Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) TOZ válasza evone (#850) üzenetére


TOZ
addikt

Jogos, elvileg van Nvidias sima T61. (hirtelenkedve az gondoltam, hogy csak p-ben van, de tevedtem)

(#852) Integra válasza Shadowfax (#849) üzenetére


Integra
titán

semmibe.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#853) Shadowfax válasza Integra (#852) üzenetére


Shadowfax
addikt

Most csak megvizsgálják vagy ki is cserélik az alaplapot? :F

(#854) Tim82 válasza Shadowfax (#853) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jah, Te már eldöntötted, hogy kell akkor UB2K HDD-adapter? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#855) evone válasza TOZ (#851) üzenetére


evone
őstag

Gyakorlatilag is van. Majdnem olyat vettem, de aztan halistennek talaltam Inteleset.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#856) Tim82


Tim82
nagyúr

Na, akkor úgy néz ki, feleim, hogy van 2 db Ultrabay 2000 szabványú PATA-s vinyóadapterem eladó.

Tehát 2.5" PATA notivinyót fogad, a következő gépekkel kompatibilis:
- T20, T21, T22, T23, T30
- A20m, A20e,A20p, A21m, A21e, A21p, A22m, A22e, A22p, A30, A30p, A31, A31p
- R30, R31, R32, R40
- X2 Ultrabase (vagyis X20, X21, X22, X23, X24 modellekkel)
- X3 Ultrabase (vagyis X30, X31, X32 modellekkel)
- Dock I
- Dock II (ezen keresztül pedig akár T40-T43 és R50-R52 modellekkel - R5xe-kel nem, azoknak nincsen dokkolócsatlakozójuk!)

A Dock II-mben teszteltem őket, garantáltan működnek.

FRU P/N: 08K6067.

Ilyenek.

Ár: 4k Ft/darab, szerintem egészen baráti. :)

Tudom, hogy ez nem az apró, de hátha valakinek jól jön, aki a topikot olvassa. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#857) mv


mv
aktív tag

Használ valaki T4x-es notit SSD-vel?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#858) Integra válasza Shadowfax (#853) üzenetére


Integra
titán

nem, már tegnap találkoztam a sráccal, kicserélte a törött borítást egy makulátlanra, aztán megnézte ő is az akksi töltés gondot.
egy másik t42-vel ide-oda cseréltük 2 akksit meg töltöttük a saját töltőmmel. a másikban mindkét akksit töltötte, az enyémben egyiket sem. nálam hagyta a második új lenovo akksit is, hogy próbáljam azzal, azzal se ment. este írtam neki sms-t, hogy nem jó, válaszolt rá, hogy másnap hív ha kitalálta mit csinál. ma hívott is, hogy ő se tud jobbat, egyedi hiba, kicseréli az alaplapot természetesen.
holnap megejtjük.
na erre mondom azt, hogy tisztességes, korrekt!! az ilyen embert merem tovább ajánlani:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#859) Integra válasza mv (#857) üzenetére


Integra
titán

nem lehet. én is kérdeztem, nem jó a csatoló hozzá, gondolkodtam rajta én is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#860) mv válasza Integra (#859) üzenetére


mv
aktív tag

Ezt ki tudnád fejteni kicsit bővebben? :Y

Létezik pata csatolós ssd, azzal sem működne?

Konkrétan a T43-asomat szeretném ssdsíteni.

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#861) Gondwana válasza mv (#860) üzenetére


Gondwana
addikt

Keress vissza az utolsó hozászólásaim között a nagyonhosszúra, illetve itt, a harmadik Attention alatt találod, hogy milyen hibaüzenetekre számíthatsz.
Én szeptember elején készülök egy TS16GCF300 beszerzésére - azért CF és nem SSD, mert amire kell, arra lineáris sebesség 25MB/s felett bármekkora megfelel, ha pedig a CF túlélné az X31-et, amibe rakom, még lehet boot drive a T60-ban (van SATA CF adapter is itthon) vagy bármi másban, más 5V-ról is üzemelő SLC megoldást még nem találtam.

Szerk.: Jelenleg is a HDD helyén egy TS16GCF133 van, aminek tulajdonképpen elégedett lennék a produkált teljesítményével (leheletnyivel gyorsabb, mint a 4200RPM HDD ami helyére került), a 32GB 133x szerintem nem felelne meg, mert nagyobb a flash blokkmérete, azaz sok kis írásnál látványosan lassúbb lenne - feltételezem.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#862) mv válasza Gondwana (#861) üzenetére


mv
aktív tag

Először én is CF adapteres megoldásban gondolkodtam, de elvetettem. Konkrétan ezt szeretném beépíteni. Szerinted ez működhet?

Az "Error 2010" hibakódot ismertem, de a nem gyári lemez miatt van, nem az SSD miatt. Többnyire készenléti állapotba teszem a gépet, tehát ez sem zavarna.

A meghajtó sebessége is másodlagos lenne, a gyakori cipelés miatt kell majd.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#863) Integra válasza mv (#860) üzenetére


Integra
titán

én a t42-be gondoltam.
csak megkérdeztem a srácot, ő kapásból mondta, hogy sajnos nem lehet.
de holnap megkérdezem újra:)
pata csatolós ssd-ről nem is tudtam, hogy létezik.
de a kérdés, hogy vajon érdemes e?! mennyi az írási olvasási sebessége etc...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#864) mv válasza Integra (#863) üzenetére


mv
aktív tag

Elég ritka, de létezik pata csatolós ssd. Nem akarok reklámozni. :) Katt! A sebességét nem ismerem, de a régebbi pata-s notivinyóknál biztosan fürgébb.

Szerintem érdemes, a mostani vinyóm elég hangos, nameg sokat cipelem a gépet, amit a vinyók nem tolerálnak úgy mint az ssd-k.

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#865) evone válasza mv (#864) üzenetére


evone
őstag

Már csak az eleresi idok miatt is furgebb lesz. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#866) Gondwana válasza mv (#862) üzenetére


Gondwana
addikt

Pár hónapja árult itt egy olvtárs egy ilyen MLC PATA 32GB Transcendet, de ő csak USB rackbe ajánlotta, meg azt írta, hogy csak azért eladó, mert T42-ben használhatatlanul lassú volt neki bootdisknek.
Szerk.: ha figyelembeveszem pl. a ThinkVantage Regisry Monitor Service-t, ami bootoláskor akár 1-2GB írás/olvasást is tud produkálni, nem lep meg semmi.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#867) mv válasza Gondwana (#866) üzenetére


mv
aktív tag

Ezt a lassúságot egy BIOS frissítés megoldhatná talán. :F

Ez a ThinkVantage Regisry Monitor Service micsoda?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#868) evone válasza mv (#867) üzenetére


evone
őstag

Nem tudom, de én is kikapcsoltam anno, jelentosen gyorsitott. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#869) Napfénysüti válasza evone (#868) üzenetére

Ezt hol lehet megtalálni? :F

Més que un club!

(#870) HAYES


HAYES
csendes tag

Hello!

Két dologban szeretnék segítséget kérni, mert nemrég hozzám került egy t60-as notebook, windows xp-t telepítettem, de egy-két dolog nem világos.
1. A bluetooth-ot valamiért nem tudom beüzemelni. Firmware frissítés megvolt, programot raktam fel, fn+f5-nél bekapcsoltam, de mégis azt írja ki a program, hogy a bluetooth nem elérhető.
2. Volt windows telepítés előtt egy olyan program rajta, ami leállította a winyót, ha rázkódott a gép. Amikor megnyitottam az alkalmazást, egy 3d-s ablakban mutatta hogy merre mozdul el a gép. Ennek az alkalmazásnak a nevére lennék kiváncsi mert nem találom.

Üdv: Hayes!

(#871) xEon1337 válasza HAYES (#870) üzenetére


xEon1337
őstag

2. Active Protection system

"Less but better" - Dieter Rams

(#872) evone válasza Napfénysüti (#869) üzenetére


evone
őstag

Windows gomb + R > services.msc

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#873) Napfénysüti válasza evone (#872) üzenetére

Kösz, amint hazértem megnézem :R

Més que un club!

(#874) HAYES válasza xEon1337 (#871) üzenetére


HAYES
csendes tag

Köszi!

(#875) TGuru


TGuru
tag

Van egy kis problémám.Van egy SL400-as laptopom amivel az a baj,h a wifije elég gyakra felmondja a szolgálatot és kikapcsol.A segítséget kipróbáltam már,de ott a BT-n kívül ahol on/off lehetőség van ott a wifi-nél disable felírat van.Rendszer visszaállítást már egy ideje nem engedi a windows,az oldalsáv,ha a wifi bedöglik akkor ott a wifi erősséget mutató pici alkalmazás is behal,de van,h a segítség funkció sem képes megmozdulni:(ja a wifi led sem világít ilyenkor.Ha újra indítoma gépet akkor az sem oldja meg a dolgot.Régebben(kb.1hónapja) úgy oldottam meg a dolgot minden nap v napi többször is,h letiltottam a vezetéknélküli hálózatot és aztán engedélyeztem és jó volt,de mostmár az sem nagyon akar működni,mert engedélyezi a wifi nem kapcsolbe a vezetéknélküli hálózaton meg ugye nem talál semmit.
Ha valamit nem értetek az írásomból írjatok,de reméllem,h tudtok segíteni.
Win Vista Bussines van a gépen vásárlástól számítva.

(#876) Dottore válasza TGuru (#875) üzenetére


Dottore
addikt

Ott kezdeném, hogy újratelepíteném. Vagy backup vissza.

[ Szerkesztve ]

(#877) TGuru válasza Dottore (#876) üzenetére


TGuru
tag

Éppen azon vok,h kiírom a dolgokat amik kellenek és akkor újra rakom,de pl nem kaptam hozzá vista cd-t,csak asszem xp helyreállítót v mit:Sa bacup az mi is?:Sbocs,h ha alap dolog,de most nem rémlik:S

(#878) Napfénysüti

Akinek T400-a van attól kérdezném hogy mikor betenném az ODD-t annak a retesznek milyen állásban kell lennie?

Més que un club!

(#879) #35914496


#35914496
törölt tag

Lenovo ThinkPad R400 normál üzemben milyen halk és mennyire melegszik?

Alkalmas időnként 24 órás (max. 1-2 nap) működésre is?

[ Szerkesztve ]

(#880) evone válasza Napfénysüti (#878) üzenetére


evone
őstag

Teljesen mind1 olyankor.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#881) Napfénysüti válasza evone (#880) üzenetére

És csak tök simán erőlködés nélkül be kellene csúsznia a helyére?

Més que un club!

(#882) evone válasza Napfénysüti (#881) üzenetére


evone
őstag

Pontosan.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#883) Napfénysüti válasza evone (#882) üzenetére

Na ez nagyon nem akar, még erővel se. :((( Mintha a jobb oldala megakdna valamiben. :F

Més que un club!

(#884) evone válasza Napfénysüti (#883) üzenetére


evone
őstag

Nekem csak siman bekattan a helyere, de csinaltam egy videot, 20MB, mindjart felmegy.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#885) evone válasza evone (#884) üzenetére


evone
őstag

Privát ment!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#886) Napfénysüti

Ha valamit bluetoothon akarok párosítani akkor ahhoz kell extra program vagy simán gyárilag megoldható? Konkrétan telefonról szeretnék leszedni a gépre fájlokat.
Megtaláltam a telefont és pűrosítottam is de csak modem funkciót lehet előhozni. :F

Més que un club!

(#887) TOZ válasza Napfénysüti (#883) üzenetére


TOZ
addikt

ööööö nem a riadalmat akarom kelteni, de nincs valami kulonbseg a Ultrabay Slim es a Serial Ultrabay Slim kozott? Esetleg az elobbit probalod az utobbi csatoloval ellatott T400ba?
Valamiben csak kulonboznek, nem hivnak mashogy oket...

(#888) rdi


rdi
veterán

Üdv,
egy régóta nem használt (3 hónap) r50 -est akartam beüzemelni (régebben működött), most azonban hallom, hogy felpörgeti a cd -ét, de a képernyő sötét. Mintha a BIOS nem futna le. Megpróbáltam belépni a biosba, az sem lehetséges.
Mi a fene történhetett?
Megnéztem külső csatlakoztatott monitorral is, de ott sincs se kép, se hang. viszont nem csipog az alaplap sem.
Jó lenne életet lehelni a gépbe...

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#889) Napfénysüti válasza TOZ (#887) üzenetére

De igen ezért is nem kompatibilis a régebbiekkel. Viszont a DVD Serial Ultrabay Slim-es darab. Keresetem képeket és valóban olyan.
De különben úgy néz ki rájöttem a problémára csak sajnos szervizes esetnek néz ki. Pestre meg nem járok gyakran. :(

Més que un club!

(#890) Dottore válasza Napfénysüti (#886) üzenetére


Dottore
addikt

Ha jól értem akkor tudtad párosítani a telefont a géppel.

Ha már speciális (névjegyzék, beállítások, stb) adatokat is szeretnél cserélni a mobil és a gép között akkor kell egy egy külön program ami ezt kezeli. Nokiáknál jellemzően a Nokia PC Suite, Sony Ericsson esetében meg a Sony Ericsson PC Suite.

Vannak alternatív sok esetben ingyenes programok is erre a célra.
Mindenesetre nem árt egy mentés mielőtt feltelepíted a fentiekben felsorolt két, a szinkronizációs szoftverek szégyenfoltjának egyikét. :)

[ Szerkesztve ]

(#891) Napfénysüti válasza Dottore (#890) üzenetére

Igen köszi a segítséget. Közben nagy nehezen leszedtem a Nokia PC Suitot és minden tökéletes. :)

Bocs hogy ma ennyi bajom van, pedig nekem még piros betűs napjaim sincsenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#892) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!

E 3 lenovo közül választok majd tesómnak notit.
1 2 3
Tulajdonképp a 2x1gb ramos géppel is bőségesen ellesz, mert netezés, film, office és egy kis AOE3 amit szeretne használni.
Milyen vélemények vannak erről a szériáról?
Klaviatúrája minőségre milyen? Hangszórók hogy szólnak? (ahhoz képest persze)

Üdv!
ZoL

Life is too short to stay stock!

(#893) adm válasza zolynet (#892) üzenetére


adm
őstag

attól, hogy "drága" alkatrészekkel pakolták tele, attól még ez egy alsó kategóriás (120-130k) laptop. a műanyag váz, a nem túl strapabíró és kevésbé karcálló burkolat, a műanyag zsanér nem egy 200k körüli notihoz illik.

16core - 32thread - 64gb

(#894) Tim82 válasza zolynet (#892) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

Itt hamarabb kapsz választ tulajoktól, az általad kiszemelt gépek a Lenovo másik, konzumer termékvonalához tartoznak, nem a Thinkpad szériákhoz. :)

Jelzem, elég friss modellek, konzumer cucc, tehát műanyag és nem fém borítás, ennek megfelelően a tartóssága is lehetne jobb (bár az Acer/MSI/Fujitsu-Siemens gépeknél mindenképpen jobb ;] ), notihangszóróktól pedig akkor se várj csodát, ha Harman-Kardon van rájuk írva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#895) TOZ válasza Napfénysüti (#889) üzenetére


TOZ
addikt

És mi a gond?

(#896) Napfénysüti válasza TOZ (#895) üzenetére

Van egy kis pöcök jobb oldalt aminek gondolom az lenne a szerepe hogy ki tudd húzni a segítségével az ultrabayes cuccokat a retesz jobbra húzása után. Na azt a pöcköt nem tudja benyomni a DVD mert fixen megmakkant. Meg mellette az átlátszó csőben is érdekesen áll a rugó, lehet emiatt van ez az egész. De én ennyire már nem merem szétszedni a gépet.
Bízom benne hogy tényleg csak ez a probléma és gyorsan tudják orvosolni. Bár nem tudom mikor jutok fel legközelebb Pestre. Mondjuk annyira nem sürgős szerencsére ez a dolog.

Més que un club!

(#897) TOZ válasza Shadowfax (#824) üzenetére


TOZ
addikt

Es igen. Frissitettem Bios es EC-t (baromi egyszeru .img 2 .iso modszerrel mint vegul kiderult) es mukodik a dolog. Koszonom az infot.

(#898) Mészike


Mészike
aktív tag

Melyik cégtől lehet megrendelni a recovery lemezeket, hogy kiküldjék postán? :)
Mit írjak nekik? :)

(#899) Napfénysüti válasza Mészike (#898) üzenetére

Delta Services Kft. SN-t, TN-t küldd nekik, meg a címedet. Persze rendes mondatokban fogalmazva írj nekik. :)

Més que un club!

(#900) Dottore válasza Napfénysüti (#896) üzenetére


Dottore
addikt

Nálam úgy van, hogy miután betolom a DVD-t, az a pöcök amit említettél nem csúszik be utána, manuálisan kell visszatolni.

Az átlátszó cső az nem tudom mi lehet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.