Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Mészike válasza Napfénysüti (#899) üzenetére


Mészike
aktív tag

Köszi!

(#902) Pho3bus


Pho3bus
tag

Szép Estét Mindenkinek!

Arra lennék kiváncsi h vajon érdemes-e egy ilyet belerakatni a t400ba?Vagyis véleményekre lennék kiváncsi aki ilyennel rendelkezik (a modem kártyafüggetlen-e,GPS mennyire használható...stb)

Előre is köszönöm!

(#903) Otisz válasza Pho3bus (#902) üzenetére


Otisz
őstag

Természetesen független. GPS-ként pedig maga a tökély! :K

(OO[IIII][IIII]OO)

(#904) Dr. Akula válasza Pho3bus (#902) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lejjebb görgetted te azt az oldalt? :D

(#905) evone


evone
őstag

Nem tudna kuldeni valaki veletlenul a HDD takarolemezehez egy csavart? Voltam olyan eszes es veletlenul megtortem a menetet. :W

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#906) Kiss67


Kiss67
senior tag

Sziasztok. A keresőt lefuttattam de nem találtam erről hsz-t. Tehát az 1Gb turbó memory csak Vista alatt megy ? Mert xp alatt valami disabled progit telepített a system update.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#907) Pho3bus válasza Otisz (#903) üzenetére


Pho3bus
tag

Köszönöm szépen! :R

Dr.Akula : mit kellet volna észrevennem?Mert lejebb görgettem,de ezekre a kérdésekre nem igen találtam meg a választ :F

(#908) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

SL300-nál tényleg csak 1600-ig veszi vissza a speedstep az órajelet (gyárilag 1800, core2duo t5670)? Akksin is ennyi, fsb-t egyáltalán nem változtat, se akksiról, se áramról, se xp, se win7 alatt. Valakinek valami tippje? CPU-Z-vel néztem.

(#909) hzcs válasza Kiss67 (#906) üzenetére


hzcs
senior tag

igen, xp alatt nem működik, csak vista és win7.

(#910) Gondwana válasza #35914496 (#879) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezeknél a gépeknél a 24/7 üzemelés nem kellene, hogy bármilyen gondot okozzon. Ha a power managementben nem jól vannak belőve a dolgok, akkor esetleg nagyon pörög a ventillátor, de amíg nem dzsuvás, nem is zajos. (legutóbb pl. az X31-em vasárnap reggeltől szerda délutánig nem volt kikapcsolva - a CF miatt még hurcolászáshoz sem - és csak az Atheros wifi abnormális melegedése volt tapintható rajta)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#911) Gondwana válasza Kiss67 (#906) üzenetére


Gondwana
addikt

XP-nek fogalma sincs, mi az a TurboMemory meg a ReadyBoost, tehát csak Vista/Win7. (bár állítólag az XP prefetchet is át lehetne bűvészkedni, csak konkrét megfejtést még nem találtam rá)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#912) Gondwana válasza Pho3bus (#902) üzenetére


Gondwana
addikt

Más megfogalmazása a kérdésnek: lehet-e?
Dr. Akula erre utalt: Lenovo SL300 / SL400 / SL500 / R400 / R500 / T400/ T500 / W500 / W700 / X200 / X200s / X301 laptopok, de csak WWAN előkészítéssel (antenna, SIM foglalat) rendelkező modellekhez!
Ilyen oldalakon rendszeresen én is azt olvasom, amit szeretnék, nem, amit odaírtak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#913) TOZ válasza Gondwana (#910) üzenetére


TOZ
addikt

Na az (atheros) nekem is izzadni szokott az X40-ben rendesen...

(#914) HAYES


HAYES
csendes tag

Hello!

A 870. hsz. 1. Kérdésére nem tudja valaki a megoldást? Lenne egy másik kérdésem is, nem teljesen témába vágó kérdés, de azért megpróbálom, hátha. Van egy t60-asom, mint azt már írtam, és össze szeretném kötni egy hd ready tv-vel. Mi kell hozzá, hogy hd minőséget át tudjak küldeni tv-re? Igazából arra lennék kíváncsi hogy usb-n elég hozzá?

Előre is kösz! Hayes

(#915) hzcs válasza HAYES (#914) üzenetére


hzcs
senior tag

usb-vel tévét?

Inkább sima d-sub vga kábellel, de csak az 1280x720-as "hd"-t fogod tudni átküldeni, az 1920x1080-nak nincs értelme.

(#916) Pho3bus válasza Gondwana (#912) üzenetére


Pho3bus
tag

Üdv!

Ezt olvastam Én is :D Persze h elő van készítve, sőt úgy vettem hogy van is benne,de mint később kiderült nincs :( (Vagy csak az én tudatlanságom,de sztem csak elő van készitve,mert akku mögött ott a sim foglalat,de ha bedugom a sim kártyát nem csinál semmit)!Bár az antennát nemtom,azt hogy tudom kideríteni?

(#917) kraftxld válasza TOZ (#851) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is sima T61 van és quadro vga-val.

Nemrég jött meg a memória meg a vinyó, már fentvan a win7, teljesen jó, gyors :)
A vinyóra a win7 5.9 pontot ad, bár nem mintha számítana valamit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#918) HAYES válasza hzcs (#915) üzenetére


HAYES
csendes tag

Igen, usb-vel, mivel ezeken az új lcd-ken már van usb-bemenet. Csak azért akartam tudni, mert nincs akkora pendrive-om, amire ráfér egy hd film, feleslegesen meg nem akarom elvinni a gépet, mert nem nálam van a tv, úgyhogy nem olyan egyszerű a tesztelgetés.
Amúgy az 1280x720 az jó lenne, mert annyit tud a tv is, de szerintem nincs rajta d-sub bemenet.

(#919) mv


mv
aktív tag

Ma kapott a T43-asom még egy giga ramot. :C

Már csak egy ssd meg egy jó akksi kellene. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#920) Napfénysüti

T400-ba ugye nem lehetséges DDR2-es memória? :F

Més que un club!

(#921) mv válasza Napfénysüti (#920) üzenetére


mv
aktív tag

Nem, tudtommal DDR3-at fogad csak.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#922) Giovanny válasza Napfénysüti (#920) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,gondolom az itt meghirdetett T400-ra gondolsz,kérdeztem én is de úgy néz ki hogy DDR2 ,nekem is furcsa.Én úgy tudtam hogy ezek már mind DDR3 vannak szerelve.

Zero Defect.No Compromise !

(#923) Napfénysüti válasza Giovanny (#922) üzenetére

Szerintem az Everest jelzi ki neki rosszul. Egy Cpu-Z-vel is érdemes lenne megnéznie. Én is úgy tudom hogy csak DDR3 jó bele.

Més que un club!

(#924) Giovanny válasza Napfénysüti (#923) üzenetére


Giovanny
őstag

Everest messze nem 100% nekem pl.tévesen állapítja meg hogy hány Mhz a ramom,a quadom 3600mhz járatom és everest szerint 3400mhz,szóval nem szabad vakon megbízni benne.

Zero Defect.No Compromise !

(#925) Pho3bus válasza Napfénysüti (#920) üzenetére


Pho3bus
tag

Everest nekem is ddr2est jelez,viszont a CPU-Z ddr3ast ir,most h melyik a helyes :F

(#926) alma_fan


alma_fan
csendes tag

Megtudjátok mondani annak a ThinkPad-nak a pontos típusát?

Utánanéznék.

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#927) Napfénysüti válasza Pho3bus (#925) üzenetére

A CPU-Z lesz szerintem a jó. Rengeteg tesztet, oldalt átnéztem és mindenhol DDR3-at írtak. gyanítom a foglalat is más lehet.

Més que un club!

(#928) Otisz válasza Pho3bus (#925) üzenetére


Otisz
őstag

Ajtócskád kicsavarod, és vetsz egy pillantást a ramokra.
100% hogy DDR3.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#929) Napfénysüti

Íme egy kép amin látszik hogy a DDR3 tök más foglalatos mint a DDR2: [link]
Na mármost nem hinném hogy a Lenovo lenne olyan hülye hogy kétféle foglalattal gyártaná a T400/500-at. ;]

Més que un club!

(#930) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Most lettem egy boldog tulajdonosa egy T400 notinak. Kérdésem lenne vele kapcsolatban:)
Először is, memóriabővítés, ha jól vettem ki a manualból, akkor nem tudom megcsinálni otthon, garancia vesztés nélkül. Hol lehetne, és főleg mennyiért?
A másik, elég sokat használnám rákötve egy nagyobb monitorra. Megéri hozzá dokkolót venni, milyen tapasztalatok vannak vele?
Illetve egy utolsó: példás az összeszerelési minőség, de ha lecsukom a tetőt, és beakad a kicsi retesz, akkor mozog, tehát van holtjáték. Ez normális?

Köszönöm a válaszokat!

#include <sör>

(#931) Napfénysüti válasza hcpeter (#930) üzenetére

Nem lehet garanciavesztés nélkül memóriát cserélni? :Y Ezt hol írják?
Simán CRU, tehát cserélheted. TP-knél ez mindig is így volt.

Més que un club!

(#932) hcpeter válasza Napfénysüti (#931) üzenetére


hcpeter
tag

Helló!

Tegnap este olvasgattam, de kétszer bealudtam már a telepítésbe is. Így lehet hogy valamit félrenéztem, örülnék ha így lenne :)
Hazamegyek és csekkolom a dolgot.

#include <sör>

(#933) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#931) üzenetére

Itt is egy bizonyíték:[link]

Més que un club!

(#934) hcpeter válasza Napfénysüti (#933) üzenetére


hcpeter
tag

Okés, köszi!

Másik, első notebook, kérem nem nevetni. Akku használatra van valamilyen tanács, hogy bírja sokáig? Néha merítsem le, vagy amennyit csak lehet menjen hálózatról?

#include <sör>

(#935) alma_fan válasza hcpeter (#934) üzenetére


alma_fan
csendes tag

Szia!

Használattól függ. Ha nagyon sokat használod hálózatról, tehát 1 vagy több hónapon keresztül nem veszed le a töltőről, akkor töltsd fel az akkumulátort teljesen, majd vedd ki a gépből. 3 hetente, 1 havonta tedd vissza, merítsd le 30 - 40 %-ra majd töltsd fel újra és vidd ki megint. Ezt ismételgetheted.

Ha sokat használod, úgy, hogy hordozod, azaz sokat nincs töltőn, akkor se merítsd le 20 % alá, mert az a Li-Ion akksit megöli, ha sokszor teljesen lemeríted. Ezek az akkumulátorok előre formázottak gyárilag. Ha 5 - 6 alkalommal lemerül 2 - 3 év alatt az nem gond, de ha rendszeres a 0 % környéki lemerítés akkor baj lehet. Megrövidíti az akkumulátor élettartamát. 1 - 1.5 év alatt teljesen tönkremehet. Így viszont 3 - 4 évig is elvegetálhat, persze azt senki nem ígéri, hogy 4 év múlva ugyanannyit fog bírni, mint most, de a 1/2 -ét, 3/4-ét minimum.

[ Szerkesztve ]

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#936) Napfénysüti válasza alma_fan (#935) üzenetére

De ezekben a mai akkumulátorokban van védő elektronika beépítve. Így elvileg le lehet meríteni, mert valójában az elektronika nem is engedi teljesen csak te látod úgy mintha elfogyott volna a kraft.

Més que un club!

(#937) alma_fan válasza Napfénysüti (#936) üzenetére


alma_fan
csendes tag

Jobb félni.... De igen ezt én is tudom.

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#938) Napfénysüti válasza alma_fan (#937) üzenetére

Valaki írta anno hogy ha már egy vagyonért vett egy gépet akkor szeretné használni és nem ilyen dolgokkal pepecselni. Én is osztom a nézetét. Mellesleg 1-2 évente 20k-t ki lehet adni egy akkumulátorra. :K
Mondjuk ettől függetlenül úgy állítottam be hogy csak 60%-tól kezdjen el töltődni az akksi.

Més que un club!

(#939) hcpeter válasza Napfénysüti (#936) üzenetére


hcpeter
tag

Köszi, amúgy is tervezem(tervezném) egy dokkoló megvételét, de horror árban van.
Még egy utolsó, de alig látok már, és nem találtam meg a választ:
T400-ban, hány memória slot van? 2, ha jól gondolom.

#include <sör>

(#940) Napfénysüti válasza hcpeter (#939) üzenetére

Igen 2 van és max 8 Gb memóriát kezel le.

Més que un club!

(#941) Napfénysüti válasza hcpeter (#939) üzenetére

Tegnapi szerelésem képekben:
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#942) alma_fan válasza Napfénysüti (#938) üzenetére


alma_fan
csendes tag

"Mondjuk ettől függetlenül úgy állítottam be hogy csak 60%-tól kezdjen el töltődni az akksi."

Én 50 % -tól töltöm az én ThinkPad-emet. Ha nem muszáj nem adok ki rá pénzt, bár most 16 hónapos és eddig 10 percet vesztett. Remélem nem megy ez alá.

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#943) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#941) üzenetére

Rossz lett bocs, remélem így már jó:
[link]
[link]
[link]
[link]

Més que un club!

(#944) hcpeter válasza Napfénysüti (#940) üzenetére


hcpeter
tag

Köszi!

Még egy sarkalatos pont jutott eszembe, hogy linux alatt hogy viselkedik a dolog? ThinkVantage, meg egyebek? Van valamilyen megoldás? Nekem fő oprendszerem a linux...

#include <sör>

(#945) evone


evone
őstag

Probalta mar valaki ezt a sebbenzinest tisztitast? A palmresten gondolkodok, hogy megkene takaritani, de tuti nem tesz semmi kárt a feluletben?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#946) rjg válasza hcpeter (#944) üzenetére


rjg
őstag

Én Ubuntu 9.04-el használom, minden hardware megy, de a win-es funkciók, alkalmazások nagy része nem. Itt találsz pontosabb tippeket:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Install_Ubuntu_9.04_%28Jaunty_Jackalope%29_on_a_ThinkPad_T400#Notebook-Harddrive_Bug

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#947) alma_fan válasza hcpeter (#944) üzenetére


alma_fan
csendes tag

Én is használok Ubuntu 9.04-et nekem is felismer minden hardvert. És jól működik. De a Windows funkciók nekem sem mennek.

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#948) fordfairlane válasza Napfénysüti (#943) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pont úgy néz ki, mint az én T61-em. Van valami különbség a T61 és a T400 között mechanikai kialakításban vagy a csatlakozók szempontjából?

x gon' give it to ya

(#949) Napfénysüti válasza fordfairlane (#948) üzenetére

Más az akksi foglalata, Ultrabay Slim Serial van az Ultrabay Slim helyett. Csatlakozókat nem tudom. :F

Més que un club!

(#950) adik


adik
őstag

Hali,
ha a Lenovo Care menüből kiválasztom a Back up Now menüpontot, akkor a gyökérben lévő egyéb mappákkal, doksikkal, felhasználói progikkal... mit csinál?
köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.