Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Napfénysüti válasza Karma (#1950) üzenetére

26k-t elkértek egy utángyártott akkuért ami lehet hogy szar is? :Y

Més que un club!

(#1952) Karma válasza Napfénysüti (#1951) üzenetére


Karma
félisten

Pontosan... Lehet hogy alapból az volt (ld. melegedés és kisülés), de most már biztosan az (ld. másik X40, pöcörgés) :(

A nyitott kérdések között ott van az is, hogy most a laptopomnak mennyire van vége. Azért nem szeretném szervizben hagyni egy hétig, hogy kiderüljön - annál hamarabb kellene vissza.

Esetleg nem tud valaki egy olyan szervizt, ahol azonnal bevizsgálják, és nem basszák át a fejem (jobban)?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1953) marcitp válasza Karma (#1952) üzenetére


marcitp
őstag

Szia! Sztem nagyon gyorsan cseréltesd ki az akkut, lehet, nem is lesz más baj, csak ennyi, és minden rendben lesz... ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1954) fordfairlane válasza evone (#1942) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha jól emlékszem az enyém is 7 cellás, gyárilag ez járt hozzá.

x gon' give it to ya

(#1955) Badi82 válasza Karma (#1952) üzenetére


Badi82
tag

26k az nagyon durva.
Én lehet, hogy gyárit tudnék szerezni neked 15k-ért. Vidd vissza ezt, mondd meg, hogy szar, mert hülye hangj van, stb..Add a hülyét. és kérd vissza a pénzed.

Nec Arte Nec Marte

(#1956) Karma


Karma
félisten

Köszi az eddigi válaszokat, holnap akkor majd visszaviszem. Hogy deríthetném ki robbanásveszély, illetve szervizbe adás nélkül, hogy most akkor a laptopomnak lett-e baja?

Meg egyáltalán reális az, hogy a régi akku így haljon meg? Sajnos nem volt eddig lehetőségem kipróbálni másik X40-esben. Legrosszabb esetben majd holnap.

“All nothings are not equal.”

(#1957) mv válasza Karma (#1956) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv!

Azt az akksit feltétlenül vigyed vissza, kérd vissza az árát vagy cseréltessed ki, a leírtak alapján kifogtál egy gyári hibás példányt.

Ha a notit be akarod vizsgáltatni, akkor itt is megpróbálhatod, már többen ajánlották, megbízható, jó munkát végez a srác és eléggé ért a ThinkPadekhez.

Remélem, hogy sikerül megoldani a problémádat. :(

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1958) Rez_Grof válasza Karma (#1950) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Vidd vissza az akkut kérd vissza a pénz és inkább itt próbálj szerencsét:
[link]
Nagykerben 28+Áfa a gyári ibm aksi.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1959) TOZ válasza mv (#1957) üzenetére


TOZ
addikt

Csaba nagy TP guru, de sajat bevallasa szerint nem tul sok X40-et szedett meg szet. A T4x-ek is nagyon jok es keves a baj veluk, de az X40 kb. elpusztithatatlan. Mondta nekem par honapja.
Ettol fuggetlenul en is mindenkeppen hozza vinnem, ha garancian kivul gondom van barmilyen notebookkal.

(#1960) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Fentebb már olvastam a WiFi előkészítésről a TP R500-ak kapcsolatban, - ez megvan az enyémben is - valamint tisztában vagyok vele, hogy utólag lehet beszerelni WiFi-kártyát, vagyis most nem arra vagyok kíváncsi, hogy lehet-e bele rakni WiFi-t és, hogy hogyan, hanem azt szeretném megkérdezni, hogy ha az R500-am miniPCI Express foglalatában nincs WiFi kártya, akkor egyáltalán semmi esély sincs rá, hogy legyen a cuccban WiFi?

Sorry a gyenge képekét!

(#1961) TOZ válasza Karma (#1950) üzenetére


TOZ
addikt

Az oregseg onmagaban meg nem kene, hogy gond legyen.
Nekem egy 300 ciklusos, 5 eves (toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/first_use_date: 2004-10-06) 61.9Wh kapacitasu akkum az X40-hez. Ami most olyan 60%-os kapacitusu (38Wh). Ebbol ebben a pillanatban 56%-nyi (21Wh) van meg jelenleg benne, igy meg elmegy nagyjabol ket orat (wifis net, orajel minimumra veve, kozepesnel picit nagyobb fenyero).

[ Szerkesztve ]

(#1962) Rez_Grof válasza Frenky89 (#1960) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Akkor nincs.
A képek alapján a tiedbe viszont N-es wifi előkészítés van. :)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1963) guppy válasza Frenky89 (#1960) üzenetére


guppy
őstag

Az enyém is igy nézett (R500) ki míg hétfőn bele nem raktam a wifi kártyát (intel 5100-as), nem volt vele semmi gond csak össze ne cseréld a kábeleket.

(#1964) Karma válasza TOZ (#1961) üzenetére


Karma
félisten

Nekem is vígan szaladgált még 2 és fél, három órákat Wifivel együtt. Ezért is ütött akkorát, hogy hirtelen meg se mozdítja a gépet, sőt ugye tölteni se tudom...

Viszont az új "remek" akkut meg azonnal elkezdte tölteni...

Ezért is mondom, hogy nem értek semmit :F

“All nothings are not equal.”

(#1965) Frenky89


Frenky89
őstag

Kösz a válaszokat! :R

Valami amit az "előbb" elfelejtettem: driver-eket, honnan érdemes töltögetni?
A System Updater-rel (vagy valami ilyesmi :) ) már próbálkoztam és a hivatalos support-ról is letöltöttem már majdnem mindent :B , de még mindig van egy ismeretlen PCI eszköz a feladatkezelőben.

(#1966) Ringman


Ringman
nagyúr

Van valami beállítási lehetőség arra, hogy ha windowsban (7RC) eltávolítom az utrabay-dvd-t, akkor altatásból felébredve ne kapcsolja vissza?
Kivenni nem akarom, nem szeretném, ha porolódna a gép belülről.
Vagy ragasszam le szigetelőszalaggal a lyukat? :)

(#1967) Rez_Grof válasza Frenky89 (#1965) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hmm milyen win az hogy a feladatok között vannak az eszközök? :)
Hát ha valami hiányzik akkor azt a hivatalos support oldalon kell keresni.
Más út nem nagyon van, esetleg egy update drivert nyomni az eszköznek, hátha a win meg találja hogy mit felejtett el fel tenni.
Illetve van olyan eszköz amihez XP driver nincs, csak vista.
Mi a pontos tipusa a notinak?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1968) Rez_Grof válasza Ringman (#1966) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Miért jó ha nincs bekapcsolva? Üzemidő?
A szigetelőszalagot inkább villanyszerelésre tartogasd. :)
Gányolni ne gányoljuk már kérem szépen. :(

Eszközkezelőben ha letiltod az eszköz akkor mi történik, szerintem úgy nem fogja vissza kapcsolni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1969) Rez_Grof válasza evone (#1913) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Délután valószínűleg egy ilyet fogok telepíteni. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1970) evone válasza Rez_Grof (#1969) üzenetére


evone
őstag

Tapasztalatokat várunk. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1971) Frenky89 válasza Rez_Grof (#1967) üzenetére


Frenky89
őstag

Jah, hoppá, eszközkezelőt akartam írni. :D

R500 2713-A22

(#1972) Prom válasza Ringman (#1966) üzenetére


Prom
tag

Milyen géped van :B nekem van egy eladó DVD meghajtó helyére berakható gyári takaró müanyag. igy elkerürhetö a ragasztószalag :)) :D

(#1973) Rez_Grof válasza evone (#1970) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Meg lesz. :)

T43-T61-T400s összehasonlítás.
Valami rövidke.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1974) evone válasza Rez_Grof (#1973) üzenetére


evone
őstag

Egy fotot keszithetnel ugy hogy mindegyik max fenyeron van. Kivancsi lennek a kulombsegekre.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1975) Rez_Grof válasza Frenky89 (#1971) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Matrix storage, TPM vezérlő fel van telepítve?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1976) Rez_Grof válasza evone (#1974) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Egyéb kívánság? :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1977) evone válasza Rez_Grof (#1976) üzenetére


evone
őstag

Esetleg nekem adhatod mind a hármat. :) Semmi egyéb amugy.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1978) Karma


Karma
félisten

Voltam az akkuboltban, gyorsan visszakaptam a penzem, korrektek voltak. A toltoaramkort kiprobalom majd a masik X40-nel a cegnel, attol fuggoen vagy gyari akku, vagy szerviz a kovetkezo beruhazas :)

“All nothings are not equal.”

(#1979) mv válasza Rez_Grof (#1973) üzenetére


mv
aktív tag

Kíváncsian várom. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1980) Napfénysüti válasza Rez_Grof (#1976) üzenetére

Építhetnél gúlát belőlük de úgy hogy nyitva vannak. :DD

Més que un club!

(#1981) marcitp válasza Karma (#1978) üzenetére


marcitp
őstag

Grat! Legalább korrektek voltak, nem kell tovább aggódni! :C

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1982) Karma válasza marcitp (#1981) üzenetére


Karma
félisten

Most már a laptopom is le lett tesztelve, a töltőáramkör működik, vaklárma :)
Úgyhogy "mindössze" egy gyári akkut kell beszereznem.

Kösz mindenkinek mindent :R

“All nothings are not equal.”

(#1983) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Betoltam egy 128-as SSD-t (Gskill Falcon, Indilinx vezérlős) a notiba, és hát "picit" gyorsabb lett. Hangja 0, ha megrázom se potyognak ki belőle a bitek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1984) Gergő_ válasza Dr. Akula (#1983) üzenetére


Gergő_
őstag

egy CrystalDiskMark-kal te is le tudnád tesztelni?

esetleg egy before/after? :R

(#1985) Badi82 válasza Dr. Akula (#1983) üzenetére


Badi82
tag

Mibe' fáj egy ilyen vinyó?

Nec Arte Nec Marte

(#1986) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

erről kinek mi a véleménye?
[link]
lassan tényleg nem fogok tudni dönteni :W
terítéken van még egy hp 6510b és egy 6910p is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1987) Dr. Akula válasza Badi82 (#1985) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Használtan 57-be.

(#1988) TOZ válasza Dr. Akula (#1987) üzenetére


TOZ
addikt

Jol tippeltem magamban ;-)
Amugy olyan 300EUR korul van az uj ara.

(#1989) Dr. Akula válasza Gergő_ (#1984) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Felesleges. Kb. 10%-kal lassabb az OCZ Vertexnél, de ugyanaz az Indilinx vezérlő van benne. +- 1-2% eltérés meg nem izgat. :) Szemmel láthatóan gyorsabb a vinyónál, ha csak tesztprogi mutatná ki az régen baj lenne.

A crystaldisk amúgy se jó tesztprogram, csak a sequential értékeket mutatja ki, ami semmit se ér.

[ Szerkesztve ]

(#1990) Dr. Akula válasza TOZ (#1988) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az sok érte, 65k-ért vadiújat kapsz.

(#1991) Badi82 válasza Dr. Akula (#1990) üzenetére


Badi82
tag

Hát, majd csak lejjebb megy az pár év múlva. Eléggé valószínű, hogy 2 éven belül már elérhető áron lesz

Nec Arte Nec Marte

(#1992) 3aTi3


3aTi3
tag

sziasztok,

egy srác által külföldről hozott t400-at készülök venni, wxga+-os kijelző, 220-ért. a rajta lévő szériaszám alapján le tudom ellenőrizni h rendes forrásból van-e, esetleg mikor gyártották?
ilyen gépekre hogy alakul a gari? a srác 1 évet vállal rá (van saját üzlete).

csak nehogy beleszaladjak vmibe.

köszi előre is!

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#1993) Ringman válasza Prom (#1972) üzenetére


Ringman
nagyúr

T61-es
ha jó hozzá a takaróelem, küldenél egy PÜ-t?

@Rez_Grof

Azért nem gondoltam komolyan a szigszalagot. :)
Ha letiltom, akkor is világít, szóval, ha minimálisan is, de fogyaszt valamit, teljesen feleslegesen.
A bios-ban még nem néztem, lehet ott letiltható a port.

(#1994) Ringman válasza 3aTi3 (#1992) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hello

Ajánlom a topic első hozzászólását, annak is a FAQ részét:
[link]

(#1995) Tim82 válasza Speeedfire (#1986) üzenetére


Tim82
nagyúr

A három közül a 6910p-t ajánlanám, mert az a legminőségibb. De miért nem nézel körül használt T szériás notik között?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1996) Napfénysüti válasza Tim82 (#1995) üzenetére

Én is így vélem. Ha csak az a 3 jöhet szóba akkor kivételesen én is a HP 6910p-re(ezek közül messze ez a legjobb üzleti gép) tenném le a voksomat. Persze ha lehet akkor inkább használt T-s Thinkpad. :D

Més que un club!

(#1997) Speeedfire válasza Tim82 (#1995) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az első kiszemelt áldozat egy t42-es volt amire sokan írták h megadja magát a gpu tokozás és alaplapcsere kell
a t43-nál már nincs ilyen gond
aztán elkezdtem számolgatni 60k a noti 512 rammal +5k h 1 giga legyen benne +egy új akksi ami nem 1-2 órát bír az 30k már 95k-nál vagyok és ez egy 4-5 éves konstrukció
akkor olvastam spyduck cikkét és elkezdtem nézegetni a renew notikat
amik már korszerűbbek nem 6 hónap gari van rá és kifogástalan állapotban van ekkor néztem a 6510b-t ami 105k és csak 10-zel több mint a t43 ennél nem sokkal több a 6910p ami már anyaghasználatban kicsit durvább, jobb és megbízhatóbb is
elég sokan dicsérik
sajna szerintem a t60-as modellek ezek alapján nem éri meg megvenni 160-180 körül talán jó akksival és némi garival viszont ez az sl500 sem rossz mégiscsak thinkpad igaz nem t széria de akkor is
tudom kicsit bonyolult vagyok de ha már ennyi pénzt el akarok költeni akkor minden oldalról körül járom a témát nem szeretek "rossz minőségű" cuccokat venni
viszont így h teis és Napfénysüti is a 6910p-re voksoltok, szerintem az lesz a nyerő :R

innen indult az egész noti ügyem :B
mellesleg a kiindulási alap a te cikked volt, amiért hatalmas nagy respect és elismerés :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1998) TOZ válasza Dr. Akula (#1990) üzenetére


TOZ
addikt

Lehet. En ebay es memoryc arai alapjan irtam a 300 EUR-t.

(#1999) TOZ válasza Speeedfire (#1997) üzenetére


TOZ
addikt

Nem elbizonytalanitasi szandekkal, csak a tenyszeruseg kedveert:
T60-akat boven jo allapotban lehet venni 100 korul mar... 180 korul mar kifoghato T400-as is...
De ott van meg Nand_i T61-ese is par honap garanciaval.

[ Szerkesztve ]

(#2000) HAYES


HAYES
csendes tag

Helló!

Van egy T60-asom, felraktam rá az access connections-t meg wi-fi drivert, de mégsem tudok wi-fi hálózatra csatlakozni, mert az access c.-ben valamiért inaktíva wi-fi gomb. Találkozott már valaki ilyennel?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.