Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) ozzy711 válasza blattida (#33050) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen most már látom, ezt veséztük ki nem olyan rég. :DD Viszont a Rogers-ekben használták régebben megnéztem. Külsőre nagyon hasonló!

[ Szerkesztve ]

(#33052) ozzy711 válasza ozzy711 (#33051) üzenetére


ozzy711
őstag

Kifutottam a szerkesztési időből. [link]

(#33053) eclipse006 válasza ozzy711 (#33052) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem rossz hangváltó, na meg a hangsugárzó maga! :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33054) ozzy711 válasza eclipse006 (#33053) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen elég komolynak tűnik! Ezzel kevertem a tiédet! :U

(#33055) blattida válasza ozzy711 (#33052) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy rogers-t én is szívesen elfogadnék, nagyon jó dobozok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33056) Iomega válasza Tubi2 (#33047) üzenetére


Iomega
őstag

Az oroszok értik a dörgést, és szerintem nem szólnak rosszul. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33057) #71562240 válasza magilla69 (#33040) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Castle ezek között a legelőkelőbb márka, sok évtizedes brit cég, jónéhány híres, nagyon zenei hangú hangdoboztípussal, igazi angol iskola. A Knight-ok se rosszak, de igazából az afölötti kategóriákban volt évtizedeken keresztül az egyik szimbólum a Castle márka (például Castle Durham...). A magyarnál kevésbé provinciális hifi-audiofil piacokon ma is kurrens, még ha nem is annyira, mint a nyolcvanas-kilencvenes években. A hangképük olyan szokott lenni, ami tipikusan jazzre, klasszikus zenére a legjobb, inkább tisztán, szépen szólnak, mint nagyot, bár bizonyos típusaiknál egyfajta transzmission line technológiát is használnak. Szóval, az általad listázottak közül a Castle lenne a leginkább "státusszimbólum", de mivel a többiek állódobozok, a Knight 2 nehezen hasonlítható hozájuk. A Tannoy-jal járnál valószínűleg a legjobban a négy állódoboz közül, utána jönne a Mission szerintem. De mindegyikkel elég jól járnál.

(#33056) Iomega: Hogy most mennyire értik a dörgést nem tudom, de annak idején nem nagyon értették, úgyhogy elég rosszul szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#33058) Rumcsaka válasza Tubi2 (#33047) üzenetére


Rumcsaka
tag

Néztem a leírást Kb 30 kg/db hát lehet benne anyag rendesen :)

(#33059) zoltanz válasza Rumcsaka (#33058) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkora mérethez képest nem semmi, gondolom úgy készítették pl egy mackóra fúrtak lyukat és belerakták a hangszórót. :DD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33060) #90933760 válasza Rumcsaka (#33058) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mert rohadt vastag anyagból van a doboz. Díjazandó. És elég batár is lehet, ha az a mély tényleg 25 centis, kisebbnek mondanám.

(#33061) Tubi2 válasza #90933760 (#33060) üzenetére


Tubi2
senior tag

Elképzelhető, hogy tömör fa legyen? Én is megdöbbentem a méretén, amikor láttam az adatokat. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#33062) #03969024


#03969024
törölt tag

Békés, boldog Karácsonyt kívánok minden kedves topiktársamnak!

(#33063) ozzy711 válasza #03969024 (#33062) üzenetére


ozzy711
őstag

Csatlakozom!

(#33064) magilla69 válasza #71562240 (#33057) üzenetére


magilla69
csendes tag

Köszi, hogy ránéztél és véleményezted.
Találtam közben egy álló Castle-t is azt hiszem nemes egyszerűséggel "4"-es, a sorozat tagja ez is (Knight).
Boldog Karácsonyt Nektek, és minden vájtfülű társamnak!

(#33065) Iomega válasza #71562240 (#33057) üzenetére


Iomega
őstag

Nézőpont kérdése, kinek milyen hangzás tetszik. Én elégedett vagyok az S90-es hangjával, pedig az is ruszki hangfal. :)

más: Valaki ismeri közelebbről a Marantz PM75-öt? Hangzásilag milyen minőséget ad?
Hasonlítás képen, az SR, PM 7000-hez képest?
Azért érdeklődöm, mert esetleg, ha időközben beesne egy PM75, az a típus kiválthatja az SR,PM 7000 hangzását? Ha igen, nekem az is megfelelne, ha épp az lenne eladó.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33066) gorbep válasza #03969024 (#33062) üzenetére


gorbep
senior tag

Minden Fórumtársnak Békés Boldog és Áldott Karácsonyt Kívánok!

;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#33067) eclipse006


eclipse006
őstag

Csatlakozom én is: Boldog Karácsonyt, és sok örömteli zenehallgatást kívánok mindenkinek!!! :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33068) #71562240 válasza Iomega (#33065) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem jó alternatíva a PM75 is, tartom olyan jónak, mint a PM7000-et, helyenként még jobb is lehet. Kicsit elevenebb, kicsit mélyebb tónusú hangja van a PM75-nek, ellenben nem annyira pontos, kicsit színezettebb.

Egyúttal mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!

(#33069) Iomega válasza #71562240 (#33068) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm! :R

Boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek!

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33070) blattida


blattida
nagyúr

Békés, meghitt és szeretetteljes Karácsonyt kívánok minden fórumozónak! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33071) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Meghallgatnám élőben.
[link]
Ez se semmi.

(#33072) Slownz


Slownz
senior tag

Boldog karácsonyt mindenkinek először is!

Másodszor: Mekkora a hangfalállvány ideális szélessége, hosszúsága? Pont akkora, amekkora maga a doboz? Vagy lehet kisebb, nagyobb? Mire érdemes figyelni? Csak súlyos, tömöttet érdemes vásárolni?

(#33073) AMDFan válasza Slownz (#33072) üzenetére


AMDFan
addikt

Lehet kisebb is, ha nagyobb akkor sztem hülyén néz ki :D
Állványnál szerintem nagyon fontos a súly, legjobb ha vasból készül és töltve van mondjuk csapágygolyókkal :D Söund Arts-ok között nézz körül, baromi jó állványokat csinálnak.

Kellemes Karácsonyt mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#33074) Slownz válasza AMDFan (#33073) üzenetére


Slownz
senior tag

Ismerem a céget, tetszik amit csinálnak igen. Mindössze a termékek új ára tántorít el kicsit, így elsősorban használtban gondolkodom. Ezért merült fel, hogy mennyire térhetek el a hangfal eredeti méreteitől (hiszen arra nem túl sok esély van, hogy pont akkorát kapok használtam, mint amekkora a dobozaim mérete). Hangzás szempontjából akkor nem lényeg a méret? :))

(#33075) AMDFan válasza Slownz (#33074) üzenetére


AMDFan
addikt

Az állvány tetejének a mérete hangzás szempontjából lényegtelen. Az alja nyilván minél szélesebb, annál jobb mert nehezebben borul :) A súlynak van beleszólása a hangzásba, főleg a mélyhangok tekintetében. Minél stabilabb az állvány, minél kevésbé veszi át a rezgéseket a hangfaltól, annál jobb, pontosabb, megfogottabb mélyeid lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#33076) bajnokpityu válasza AMDFan (#33073) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miert egyértelműen jobb a nehéz, mint a könnyű?
Nem csak hangolas? Az más kérdés, h monitorokat lefele szoktak hangolni.
Gyozz meg,légyszi! Nem ertek igazan monitorokhoz, fő lánc ban mindig allom volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33077) AMDFan válasza bajnokpityu (#33076) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem a cél az, hogy az rezegjen aminek rezegnie kell, tehát a levegő. Persze maga a hangfaldoboz is átveszi a rezgéseket, de a dobozt a lehető legjobban el kell csatolni a környezetétől, így az állványtól is, ezért használnak tüskéket. Ha nincs tüske akkor pláne számít az állvány súlya, mert ha simán rá van helyezve a doboz az állványra, vagy mondjuk blutac-al van rárakva (én azt használtam) akkor az állvány elvezetheti azokat a rezgéseket is amiknek a levegőben volna a helyük. Ha van tüske akkor egy fokkal jobb a helyzet, de szerintem akkor is jó ha az állvány stabil alátámasztást nyújt a doboznak.

Amúgy mi értelme lenne bármit is felfelé hangolni? Lehetőleg mindent lefelé kellene hangolni hogy minél teljesebb tartományt halljunk.

[ Szerkesztve ]

(#33078) zoltanz válasza AMDFan (#33077) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kivéve a rezonátoros hangládáknál,mert ott ugye doboz fala is részt vesz a hangképzésben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33079) blattida válasza zoltanz (#33078) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de ez a szó igazi értelmében nem hangdoboz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33080) Dorian válasza bajnokpityu (#33076) üzenetére


Dorian
félisten

Praktikum-szempontból csak nehéz állványt választanék / csináltatnék. Stabilitást, borulékonyságot nem kell neked magyarázni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33081) #03969024


#03969024
törölt tag

No, még egyszer, hogy kammerernek is tetsszen:

(#33082) #71562240 válasza #03969024 (#33081) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szép készülékek vannak a (rendezői) jobb oldalon.

(#33083) andorra válasza Slownz (#33072) üzenetére


andorra
őstag

A hangfal állvány esete hasonló a kábelezéshez, nincs ember, aki megmondhatná, hogy a te rendszeredbe, + a te ízlésednek milyen lenne a legjobb. (Ennek ellenére szinte természtes, hogy néhány önjelölt azért mindíg akad rá.) Nem lehet tudni, hogy könnyű, vagy nehéz lenne-e a jobb, a méretek azonban valóban a stabilitás érdekében korlátozottak. A jobb gyári állványok rengeteg kísérlet eredményeképp születnek meg (méretüket, és anyagukat tekintve is), ezek nagy valószínűséggel jobban teljesítenek mint azok amiket bárki barkácsolt magának, vagy neked. Tehát, ki kell próbálni vásárlás előtt, lehetőleg többfajtát !

(#33084) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy kaptam két lemezlejátszót, egy NAD 5120 ast és egy Tesla NC 420 ast, mindkettőt fel kell újítani, de melyiket lenne érdemes többet foglalkozni, melyikből lehetne többet kihozni? Mondjuk mindkettő fel lesz újítva csak az egyiket megtartanám. Köszönöm!

Attila

(#33085) andorra válasza atoka1 (#33084) üzenetére


andorra
őstag

A NAD 5120-at inkább. De, hogy érdemes-e, az egy elég érdekes vitát generálhatna, ezt neked kell tudnod.

(#33086) atoka1 válasza andorra (#33085) üzenetére


atoka1
tag

:) értem, köszönöm. Azon is elgondolkodtam, hogy inkább vennék egy komolyabb lemezlejátszót, nem értek még hozzájuk, mostanában kezdtem el magam jobban beleásni. Ezeken gondolkodom még UNITRA DANIEL G-1100 és egy Technics SL-2000, gondolom ezek azért magasabb szinten állnak... A Daniel-ről sok véleményt olvastam de a Technics ről nem sok mindent találtam.

(#33087) atoka1


atoka1
tag

Vagy esetleg még egy DUAL CS-505 öt néztem ki magamnak, nem tudom melyiket lenne érdemes megvásárolnom, gondolom a NAD-nál jobbak...

(#33088) andorra válasza atoka1 (#33087) üzenetére


andorra
őstag

Ez gondolom még csak egy futómű és egy kar. A jó hangszedőn (MC+trafó, vagy jó erősítő) nagyon sok múlik és azt nem tudom mennyért kapnál, ha még nincs. Lemezjátszót azoknak érdemes használniuk, ha egyáltalán érdemes, akiknek valami csúcs szuper rendszerük van és megvannak hozzá a lemezeik is korábbról, vagy ajándékba kapják azokat. Valamiért határozottan jobbnak hallják az analóg hangzást a digitálisnál. Vagyis nagyon keveseknek.

[ Szerkesztve ]

(#33089) #71562240 válasza atoka1 (#33087) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az eredetileg kérdezett két Tesla közül egyértelműen jobb a NAD5120-as (alias NAD-Tesla). Alapból is egy jó kiindulószint, és modifikálással még nagyon sokat lehet javítani rajta, ezt saját példámból is tudom. Bátran megvehető lemezjátszó (megfelelő áron persze), zenehallgatásra alkalmas. Ugyanez igaz a Dual CS-505-re, ami szintén best buy volt az alapkategóriában anno, tehát szintén előnyös a megvétele, ha jó áron van, de a NAD-Teslán többet lehet házilag bütykörészni, ha valaki szivesen foglalkozik ilyesmivel. A Technics tetemesen gyengébb ezeknél, az nem is téma, ha zenehallgatásról van szó. Az Unitra Daniels-re én is kíváncsi lennék, sajnos még nem volt módom meghallgatni, pedig régóta szeretném - mindenesetre vannak előnyei a szerkezetének, de el tudom képzelni, hogy a NAD-Tesla és a Dual jobb nála.

Ahogy andorra is figyelmeztet, lemezjátszót olcsón lehet használtan kapni manapság, de a hangszedők igen drágák lettek újonnan, azt pedig használtan vásárolni elég kockázatos.

[ Szerkesztve ]

(#33090) andorra válasza #71562240 (#33089) üzenetére


andorra
őstag

Nem ismerjük a vásárlás motívumait, de ha csak az a cél, hogy olcsóbban hifizzünk mint digitálisan, akkor ez szerintem egy tévút.

(#33091) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó topik-e, remélem igen.
Otthonra szeretnék valami szép hangzású "stúdió" szettet, vagy legalábbis valami olyasmit.
Zene írásra lenne leginkább használva.
Találtam használtan Akai RPM-3-as aktív párt 20k-ért, és régebben volt egy Dinavox CS-PA1-es kis erősítőm, és még apunak volt 2db Eltax Millennium Mini hangfalpárja (együtt sosem volt lehetőségem sajnos kipróbálni őket). Ezekről mi a véleményetek, illetve ti mit tudtok ajánlani? Az utóbbinál előny, hogy több bemenet van, bár nem feltétel, de megkönnyítené a mindennapjaimat. (PC-n és Mac-el is használnám, így nem kéne dugdosni.

(#33092) atoka1


atoka1
tag

Igazából kicsit szűkszavú voltam. Nemrég kezdett el foglalkoztatni a HIFI téma, volt lehetőségem meghallgatni egy LP lemezt csöve serősítővel, nem emlékszem milyen hangfalakon meg mi is volt a rendszer, viszont a hangja megfogott. Azóta elkezdtem ismerkedni a témával, kaptam nagyon sok lemezt (Hendrix, Led Zeppelin, Nazareth. stb), nincs mindegyik túl jó állapotban de a többségük igen. Szeretnék itthon is összehozni egy olyan rendszert amin ezeket a lemezeket élvezhetően meghallgathatom, nagyon megfogott az a régi "vintage" hangzás. Egy belépő szintet szeretnék összehozni, és ha megtetszik akkor továbblépni, ezért érdeklődtem a lejátszók felől, mert úgy gondoltam jók lennének erre a kezdő célra. A következő kérdésem, persze majd az lesz, milyen erősítővel és hangfalpárral hajtsam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#33093) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

Ezt a hangfalpart neztem ki: CAV DP-288: [link]
Egyelore sztereo rendszerkent hasznalnam, kesobb esetleg de nem biztos bovitenem 5.1-re.

A 4x20cm-es melyek gondolom elegek lennenek...vagy kene melle melynyomot vasarolni?
Jo valasztasnak tekintheto ez a hangfalpar ennyiert, vagy tudtok esetleg jobbat ajanlani?
Ehhez keresnek valami olcso 5.1-es erositot. Mit erdemes valasztani?

Koszi elore is a segitseget!

(#33094) andorra válasza atoka1 (#33092) üzenetére


andorra
őstag

Ha most kezdessz egy rendszert építeni, (ezt lehetett sejteni), kevesen tanácsolnák neked, hogy LP-re építs.
Arról most nem is beszélve (de mégis), hogy popzenén fogott meg a hangja. Amit hallottál, az nem az LP hangja volt elsősorban, hanem egy komplett rendszeré, ami bizonyára sokkal jobb, mint amiket eddig hallottál.. Nincs ott esetleg egy CD játszó is? Ha nincs, szerezz be egyet kölcsönbe és hallgasd meg azon is a ugyanannak rendszernek a hangját. Vagy (és!) menj el hallgatózni olyan helyekre, ahol jó rendszereket meg lehet hallgatni digitális és analóg forrásról is.

(#33095) #71562240 válasza atoka1 (#33092) üzenetére


#71562240
törölt tag

Abban egyetértek andorrával, hogy jól vizsgáld meg a dolgot, hogy valóban bele akarsz-e vágni az analóg lemezek hallgatásába, de ővele ellentétben én amellett tenném le a garast, hogy érdemes ezt tenni. Én amit lehet, ma is analógon hallgatok, mert úgy érzem (tudom!!! :) ), hogy sokkal szebben szól úgy. Egy baj van, hogy időben persze korlátozott a beszerezhető hanganyag, mert kb. a kilencvenes évektől kezdve már az LP-k többsége sajnos digitális felvétel "visszaanalógosításával" készült. Régi, jóféle zenék-lemezek használtpiacról való olcsón megvétele, ami miatt leginkább megéri manapság az analógozást elkezdeni - no meg persze, ha ajándékba kap az ember lemezeket.

(#33093) n0_gAboR: Ennyiért jó választás ez a hangdoboz. Elég alapminőségű, de ilyen olcsón megéri, főleg ha jellemzően házimozi rendszerben gondolkodsz. Az erősítős kérdésedet fejtsed ki egzaktabbul, így nem lehet válaszolni rá.

(#33091) W1: A kérdése(i)det fejtsd ki pontosabban, mert eleve nem is érthető, hogy mit akarsz - persze körülbelül sejthető, hogy mit kérdezel, de még ha jól is sejti az olvasó, akkor is túl relatív és zavaros.

(#33094) andorra: Házibuli volt nálatok az éjjel? Mit keresel karácsonykor hajnali fél ötkor a számítógépnél? :Y

[ Szerkesztve ]

(#33096) W1 válasza #71562240 (#33095) üzenetére


W1
senior tag

Otthonra szeretnék valami szép hangzású "stúdió" szettet, vagy legalábbis valami olyasmit.
Zene írásra lenne leginkább használva.
Találtam használtan Akai RPM-3-as aktív párt 20k-ért ami nagyjából ilyen célra van, vagy ami még eszembe jutott, régebben volt egy Dinavox CS-PA1-es kis erősítőm, és még volt 2db Eltax Millennium Mini hangfalpár, ezek jutottak eszembe együtt. (együtt sosem volt lehetőségem sajnos kipróbálni őket). Ezekről melyik lenne a jobb, mi a véleményetek, illetve ti mit tudtok ajánlani? Az utóbbinál előny, hogy több bemenet van, bár nem feltétel, de megkönnyítené a mindennapjaimat. (PC-n és Mac-el is használnám, így nem kéne dugdosni.

szerk: Így jó?

[ Szerkesztve ]

(#33097) PuMbA válasza #71562240 (#33095) üzenetére


PuMbA
titán

"LP-k többsége sajnos digitális felvétel "visszaanalógosításával" készült"

Ezt sok esetben akkor se tudják megmondani. Amikor néhány éve újra kiadták a Beach Boys Pet Sounds-ot LP-re írt egy review-t Michael Fremer az AnalogPlanet-en, hogy milyen tök jó hangzás, hihetetlen az egész, aztán amikor a megtudta, hogy digitálisról készült kicserélte a cikket és leszarozta a felvételt. Szóval ilyenek is vannak, a felvételek többségénél pedig úgy se tudjuk, hogy mit hogy csinálták és min ment keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#33098) AMDFan válasza PuMbA (#33097) üzenetére


AMDFan
addikt

Így van, ráadásul nagyon sok esetben, más master kerül rá a bakelitre mint a CD-re. Ez akkor jön ki amikor ugyanabból a zenéből meghallgatsz egy CD és Vinyl ripet is. Általában a vinyl masterelése igényesebb, és ebből sokan azt a következtetést vonják le, hogy a bakelit mennyivel jobban szól, közben gyakorlatilag az egy másik felvétel.

(#33099) #56474624 válasza AMDFan (#33098) üzenetére


#56474624
törölt tag

És tényleg jobban is szól az LP, csak az nem ezen a szinten mutatkozik meg igazán. :)

(#33100) #71562240 válasza PuMbA (#33097) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azoknál a típusú zenéknél, ahol fontos a hangminőség, és azoknál a lemezeknél, amelyek ilyen típusú zenékkel készültek, általában rá van írva a lemezre, ha digitális felvételről készült. A Beach Boys persze nem ez a szegmens. Egyébként saját tapasztalatom szerint, általában nagyon "durván" hallatszik az analóg lemez hangján, ha digitális felvétel "visszaanalógosításával" készült - kevés a kivétel.

(#33098) AMDFan: A masterelés is nagyon fontos természetesen, de leginkább már az előtte levő szakaszban eldől szinte minden, azaz, már alapvetően az meghatározza a hangzás jellegét, hogy analóg vagy digitális stúdiómagnóval készült-e a felvétel, - no persze természetesen mindkét kategórián belül szélesek a határok aszerint, hogy a stúdiómagnó milyen minőségben és formátumban vesz fel. Ha a vinyl-ről készített rip-et jellemzően jobbnak találod, mint a CD-ről, az ritkán múlik azon, illetve általában nem elsősorban azon múlik, hogy a vinyl masterelése igényesebb volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.