Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Dáin


Dáin
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt. de a fórumot már vagy 2 éve rendszeresen olvasom. Sikerült vennem egy használt T43-ast (18714AG) az előző tulaj mindent legyalult a winchesterről sajna, így kezdtem előlről az újratelepítést.

Az XPsp2 után frissítettem a BIOS-t sikeresen 1.17 ről 1.29-re. Ezzel kellett kezdeni ugyebár.
Az Embedded Controll Program frissítése viszont sajnos nem sikerült 1.03-ról 1.05-re, indítás után belefagy az egész a frissítés közben, csak az akkueltávolítás segített a resethez. (kipróbáltam 1.04-re is hátha lépésenként menni fog de sajna nem)
Mivel nem szeretném kicsinálni szegénykét (amúgy marhára elégedett vagyok vele eddig legalábbis)

Valaki el tudná regélni, mit rontottam el, illetve mit kell tennem hogy felmenjen a frissítés, illetve van-e értelme kockáztatnom vagy hagyjam a ECP frissítését és lépjek tovább a listán a következő pontra?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#202) Scalpel válasza szki (#200) üzenetére


Scalpel
senior tag

Szerintem tud az még ennél is magasabb felbontást is (S3 Virge 4MB VRAM tudta a 1280*960-at ha jól emlékszem, igaz ekkor már gyakorlatilag nem volt használható kép, de ment, a Radeon 7500 a Virge-hez képest olyan mint a kispolák mellett egy Corvette). Omega driver nem rossz választás, és elméletben működnie kellene a vistás verziónak is... tudtommal már dolgoznak egyébként a Win 7-es verzión is. De az ATi honlapján is találsz megfelelő drivert ha az Omega nem megy.

(#203) N.GÁBOR válasza szki (#200) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Szia

Biztos, hogy tud a sima xga felbontásnál nagyobbat, ugyanis a T23-as gépemben lévő (ami ugyebár kb 3 évvel idősebb a t42-ődnél) 16mb-os supersavage tudja az 1600*1200. EZt még nem próbáltam, de az 1280*1024-et már igen.
Szóval nem lesz gond, csak bátran hajtsd meg.:)

Üdv

May the force be with you!

(#204) szki válasza N.GÁBOR (#203) üzenetére


szki
őstag

Scalpel és N.GÁBOR!
Kösz a válaszokat! A Win7 beépített driverrel nem akart összejönni, hogy a VGA kimeneten megjelenjen a képernyő. ATI honlapján nem találtam megfelelő drivert.
De feltetettem a beta Omega drivert a Mobilty Radeon 7500 Vista Driver honlapról.

Így már megjelenik a kép a VGA kiementen és a TV-re D-Sub-bal átvittem. Nem lehet a natív 1360x768-as felbontást beállítani (de a vga akár tud 2536x.... felbontást). De 1280x768-at igen, ha csak a tévén van a kép. Ha a laptopon és tévén is van kép, akkor csak a klónozás működik, azaz 1024x768 lehetséges mindkét képernyőn.

Még az MPC-HC-vel nem próbáltam, de a Win7 beépített Media Playere a 700 MB-ba kódolt divx/xvid filmeket jó minőségben lejátsza kb 50-60% proci terhelés mellett.

Dáin: Én is tegnap frissítettem biost T42. De T42-höz Embedded Controll Programra 1.04-es verziót találtam legfrisebbnek,és ahhoz nem kellett nyúlnom.
CD-ről próbáltad? Nem volt esetleg USB-s eszköz csatlakoztatva (pl pendrive)?
A change log szerint ez a helyzet

(#205) Scalpel válasza szki (#204) üzenetére


Scalpel
senior tag

Pedig Win 7-ben én elég jól tudom beállítani mire mi menjen. Jobb gomb az asztalon --> screen resolution és ott lehet bűvészkedni melyik oldalt legyen a külső kijelző, meg ilyesmi.
Egyébként a Fn+F7-re is elő kellene jönnie a négy lehetőségnek.
Hogy az 136x*768 felbontást miért nem ismeri, az nekem rejtély...

Egy kérdés azért felmerült bennem, vajon a Radeon 7500 támogatja-e a több kijelző párhuzomos eltérő meghajtását. E szerint igen.

Szerk.: megnéztem én is az AMD/ATi honlapot, és valóban megszüntették a 7500 támogatását... no comment.

[ Szerkesztve ]

(#206) szki válasza Scalpel (#205) üzenetére


szki
őstag

Kösz a választ!
Nem tudom alapértelmezett Win7 (RC) driverrel nekem miért nem jött össze a több képernyő. A lényeg, hogy működik Omegával.

(#207) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Sziasztok!
Decemberben jár le a T60-am garija, az lenne a kérdésem, hogy garikiterjesztést lehetne e rá venni, vagy arról már lecsúsztam? :O

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#208) boost


boost
addikt

Sziasztok,
szerintetek megéri az X60 helyett X61-et venni, közel kétszeres memóriával, két év garival, 2giga ram helyett 4 giga rammal, 80gb vinyó helyett 160Gb vinyóval de 90.000 helyett 150.000-ért hétvégi második gépnek?

Elöbbi Core Duo, utóbbi Core 2 Duo, tehát 64 bites, és X60ra három hónap gari van.

[ Szerkesztve ]

(#209) SNor válasza adnoctum18 (#207) üzenetére


SNor
tag

Ha Magyarországon vetted, akkor a három évet max 4-ig kiterjesztheted. Nem késtél le róla!

(#210) 4d válasza Shadowfax (#187) üzenetére


4d
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket, tegnap este teljesen érthetetlen okból 10. próbálkozásra elfogadta a kiírt recovery lemezeket.. :U :R

(#211) adnoctum18 válasza SNor (#209) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszi!:)
Laptopinfos cucc különben, de a garinál Magyarországot jelzi ki, úgyhogy jó lesz.
Mi ennek a garikiterjesztés menete? Remélem nem kell személyesen bemennem hozzá az infoparkba... tudna valaki erről egy kis beszálmolót adni?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#212) boost


boost
addikt

X61 Wifi esetében mit jelent, hogy n-disabled ? n-es hálózatom van, akkor nem tudom használni, csak g-s sebességgel?

(#213) evone válasza boost (#212) üzenetére


evone
őstag

Vagy nem is tudsz ra igy csatlakozni hogyha ONLY-N.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#214) yanna válasza adnoctum18 (#211) üzenetére


yanna
őstag

Hi!

Megveszed vhol a gari kiterjesztést (én 1 nem látszós, feltépős, pin-kód közlő szerű, "papír CD tokot" kaptam). Az ebben leírtak alapján beírod a neten a kódot, típust, szériaszámot, meg ezt-azt, elküldöd és asszem max. 4 munkanapon belül elvégzik az adminisztrációt, majd e-mailban értesítenek, hogy -remélhetőleg- minden O.K.

(Nekem hibakóddal jött vissza, mert az ő nyilvántartásuk szerint más volt a gari kezdete, mint a gépem vásárlásának időpontja. Jótállási jegy fotóját elküldtem és kb. 1 hét múlva jött az e-mail, hogy most már rendben.)

(#215) yanna


yanna
őstag

:C Jó ötlet volt a totyik összevonás! :C

(#216) N.GÁBOR válasza adnoctum18 (#211) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

adnoctum18 Azért szerintem gondold meg a gaer kiterjesztést, mert ugyan nagyon jó dolog de elég költséges. Pont egy T60-ra vonatkozóan érdeklődtem az usanotebbooknál, a kiterjesztés anyagi vonzatairól és hát nem olcsó. A "sima kiterjesztés" 25 ezer+ áfa, a helyszíni pedig 30+áfa. Ezeket az árakat 200HUF\USD árfolyamig tudják garantálni.

Üdv

May the force be with you!

(#217) N.GÁBOR válasza boost (#208) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

szgergely Testvérem egyik barátja egy X60-at nyúz már pár éve. Ő abszolút munkaeszközként tekint a gépre, így tesóm elmondása szerint már előfordult, hogy a kocsi ajtajában lévő kis "fiókhoz" vágta be a kulcsokkal együtt stb. Az intenzív és kegyetlen használat ellenére, úgy tudom, köszöni jól van:)

Ez alapján az X60 tökéletes választásnak tűnik, azonban a tesztekben olvastam olyat, hogy az X60 néha-néha melegedési gondokkal küzd, amit az X61-ben már orvosoltak.

Mivel egy laptop általában hosszú távú befektetés, ezért ha elsődleges gépnek venném, és az anyagiak nem szabnának gátat akkor szinte biztos, hogy X61.

De ha a 150-et már nagyon megérzed és tényleg csak "hétvégi gép" akkor megfontolandó.

Hát a kérdést nyitva hagytam, de nem tisztem dönteni :)

Üdv Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#218) TOZ válasza N.GÁBOR (#216) üzenetére


TOZ
addikt

Naja... raadasul ezek a gepek nem is azok az "elromlos" fajtak. Es ha megis, ennyibol eleg sok minden mar meg lehet reparalni rajtuk garin kivul is (talan).

(#219) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Lassan-lassan már úgy érzem, hogy elhatározom magam egy T60 vásárlására, de mikor T400-at meglát az ember 150ért akkor mindig elbizonytalanodik.

Itt PH-n láttam, tegnap került fel, biztosan nektek is szemet szúrt. Sajnos én elég gyanakvó típus vagyok és nem szeretem a bizonytalan előéletű gépeket, de szerintetek ha a "warranty look up" szerint minden oké, attól még lehet a gép "mismásolt"?

vagy mi a fene indokolhatja ezeket a szemtelenül olcsó árakat:)

Üdv Gábor

May the force be with you!

(#220) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Nah, meg 12ezerért új gyári 9 cellás aksi T60-ba. Azt hiszem kalapot emelek ezen árak előtt.
Nem semmi

May the force be with you!

(#221) KilgoreTrout válasza N.GÁBOR (#219) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Pár napja pont itt volt valakinek olyan problémája, hogy a használtan vett gépének más sorozatszám volt az alján (amtrica) és mást írt a bios. Szóval simán lehet, hogy alaplapot cseréltek benne vagy kijelzőt (aminél szintén ugrik a gari). A Lenovo meg értelemszerűen nem tud ezekről a változtatásokról (honnan tudhatna?).
Az meg a másik, hogy hirdetésbe vagy e-mailen olyan sorozatszámot írsz, amit akarsz...

(#222) Napfénysüti válasza N.GÁBOR (#219) üzenetére

Érdemes megnézni a BIOS-ban is a SN-t mert lehet hogy cseréltek alaplapot benne mint itt egy korábbi vásárlónál. Az meg ha nem gariban történt akkor seftelt a gép és nincs rá garancia. Én az ilyen gyanúsan olcsó gépekkel nagyon óvatosan bánnék. Fene tudja honnan vannak és mit mókoltak bennük.

Més que un club!

(#223) Otisz válasza N.GÁBOR (#219) üzenetére


Otisz
őstag

Simán lehet "mismásolt" is akár...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#224) boost válasza N.GÁBOR (#217) üzenetére


boost
addikt

Èn nem a 60.000 Ft különbséget érezném meg, hanem a páromat :DD

(#225) N.GÁBOR válasza Otisz (#223) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igen, lehet hogy semmi nincs ezekkel a gépekkel, de én is szeretek vigyázni biztosra menni.
Így valószínűleg maradok a T60-nál, az Magyarországon vásárolt, megvan a doboza, elvileg papírjai is és az első tulajtól van. Dokkolóval, két töltővel, ujjlenyomat olvasóval, Bluetoothtal, DVD-RW-vel, X1300-zal, 1,8-as Core Duoval, 80gb hdd-vel, jogtiszta xp-recovery-vel és Vistával kerül 110-be, ami azért szerintem elég jó ár egy elég jó gépért.

Üdv

May the force be with you!

(#226) Napfénysüti válasza N.GÁBOR (#220) üzenetére

Ha ennyiért lenne 9 Cellás a T400-hoz. ;]

Tényleg valaki nem tud baráti áron ilyen akksit?

Més que un club!

(#227) evone válasza Napfénysüti (#226) üzenetére


evone
őstag

Otisz?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#228) Otisz válasza evone (#227) üzenetére


Otisz
őstag

:(

(OO[IIII][IIII]OO)

(#229) Giovanny válasza Napfénysüti (#222) üzenetére


Giovanny
őstag

És hol található s/n a bios-ban? De ha egyezik a bios és a gép alján lévő matricán a s/n akkor elvileg tiszta a gép?

Zero Defect.No Compromise !

(#230) KilgoreTrout válasza Giovanny (#229) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Belépsz a biosba és ott egyből kiírja, ha jól emlékszem (ezért most nem fogom újraindítani). De pl. Lenovo System Toolbox progi is ki tudja olvasni és talán az Everest is.
Ha ott stimmel, az szerintem csak azt mutatja, hogy az alaplap nem lett cseréve. Minden mást kicserélhettek...
Mondjuk a procit, hálókártyát tudod ellenőrizni a típusszámból, hogy egyezik-e a honlapon lévővel. De pl a kijelzőről nem tudom honnan tudod eldönteni, hogy lett-e cseréve.

(#231) Shadowfax válasza Giovanny (#229) üzenetére


Shadowfax
addikt

BIOS-ban az első képen System-Unit serial number néven a BIOS verzió alatt három sorral található.
Elvileg igen, gyakorlatilag meg nem biztos, mert lehet, hogy kicserélték pl. a TFT-t.

(#232) Giovanny


Giovanny
őstag

KilgoreTrout
Shadowfax

A kijelzőnek nincs valami s/n hogy tudjak ellenőrizni?

Zero Defect.No Compromise !

(#233) #75490304


#75490304
törölt tag

szevasztok tud vki boltot ahol t400ban cserélnek billentyuzetet? vagy esetleg felmatricázzák? Köszi!

(#234) TOZ válasza #75490304 (#233) üzenetére


TOZ
addikt

A billentuzet CRU, tehat sajat magad cserelheted. Nem kell szerviz, garancia megmarad.

(#235) Shadowfax válasza Giovanny (#232) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem csak úgy tudod ellenőrizni, hogy megnézed, a csavarok a kávánál nincsenek-e megbütykölve, illetve olyan felbontású-e a kijelző, aminek gyárilag kell lennie.

(#236) Giovanny válasza Shadowfax (#235) üzenetére


Giovanny
őstag

Ok.Köszönöm!

Zero Defect.No Compromise !

(#237) TOZ válasza Giovanny (#229) üzenetére


TOZ
addikt

Azert a warranty lookup sem jelent 100%os biztonsagot, volt itt tema, hogy milyen korulmenyes egy lopas bejelentese es adatbazisba berakatasa...

(#238) ^Clown válasza Shadowfax (#231) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha egy júzer otthon összetöri a kijelzőt, és ő maga tesz egy újat a helyére, akkor az egész gépre ugrik a gari, vagy csak a kijelzőre?

(#239) Giovanny válasza TOZ (#237) üzenetére


Giovanny
őstag

Sajnos tudom,olvastam,a mai világban már semmi nem biztos...
De majd ha sor kerül a vásárlásra ezerszer átnézem a gépet .
(ha adásvételit írunk és ne adj Isten utólag kiderülne hogy valami nem stimmel,ilyenkor mi a teendő?)

Zero Defect.No Compromise !

(#240) Otisz válasza ^Clown (#238) üzenetére


Otisz
őstag

Full ugrik

(OO[IIII][IIII]OO)

(#241) Shadowfax válasza ^Clown (#238) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos a Lenovo Jótállási Nyilatkozat ezt a problémakört nem ismerteti egyértelműen, de szerintem ha pl. a vinyó romlik el, baromira nem fognak azzal törődni, hogy más kijelző van a gépben.
De ezt érdemes lenne a szerviztől megkérdezni. :)

(#242) Shadowfax válasza Giovanny (#239) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nagyon fontos, hogy az adásvételiben benne legyen az, hogy az eladó származási garanciát vállal: "Az eladó kijelenti, hogy a készüléket semmiféle tartozás nem terheli, és annak rejtett hibájáról tudomása nincs. Az eladó az általa értékesített készülékre származási garanciát vállal."
Ezt teljesen hivatalos formában kell megejteni, jogvita esetén ügyvéd és per.

(#243) ^Clown válasza Otisz (#240) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor jól sejtettem :R

(#244) Giovanny válasza Shadowfax (#242) üzenetére


Giovanny
őstag

Sokat segítettél ,köszönöm szépen!!

Zero Defect.No Compromise !

(#245) N.GÁBOR válasza Napfénysüti (#226) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Éppen tegnap olvasgattam testvérem laptoptesztjeit a logouton, és láttam, hogy az sl300-as gép tesztjéhez te is hozzászóltál Napfénysüti. Ott még azt írtad, hogy egy T61-re pályázol, így majdnem megkérdeztem, hogy mi a véleményed a kis T60-asról amit kinéztem magamnak, de látva a T400-adat inkább nem teszem :)

Egyszerűen brutális a kiépítése, azt hittem csak a W-szériában van két vga kari de tévedtem.
Grat hozzá ez hihetetlen..:)

Üdv

May the force be with you!

(#246) Napfénysüti válasza N.GÁBOR (#245) üzenetére

Igen anno még kb 3-4 hónapja T61 volt tervben, néztem is élőben egyet. Csak aztán úgy döntöttem inkább spórolok többet de akkor már veszek egy T400-at mert újabb(pl ddr2->ddr3).
Ahol dolgozom van rengeteg T60 (meg T61 és T400 is :D ) és bizony nem kímélik őket, de derekasan helytállnak :K

Amúgy köszi a gratulációt valóban brutális kis masina. Nem bántam meg hogy tovább spóroltam. Nagyon elégedett vagyok és csak annyit fűzök hozzá: disz iz ö bigining of ö bjútiful frendsip :DD

Més que un club!

(#247) Napfénysüti válasza N.GÁBOR (#245) üzenetére

Kicsúsztam a modból... :B

Szerintem linkeld be a kinézett gépet és mondanak majd a fórumtársak véleményt róla. :K

Més que un club!

(#248) Otisz válasza Shadowfax (#241) üzenetére


Otisz
őstag

Ez így igaz.
Leginkább akkor van gond, ha alaplaphibája lesz.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#249) Mészike válasza Napfénysüti (#246) üzenetére


Mészike
aktív tag

Én sem bántam meg végülis a T400-at. Usanotebook-nál mondjuk nem tudtunk beletenni WWAN kártyát, mert nem ismerte fel a gép, de amúgy rendben van. 4 giga rammal van (3-at használ).

(#250) N.GÁBOR válasza Napfénysüti (#247) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Azt hiszem a T400-al tényleg nem kell kompromisszumot kötni, azonban én jelenleg nem szeretnék többet egy T60-nál. :) Vagyis lehet, hogy szeretnék, de a tárcám nem szeretne :D
Azért kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mit szóltok a kiszemelt géphez, ezért beillesztem ide az elérési utat. Akkor a kiszemelt T60:
http://hardverapro.hu/apro/elado_ibm_thinkpad_t60_2007-f2g_advanced_mini_dock/hsz_1-50.html

Ha esetleg erőtök és időtök engedi kérlek vessetek egy pillantást a gépre.

Előre is köszönöm.

Üdv Gábor

May the force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.