Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) BobMaster válasza Tim82 (#1437) üzenetére


BobMaster
senior tag

Portégén sajnos nincs. Se A600, se R500, se R600, ha az aktuális kínálatot nézzük :(

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1452) BobMaster válasza atesss (#1438) üzenetére


BobMaster
senior tag

8GB-ot lehet beletenni, csak nem volt rendelési száma a 4GB-osnak, ezért ment a 4GB-ról a kommunikáció. Példának okért még itt sem írják a 4GB-os modult.

Hogy miért? Mert az ára még mindig az arany és a heroin között van félúton. (csak erős idegzetűeknek!)

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1453) Mészike válasza BobMaster (#1450) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem anno ezt írták a garancia kiterjesztésre:

"Tisztelt Mészáros Balázs!

Igen. Pontosak az információi, a garancia időn belül bármikor megvásárolható a kiterjesztés.
Szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy lehetőleg ne az utolsó hetekre hagyja a megvásárlását!

Üdvözlettel,

Lenovo Infó"

(#1454) Otisz válasza Mészike (#1453) üzenetére


Otisz
őstag

És minden így is van :K
Már csak meg kell venni :DDD

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1455) TOZ válasza BobMaster (#1450) üzenetére


TOZ
addikt

Nem tervezem, csak elvi kerdes. Ily modon egy T-re is lehet +2-t venni? 3+2?

(#1456) TOZ válasza Mészike (#1453) üzenetére


TOZ
addikt

Upsz... Nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#1457) cqr válasza TOZ (#1455) üzenetére


cqr
aktív tag

Elméletileg valahány évre kiterjesztés van (nem +2, hanem pl.: 3-ra, 5-re), és 5 a max.
T-re az 5 évre való kiterjesztést lehet ami persze csak 2-őt ad (ha volt rajta 3, "default" azokon is 1), és nem olcsó, esetleg lehet +maintenance-t kérni.
(De Itt az ötödik hszben sokminden benne van)

[ Szerkesztve ]

(#1458) janez


janez
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az akkufelújításról, esetleg milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes? Vegyétek figyelembe, hogy egy 60.000 ft-ért vásárolt, használt alkatrészekből összeállított, (de újszerű) gépem van, tehát ha nem muszáj, nem veszek mondjuk 25.000-ért új akkut bele.
Köszi a válaszokat!

(#1459) TOZ válasza janez (#1458) üzenetére


TOZ
addikt

Ebayrol 50 dodo korul tudsz venni utangyartott uj akkut. Esetleg ez is lehet opcio.

(#1460) Otisz válasza janez (#1458) üzenetére


Otisz
őstag

Volt ilyen felújított akkuhoz 'szerencsém', és az ismerettségi körömben is előfordult már.
2 hónap után behalt egyik percről a másikra (30nap garit vállaltak rá akkor).
Személyes tapasztalat alapján nem ajánlom.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1461) Mészike válasza Otisz (#1460) üzenetére


Mészike
aktív tag

Noh, elrakattam a T42-est, holnap megyek érte.
Viszont egy kérdés: van egy rossz R50-em, de az elhalálozása előtt vettem bele egy akkut. Az belemegy a T42-be?

(#1463) Tim82 válasza Mészike (#1461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg igen (ha egyforma méretű a T42 és az elhunyt R50, akkor biztosan), de az akkuja FRU-ja alapján utána tudsz nézni és akkor biztosabbat tudsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1464) Otisz válasza Mészike (#1461) üzenetére


Otisz
őstag

Mesélj a T42-ről!

Elméletileg az akku passzolni fog, de mint Tim82 is írta, FRU mindent elárul.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1465) Maverick14 válasza Maverick14 (#394) üzenetére


Maverick14
tag

A múlt héten az örök vadászmezőkre költözött a gyengélkedő akkum. Nem tölthető, azonnal kikapcsol a gép ha nincs hálózaton, cserélni kell. (Persze pont mikor egy külföldi konferencián van az ember, és a hotelben csak a hallban van wireless net, ahol viszont konnektor nincs.)
Ma felhívtam az IBM központi raktárt #FRU-t (92P1133) bemondtam ami az IBM oldalán van. Pont olyant nem tudnak, de más #FRU-val (42T4620) is van Z61m-hez akku. Viszont ők sem tudták megmondani, hogy ki gyártotta az akkut szóval mégis zsákbamacska a dolog.
Azért egy gyors google keresés után egy fórumról áttételesen kiderült, hogy Panasonic gyártmány.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#1466) -sanci-


-sanci-
csendes tag

Sziasztok!
Alapjaiban véve csak olvasgatni szoktam a fórumokat ha érdekel valami információgyűjtés végett, nem vagyok nagy "hozzászólás gyártó".
A hétvégén - Charg-hoz hasonlóan - én is egy új T500asra tettem szert innen az apróból, némi tépelődés jó sok hsz és teszt átolvasása után. Az új Dell vostrokat is nézegettem, de ez olyan jó áron volt számomra elégséges konfiggal, hogy gyorsan döntöttem.
A deal után hazamentem, kivettem a táskából a gépet, majd komoly tesztelésbe is kezdtem: Először is leöntöttem egy kancsó vízzel, aztán hozzávágtam a falhoz 35km/h-val, s végül ráálltam...mindez persze nem igaz, ezt majd a leendő gyerekre bízom :D
Eddig csak az fn-ctrl gomb felcserélése idegesít, mivel a ctrl elég sokat használom. A 9 cellás aksi meg egy új dimenziót nyitott :) Remélem sokáig nyúzhatom majd otthon. Vagy 10 évig hallani sem akarok (szeretnék) új noteszről. Egyelőre ismerkedünk egymással, ja meg a Vistával, mert eddig mindig letúrtam az összes eddigi gépemről s XPt tettem helyette rá. De most aszem marad, olyan csilivili, s ezen már eldöcög :))

(#1467) g.gergo válasza -sanci- (#1466) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én meg T400 6474-W66-ra tettem szert a mai napon. Úgy tűnik jó. Nálam (kopp-kopp) nincs probléma a képernyővel, nincs holtjátéka, stabil minden pozícióban, nem esik vissza. A touchpad körüli műanyag nem hajlékony, optimális átmenet a merev és a lágy között.

Viszont a keyboard az süppedős. Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ezt díjmentesen cseréli a szervíz vagy nem? Amúgy nem vészes, amennyi súllyal "nehezedek" rá, attól meg sem mozdul, de ha odanyomok neki, akkor meghajlik, mint a youtube-s videón is. Ezért nem adok ki pénzt, de ha ingyen van, akkor cseréljék ki.

(#1468) Mészike válasza Otisz (#1464) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nos, hazahoztam :)
Már települ az XP. Eddit tetszetős, mondjuk van pár ThinPad itthon, szóval rosszat úgyse tudok mondani rá :)

(#1469) Mészike válasza g.gergo (#1467) üzenetére


Mészike
aktív tag

Te merre laksz? Mert nekem is pont ez a típus van 6474-W66, és összehasonlítanám a két gépet. :)

(#1470) janez válasza TOZ (#1459) üzenetére


janez
aktív tag

"Ebayrol 50 dodo korul tudsz venni utangyartott uj akkut. Esetleg ez is lehet opcio."

Ez nagyon kedvező lehetőség, kár, hogy nincs olyan bankkártyám (egyelőre) amivel külföldi tranzakciót tudnék lebonyolítani.
Közben kértem árajánlatot emailben olyan szervíztöl, akik akkufelújítással foglalkoznak. A válasz lényegi részletét idézem:

"Tisztelt Uram!

Ezeket az akkumulátorokat jó eséllyel lehet felújítani.
19.800,-HUF+áfa a javítás költsége és 3-4 munkanapot vesz igénybe. ..."

Az állam leesett amikor elolvastam. Ennyiért újat veszek. Egy másik cég 13000-ért újítja fel ezt az akkut. Ez már reális, ha azt vesszük, csak cellacsere történik, a burkolat és az elektronika marad ugyanaz. A kockázat abban lehet, hogy a cellákat miképpen kötik össze. Forrasztani nem szabad, csak ponthegeszteni, mert eltörhet. Valami ilyesmiket olvastam. Még nem döntöttem, hogy felújítás, vagy új vásárlása...

(#1471) Shadowfax válasza janez (#1470) üzenetére


Shadowfax
addikt

Utángyártottat ebayről semmiképpen se vegyél. Lehet, hogy olcsó, de egy fórumtársnak félév alatt kipurcant...

(#1472) TOZ válasza Shadowfax (#1471) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor ujraertekelem a hozzaszolasomat. Ebayrol akkut nem eri meg!

(#1473) g.gergo válasza Mészike (#1468) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nógrád megye- Balassagyarmat. Nekem a W7 megy fel rá.

[ Szerkesztve ]

(#1474) charg


charg
tag

Hali!

A T500-amban egy multi dvd-író van.
Ez milyen lemezeket tud írni?

Peti

[ Szerkesztve ]

(#1475) cqr válasza g.gergo (#1473) üzenetére


cqr
aktív tag

Nógrád megye- Balassagyarmat.
Kicsi a világ :D .

#1467-re : A szervíz hivatalosan nem köteles cserélni (márciusig cserélte egyébként ingyenesen a lenovo) , de ettől még nem biztos, hogy egy telefont nem ér meg, nem mindent csinálnak úgy a szervizek ahogyan hivatalos..

(#1476) Integra


Integra
titán

na, bent van az új alaplap, zsír a kis t42:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1477) charg válasza -sanci- (#1466) üzenetére


charg
tag

Na látom, neked is összejött az üzlet. :)
Én is XP-t használtam eddig de Gabesz01 olyan faszán feltett rá mindent hogy fent hagyom a Vistát.

(#1478) buherka


buherka
addikt

Sziasztok :R

Én is belépnék a klubba engedelmetekkel egy ThinkPad T500-as masinával.
config: 15,4" (1680X1050) matt , P8600 , 2GB DDR3 , 160GB/7200 HDD , ATI 3650 256MB GDDR3 + Intel 4500MHD /Hyibrid ...röviden ennyi.

Ez előtt egy lenovo N200-as gépem volt (nem röhög). Azzal is teljesen elvoltam, csak annak kissé hangos a ventilátora.
Ennek a T500-as gépnek, viszont nincs hangja még akkor sem, ha 100%-ra leterhelem.
Most eresztettem rá egy rendszerstabilitás tesztet és 55 fok fölé nem volt hajlandó menni a proci.
A 3650-es VGA-t most teszteltem a 2006-os Mark-al...3895 pöttyöt csinált.
Elsősorban nem játékra vettem, da azért nem bánom, hogy van benne egy izmosabb VGA, ha ne adj isten rám jön a játszóka :B

Jövök majd a láma kérdéseimmel, ha nem haragszotok, mert biztos lesz amihez kuka leszek :R :R :R

itt is az első:
hogy tudom átkapcsolni a dedikált ATI VGA-t a az integrált Intel cuccra, mert van benne egy 4500-ös Intel.
Fölöslegesen, nem akarom, hogy zabálja az aksit az ATI

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1479) Napfénysüti válasza buherka (#1478) üzenetére

XP és Win7 alatt csak biosból. Ott a Display menüben. Vista alatt elvileg oprendszeren belül is válthatod de azt nem tudom hol lehet, nekem Win 7 van fent.

Més que un club!

(#1480) buherka válasza Napfénysüti (#1479) üzenetére


buherka
addikt

:R
Aha...én azt hittem, hogy ezt lehet állítani valamelyik FN funkció gombbal. De sebaj, így is jó.
Én is a Win7-et akarom felrakni, mert asztalin is azt használom és eddig minden ok vele.

Van rajta egy recovery partíció és azon egy genya Angol Vista busines.
Ezt meghagyjam szerinted, vagy zúzzam le? Mert azért a 160GB nem egy oriási tárhely és minden helyre szükségem lesz a céges anyagokhoz.
Tele van most is mindenféle dili progival a noti. Azt sem tudom mi micsoda. :B

Meg gondoltam arra, hogy nyomok bele majd még 2GB DDR3-at, hogy Dual-ban menjen.
Csak az a kérdés, hogy tudok ugyan ilyen ramot szerezni, ami ebben van.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1481) cqr válasza buherka (#1478) üzenetére


cqr
aktív tag

Vista: jobb egér a zöld "lenovo battery icon"-ra tálcán, majd switchable graphics.

Ennek a T500-as gépnek, viszont nincs hangja még akkor sem, ha 100%-ra leterhelem.

Maxra terhelve azért felpörög 2700 ra a venti nem ?

(#1482) Napfénysüti válasza buherka (#1480) üzenetére

Szerintem írd ki a recovery partíciót lemzekre. És akkor meg is marad a biztonság kedvéért. Memóriánál meg szinte teljesen mindegy milyet veszel csak DDR3 1066 Mhz-es legyen. Esetleg az időzítésekre figyelj bár nem tudom a gyártók mennyire variálnak vele.

Més que un club!

(#1483) buherka válasza cqr (#1481) üzenetére


buherka
addikt

switchable graphics...sikerült :C
Valóban átállítja! Ez hatalmas ötlet, hogy két VGA van benne.
Mondjuk a hülye Display port helyett kaphatott volna egy HDMI-t, azt nem bántam volna.
Vehetek az LCD TV-hez 5K-ért egy Dispay-HDMI átalakítót :U

Azt nem tudom sajna, hogy mennyi a fordulat/perc, de mintha, nagyon halkan pörgött volna a venti...de ez a N200-ashoz képest isten-császár nekem, hogy ilyen kussban van ez a gép

(#1482) Napfénysüti...valahol le van írva itt ez a recovery partíció kiírása?
mindjárt rákeresek, hátha megtalálom :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1484) Napfénysüti válasza buherka (#1483) üzenetére

Nézd meg az első hozzászólást. De ha nincs itt a fórumban akkor keresd a Thinkpad T,X -es archiv topikban.

Més que un club!

(#1485) buherka válasza Napfénysüti (#1484) üzenetére


buherka
addikt

Már megtaláltam az elő hsz-ben...rákerestem. és már csinálja is :K

Köszi.

Meg azt is észrevettem, hogy a gépre nincs hazai gari...de pl. Angol van rá 3 év.
Azt meg lehet oldani, hogy magyar gar. is legyen rajta, vagy ez lehetetlen...mert hát ugye az ördög nem alszik, még egy ilyen faja gép esetében sem :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1486) cqr válasza buherka (#1485) üzenetére


cqr
aktív tag

Hivatalosan nem lehet rá külön Mo-i garit venni (elméletileg az számít, hogy benne van-e az iws listában) , de ezeket olvasd el:

#1359,1360

[ Szerkesztve ]

(#1487) buherka válasza cqr (#1486) üzenetére


buherka
addikt

Ahhh...köszi, kicsit megnyugodtam :B :R

Beírtam a serial számát a gépnek a Warranty-nál és azt írja, hogy 2012 07 02-ig él rá gari. Tehát akkor gondolom, nincs tiltó listán, vagy min :U

Azért holnap rácsörgök egy hiv. itthoni szervizre, hogy végképp megnyugtassam magam.

Azt már megnéztem, hogy 12K körül lehet hozzá kapni ThinkPlus garanciát, ami azt jelenti, hogy kijönnek a gépért másnap, ahogy a hibát bejelentetted

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1488) cqr válasza buherka (#1487) üzenetére


cqr
aktív tag

Nem valószínű hogy tiltólistán lenne. A szervízt sztem is érdemes felhívni.

Azt már megnéztem, hogy 12K körül lehet hozzá kapni ThinkPlus garanciát, ami azt jelenti, hogy kijönnek a gépért másnap, ahogy a hibát bejelentetted

Ezt is előbb érdeklődd meg hogy szükséges-e mert lehet hogy már benne van a garanciádban, (nem tudom ez mo-ra vonatkozik-e, érdemes lehet rákérdezni.)

(#1489) buherka válasza cqr (#1488) üzenetére


buherka
addikt

Oké köszi...holnap rájukcsörgök és utánaérdeklődök a dolognak.

Más.
megcsinálta a gép ezt a Recovery lemezt...egy DVD-t adagoltam be neki és még a felét sem írta tele.
Ennyi volna? :F

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1490) buherka válasza buherka (#1489) üzenetére


buherka
addikt

Már csinálja a 2.-at...na ez már tuti tele lesz, mert baromi lassan írja :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1491) hcpeter válasza g.gergo (#1467) üzenetére


hcpeter
tag

Ha lecsukod a képernyőt, bekattan a pöcök, akkor sincs holtjáték? Kicsi rés a test és a képernyő között?
Ma megkérdezem a szervízben, hogy ez hogy is megy, tudják-e javítani, vagy felesleges aggódnom. Bár előre sejtem a választ...
Más tészta: regisztráltam a forum.thinkpads.com forumon, gondoltam csak megkérdezem, mert érdekes módon nem nagyon találtam a hozzászólások között ilyen problémát, míg itt azért néhány embernek előfordul. Két napja regisztráltam, admin jóváhagyása kell manuálisan, hogy aktiválják az accountomat, azt írták. Nem kapkodják el:D

#include <sör>

(#1492) Napfénysüti válasza hcpeter (#1491) üzenetére

Becsukva kb 1 mm-es rés van és a jobb oldalon egy pici holtjáték.

Més que un club!

(#1493) -sanci- válasza charg (#1477) üzenetére


-sanci-
csendes tag

Igen. Igazából a tartósság reményében tettem le a voksot a márka mellett, remélem nem volt rossz döntés. Otthoni gép lesz, meguntam a munkahelyi laptop cibálást, az asztali PCt meg anyukáméknak adtam, had fejlődjenek :)
A Vistán tegnap este igazítottam (azért tud lajhár lenni), majd még finomítgatom, kezd alakulni.
Amúgy a thinklight szerintem tök jó, engem egyáltalán nem zavar, nem értem miért húzzák le.

(#1494) Mészike válasza g.gergo (#1473) üzenetére


Mészike
aktív tag

Hogyha megkérdezed a billentyűzet dolgot, akkor légyszi írjál ide is a fejleményekről :)

(#1495) FSK válasza g.gergo (#1467) üzenetére


FSK
csendes tag

Engem is érdekelne, hogy mit szóltak a szervízben (lehet-e cserélni), nekem is a gyengébb billentyűzet van a gépben, és szeretnék egy masszívabbat.

Ha a szervíz nem cseréli, hol tudok ilyen billentyűzetet venni? (angolt)

(#1496) Integra


Integra
titán

srácok, nemtud valaki használt 2x1gb ramot t42-be?
az új ára valami brutális, annyit nem ér meg az egész..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1497) pilsner


pilsner
aktív tag

hello!
aki rendelkezik sl500-assal, leírná a véleményét róla? asztali gép mellé kellene, amolyan mobil munkaállomás, strapabírós, sokat utazós, mindenhova vivős gépnek.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1498) Otisz válasza pilsner (#1497) üzenetére


Otisz
őstag

Csak SL széria jöhet szóba?
Mert nem éppen a strapabírós kategória, bár igaz, hogy megkapta a RollCage vázat és a merevlemez védelmet.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1499) Integra válasza pilsner (#1497) üzenetére


Integra
titán

sl500 azért elég vaskos, nagy gép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1500) TOZ válasza Integra (#1496) üzenetére


TOZ
addikt

Talan Bobmaster emlegett fel - igaz mas meretu modulokkal osszefuggesben - a heroin arat, erzesem szerint a ddr1-es 1gigas modulok is alkalmasak a hasonlat masik vegen torteno uldogelesre...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.