Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Tim82 válasza Tim82 (#1397) üzenetére


Tim82
nagyúr

kimaradt a "kéne" szócska. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1402) Mészike


Mészike
aktív tag

A Laptopinfo szerintetek nyitva lesz holnap?

(#1403) ambrus14


ambrus14
tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mivel egy thinkpad r51esembe már eléggé a végét járja a vincsi ezért szeretném azt kicserélni benne! Az lenen a kérdésem, hogy milyet ajánlanátok ebbe a szerkezetbe!? Nem fontos hogy nagy kapacitású legyen csak lehetőleg új és garancia is legyen a termékre a kedvező ár mellett! Fontos a megbízhatóság!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#1404) TOZ válasza Mészike (#1402) üzenetére


TOZ
addikt

Hivd fel a Csabat (a helyeben en nem lennek nyitva, o viszont abbol el, hogy nyitva van...)
36203514333

(#1405) Mészike válasza TOZ (#1404) üzenetére


Mészike
aktív tag

Próbáltam, nem vette fel, de aztán felhívott, hogy nem lesznek nyitva :(

(#1406) atesss válasza Tim82 (#1397) üzenetére


atesss
addikt

A most is kapható procik közül kérdeztem.
Az biztos, hogy jobban melegedne (elvileg 25W helyett 45W TDP), de ez remélhetőleg nem lenne gond az X200 hűtésének.
Az mondjuk kérdés, hogy annak a foglalata ugyanilyen-e. (ezt az előbbi linken a Penrny prociknál elvileg meg lehet nézni, mindjárt meg is nézem)
Pl az lehet a kérdés, hogy az X200 Biosa támogatja-e a négymagosat.

(#1407) adm válasza atesss (#1406) üzenetére


adm
őstag

1. buknád a garanciát.
2. 25 -> 45w, az 80%-kal több leadott hő. azt azért nem kell tudnia és valószínűleg nem is tudja a x200 hűtése. és ez csak inteles, jellemző tdp.
3. hiába azonos a foglalat és hiába támogatná a chipset a biosban valószínűleg csak gyárilag választható procik microcode-ja van meg. ez sem véletlen van így, az alaplap tápellátása azokra a procikra van felkészítve.

azt az időt sem éri meg amíg agyalsz rajta...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#1408) rage00 válasza Sipi (#1370) üzenetére


rage00
csendes tag

Igazán nem azzal a szándékkal írtam a hozzászólásomat hogy fikázzam a márkát, csak leírtam a véleményemet a géppel kapcsolatban. És továbbra is fent tartom azt az állás pontom hogy egy majdnem 300 ezer forintos gépbe jobban összerakott kijelzőt is tehettek volna.És itt nem az a problémám a kijelzővel hogy egy picit mozog meg hogy ha szeretném be tudnék dugni alá egy plasztik kártyát, hanem az zavar igazán hogy tokban, táskában hordva a kijelző közepén virítanak a gombok és a pöcök egér által hagyott nyomok(nem koszos, mocskos kézzel szoktam használni), meg amit említettem hogy kijelző bal fele recseg egy enyhe nyomás hatására. Ezeket leszámít a gép többi részére egyetlen rossz szavam sem lehet az elmúlt 1 év alatt. Sőt még azt sem mondhatom, hogy a billentyűzet megkopott, kifényesedett volna -amit már nem egyszer olvastam a fórumon-.

(#1409) atesss válasza adm (#1407) üzenetére


atesss
addikt

Igazából az időtállóság miatt gondoltam erre, mert egy Thinkpad 5 év múlva is laptop maradna. Csak addigra a hardver azért már elavulna.
Vinyót simán bővíthetek, a SATA 300 még egy jó darabig elég lesz.
Bár a 4GB ram sajnos lehethogy hamarabb lesz kevés.

Ezért gondoltam, hogy szivesebben vennék meg egy X200-at, ha tudom, hogy mondjuk 3 év múlva beleraknék egy erősebb procit, és úgy még simán tudnám használni egy pár évig. Mivel a legerősebb 2 magos Penryn asszem 3Ghz-es, az nem sokkal lenne gyorsabb mint a 2,4Ghz (+25%). A 3 helyett 6 MB Cache meg nem egy nagy különbség. Ilyenkor jönne jól egy négymagos.

"azt az időt sem éri meg amíg agyalsz rajta..."
Hát azért az szerintem nem lenne mindegy, hogy mondjuk 2,5-3 év múlva veszek pl. 30e-ért bele egy erősebb procit, vagy vennem kellene egy új laptopot emiatt. :U

(#1410) ambrus14 válasza ambrus14 (#1403) üzenetére


ambrus14
tag

Valaki a #1403-ra? :B

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#1411) kem válasza ambrus14 (#1403) üzenetére


kem
addikt

Én WD-t vennék a helyedben, de nem ez a megfelelő topic. Kérdezd meg itt. Az meg lényegtelen, hogy milyen gépbe kell ha nem 7200-as a fordulata.

Köszi!

(#1412) evone válasza atesss (#1409) üzenetére


evone
őstag

mert egy Thinkpad 5 év múlva is laptop maradna

:U

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1413) kem válasza evone (#1412) üzenetére


kem
addikt

Nálam van egy R51-es ami nem mai darab. és még mindig nagyon fasza és pörgős. Nekem még a design is bejön:))

Köszi!

(#1414) ambrus14 válasza kem (#1411) üzenetére


ambrus14
tag

azért merészeltem ide írni, mert gondoltam hátha ti jobban ismeritek az r51-es kompatibilitási listáját vinyók terén! :U

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#1415) Tim82 válasza ambrus14 (#1414) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem válogatós, bármilyen PATA/IDE csatlakozós 2.5" HDD jó lesz. :)

evone: szerintem gyűjtögess csak arra a Dell Latitude E4300-ra, utána majd akkor legalább a Dell topikban lesz ":U".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1416) adm válasza atesss (#1409) üzenetére


adm
őstag

8gb memóriát például tehetsz bele most is és később is. ne a legerősebb kapható penrynből indulj ki. a biosok csak a gyárilag beépített legerősebb proci microcode-ját tartalmazzák, mást nem érdemes elvárni.

ha a T4x-ben lévő dothanokból indulsz ki, akkor egy P8600 (2,4ghz) vagy egy P8700 (2,5ghz) elég olyan feladatokra, amit integrált vga-val, 12"-on kényelmes és lehetséges elvégezni ma is, és valószínűleg 3-4 év múlva is. 2./3. gépnek egész biztosan lehet tovább használni.
a quad procitól nem lesz benne (usb3(/4), sata3(/4), kitudja milyen wifi/wimax, 5/6G modem, xLED kijelző stbstb.

azért nem éri meg agyalni sem rajta, mert - az előző 100-150 hozzászólást összefoglalva - a lenovonak nem érdeke, hogy 3 év után egy "power user" ne vegyen egy újabb laptopot, praktikusan thinkpadet. azon a határon mozognak, ahol még az élvonalban maradnak, de már érezhető legyen az avulás-kopás-elhasználódás.

tehát nem csak műszaki, hanem piaci oka is van.

off és mod:
azt tudjátok, hogy mért érkeznek újabban az olcsóbb konfigok wifi nélkül? elvileg így a centrino minősítést is bukják nem?

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#1417) Otisz válasza ambrus14 (#1414) üzenetére


Otisz
őstag

Lényegében mindegy milyet teszel bele. Én általában Samsungot használtam.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1418) kem válasza ambrus14 (#1414) üzenetére


kem
addikt

A hangsúly nem azon van, hogy ebbe a notiba milyen vinyó passzol hanem , hogy milyen vinyó az ami megbízható, és megy a notidban. Mivel az összes IDE vinyó megy benne, már csak azt kell kideríteni, hogy azok közül melyik felelne meg neked:K

szerk: nálam pont a samsung van a nem-nem lista élén:D WD párti vagyok. Azokkal nem szokott gondom lenni.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#1419) evone válasza Tim82 (#1415) üzenetére


evone
őstag

Nem csak én panaszkodok ugyanarra a hibára. Ha neked lenne ilyen, akkor te is csak ilyen fejet tudnál berakni. Azt hittem ez a topic azért van hogy megosszuk egymással a tapasztalatinkat, nem hiszem hogy sokat tévedtem.

Ezenkivul ugyanis semmi bajom a gepemmel, viszont emiatt pont nem érzem ugyhogy megérte a 300 ezer forintot. Nagyon olcso erzetet kelt, elhiszem hogy nalad fasza a T41. Jo neked, irigykedek is, de sajnos en eddig nem mindenben azt kaptam amit vártam, és amit reklamoz a lenovo.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1420) Intelligencs

Ki mit ajánl garanciabővítés ügyben? Van olyan lehetőség, hogy neten megveszem, és jómagam aktiválom? Plusz két évet szeretnék az SL-300-amhoz, nyilván jó olcsóér'... :DDD Ahol vettem a gépet, ott vmi 40 ropiért mérik.

További kérdésem, hogy ha Vista Home Premiummal kaptam, akkor jár nekem hozzá XP downgrade? Tehát ha írok az IBM szerviznek, akkor küldenek egy XP telepítőt? (A tököm tele van a hulladék Vistával.)

The Amiga, Born a Champion

(#1421) Gergő_ válasza evone (#1419) üzenetére


Gergő_
őstag

ja finnyás vagy de végülis az objektivitásba beletartoznak a hibák is
bár az Apple háza táján a mb-ot kifogásolod :)) , szóval nem mindig értelek
(hozzáteszem, hogy régóta olvasom a topikot, csak nagyon ritkán szólok hozzá)

(#1422) evone válasza Gergő_ (#1421) üzenetére


evone
őstag

Szerintem ebbe semmi finyásság nincs. Mindenhol azt hallani hogy ezek a gepek tokeletesek semmi bajuk nincs, erre tessék, 1 év utan. A szervizben meg csak annyit mondanak, hogy talán.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1423) Tim82 válasza evone (#1419) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg nem szólnék be, ha egyrészt valamivel objektívebben állnál a témához és nem kb. egy éve menne tőled a rinya, hogy "így sz@r a TP, úgy sz@r a TP" (Sipi sem véletlenül írta meg a hsz.-ét kicsit lejjebb), másrészt meg nyilván "tapasztalat" alapján voltál szíves múltkor beszólni, mert mertem nem a spanod gépét ajánlani, hanem kerestem egy másik, a kérdező felsorolt igényeinek megfelelőnek tűnő masinát. Addig én is úgy tudtam, hogy ez a topik tapasztalatcserére van. Elég régóta vagyok a Thinkpad-topikban, volt pár TP-m (régebbi modellek), volt alkalmam kipróbálni, megnézni újabb TP-ket, segítettem is jó pár embernek már TP-kel kapcsolatban a PH!-n, úgyhogy nem szeretem, ha valaki mind a jószándékú segítőkészségemet, mind a tapasztalataimat megkérdőjelezi.

Nem mellesleg T41p, nem T41, mint párszor már mondtam - van némi különbség, ajánlom a Thinkwiki-t további utánanézésre. [link] [link] És nem, nekem sem tökéletes, jobban melegszik, mint a sima T41 és ez ellen nem lehet túl sokat tenni, valamint a T4x-ekre jellemző palmrest-repedés nálam is megvan, de ezt leírtam már az elődtopikban.

Figyelve a hozzászólásaidat, a Te igényeidnek egy HP (lusta vagyok visszakeresni a topik elődjében, hogy pontosan melyik modellre akartad kicserélni a "sz@r" T61-edet) vagy egy Dell Latitude E4300 nyilván jobban megfelel, biztosan jobban megéri majd az árát, legfeljebb hamarosan a megfelelő topikban folytatod. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1424) marcitp válasza Tim82 (#1423) üzenetére


marcitp
őstag

Szia!
Ezen a dell gépen, ha jól látom, van vmi trackpoint féle? Ezt véletlenül nem az IBM találta ki??
És szerintem a "p"-s gépek nem véletlenül kerültek újkorukban egy elég jó autó árába. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1425) marcitp válasza evone (#1412) üzenetére


marcitp
őstag

Szia!
Az enyém is lassan 5 éves. nem kímélték. és laptop maradt. Tesómnak egy Toshibája van, kb , 1,5 éves nem rossz kis gép, és mintha irígykedne...
Szerintem ezek tényleg tartós cuccok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1426) hcpeter válasza marcitp (#1424) üzenetére


hcpeter
tag

Én láttam már hp, és dell modellen is, ha jól emlékszem. Az hogy ThinkPadet vettem, egyrészt a pöcökegérnek köszönhető:) Touchpadhoz még hozzá se nyúltam, ez sokkal kényelmesebb, precízebb eszköz. SZVSZ

#include <sör>

(#1427) marcitp válasza hcpeter (#1426) üzenetére


marcitp
őstag

Én is szinte csak ezt használom... egyszer ráéreztem az ízére :B , azóta csak ezt masszírozom....

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1428) cqr


cqr
aktív tag

Ha már minőség akkor ahhoz hozzátartozik, hogy különség van/(volt) egy új t4x és most egy új t400 ára között.(És lehet hogy nem roszabb annyival, mint amennyivel olcsóbb.. bár ezt azért nem lenne egyszerű egzaktul megmondani :DDD ).

(#1429) kem válasza adm (#1416) üzenetére


kem
addikt

Ez nagyon jó kérdés, én is kíváncsi lennék. Lehet, hogy irodai felhasználásra szánják, ahol a mobilitás háttérben van, inkább a biztonságos, stabil és gyors hálózat lehet a lényeg, amit ethernettel oldanak meg.

Köszi!

(#1430) TOZ válasza cqr (#1428) üzenetére


TOZ
addikt

Ilyen idotavban azert nem nagyon erdemes arakat osszevetni. Szerintem.

(#1431) TOZ válasza hcpeter (#1426) üzenetére


TOZ
addikt

Latitude Delleken van. Kek. De a csiklo piros! De, a Lukacs enekli, felre a trefat. Dell trackpoint nem kenyelmes, leginkabb a kozepso scroll gomb hianya a zavaro. Nekem.

(#1432) evone válasza Tim82 (#1423) üzenetére


evone
őstag

Jolvan, elnezest hogy ilyen ellenszenvet valtottam ki beloled. Nem akarok senkivel rosszban lenni ugyhogy igazat adok neked.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1433) cqr válasza TOZ (#1430) üzenetére


cqr
aktív tag

Lehet hogy nem. Mark-ot (lenovós alkalmazott) "idéztem" , mondjuk ez még nem garancia semmire : )
(Szerintem megfelelő körültekintéssel lehet viszonyítani)

(#1434) TOZ válasza cqr (#1433) üzenetére


TOZ
addikt

Ezen logika menten pl. a 3 evvel ezelott gyartott lcd tv-k jobbak, mint a mostaniak... Pedig nyilvan nem. Hatekonyabb a gyartas, megterult az innovacio stb... Persze ezeket is lehetne valahogy szamszerusiteni, de szerintem sok ertelme nincs.
(5 eve vettem egy Asus notebookot, 270k volt (megdobbentem ,mikor par hete elokerult a szamla), ma is mukodik, de ma ilyen szolgaltatasu gepet Asusbol veszel 130ert, tehat a mostaniak rosszabb? Nyilvan nem.)

[ Szerkesztve ]

(#1435) Snowcat


Snowcat
tag

Helló!
Az lenne a problémám, hogy látszólag nem megy az x200 dokkolómon a displayport. Persze lehet nem is a port hibája mert egy displayport - dvi átalakító kábellel használom, szóval ez is lehet rossz. Az a baj tesztelni nagyon nem tudom, mert semmi displayport-os eszközöm nincs, egy másik monitorral próbáltam, de a hiba ugyanaz.
Ja a hiba az, hogy hiába kötöm rá a monitort, semmi kép, de valamit érzékelhet, mert a monitor ha le is megy standby-ba, szinte rögtön felébreszti.
Lehet ez csak valami beállítási hiba? A bios-ban mindenestre csak egy olyat találtam, hogy mi legyen a primary display (saját panel/analog/digital[displayport]), de ezt hiába allítgatom...

(#1436) cqr válasza TOZ (#1434) üzenetére


cqr
aktív tag

Persze sok befolyásoló tényező van.. de ha az lcd paneles példánál maradunk,noha egy adott panel olcsóbb lesz , ugyanabban az árkategóriában lesz helyette egy másik, ugyanígy a többi hardveres komponens esetén, viszonyítva összehasonlítható lehet.. (az adott időszakhoz viszonyítva az 1024*768 kerülhetett közel annyiba mint később 1680*1050..)
És ha a t4x hardvere (és egyéb fizikailag megfogható részek, váz stb) 400 dollár volt akkor, és a t400-é szintén, emellett a t4x 2000 ért került a piacra a t400 meg 1000 ért (infláció elkerüléséért lehetne vmi más egységben mérni..).
És adott esetben lehet hogy ennek egy része az összeszerelésre ment, iws re stb...)

Mivel nekem nicsenek kéznél azok az adatok amivel az egyes komponensek ibm illetve lenovo idején vett árát össze lehetne hasonlítani, és látni hogy a névért mennyit vett ki az egyik meg a másik vagy hogy mennyi az összeszerelés.... ezért nem biztos hogy erről sokkal többet érdemben tudnék írni.. Amit írtam azt mark-tól vettem, feltételezem ezzel kapcsolatban az ő véleménye relevánsabb lehet, de erre mint írtam garancia persze nincs (lehet ő is csak hasraütésből írta : PP ) ...

[ Szerkesztve ]

(#1437) Tim82 válasza marcitp (#1424) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Latitude D és E szériákon van, ahogy a HP business class gépein is, meg a Toshiba Tecra és Portege modelljein is. :)

evone: a reggeli hsz.-em kicsit erősre sikerült, elnézést érte. :B A téma túl van tárgyalva, nem leszünk/vagyunk rosszban, nem kell "megkövetned", pusztán valamit, ami nekem volt erős tőled, reagáltam le. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1438) atesss válasza adm (#1416) üzenetére


atesss
addikt

No ez viszont jó hír, hogy 8GB-ot lehet bele tenni !
Érdekes, hogy mindenhol azt írják, hogy max. 4GB. :F
Egyenlőre azért szerintem bőven elég a 4GB.

"a biosok csak a gyárilag beépített legerősebb proci microcode-ját tartalmazzák"
Mondjuk a legerősebb ugyanolyan fogyasztású (TDP-jű) - 25W-os - Penryn szerintem mindenképp elvárható lenne. Vagy ilyennel alapból lehet kapni ?
Intel® Core™2 Duo Processor P9600 (6M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)
Intel® Core™2 Duo Processor P8800 (3M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)
Iletve 28W (+12%) TDP-s lenne:
Intel® Core™2 Duo Processor P9700 (6M Cache, 2.80 GHz, 1066 MHz FSB)
De annak szerintem van még esélye, hogy kiadnak még egy mondjuk 2.8 Ghz-es 25W-osat is, ahogy fejlődik a gyártástechnológia.
Bár ez ellentmondana azzal, hogy helyet csináljanak az új platformnak, amit az Intel (legalábbis asztali vonalon) nagyon is próbál erőltetni.

"ha a T4x-ben lévő dothanokból indulsz ki" Ezek a laptopok mikor jelentek meg pontosan ?

"2./3. gépnek egész biztosan lehet tovább használni."
Igen, mondjuk egy asztali mellett gondoltam, ja.

"a quad procitól nem lesz benne (usb3(/4), sata3(/4), kitudja milyen wifi/wimax, 5/6G modem, xLED kijelző stbstb."
Igen, itt egy kicsit jósolni kellene, megpróbálok egy kicsit :
- USB 3 : ExpressCard-ba biztosan lehet majd kapni.
- SATA: szerintem egy laptopvinyónak a SATA-300 egy jó darabig elég lesz.
Bár SSD-nek már nem biztos, de szerintem ami eléri a valódi 300MB/s sebességet, az még egy jópár évig nem lesz normális áron eléggé nagy kapacitással.
- E-SATA: ezt szerintem már most vennék bele ExpressCard-ba, SATA-300 szerintem itt is egy jó darabig elég lesz. Sajnos az 1x PCI Express nem is igazán tudná kiszolgálni a SATA-600-at.
- USB 3 + E-SATA: elvileg léteznek ilyen kombó kártyák is, bár nem olcsóak.
- WIFI: van benne mini PCI, vagy mini PCI-E aljzat, abba bele lehet tenni elvileg erősebb kártyát (a csatoló sebessége egy jódarabig elég lesz...). Mondjuk ha több / más antenna kell, akkor már gond lehet.
- 5/6G modem (én inkább max. 4G-t mondanék itthonra mint 4-5 éven belüli reailtás):
Hát a jelenlegi árakkal nem nagyon vennék hozzáférést. És sajnos nem látom a szolgáltatókon, hogy ezen az árpolitikán belátható időn belül változtatnának. Mondjuk 3-4 év távlatában már lehet.
De ezt is lehet belerakni egy újat a mostani helyére. Mondjuk az antenna itt is gond lehet, ha változik.
- xLED kijelző: na erre nem nagyon tudok mit mondani, itt szerintem az OLED megjelenése lehetne nagy ujdonság. Bár ennek is a legnagyobb előnye a kissebb fogyasztás, nem ? De ez is szerintem 3-4 év még biztos meglesz, mire elterjed.
- Integrált VGA: hát ha játszani nem akarok, akkor max. az AERO 3 /4 lehet, ami már nem futna rajta. Ami ugyan szépen néz ki, de attólmég elég simán lehet használni anélkül is.

Nővéremnek egy szeptemberben 3 éves N100-a van. Celeron M 420 (1,46Ghz), 512+1024MB ram (az alap volt az 512MB, asszem már az is max. 4GB), 80GB vinyó le lett cserélve 320GB-ra.
És a GMA950 még az Aero-t is tudja (nemtudom Win7-en is, de gondolom) !
De a proci nem lett cserélve.
Azt a legerősebb Core 2 Duo-k közül valamire - talán 2,3Ghz körülit lehet max. belerakni ami 667FSB-s és 65nm, de 2GHz-essel biztosan lehetett kapni is anno - lecserélve még a HD filmek is mennének, és szerintem 2 évig még biztosan simán lehetne használni. USB 3.0 abba is rakható lenne. Mondjuk HDMI nincsen rajta, de azért az 15,4".
Mondjuk a 3 éves akksi + Speedstep nélküli Celeron párosításával nem bírja valami sokáig már a gép. :U

"a lenovonak nem érdeke, hogy 3 év után egy "power user" ne vegyen egy újabb laptopot"
Igen, ebben sajnos igazad van.
Ez a fogyasztói társadalom... :(

Ezt a wifi nélküli konfigot én sem igazán értem. Ha egy 120e-s mondjuk G530-ról lenne szó, akkor még elnézhető lenne, nade egy még így is 250e-s X200-nál...
Szerintem lehethogy arra játszanak, hogy valaki aki úgyis sokat utazik, nincs is otthoni fix internet hozzáférése. Így csak a HSDPA-t használja.
Ezzel csak a magyarországi lefedettséggel van gond. :U
De mondjuk munkahelyen pl. használhatna Wifi-t. Vagy azt meg van ahol nem szokták, mert annyira "nem biztonságos"-nak tartják ?
WPA-2 PSK-val azért nem hinném hogy gond lenne, de mindig vannak paranoiás informatikusok. :P

Bocsánat, ez így egy kicsit hosszúra sikerült. :B

[ Szerkesztve ]

(#1439) g.gergo válasza atesss (#1438) üzenetére


g.gergo
senior tag

"És a GMA950 még az Aero-t is tudja (nemtudom Win7-en is, de gondolom) !"

Tudja a GMA950 is az Aero-t Win7-en. :)

[ Szerkesztve ]

(#1440) marcitp válasza Tim82 (#1437) üzenetére


marcitp
őstag

Na végre, akkor megint szent a béke itt a PH-n... :C
öreg vagyok én már a feszültségekhez, elmúltam 30 :)
Ez egy annyira normális fórum, hogy csak na. :K

Lassan írok aláírást is, akinek TP-je van, rossz ember nem lehet..., vagy vmi ilyes :P

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1441) kem válasza Snowcat (#1435) üzenetére


kem
addikt

Eddig ment?

Köszi!

(#1442) Snowcat válasza kem (#1441) üzenetére


Snowcat
tag

Eddig csak az analog kimenetet használtam...

(#1443) Dottore válasza marcitp (#1440) üzenetére


Dottore
addikt

Na ja, egy pillanatra rám is rám hozták a frászt. :)

(#1444) TOZ válasza marcitp (#1440) üzenetére


TOZ
addikt

Bizony,bizony.
Raadasul nekunk - harmincon tuliaknak - mar minden perc ajandek ;-) !

(#1445) Mészike


Mészike
aktív tag

T42-es gépet érdemes megvenni ugye? :)
Egy ismerősnek lesz irodai célra. Van típusbetegsége ennek a szériának?

(#1446) Tim82 válasza Mészike (#1445) üzenetére


Tim82
nagyúr

Belefuthat a hírhedt VGA-problémába (a videokártya forrasztása elenged) és abba, hogy 2.0-ról 1.1-re lerobban az USB (bár mindezek nem csak T4x-betegségek, bármelyik 855PM chipset-es és ATI VGA-s laptopnál előfordulhat!). Viszont mindezeknek nem túl nagy az esélye. Az ismerősöd arra vigyázzon, hogy ne nagyon emelgesse fél kézzel a laptopját, mert a fent említett jelenségek az alaplap meghajlásának, repedésének köszönhetőek.

Ezen kívül van még egy kozmetikai probléma is: a T4x-ek palmrest-je néha megreped középen, pontosan a touchpad alsó két gombja alatt. Ez igazából egyáltalán nem vészes, nem feltűnő, a használatot nem befolyásolja.

Ezeket leszámítva, illetve ezekre ügyelve igen, érdemes. Megbízható, stabil gépek, nem melegszenek, nem zajosak, kellő odafigyeléssel hosszú évekig bírják a gyűrődést. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1447) Mészike válasza Tim82 (#1446) üzenetére


Mészike
aktív tag

Sajna az R50-esem igy halálozott el. Megy, de amit meg van mozdítva leáll.
Remélem nem lesz ez a sorsa :)

(#1448) BobMaster válasza jubilleum (#1368) üzenetére


BobMaster
senior tag

Szerintem előbb nézd meg, hogy ki tudod-e venni a DVD-t, emlékeim szerint az SL400 nem ultrabay-es...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#1449) Tim82 válasza Mészike (#1447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az R50-ben is ugyanúgy 855PM chipset-es/ATI VGA-s alaplap van, mint a T42-ben, ugyanazoktól a típushibáktól szenved.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1450) BobMaster válasza Intelligencs (#1420) üzenetére


BobMaster
senior tag

Van olyan lehetőség, és nem feltétlenül 40.000 Ft. Sőt :)

Egy Lenovo-s weboldalon keresztül aktiválod, a csomagban található azonosító és PIN kód segítségével. Fontos, hogy a garkit megvásárlását követő 30 napon belül kell aktiválnod, és a +2 év kiterjesztés csak Magyarországra lesz érvényes.

Vista Home Premiumhoz tudomásom szerint nincs downgrade DVD, de mentségemre szolgáljon, hogy csak Vista Business/XP Prof-os gépekkel foglalkozok :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.