Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) rage00 válasza evone (#1346) üzenetére


rage00
csendes tag

Nekem a T61-esem kijelzője nem zár rendesen, ettől a monitorján szépen rajta mosolyog 5-6 csík a gombok élétől sőt még a pöcök egér szabályos kör alakja is rajta van. Ezenkívül ha a kijelzőt a bal alsó sarka körül megnyomkodom olyan hangot ad ki mint a rosszul illeszt parketta mikor rálépnek. Utóbbit meg is említettem a központi szervizben mikor javítatás miatt be kellett vinni a gépet, a srác aki bevette azt mondta megnézik de nem tud semmit ígérni-hát nem is lett jobb azóta sem-.

(#1352) evone válasza rage00 (#1351) üzenetére


evone
őstag

Akkor feleslegesen viszem be ugy latom. Akkor egyszeruen legkozelebb nem ezt a markat kell valasztanom es minden oke lesz. :) Dell e4300 jo valasztasnak tunik.

Nekem azt mondtak kicserelik az egész fedelet, de nem tudom mit kéne csinalni hogy olyan legyen mint mikor megvettem, egy rossz acer se ad ki ilyen hangot.... fenyegetozzunk talán?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1353) rage00 válasza evone (#1352) üzenetére


rage00
csendes tag

következő notim szerintem nekem sem thinkpad lesz bár azért annyira nem bánom hogy 1 éve ezt vettem,de ami tény a monitort eléggé "pocsékul" rakták össze.

hcpeter: én hétvége előtt(péntek vagy csütörtök) vittem be a notim garanciába javitatni(egy memoriát meg alaplapot cseréltek benne) és már következő héten szerdán készen is volt,szóval nem kell 4 hetet várni rá:)

szerk.:
Nekem egy szóval meg sem említette hogy kicserélik a fedelet, annyit mondott a srác hogy megpróbálják valahogy megszüntetni a nyikorgást(tesznek oda vmit) de hozzá tette azt is, hogy ott mennek a vezetékek ezért nem biztos hogy tudnak vele bármit is kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#1354) hcpeter válasza rage00 (#1353) üzenetére


hcpeter
tag

Csak a rossz tapasztalat beszél belőlem:)
Nekem eddig bejött, kijelzővel nincs baj.

#include <sör>

(#1355) evone válasza rage00 (#1353) üzenetére


evone
őstag

Ennyi van nekem is, a gep resze jo, de a kijelzo egy fos.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1356) Mészike válasza g.gergo (#1317) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem pont ez a típus van! :)
Nincs gondom vele. Leszámítva, hogy egyelőre nem megy benne WWAN kártya.

(#1357) Dr. Akula válasza g.gergo (#1317) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ahogy mások már említették a T400-nál volt egy gagyizási kísérlet a billentyűvel, amit vásárlói nemtetszésre le is állítottak. Alapból a TP-k billentyűzete fényévekkel jobb mint bármelyik konzumer gépé- Volt pár acerem, na azoknál valóban horpadt az egész 1 gombnyomásra, és nem is kellett erőlködni hozzá, csak rendesen használni.

(#1358) g.gergo válasza Dr. Akula (#1357) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ahogy látom kezdenek "elkínaisodni" a TP-k. Jó látom? :F

(#1359) cqr válasza charg (#1350) üzenetére


cqr
aktív tag

Elméletileg:
A lenovo iws (international world service) bizonyos modellekre (type a lényeg pl.: 2082) bizonyos országokban érvényes. Ide beírod az adott type-ot majd continue.

Érdemes viszont megjegyezni, hogy ezek a listák gyakran nem up-to-date-ek, és az esetek egy részében elég logikátlanok, és egy-egy lenovo warranty documentummal sem feltétlenül konzisztensek. Viszont hivatalosan ez vonatkozik a világgaranciára. Egy blog amit érdemes olvasgatni, és itt egy forumtéma, (ezeken felül is rákereshetsz még itt.

Tehát lehet látni olyan hozzászólásokat, hogy nem fogadta el a szervíz azt a thinkpadot ami az adott ország-listán nem volt rajta.
De ma felhívtam a lenovo (mo-i) szervizét, és ott a szervizes gyakorlatilag "nem is hallott" erről. És miután megadtam neki egy laptop type+serialt ami nem támogatott az iws lista szerint mo.-on annyit mondott hogy erre érvényes a garancia (meglehet hogy épp ez alapján) és hogy nincs rajta a tiltó listán, tehát garanciálisnak tekintik.

De "élőben" még nem "próbáltam ki" (nem volt szervízben ilyen gépem), így nem tudom biztosra mondani. A forumon gyakran kelnek el ilyen gépek, és nem tudok olyanról hogy a szervíz nem fogadta el, de ez nem jelenti azt hogy nem is történt ilyen.

Tehát megkérdezheted a szervízt, és a többi rajtad áll. (megelégszel-e azzal ha azt mondja "szóban" egy szervízben dolgozó: igen, garanciális a géped mo-on (persze ha ezt mondja.. : )

[ Szerkesztve ]

(#1360) cqr válasza cqr (#1359) üzenetére


cqr
aktív tag

kiegészítés:

A hszem második fele természetesen arra vonatkozik ha a kinézett notid esetén "hungary" nem szerepel az iws listben.

Ha szerepel akkor (noha a blog hszei szerint volt rá példa hogy lekerült támogatott ország (megerősíteni nem tudom, azért durva lenne )) mo-on is garanciálisnak kell lennie (a szervíz felhívása lehet ekkor sem árt).

Ha nem szerepel : előző hszem második fele.

(#1361) Napfénysüti válasza Viktor X (#1349) üzenetére

Az én akksim is merül lassan ha nem használom. 1-2 naponta ugyanennyi % simán lemegy. :F
Mondjuk én előbb utóbb akarok szerezni egy 9 cellásat hozzá.

Més que un club!

(#1362) ftb01


ftb01
tag

Azt honnan lehet tudni, vagy megnézni, hogy milyen bill van a gépben? 6775 Type- van nekem. Eddig oké minden, fölraktam a win7-et, elég jó kombó a T400al :)

I’ve got the chance I have to try

(#1363) Napfénysüti válasza ftb01 (#1362) üzenetére

Ha megnézed a bill FRU számát akkor ki tudod keresni a T400-hoz tartozó táblázatból.[link]
Win7+T400 tényleg jó kombó. 64 bitest tettél fel?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1364) ftb01 válasza Napfénysüti (#1363) üzenetére


ftb01
tag

Rendben, köszi megénzem. Nem sima 32 bitest, az RC-t, nekem elég amire kell, meg majd upgrade-elek, vista ultimate-ről.Rendeltem bele plusz 2 giga ramot kiváncsi vagyok mit hoz ki belőle :)

I’ve got the chance I have to try

(#1365) Napfénysüti válasza ftb01 (#1364) üzenetére

Pont a plusz 2 giga miatt kellen 64 bites. Nekem is 32-es volt amikor még 2Gb ram volt a gépben. De bővítettem 4 Gb-ra és ugye a 32 bites Windowsok csak 3 gigát tudnak kezelni. Szóval ha mind a 4-et ki akarod használni akkor sajna kelleni fog a 64 bites Win7.

Més que un club!

(#1366) Sipi válasza Napfénysüti (#1361) üzenetére


Sipi
addikt

Elég sokszor ki lett már tárgyalva a Li-ion akkuk működése. Ez teljesen természetes folyamat, nem pedig a Lenovo által szétvert ThinkPadek újabb negatívuma, ami miatt nem érdemes megvenni. :U

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1367) Napfénysüti válasza Sipi (#1366) üzenetére

Nem is azért írtam. :) De ha hálózatra van dugva akkor is normális ez?

Més que un club!

(#1368) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Van nekem egy SL400-asom. ahhoz kellene nekem egy HDD keret.
ötlet hogy honnan tudnék olyat szerezni?

(#1369) Napfénysüti válasza jubilleum (#1368) üzenetére

Hardverapró, Vatera, Expressz és végső esetben Ebay (mondjuk itt sokmindent jó áron lehet szerezni). :K

Més que un club!

(#1370) Sipi válasza Napfénysüti (#1367) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, de ez is ki lett tárgyalva. :) A Li-ionos akkuk a feltöltés utáni pillanatban, ha leállítod a töltést, már veszítenek is belőle. Minél jobban fel van töltve, annál jobban - 100-ról 99-re percek alatt visszaesik. Ehhez jön még (mint nemrég megtudtam, köszönet érte nemtomki fórumtársnak!), hogy az ACPI bekapcsológomb is mindig felvesz valamennyi áramot.

Azt ugyancsak tudjuk (pl. a topikból :P ), hogy az akkut nem érdemes 100-ról és 100-ig tölteni, érdemes pl. 83% alatti szintnél indítani a töltést, és 98%-nál leállítani. Ilyen beállításnál pedig hiába teszed hálózatra, amíg 83% alá nem süllyed, nem kezdi tölteni.

(Oké, hogy nem azért mondtad, csak mostanában egyre több fikázó hsz jelenik meg, és időnként olyan dolgokat is fikáznak, ami egyébként feature. Pl. a fedél nem zár hézagmentesen - bár nem tudom, az aktuális példában pontosan hogy néz ki a szitu, de úgy tudom, a ThinkPadek nem is zárnak így. Az új modellekben a fedél enyhén hajlított, mert így jóval nagyobb terhelést, ütést bír ki anélkül, hogy a billentyűzethez nyomódna, és sérülne a TFT. A szélső perem úgyis megakadályozza, hogy papírlap csússzon a két rész közé. Ugyanez a rugalmas, ütést elnyelő burkolattal, ami az Acerek minőségét idézi, mert ahelyett, hogy jó kemény, vastag lenne, ami pöckölésre elreped, egy erős, rugalmas ötvözetet használnak, ami körbeveszi a majdnem teljes egészében fémvázban ücsörgő géptestet. Meg még a többi.)

Sipi

[ Szerkesztve ]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1371) Viktor X válasza Sipi (#1366) üzenetére


Viktor X
tag

A lassú merülés az lehet, hogy természetes, de az 5-6 nap alatti 92% az nem éppen az. Nekem ez a negyedik gépem és 1 hét után 98-99%-nál nem szoktak jobban visszamerülni még sokéves korukban sem, valamint 2-3 évesen sem vesztettek jelentősen az üzemidejükből. Ez az aksi 2 hónapos 10 töltés után 57,02Wh helyett van 50,16Wh. Van egy 12 cellás kiegészítő aksim ami ~4 hónapja nem volt használva, megnéztem 89%-on áll.

(#1372) Napfénysüti válasza Sipi (#1370) üzenetére

Igen olvasgattam az akkumulátoros dolgokat. Pont amiatt úgy is van nálam beállítva hogy 60%-tól töltsön csak.
Fikázódni meg aztán pláne nem akarok, nagyon elégedett vagyok a géppel, öröm minden vele eltöltött perc. Asszony szerint néha kicsit túlzásba is viszem. :DDD Másnak is bátran merem ajánlani a TP-ket. Cégnél is csak ilyen gépek vannak. :)

Més que un club!

(#1373) yanna válasza Napfénysüti (#1363) üzenetére


yanna
őstag

:F Az FRU szám hol található ? :U

(#1374) ftb01 válasza Napfénysüti (#1365) üzenetére


ftb01
tag

Persze, tudom kipróbálom mindenképpen. Csak nem akarok fölöslegesen telepítgetni, mondjuk ez munkám is :) így is 2 nap volt mire mindent összehoztam ahogy szerettem volna. Jó kis gép az biztos :) nem is volt olcsó...

I’ve got the chance I have to try

(#1375) yanna


yanna
őstag

Lenovo, vagy más memóriával bővít(ett)etek?

(#1376) hcpeter válasza Sipi (#1370) üzenetére


hcpeter
tag

Részemről szó sincs fikázásról:) Ha a fedél hézaga feature, és nem bug, akkor rendben van a dolog, Nekem semmi más gondom nincs vele szerencsére. Mint mondtam, mind a palmrest, és a billenytyűzet atomstabil. Mellesleg nagyon meg vagyok elégedve vele. Csak ha már ennyi pénzt kiadtam, tudatosan úgy, hogy most 3 évig ez lesz, akkor szeretném, hogy a maximumot nyújtsa:)

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#1377) Napfénysüti válasza yanna (#1373) üzenetére

A billentyűzet alján ott kellene lennie. De a warranty lookup-os oldalon is valahol elő lehet hozni azt hogy gyárilag milyen FRU-s alkatrészek vannak a gépbe, csak ezt ha használtan vetted akkor persze variálhatták. De mivel nem nehéz kiszedni a billt így kb 5 perces munkával könnyen megnézheted. :K

Az én gépembe speciel egy X300-ból került át memória. De amúgy Samsung. Ahogy már korábban írták bővítheted nyugodtan akármlyeik márkával de ha teheted a helyszínen próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1378) Viktor X válasza yanna (#1375) üzenetére


Viktor X
tag

Nekem Kingston (KVR1066D3S7/2G) tökéletesen megy a T400-ban.

(#1379) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#1377) üzenetére

Megint elírtam, persze X301-ből. :W

Més que un club!

(#1380) yanna válasza Napfénysüti (#1377) üzenetére


yanna
őstag

A warranty lookup-os oldalra gondoltam én is, rémlik is mintha már találkoztam volna vele (nem 100 %), de most sehogy sem találom. A megbontást egyenlőre halasztom a valamikori memória bővítésig.

Köszi az infót!

(#1381) Napfénysüti válasza yanna (#1380) üzenetére

Na ezt most találtam csak de hasznos lehet: [link]

Més que un club!

(#1382) Napfénysüti válasza yanna (#1380) üzenetére

Itt az oldal: [link]
Fogod és beírod a te Type és Serial számod majd utána lesz egy ilyen pont: iew parts lookup results for this system

Na itt írja ki hogy a te konkrét gépedben mik vannak. :K

Més que un club!

(#1383) Shadowfax válasza yanna (#1380) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az 1. hszben benne van:

*Hol nézhetem meg, hogy gyárilag milyen alkatrészek kerültek be a gépembe?
Parts lookup

(#1384) yanna válasza Napfénysüti (#1382) üzenetére


yanna
őstag

Igen, erre gondoltam. :R

(#1385) yanna válasza Shadowfax (#1383) üzenetére


yanna
őstag

Valóban, de ez is kiment a fejemből... :W

(#1386) evone válasza Sipi (#1370) üzenetére


evone
őstag

http://www.youtube.com/watch?v=xyec4l4jzu0

http://www.youtube.com/watch?v=KFQ814Rehh4

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1387) g.gergo válasza evone (#1386) üzenetére


g.gergo
senior tag

:DDD Mondom, kezdenek elkínaisodni a TP-k. Ez lesz sajnos a Volvo sorsa is. :(((

(#1388) evone válasza g.gergo (#1387) üzenetére


evone
őstag

Naaaa, neee, ott azért még nem tartunk. :D ( marmint volvo ugyileg )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1389) g.gergo válasza evone (#1388) üzenetére


g.gergo
senior tag

Sajnos, deee. Mint tudod, kínaiké lett a Volvo, és nem adok sokat nekik, kezdenek majd olyan szgk-t gyártani, h öröm lesz majd nézni. Nem tudom szebben leírni, olyan KÍNAI lesz, minőségben is. :((

[ Szerkesztve ]

(#1390) evone válasza g.gergo (#1389) üzenetére


evone
őstag

Nemtudtam. Majd kiderul. :\

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1391) Dottore válasza Sipi (#1370) üzenetére


Dottore
addikt

Egyrészt egyet tudok érteni Sipi véleményével miszerint kissé túl van reagálva, illetve félreértve a Thinkpad negatív minőségével kapcsolatos hozzászólások egy része. Másrészt azoknak is igazat tudok adni akik nem nem így látják ezt, de szokás szerint az igazság ismét csak valahol középen lesz.

Amikor anno megláttam életem első IBM laptopját (T42) abban a pillanatban éreztem, hogy ha én laptopot tervezhetnék magamnak, akkor az gyakorlatilag teljesen megegyezne ezzel.

Viszont el kell ismernem, hogy ha a régi T4x sorozatnál alkalmazott mások által hibának vélt műszaki megoldások (hajlított fedél, nem merev, törhető műanyagok alkalmazása) szándékos körültekintő és logikus tervezés eredménye (márpedig az), akkor a T60, T61, T400, stb modellek esetében semmi nem indokolja, hogy mindez még nyekeregjen is, vagy ott ahol régebben csavarok voltak most egymásba kapaszkodó műanyag lapocskák tartják az illesztéseket. Természetesen ide tartozik a gyengébb anyagból készített Palmrest, a puhább billentyűzet, a pontatlanabb illesztések stb. Ezeket a megoldásokat már nem látom technikailag logikusnak, sőt kifejezetten egy nagy cég azon törekvésének tartom, hogy egy bizonyos termékből miképpen tudnak még olcsóbb alapanyagokból az előző széria legendájára alapozva minél nagyobb profitot kipréselni.

A Lenovo mellett szól viszont, hogy ennek ellenére figyelnek a visszajelzésekre és orvosolják a felhasználók véleménye alapján azokat.

Remélem ez továbbra is így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1392) evone válasza Dottore (#1391) üzenetére


evone
őstag

Amiket felsoroltal, egyik sem zavar, csak nem tetszik hogy anelkul hogy rongáltam volna a gépem, egyszer csak elkezdett nyekeregni mint egy gagyi nemtudommi. A szervizben meg sokak tapasztaltak, koztuk enis, hogy csak annyit mondanak hogy "semmit se garantalhatok". Ez milyen hozzaallas mar?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1393) cqr válasza Dottore (#1391) üzenetére


cqr
aktív tag

egy nagy cég azon törekvésének tartom, hogy egy bizonyos termékből miképpen tudnak még olcsóbb alapanyagokból az előző széria legendájára alapozva minél nagyobb profitot kipréselni.

Amikor a lenovo megvette az üzletágat az talán még "sejthető" is volt (vagy nem..), hogy majd ki-ki fognak venni a névből egy kis "profitot", de ezt szvsz ezt helyenként ügyesebben kellett vona csinálniuk.. (még az összeszerelés, meg az rc súlycsökkentése.. de amit a billel csináltak, meg az iws értelmezése..)

A Lenovo mellett szól viszont, hogy ennek ellenére figyelnek a visszajelzésekre és orvosolják a felhasználók véleménye alapján azokat.

Hát a Lenovot lehet dicsérni is meg nem is, viszont maga a "community" szerintem az egyik (ha nem a) legjobb.
(community forumokon minden probléma feljön, nagyon sok hozzászólás, utánajáró jól felkészült fórumozók..)

[ Szerkesztve ]

(#1394) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Windows 7 alatt, a system updatetel le lehet tölteni a drivereket?

[ Szerkesztve ]

(#1395) charg


charg
tag

Hali!

Kis segítségre lenne szükségem.
Most vettem itt a fórumon egy T500 at dokkolóval.

Jórészt dokkolóról fog menni a gép. Ilyenkor nem árt az aksinak hogy folyamatosan töltve van?

(#1396) atesss


atesss
addikt

Egy X200-ba szerintetek milyen procit lehetne max. belerakni majd ?
Működhetne benne egy négymagos ?

Penryn procik:
[link]

(#1397) Tim82 válasza atesss (#1396) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izé, most jósolnunk az Intel roadmap alapján? :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1398) _ak_ válasza SG3rg0 (#1394) üzenetére


_ak_
addikt

Működik a system update, de a vistás cuccokat telepíti, amik vagy működnek, vagy nem.

charg: a lenovos power managerben ilyenkor nem lehet állítani a töltési stratégiát?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1399) TOZ válasza _ak_ (#1398) üzenetére


TOZ
addikt

Mikor a T61-re probakent (a jatszos HDDre) felraktam a win7et a SU-val inteztettem a tovabbiakat. Igy tunik megy minden. (hozzatartozik, h nem keveset bootolo azt az OS-t, valahogy mindig az Ubuntu sikerul ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1400) charg válasza _ak_ (#1398) üzenetére


charg
tag

Ja, csak most találtam meg a Power Managert.
Annyit lehet állítani hogy fullra töltse mindíg, Vagy pedig ám bízza a dolgot és figyelmeztet ha tölteni kell.

Akkor ezek szerint benne hagyhatom a gépben az aksit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.