Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mészike válasza Gondwana (#1699) üzenetére


Mészike
aktív tag

1952-A67
Ez a típusa.

(#1702) Otisz válasza Mészike (#1701) üzenetére


Otisz
őstag

70e

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1703) Csedit


Csedit
aktív tag

Sikeresen eladtam a T42p gépem. Kimaradt belőle egy eredeti IBM ddr1 pc2700 1gb ram.
Ha valakit érdekel:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1704) Tim82 válasza TOZ (#1697) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez lehet, hogy még jobb volna, így a dokkolóba kerülhetne a meglévő UB slim DVD-íróm. :K Ha be lehet szerezni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1705) TOZ válasza Tim82 (#1704) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem ugy tunik, hogy az ara kapcsan visszaterhetunk a memoria vs. barna vonalon megkezdett csillagasztanfolyamhoz... (60 USD korul lattam legolcsobban, de megvallom az nem is figyeltem, hogy van-e keszleten)

(#1706) looser


looser
addikt

Otisz, Shadowfax: Köszönöm a válaszaitokat, marad az ebay! Az utángyártott tényleg horror áron van. Igazából néhány éve kértem ajánlatot a hazai IBM-től (addig w98 volt rajta, később egy floppy+netről felvarázsolt linux), de akkor 90e Ft bruttó volt az ár...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1707) i400 válasza Csedit (#1703) üzenetére


i400
senior tag

megláttam és legszívesebben kiugrottam volna a szálloda 9. emeleti teraszáról :Y :O

(#1708) Napfénysüti válasza i400 (#1707) üzenetére

Hát igen kicsit húzós. :U Ennyiért mennek ezek a ramok? A végén még olcsónak nézem azt hogy én 10k-ért vettem 2Gb DDR3 1066-os tesztelt memóriát. :D

Més que un club!

(#1709) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy T400-as gépem. A pontos típusa 6474-CTO. Ebbe szeretnék venni egy ilyet: Lenovo HSDPA/3G belső mobil internet modem + GPS vevő FRU: 43Y6479.

Szerintetek menni fog benne? Ilyet kell vennem?

A gépben van valami sim kártya előkészítés is...

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1710) TexT-BoY válasza Cold5 (#1709) üzenetére


TexT-BoY
addikt

épp most kell megválnom a t400amtól,amibe multhéten vettem 3G modemet, küldtem PM-et, hivj fel ha érdekel.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1711) Napfénysüti válasza TexT-BoY (#1710) üzenetére

Ilyen hamar túladsz rajta?? :F Nem vált be?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1712) TexT-BoY válasza Napfénysüti (#1711) üzenetére


TexT-BoY
addikt

De tökéletes, imádom, de kell a pénz befeketetésre Lenovo 3000 N200 és C200 lesz helyette.

Ha kiprofitáltam akkor T400s vagy x200 lesz. :R

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1713) Napfénysüti válasza TexT-BoY (#1712) üzenetére

Ha az alsó kettő közül valamelyik meglesz akkor várunk tesztet. :K Főleg a T400s érdekelne.

Més que un club!

(#1714) i400 válasza Napfénysüti (#1708) üzenetére


i400
senior tag

az 1 gigás kingstone amit ajánlanak tp-be (cl 2,5 333mhz asszem) az ~16 volt új nagykeráron...

(#1715) Csedit válasza i400 (#1714) üzenetére


Csedit
aktív tag

Tudom, hogy nagyon drága. Nekem viszont e nélkül vitték a T42p-t, ez kimaradt és a T60-ba már ddr2 kell.
Azért remélem gazdája akad.

(#1716) Napfénysüti válasza i400 (#1714) üzenetére

Nem semmi, de gondolom azért mert ilyet már nem igazán árulnak max régi gépből lehet kiszedni esetleg még múzeumban akad pár darab(utóbbit csak viccnek szántam). :)

Més que un club!

(#1717) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy G550 notim, Win7 64bit-et raktam rá, szépen fel is ismert minden eszközt, betölötte a drivereket mint az álom, viszont van egy ismeretlen eszköz amiről nem tudom, hogy mi lehet. Szerintem ami benne van az működik viszont zavar, hogy mi a fene lehet mégis.

ami működik:
BT
WLAN
touchpad
Ethernet
VGA
webkamera
Hangkártya

Egyedül még a bekapcsoló gomb melletti kis nyilas gombról nemtudom mi fán terem, de gondolom ilyen recovery programhoz kéne neki csatlakoznia.

Card Reader lehetne még de nincs a gépben.

itt nézelődtem hogy minek is kéne lenni, de már nem találok semmit
http://consumersupport.lenovo.com/en/DriversDownloads/drivers_list.aspx?CategoryID=600154

Ha van ötletetek ne kíméljetek.....
Nincs valami progi ami kideríti h mi is hiányzik ?

(#1718) Tim82 válasza Geby (#1717) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia, ez a Te topikod inkább. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1719) marcitp válasza Napfénysüti (#1716) üzenetére


marcitp
őstag

Szia Napfénysüti!
Jó hogy csak viccnek szántad, mert harapok a múzeumi, meg tök régi kifejezésekre... :C ;) :D
T42-őm van, nekem is jó lenne bele a Csedit féle RAM, de végülis tök jól elvagyok a 1,5GB-al, imádkozok, ne haljanak be, mert tényleg nagyon drágák. :Y
Az abszolut márkahívők táborába tartozom, ha megpusztulna a gép, inkább vitrinbe állítom, és szerzek egy másikat :K

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1720) i400 válasza Csedit (#1715) üzenetére


i400
senior tag

ha előbb sikerül eladnod a gépet akkor megvettem volna

#1716 Napfénysüti: lehet még újat is venni

(#1721) Napfénysüti válasza i400 (#1720) üzenetére

Na ezt el se tudtam képzelni. De az is inkább raktáron maradt lehet nem most gyártott. Tudsz adni linket?

Més que un club!

(#1722) Tim82 válasza i400 (#1720) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sőt, külföldön lehet kapni új so-dimm SDRAM-ot is, mert van rá vásárlói igény, tehát gyártanak még. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1723) Napfénysüti

[T400 külső bill] :D

Més que un club!

(#1724) Shadowfax válasza Napfénysüti (#1723) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez nem annyira nagy újdonság, mert már régóta van ilyen IBM ThinkPad-es "utazó billentyűzet" a piacon. [link]

(#1725) Napfénysüti válasza Shadowfax (#1724) üzenetére

Azt tudom, egyik kollégám is használ olyat. Csak a T400 elnevezés fogott meg. :D Mellesleg T400s gép asztali változatának tűnik inkább. :K

Més que un club!

(#1726) TOZ válasza Napfénysüti (#1723) üzenetére


TOZ
addikt

Alakul ez. Nincs touchpad, csak pocok; mar csak egy numpad kene es kene 8-)

(#1727) g.gergo


g.gergo
senior tag

Ez a Lenovo válasza arra, h az én T400-as gépemen a gyengébb verziójú billentyűzet található:

"Az Ön által említett billentyűzet típus sem volt hibás, csupán kevésbé volt merev. A Lenovo ezért módosította a gyártást és újra a merevebb billentyűzetekkel szereli a ThinkPad-eket. Ez a dolog az Ön gépét nem érintheti, mert a ThinkPad T60-61-es sorozatból készültek ilyen modellek 2008 elején, azóta azonban nem."

Ezek szerint akkor hülye vagyok, nem tudom, h milyen típusú gépem van, sőt azt sem tudom, h 2008-ban vagy 2 hete vettem. :DDD

(#1728) g.gergo


g.gergo
senior tag

Bocs, 2x ment el.

[ Szerkesztve ]

(#1729) cqr válasza g.gergo (#1727) üzenetére


cqr
aktív tag

Nem semmi válasz. Nem tudom olvastad-e a billentyűzettel kapcsolatos hszeimet, de úgy az első mondatot kivéve nem nagyon van benne "helytálló" rész (még a másodikban egy féligazság) : ))

A notebookos topikban a #33895-re dobnál egy választ ? (akár pm-et, nem nagy volumerű kérdés de kíváncsi vagyok hátha van más módszer is mint a szervíz)

(#1730) i400 válasza Napfénysüti (#1721) üzenetére


i400
senior tag

(#1731) pilsner


pilsner
aktív tag

ha minden jól megy, holnap veszek egy használt T61-et, és csatlakozom a ThinkPad-esek táborához. elolvastam ezt a nagyszerű írást, de szeretném a ti tanácsaitokat is kérni, mire figyeljek oda a vásárláskor, illetve mik ennek a típusnak a gyengeségei(ha vannak), mire számítsak. remélem a driverekkel sem lesz gondom és nem valami ötperces akksit kapok.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1732) durrbelebumm


durrbelebumm
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy így egyből a közepébe vágok, de nagyon kétségbe vagyok esve... Sokat olvasgattam a neten, ezt a fórumot is, amiből sok infót nyertem, és egy Lenovo ThinkPad T500 mellett döntöttem. Meghozta a futár, örültem, mint majom... Nagyon tetszik.

Most egy hete kaptam meg, tehát 3 napos csere sztorno, szóba se jöhet. A problémáim, amiket csak tegnap vettem észre, a következők:

1.)A kijelző körüli műanyag, amint láttam, egy fémcsíkhoz van rögzítve körben, Namost az alsó részen nekem ettől picit elválik, majd visszamegy... Le is fotóztam, a vaku jól kiadja, mi is a gondom igazából. Két vége ok, középen pukli. Íme:

[link]

2.)Egy zöld stuck pixel bal alul, azt olvastam, hogy 3-tól cserélnek lenovoék, ez nem is érdekelne annyira, mert nem szembetűnő az óra felett. Ilyen bizgerélő progik nem boldogultak vele, nyomkodni nem akartam...

3.)A bal oldala a billentyűzetnek valahogy instabilabb sokkal, mint a jobb... Ez normális? A TAB csattog kicsit, nem olyan puhán ,,ér földet", mint a többi bill.

Főként a kijelző bosszant, félek, hogy elválik még jobban, utána meg szervíz, meg waiting for... :(

A véleményeteket kérném, ha lehet, Ti hogy állnátok a dologhoz, elállnátok a szerződéstől? Elvileg nyolc napig vissza kell indok nélkül adják a pénzt...

[ Szerkesztve ]

(#1733) Dottore válasza durrbelebumm (#1732) üzenetére


Dottore
addikt

Hát én 3 napot tudok amíg kötelesek cserélni hiba esetén, vagy újat adni. Persze nem kizárt egyéni partizánakcióban a 8 nap, ám ha így van akkor term. nem kérdés, hogy mit kell tenned.

(#1734) dbius válasza durrbelebumm (#1732) üzenetére


dbius
veterán

Ha neten rendelted és futártól vetted át, akkor valóban él a 8 napos elállási határidő, de itt pontosabb infókat tudnak adni: [link]

(#1735) BobMaster válasza Shadowfax (#1608) üzenetére


BobMaster
senior tag

Napfénysütinek van igaza, a CTO-s gépek elvileg kis sem kerülhetnének az "utcai" kínálatba.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1736) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Hello kerdesem volna hozzatok.

Most vettem egy x40es laptopot es szeretnem leformazni az akkumlatorat. Sajnos nem teljesen ertem a leirast angolul es orulnek ha valaki tudna segiteni....

battery maximiser wizard program van a gepen...

koszonom udv adam

(#1737) durrbelebumm válasza dbius (#1734) üzenetére


durrbelebumm
csendes tag

Köszönöm szépen Dottore és dbius a segítséget! Ennek a nyolc napnak utánanéztem, mennie kellene mindenképpen. Találkozott már valamelyikőtök egyébként ilyesmi hibával? Várható, hogy ez rosszabb lesz? A képen látható műanyageltávolodásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#1738) cqr válasza BobMaster (#1735) üzenetére


cqr
aktív tag

Reseller/distributor miért ne férhetne hozzá configure-to-order-hez (nem hallottam még ilyenről, ez biztos?)

(#1739) Dottore válasza durrbelebumm (#1737) üzenetére


Dottore
addikt

Hát, hogy rosszabb lesz vagy sem azt senki meg nem tudja mondani.

Mivel azonban ezek szerint él a garancia aminek keretén belül visszakaphatod a pénzt (amin ugye remélhetőleg egy másik Thinkpadot veszel), nem is érdemes ezt feszegetni.

Ki kell "cserélni" így logikus. Legalább is én ezt tenném.

[ Szerkesztve ]

(#1740) rankesz


rankesz
veterán

Találkozott már valaki közületek ezzel a hirdetéssel?
Szeretnék venni egy 9 cellás akksit a T400-hoz, és ez nagyon jó árnak tűnik.
Akkor most az akksiknál a Pana vagy a Sanyo a jobb?

(#1741) Napfénysüti válasza rankesz (#1740) üzenetére

Még nem, de jó hogy belinkelted. :)

Més que un club!

(#1742) TOZ válasza TOZ (#1186) üzenetére


TOZ
addikt

A mult heten ujra kellett ertekelnem az X40 HDD lassusagarol alkotott velemenyemet ("jo ez nekem"). Egy konferencian kellett dolgoznom rajta ceges ugyekben... T@konszuras volt. Amint nem csak netezes, filmnezes kitepem a hajam. Ugyhogy tegnap meghozta a FedEx a Kingspec 32GB-os SSD-t.
Nagyon ugrik a rendszer azota.

[ Szerkesztve ]

(#1743) Gondwana válasza TOZ (#1742) üzenetére


Gondwana
addikt

Nekem pedig holnap (vagy már ma) kellene, hogy érkezzen egy ilyen, hogy a céges 133x CF-et visszaadhassam az X31-ből (ami már így, 133x is gyorsabb benyomást kelt, mint a 40GB/4200RPM HDD)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1744) marcitp válasza Gondwana (#1743) üzenetére


marcitp
őstag

Szia!
ne haragudj, láma vagyok, van vmi átalakító? Síma IDE-re is meg lehet oldani?
tyű, találtam is az ebay-en.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1745) mv válasza TOZ (#1742) üzenetére


mv
aktív tag

Honnan rendelted és mennyibe került, ha szabad tudni? :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1746) Gondwana válasza marcitp (#1744) üzenetére


Gondwana
addikt

Innen van az adapter, a kártyát pedig innen hozzák.
(azért nem IDE SSD-t rendeltem, mert van SATA-CF adapterem is, Canon 40D a céges gép, meg még néhány témában alkalmazható lehet a CF, nem úgy mint az SSD)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1747) rankesz


rankesz
veterán

Nem tudja valaki, az ericsson wwan+gps kártya használható navigációra? Vagy csak a lenovo computrace (vagy mi) progija látja?

(#1748) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy nekem felvan rakva a power manager, és win7et használok, és mindig feltöti az aksit 100%-ra. Lehet ezt vhogy szabályozni hogy ne töltsön 100ig? Csakmert nagyrészt 220ról használom és nem akarom tönkre tenni az aksit folytonos túltöltéssel. Vagy van erre vmi okos tippetek? Kb 2-3 naponta tuti használom akksiról is de amikor egy egész nap megy és már 100 %on van olyankor kicsit parázok.

Köszi.

(#1749) rankesz válasza #75490304 (#1748) üzenetére


rankesz
veterán

Most nem a lenovo előtt ülök úgyhogy lehet nem lesz pontos de:
Megnyitod a power managert, átváltassz advanced nézetre, és ott valamelyik fülnél ott van hogy mettől meddig töltsön.

De majd jön mindjárt napfénysüti és pontosít :)

(#1750) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok!

tapasztalatok szerint hol lehet kapni most a legolcsóbban és legnagyobb választékban T400 -at? egyenlőre csak új érdekelne!

köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.