Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34003) AMDFan válasza nebulo5 (#33999) üzenetére


AMDFan
addikt

Az a helyzet, hogy ez a topic nem azért van, hogy bensőséges legyen, hanem azért hogy eszmecsere történjen. Az mp3-as vitáról meg annyit, hogy valami oknál fogva még mindig nem tett be senki egy baromi egyszerű kis ABX teszt eredményt annak igazolására hogy mennyire rossz is az mp3. Miért ne lenne helye az mp3-ról szóló vitának egy hifi topicban? Ha az mp3nak nincs itt helye, akkor bizony át kell keresztelni a topicot audiofil társalgóvá, vagy nyitani egy ilyet, mert amíg párszázezer forint alatti hifi eszközöknek van helye a topikban, addig az mp3nak is van, mert a zene élvezetét sokkal jobban korlátozza egy "ilyen olcsó" hifi mint az mp3. Sokan leírták már itt a topicban, hogy nem, nem hallják a különbséget az mp3 és a lossless forrás között, nekik volt annyi merszük, hogy leírták ezt nyíltan, persze hogy is várjam el bizonyos emberektől azt, hogy a hangzatos kijelentéseik után bevállalják azt hogy elbuknak egy ABX teszten. Nyilván komolyan sértené az egoját. Nem véletlenül forszírozom ezt a témát, mert ezen lehet pofon egyszerűen lemérni azt hogy ki az akinek csak a szája jár és ki az aki tudja miről beszél. Beszéltem már olyan emberekkel mp3-ról akiknek a szava mondjuk úgy hitelt érdemel, mert nem csak ez a hobbijuk hanem a szakmájuk is. Egyetértettek abban, hogy egy jól kódolt 320as mp3 abszolút nem fogja elrontani a zenei élményt, 99%-ban ők sem tudnak különbséget tenni az eredeti és a 320as mp3 között. Természetesen abban is egyetértettünk, hogy ezt egy ortodox audiofil közösségben nem illik szóvá tenni. Mivel ez a topic NEM audiofil közösség, én pedig nem veszítek semmit azzal, hogy ezt a témát felvállalom, ráadásul én voltam eddig az egyetlen aki bizonyította ABX teszttel, hogy nem csak a szavak nagymestere, ezért igen, amikor előkerül a téma, akkor forszírozni fogom és nem hagyom, hogy fals infókat leírjon bárki és félrevezesse azokat akik csak olvassák a topikot, és ezek után neadjisten azért ne hallgasson meg egy jó zenét mert úristen csak mp3ban van meg, és az milyen rosszul fog szólni a középkategóriás hifijén, aminek sokkal több hibája van annál minthogy az mp3 legyen a legnagyobb gondja. Senki sem beszél az mp3 előnyeiről, nem tudom hol olvastál ilyet, erről egyetlen egy mondat sem esett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.