Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Integra válasza Tim82 (#700) üzenetére


Integra
titán

milyen vas van a t41-edben?
csak azért kérdem, mert a win7 elképesztően hasít az én kis csóri vasamban, az xp-t úgy lekőrözi, hogy el se hiszem...
és még nincsen benne a 2 giga ram..
szóval lehet, hogy ha nem tudsz dönteni, simán várj ki és csak dobd meg a win7-tel..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#702) Shadowfax válasza Dare2Live (#699) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha ide beírod a típusszámot (type), és Hungary a listában lesz, akkor igen.

(#703) Tim82 válasza Integra (#701) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen, kicsit felbővítve: Banias helyett Dothan 1.7 GHz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, LG GSA-4083N DVD-író - ja igen, és az Intel 2100B Atheros b/g kártyára van benne cserélve.

Lehet, hogy simán lebeszélem magam a váltásról, mert nagyon jó gép, csak a dedikált FireGL-nek köszönhetően eléggé melegszik - igaz, meg se kottyan neki. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#704) Dottore válasza mv (#697) üzenetére


Dottore
addikt

NHC helyett ott a Power Manager.
A TPfancontrolt addig használtam amíg eszembe nem jutott a BIOS-ban a ventilátor szabályozást a megfelelő opcióra állítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#705) Dottore válasza Tim82 (#700) üzenetére


Dottore
addikt

Gondolkodás nélkül a T60, de nekem könnyű dolgom van. Utálom a widescreen-t. :)

(#706) Integra válasza Tim82 (#703) üzenetére


Integra
titán

nekem is 1.7-es celeron ketyeg benne, 32 megás ati valamivel.
alig hallani. és nagyon jó használni, fostam a win7-től rajta, de szerintem elsőnek próbáld ki, olcsóbb:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#707) Integra válasza Dottore (#705) üzenetére


Integra
titán

ha widgetezel, akkor a wide jó. meg filmeknél. amúgy ja, klasszikus kijelzőméret:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#708) Tim82 válasza Dottore (#705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na igen, egyetértünk. :)

Integra: köszi, azt meg fogom lépni. :K Izé, ha a notid tudja a speedstep-et (akkus üzemmódnál redukált órajelen való működést), akkor az nem Celeron. ;)

# 709: nálam akkuról való üzemelésnél a processzor órajelét leveszi 1.7 GHz-ről 600 MHz-re, ezzel is kraftot spórolva a hosszabb akkus működésért. Ez a speedstep. T42-be egyébként gyárilag tudtommal nem raktak Celeron processzort, sőt, T sorozat gépeibe úgy általában nem. R-be igen (Rxxe mint "economy" modellek).

Egyébként meg lehet, hogy az akkud kuka, de 3k-ért már kapsz kb. 1 órás akkut. (Én még reménykedem, hogy az én 1 órás akkum elmegy többért, de alkuképes vagyok. :DDD )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#709) Integra válasza Tim82 (#708) üzenetére


Integra
titán

azt honnan tudom, hogy speedstep? meg az mit tud?
az akksi sarkalatos pont, jelenleg valami nem stimmel vele. nem tölti:(
hiába van rádugva, egyszerűen jelét se mutatja, hogy töltene...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#710) Integra válasza Tim82 (#708) üzenetére


Integra
titán

nemtom, lehet, hogy valami más lesz, úgy vettem az akksit, hogy 3 órát még bír lazán, akár többet is, spórolva. jelenleg nincsen okom kételkedni a srácban. lehet, hogy én bénázok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#711) Tim82 válasza Integra (#710) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vannak azok a kis ikonok a TFT alatt, balról jobbra: wlan, bluetooth, numlock, capslock, vinyó aktivitás, hálózati áramforrás, akkutöltés, sleep. Az akkutöltés az a kis elemszerű, + jellel. Ha az zöld, akkor az akku fel van töltve. Ha narancssárga, akkor eléggé lemerült.

Másfelől ha a Battery Maximizer nevű IBM-es program fel van telepítve, akkor a systray ikonoknál (a tálca jobb alsó sarkában) ki kell hogy jelezze az aktuális töltöttséget.

Valahogy így:

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#712) N.GÁBOR válasza Tim82 (#708) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Üdv a klubban Tim 82 :)

Szinte teljesen ugyanebben a dilemmában vagyok, csak az általam kinézett T60-ban sima xga kijelző van és "pusztán" x1300-mas ati, azonban van hozzá dokkoló.

Elég nehéz a döntés, bár én talán inkább a T60 fele hajlok. Egyrészt a kijelző képaránya miatt, másrészt pedig az elved( mindenből tudjon egy kicsit, és ez sokkal inkább illik a kiszemelt T60-ra mint a T61-re)

Ami nálam talán leginkább a T61-mellett szólhat, az az hogy az újabb konstrukció miatt talán halkabban teszi a dolgát. De a notebookcheck decibelben kifejezett értékei szerint ez annyira minimális eltérés, hogy ezt sem tudom indokként felhozni a T60 ellen.

Az egyetlen amit azonban igen, az a fentebb beszúrt elég kopott fedlap.
Ha ez nem lenne, akkor azt hiszem bátrabban mondanám hogy T60.

Egyébként kisfuri gépét nézted ki, vagy Marcyét?

És mi lesz a sorsa a hőn szeretett T41p-nek? Eladod, vagy a családban marad?

Üdv

May the force be with you!

(#713) mv válasza Dottore (#704) üzenetére


mv
aktív tag

"A TPfancontrolt addig használtam amíg eszembe nem jutott a BIOS-ban a ventilátor szabályozást a megfelelő opcióra állítani."

Melyik opció ez és hol is van pontosan? :)

A Power Managerrel is lehet a feszeket szabályozni?

A widescreen nekem sem jön be. :(

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#714) Tim82 válasza N.GÁBOR (#712) üzenetére


Tim82
nagyúr

Marcyét nézegettem, a T61 viszont egy bolt kínálatában van. :)

Az ideális egy 4:3-os, Nvidia Quadro-s 14", SXGA+ T61 lenne (olyan modell is van, csak nagyon ritka és drága), de ne álmodozzunk. :)

A T41p - ha váltanék - valószínűleg eladóvá válna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#715) N.GÁBOR válasza Dottore (#705) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Dottore, gondolkodtam az ultra dermes megoldáson. Használtam korábban ilyet komoly szennyeződések eltávolítására. A benne lévő kis kemény porszerű szemcsék nem karcolják össze a fedlapot?

May the force be with you!

(#716) N.GÁBOR válasza Tim82 (#714) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

és a bolt ha jól gondolom, akkor a notebooksystem:)

Sajnos Marcy gépére már nincsen garancia, én is érdeklődtem iránta. Vagyis én azt a választ kaptam, hogy jelenleg csak egy darab van, gar nincs rá, de ő vállal egy hónapot. Bár azért kérdezz rá, lehet hogy azóta szerzett újakat, amik garisak. Ennek tükrében szerintem kisfurié lényegesen jobb választás. Fiatalabb másfél évvel magyar lokalizációs és csak 5 ezer a különbség.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#717) Integra válasza Tim82 (#711) üzenetére


Integra
titán

na, ez még nincsen felrakva, de fent volt xp alatt, emlékszem rá:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#718) Tim82 válasza N.GÁBOR (#716) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kisfuriét nem találtam. :U

A bolt valóban a notebooksystem - de mivel így felfedtük a helyeket, holnapra már egy darab Thinkpad sem lesz meg. :DDD (jártam már így, amikor X31-et akartam venni :)) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#719) N.GÁBOR válasza Tim82 (#718) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/lenovo_t60_2007-pbg/hsz_1-50.html

Ez volna az. Egyébként melyik T61-et nézted ki a sok közül?
De ha már 150-ig elmész árban, akkor onnan már csak egy kis lépés a quoadros- T61-ek klubbja:) Onnan pedig csak egy lépcső a T400ak birodalma és így ellépegethetsz a W700-ig :D

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#720) Tim82 válasza N.GÁBOR (#719) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, kisfuri-ként kerestem, nem kisfuri78-ként - vajon még megvan ez? Tényleg ez a legjobb ár/érték arányban. :)

De ez a maximum, ameddig elmennék - úgy, ha sikerül eladni a T41p-t, meg persze előbb rá kell magamat dumálnom a váltásra/pénzköltésre. (Főleg, mert előtte még vennék egy subnotit is, utána jöhet csak ez.)

Na ja, de widescreen T61 nem annyira a szívem csücske, 4:3-os meg ritka... T400 túl drága, W700 meg minek nekem? A Thinkpad-ek Alienware-ja... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#721) Dottore válasza N.GÁBOR (#715) üzenetére


Dottore
addikt

Nem. Sokszor használtam már, nem ajánlanám ha kárt tenne benne. Úgy szoktam, hogy feloldom egy kis vízben, de komolyabb szennyeződésre ha simán rákenem, akkor sem tesz kárt benne. Persze nem sikálni mint egy megszállott mert akkor már a rongy amivel tisztítod is megkarcolja.

Másrészt ez nem porszerű, hanem mint valami lágy paszta, ha már az állagánál tartunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#722) Dottore válasza mv (#713) üzenetére


Dottore
addikt

Fejből most nem mondom meg neked, de holnap megnézem.

A Power Manager-ben nem direkt módon szabályozod, hanem előre beállított sémákat használhatsz (vagy te magad hozhatsz létre) és annak alapján változtatja használattól függően (pl. az órajelet). Gyakorlatilag a NHC is ezt teszi.

Plusz még a Power Managerben beállíthatod, hogy milyen százaléknál kezdje el tölteni az akksit. mikor hagyja abba, stb.

[ Szerkesztve ]

(#723) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Noti nélkül levarázsolható valahogy a recovery disc a vinyóról? Mert a vinyó az jó, asztali gép látja, csak a noti nem. Félek hogy vezérlő lesz. Vagy csatlakozó. Ha esetleg a szervíz azt hozza ki hogy nem garis a javítás, akkor nagyságrendileg kb. mennyire lehet számítani? Van a szervízen kívül más hely is ahol megcsinálják olcsóbban? Félek hogy amilyen "szerencsém" szokott lenni, "véletlenül" pont nem garis lesz, és szopás.

(#724) _ak_ válasza TOZ (#665) üzenetére


_ak_
addikt

:F Tuti biztos vagy benne, h az alkohol nem tesz kárt a kijelzőben? TFT-nél nem tudom, h hogy van, de CRT esetében kimondottan tilos volt alkoholosat használni, mert sok esetben károsította a tükröződés mentes felületet és homályossá vált tőle a kép. Na meg gondolom az sem véletlen, h a monitor tisztító folyadékok nem tartalmaznak alkoholt. Persze lehet, h ez is csak marketing, de érdemes lehet utánajárni a dolognak.

Let's begin, de gozaimasu!

(#725) evone


evone
őstag

[link]
[link]

Nem értem, pedig rendeltetés szerűen használom, nem dobalom, nem verem, mégis recseg ott a kijelző fedele, meg az illesztése is egy rakás szar, és persze már voltam vele szervizben pár hónapja, de nem tudtak vele mit csinálni. :F

ui.: a képen azt kell nézni, hogy olyan mintha kezdené elengedni a kijelzőt a fedele oldalt, és ahogy simogatom olyan minta egy dudor lenne ott

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#726) tototos válasza evone (#725) üzenetére


tototos
őstag

Az enyém nem ilyen, nem tudják kicserélni a kijelzőkeretet?

(#727) evone válasza tototos (#726) üzenetére


evone
őstag

Nem tudom mit tudnak, majd elviszem debrecenbe, pestre egyszeruen 0 lehetosegem van felmenni. De ott ugyis csak lekopnek majd gondolom.

Jobb mint egy átlagos noti, de ugy gondolom hogy a T61 valoszinu a Lenovo egyik legrosszab ThinkPadje lehet.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#728) Dottore válasza _ak_ (#724) üzenetére


Dottore
addikt

Bár nem tőlem kérdezted de sztem nem teszi tönkre. Azért nem szoktam én spec. alkoholos cuccal lemosni mert az alkohol viszonylag gyorsan párolog és igaz a szennyeződést leszedi de legalább csíkos lesz helyette. Szval vízzel szoktam, aki meg véletlen hozzáér annak rendszerint rácsapok a kezére, soha nem felejtik el többet, így nem lesz koszos. :)

(#729) N.GÁBOR válasza Dottore (#721) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszönöm szépen. Akkor én is letesztelem :)

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#730) tototos válasza evone (#727) üzenetére


tototos
őstag

Hát nekem eddig olyan nagy gond nincs vele. Ez volt talán az első wide kijelző így elég tapasztalatlanok voltak még e terén, szerintem ez lehet a gond.

(#731) evone válasza tototos (#730) üzenetére


evone
őstag

Ezen kivul ugy kulonosebb bajom nekem sincs vele, azt leszamitva hogy pl nem csukodik le tokeletesen a kijelzoje sem. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#732) tototos válasza evone (#731) üzenetére


tototos
őstag

Hát nálad tényleg valami gáz lehet a kerettel. Nekem még Ibm thinkpados matricák vannak rajta, szóval nagyon első szériás.

(#733) evone válasza tototos (#732) üzenetére


evone
őstag

ezen a kepen is latszik hogy mirol beszelek, nem zarodik le tokeltesen. elvileg ez mindenkinek ilyen

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#734) _ak_ válasza Dottore (#728) üzenetére


_ak_
addikt

Hirtelen guglizás eredménye: [link]... ...amiből annyit lehet kiszedni, h RTFM. :D De más külföldi fórumokon sem ajánlják az alkoholos tisztítást.

A rácsapással meg egyetértek. A legjobban attól tud hullani a hajam, ha egy esetleges tüsszentés vagy egyéb folt törlését újjal igyekeznek eltávolítani. Szerintem alvás közben is fel tudnék ébredni pusztán a szándékra is.

Let's begin, de gozaimasu!

(#735) evone válasza _ak_ (#734) üzenetére


evone
őstag

Szerintem alvás közben is fel tudnék ébredni pusztán a szándékra is.

:C :R :DDD

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#736) tototos válasza evone (#733) üzenetére


tototos
őstag

(#737) Napfénysüti válasza _ak_ (#734) üzenetére

A lapost én se törölgetem ujjal meg másnak se engedem. De a telefonomnál érdekes módon erről mindig elfelejtkezem. :F Így az aztán mindig koszos pedig nem touchos. :D

Amúgy nem tudom használ-e valaki szemüvegtisztító folyadékot? Én azzal szoktam letisztítani de nem tudom hogy az jó-e a kijelzőre, nem károsítja? :U

Més que un club!

(#738) adik


adik
őstag

Re: kijelző tisztítása:
nedves mikroszálas tisztítókendő és Lenspen Laptop PRO [link] (ez utóbbi a billentyűk közé beszóródott hajszálat és minden mást is nagyon profin kiszedi)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#739) SG3rg0 válasza evone (#725) üzenetére


SG3rg0
őstag

Evone, szerintem már neked lassan a Lenovot kellene felkeresned közvetlenül, annyi bajod van azzal a notival!
Még 1 év és a notid széthullik! ;]

(#740) SG3rg0 válasza tototos (#736) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nekem is pont ilyen, mint a videon!

(#741) Dottore válasza _ak_ (#734) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem alvás közben is fel tudnék ébredni pusztán a szándékra is.

:DD Teljesen jogos!!!

(#742) mv válasza Dottore (#722) üzenetére


mv
aktív tag

"A Power Manager-ben nem direkt módon szabályozod, hanem előre beállított sémákat használhatsz (vagy te magad hozhatsz létre) és annak alapján változtatja használattól függően (pl. az órajelet). Gyakorlatilag a NHC is ezt teszi."

Az NHC segítségével (akár csökkentett) feszültségértékeket is beállíthatsz az adott szorzókhoz, csökkentheted a fogyasztást és a hőtermelést, ezt a Power Manager nem tudja.

A BIOS-t végigtúrtam, de nem találtam ventiszabályzásra vonatkozó beállítást. :(

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#743) TOZ válasza Dottore (#728) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem eddig nem volt gondom az ablaktisztitoval... Mondjuk nem direktben a feluletre szoktam, hanem puha torlokendore, papirra fujom es egybol onnan a tisztitando feluletre. Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy nem hetente csinalom ezt. Karosodast nem tapasztaltam, pedig van a csaladban egy 5 eves Asus note, amit mindig is ezzel a modszerrel tisztogattam.
(Valamelyik nap talatam meg a szamlajat... Hat ha en elobb tudom, hogy a TP-ek garanciaja hogy mukodik... Annyi penzbol egy fullos T42-t vehettem volna a Csabanal. Ha visszaemlexem volt is neki eppen a szokott joarasitott dobozos kiszerelesben. De hat fiatalsag, bolondsag. Bar az Asussal sem volt semmi problema sose.)

(#744) Dottore válasza mv (#742) üzenetére


Dottore
addikt

Kissé pongyolán fogalmaztam.

Igazad van sokkal szélesebb spektrumban lehet NHC-vel bazergálni a feszültséget. Viszont én régebben úgy használtam, hogy csak akkor emelte meg a processzor órajelét ha egy adott feladat megkívánta. Ezt pedig a PM is tudja, nem láttam értelmét ennél mélyebb szinten konfigolgatni.

Otthon megnézem, most melóban vagyok.
Bár ha Shadowfax kolléga erre jár ő biztos meg tudja mondani neked.

(#745) TOZ válasza mv (#742) üzenetére


TOZ
addikt

Jaja. Undervoltinghoz win alatt NHC! Szinte passziv hutes erzetet tudjak hozni a TP-ek kis szerencsevel (intel vga, office, net mellett, es nem 25 fokos napi kozephomerseklet eset)

(#746) mv válasza TOZ (#745) üzenetére


mv
aktív tag

A t23-as öreglány elkényeztetett ezen a téren, szinte sosse ment a ventije, egy halk vinyóval teljesen csendes volt.

Az egyetlen ami zavar a T43-ason, az a hangos hűtése. A TPfancontrol és NHC meg összeakad, vagy alacsony fogyasztás vagy halk működés, a kettőt együtt még nem sikerült összehozni. :)

Ha valakinek lenne valami ötlete, szivesen venném.

Dottore : köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#747) Gondwana válasza evone (#725) üzenetére


Gondwana
addikt

Mintha valamelyik antennakábel be lenne szorulva a panel sarka és a mászóka közé.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#748) Dottore válasza mv (#746) üzenetére


Dottore
addikt

T43 fan noise... really that bad?

Egy kis tisztítás, hűtőkence biztos segít. Itt azt írják, hogy nem érintkezik a GPU és a hűtő felület rendesen. Ez azért így nem igaz mert a csóka előbb leszedi a viszonylag vastag rétegű ragacsot ami segíti a hővezetést, aztán nem érintkezik neki.

(#749) mv válasza Dottore (#748) üzenetére


mv
aktív tag

Ezek a hőmérsékletek vannak. Ha nem érintkeznének a felületek, akkor a gpu vagy cpu melegebb lenne. :F

Egyszerűen úgy van kalibrálva a vezérlés, hogy folyamatosan hűtsön.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#750) Dottore válasza mv (#749) üzenetére


Dottore
addikt

De érintkezik mert alapban vmi gumiszerű vastag hővezető paszta van ott. Csak a srác lekaparta és írta, hogy nahát_nahát. Úgy meg persze nem érintkezett.

A BIOS-ban nem fan control néven van, hanem valami energiagazdálkodás. Mintha erre emlékeznék. De mondom otthon megnézem neked. Akkor nem pörgeti folyamatosan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.