Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Mészike válasza hcpeter (#1549) üzenetére


Mészike
aktív tag

Találkoztam. Nálam is pupos... De már nem idegesítem magam rajta. Az elején nagyon szemvedtem, hogy az R61 jobbnak tűnik, de már le**arom :) Jólesz így.

Másik: nincs valakinek T42-höz recovery CD packja? :)

(#1552) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

x61: már több mint egy éve használom, gépet akartam venni (laikusként) abban az idöben és beesett egy srác egy szerelésre (v6 nem igen olcso)...volt a polcon egy nyakamon maradt szettem, megcsinaltam neki és ez volt a fizetseg....voltak rajta már használatbol eredö nyomok, garanciarol nem beszelt, hasznalt gép révén, ez nekem termeszetes volt...maradt a zsebemben a gép ara amit elkoltottem volna es egy polcdisztöl is megszabadultam....és hál isten eddig hibatlanul mukodott, fokent halozatrol.... a szervizes sracnak se volt annyi esze h felhivja rá a figyelmem (esetleges gari) , tegnap véletlenül egy avatotabb srac nezett meg vmit rajta es kesobb szolt h igen csak garis a gép :( ez a történetem kicsit részletesebben.....

cpu ventillátor megy már tönkre, zörög, melegszik illetve kékhalálozik a gép, bluetooth-nál ment elöször kékre, aztan sok alaplaphibára utalo dolgot produkált.....220 bedugasakor magatol indul, majd csattano hang kisereteben kikapcsol, de magatol kezdi ujra, lassan, de betölt, feláll a rendszer, müködik a gép...ceruza pöcke bent a helyén elfáradt, nem lehetett kiszedni mert megszorult, el is törte a tartoját belül....a képernyö mivel tábla kissé oldal irányban kopott már.....

és a korona 2011ig garancia :S

érvényesíteni lehetetlen igaz? ( szet volt már csavarozva, cmos elem csere, venti kifujasa)

valakinek a valakijének a valakije nem dolgozik ibm szervizbe, akik vhogy tudná ezt a garit ervenyesiteni? :( nincs mi..:(

köszönök előre is minden hozzászolást.

üdv.

(#1553) buherka válasza Shadowfax (#1547) üzenetére


buherka
addikt

Áhhh...felraktam az XP-t...nem küzdök én ezzel a Win7-el notin.
XP-n minden flottul működik, semmit sem kellett moddolnom.

A Delta-nal meg nekem sem volt az elején gondom. sitty-sutty cserélték a vinyót.
No, de hogy egy pasztázást sem tudnak elintézni?
Szuper, hogy kapok Recovery lemezeket, de attól még melegszik a noti.
Az tetszett, amikor megpróbálták bemagyarázni, hogy úgy jó a gép, ha terheletlenül a proci 60 fokos. Amikor meg ott előttük megfagyasztottam a frissen telepített gépet, csak pislogtak.

Pasztázás után a proci 45 fokra lement. :B

Az meg hogy az ember vesz egy "sz@r" konzumer gépet 130K-ért, attól még a szerviz ugyan úgy jár...nemde? Nem egy tábla Tibi csokit vettem, amit nem vesznek vissza a boltba, ha nem izlik.
Szerinted csak a 300K-s gépet kell szervizelni, a többi menjen a sunyiba?
Azért ez nem így van pajti :(


Szerintem te ne menj szervizesnek, mert nagyon fognak utálni :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1554) Shadowfax válasza buherka (#1553) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az meg hogy az ember vesz egy "sz@r" konzumer gépet 130K-ért, attól még a szerviz ugyan úgy jár...nemde?
Ki állította az ellenkezőjét?! Azt mondtam, hogy egy kínai rakás szar konzumer persze hogy melegszik. Ennyi.

Nem vagyok a pajtid, s próbáld meg befejezni a személyeskedést.

(#1555) buherka válasza Shadowfax (#1554) üzenetére


buherka
addikt

A mostani gépem is kínai és nem melegszik :D

Nem vagy a pajtim??? Még lehetsz ;)
Tudod...a bosszús haragos emberekből lesznek a legnagyobb barátok.
Én ennek a híve vagyok :K

mod...amíg nem ismersz valakit személyesen...felesleges kötekedni

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1556) Shadowfax válasza N4nI (#1552) üzenetére


Shadowfax
addikt

érvényesíteni lehetetlen igaz? ( szet volt már csavarozva, cmos elem csere, venti kifujasa)

A CMOS elem CRU, azaz Vevő által is Cserélhető egység. Ehhez azért elég rendesen szét kell csavarozni a gépet (billt leszedni, stb.) Ha csak ezeken a csavarokon látszik, hogy hozzá lett nyúlva, akkor semmi gáz, viszont, ha belül látványosan látszik, hogy többmindenhez hozzá lett nyúlva, akkor észre fogják venni. (A venti kifújást nem kell bevallani.)

(#1557) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Erre a gépre 3 év gar van? Nem tudtam a megadott számok alapján ellenőrizni a honlapon.

(#1558) fordfairlane válasza g.gergo (#1515) üzenetére


fordfairlane
veterán

Próbáltam én is kültéren a T61-et, és jól használható volt árnyékban, de a napon semmit nem láttam a kijelzőn. Ami meglepett, hogy egy consumer Toshiba notebook mellé téve a kijelzője nem tűnt valami fényesnek, már az igaz, hogy annak 15" glossy kijelzője volt.

x gon' give it to ya

(#1559) Napfénysüti válasza fordfairlane (#1558) üzenetére

Sötét helyeken a glossy kijelzők sokkal szebbek. Előző gépem nekem is olyan volt és mikor barátom üzleti HP-ja mellé tettük csak sasolt hogy milyen gyönyörű színes a kijelzőm. Viszont napra kitéve meg azon nem látsz elvileg semmit. Illetve ha hátulról világítasz rá akkor magadat is megcsodálhatod benne. Mattnál ilyen nincs. És elvileg napon sokkal jobban kellene látnod a kijelzőt de én se vágódtam hanyatt a mattól, bár legalább nem növeli az egómat. :D

Més que un club!

(#1560) cqr válasza Napfénysüti (#1559) üzenetére


cqr
aktív tag

A matt felszín mint írtátok jobb "tökröződés-veszélyes" helyeken, ettől függetlenül ált nem dícsérik a tp-k kijelzőjének fényrejét, ami meg hátrány közvetlen napfényben, tehát hiába a matt kijező ha a fényerő esetleg nem elég (ettől függetlenül van olyan helyzet hogy a fényes kijelző akármilyen fényerő mellett használhatatlan a tükröződések mértéke miatt).
Lehetnek szépek a színek matt kijelzőn is, azt inkább a kijelző típusa szokta befolyásolni, bár lehet gyakrabban tesznek "szebb" képet adó paneleket fényes kijelzőjű laptopokba.. : ).

[ Szerkesztve ]

(#1561) Napfénysüti válasza cqr (#1560) üzenetére

Erről jut eszembe: nincs valakinek színkalibrációs fájlja T400 Inteles és ATI-s videokártyájához?
Kíváncsi lennék mennyivel másabb egy kalibrált kijelző.

Més que un club!

(#1562) Tim82 válasza buherka (#1555) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megsúgom, hölgyeket még akkor sem "pajti"-zunk le, ha épp jóban vagyunk velük, ez alapvető viselkedési követelmény, amit még illemet oly kevéssé ismerő jelenünkben is illik betartani. (Ajvé, ez a mondat be szép lett! :C )

Shadowfax: take it easy, meg always look at the bright side of... [dúdol] :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1563) McAdam6 válasza hcpeter (#1549) üzenetére


McAdam6
tag

Jelentem, nálam is púpos a display-kábel, de nem foglalkoztam vele.
Ha már hibajegyzéket írunk, másik bibi: a palmrest jobb széle és a vinyó takarólemez kissé szétáll. (össze kéne hézagmentesen pattannia, de nem)

(#1564) Napfénysüti válasza McAdam6 (#1563) üzenetére

Ha jól értelmeztem akkor hcpeternél nem a kábel púpos hanem előtte a műanyag takaróelem. De lehet csak félreértettem. :B

Més que un club!

(#1565) cqr válasza Tim82 (#1562) üzenetére


cqr
aktív tag

Lehet ő sem szokott hölgyeket lepajtizni, de a Shadowfax-ból nehéz nemi hovatartozásra utalni és a ph-n ugye default mindenki fiú... :DDD

#1564 szvsz ő is arra gondol. (aztán mindjárt kiderül hogy nem .. :D )

#1563 A szétálló részről tudsz egy képet küldeni ?

[ Szerkesztve ]

(#1566) Csedit válasza cqr (#1565) üzenetére


Csedit
aktív tag

Bocs már mért lenne itt mindenki alapból fiú?????? :C :C
Igaz mostanában csak olvasó üzemmódban, de azért itt vagyok. :))

(#1567) cqr válasza Csedit (#1566) üzenetére


cqr
aktív tag

Bocs már mért lenne itt mindenki alapból fiú??????
Már vissza is vontam :))

..de azért itt vagyok.
Nagyon helyes, 10 hszen belöl 2 lány a tp topikban, ki gondolta volna (ez lehet már ph-szinten is jó arány) :D

(#1568) Napfénysüti válasza cqr (#1567) üzenetére

Azért öröm látni hogy a hölgyek is tudják mi a jó. Szerencsére nekem barátnőm is lelkes TP tulaj. :D

Més que un club!

(#1569) hcpeter válasza McAdam6 (#1563) üzenetére


hcpeter
tag

Nehéz ezt elmondani, hogy hol púpos:) Küldenék képet, de csak egy 2mp-s autofokusz nélküli telefonom van, jobb esetben el lehet dönteni a képről hogy nem egy gyárkémény van rajta, hanem egy thinkpad...
A legegyszerűbb talán így: van egy kis műanyag, amin a hangerő, tv, bekapcsológombok vannak. Itt a ThinkV és az onoff gomb között van egy kis hely. Na ez fölött, a gép szélének műanyaga púpos.
De igazából, nem izgat a dolog. Inkább használom, és nem rágom magam rajta, esztétikai hiba csak (remélem):)

Palmrest nekem is szétállt, egészen addig míg memóriabővítés ürügyén le nem vettem, és fel nem raktam újra. Azóta nagyon passzent, semmi szétállás, nyöszörgés.
Ha egyszer lesz szabad délutánom, szétszedem. Láttam a service videót, nem nagy dolog, kíváncsi vagyok a rollcage vázra:D :DD

#include <sör>

(#1570) Tim82 válasza Napfénysüti (#1568) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért öröm látni hogy a hölgyek is tudják mi a jó.

Ezért a mondatért egy feminista simán beperelhetne, olyan gyönyörű mögöttes jelentés(eke)t lehet belelátni. :C

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1571) Napfénysüti válasza Tim82 (#1570) üzenetére

Rossz az aki rosszra gondol :DDD

Amúgy úgy értettem hogy hála égnek a gyengébbik nemnél is van olyan aki nem a csicsás külsőre izgul hanem értékeli a belsőt is (na ez megint szép kétértelmű lett :D ).

Mellesleg a TP-k szerintem a maguk módján szépek. Olyan letisztultak funkcionálisak a külső jegyeik is.

Més que un club!

(#1572) cqr válasza Napfénysüti (#1571) üzenetére


cqr
aktív tag

Amúgy úgy értettem hogy hála égnek a gyengébbik nemnél is van olyan aki nem a csicsás külsőre izgul hanem értékeli a belsőt is (na ez megint szép kétértelmű lett ).
:))

Mellesleg a TP-k szerintem a maguk módján szépek.
Most mond meg.. nekem meg egyenesen "nambör van" a design, főleg a "régi" színes ibm logoval tetszett : ))

(#1573) McAdam6 válasza hcpeter (#1569) üzenetére


McAdam6
tag

Igen, ott púposodik a műanyag, gondolom felnyomja a kábel. A palmrestet majd leszedem, remélem megjavul. Más hibát nem találtam (talán a kijelző tényleg lehetne jobb), a többi csupa pozitívum, ami nekem nagyon bejön, hogy gyakorlatilag nincs hangja! Ha az ATI-t meghajtom valami játékkal, akkor sem!

(#1574) Tim82 válasza Napfénysüti (#1571) üzenetére


Tim82
nagyúr

na ez megint szép kétértelmű lett

Innentől már hiába mosakodsz. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1575) hcpeter


hcpeter
tag

Ezt most olvastam, Nekem must have:D
[link]
Bár nem tudom milyen árban lesz erre fele....

#include <sör>

(#1576) Napfénysüti válasza hcpeter (#1575) üzenetére

Neb*assz ez az USB kimenetet át tudja alakítani DVI-ossá és mennek rajta rendesen a jelek??
Mert ha igen akkor nekem is must have. :K Bár biztos lesz vagy 10-15k :O

Més que un club!

(#1577) cqr válasza Napfénysüti (#1576) üzenetére


cqr
aktív tag

Ha kint 25k "tax" nélkül, akkor a 10-15k elég optimista ;]

(#1578) Napfénysüti válasza cqr (#1577) üzenetére

:Y :Y
Nem lesz ilyenem... :(
25k, meg vannak ezek huzatva? Az összköltsége lehet vagy 5k maximum. :(((

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1579) evone válasza Napfénysüti (#1578) üzenetére


evone
őstag

Odabasz az tuti, kivancsi lennek a titkara.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1580) charg


charg
tag

Hali!

Hogyan tudom beállítani, hogy a notebook monitora legyen a másodlagos monitor, és a rákötött pedig legyen az elsődleges?
A beállításoknál nem lehet kivenni a pipát az elsőleges monitornál.

(#1581) evone


evone
őstag

Windows 7 to bring better battery life, ThinkPad T400s shows 30% better

Remélem ez az osszes ThinkPadra igaz lesz. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1582) Napfénysüti válasza evone (#1581) üzenetére

Monitorozni szoktam a CPU mag használtságot és valóban mintha az egyik magot pihentetné például netezésnél WIN 7 alatt.

Més que un club!

(#1583) evone válasza Napfénysüti (#1582) üzenetére


evone
őstag

En eddig csak tesztnek raktam fel, nem nagyon figyeltem, kivancsi leszek nagyon. Gyakorlatilag most csak a vegleges Power Management driverre varok, meg a Power Managerre. Ezeken kivul minden ment Windows7en is rendesen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1584) Napfénysüti válasza evone (#1583) üzenetére

Neked nem megy a Power Manager Win7 alatt? Nálam működik rendben.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1585) evone válasza Napfénysüti (#1584) üzenetére


evone
őstag

Arra gondolok hogy pl a venti akkor is megy mikor vista alatt már rég nem ment. Sztem nincs még rendesen optimalizalva

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1586) Napfénysüti válasza evone (#1585) üzenetére

Ebben igazad van. A venti valóban mindig megy de elég halk így is a gép. Mondjuk az ATI VGA-val jól meghajtva azért már kicsit hallható de még ez is bőven jó zajszint. És legalább nem ég le se a kezem se máshol... :DDD

Més que un club!

(#1587) mv válasza Napfénysüti (#1584) üzenetére


mv
aktív tag

Win7 alatt megfelelően működik az NHC?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1588) TOZ válasza evone (#1585) üzenetére


TOZ
addikt

Addig meg TPfan a baratod.
(keptelen vagyok megbaratkozni a 7 ablakkezeljevel... Pedig annyira dicseritek, hogy milyen jo lett ez az OS)

(#1589) Napfénysüti válasza mv (#1587) üzenetére

Azt nem próbáltam ki. :(

Més que un club!

(#1590) evone válasza TOZ (#1588) üzenetére


evone
őstag

Szerintem marhajó, nekem nagyon hianyzik, de a venti ne menjen allandoan. TPFancontrollal nem szeretek belenyulni a dolgokba, csinalja csak a bios , Vista meg Linux alatt jol teszi a dolgat kb.. Nem akarom hogy emiatt valami gond legyen. :) Persze fut a TPF, de csak monitorozas miatt.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1591) Napfénysüti válasza evone (#1590) üzenetére

Én is így vagyok vele. Gondolom nem véletlenül megy a ventillátor mindig. Inkább menjen kis zajjal mint hogy megsüljön a gép.

Més que un club!

(#1592) evone válasza Napfénysüti (#1591) üzenetére


evone
őstag

Hidd el Vista alatt nem menne neked se mindig, ott csak egyszeruen meg nincsen kesz rendesen a Power Manager. :) Majd ha vegleges lesz, akkor nyugi lesz.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1593) Napfénysüti válasza evone (#1592) üzenetére

Most már kíváncsian várom a véglegest akkor. Amint kész lesz felteszem kipróbálni. Van infó róla hogy mikorra várható?

Més que un club!

(#1594) evone válasza Napfénysüti (#1593) üzenetére


evone
őstag

Jo kerdes, remelem minel hamarabb.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1595) buherka válasza cqr (#1565) üzenetére


buherka
addikt

Na ez tény... nem tudtam, hogy hölgyek is így csípik a TP-ot.
Megy itt a nemek harca :D

Most a cégünknél vesz két kollegina notit és amikor látták a lenovo-m, azt mondták hogy csúnya fekete tégla. Nekik szép fehér kell :B
A TP szerintem is kicsit pasis :U

kérdés...
1.A kivehető DVD íróm alatt a kijelző sarkában folyamatosan világít egy zöld led.
Ez mi?
2.Valaki már próbálkozott a display porttal, érdemes vele foglalkozni?, mert filóztam egy ilyen átalakítón... az LCD TV-n talán jobb lenne a kép, mint az analóggal.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1596) evone válasza buherka (#1595) üzenetére


evone
őstag

1. azt jelzi hogy aktiv az ultrabay

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1597) _ak_ válasza buherka (#1595) üzenetére


_ak_
addikt

Egy samu lcd tv-n próbáltam, de csak egyszer sikerült működésre bírni, akkor láthatóan szebb volt a kép a d-subhoz képest. A samu tft monitorral egyből ment a dolog, de ott meg nem vettem észre érdemi változást.

Egyet viszont biztosan tudok mondani, hangot nem fogsz kapni. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#1598) buherka válasza evone (#1596) üzenetére


buherka
addikt

Aha...így már tiszta :R . Észrevettem, hogy ki lehet pattintani a DVD írót...ötletes.

(#1597) _ak_ ...igen...arra én is gondoltam, hogy hang nem lesz. Mondjuk van d-sub kábelem azzal majd én is teszek egy próbát.
Nem vagyok nagy HD film rajongó, inkább DivX-et nézek.
Arra meg talán elég az analóg is.
Gondolom a 4500-ös Intel adja a jelet a Display portnak és nem a 3650-es ATI :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1599) TOZ válasza evone (#1590) üzenetére


TOZ
addikt

Nem eszetlenul csinalva nem okoz szerintem semmi kart. Nalam nagyjabol a gyari ertekre vannak belove annyi kulonbseggel, hogy nem rogtog folyamatos kis sebbessegu mozgasba indul a venti, hanem elosszor pulzalva hut, ez az esetek tulnyomo reszeben eleg is szokott lenni.

(#1600) _ak_ válasza buherka (#1598) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem nem is filmek alatt volt feltűnő a különbség, hanem a win alatt, de mint említettem voltak gondjaim a tv felismertetéssel. Viszont az egy jó kérdés, h ati mellett is vajon az intel nyomja-e a jelet

De ha kipróbáltad mindenképp írj a tapasztalataidról. :R

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.