Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) buherka válasza _ak_ (#1600) üzenetére


buherka
addikt

Nekem egy LG32LC41 TV-m van.
Eddig minden gép felismerte...remélem ezzel a T500-al sem lesz gondja.

Felraktam a Power Manager-t és ha átváltok a VGA-k között, akkor csak azt látja a gép amelyik altív.
Így hamar kiderül, hogy melyik is adja a jelet a külső TV-re valójában.

Ma mindenképp kipróbálom és megírom a tapasztalataim ;)
De csak egyenlőre D-sub kábelem van.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1602) TexT-BoY válasza buherka (#1595) üzenetére


TexT-BoY
addikt

exem oda volt érte, pedig elég csajos csaj;)
a T400ast meg egyenesen imádta...
T43-at vett magának apple macbook helyett....

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1603) Csedit


Csedit
aktív tag

Eladom a T42p-met,ha valakit érdekel, úgy néz ki lesz helyette egy T60 :C
[link]

(#1604) Mészike


Mészike
aktív tag

Egy kis infó:
Hogyha valakinek gondja támad a WWAN kártya beszereléssel kapcsolatban (nem ismeri fel a gép), akkor csak annyi a teendő, hogy a BIOS-ban egy factory beállítást kell adni. Utána minden beállítást lehet visszaállítani, de a lényeg, hogy így már gond nélkül felismeri a kártyát.

(#1605) RidDiCh


RidDiCh
tag

t20-ra xp sp2-t raktam , de nem ismeri fel a hálókarit , sp3 sem :( , drivert nem találok

(#1606) guppy


guppy
őstag

Sziasztok!

A lenovo thinkpad r500 -as modellben ugye nincs wifi.
Az lenne a kérdésem h ki van e neki alakítva a hely és be lehet e rakni bővítő kártyaként vagy az eggyetlen mód az expresscard foglalat?

(#1607) Napfénysüti válasza guppy (#1606) üzenetére

Szerintem nagy általánosságban van benne wifi. Max CTO-s gépnél tudom elképzelni hogy a vevő kérésére nincsen benne. :U

Més que un club!

(#1608) Shadowfax válasza guppy (#1606) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ki van alakítva a bővítőhely, egy mini-PCI-os wifi kártyát kell beletenni.

Napfénysüti: Nézd meg az usanoti oldalán a gépeket, sokban nincs wifi. Ez valami helyi "akció" lehet. :U

[ Szerkesztve ]

(#1609) evone


evone
őstag

[link]

:Y :Y :Y 11mp

teljesen hihetetlen, csak ha látom illetve én rakom fel tisztán hogy ne legyen semmi varázslat. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1610) buherka válasza TexT-BoY (#1602) üzenetére


buherka
addikt

Cső tesó :D

Sikerült megkaparintanom a T500-ast. Még barátkozom vele. A Win7 kiszivatott, mert nem tudtam drivert rakni a 3650-es VGA-hoz.
Pénteken a Lurdy-nál, amit mutattam pöcökegér gumit, most már ki is tudom próbálni...főleg, ha külső egeret használok :D
Jövő hét pénteken is megpróbálok kimenni a talira és akkor visszük Winerrel a kismocit, majd vadulhatunk a parkolóban ;]

(#1600) _ak_...kipróbáltam LCD TV-n a notit. mint a két VGA-val ad jelet D-subon.
Talán az ATI-val kicsit erősebbek a színek. Automatikusan felismerte az LG-t, minden további nélkül. Beállította magának az 1360X768-at. Szép éles képed ad mind a kettő.

Már csak a Display portra vagyok kíváncsi. :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1611) guppy válasza Shadowfax (#1608) üzenetére


guppy
őstag

Ez alatt azt érted h ki van neki vezetve az antenna?
És kb mennyibe kerül egy ilyen kártya ami tud b/g/n est is?

(#1612) Napfénysüti válasza Shadowfax (#1608) üzenetére

Mi a rák :Y
Kinek kell wifi nélküli laptop? Kb el is vesztené az értelmét. Cégeknél még esetleg megértem de magán felhasználónál... :U

Més que un club!

(#1613) buherka válasza guppy (#1611) üzenetére


buherka
addikt

Szerintem az antenna nincs kivezetve, ha Wifi modul sincs a gépben.
Tehát ha beépített Wifi-t akarsz akkor kell egy antenna+egy miniPCI-os modul+egy jó kis szerelés :B
Árul itt a srác Intel 5100 AGN-t (a T500-as gépemben is ez van) és neki van antennája, ami talán jó a tiédbe is.

Vagy ha más nem marad, akkor USB-s Wifi :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1614) Shadowfax válasza buherka (#1613) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem az antenna nincs kivezetve, ha Wifi modul sincs a gépben
Ezt rosszul tudod. Wifi előkészítés van az R500-ban. Ami azt jelenti, hogy az antenna ott van a kijelzőkeretben, a kábelei meg üresen fityegve várják a kártyát a mini-PCI slotban. [link]

(#1615) TexT-BoY válasza buherka (#1610) üzenetére


TexT-BoY
addikt

éénnekem nincs display portom saaajna. szépnyugodtan kidugom VGA-n a televizsönre 1360x768 nekem is megvan, :D, és ez samsung.

Azt a pöcökcuccot akkor is drágán vetted. Én nem tudom leszek-e elég sok lovét visz el most a kocsi.:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1616) buherka válasza Shadowfax (#1614) üzenetére


buherka
addikt

Na ez pozitív, ha van előkészítés...akkor csak egy WIFI kártya kell bele és kész.
3,5K-t szerintem megér.

(#1615) TexT-BoY...Jól van ha tudsz, akkor gyere. Még gyorsan ki kell használni a jó időt.

Pöcökcucc, meg ingyé volt, látom nem figyeltél :D

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1617) Tim82 válasza Napfénysüti (#1612) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magánfelhasználó is használhat "korlátlan" mobilnetet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1618) Napfénysüti válasza Tim82 (#1617) üzenetére

Ez eszembe se jutott, mondjuk én nem élek ilyen mobil netekkel. :DDD

Més que un club!

(#1619) Tim82 válasza Napfénysüti (#1618) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én igen. :K Itthon megosztom egy Linksys WRT54G3G-vel, ha meg kell, kihúzom a router-ből a PCMCIA-s modemet, betolom a laptop oldalába és így be a hátizsákba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1620) Mészike


Mészike
aktív tag

Ez a frissítés hogyan van:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-70990

Nekem gyárilag az 5-ös verzió van a T400-on. Fel tudom a 8-ast tenni?

szerk:
nem :)
This update is NOT license compatible with Lenovo versions of WinDVD 5 or versions of WinDVD 8 from other sources than Lenovo.

[ Szerkesztve ]

(#1621) evone


evone
őstag

Na csinaltam egy Vista clean installt... 36 sec a boot. Igy azt hiszem elhiszem hogy 11 sec alatt bootolt a T400 Win7el meg gondolom SSDvel.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1622) evone válasza evone (#1621) üzenetére


evone
őstag

Mindent felrakva 60sec, power managerrel meg 100sec kb.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1623) zedii


zedii
aktív tag

segítséget kérnék:
az a bajom ,h a t61-nél egy windows xp újra rakásnál nem sikerült feltennem rendesen a bluetooth-st illetve nem működik az FN funkciók zöme (kivéve a lámpa és az alvó, de pl a wifi csatlakozás funkciót már sehogyse tom előhozni)
tudna valaki segíteni ,h mit szedjek le [7664-18G _T61], hogy rendesen tudjon működni a kékfog meg az fn és kék gombos dolgok?
:B
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1624) tototos válasza zedii (#1623) üzenetére


tototos
őstag

rakd fel a hot key feature drivert
tessék

(#1625) i400


i400
senior tag

mitől lehet az hogy 79%-on áll a töltöttség és nem hajlandó tovább tölteni az akkut és azt írja rá hogy teljesen fel van töltve :F T42p-ről lenne szó

(#1626) i400 válasza i400 (#1625) üzenetére


i400
senior tag

lehet hogy a kapacitása ennyire lecsökkent a gyárihoz képest?

(#1627) Shadowfax válasza i400 (#1625) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Power manager-ben nem állítottad be, hogy csak 79%-ig töltse az akkut?

(#1628) guppy válasza i400 (#1625) üzenetére


guppy
őstag

lehet hiégett cellád van
6 ból az egyik ha jóül sejtem

[ Szerkesztve ]

(#1629) i400 válasza Shadowfax (#1627) üzenetére


i400
senior tag

nem állítottam be sőt megpróbáltam azt is hogy gyári töltési százalékokat állítok be de úgy sem

guppy: lehet nem tudom

(#1630) Shadowfax válasza i400 (#1629) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Power manager Battery information-ről tudsz egy [lehhez] hasonló screenshotot lőni?

(#1631) i400 válasza Shadowfax (#1630) üzenetére


i400
senior tag

Parancsolj:

első

második

harmadik

remélem ezek kellettek (nekem még a régebbi power managerem van)

(#1632) g.gergo


g.gergo
senior tag

Hali! Nem ide kapcsolódik szorosan, de ide írom, hátha jobban kapok rá választ. Szóval arról volt szó, h aki 2009.07.26 és 2010.01.31. között vesz előretelepített Vistás gépet, az INGYEN upgrade-het azonos verziójú W7-re. Namár most itt akárhogy nézem, azaz ingyenesség ~ 17€ kerül, ami ugye 4700HUF . Vagy ezt én nézem be annyira? Vagy hogy is van ez? Ennyit az ingyenességről? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#1633) Shadowfax válasza i400 (#1631) üzenetére


Shadowfax
addikt

Honnan kezdte most tölteni, míg elérte a 79%-ot? Teljesen le volt merítve?

(#1634) Shadowfax válasza g.gergo (#1632) üzenetére


Shadowfax
addikt

A frissítés ingyenes, de a telepítő média postázásáért fizetni kell.

(#1635) i400 válasza Shadowfax (#1633) üzenetére


i400
senior tag

előtte olyan 3x %ig merítettem le rádugtam bekapcsoltam aztán 80%ig töltötte utána elküldtem aludni és lehúztam a villanyról majd pár órával később visszadugtam alvó állapotban és bekapcsoltam... azóta folyamatosan 79%on áll

(#1636) g.gergo válasza Shadowfax (#1634) üzenetére


g.gergo
senior tag

És ez kerül 4600 ft-ba? Ez vicc! Akkor inkább küldjék meg a key-t, a telepítőt meg beszerzem én. :U :DDD No, ennyit az ingyenességről.

(#1637) Shadowfax válasza i400 (#1635) üzenetére


Shadowfax
addikt

Lehet, hogy akkor a hibernálás kavart be neki. Indítsd újra a gépet. Utána használd egy kicsit akkuról, aztán dugd vissza a töltőre, akkor már fullig fel kell töltse.

(#1638) i400 válasza Shadowfax (#1637) üzenetére


i400
senior tag

az alvó állapot alatt nem a hibernálást értem azt ki is kapcsoltam, hanem a készenlétit azóta pedig már 2szer be lett kapcsolva

(#1639) Shadowfax válasza i400 (#1638) üzenetére


Shadowfax
addikt

Próbáltad most akkuról használni és visszadugni töltőre?

(#1640) hcpeter válasza g.gergo (#1636) üzenetére


hcpeter
tag

Szerintem nem nagy bosszúság kifizetni azt a ~5k-t, ahhoz képest, hogy kapsz egy ingyen win7-et.

Más kérdés: garancia. A honlapon nem a vásárlásnak megfelelő dátum van regisztrálva, egy 4 hónappal előtti. kérdeztem a lenovo supportot, átírható, írtam is mail-t a megadott személynek. 1 hét eltelt, semmi válasz. Vagy még van remény rá, hogy válaszolnak?:)

#include <sör>

(#1641) g.gergo válasza hcpeter (#1640) üzenetére


g.gergo
senior tag

Kifizetni 5000HUF-t, h kapj egy ingyen W7-et! Ez jóóóó! :DD

(#1642) i400 válasza Shadowfax (#1639) üzenetére


i400
senior tag

hmm hát nem tudom most mivan lehúztam villanyról rádugtam narancssárgára váltott a kijelző alatti akkus led és elkezdte tölteni :F

(#1643) Shadowfax válasza i400 (#1642) üzenetére


Shadowfax
addikt

Akkor lehet, nincs gond vele, alvás közben nem kellett volna AC-ről akkura váltani, majd később vissza. De várjuk ki a végét.
4 és féléves akku már nem mai baba. :)

(#1644) i400 válasza Shadowfax (#1643) üzenetére


i400
senior tag

igen csodát én se várok csak néztem hogy most akkor mi is van.
köszönöm a segítséget :R

(#1645) Shadowfax válasza g.gergo (#1641) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ne legyél már ennyire gyerekes. Ahhoz képest, hogy minimum 40 ezer forint lesz a Win 7 Starter, az Ultimate meg legalább 65 ezer, mindössze 5k-ért legálisan hozzájutni, az baromi olcsó...
Ha nem tetszik, beszerzed illegálisan, aztán kiírod az 500Ft-os DVD-dre.

i400: Szívesen. :)

(#1646) g.gergo válasza Shadowfax (#1645) üzenetére


g.gergo
senior tag

Miért is lennék gyerekes? Csak mert vmit amire azt mondják, h ingyenes, az valójában 5000 ft., és ezt megkérdem?! Nem az 5000 ft. érdekel, leszarom, m nem pénz érte. Te nem szólnál, ha bemennél egy boltba, m adnak vmit ingyen, és a pénztár előtt kiderül, h az bizony pénzbe kerül?! De! Szóval azért csak leírhatom erről a véleményem nem?!

Milyen 500 ft-os DVD-ről beszélsz? Itt tőlem légvonalban 500 m-re arrébb Szlovákiában a Verbatim DL lemez is sokkal kevesebbe kerül. :)

(#1647) Shadowfax válasza g.gergo (#1646) üzenetére


Shadowfax
addikt

Te nem szólnál, ha bemennél egy boltba, m adnak vmit ingyen, és a pénztár előtt kiderül, h az bizony pénzbe kerül?!
Ez pont nem az az eset. A POSTÁZÁSÉRT kell fizetni.

(#1648) g.gergo válasza Shadowfax (#1647) üzenetére


g.gergo
senior tag

Tisztában vagyok azzal, h miért kell fizetni. De küldtem én is levelet & csomagot külföldre, de közel sem ennyiért. Ennyi.

(#1649) cqr válasza Shadowfax (#1647) üzenetére


cqr
aktív tag

Miért nem engedik letölteni ?

Más: Ha valakinek a trackpoint nyomothagyna a kijelzőn még viszonylag kisebb a kijelzőt érő nyomó hatás esetén, akkor nem biztos hogy a soft dome típusú trackpointból érdemes lefaragni.. :DDD esetleg classic dome-ból de akkor is csökken az erőkar nehezebb lesz a trackpoint mozgatása...

(#1650) zedii válasza tototos (#1624) üzenetére


zedii
aktív tag

köszi, de nem oldotta meg a wifi-bluetooth-os gombot, valami bizonyos ,h nem vagy rosszul lett felrakva a driverknél.. a thinkVanrage sem funkcionál..
abbatud valaki segíteni ,h melyik az a cumó ami megkeresi a géphez szükséges drivereket?
(asszemaz lesz a legjobb ,ha mindet leszedem majd újra rakom)
kösz :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.