszi elpre is a választ

(#317) evone válasza octavio (#316) üzenetére


evone
őstag

Windows 7re is feltudsz pakolni minden alap szoftvert, de egyelore nincs mindegyik keszen. itt megtalalod

[link] igy tudod elvileg megcsinalni hogy usbrol bootold windows 7et. :)

ha van garancia a gepre akkor kesobb a lenovotol is tudsz igenyelni recovery lemezeket termeszetesen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#318) Giovanny válasza octavio (#316) üzenetére


Giovanny
őstag

Itt még egy tipp: Windows 7 telepítése pendrive-ról

Zero Defect.No Compromise !

(#319) xEon1337


xEon1337
őstag

Örülök, hogy kezdenek elszaporodni az X200 tulajok, akinek esetleg egy X200 dokkolóra lenne szüksége nagyon jó áron, az keressen meg :K

"Less but better" - Dieter Rams

(#320) Integra


Integra
titán

kis lenovo reklám:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#321) octavio


octavio
csendes tag

Hálás köszönet a tanácsokért :R
Van a géphez dokkolóm, benne íróval, csak nem akartam barbár módon nekimenni egy garis, nullás gépnek. :DD
Nem azért, mert nem értek hozzá, csak eddig lenovo géppel nem hozott össze a jó sors.
De most már kezdem sejteni, hogy mit vesztettem :DD

(#322) i400


i400
senior tag

pc-outlettel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? találtunk egy x60-ast nagyobb vinyóval + memóriával de azt írják hogy nincs oprendszer a géphez :F

(#323) mdk01 válasza SNor (#308) üzenetére


mdk01
addikt

Mire akarod használni az X3100-at?
Én játszottam is rajta bár közel sem a legmodernebb játékokkal.

Üdv.

(#324) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok.

A Lenovo 3000-es széria fórumán, valaki felvetette azt a kérdést, hogy rendelt-e már valaki közvetlenül a Lenovo shopból?
Erre felkaptam a fejem, és kicsit körbenéztem. A jelnlegi HUF\USD árfolyam mellett is piszok jó áraik vannak, csak az a gond, hogy nem szállítanak mindenhova a világon.
Pedig tényleg jók az árak...

May the force be with you!

(#325) dabgergo


dabgergo
őstag

Van egy kicsit több mint egy éves T61-em és pár napja elég váratlanul, amikor egyszer töltő nélkül használtam megjelent egy felkiáltójel az akku töltöttségkijelzője mellett, hogy már csak kb 1,5 óráig bírja az akkum és jobb lenne egy újat venni :U Na az a durva, hogy számomra úgy tűnt mintha az egyik pillanatról a másikra kb tényleg a felére csökkent volna az idő amit akkuval kibír. A power maneger is mostműr 48%-ot ír az akku teljesítményére az eredetihez képest. A conditionre meg poor-t. Mit csináltam rosszul, hpgy egy év alat ennyire tönkrement? Eléggé sokat használtam töltőről, de arra azért figyeltem h hetente egyszer azért teljesen lemerítsem. Gondolom az akku állapota már nem javítható, de mit tudok továbbra jobban csinálni, hogy ne romoljon tovább? Mit kellet volna másképp beállítani, hogy ne romoljon le az állapota ilyen hamar?

(#326) boost válasza i400 (#322) üzenetére


boost
addikt

PC Outlettel kapcsolatosan CSAK jó véleményem van. Én pénteken vettem ott egy X60-ast, valamint egy T42-t. A lényeg, a fönökkel azonnal meg tudtam egyezni, hogy 2 gép vásárlása miatt 3 helyett 6 hónap pc outlet garit adjon, de abba is belemenne szerintem, ha az ember pár ezerrel többet fizet. Az X60asok nagyon jó állapotban vannak, az enyém pl még gyári garis is októberig, tehát akár meg is lehetne hosszabbíttatni egy évvel.
Az aksiban csak 41 ciklus volt.
Oprendszer azért nincs rajt, mert amikor a cégek a gépeket továbbadják refurbishingre, akkor természetesen előtte minden adatot különböző eljárásokkal felülírnak. De itt írták, hogy kérhetsz Recovery CD-t, ha még lenovo garis. Én is megpróbálom.

Ja, és a T42höz járt XP licensz is. Szóval nálam pc outlet most a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#327) i400 válasza boost (#326) üzenetére


i400
senior tag

köszöntem a segítséget :R

(#328) evone válasza dabgergo (#325) üzenetére


evone
őstag

Szerintem csinálj egy Perform Resetet! Hátha..

Más, nagyon tetszik ez a Windows 7 RTM, mivel nem vagyok egy business man, ugy erzem nagyon sok Lenovos szoftvert nem fogok felrakni, Fn+F7re pl van beepitett nagyon jol mukodo Windows tool, igy kb csak az APS kell, Power Manager, Ultranav, On screen display, Access Connections.

Ujjlenyomatolvaso cuccot alapbol felrak Windows Updaten keresztul, ez nagyon tetszik. Wifi alapbol mukodik, sleephez se kellet semmi.

:R

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#329) Shadowfax válasza N.GÁBOR (#324) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, ez az ötlet többször felmerült már a T topikban. A gond az, hogy az amerikai vagy kanadai Lenovo shopból összekonfigolt gépek nagy százalékának nem érvényes itthon a garanciája, aminek meg igen, arra is általában csak egy év, s ez nem is bővíthető itthon. A kinti garanciabővítés meg itthon nem érvényes. Itt lehet lecsekkolni, hogy az adott modellnek (type alapján) lesz-e itthon garija.

(#330) SNor válasza mdk01 (#323) üzenetére


SNor
tag

Szia, elmélkedek a T60 utódján. Mivel az x1300-as ATI is ritkán, de kevésnek bizonyul (főleg játékok alatt), így nem szívesen lépnék akkorát vissza. Illetve valaki fejtegette, mire elég egy ilyen ATI grafikus kártya. Azt tudom, hogy a test drive unlimited meg se mozdult. De a point'n'click játékok gond nélkül futnak... FPS meg ilyenek nálam kiesnek.
S!

(#331) Dr. Akula válasza boost (#326) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan nincs hogy oprendszer nélküli. Kell lennie rajta érvényes Windows matricának (serial számmal), amivel akár a warez oprendszert is legálisan használhatod (mivel serial számra azonosít, az meg ugye van). De azt is eléggé valószínűtlennek tartom hogy a rejtett partíciót leformázzák, oda nem kerül céges adat, elég a fő partíciót legyakni párszor.

Ha meg nincs win matrica a gépen, akkor valszeg az oprendszert eladták külön (szabálytalan), duplán nyerészkedve a notieladáson.

[ Szerkesztve ]

(#332) N.GÁBOR válasza Shadowfax (#329) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ha valahogy megoldható lenne a szállítás, akkor ilyen árak mellett talán még a csupán egy év garral is hajlandó lennék megelégedni. Persze azért az szükséges, hogy itthon is lehessen érvényesíttetni, de nem hiszem, hogy a gép fizikai eljuttatása megoldható lenne.
Ezt most eléggé sajnálom:)

De köszönöm, hogy válaszoltál

Üdv Gábor

May the force be with you!

(#333) Obolony válasza Dr. Akula (#331) üzenetére


Obolony
senior tag

csak halkan: van olyan note, amit linux-al adnak, es azon bizony egy arva fia matrica sincs.

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#334) xEon1337


xEon1337
őstag

Amikor jobban felpörög a ventillátor, akkor szerintem abnormális rezgés is jön felőle, nem csak a süvítés, amit várna az ember.

Pontosan erre gondolok: [link]

Csapágyas a venti? Eléggé idegesítő, a tpfan segít rajta valamelyest, de ez nem nyugtat meg. Irány a szervíz? :(((

"Less but better" - Dieter Rams

(#335) BobMaster válasza dabgergo (#325) üzenetére


BobMaster
senior tag

Li-Ion akkumulátort nem merítünk le, főleg nem hetente.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#336) SG3rg0 válasza xEon1337 (#334) üzenetére


SG3rg0
őstag

Uhhh ez elég gáz!
Szerintem vidd be a szervizbe, ha van rá garancia!

(#337) mdk01 válasza SNor (#330) üzenetére


mdk01
addikt

Az X3100-zal én COH,--t War III.-at NFS Underground-ot, meg kb. ilyesmi játékokat nyomtam, néha mikor elakartam felejteni a világ f@sz*ágait. Nem fullon mentek de élvezhető volt teljesen.

Üdv.

(#338) mdk01 válasza dabgergo (#325) üzenetére


mdk01
addikt

Li-ion aksit nem szabad teljesen lemeríteni. Ez lehetett a hiba.

Olvasd el!

(#339) Tim82 válasza Obolony (#333) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak halkan: Te már láttál ilyen Thinkpad-et? Mert én nem.

Hogy más gyártók szeretik költséghatékonyság címén (hiszen így nem kell fizetni a Microsoft-licenszért) Linuxszal, FreeDOS-szal adni a notijaikat, vagy akár a Lenovo más szériás notijai jönnek ezekkel az oprendszerekkel, az más kérdés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#340) xEon1337


xEon1337
őstag

Az IBM szervíze az Infoparkban mettől meddig van nyitva hétköznapokon?

"Less but better" - Dieter Rams

(#341) NosFeraTus


NosFeraTus
csendes tag

Hello,
hol tudom megnézni, hogy melyik országokban, hol található hivatalos márkaszervíz a thinkpadekre, vagyis az ibm/lenovo notikra?

(#342) TOZ válasza Tim82 (#339) üzenetére


TOZ
addikt

Olvasmanyaim szerint mintha lett volna Suse-val szallitott Thinkpad.

(#343) Tim82 válasza TOZ (#342) üzenetére


Tim82
nagyúr

T60p-ket szállított, valóban [link] - csak épp SUSE, nem OpenSUSE, tehát elvileg fizetős, licenszdíjas Linux...

Csak konkrétan egy darab ilyen T60p-t sem láttam eddig, sehol...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#344) Kobak77 válasza boost (#313) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Sajna nekem sincs, de ha szerzel, engem is érdekelne egy kópia!

(#345) evone válasza Tim82 (#343) üzenetére


evone
őstag

Az nem ugy van hogy csak a supportert kell fizetni?

Megnéztem. Nem. :P

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#346) TOZ válasza Dr. Akula (#331) üzenetére


TOZ
addikt

Azert az nem elkepzelhetetlen, hogy egy nagy flotta eseten imagerol huzzak ceges standardra a gepeket. A recoveryvel nem torodve.
Persze ettol a matrica ott kellene, hogy legyen.

(#347) Kiss67


Kiss67
senior tag

Sziasztok. Olyan gondom lenne az x60 asommal hogy nem látja az UTP kábelt. Azt mondja hogy nincs csatlakoztatva. Pedig van , és az eszközkezelö is azt mutatja hogy minden driver ok. Mégsem megy a kábeles net.Csak a wifi. A kicsi led a csati mellett sem világít. szóval teljesen süket. A gép még garis 1 évet , ezért ha más megoldás nincs akkor szervíz lesz belőle. Van valami ötlete valakinek?
Már raktam fel uj xp-t azzal sem jó.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#348) Dr. Akula válasza Obolony (#333) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ja, de az nem ThinkPad. Persze láttam már TP-t is magyar boltban oprendszer nélkül, na arról pl. eladták az oprendszert külön.

Volt régebben a Vodafonnál is olyan hogy akciós telefonokat megvette a kereskedő, telefont eladta, SIM kártyát kidobta a kukákba. Aztán a Vodka meg várhatta hogy mikor fog forgalmat generálni a sok júzer. Pedig azért volt akcióban, mert a beszélgetésből kívánták visszahozni az akciós árat.

(#349) Dr. Akula válasza TOZ (#346) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem lehetetlen, csak furcsának tartom. De a win matricát akkor se tépik le róla. :)

(#350) adm válasza Kiss67 (#347) üzenetére


adm
őstag

másik kábel?:)

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.