Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) xEon1337 válasza radamsky (#1297) üzenetére


xEon1337
őstag

Csapjál le rá mindenképpen, ha van rá garancia!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1302) Djroberto válasza Mészike (#1300) üzenetére


Djroberto
tag

sorry,ezt jelenleg nem tudom értelmezni.

ha már itt járok az IBM totyikban.

hát IBM,nekem 1,5éve van egy IBM T40-eske sima 1.5-ös procival bár szemezgettem a 2.3-as 2mb-ossal is,ha jól rémlik,de nagyon drága volt. 2x1gb memó van benne illetve 160gb-os hdd,de valami fantasztikus gépezet.
akksija simán bír 2óra 30 percet. ezt csak azért írom mert van mellette 2db fuji is,de hát pfujj,ha nem tesztelésre lenne,kidobnám mint macskát sza..ni

Ezeke a T400-asok mennyire jók?

:-)

(#1303) Napfénysüti válasza Djroberto (#1302) üzenetére

Eléggé. Lehet némileg gyengébb minőség mint a T40 (olyanhoz még nem volt szerencsém) de így is nagyszerű gép. Én nagyon elégedett vagyok a sajátommal. :K

Més que un club!

(#1304) radamsky válasza xEon1337 (#1301) üzenetére


radamsky
senior tag

van rajta gari:DD 1 év.

akksija mennyit birhat?? 3 orát biztos??

(#1305) Djroberto válasza Napfénysüti (#1303) üzenetére


Djroberto
tag

A t400-as gyengébb minőségű??

most ez komoly?

:-)

(#1306) Gondwana válasza Djroberto (#1298) üzenetére


Gondwana
addikt

TOZ öregapja csak azt üzente, hogy Köszönjük Emese, már először is értettük, a privát üzeneteket sem a mégegyszeri beírás alapján kaptad - szerintem.
(bocsánat, hogy szóltam, ufff!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1307) hcpeter válasza Djroberto (#1305) üzenetére


hcpeter
tag

Szerintem jó minőségű a T400, bár T40-essel még nem volt dolgom. Egyszer, egy x200-ast tudtam megnézni közelebbről, szerintem minőségben olyan mint a T400.
Néztem T400 néhány értékelést, kicsit ki szokták emelni a palmrest műanyag, és hajlékony voltát, én nyomkodtam az enyémen, és nem volt gáz vele. Saját laptopként ez az első, de azért jó néhányat megfogdostam már. Ez built to last:)
Van a youtube egy olyan videó, hogy 35 mérfölddel nekicsapják a falnak, és megmarad.
Egy dolog zavar csak, hogy lecsukott állapotban a teteje mozog (van rés közte), de hát ez van:)

#include <sör>

(#1308) ftb01 válasza _ak_ (#1263) üzenetére


ftb01
tag

Az enyémben (6475VY6) alapból 7200-es HDD van, szerintem változó.

I’ve got the chance I have to try

(#1309) xEon1337 válasza radamsky (#1304) üzenetére


xEon1337
őstag

6 cellás akksival ha nem terheled le teljesen, akkor simán megvan a 3 óra!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1310) Djroberto válasza Gondwana (#1306) üzenetére


Djroberto
tag

Minden ph-s ilyen? Miért bassza annyira a csőrötök az az 1 plussz post?
Nektek kell a szerver gépet bérelni a tárhelyet szolgáltatni? Nem.

de képzeld azután írtak rögtön,és 2db-ot el is adtam az este leforgása alatt.

legalább valaki olyan írna akinek nem 3 illetve 0 hirdetése volt eddig.

Emese. :C

:-)

(#1311) Tim82 válasza Djroberto (#1310) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvető, PH!-s moderátorok által is melegen támogatott udvariasság a szakmai topikokban, hogy apróhirdetést nem itt nyomatunk. Egyszer fel lehet dobni, de nem többször. Szakmai topik, nem hirdetőfelület. Arra van a Hardverapró.

Nem mi találtuk ki, a PH!-lapcsaládon ez egyike az íratlan szabályoknak. Nem besértődnöd kellene, hanem megfogadnod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1312) Djroberto válasza Tim82 (#1311) üzenetére


Djroberto
tag

Az udvariasságot szerintem nem nekem kellene elemezned,nem én förmedtem rá a másikra bunkón,illetve Emese dumával.

Többet nem írok be ide,nehogy meg zavarjon titeket.

Holnapi nap folyamán behirdetem majd hardveraprón,akik éppen csak ezt nézik,és lemaradnak vásárlásról,miután fél áron adom a termékeket,azoktól elnézést kérnék,hogy nem tudtam meg spórolni nekik kb 12-13000ft-ot,vagy még többet.
Köszönhetően 1-2 embernek.

köszönöm

:-)

(#1313) Djroberto válasza hcpeter (#1307) üzenetére


Djroberto
tag

ez a réses dolog nem annyira nyerő.

olyan nem szokott lenni,ha viszed táskában,akkor a kijelzőn rajta marad a por csíkokban a billekről?
ahhoz nem ér hozzá? :R

:-)

(#1314) evone válasza hcpeter (#1307) üzenetére


evone
őstag

Elvileg ez nem normalis, ki kell cserelni mindenkeppen a zsanerjat. Fentebb linkeltem a lenovo forumba irtak.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1315) Dr. Akula válasza Djroberto (#1298) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amit te itt csinálsz az az alapelvekben tiltott reklámtevékenység.

amit tiltunk fórumunkban:
◦szakmai topikokban való hirdetést, saját apróhirdetés, vagy bolt linkelését, vagy bármilyen termék eladásra kínálását.

[ Szerkesztve ]

(#1316) Bordoi


Bordoi
őstag

Djroberto Szakmai topikban ne hirdess légy szíves!

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1317) g.gergo válasza Bordoi (#1316) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv T400 és más TP tulajok!

Egy ThinkPad T400 6474-W66 megvásárlását tervezem. Visszaolvastam vagy 2000 hsz-t, így nagyjából képbe helyeztem magam a TP-ket illetően. Két kérdésem lenne. Olvastam, ill. láttam a Youtube-on is, h a T400 "tocspadja" ill. a billentyűzet műanyagja nyomásra behajlik. Ez erősebb nyomásnak kell kihelyezni a műanyagot, vagy egy egyszerű kézrátételnél is hajlik össze vissza? Ha egy kicsit hajlik erősebb fizikai behatásra, az nem gond, de ha nagyon hajlik/csavarodik akkor az gáz, és elgondolkodtató, ennyi pénzért ne legyen már FS vagy MSI laptop feelingje a embernek. Úgy egyébként a gép patent, egybe van rakva, zanérjai, illesztései nem recseg nem ropog? Köszi :R

(#1318) Napfénysüti válasza g.gergo (#1317) üzenetére

Én ilyen kézrátétellel hajlítást nem vettem észre, mondjuk nem is vagyok Uri Geller fan :DD
Viccet félretéve nekem nem hajlik csak úgy. Tegnap direkt nyomogattam. Erős behatásra az ujjlenyomat olvasónál némileg benyomható. Viszont a billentyűzet elég masszív, nem hulllámzik. Touchpadot mondjuk nem néztem, mostanában ki is van kapcsolva. Trackpoint sokkal jobb. :K

Més que un club!

(#1319) ftb01 válasza g.gergo (#1317) üzenetére


ftb01
tag

Nem vettem észre, hogy hajlana, mondjuk izomból még nem ütögettem :) Touchpad is masszívnak tűnik, bár még csak két hetes a gép.

I’ve got the chance I have to try

(#1320) TOZ válasza g.gergo (#1317) üzenetére


TOZ
addikt

A Milyen notebookot vegyek? topicban pont errol ertekezett a minap egy kollega.

(#1321) g.gergo válasza Napfénysüti (#1318) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ebben a videóban viszont a billentyűzet is hajlik ám.

(#1322) g.gergo


g.gergo
senior tag

Lejárt a szerk.-i idő. Még vmi: A P ill. a T jelzéső Intel C2D CPU-k között mi a különbség? M most láttam, h kiszemeltemben P8400 van.

[ Szerkesztve ]

(#1323) TOZ válasza g.gergo (#1322) üzenetére


TOZ
addikt

Durva egyszerűsítéssel -10W a fogyasztás terén a P-k javára.

(#1324) mv válasza g.gergo (#1317) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv!

Szerintem menj be egy üzletbe, ahol árulnak ilyen csodát és vizsgáld meg magad. Nyomkodd és tapizd meg rendesen és el fogod tudni dönteni, hogy szimpatikus-e vagy nem. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1325) ftb01 válasza g.gergo (#1322) üzenetére


ftb01
tag

Jobb a fogyasztása a P-seké 25W, a T jelzésűeké ha jól tudom 35W. Az intel honlapján van egy jó kis táblázat, meg a spec finder-ben ki is lehet keresni.

I’ve got the chance I have to try

(#1326) g.gergo válasza mv (#1324) üzenetére


g.gergo
senior tag

Így lesz, de azért 1-2 kérdést, azért feltehetek, mielőtt utazok érte 100 km-t?!

[ Szerkesztve ]

(#1327) Napfénysüti válasza g.gergo (#1321) üzenetére

Ha jól látom az 2008 októberi feltöltésű video és akkor ki tudja mennyivel előtte készült. Lehetséges hogy abban még az agyon könnyített tök lyukacsos bill van. Nah arra annyira panaszkodtak hogy cserélte is a Lenovo. De csak azt tudom mondani mint a többiek: próbáld ki élőben.
De ha vasárnapig ráér esküszöm izomból megnyomkodom neked. :D Csak addig nem leszek a kis gépemnél :O

Més que un club!

(#1328) g.gergo válasza Napfénysüti (#1327) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, de nem kell, nehogy beszakadjon a műanyag. :DDD Egyébként ki lesz próbálva mindenképp, de előtte körbejárom a témát, h mit is kell majd jobban szemügyre vennem. Most van egy 17" Dell-em, ott pl. eszembe nem jutott nyomogatni a billentyűzetet. :R

(#1329) Napfénysüti válasza g.gergo (#1328) üzenetére

Fém tálca van a bill alatt azért is olyan merev. :K Nem félek tőle hogy beszakadna :DDD

Més que un club!

(#1330) cqr válasza Napfénysüti (#1327) üzenetére


cqr
aktív tag

A videó nagy valószínűséggel "régi ház + új bill". Március előtt nem volt "új ház".
A lenovo megoldásként a "új ház + új bill-t" választotta, legjobb tudomásom szerint ezzel szereli most is a gyártósorról legördülő t4/500-akat. De mindent leírtam a linkelt hszemben, azt is hogy ki kell próbálni és hogy az Usanotebookban a t500 példa az "új ház + új bill-re".

Neked, mint írtad "régi ház + régi bill"-van ez másképp viselkedik (jobb) mint a jelenleg forgalomba kerülők ("új + új"). (tehát ha újat vesz akkor hiába küldenél neki a tiédről videót, inkább menjen el az usanotebookba, és nyomkodja meg azt a t500 at)

[ Szerkesztve ]

(#1331) Napfénysüti válasza cqr (#1330) üzenetére

Igaz te vagy a szaki etéren, meg már tárgyaltuk is a másik topikban. Amúgy is csak próba után szabad megvenni egy gépet. Lehet ha vasárnap hazaérek szétkapom a gépet és teszek fel róla képeket hogy milyen a váz meg a bill kialakítása.

Més que un club!

(#1332) hcpeter válasza evone (#1314) üzenetére


hcpeter
tag

Helló!

Szóval nem kéne lezárt fedővel résnek lennie? Ajjaj, alig pár napos, és már cseréltessem is a zsanért? Egyáltalán, hol lehet ilyet megérdeklődni? Világgari, ha minden igaz, van valami Lenovo kiemelt szervíz magyarországon, vagy valami elérhetőség?
Illetve, door-to-door a dolog, vagy szokásos, vigyem fel pestre, adjam le, majd 4 hét múlva menjek fel megint én érte?

Köszi!

#include <sör>

(#1333) evone válasza hcpeter (#1332) üzenetére


evone
őstag

Meg kell nézni milyen garid van, én nem tudom. 4 hét? Miről beszélsz? :) Ha nem jon meg rogton az alkatresz, akkor max berendelik es visszamész a géppel később.

Szerintem nem normalis, én a T4x szerian se láttam meg ilyet, se az X szerian. Iszonyat gagyi ez.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1334) Napfénysüti válasza hcpeter (#1332) üzenetére

Megérdeklődheted levélben vagy telefonon is gondolom. Épp most írtam levelet a szerviznek()szerviz@ibm.hu. Bár csalódtam bennük mert a privát mailcímemről írtra már vagy 1,5-2 hete nem válaszolnak. Ezért bevetettem a céges mailcímemet hátha azzal foglalkoznak :DDD
Ha nincs spéci garanciád a gépre akkor amúgy neked kell bevinned. Engem is ez tart vissza egyenlőre.

Més que un club!

(#1335) TOZ válasza hcpeter (#1332) üzenetére


TOZ
addikt

Központi szerviz eléhetőségei
(talán aki teheti a faq-ba berakhatná a topic elején...)

A warranty lookup oldalon meg tudod nézni, hogy carry-in vagy on-site-repair a garanciád. (Előbbi esetben neked kell a szervízbe elvinned, utóbbi esetben ők jönnek érte, és ha megoldható helyszínen javítanak.)

(#1336) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#1334) üzenetére

Természetsen a címet mérgemben elírtam :W
szerviz@hu.ibm.com a helyes. :K

Ha erre se válaszolnak akkor marad a telefon.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1337) hcpeter válasza Napfénysüti (#1336) üzenetére


hcpeter
tag

Szia!

Szerencsére nekem ilyen three years warranty van: "...and is entitled to mail-in or carry-in repair service." Ha jól értem, akkor jönnek, mennek érte:)
Viszont az milyen dolog már, hogy 2012 febr 6-ig él a dolog? Én most vettem augusztusban, de februári gyártás. Vagy a gyártástól számít, nem a vételtől? Bár ezt kétlem...

Köszi a címet, megpróbálok írni, meg hívom is Őket:)

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#1338) TOZ válasza hcpeter (#1337) üzenetére


TOZ
addikt

Sajnos rosszul ertelmezed:
"Beszállításos vagy postázásos szolgáltatás esetén a termék javítására vagy cseréjére egy kijelölt szervizközpontban kerül sor, ahova az eljuttatást vagy elszállítást Ön szervezi meg. A meghibásodott terméket megfelelően csomagolva a Szervizszolgáltató utasításai szerint Önnek kell elszállítania vagy postára adnia (előre fizetve, hacsak más utasítást nem kapott) a megjelölt helyre. Miután a termék javítása vagy cseréje megtörtént, Ön átveheti azt. Amennyiben a termék átvétele nem történik meg, úgy az Ön Szervizszolgáltatója saját belátása szerint rendelkezhet a termékkel. Postázásos szolgáltatás esetén a terméket a Lenovo saját költségén juttatják vissza a Önhöz, hacsak az Ön Szervizszolgáltatója másképpen nem rendelkezik." - angol terminologiaval ezt hivjak carry-in or mail-in warrantynek

Az on-site lenne, amit te szeretnel:
"Helyszíni szolgáltatás esetén az Ön Szervizszolgáltatója vagy megjavítja, vagy kicseréli a meghibásodott terméket a helyszínen. A termék szét- és összeszereléséhez megfelelő munkateret Önnek kell biztosítania. Egyes termékek esetében bizonyos javításokhoz szükség lehet arra, hogy az Ön Szervizszolgáltatója a terméket elküldje egy kijelölt szervizközpontba."

forrás

Ha nem "kezalol" vetted a gepet, hanem szamlaval rendes garancia jeggyel (amely ugyan nem kell a garancia ervenyistesehez) akkor az ott szereplo vasarlasi datum lesz a garancia ido kezdete. (mintha a regi topicban errol lett is volna info - talan Bobmastertol)

[ Szerkesztve ]

(#1339) Viktor X válasza hcpeter (#1332) üzenetére


Viktor X
tag

Az a kis rés lezárt fedővel elég gáz, de szerintem alapból van a T400-nál. Legalábbis nekem a mostaninál is van és annál is volt amit először vettem és kicseréltek.

(#1340) evone válasza Viktor X (#1339) üzenetére


evone
őstag

Akkor viszont a Lenovo atveri az embereket, mindenhol azt reklamozzak hogy oda nem fog becsuszni semmi, aztan ott egy bazinagy rés...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1341) hcpeter válasza TOZ (#1338) üzenetére


hcpeter
tag

Elég rosszul értelmeztem akkor:(
Felhívtam a Lenovot, és azt mondták, hogy a legközelebbi parnter szervív székesfehérvár (Albacomp). Nem nagyon akarom hozzájuk vinni, úgy látszik pest lesz belőle...
Amúgy nem kaptam számlát (amit eléggé furcsállok), usanotebook-tól vettem, posta hozta.

#include <sör>

(#1342) Viktor X válasza evone (#1340) üzenetére


Viktor X
tag

Hát egy bankkártya vagy egy vékonyabb 30cm-s vonalzó simán becsúszna még akkor is ha nem lötyögne hanem teljesen fix-re zárna. Mikor megvettem tökéletes gépet akartam, de ennek már legalább nem nyikorog a burkolata ha hozzáérek... :(

(#1343) hcpeter válasza Viktor X (#1342) üzenetére


hcpeter
tag

Én is így voltam vele, hogy legyen jó. Az a fura, hogy más részén pedig teljesen meg vagyok elégedve. Egyébként ahogy néztem billenytűzet nem nyomja a monitort, csak a pöcökegér teteje ér hozzá kicsit.
Van valami esély, hogy javítsák ezt? Ha minden T400nál fennáll, mit tudnak csinálni vele?

#include <sör>

(#1344) evone válasza Viktor X (#1342) üzenetére


evone
őstag

Nekem siman befér a személyim, ha elengedtem szinte becsuszik magatol. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1345) Viktor X válasza hcpeter (#1343) üzenetére


Viktor X
tag

Nem tudom mit tudnak vele kezdeni, ha tudod nélkülözni a gépet akkor meg lehet próbálni, hátha, de szerintem ez ilyen. Az én javításom annyi hogy vettem egy egyszerű tokot amibe beleteszem a gépet és azzal együtt teszem a notebook hátizsákba, így nem csúszik be, és még véletlenül sem karcolja össze kívülről sem semmi szállítás közben.

(#1346) evone válasza Viktor X (#1342) üzenetére


evone
őstag

Nekem siman befér a személyim, ha elengedtem szinte becsuszik magatol. :)

De ez sem zavarna, ha nem lenne kibaszott szarul osszerakva, es nem adna ki olyan hangot mint valami gagyi kinai 100 forintos rádió. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1347) hcpeter válasza Viktor X (#1345) üzenetére


hcpeter
tag

Nekem is tokban van:)
Amúgy szerintem nem okoz problémát, hacsak nem csúszik bele valami. Csak bosszant a dolog, hogy az egyébként példásan összerakott gép (palmrestet szétnyomkodtam, nem hajlik, billenytűzet se) van egy ilyen "lötyögés". Na holnap rákérdezek a szervízben, hogy mit tudnak vele kezdeni, azért, hogy nézegessék.Remélem azt mondják: hozd csak be, pikkpakk megcsináljuk.:)

#include <sör>

(#1348) evone válasza hcpeter (#1347) üzenetére


evone
őstag

Azzal nincs itt se gond, de a kijelzo peldatlanul fosul van osszerakva.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1349) Viktor X válasza evone (#1346) üzenetére


Viktor X
tag

Igen, azon én is kibuktam mikor kicsomagolom és azt nézem, hogy tuti nem valami Acer-t kaptam véletlen, mert ez nyikorog ahogy hozzáérek. De azt gyorsan ki is cseréltettem és amit kaptam helyette az legalább rendesen össze van rakva. Mindenesetre ha nem kellene annyira az átkapcsolható vga akkor a HP EliteBook 6930p-t veszem meg, ami kb ugyan ezt tudja csak anyaghasználatban és összeszerelésben jóval jobb ennél. Lehet mondogatni, hogy ez Thinkpad, és a HP meg sehol nincs hozzá, de a mostani T400-am gagyibb mint a HP NX 6325 amit 3 évesen lecseréltem.

szerk:

A másik gondom meg az aksi (Panasonic) amit ha 5-6 napig nem használok akkor szépen visszamerül 92%-ra, ami elég érdekes, mindenesetre kíváncsi vagyok meddig bírja, mert félek hamar cserélhetem

[ Szerkesztve ]

(#1350) charg


charg
tag

Hali!

Leellenőriztem egy T500as gépet a neten. Az adatai alapján 3 év gari van rá. A Location-nél 'Germany' volt. Ettől még a gari ugyanúgy él Magyarországon is?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.