Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) TOZ válasza #75490304 (#47) üzenetére


TOZ
addikt

Elegge bugazott notebook szaga van ennek az en olvasatomban.... Gyanusan alacsony ar mindig gyanakvasra adhat okot (lopott, hitelcsalt), ilyen esetben en adas-veteli nelkul tutti nem hoznam el. (hozzateszem en az atlagnal gyanakvom tipus vagyok)

(#52) Sipi válasza Ace Ventura (#43) üzenetére


Sipi
addikt

Mi is a szériaszáma? Az a tippem, hogy CTO gép, amit egyéni rendelésre raktak össze, esetleg még a gyárban leesett a kamionról. Ezért a gép nincs "iktatva", és nem azok az alkatrészek vannak benne, mint egy standard T42-ben.

Próbáld meg ne automatikusan felismertetve leszedni, hanem válaszd ki a driver letöltésnél, hogy notebooks, majd T42, és minden tipus, windows XP. Ilyenkor egy táblázatos formában felsorol MINDEN drivert, amit a különféle T42-khöz fel lehet tenni.

Aztán mehet a puzzle, hogy ehhez most Intel video vagy Ati kell-e, melyik ethernet, melyik Wlan...
Az első persze az Intel chipset driver és a Lenovo System Interface driver legyen.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#53) _ak_ válasza Sipi (#52) üzenetére


_ak_
addikt

:K Már linkeltem neki a driver matrixot T42-vel, de azok közt sincs ami felmegy. :F

Ace Ventura: tényleg, milyen hibával áll le a driver telepítés?

Más. Tegnap is tanultam valamit. Attól, mert 90%ban biztos vagyok vmiben, még tévedhetek.
A szervizbe visszatették a factory default vistát, fel a k-lite codeck packot és így nagy felbontású videóknál nem tapasztaltak csíkozódást. A konklúziójuk az volt, h rossz driver il kódek volt fent. Túl sok hangulatom nem volt magyarázni, meg különben is régen rossz, amikor a szervizesnek akarjuk megmondani, h nem ért hozzá, bár egy kicsit bántotta az önérzetemet.
Otthon elő a lapi, le a k-lite, fel az mpc hc, és már nyomtam is a dxva-s videókat, de legnagyobb meglepetésemre, tényleg nem produkálják a csíkozódást, pedig emlékszem, h a factory default installal is volt problémám (de feltehetőleg tévedtem). Frissítettem aktuálisra az intel drivert és megint csíkozódik, mind a T500as, mind a gyári inteles driverrel..., tehát tényleg úgy tűnik, h driveres hiba volt. :W

Esetleg azt nem tudja valaki, h ha nekem egy régebbi intel driver kell, azt honnan tudnám leszedni? Egészen pontosan a 2-ik 7.15.10.1556-os driver kéne.

Let's begin, de gozaimasu!

(#54) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Hogy meglegyen (mert mi megvagyunk a szerelmemmel:) )

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#55) Ace Ventura válasza Sipi (#52) üzenetére


Ace Ventura
addikt

IMB 2373 N1G a tipusa.
Ez egy OTP-s céges laptop.
A probléma akkor indult, amikor szólt a tulajdonosa, hogy bántja a szemét a kijelző képe.Láttam, hogy nincsen feltelepitve a vga driver, feltettem, és egyből elvette a képet a kijelzőről.Nem mutatott semmit.Be vitte a céges rendszergazdának, de ő sem tudott mit kezdeni vele.
Azt mondták, hogy húzzam újra az XP-t.Úrjahúztam, de semmilyen driver nem müködik.Feltelepül, ott van a c/drivers mappában, de nem müködik semmi, eszközkezelőben ugyanúgy kéri a szoftvereket.Már minden megoldást kipróbáltam. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#56) TexT-BoY válasza Ace Ventura (#55) üzenetére


TexT-BoY
addikt

windows 7, netán olyan windows XP ami tartalmaz driver packot.. nekem pl erre a célra XP Death Edition van, minden szar laptopot gond nélkül megcsinált eddig.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#57) #75490304


#75490304
törölt tag

Üdv! Na ott tartunk Napfénysütinek hála! :R hogy a gép hátán lévő seriallal megvan a garancia ami megegyezik kbra a gyártási idővel is. azonban úgyfest CTO a gép a konfig szerint 320 7200 HDDnek kellene benne lennie de nekem ebben 250 5400 van. Ja és a parts lookup is 320at ír. és ugye még mindig ottvan hogy az everest más serialt dob... :S Na erre varjon vki gombot? Ötlet?

(#58) Ace Ventura válasza TexT-BoY (#56) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A win 7 telepitőm sajna nincsen itthon, a death editiont nem ismerem :U
De akkor sem értem, hogy miért nem mennek fel a driverek a sima xp-re :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#59) TOZ válasza #75490304 (#57) üzenetére


TOZ
addikt

Tipp:
A gép háza és az alaplap nem egyazon gépből való.

(#60) marcitp válasza Ace Ventura (#55) üzenetére


marcitp
őstag

Ne haragudj, hülye kérdés, próbltad megkerestetni a drivereket a drivers mappában? Vagy onnan elindítani az .exe-ket? Kicsomizza a driver mappába, de ha jől emlékszem, azzal még nincs kész a driver install. Ne haragudj, ha hülye dolgokat írtam, tényleg, csak hirtelen ez jutott eszembe. :B :U :F
Nem tudom, mi lehet a baj, és elég bosszantó...
Tényleg ne haragudj, ha ezeket már próbáltad!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#61) Ace Ventura válasza marcitp (#60) üzenetére


Ace Ventura
addikt

AAApám!!Megoldottad a problémámat!!!!! :))
Betette, de semmit nem telepitett, egyesével kell feltenni a kicsomagolt cuccokat!!!!
Köszönöm Uram, örök hála :R :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62) marcitp válasza Ace Ventura (#61) üzenetére


marcitp
őstag

bake.... :C jössz egy sörrel! :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#63) Ace Ventura válasza marcitp (#62) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Még annyi, hogy mi a rák az a biometric processor, és annak mi a drivere?:)
Valamint van még 2 db ismeretlen eszköz, meg egy ethernet vezérlő:)Az egyiknek már fent van a drivere, a másikat nem tudom mi..... :U

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#64) Napfénysüti válasza Ace Ventura (#63) üzenetére

Az nem biometric sensor?? Mert az az ujjlenyomat olvasó lenne. Biometric processorról még nem hallottam. :F

Més que un club!

(#65) Ace Ventura válasza Napfénysüti (#64) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Biometric coprocessor a becses neve.... :U Lehet, hogy ez az újjlenyomat olvasó :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#66) Napfénysüti válasza Ace Ventura (#65) üzenetére

Hát ha jól láttam külföldi fórumban akkor bizony az az ujjlenyomat olvasó lesz.

Més que un club!

(#67) Ace Ventura válasza Napfénysüti (#66) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát, akkor az nem kell nekem, tiltom is le a fancba:)
Köszönöm :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#68) Sipi válasza Ace Ventura (#55) üzenetére


Sipi
addikt

A Lenovos drivereket ha letöltöd és elindítod, NEM TELEPÜL! csak kicsomagolja magát a DRIVERS mappába, onnan kézzel tudod telepítgetni (ekkor egyes elemelkhez feltesz egy nagy kezelőfelületet is), vagy az Eszközkezelőben kiválaszthatod pl. az ethernet kártyát, és driver update-et nyomsz neki, majd megadod a DRIVERS-be kitömörített Ethernet mappát, ahol a driver is van.

Szerintem még nem telepítettél fel semmilyen drivert, csdak kicsomagotlad. :)

MOD: bakker, nem olvastam végig, na mindegy.
A biometric az ujjlenyomat-olvasó. A másik pedig valami ACPI-aleszköz lehet (pl power managerhez szükséges), amihez kell a Lenovo System Interface driver, meg prower manager driver.
Esetleg a modem, ahhoz több eszköz is tartozik.

Sipi

[ Szerkesztve ]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#69) evone


evone
őstag

Valakinek nem kell 4 ezerert a thinkpad bluetooth laser egerem? Kulsoleg tokeletes allapotba van, de a bal gombot neha nem veszi be, szerintem ki kene takaritani valami bibi lehet bent, de nem sok kedvem van szetszedni, inkabb veszek egy razer egeret, ezelott is az volt.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#70) Ace Ventura válasza Sipi (#68) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm szépen.
Nagyon pöpec a dolog:)Felment minden szépen sorjában :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71) szaki87


szaki87
csendes tag

sziasztok!
lenovo g550 est szeretnék majd venni,ha kidobják piacra,vagy már van valaki aki találkozott vele??
vélemények??

(#72) Napfénysüti válasza szaki87 (#71) üzenetére

Nem valószínű hogy itt sokan találkoztak volna vele mert ez Thinkpad topik. :)
De itt van a hely ahol esélyesebb hogy tudnak segíteni: [link]

Més que un club!

(#73) marcitp


marcitp
őstag

...csak azt nem értem, miért vagyok én "lelkes újonc" ? Más csak újonc... ,meg "ős tag", meg stb, én meg itt lelkesülök... :B :))
Talán nem is láttam a itt a PH-n más lelkes ilyen újonc csávót :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#74) szaki87 válasza Napfénysüti (#72) üzenetére


szaki87
csendes tag

kösziii :R :R

(#75) marcitp


marcitp
őstag

DE!!! van más is! ;) kolléga...

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#76) Shadowfax válasza #75490304 (#47) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nézd meg a serial-t a BIOS-ban is. (F1-et nyomj boot közben.) Az első képen System-Unit serial number néven a BIOS verzió alatt három sorral található. Ha ez nem egyezik meg a gép alján lévővel, akkor alaplapot cseréltek benne, ami nem CRU, azaz vevő által is cserélhető egység, magyarul: ugrott a gari.
Elég merész dolog volt így gépet venni, származási garancia és adásvételi nélkül...

(#77) LazyG


LazyG
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak passzív olvasója voltam a topiknak, de most, hogy rászántam magam egy igazi laptop (TP) vásárására lenne hozzátok egy kérdésem.
Van egy kiszemeltem: 2056 L3AFH7Z CTO-s laptop.
Namármost, a lokalizációja magyar, magyar a bill., 2009.03. gyártású, de ha megnézem az IWS-ben akkor ott nincs feltüntetve Magyarország.
Ezek szerint itthon nincs rá gari?
Köszi a segítséget! :R

(#78) Shadowfax válasza LazyG (#77) üzenetére


Shadowfax
addikt

Először mindig a warranty lookup-ot kell megnézni: [link]
Magyarországra szól a garancia, 2012. március 27-ig.

(#79) _ak_ válasza Ace Ventura (#61) üzenetére


_ak_
addikt

;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#80) Ace Ventura válasza _ak_ (#79) üzenetére


Ace Ventura
addikt

:DDD :)) :C Fene se ismerte ezeket a IBM notikat

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#81) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

vki a #41-es kérdésemre? :O

(#82) ImMed


ImMed
csendes tag

Heloo!
Nem vagyok egy IT ekszpert, ezért is választottam Lenovo gépet, hogy minél kevesebb gondolm legyen mindenféle hibauzenetekkel, hasonlokkal...

Egy X61 esem van, ami remekul mukodik, nagyon megérte az árát.
Mostanában néha erősebb videokártyára van szükségem, a beépítettnél, és ahoz kérek segítséget tölletek, hogy milyen megoldás van a VGA-t felturbozni!?
Nekem a dokkolo jutott eszembe, mert nem gond, ha csak otthon tudom hasznalni, utazas kozben nincs is ra szuksegem!
De azt sem tudom, biztosan milyen dokkolo kellene, és milyen kártya kell bele!
Hát ez lenne a nagy gondom, kérem az okosabbak tanácsait! :))

(#83) radam


radam
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy banálisnak és roppant idejemúltnak fog tűnni a kérdésem, de:
Milyen konkrét különbség van a t60 és a t61-es modell között?
Általános célra bevállalható ma egy jó állapotú t60-as?

Köszönöm

(#84) Scalpel válasza radam (#83) üzenetére


Scalpel
senior tag

Például a T60 fedlapjának borítása magnézium ötvözet, és csak a gép testében van rollcage. A T61 esetében a fedlap borítása valami spéci műanyag, és alatta van rollcage. A T60 esetén még fellelhető a 4:3 arányú kijelző, a T61 meg már wide mind ha jól tudom. A T61 kicsit erősebb, fejlettebb northbridget kapott a 965GM személyében.

Általános célra bevállalható a T60. Én is azt hajtok... :D

ImMed #82: Az X6 ultrabase dokkoló való a géphez, de az nem bővíthető VGA kártyával... új gép vagy a gépbe új alaplap, amivel ellenben ugrik a garancia, csak így lehet a VGA teljesítményét növelni.

[ Szerkesztve ]

(#85) Tim82 válasza Sipi (#52) üzenetére


Tim82
nagyúr

T42-nél van egyáltalán Intel VGA-s edisön? Akár CTO-ban? :Y

Scalpel: T60-ban majdnem mindegyik modell 4:3, T61-ben pedig majdnem mindegyik wide, de van 4:3-os T61 is.

Ui.: este/holnap válaszolok a privátra, csak kicsit összeszedem magam - ez a dögmeleg nem kedvez a gondolkodásnak... :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#86) TOZ válasza Tim82 (#85) üzenetére


TOZ
addikt

T42 tudomasom szerint csak ezek valamelyikevel letezik:
* ATI Mobility Radeon 7500 / 32MB
* ATI Mobility Radeon 9000 / 64MB
* ATI Mobility Radeon 9600 / 64MB

T61-bol pedig a 14.1" -es TFT letezik xga es sxga felbontasban.

(#87) Tim82 válasza TOZ (#86) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is így tudom, integrált Intel szvsz csak T43/R52/X40-41-től felfelé van Thinkpad-vonalon.

SXGA+-os 14.1"-es T61-ek pedig régebben fel-felbukkantak Hardveraprón, pl. netvampire árult ilyet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#88) Gondwana


Gondwana
addikt

Először is üdvözlöm magam az új topikban, miután végre sikerült minden általam netezésre használt eszközön a linkeket átirányítani az új topikra :D

Volt-e már itt valakinek "szerencséje" T4x sorozatú gép IPS paneles vöröshalálához?
Leginkább az érdekelne, hogy az első nagyonnapkeltevörös bekapcsolódásoktól a fénycső haláláig kb. mennyi időm van, hogy beszerezzek egy új CCFL csövet? Azt megtaláltam már több fórumon is, hogy típusbetegség, de azt nem, hogy meddig bírja így. Jelenleg legalacsonyabb fényerőn 20-25 mp alatt lesz fehér a fehér, teljes fényerőn kb. 5-8 másodperc.

Persze, a legjobb az lenne, hogy néhány Canon EZ540 vakuba való xenoncsövet (ebből van készletem) tegyek a CCFL helyére és akkor az X300/X301 ledes 300 nitje is csak pislákolás lenne

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#89) Tim82 válasza Gondwana (#88) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem IPS-sel van tapasztalatom, a 14.1" T41p-m (TN+, bár annak jobbfajta) kb. háromnegyed éve csinálja ezt, ezen kívül nem mutatja jelét, hogy el akarna halálozni - egyszer volt olyan, hogy nem akart sleep-ből felélesztés után visszakapcsolni a háttérvilágítás, többször nem, akkor pedig egy újraindítás megoldotta. Azért nyugtalanít a dolog, de egyelőre a panelcsere sokadik helyen áll a prioritási listán.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90) Scalpel válasza Tim82 (#85) üzenetére


Scalpel
senior tag

Igen, az rémlett, hogy a T60-nál kezdték el bevezetni a piacra a Z széria mellett a wide kijelzőket, de az sötét folt volt, hogy volt-e 4:3-as T61. Pedig igen kellemes dolog az. :D

Re UI: Rendben, ráér. Senkit nem hajt a tatár... még :DDD.

(#91) Sipi válasza Tim82 (#85) üzenetére


Sipi
addikt

Mittudomén? :) Általában ismerem a T4x sorozatot, integrált Intel és Ati FireGL szokott váltakozni bennük. CTO-ban meg az lehet, amit nem szégyellsz, és a gyár bele tud tenni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#92) Tim82 válasza Sipi (#91) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Tiedben is integrált Intel van? :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Nem tudja valaki, hogy hogyan lesz Lenovoéknál a Vistáról WIN7-re való frissítés?

(#94) Shadowfax válasza SG3rg0 (#93) üzenetére


Shadowfax
addikt

Rendkívül nagy érdeklődés kíséri a Microsoft Windows 7 Upgrade akcióját.
Minden vásárló, aki 2009. június 26. és 2010. január 31. közötti időszakban vásárol olyan Lenovo számítógépet, melyhez Microsoft Windows Vista Home Premium, Business vagy Ultimate licenc tartozik, akkor a Windows 7 megjelenésekor (2009. október 22.) jogosult a verziójának megfelelő ingyenes Windows 7 frissítésre. A Lenovo vásárlói számára a
www.lenovo.com/windows7
oldalon biztosít tájékoztatást és regisztrációs lehetőséget. Ez utóbbi 2009. július 15-től működik. A frissítés ingyenes, de a telepítő média postázásáért előreláthatólag 5000Ft körüli összeget kell fizetnie a felhasználónak.

[link]

(#95) TOZ


TOZ
addikt

Hatha van koztetek olyan, akinek hasznos az info.
Mininovan megtalalhato az angol nyelvu recovery R51, T42, T42p.

(#96) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,van egy eladó x200-as ami nagyon piszkálja a fantáziámat :) de nincs benne WIFI kártya,macerás beszerelni azt a gépbe (fogalmam nincs hogy kell ezt csinálni) vagy van itt valaki hozzáértő aki tudna segíteni baráti áron beszerelni? Vagy inkább szerviz?
Mind ezt úgy kérdezem hogy még nem vettem meg csak tisztába akarok lenni a vétel előtt.
Üdv.

Zero Defect.No Compromise !

(#97) Shadowfax válasza Giovanny (#96) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt a videón (802.11 Card néven) megnézheted, nem bonyolult. Előtte ki kell venni az akkut, levenni a csuklótámaszt és a billentyűzetet. Ehhez is fent vannak a videók. ;)

(#98) Giovanny válasza Shadowfax (#97) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm !! Hasznos videók,csak ott a vezetékek csatlakozásával nem vagyok tisztába,melyik hova.

Zero Defect.No Compromise !

(#99) Kiss67 válasza xEon1337 (#21) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia . Tegyél fel régebbi OSD progtit a lenovo honlapról. Ez nekem is gond volt.
A régi segített.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#100) Kiss67


Kiss67
senior tag

Sziasztok.
Már a régebbi topicban kérdeztem de nem sok választ kaptam .
Van egy X60-am és kicsit olyan érzésem van mint amikor T43 volt. Sokat megy a venti és nem nagyon halk. A gép még 1 évig garis és persze hívtam a szervízt is. mOndták hogy ha tényleg zavaróan hangos akkor kicserélik a hűtőt. Csak nekem nagyon messze van az infopark. Szeretnék valami pontposabb infót arra hogy ez üzemszerű hang vagy tényleg hangos.
Most 55 fok a cpu és csak ezt a hsz-t írom.
Alig fúj levegőt de szerintem ahhoz képest mintha magas hangon fütyül vagy sípol. Pedig én nagyon süket vagyok vagyis a magas hangokat már nem nagyon hallom.( az a sok autóriasztószerelés )
Várok valami referenciát hogy kinek volt már x60 , és annak milyen volt a hűtése.
Köszönöm.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.