Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) Ribi válasza vodkaboy22 (#34646) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt ne mondd, hogy aki fotózik, teljes tudatában van a teljes fényképező gép minden egyes paraméterével, elemezte az összes lencse adatát, paraméterét, teljes tudatában van az összes alkatrész minden tulajdonságával. Mert valami hasonlót kívánsz meg a hifistáktól. Azért mert hallják a különbséget még nem jelenti azt, hogy tudják mi miért jobb/rosszabb. DSLR-ről is úgy beszélsz mintha az valami felsőbbrendű dolog lenne ...

kammerer :))

[ Szerkesztve ]

(#34652) #56474624 válasza #71562240 (#34647) üzenetére


#56474624
törölt tag

A track címében eredetileg ez van: Solo Trumpet (Normal Polarity), illetve Solo Trumpet (Inverted Polarity), a másiknál hasonlóan. Nem én találtam ki, így töltöttem le. De a lemezen is így van írva:
[link]

(#34653) zoltanz válasza #71562240 (#34626) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem a hangzáshű zenéhez a mai technika még kevés. Nem az a lényeg, hogy úgy szóljon valami mint ahogy az az adathordozón, vagy az étereren keresztűl érkezik, hanem lehet kompromiszumot kötni (lazítani a reprodukción), de hallgathatóbá tenni a zenét.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34654) #71562240 válasza #56474624 (#34652) üzenetére


#71562240
törölt tag

Oké, csak rákérdeztem.

Az alaplapi hangkártyámmal és a relatíve olcsó Sony ED21 fülhallgatómmal elég egyértelmű különbséget vélek hallani, nagyon meglepődnék, ha kiderülne, hogy becsapós kérdés volt, és placebó áldozata lettem volna. Van elég határozott véleményem arról is, hogy melyik változatot valószínűsítem a normál polaritásúnak, bár ezügyben azért tudnék az ellenkező irányba is érvelni, "ha muszáj lenne".

(#34653) zoltanz Ez teljesen így van, de azért a hangzáshűség IS lényeg, - annak ellenére, hogy persze a hangfelvételeink és a készülékeink egyaránt messze vannak ettől.

[ Szerkesztve ]

(#34655) Mustármag válasza Mustármag (#34618) üzenetére


Mustármag
őstag

(#34656) zoltanz válasza #71562240 (#34654) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze az is fontos, de úgy érzem manapság túlságossan is a "hangzáshűség" felé tolodtak el a dolgok. Meg a felesleges nagy teljesítmény lett a lényeg (számháború), ami megint csak nem kedvez a másik oldalnak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34657) Ribi válasza #71562240 (#34654) üzenetére


Ribi
nagyúr

De a kérdés az volt melyik melyik ;]

(#34658) xtremetuning válasza Ribi (#34644) üzenetére


xtremetuning
addikt

Valahogy hasonlóak a megérzéseim....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34659) Ribi válasza Mustármag (#34655) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen kondi van benne eredetileg?

kammerer akkor priviben megírod nekem?

[ Szerkesztve ]

(#34660) #71562240 válasza Ribi (#34657) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az csak az egyik kérdés volt, és egyébként válaszoltam is rá, csak nem a konkrét "eredményemet" mondtam meg,,mivel nem akarom befolyásolni az esetleg szintén kísérletezni akarókat.

(#34655) Mustármag: Feltételezem, hogy például a LOMEX vagy a SINI vagy a HQ NEDIS fajlagosan olcsóbb hely, mint a Conrad - legalábbis a saját tapasztalataim erre utalnak, de lehet, hogy nem általánosan igaz.

[ Szerkesztve ]

(#34661) Mustármag válasza Ribi (#34659) üzenetére


Mustármag
őstag

Elna és Nippon Cheni con

(#34662) #56474624 válasza Ribi (#34659) üzenetére


#56474624
törölt tag

akkor priviben megírod nekem?

Nekem is, tényleg érdekel. :)

(#34663) blattida válasza Mustármag (#34661) üzenetére


blattida
nagyúr

Azoknál ez a panasonic nem jobb. csak nem használt, majd 30 éves darab, ezért érdemes lehet cserélni, de ha már cserélsz, akkor ennél vehetsz bele jobbat is, nem sokkal többért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34664) Ribi válasza Mustármag (#34661) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemúgy értettem, hanem mekkora. 35V kicsit kicsinek tűnik. Milyen a típusa az erősítőnek?

(#34665) Mustármag válasza blattida (#34663) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, jobbat szeretnék csak nem tudom hogy melyik gyártótól válasszak.

(#34664) Ribi az a Baj hogy összesen 16 db-ra lenne szükségem 10 különböző paraméterrel. felsoroljam őket?
Wega JPS 352SE V100

[ Szerkesztve ]

(#34666) #71562240 válasza #56474624 (#34662) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#34659) Ribi
Mindkettőtöknek megírtam ugyanazt a szöveget.

(#34667) Ribi válasza Mustármag (#34665) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja nem, azt hittem csak a nagyokat akarod kicserélni.
Összegben elég nagy a difi, bár nem tudom, miért én írok amikor marhára nem tudom melyik milyen :D
Pana nem tűnik rossznak, persze van drágább jószág is amire audio van írva, ami fene tudja mennyit használ.
Meg van az odras drága :)

(#34668) DDL válasza vodkaboy22 (#34646) üzenetére


DDL
őstag

(...) olyan kevésbé hozzáértő is szót emel akiknek se mérnőki se zenész tudásuk nincsen mégis "baromi nagy különbségeket" hallanak két fél méteres tápkábel között, úgy , hogy lehet kétszer se hallottak élőben zongorát...

Két dolog különbözőségének felismeréséhez nem kell sem zenésznek, sem mérnöknek lenni, de még csak zongorát sem kell hallania soha.
Ha azonban az a kérdés, hogy melyik reprodukció van közelebb a valósághoz, akkor már persze nem árt. De akkor sem kell mérnöknek lenni hozzá...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34669) #71562240 válasza #71562240 (#34654) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hátha valakit érdekel:
Számítógépes alaplapi hangkártyával plusz a 6-7ezer forintos Sony fülhallgatómmal vizsgálva elég nagy különbséget hallottam a helyes és a fordított polaritás között a bacylus által küldött 2+2 zeneanyagban (wav fájlok), de csak a jazz-zenekarnál valószínűsítettem helyesen, hogy melyik a helyes és melyik az inverz polaritású hanganyag, míg a szóló trombitánál fordítva gondoltam, mint ahogy van.

(#34670) Lompos48 válasza #71562240 (#34669) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez olyan, mint a meteorológia. Vagy eltalálod vagy nem... :)

(#34671) #71562240 válasza Lompos48 (#34670) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyébként, hogy komolyan vegyem, és komolyan válaszoljak a kedélyeskedésedre, nem olyan, hogy vagy-vagy (mint ahogy persze a meteorológia sem olyan :D ). Biztos vagyok benne, hogy a hangberendezésemen hallgatva egyértelműen eltaláltam volna mindkettőnél, hogy melyik a helyes polaritású. A hibát annak tudom be (utólag megmagyarázva), hogy az éppen nálam levő "lehallgató rendszer" - ami ugyebár alaplapi hangkártya és alapszint közeli fülhallgató - abszolút nem nyújt számomra referenciát a helyes hangtónus tekintetében, mivel ezzel a párosítással sose hallgatok zenét. Ráadásul a fülhallgatóm kifejezetten mélytónusú, és nehéz vele megítélni, hogy az adott hangzóanyag valójában milyen tónusú - merthogy a fülhallgatóm lejjeb tolja a tónust. Mindezt tehát azért komolykodtam ide, hogy jelezzem, a jól ismert hangzású hangberendezésemmel hallgatva minden bizonnyal egyértelműen meg tudtam volna állapítani, hogy melyikek a helyes polaritásúak - vagy akár a számítógépem-fejhallgatóm párossal is egyértelműen megállapítottam volna, mert annak a hangzását is már ismerem, az is jelent referenciát a valóságra vonatkozólag. Nem ördöngösség tehát megállapítani, hogy a kettő közül melyik a helyes polaritású, csak fontos hozzá, hogy a lehallgatóberendezés referenciát nyújtson, azaz, hogy a korábbi tapasztalataim alapján tudjam, hogy hol van a reális hangtónus az adott hangberendezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#34672) Deadzone41 válasza #71562240 (#34669) üzenetére


Deadzone41
őstag

benne van a file exif (vagy minek hívják ezt) adataiban, hogy melyik melyik, és még így sem sikerült eltalálni? :D legalábbis nekem foobar kiírja a szám címe mellett.

(#34673) andorra válasza Deadzone41 (#34672) üzenetére


andorra
őstag

Már megint egy újabb gumicsont?

(#34674) Deadzone41 válasza andorra (#34673) üzenetére


Deadzone41
őstag

felhívtam rá a figyelmet, mi a problémád? a kekeckedésen meg nem neked kell besérülni, hanem max annak, akinek írtam (bár reméltem, hogy a smiley miatt erre nem kerül sor)

megnéztem foobar abx-el, én nem hallok difit köztük.

(#34675) Mustármag válasza #71562240 (#34660) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm a boltokat, de igazából gyártó névre lenne szükségem amit érdemes beszerelni.

(#34676) kavics325i válasza Ribi (#34644) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem. Pont az egyéni ízlés az ami miatt nem lehet szubjektív véleményt alkotni egy komponens hangjáról.
Nem érdekel,hogy ki mennyit költ a hifi hobbyjára. Nem rég beszéltem egy személlyel akinek több mint 10millás rendszere volt. Amíg fel nem számolta. Az arca mindent elárult arról,hogy mit érez arról,hogy kellett volna e áldoznia ennyit rá avagy sem. egy szónak is száz a vége Darvas vagy ki védekezett olyan dologgal ami megfoghatatlan. Az értékrend meg csak úgy van mindenkinek. Kinek kinek mi na ebben van differencia.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34677) gorbep válasza kavics325i (#34676) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem hiszem, hogy bárki is pisztolyt szorított a fejéhez, hogy építsen olyan rendszert.... Ez mindenkinek a saját döntése. Aki nem ismeri a saját értékrendjét, preferenciáját és boldogságát, az nem csak a HIFI-ben fog nagyon mellé.......szerintem. :U

De engem nem mások meggyőzése tesz boldoggá.... ;]

Hanem Pityu jóvoltából most éppen ez:

"The Dave Brubeck Quartet - Time Out - 1959 (24-176) HDtracks-2013 (Columbia, Legacy)"

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#34678) #90933760 válasza Deadzone41 (#34672) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen, meg akartam csinálni a tesztet erre képembe ordít a címe. Egyébként szerintem ugyan az, nincs különbség közöttük.

(#34679) #71562240 válasza Deadzone41 (#34674) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem akartam besérülni. :D (De andorra se sérült be, csak megijedt, hogy itt az újabb gumicsont.)

Az való igaz, ha valamiféle kiírás alapján előre tudtam volna, hogy melyik melyik, akkor utána már könnyebb lett volna "kitalálnom" hogy melyik melyik. :B Én egyébként Windows Media Playerrel játszottam le őket (Foobart még nem használtam), és a pocsék hallgatási körülmények ellenére is nagy difit hallottam - ami a jelek szerint nem volt placebó, mert Bacylus megerősítette utána, hogy valóban különböző polaritásúak, tehát nem beugratós kérdés volt. Placebóveszély egyébként annyiban állhatott volna fenn, hogy korábbi tapasztalataim alapján tudtam, hogy milyen különbséget kell hallanom, ha eltérő polaritásúak a hanganyagok - ennek ellenére a jelek szerint a szóló trombtán rosszul azonosítottam az általam egyébként nagynak hallott különbséget. (Persze, mint írtam, "fenntartom a jogot", hogy a hangberendezésemen hallgatva a szóló trombitánál is hiba nélkül beazonosítottam volna, hogy melyik a fordított polaritású.)

(#34676) kavics325i "Pont az egyéni ízlés az ami miatt nem lehet szubjektív véleményt alkotni..." Ezt azt hiszem, eltévesztetted, valószínűsítem, hogy objektív véleményt akartál írni.

(#34677) gorbep És hogy az a Time Out hogy szól analóg hanglemezként..., azt mindenkinek kívánom, hogy legyen lehetősége megcsodálni.

[ Szerkesztve ]

(#34680) #71562240 válasza Mustármag (#34675) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például a Nichicon-ok elég jó ár-érték arányúak szoktak lenni. Bár nem írtad, hogy mennyit szánnál rá, de az adott árkereteden belül válogatva Nichicon-nal valószínűleg nem fogsz mellé. De ez a jó ár-érték viszony általában eléggé igaz a benne levő Elna és Nippon Chemi-Con típusokra is, tehát részben a blattida által is hangsúlyozott az élemedett kor miatt lehet fontos cserélned, illetve ha a három említett márkán belüli drágább típusra is van pénzed. De szerintem legyen Nichicon - ha már homár.

[ Szerkesztve ]

(#34681) #56474624 válasza Deadzone41 (#34672) üzenetére


#56474624
törölt tag

És az miért alap, hogy én azokat nem cseréltem fel véletlen, és nem szándékosan maradt benne? ;]

Egyébként a szándékosság valóban megvolt, de nem szórakoztam vele, úgy hagytam ahogy volt. :)
És különben hallottál különbséget?

(#34682) Deadzone41 válasza #56474624 (#34681) üzenetére


Deadzone41
őstag

"megnéztem foobar abx-el, én nem hallok difit köztük."

egyébként mi ez a polaritás csere? olyan mintha fordítva kötném be a hangfalakat? és mi a fázis csere? az nem ugyan ez?

(#34683) Pokzoli válasza #71562240 (#34679) üzenetére


Pokzoli
tag

Megcsodálható. [time out]

(#34684) #71562240 válasza Pokzoli (#34683) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ejnye-bejnye. Irgum-burgum. Ereklyékkel nem illik viccelni. :) Amúgy szép "videoklip".

[ Szerkesztve ]

(#34685) blattida válasza Deadzone41 (#34682) üzenetére


blattida
nagyúr

Hasonló dolog, de nem egészen.
Abszolút polaritás (vagy fázis) alatt azt kell érteni, hogy az egyes erősítő fokozatok közül egyik sem fordít fázist, azaz, amikor a bemenő elektromos jel hulláma fölfelé megy, akkor a kimenő is ugyanezt teszi, minden fokozatra vonatkozólag.
Az, hogy ez a gyakorlatban mennyire hallható vagy szignifikáns, azt mindenki döntse el maga.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34686) szakibá... válasza Deadzone41 (#34682) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ugyanaz. A fordított polaritás másik elnevezése a fázisfordítás. Csak akkor van jelentősége, ha a sztereó pár egymással nincs fázisban. Az abszolút fázis értelmezhetetlen, egy hegedű a mikrofon előtt folyton fázist vált, attól függően, hogy lefelé, vagy felfelé megy a húron a vonó. Egy több utas hangsugárzóban a szomszédos hangszórók fordított polaritással vannak bekötve, ha a váltószűrő páros fokszámú. Egy felső dob mikrofonja rendszerint a megütés oldalán van, a lábdobé meg az ellenkezőn. Az egyik rosszul van elhelyezve? Melyik? Ha a gitáromat lefelé pengetem, nem szól rosszabbul, mint amikor felfelé, pedig ellenkező irányba indul el a húr. A felvételi láncban is sok helyen fordulhat a fázis, a hallgató erről nem is tud. A keverőasztal minden csatornájában van fázisváltó kapcsoló, szükség esetére. Ha valaki hall is kükönbséget az abszolút fázis felcserélésével, nem mondhatja, hogy az egyik állás jobb, mint a másik. A membránok többnyire nem szimmetrikus felépítésűek, a mozgás irányától főggően más torzítást produkálhatnak (most csak megy az agyam), ez is lehet oka, hogy másnak tűnik a hang, de nem nevezném jobbnak vagy rosszabbnak. Csak a nagyon pihentek foglalkozzanak ezzel és váltogassák a fázist lemezenként, vagy számonként, mert általánosságban nincs semmi értelme (szerintem).

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#34687) Lompos48 válasza blattida (#34685) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...amikor a bemenő elektromos jel hulláma fölfelé megy, akkor a kimenő is ugyanezt teszi,...

Ez rendben volna, de emez:

...az egyes erősítő fokozatok közül egyik sem fordít fázist...

nehezen elképzelhető kapcsolásszinten, hacsak nem értünk mást "fokozat" alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34688) blattida válasza Lompos48 (#34687) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem értünk mást a "fokozat" alatt. :N
Azért kivitelezhető, ha valaki valóban ezt akarja, az egy más kérdés, hogy a szokványos alapkapcsolások segítségével nehezen kivitelezhető a nem invertálás. :K :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34689) Lompos48 válasza blattida (#34688) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy tranzisztor nem erősít feszültséget csak közös emitter kapcsolásban. Ha nem invertál, akkor emitterkövető, ha meg a kollektorból megyünk tovább, ott már 180 fokkal el van csavarintva a jel. Részemről ennyi.
Ha tudsz más megoldást, megköszönnék egy minimális rajzot.

[ Szerkesztve ]

(#34690) Ribi


Ribi
nagyúr

Na lassan készül az erősítő, még csak a táp készülget.[link] [link]

(#34691) #03969024 válasza Lompos48 (#34689) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem ezzel azt szokás ellenőrizni, hogy a kábelezés megfelelő-e, nincs-e elkötve valami akár valamely készüléken belül... (Hétfői gyártás...)

(#34692) #71562240 válasza Deadzone41 (#34682) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem ugyanaz a két dolog, de adott esetben összefügg.
Fáziseltolódás jelentkezhet sokféle okból, az egyik módja, ha polaritáscserével idézzük elő. Mondhatni minden polaritáscsere fáziseltolódást okoz, de nem minden fáziseltolódást okoz polaritáscsere. Például a hangdobozos példádnál, vagy blattida erősítőfokozatos példájánál maradva, ha minden csatlakozás polaritáshelyesen van bekötve, akkor "abszolút" fázisról szokás beszélni a hifiben, ha mindkét csatorna polaritása egyformán megfordul valahol, akkor szokás "180 fokos" fázisról beszélni, - ezek afféle metaforák, de érzékletesek, akár tudományos terminus technikus-ként is megfelelnek. Ha csak az egyik csatorna polaritása fordul meg valahol, akkor az ugyebár egyértelműen fázishibaként jelentkezik a sztereó rendszerben, ezt nevezhetjük 90 fokos vagy -90 fokos (de akár 270 vagy -270 fokos :D ) fázisnak, az ilyesminek a hangja durván különbözik az abszolút fázisétól (és a "180 fokos" fázisétól is). A hifisták egyik nagy felfedezése a polaritás vs. fázis témában éppen az volt, hogy a "180 fokos" fázis hangja is különbözik az abszolút fázisétól, például, ha mindkét hangdobozt fordított polaritással kötöd be, akkor másképp (rosszabbul) szól, mintha mindkettőt polaritáshelyesen kötöd be (most a hangszórómembrán-mozgás témába persze nem akarok belemenni, maradjunk csak a fázis témánál).
Ugyanígy, a váltóáramú elektromos hálózatról működő hifi készülékek esetében is a hifisták ugyebár felfedezték, hogy a konnektordugó megfordításának hatására megváltozik a hangminőség, és a helyes bedugás állapota neveztetik azóta abszolút, a helytelen pedig 180 fokos fázisúnak. (Ez persze felvetette a kérdést, hogy az elektromos hálózat-konnektor-erősítő tápegység kontinuumban is van valami olyasmi jelenség, ami valamiféle polaritás-szerűségként működik, amely nézet ugyebár a kívülről szemlélődő mérnökök számára eretnekségnek tűnik, annak ellenére is, hogy - amint az közismert - jó ideje már mérni is tudjuk a kétféle konnektordugó-bedugás elektromos paraméterei közti különbséget, leginkább a brumm különböző mértékében.)
Ami borzasztó, hogy a gyártás során véletlenül is elő-előfordul, hogy a hifi készülékben valahol polaritáshibás bekötés történik, ilyenkor aztán jól összezavarodnak a fázisok (illetve különféle működésmódok-kapcsolások eleve magukban hordozzák a fázisfordítást, ami megintcsak összezavarja az értelmezési keretet, de ezt most hagyjuk). Ugyanilyen polaritáshiba, ezáltal fáziseltolódás-invertálás a stúdióeszközökben is meg-megesik, amely jelenség révén aztán a hangfelvételek-hanghordozók is lehetnek fázishibásak. Az ilyesmi kivédésére vannak olyan erősítők, amelyeken van egy fázisfordító kapcsoló, amely segítségével jól érzékelhető, hogy számos fázisinvertált hangfelvétel van forgalomban - főleg manapság, a digitális korszakban. Persze a 90 fokos fázishiba ellensúlyozásához az szükséges, hogy az erősítőnek mindkét csatornájához egyenként legyen egy ilyen fázisfordító kapcsoló. És mindezt még lehetne bonyolítani...

Szerk.: Amit a (#34686)-ban szakibá... a hangszerek működésmódja és bemikrofonozási iránya miatti fázisinvertálásokról mond, az szerintem indifferens a probléma szempontjából - hogy megint az általam kedvelt szót alkalmazzam.

[ Szerkesztve ]

(#34693) Lompos48 válasza #71562240 (#34692) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom nem megkérdezni:

...Ha csak az egyik csatorna polaritása fordul meg valahol, akkor az ugyebár egyértelműen fázishibaként jelentkezik a sztereó rendszerben, ezt nevezhetjük 90 fokos vagy -90 fokos (de akár 270 vagy -270 fokos ) fázisnak...

Hogy születik egy 90 fokos (de akár 270 fokos) fázishiba? Például gyártásnál is lehetséges ez? Engem nagyon megdolgoztatna egy ilyennek a megvalósítása, pedig már láttam/tettem egyet és mást, amióta.

(#34694) dudika10 válasza Lompos48 (#34693) üzenetére


dudika10
veterán

:))

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34695) kavics325i válasza gorbep (#34677) üzenetére


kavics325i
őstag

talán a ték fájvot meglehet hallgatni.de atöbbi.elég ramaty zene

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34696) blattida válasza Lompos48 (#34689) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen nem fogok mutatni neked olyan kapcsolást, melyben megoldható az, hogy minden egyes aktív félvezető (tranzisztor) kimenetén ne forduljon meg a fázis (feszültség- és áramerősítést is feltételezve), mivel ez nem kivitelezhető.
Ebből viszont az is látszik, hogy a "fokozat" alatt nem ugyanazt értettük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34697) Lompos48 válasza blattida (#34696) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mondtam én! :)

(#34698) #71562240 válasza Lompos48 (#34693) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem értem a kérdést. Egyik csatornánál elkötik véletlenül a polaritást. Például az erősítőben a hangszórócsatlakozó aljzatnál. Sajnos relatíve sokszor előfordul. Ilyesmi persze elsősorban vezetékezett ("lábtól lábig forrasztott") készülékekben fordul elő, és nehezebben vagy egyáltalán nem fordul elő azoknál, amelyek csak NYÁK jellegű modulokat használnak kevés vezetékezéssel vagy vezetékezés nélkül.

(#34695) kavics325i A többi ramaty?!?!?! Az egész lemezen mindegyik zenedarab akkora klasszikus, "mint ide Lacháza"! Na persze a legzseniálisabb a Take Five...

[ Szerkesztve ]

(#34699) bajnokpityu válasza #71562240 (#34698) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha elkötik a polaritást,akkor nem 90,hanem 180fokot fordul. 90fokot nem tudsz egyszerű elkötéssel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34700) #71562240 válasza bajnokpityu (#34699) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sztereó készülék egyik csatornájának az elkötéséről volt szó, és a "90 foknak" a sztereó tér-idő kontinuumban való értelmezéséről, ahol a példánk szerint az egyik csatorna polaritáshelyes, a másik pedig elfordított, azaz egy csatorna abszolút fázis, egy csatorna 180 fokos fázis, ennek a metaforája a sztereóra vonatkozólag a "90 fok" - persze ez esetben is csak metafora. A sztereóra vonatkoztatott 180 fokos fázis kifejezés esetében pedig mindkét csatorna polaritása "elfordított", tehát mindkettő 180 fokos fázis. A "90 fokos" metafora természetesen csak a sztereó kétcsatorna egymáshoz való viszonyában értelmezhető metafora.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.