Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) pilsner


pilsner
aktív tag

Otisz: kábé igen(főleg az anyagiak miatt). azért nem földmunkálatoknál meg építkezéseknél akarom használni, fontos, hogy mindenütt elő tudjam venni anélkül, hogy félnem kellene egy kis víztől, portól, koccanástól.

Integra: azt a ~3 kilót kibírom.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1502) cqr válasza Otisz (#1498) üzenetére


cqr
aktív tag

bár igaz, hogy megkapta a RollCage

Sl-ben nincs. (pl.: link)

(#1503) Integra válasza TOZ (#1500) üzenetére


Integra
titán

már beszéltem vele tegnap telón, mondta az új árakat, tökön is szúrtam majdnem magam:DDD
ezért kérdeztem, hátva tud valaki használtat esetleg:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1504) Integra válasza Otisz (#1498) üzenetére


Integra
titán

nincs benne, de talán nem is kell, mert akkora vaskos darab, hogy ihajj:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1505) TOZ válasza Integra (#1504) üzenetére


TOZ
addikt

(en csak azt nem ertem, hogy ha ugy is eldontottem, hogy SL500-at akar, akkor miert var velemenyeket...)

Egy uj SL-500-as arabol kijon egy egy ev koruli T61. Azert az hordozhatobb darab!

(#1506) pilsner válasza TOZ (#1505) üzenetére


pilsner
aktív tag

egy szóval sem mondtam, hogy eldöntöttem, és azért várok véleményeket, mert ha valaki azt mondja hogy az egy kalap fos, és alá is támasztja, akkor másfelé kacsingatok majd.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1507) evone válasza TOZ (#1505) üzenetére


evone
őstag

Enyémet viheti 200ért. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1508) pilsner válasza TOZ (#1505) üzenetére


pilsner
aktív tag

a RollCage meglétét lehet cáfolni, és alátámasztani is, mégpedig hivatalos oldalakkal; a magyar szerint alapfelszereltség a RollCage, az amerikai nem említi. mondjuk ez egy kicsit elgondolkodtatott.
használt meg nem jöhet szóba, mert - bár én vennék szívesen használtat - családi megoldjuk-okosba módszerrel lenne beszerezve, és kellenek a papírok és a garancia, nem említve, hogy külföldről.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1509) TOZ válasza pilsner (#1508) üzenetére


TOZ
addikt

Nem okoskodni akarok, csak kerdezem: ha cegtol veszed hasznaltan es kapsz szamlat az nem jo? (Vannak kifejezettem hasznalt notebookkal foglalkozo cegek). A garancia meg ezeknel serial szam alapjan meg, papir nem kell a szerviznek.
Notebooksystemnel meg mindig van a honlapon egy rakat jo aru T61...

(#1510) pilsner válasza TOZ (#1509) üzenetére


pilsner
aktív tag

nos, ez lehet hogy megoldható lenne. ha igen, akkor nagyon jót tettél velem, mert én is jobban örülnék egy t-szériának. köszönöm!

kérdés: t61 i13 vajon megbirkózik grafikus feladatokkal, mint photoshop, videoszerkesztés, cad?

[ Szerkesztve ]

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#1511) Dr. Akula válasza FSK (#1495) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

ebay

(#1512) Dr. Akula válasza Integra (#1496) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Itt az aprón próbáltad már? Van notialkatrész rovat is.

(#1513) Otisz válasza cqr (#1502) üzenetére


Otisz
őstag

Én nagy hírtelen innen vettem az infót.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1514) evone


evone
őstag

A T400 kijelzoje fenyesebb mint a sima T61 kijelzoje? Most jart itt nalam egy 100 ezres eMachines gep, es eleg durva latvany volt hogy a kijelzoje 2-3x is fenyesebb volt mint a t61eme. Eddig ezt észre sem vettem. Nem ledes kijelzokrol beszelek! Nem fikázás, csak kérdés!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1515) g.gergo válasza evone (#1514) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én nem tudom, h a T61-nek milyen, de tegnap direkt kivittem napra a T400-ast, és még csak max-on sem volt, de simán láttam a képet. És nem LED-es az enyém.

(#1516) Vegha válasza cqr (#1457) üzenetére


Vegha
senior tag

hmm... nekem a 3 éves T60amra nem akartak adni gar. kiterjesztést Professzionálék.

#1227 hsz-re valaki ?

(#1517) fordfairlane válasza cqr (#1502) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az SL-ben is van valami "magnézium frame", kérdés, hogy ez azonos-e az ún. rollcage-el: [link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1518) cqr válasza Otisz (#1513) üzenetére


cqr
aktív tag

Többeket is félrevezetett már az a cikk, de innen olvasd el: 32258,62,63,69-et .

fordfairlane: a lenovo több hivatalos helyen ( az előbb említett 32258-ban van két link) is azt írja, hogy roll-cage nincs, ettől függetlenül egy fórumon linkeltek egy szétszedett sl500-at és noha "valami" volt benne, nem igazán volt egy súlycsoportban a rollcage-el (ha megtalálom linkelem).

#1516: noha a lenovotól rendelve lehetőség van az 5 évre bővítésre, nem tudom hogy egy adott kisker köteles-e ezt az opciót felajánlani.

(#1519) Gondwana válasza pilsner (#1510) üzenetére


Gondwana
addikt

Gragfikus feladatok: itt, a cégben az i12-höz hasonló (szintén itt lett véve, elégedettségfaktor maximális) cuccot használunk videó-vágásra. CAD-hez lehet, hogy kicsit erősebb OpenGL vas ajánlott, mint az intel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1520) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A recovery lemezről telepítés legyalulja a vinyót is? Most dobozos Vistát rakok fel a gépre, már elvileg meg kellett volna jönnie a recoverynek, de még semmi hír, én már nem bírom kivárni, de csak ez van. Viszont majd ha egyszer megjön a rec, szeretném gyári állapotúra hozni a gépet, rec partícióval együtt. A rec lemez ezt a partíciót is felrakja?

(#1521) fordfairlane válasza cqr (#1518) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazad van. Megnéztem a "FRU Removals / Structure frames / Remove structure frame" videókat: [link] és [link], és úgy tűnik, hogy az SL széria csak két oldalsó fém merevítőt kapott, nem olyan keretet, mint a T61.

x gon' give it to ya

(#1522) Napfénysüti válasza fordfairlane (#1521) üzenetére

Valahol azért spórolni kellett hogy ilyen áron tudják adni. És várható volt hogy ha az R szériában sincs már a kijelző mögött Roll-Cage csak a váznál akkor az annál jóval "mezeibb" SL-nél még annyi se lesz.

Més que un club!

(#1523) fordfairlane válasza Napfénysüti (#1522) üzenetére


fordfairlane
veterán

A widescreen R61-nél van a kijelzőben is rollcage, de mindegy. :)

x gon' give it to ya

(#1524) cqr válasza fordfairlane (#1523) üzenetére


cqr
aktív tag

Csak a 14.1"-ál nem ?

Egyébként thx a linkeket, jó videók.

(#1525) Otisz válasza Dr. Akula (#1520) üzenetére


Otisz
őstag

Gyári állapotra állítja vissza, így a partíciókat is törli.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1526) Napfénysüti válasza fordfairlane (#1523) üzenetére

Ahogy cqr írta csak a 14,1-es verziónál. Szóval nagy általánosságban nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1527) fordfairlane válasza cqr (#1524) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem is emlékeztem, hogy R61-ben is volt 15-ös wide, de igazad van, csak a 14,1"-nél volt ilyen.

x gon' give it to ya

(#1528) Napfénysüti válasza fordfairlane (#1527) üzenetére

Barátnőmnek 15,4-es R61-e van :) Gyilkolni lehet vele. Gondolom azért is vastagabb az R szériás gépeknek a fedlapja mert a Roll-cage hiányát némi plusz plasztikkal akarják pótolni.
Legalábbis szerintem. Mondjuk így robosztusabbnak néznek ki mint a T-s gépek. Múltkor egymás mellé raktuk az ő R61-ét meg az én T400-amat. Csak simán ránézésre biztos azt mondaná az avatatlan hogy az R61-es sokkal strapabíróbb. :D

Més que un club!

(#1529) Mészike válasza Napfénysüti (#1528) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nálund detto ez a helyzet, csak páromnak is 14'1-es a gépe. És egymás mellé téve a két gépet majdnem sírva fakadtam a képernyő miatt. Ugyanis az R61-é jobb...

(#1530) Mészike


Mészike
aktív tag

Viszont ez egy próbát megér az R50-esemen:
http://www.youtube.com/watch?v=vR8L3B3eDr0
:D
Holnapután beviszem a céghez és megcsináljuk.

(#1531) Napfénysüti válasza Mészike (#1529) üzenetére

A T400 kijelzőjétől (CCFL és nem LED-es) én sem vagyok elájulva. De ez az egyetlen pontja a gépnek ahol picit gyengébbnek tűnik. Minden másban nagyon tetszik. :K

Més que un club!

(#1532) evone válasza Napfénysüti (#1531) üzenetére


evone
őstag

Most vettem eszre, hogy ahol szejjel van valva a keret, ott a fenyero sem szuper... kurvajó. Pedig pont gondoltam hogy leszarom, kis esztetikai hiba, de igy mindenkeppen fel kell mennem a szervizbe. :W Ajh, én csak szivok ezzel a geppel.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1533) buherka


buherka
addikt

Srácok...bajban vagyok a T500-as ATI 3650-es jósággal.
Már két drivert próbáltam felrakni hozzá és mind a kettőtől behalt a gép :o

Valahol régebben láttam egy oldalt, ahol valamiféle moddolt drivereket lehet letölteni, kimondottan mobil ATI-k számára. Persze most meg nem találom :U

Ja Win7 32bit-hez kellene :B :R

Mod...amit az ATI oldaláról leszedek...az sem jó :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1534) Napfénysüti válasza evone (#1532) üzenetére

A helyedben így már én is vinném. Ahol már a fényerővel gondok vannak az nem normális. Egyszer nekem is fel kellene néznem a szervizbe. Emailjeimre még mindig b*szn*k válaszolni. :(((

Més que un club!

(#1535) buherka válasza Napfénysüti (#1534) üzenetére


buherka
addikt

Sanos már a szerviz sem a régi a lenovo-nál. Volt már párszor velük dolgom :o
A vinyót még szó nélkül cserélték az N200-as notimban...talán 3-4 nap alatt meg is volt.
De amikor már melegedett a gép, akkor már nem volt ilyen rózsás a helyzet. Több, mint másfél hónapig ültek rajta. A másfél hónap alatt egyszer megpróbálták rám sózni úgy hogy semmit sem csináltak vele. Aztán a végén szó-szerint én kértem vissza, hogy majd én megoldom a problémát.
Saját magam pasztáztam újra a procit és frissítettem egy biost és mai napig tökéletesen működik az új gazdájánál és nem melegszik. Olyan gagyin volt gyárilag pasztázva, hogy még bacsis féle szamócalekvár is 10X többet ér.

Konkrétan Ő róluk lenne szó Delta szerviz ->Mesterségünk az intelligencia...na ja:(((
Én az ilyen cégeket úgy kirugnám a lenovo helyében, mint azt a bizonyos macskát!

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1536) evone válasza buherka (#1535) üzenetére


evone
őstag

Multkor engem is ugy kuldtek el a kijelzovel hogy semmit nem csinaltak vele.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1537) g.gergo válasza buherka (#1533) üzenetére


g.gergo
senior tag

Esetleg itt?

(#1538) buherka válasza evone (#1536) üzenetére


buherka
addikt

Sajnos ez csak itt nálunk Magyarisztán van így :o

(#1537) g.gergo ...Ez az! köszi :R

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1539) cqr válasza buherka (#1533) üzenetére


cqr
aktív tag

(Ha már a linkelt oldal megoldotta a problémát akkor félig-meddig tárgytalan)

Nem írtad, hogy pontosan mi a probléma, de ebben a topikban nagyon sokminden felmerül a driverrel kapcsolatban.

Ha win7-hez kell akkor itt rákeresve lesz talán a legnagyobb esélyed drivert találni.

#1534: akkor nem csak nekem nem válaszolnak..

(#1540) buherka válasza cqr (#1539) üzenetére


buherka
addikt

Még nem oldottam meg a problémát, mert még fordítani is kell, hogy mit és hogyan kell csinálni :B
De rajta vagyok a témán.

A probláma konkrétan, ha feltelepítem a az ATI oldalán lévő Mobil drivert, akkor egyszerűen a telepítés végén szépen elsötétül a kép és csak az egér kurzort látom. Újraindítom és ugyan ez van...újra kellet húznom a rendszert, hát nem voltam happy :(
Még csökkentett módban sem tudtam leszedni a drivert :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1542) Integra válasza Dr. Akula (#1512) üzenetére


Integra
titán

így külön nem, csak a notebook apókat ibm-re szűrve kerestem, de úgy semmi nem volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1543) buherka válasza PsYcHO20 (#1541) üzenetére


buherka
addikt

Ebben elvileg van egy ATI 3470-es :U ...nekem is itt mondták, hogy a bios-ban lehet kapcsolgatni a két VGA-t.

Persze a dedikált VGA szépen lecummantja nekem is az akksit.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1544) cqr válasza PsYcHO20 (#1541) üzenetére


cqr
aktív tag

Ha itt megnézed a 2767 switchable graphics-al van, az hogy av4 ezt elméletileg nem befolyásolja.
(Egyébként én nem tudok switchable graphics-al nem rendelkező t4/500-ról amiben van ati kártya, tudsz linket adni hol olvastad?)

[ Szerkesztve ]

(#1545) cqr válasza buherka (#1540) üzenetére


cqr
aktív tag

A probláma konkrétan, ha feltelepítem a az ATI oldalán lévő Mobil drivert, akkor egyszerűen a telepítés végén szépen elsötétül a kép

Ez sajnos "természetes", ugye vagy lenovo beta driver, vagy modded kell.

A modded driverekhez itt a legfölső hsz (zilla-é) elég részletes instrukciókat ad. Kicsit kell vele "szórakozni", azt nem tudom w7en is megy-e az a leírás, de mennie kellene.

(#1546) buherka válasza cqr (#1545) üzenetére


buherka
addikt

Már megint sikerült megfagyasztanom :o ...hogy rohadna meg ez az ATI :U

Megpróbálom azzal amit linkeltél.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1547) Shadowfax válasza buherka (#1538) üzenetére


Shadowfax
addikt

Tényleg? Próbálkozz csak be az amerikai EasyServ-vel, az lenne csak a finom...

A Delta Services-re meg ne mondj rosszat, baromi rendesek voltak velem (is). Olyan Recovery lemezeket is beszereznek neked kívánságra, ami tulajdonképpen nem is járna legálisan a géphez. Udvariasak és segítőkészek.
A melegedéssel mégis mit kezdtek volna egy ócska kínai konzumer szar N200-asnál?! Ezeknek már a 10-20%-a alaplaphibás, mikor lekerül a gyártósorról. Ezért is kerül mondjuk 130-150e-be és nem 300e-be.

evone: Add már el a pöcsbe azt a szart, és vegyél HP-t vagy Dell-t, csak fejezd már be ezt az örökös hisztit, mert már rohadt unalmas, hogy ezzel van tele ez a topik is. :W

(#1548) evone válasza Shadowfax (#1547) üzenetére


evone
őstag

Csupán leírtam egy tényt.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1549) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Elöljáróban: Én meg vagy elégedve a T400-ammal.
Összesen két problémám van vele, az egyik már kivesézett lid mozgás (lecsukott állapotban).
A másik, hogy a szalagkábel ami megy a monitorba, a géptesten fel van kicsit púposodva a műanyag. Pont azon a helyen, ahol a thinkvantage és a bekapcsológombok között üres hely van. Találkozott ilyennel valaki?
Telefonáltam szerviznek, sajnos azt mondták 5 munkanap, de inkább több. Nagyon nehezen tudok felmenni pestre (tanulás + munka), leginkább vasárnap lenne jó:)
Tud ajánlani valaki olyan szervizt, ahol gyorsabb esetleg, ne adj isten beviszem és meg is tudják nézni? Valószínűleg csak a kábel nyomja kicsit, azt kellene megigazítani.

Köszi!

#include <sör>

(#1550) g.gergo válasza hcpeter (#1549) üzenetére


g.gergo
senior tag

Gondolom itt csak a gar. szervízek jöhetnek szóba a bontás miatt, olyat meg én nem ismerek. Csak "sima" szervízest, olyanból viszont vannak itt többen is a PH-n, akik gyorsan, precízen és szépen dolgoznak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.