Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Integra válasza atesss (#1141) üzenetére


Integra
titán

miért írja hogy a tácsped hiánya gyengeség?
könyörgöm, tp pöcökegér rulez, aki nem tudja használni ne tépézzen, következő gépemen, valszeg már nem is lesz tácsped:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1152) Dare2Live válasza hcpeter (#1149) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én még abban sem vagyok biztos, hogy ez Lenovo program..... Elvileg minden agusztus-szeptemberben Vista vásárlónák ingyen jár a W7 upgrade

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1153) Integra


Integra
titán

na, win7 kidobott egy ilyen updatet: thinkpad pm device
ez micsoda?
más kérdés, hogy valamiért nem tudja felinstallálni.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1154) TOZ


TOZ
addikt

Nincs veletlenul tippetek honnan lehetne X40 Lid Latch LCD Screen Hook-t (tft lezaro kampo baszot) szerezni/venni/nyerni stb... ebay elott mar kifolyt a szemem, de en X40-hez valot nem talaltam. Nem egeto problema, de filleres, es jol jonne...

(#1155) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

tényleg T400hoz ajánljatok nekem táskát, caset.... Ti miben hordjátok?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1156) blogos


blogos
tag

Sziasztok!

Gondoltam itt is rákérdezek az alábbi problémámra, hátha tud mondani valaki valami okosat:
Van egy IBM X31-esem, ami a telepítés vége előtt 8-9 percnél mindig megáll, lefagy, néha újraindul.
Ha ezután folytatom a telepítést, akkor sikerül végigvinni, csak később működés közben lefagy.
Mi lehet a gond?(ram, hdd cserélve és nem javult, modem és wifi kártya kivéve, ez sem segített)
Köszi a segítséget!

B.K.!

(#1157) adik válasza Dare2Live (#1155) üzenetére


adik
őstag

A TP Expandert nem ajánlom, nem vagyok vele megelégedve. Ellenben mi kell? Táska, Hátizsák?
Utóbbiból egy Dicota Mission-öm van, az nagyon profi. Kellően vastag a szivacsa, kényelmes, nem izzaszt. Oldaltáskából a Case Logic KLC-15, vagy valami ilyesmit ajánlanék. Szintén megfelelő védelmet nyújt, és kellően sok a tárolórekesze.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1158) TexT-BoY válasza Dare2Live (#1155) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Crumpler Bens Cheesy Disco istentelen király, a fotós táskám is crumpler, azt sem bántam meg 3év alatt.. az ára lehet hogy borsos én ebayrol vettem 22.000-ért, de örök élet.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1159) Integra válasza Integra (#1153) üzenetére


Integra
titán

hát ezt sehogy se tudja felrakni, nem értem..
és ki serm írja, hogy miért.. csak ez a troubleshooting cucc jön be, de az meg szart sem ér

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1160) Dr. Akula válasza TOZ (#1154) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

IBM szervíz?

(#1161) Integra válasza Integra (#1153) üzenetére


Integra
titán

valaki valami ötlet?
[link]
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1162) Dare2Live válasza adik (#1157) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Első körben mindenképp egy tasak kellene, hogy ha bedobom a hátizsákba ne karcolódhasson, ne mehessen bele, por, morzsa....

vmi ilyesmi [link] csak mégegyszerübb, hogy tényleg be tudjam dobni a hátizsákba.

Körbejártam Pécsen az árkádot... de amire szükségem lenne az 14.1ben mindha nem létezne, sött mindha semmi se létezne 14.1ben.... (13.3" meg erőszakkal se jó a kilogó aksi miatt....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1163) xEon1337 válasza Dare2Live (#1162) üzenetére


xEon1337
őstag

Az első találat googlen 14.1" notebook skinre: [link]

Nekem édesanyám most varr hozzá egy skint, talán estére készen lesz :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1164) hcpeter válasza Dare2Live (#1162) üzenetére


hcpeter
tag

Én egy case logic skinben hordom (egy kis mappára hasonlít, ami szivacsozva van), és így teszem bele a hátitáskába, amiben van egy laptop tartó rekesz.

Dakine a táska, ez inkább bringás cucc, de nem vagyok elégedett vele. Kényelmetlen, akárhogy állítgatom. szerintem próbáld meg, ha lehet mielőtt veszel valamit, én megbántam a táskát. A kis case logic mappát viszont nem, nagy védelmet nem nyújt, de nem porosodik, van zsebe. Meg amúgy is ThinkPad, ki kell bírnia mindent, nem?:D

#include <sör>

(#1165) TOZ válasza xEon1337 (#1163) üzenetére


TOZ
addikt

A T61hez egy lenovo business topload-ot hasznalok. 10k korul volt.
X40hez most jott meg kinabol a skin. Tok vono 2800huf-ba volt. (kivul fekete, ibm tp felirat a sarokban, belul trackpointpiros - nyilvan hamis, de a funkciojat betolti 8-) ) utobbi gepet amugy hordtam mar aktataskaban, es bringazva futarzsakban csak ugy bedobva, meg skin nelkul.

(#1166) Tim82 válasza TOZ (#1165) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én ilyenben hordom, skin nélkül. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1167) NosFeraTus válasza atesss (#1141) üzenetére


NosFeraTus
csendes tag

Szia,
én pár hete vettem itt bp-n az usanotebookban Displayport to HDMI átalakítót és csak 5 625 Ft volt. Szerintem megérte az árát, mert hát itthon máshol nem is láttam.

(#1168) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok!

Nagyon szeretnék találni egy olyan gépet, amely egy szövegszerkesztő futása mellett némán, leállt ventivel képes dolgozni. T400 az utolsó reményem, ugyanis a G550 épp a zaj tekintetében vérzett el egy Iponos tesztben. Ha van köztetek T400 tulaj, akkor légyszi nézzétek már meg, hogy ha csak egy szövegszerkesztő fut, akkor milyen a gép zajkibocsájtása!

Előre is köszi a segítségeiteket!

(#1169) TexT-BoY válasza Puma4 (#1168) üzenetére


TexT-BoY
addikt

msn, youtube, tcmd megnyitva, gyk idle állapot, vinyó nem dolgozik, meg ugy igazán semmi, zaj egyenlő zéró, vedd meg az én gépem:D.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1170) TOZ válasza Dr. Akula (#1160) üzenetére


TOZ
addikt

Valami koltsegkimelobb megoldast szeretnek...

(#1171) TOZ válasza Puma4 (#1168) üzenetére


TOZ
addikt

Erre azert kepes a T61-em is (T7500, X3100)... a teljes igazsag az, hogy az X40 meg nagyon is kepes erre - bar nem fer egy LV procis egymagos geppel peldalozni tudom en 8-))) (de nem elado egyik sem) mod: bar van az penz, amiert korpasodik a fejem...
Es ez a "feature" megtalalhato a kezeim kozott megfordult valamennyi T42-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#1172) Mészike válasza Dare2Live (#1155) üzenetére


Mészike
aktív tag

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=8480
Ebbe jól elfér minden. Kényelmesen lehet hordani.

(#1173) Mészike válasza Puma4 (#1168) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem T400 van, asszonynak R61. Szövegszerkesztés, internet, levelezés -> még nem is hallottam a ventit, hogy ment volna. Ellenben az R61-en gyakran bekapcsol.

(#1174) Mészike válasza Tim82 (#1166) üzenetére


Mészike
aktív tag

Ilyenem is van :) Ha megyek a fősulira, akkor ebben viszem a másik gépem. Jó táska nagyon.

(#1175) yodamastah válasza Puma4 (#1168) üzenetére


yodamastah
őstag

Pelda egy csendes gepre: X40 + SSD + Speedstep + agressziv undervolt (600mhz-en 0.7v-ig le lehet menni) + tpfancontrol

Az X40 igy gyakorlatilag 0 decibeles gep es az ssd miatt rohadt gyors. Semmi hangja nincs. 60 fok fole csak akkor megy a cpu ha 720p videokat nezek, igy neha bekapcsol a venti. Ha sima alap xvideket futtatok akkor marad a 0 decibel. (sorozatokat szoktam nezni neha rajta) Ugyanez igaz netezes, vagy word-ben munka, itt is marad a 0 decibel, es nem melegszik a gep.

[ Szerkesztve ]

(#1176) boost válasza yodamastah (#1175) üzenetére


boost
addikt

milyen ssd-d van?

(#1177) yodamastah


yodamastah
őstag

Kingspec 32 Gigas. Nagyon bevalt....

(#1178) Puma4 válasza Mészike (#1173) üzenetére


Puma4
tag

Köszi a válaszaitokat T400 zajkibocsájtás ügyben, megnyugtató, erről az X40-ről meg még nem is hallottam, utánanézek...

(#1179) Gergő_ válasza yodamastah (#1177) üzenetére


Gergő_
őstag

egy CrystalDiskMark-kal le tudnád tesztelni?
kb 2 perc az egész
köszi

(#1180) Tim82 válasza Puma4 (#1178) üzenetére


Tim82
nagyúr

X40.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1181) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

hm sikerült elérnem a 7órás uptimeot:D

batery strech on, cpu minimumon, lan off, windows7 fekete kontrasztos téma, minimum fényerő, azért vicces:).
amugy ezzel a beállitással 4,5óra aktiv netet enged ha a mute sound és az all wirelles off nincs kipipálva.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1182) yodamastah válasza Gergő_ (#1179) üzenetére


yodamastah
őstag

Fat32 van rajta, mert az uristennek sem akart felmenni a win 16 cluster meretu NTFS-el. A 32gigas HDD-nel meg jo volt a fat32 is. Sajna 4k clusterrel neha laggolt...

[ Szerkesztve ]

(#1183) yodamastah


yodamastah
őstag

Jah tisztaban vagyok vele hogy nem valami gyorsak ezek az ertekek, de a gyari 1.8as hdd-hez kepest fenyevekkel jobb. Es amikor a Kingspec-et vettem, akkor egen foldon ez volt az egyetlen patas 1.8as ami bele is ment az x40be. Ha ennel jobbakat mar kapni, azt meg jobban megeri berakni egy X40-be :)

(#1184) Gergő_ válasza yodamastah (#1182) üzenetére


Gergő_
őstag

ezek nagyon jó értékek, főleg az a 15,52MB 4k read.

(#1185) mv válasza yodamastah (#1182) üzenetére


mv
aktív tag

Ezek nagyon jó értékek. Az én 7200-as Hitachim ennél sokkal lassabb, és hangosabb. :) Az akkuidőn is észrevehető a változás?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1186) TOZ válasza yodamastah (#1183) üzenetére


TOZ
addikt

Egy "baj" van ezzel csak. Az ara. Egy X40 mai ertekenek a felert lehet egy 32Gb-os SSD-t venni bele. Azert ez sok(k). Persze a gep felhasznalasi modjatol fugg. En netbook helyett hasznalom. Igy a HDD sebesseg nem igazan problemas.
(Bar szemezek en is egy ilyen SSD-vel, de eddig gyozott a jozan kozgazdasz felem, az impluzusvasarlo masik enem felett)

(#1187) yodamastah


yodamastah
őstag

Az X40 mar megvolt egy ideje, az SSD otlet akkor jott, amikor mar azon gondolkodtam hogy a francba lehetne kicsit felgyorsitani, mert a gyari HDD rohadek lassu :) A gep osszehasonlithatatlanul gyorsabb, es ez a lenyeg, nem pedig a szamok :) 30k-ert uj gepem lett, amit nem kell lecserelni meg sokaig :) Alapvetoen meg ragaszkodom az X40-hez mert szinte tokeletesen el van talalva a merete, es a gep minosege es strapabirosaga elsorangu. Persze le lehetne cserelni egy X60-ra de mostmar szinte folosleges a csere :)

Fogyasztas nagyon kicsit csokkent, csak. A nagy akksival talan 10 percet javult az undervolt es az SSD miatt (most 3.5-4 orat megy wifivel,netre hasznalva max fenyeron). De az SSD legalabb nem rontott.

Sokat dobna meg a win7, de a 855GME-hez az MS egyelore nem adott ki VGA drivert, es anelkul elegge halal lenne :(

(#1188) paramedic válasza Tim82 (#1166) üzenetére


paramedic
aktív tag

(#1189) Napfénysüti válasza Mészike (#1173) üzenetére

Hehe, ugyanígy vagyunk. Mindkét gép elég halk. :K Mondjuk az R61 a cerka proci miatt kissé tán hangosabb. De még bőven jó.

Més que un club!

(#1190) adik válasza paramedic (#1188) üzenetére


adik
őstag

Én meg kaptam repi-pólót: MSI X340-et reklámozza (na az mekkora sz@r!!!). Elég mókás, hogy közben meg egy TP Expander van a kezemben :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1191) rage00


rage00
csendes tag

Hali!

Azt szeretném megkérdezni hogy egy T61-es gépnek általában milyenek a hőmérséklet adatai. Igazából azért érdekelne mert mostanában elég sokat megy a ventilátorra a gépemnek és kíváncsi lennék hogy az én lapim hőmérséklet adatai netalántán nem túl magasak-e.
hőmérsékleteim:[link]

Egy másik kérdésem pedig az lenne hogy most raktam fel a win7-et és az nVIDIA Quadro NVS 140M videokari helyett az op. rendszer nekem Standard VGA Graphics Adapter(14MB) -os kártyát ír ki és a letölthető win7-es driverek közt nem emlékszem hogy láttam volna ehhez a kártyához valót, nem tudom mit tudnék csinálni vele.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1192) TOZ válasza rage00 (#1191) üzenetére


TOZ
addikt

Milyen korulmenyek kozott kapod ezeket a homerseklet adatokat?

(#1193) rage00 válasza TOZ (#1192) üzenetére


rage00
csendes tag

Amik a képen voltak azokat kb másfél óra internetezést követően kaptam. Amúgy ha a TPFanControl nincs bekapcsolva állandóan megy a venti 3000-3500-as rpm-en(ezt az értéket onnét mondom hogy ennyit ír ki a TPFC mikor elindítom.)

Videokártyához meg találtam megoldást, most már rendesen felismeri a win 7.:)

(#1194) Tim82 válasza paramedic (#1188) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem nem, én IBM masinát hordozok benne. :)

Sajna, az elődjével (az is Lenovo Backpack volt, egy ennél olcsóbb modell, ami már kifutott) egy hónapja elestem bringával - a hátizsák és a tartalma kibírta, de igen csúnyán nézett ki utána (szakadások), így lett ez most.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1195) Geller72


Geller72
veterán

Elnézést kérek mindenkitől, hogy belerondítok a totyikba, de igen S.O.S. problémám lenne. Egy ismerősöm notit venne, és rábeszéltem (nem ok nélkül :D ) egy T4X sorozatú notira. Ok is lenne. A gond az, hogy menne ki külföldre, tehát jövő hét péntekig meg kellene oldanunk a bizniszt. 60 k-t szán rá, de ennyi idő alatt megbízható notit nem tudok találni, ami megfelelne a kívánalmaknak. Gondoltam, itt, nektek és az ismerőseiteknek nagyobb a köre, akik esetleg segíteni tudnának.
Tehát a következő paraméterekkel kellene egy T4X:

-40 Gb HDD
-WI-FI
-Legalább 1 órás full load alatti terhelést bíró akku.
-DVD rom/CD-RW
-MAGYAR BILL!!
-512-1024 mb RAM
-Centrino proci!!
-Esztétikailag szép legyen.
-Gyári töltő
-Hibátlan display

Kp, max 60 k. Táska, op rendszer nem kell
Aki tudna ebben segíteni, nagyon megköszönném. (Nehogy már megvegye az FSC-t 79k-ért!! :DDD)

Üdv:
Geller

:R
:R

(#1196) evone válasza Geller72 (#1195) üzenetére


evone
őstag

katt

Tessék. :) ( a magyar bill nem stimmel, de komolyan, ez a legkevesebb amellet hogy tokelets allapotban van a gep. )

1 orat full load mellet sztem az en gepem se birt uj koraban 6 cellas aksivel ( thinkpad t61 )

Ilyen jó áron ilyen gépet nem fogsz talalni ezt garantálom. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1197) Geller72 válasza evone (#1196) üzenetére


Geller72
veterán

"IBM ThinkPad T43 (lejárt hirdetés)"......

(#1198) Tim82 válasza Geller72 (#1197) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én őt tudnám ajánlani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1199) evone válasza Geller72 (#1197) üzenetére


evone
őstag

Uh, tenyleg, sorry.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1200) evone válasza Tim82 (#1198) üzenetére


evone
őstag

Direkt ajanlasz konstrukcio hibas gepet?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.