Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) guppy


guppy
őstag

Az r500 aba hova kell rakni a wifi kártyát??? :F

(#1802) Shadowfax válasza guppy (#1801) üzenetére


Shadowfax
addikt

Le kell szedni hozzá a csuklótámaszt és a billentyűzetet is. Részletes szerelési videók itt: [link] [link]

(#1803) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Ubuntu tapasztalat valakinek T400-al? Nem megy a hibernálás, és lefagy a kikapcsolásnál is, gyakorlatilag ugyanaz a hiba, minden megvan, és nem kapcsol ki, csak fekete képernyő. Esetleg ötlet?

Másik kérdésem, garancia jellegű. Más van beregisztrálva, mint amikor vettem. Természetesen megvan a számla, kinek kell ilyenkor írnom, hogy írják át a honlapon is? Egy címet már kaptam, semmi válasz nem érkezett...

Ja, és mégegy:D win7 alatt ha kikapcsolom, akkor nem jelennek meg az asztali ikonok, és az egy darab twitter gadget is teljesen üres. (Sajnos a gadget nem is jön vissza, hiába frissítem, újra ki kell tennem az asztalra..)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#1804) Tim82 válasza marcitp (#1778) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nevetni fogsz, a Videoton ( :Y ) is gyárt write-read only kapcsolós pendrive-okat. :) Legalábbis másfél éve még gyártott, én akkor vettem apámnak egy kisebb tárolókapacitású darabot, hogy legyen min tárolnia/hurcolnia a cikkeit.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1805) marcitp válasza Tim82 (#1804) üzenetére


marcitp
őstag

Na ne máááá... :Y
Na mindegy, a piacon, a kínálatban tényleg nem találtam, csak ezt a típust. A régieken volt tényleg, de ezeken a viszonylag nagy kapacitásúakon már nincsen, 8GB, 16GB....
Legalábbis nagyon nehezen akadtam rá.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1806) guppy válasza Shadowfax (#1802) üzenetére


guppy
őstag

Akkor jól gondolom h mini PCI-os nem megy bele?

(#1807) Badi82


Badi82
tag

sziasztok!

Előre is bocs, ha marhaságot kérdezek, de van rá valamilyen mód, hogy a T60-om hűtőventillátorát vezéreljem? Úgy gondolom, mint a videókarimat rivatunerrel, van erre valamilyen program?

Lenne még egy kérdésem,
vettem kb. 1 hónapja egy új lenovo 9 cellás akksit, és kicsit furán írja ki a kapacitását.
Elméletileg a gyári értéke 84 mAh, ez feltöltésenként változik, hol 83, vagy 78, aztán megint 83. Nem értem, miért. Van, hogy az Everest 0% elhasználtságot ír ki, van, hogy 5%-ot. Eléggé zavar a dolog, van erre valami megoldás? Mire jó az a Battery Gauge Reset? Azzal jobb lesz az akksi?

Előre is köszi a választ! :R

Nec Arte Nec Marte

(#1808) Tim82 válasza Badi82 (#1807) üzenetére


Tim82
nagyúr

Előre is bocs, ha marhaságot kérdezek, de van rá valamilyen mód, hogy a T60-om hűtőventillátorát vezéreljem? Úgy gondolom, mint a videókarimat rivatunerrel, van erre valamilyen program?

TPFanControl az a bizonyos varázsszó, amire gugliznod kell. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1809) Badi82 válasza Tim82 (#1808) üzenetére


Badi82
tag

Hálásan köszönöm! :C

Nec Arte Nec Marte

(#1810) Shadowfax válasza guppy (#1806) üzenetére


Shadowfax
addikt

Dehogynem, pont az való bele. Szerelési rajz: [link]

(#1811) rankesz


rankesz
veterán

Ez mekkora ki...tolás!
Tegnap megjött a T400-ba az új 9 cellás akksi, és a HSPA/GPS modul. Feltettem a drivert, indítanám a GPS-t, erre nem hajlandó indulni ha nincs a gépben SIM kártya! :((

Amúgy itt vettem a cuccokat, én ilyen korrekt eladóvaé még nem találkoztam, és ezt most a lehető legkomolyabban mondom!

(#1812) rjg válasza hcpeter (#1803) üzenetére


rjg
őstag

Nekem a 9.04 volt fent. Alapból kezelte a funkció gombokat, kivétel a ThinkVantage, a kikapcsoló és a némítógomb. A hibernálás korrekten működött. Nekem Intel a videókártya, valószínűleg ezért volt hajlamos fagyogatni. Kb két hete feltettem a Karmic Alpha 4-et, az is hibátlanul megy (ugyanezen gombok kivételével.)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1813) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

lenne egy gyors kérdésem, adott egy ibm r50 gép, celeron, 1 gb rammal....egermozgatas vagy munka közben, teljesen mind1, lehet filmnézés is, bizonyos idöközönként megakad egy-egy pillanatra.....az eger mutatoja is megfagy arra a kis idöre, utana megy tovább rendesen, majd megakad....az egeren eszrevettem már, tegnap beraktam egy filmet es az is szaggatgatott....mi okozhatja ezt a hibát?

köszönöm szépen
üdv.

(#1814) hcpeter válasza rjg (#1812) üzenetére


hcpeter
tag

Én is 9.04-el tolom, Karmic majd ha nem lesz alpha, béta:)
Még egy kérdés, az ultranav középső gombja Neked megy?
Intel videókarim van Nekem is, megnézem miért fagyogat kikapcsolásnál...

#include <sör>

(#1815) Shadowfax válasza N4nI (#1813) üzenetére


Shadowfax
addikt

Van benne wifi? Mert akármennyire furcsán hangzik, a wifi driver (is) szokott ilyen problémát okozni. Tegyél fel egy frissebbet a Lenovo honlapról.

(#1816) TOZ válasza hcpeter (#1814) üzenetére


TOZ
addikt

Kozepso gomb hasznalatanak aktivalasa.

Ne zavarjon, hogy Ibexhez van a leiras. Jauntyval is ugyanez a workaround.

(#1817) N4nI válasza Shadowfax (#1815) üzenetére


N4nI
tag

szia

van benne wifi ami midig megy, mert vhogy az fn gomb paranccsal nem tudom lekapcsolni, van ami gomb mukodik van amelyik nem :F kimondott kapcsolo sincs a gépen....

most letöröltem a wifi drivert, ujraindult de még mindig megy a wifi :F :) hasznalni is tudom

ilyenkor miujsag?

köszönöm

(#1818) Dare2Live válasza Dare2Live (#1795) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megerősíthetem W7 szépen megy. 1 nyamvadt drivert nem keleltt kézzel telepítenem. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1819) Shadowfax válasza N4nI (#1817) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ettől még a win adatbázisában megmarad, ergo ha felismeri a wifikártyát, atomatikusan fel is teszi a drivert. Ez feature, nem bug. Le köll tiltani, ha nem akarsz wifit.

Az FN+F5 kapcsolja ki ill. be a wifit, de ez csak akkor műxik, ha a Hotkey driver is fent van. Innen le tudod tölteni az R50e-hez szükséges drivereket. Ha nem akarsz egyenként szarakodni vele, akkor érdemes a System update nevű progit használni, ami automatikusan megkeresi a legfrissebbeket, és le is tölti a gépedhez illetve telepíti, ha azt jelölöd be neki.

(#1820) evone


evone
őstag

Aki X61et fogdosott már, annak mi a velemenye rola? Hibák stb? Melegedesi problemak?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1821) N4nI válasza Shadowfax (#1819) üzenetére


N4nI
tag

szia

fent van minden féle program az ibm-töl,keyboard customizer, a hotkey is, csak a wireless és az easy eject ki van "szürkére" véve....nem lehet bekapcs, se kikapcs.....a wifit szeretném használni, házon belül néha néha, addig azt mondod biosban tiltsam le? mert ez az akadozgatas zavaro, filmnél föleg.....

köszönöm

(#1822) N4nI válasza Shadowfax (#1819) üzenetére


N4nI
tag

system update-et megprobaltam feltenni:

"Thinkvantage system update could not find a supported .NET framework."

ezt hozza és nem települ...

(#1823) Shadowfax válasza N4nI (#1822) üzenetére


Shadowfax
addikt

Fel kell tenni a 2.0-ás keretrendszert (.NET framework). [link]

(#1824) Shadowfax válasza N4nI (#1821) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha nem használod a wifit, mert a netet zsinóron oldod meg, akkor le is tilthatod az Eszközkezelőben. Jobb klikk a kártyára és Tiltás.

(#1825) Otisz válasza evone (#1820) üzenetére


Otisz
őstag

Jól összerakott, masszív szerkezet.
Nagy hibákról nem tudok. X60 jobban melegedett, itt ez már nem igaz.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1826) N4nI válasza Shadowfax (#1823) üzenetére


N4nI
tag

minden oldalt de a microsoft-ot nem tudom elérni, nem tudom miert....mashelyröl töltöm a 2.0ást....

sikerült az általad emlitett dolgokat megcsinalni, és kordába is tudtam fogni a wifi-t....mostmár ki és be is lehet kapcsolni, az update segitett, megjelentek a kiszurkitett lehetösegek és a finombeállitasok is....

köszönöm

(#1827) N4nI válasza Shadowfax (#1824) üzenetére


N4nI
tag

ugy tünik megszabadultam az akadástol....köszönöm mégegyszer....valoban a wifi volt....üdv.

(#1828) Shadowfax válasza N4nI (#1827) üzenetére


Shadowfax
addikt

Örülök, hogy megoldódott. ;)

(#1829) jubilleum


jubilleum
senior tag

üdv!

Nézegettem a lenovo support oldalát, hogy win7-hez igencsak kevés driver, és softver érhető el. ez változni fog a jövőben szerintetek, vagy XP alatt használt progikat drivereket tegyem fel?

(#1830) Nand_i válasza jubilleum (#1829) üzenetére


Nand_i
tag

Bár még én is csak most gyűjtöm a 7tel a tapasztalatokat, de egy HP desktop gépre gyakorlatilag semmi driver nem kellett, alapból felismert mindent (hang, videó, kártyaolvasó). Ha akad is valami, amit nem lát, akkor XPs drivert semmi képp, max Vistást.

(#1831) jubilleum válasza Nand_i (#1830) üzenetére


jubilleum
senior tag

és az meg az Fn gombokkok....
meg a lenovo vcare, acces conection, mondjuk ezek elvileg csak programok...

(#1832) evone


evone
őstag

Innen szedd le a drivereket. A lenovo Windows 7 csapata azt mondta egyebkent hogy Oktober 22iken lesznek vegleges driverek, amikor az a boltokba kerul..

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1833) Tim82 válasza Shadowfax (#1828) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hehe, ha jól emlékszem, ugyanebbe a wifi-s problémába futottam bele anno TP-tali után. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1834) BobMaster válasza guppy (#1801) üzenetére


BobMaster
senior tag

Kb. az F10 alatt van a helye a T sorozatban, gondolom az R-nél is arra érdemes keresni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1835) franc0


franc0
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy újszerű T400-as 150-ért jó bolt?

Köszönöm előre is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1836) Otisz válasza franc0 (#1835) üzenetére


Otisz
őstag

Az attól függ.
Több infó kell róla.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1837) franc0 válasza Otisz (#1836) üzenetére


franc0
őstag

6474-w66
Szinte új, 3 év gari. Ahogy nézem bolti ára bruttó 250 legalább.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1838) Shadowfax válasza franc0 (#1837) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha nem lopott és valóban van rá gari (ellenőrizhető a Lenovo warranty lookup-nál a type és serial alapján), akkor jó vétel.

(#1839) franc0 válasza Shadowfax (#1838) üzenetére


franc0
őstag

Köszönöm.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1840) Badi82


Badi82
tag

sziasztok!

Az akksis kérdésemben esetleg tudnátok nekem segíteni? Nem régóta van meg a T60-am, és nem tudom, hogy ez normális viselkedés-e:

[link]

előre is :R

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#1841) Shadowfax válasza Badi82 (#1840) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az Everest nem túl megbízható ilyen esetben, a Power Manager mit mond? (Design illetve Full charge capacity)

(#1842) Tim82 válasza Badi82 (#1840) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Mobile Meter-rel elég megbízható értékeket kapsz az akkud állapotáról. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1843) Badi82 válasza Shadowfax (#1841) üzenetére


Badi82
tag

szia!

sajnos pont a Power Manager írja a különbségeket. Tehát a tervezési kapacítás 84,4Wh, (ha jól emléxem, most az asztali gépről írok ) A teljesen feltöltött pedig most, mikor néztem, 81,1. Ez néha lemegy 78-re, néha felmegy 83-ra is.

Ez az, amit nem értek

Nec Arte Nec Marte

(#1844) Badi82 válasza Tim82 (#1842) üzenetére


Badi82
tag

köszi, megnézem!

update: megnéztem, sajnos kifagy,annyit ír, hogy error, és leáll. Illetve el sem indul :(

rákeresek google-ban

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#1845) Tim82 válasza Badi82 (#1844) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na még olyan gépet nem láttam, amin a MobileMeter kifeküdt volna. :DDD Ez egy sima kis alkalmazás, nem is kell telepíteni, futtatod az .exe-t és kész. Akkor egy másik link hozzá: [link]

Itt zipben van, letöltöd, kitömöríted, elindítod, majd a felületére egy jobbklikk -> options -> battery information.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1846) Badi82 válasza Tim82 (#1845) üzenetére


Badi82
tag

Sajnos az a helyzet, hogy nem megy. Szerintem lehet, hogy a vista miatt. Vagy nem tudom. Tudom, hogy csak 1 .exe, de nem indul, nem értem, miért.

Nec Arte Nec Marte

(#1847) Tim82 válasza Badi82 (#1846) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehetséges, én eddig XP alatt próbáltam és soha nem volt gond. Nem vagyok képben a Vista lehetőségeivel, de nem tudod ott XP-kompatibilis módban elindítani (mint ahogy XP-nél van Win95, Win98, Win2000 kompatibilitási módban való alkalmazásindítás)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1848) Badi82 válasza Tim82 (#1847) üzenetére


Badi82
tag

ezt már próbáltam, az én tippem is ez volt, de sajnos így sem megy. Mindjárt kipróbálom az asztalin is, hátha itt van valami gond a laptopon

Nec Arte Nec Marte

(#1849) Scraffy válasza hcpeter (#1803) üzenetére


Scraffy
csendes tag

Hali,

amikor vinnem kellett javíttatni a gépem a központi szervizbe direkt magammal vittem a számlát de a srác azt mondta,hogy kell hozzá a garancia papír is. Gondoltam magamba rendben ha jövök a gépért hozom azt is magammal. El is vittem, de akkor meg annyit feleltek hogy elég lesz akkor is átíratni ha a beregisztrált idő és a vétel időpontja közötti időben hibásodik meg. (meg annyit mondtak még hogy a garancia papírt töltessem ki a boltban ahol vettem mert csak le volt pecsételve meg alá volt írva, gép adatai nem voltak kitöltve).
Amúgy erről jut eszembe valaki nem tudja, mi történt a Senorg gal mert a gépem tőlük való és a honlapjuk címén egy egészen más nevű cég lapja jön be?

Ezen kívül azt szeretném megkérdezni hogy a recovery lemezeket milyen úton-módon lehet megrendelni(e-mail, telefon, ...) és hogyan jut el hozzám(személyesen kell bemenni értük a központi szervizbe vagy esetleg kipostázzák)?

Előre is köszönöm.

(#1850) Badi82 válasza Tim82 (#1847) üzenetére


Badi82
tag

sajnos az asztalin se megy, úgyhogy szerintem a vista miatt.

Nec Arte Nec Marte

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.