Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) contaxg válasza vibra (#34498) üzenetére


contaxg
veterán

Neked sokat!!! :D másnak keveset. ;] . Alkudj ahogy csak tudsz, de az sem mindegy, hogy mennyit ér ez most az eladónak...esetleg kínáld fel az eladónak a hangszórókat jó drágán és vegyél egy jobb hangdobozt. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34502) vibra válasza contaxg (#34501) üzenetére


vibra
tag

Én úgy gondoltam,hogy faanyag árban megegyezünk.
Nagyjából 2000 Ft.-ot jelent ha jól számoltam.

Valójában nekem csak PC mellé lenne multimédiás célokra,semmi komolyabb dologra nem használnám.

(#34503) #71562240 válasza DDL (#34496) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erre hívtam fel én is duplán a figyelmet, hogy elvileg ellenkezik az ismert elvekkel. A gyakorlatban azonban nekem tetszik az eredmény. Ha valóban olyan a hatása, mint amilyennek hallani vélem, akkor nekem így tetszik, és inkább sutba dobom az ismert elveket. Aztán, lehet, hogy egyszer rájövök, hogy rosszul hallom.

[ Szerkesztve ]

(#34504) contaxg válasza vibra (#34502) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem reális az árad.. :)
Külföldön mindig veszek ezt-azt amikor kint vagyunk pár hetet.. Akkor egy pár KEF dobozkáért adtam 10 fontot, ami egy picit más kategória és jóval fiatalabbak is ennél. Igaz azoknak volt sérülésük (mint utólag kiderült :U )

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34505) vibra válasza contaxg (#34504) üzenetére


vibra
tag

Köszönöm a hozzászólásod.
:R

Holnap kiderül,hogy új tulaja leszek-e a porosodásra ítélt,hibás cuccnak.

[ Szerkesztve ]

(#34506) DDL válasza ozzy711 (#34497) üzenetére


DDL
őstag

AN-L kábelem nekem is van. Sőt az összes 230-as kanócom is abból van. Árnyékolás a földön van. De sajnos nem a védőföldön, mert amíg nem tudom megcsinálni a ház normális érintésvédelmét addig több kárt csinálok, mint hasznot. Ha a végfok belső huzalozása nem ok, akkor cseszheted :)

Szóval nem olyan egyszerű a dolog.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34507) DDL válasza #71562240 (#34503) üzenetére


DDL
őstag

Nem ellenkezik. Csak nem egyszerű. Nálad lehet, hogy így szol jól. De, akkor vhol gázos a földelésed :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34508) #71562240 válasza DDL (#34507) üzenetére


#71562240
törölt tag

A földelésemmel semmi baj. Több mint húsz éve használom már ezt a módszert, kb. tíz készüléken, kábelen alkalmaztam már, a pillanatnyi lakóhelyemtől függetlenül. Sehol semmi difi a földeléssel vagy bármi mással, egyszerűen az van, hogy jónak hallom a módszer hatását. Úgy hallom, hogy valóban árnyékol az árnyékolás így. Nem feltétlen arról van szó, hogy jobbnak hallom, mint bekötve, de mivel rosszabbnak nem hallom, ezért nem szarakodom a bekötögetéssel. De talán még jobbnak is hallom, ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#34509) ozzy711 válasza DDL (#34506) üzenetére


ozzy711
őstag

A védőföld az amikor egy bazi nagy vasrudat leásol a pincébe és valahol összekábelezed a ház konnektorainak földelésével? Nálam elvileg így van, ( a vas rúd meg van :D ) de igazából nem ellenőriztem pontról pontra. Majd végig vezetem a "kábelezést".
Még hogy AN-L a hálózati tápkábel? :F :Y Na de ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#34510) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nagyszüleimnél találtam egy olyat hogy Wega JSP 352 100V
Hibátlan gyári állapotban.
Ismeri valaki, hallotta már, érdemes vele foglalkozni?
(Vagy döntsön a fülem?)

[ Szerkesztve ]

(#34511) andorra válasza Mustármag (#34510) üzenetére


andorra
őstag

Az ilyen kérdésektől, a falra tudnék mászni.

(#34512) DDL válasza ozzy711 (#34509) üzenetére


DDL
őstag

Ez nem védőföld. Ez egy levert vasrúd :)

Nem is akármilyen hálózati...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34513) Mustármag válasza andorra (#34511) üzenetére


Mustármag
őstag

Miért, mi baj van vele?
Információt akarok gyűjteni mielőtt foglalkoznék vele, mert furcsa a hátulján a hangszóró-csatlakozó.

(#34514) contaxg válasza Mustármag (#34513) üzenetére


contaxg
veterán

add nekem!! :)

din hangfal csatlakozó

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34515) bajnokpityu válasza DDL (#34512) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mi a különbség az elműs ember által levert szonda, és a vasrúd között?

Nem fogom kiásni, hogy megtudjam, akkor meg éppen valamelyik másik részét építettem a háznak,mikor leverték.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34516) blattida válasza bajnokpityu (#34515) üzenetére


blattida
nagyúr

Anyag és felület. A vas korrodál, nagyon gyorsan, ergo szar lesz a védőföld, kicsi a felülete, ez is ugyanaz. A semminél több, de nem tisztességes és tartós megoldás.

Arról nem is beszélve, hogy minél többet versz le, annál jobb lesz, ráadásul a hifis cuccoknak is legyen saját, független szondája.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34517) Mustármag válasza contaxg (#34514) üzenetére


Mustármag
őstag

Tudsz valamit?
Sajnos az nem fog menni :(

(#34518) ozzy711 válasza blattida (#34516) üzenetére


ozzy711
őstag

És milyen anyagú lenne a legjobb ( az érdekes felvetés, hogy legyen külön védőföld a hi-fi szobának :D )?
Réz, alumínium vagy valamilyen krómozott anyagú? Van olyan vascsövem ami nem korrodálódik ( valamilyen spéci edzett acél vagy mi ) abból két-három db. nem lenne jó?

(#34519) Dorian válasza ozzy711 (#34518) üzenetére


Dorian
félisten

A hifihez csak 7N ezüst védőföldet! :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34520) ozzy711 válasza Dorian (#34519) üzenetére


ozzy711
őstag

Annak a legjobb a hangja ugye? :D :D

(#34521) bajnokpityu válasza blattida (#34516) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Utóbbit mondjuk nem túlzottan értem,miért lenne jó,de ha kiABzted, és tolsz egy 10/10et, elhiszem!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34522) ozzy711 válasza bajnokpityu (#34521) üzenetére


ozzy711
őstag

;] :DD :DD

(#34523) blattida válasza Dorian (#34519) üzenetére


blattida
nagyúr

Felületkezelés nélkül nem sokáig lenne jó... ;]

ozzy
A rozsdamentes nem rossz, ám a hivatalos előírás horganyzott vezetőről beszél.

bajnokpityu
Nem abx-eltem, sima józan, paraszti ész, de logikailag is megállja a helyét.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34524) Dorian válasza blattida (#34523) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, az ezüst-oxid jó vezető.

Igazad van, a földben a savak miatt más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34525) #71562240 válasza blattida (#34523) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ég és föld a különbség... :B

[ Szerkesztve ]

(#34526) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok, lenne jó pár kérdésem a számotokra.

Szeretnék venni (először) csak egy mélynyomót (csak) itthonra.
Mekkorát ajánlanátok, 300 watt szerintetek már elég lenne?
Milyet ajánlanátok, szerintem használt lesz először, találtam itt hardveraprón is 9-10 ezerért már.

Milyen erősítő kéne hozzá? Ne legyen nagyobb az erősítő "tudása" mint a mélynyomó, vagy ne legyen nagyobb mint amekkora majd lesz összesen, vagy mire kell odafigyeljek? Csak mert láttam, hogy valakinek nagyobb volt és 2 mélynyomót is már hazavágott.
Itt is milyen márkát ajánlanátok?

Pc-re kötnék és arról menne a muzsika főként, de lehet a telefont is be fogom néha izzítani.

Mindenképp kéne valami más a mély mellé, vagy nem olyan vészes, ha csak az van?

Használtat is vehetek vagy nem ajánljátok?

Minél kevesebbet szeretnék most egyszer költeni rá.

Most így egyszer ennyi jutott eszembe, valamit kihagytam akkor szóljatok.

(#34527) t-bali3 válasza t-bali3 (#34490) üzenetére


t-bali3
senior tag

Sajna totális bukta volt ez a mai DAC-os próbálkozás is. Egyszerűen nagyon "gerjed", de úgy is, hogy gyakorlatilag a kismegszakító körből mindent kihúztam, csak a DAC és az erősítő maradt bedugva :(
Pedig szereztem Nordost Red Dawn IC-t is....ez van. Már úgy is problémás volt ha a DAC-ot nem helyeztem áram alá.

Tuti elviszem szervizbe átnézetni az erősítőt...de az is lehet, hogy a DAC se stimmel, vagy mindkettő rossz. :D

(#34528) #71562240 válasza freaghill (#34526) üzenetére


#71562240
törölt tag

A nagyon olcsók közül leginkább például HECO-t, Yamaha-t, esetleg Magnat-ot lenne érdemes, de egyébként nem szoktuk ajánlani, hogy ennyire olcsó kategóriában szubbasszust vegyen az ember zenehallgatásra.
300 Watt terhelhetőség bőven elég lenne egy lakószobába, de kevesebb is bőven.
Erősítőnél is elsősorban a hangminőség fontos, nem a wattok száma, illetve sokat segít, ha van pre-out kimenete.
"Mindenképp kéne valami más a mély mellé, vagy nem olyan vészes, ha csak az van?" - na ezt nem értem. Csak nem azt kérdezed, hogy jó-e ha egyetlen szubbasszussugárzón hallgatod a zenét, vagy kell-e hozzá más hangsugárzó is?????

(#34529) freaghill válasza #71562240 (#34528) üzenetére


freaghill
őstag

Mekkorát ajánlanál akkor otthoni zenehallgatásra? Szeretem azért én is néha hangosan hallgatni a zenét, nehogy az legyen, hogy kevés aztán meg nem merem feljebb tekerni.

Írnál esetleg akkor olyan szubbasszusokat amiket ajánlanál? Magnat, Yamaha, HECO-n kívül illetve ezek felett milyen márkák állnak még?
Kábé mennyibe kerülnének?
Milyen árkategóriába tartoznának azok amelyeket ajánlanál otthoni zenehallgatásra?

Azt értettem, hogy mennyire élvezhető csak egy mély van rákötve a PC-re.
Mert nem lenne még pénz magasra, vagy nem tudom hogy mondják, csak itthon van ugyanilyen passzív azt hiszem 2*20 wattos, talán az tudnám még kisajátítani mellé.

Mit kell figyelni akkor az erősítőnél? Milyet ajánlanál ilyen célra?

[ Szerkesztve ]

(#34530) freaghill válasza freaghill (#34529) üzenetére


freaghill
őstag

Folyamatos illetve max teljesítményt nézzek? Ha beszéltek róluk akkor melyiket nézitek?

(#34531) andorra válasza freaghill (#34530) üzenetére


andorra
őstag

Hadd válaszoljak Kammerer helyett, mert Ő most az első hozzászólást írja !
Az egy tévhit, hogy a Wattszámok, vagy méretek alapján lehet meghatározni, hogy mi hogyan szól. A szuboknál adott, hogy 10-12 collos (25-30 cm-es) hangszoró és minimum 100W-os erősítő teljesítmény az ideális. Ha illyet választassz, az azonban még nem jelenti azt, hogy jó minőségűt veszel, mert a hangminőség nem mérhető számokban. Így érthető? Egy jobb szub, használt árban inkább 100e Ft, de e mellé egy olyan rendszer passzol ami ennek a többszöröse. Tehát maradj Kammerer ajánlásánál !

(#34532) andorra válasza freaghill (#34529) üzenetére


andorra
őstag

Vagyis, addig ne vegyél semmit, amíg nem vagy a birtokában azoknak az ismereteknek, amelyek rövidesen megjelennek ebben a fórumban első hozzászólásként.

(#34533) DDL válasza bajnokpityu (#34515) üzenetére


DDL
őstag

Az, hogy nem csak esőben működik :)

A tisztességes védőföld az egy x m^2 fém háló + "vasrú" megfelelő mélységben. A háló nálam most már 20m^2. Csak a kábelezést kellene újrahúzni.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34534) Patice válasza Dorian (#34524) üzenetére


Patice
nagyúr

Azok az undok savak... :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34535) #71562240 válasza freaghill (#34529) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak szubbasszussal nem lehet zenét hallgatni, kell mellé a két "normál" hangdoboz is.
Az olcsó árkategóriában szerintem abban a három márkában találsz leginkább olyat, aminek megbízhatsz az ár-érték arányában, persze ennyire olcsón azok közül is csak használtan, de még úgy is nehezen. Esetleg még Wharfedale is szóbajöhet. Amint andorra is írta, új áron 100ezer körül kezdődnek azok a szubok, amelyeket már jó szívvel ajánlani tudunk zenehallgatásra. Mi általában nem 2.1-es rendszert, hanem "2,0-ás", azaz sima sztereó rendszert ajánlunk zenehallgatásra, szubbasszussal kiegészített rendszert csak kivételes esetben. Sima sztereóhoz könnyebben találsz erősítőt is, hiszen viszonylag kevés erősítőn van pre-out kimenet. Mindezzel együtt, próbálj találni például használtan a régebbi olcsó Cambridge Audio, Denon, Marantz, NAD... erősítők közül, ezek elég kiszámíthatóan jó ár-érték arányúak a használtpicon.

(#34536) Pokzoli


Pokzoli
tag

(#34537) #71562240


#71562240
törölt tag

Esetleg hétközben még csócsáljátok ezt az első hsz. vázlattervezetet.

Bevezetés: A hifi-audiofil hobbi mibenléte, értelme, szépségei és árnyoldalai, tipikus problémái. A topik nyújtotta lehetőségek kezdők és haladók számára, ezen lehetőségek hatékony kihasználási módjai (pl. hogyan kérdezzünk), a topikban elvárható viselkedési illem. (Ehhez már megírtam egy alapanyagot, nem kell majd jelentkezni rá.) Kb. 15 mondat.
1.; A hifi rendszer, azaz hangberendezés általános felépítése, főbb elemei (forrás, erősítő, hangsugárzók, egyebek…), mitől hifi a hifi, milyen főbb kategorizálási lehetőségei vannak (pl. hifi, audiofil, high-end és hasonló osztályozások…), milyen tipikus választási lehetőségek és döntési kényszerek előtt áll az, aki fel akar építeni egy hangberendezést (például hangforrástípusok, erősítőtípusok, hangsugárzótípusok… közötti választások alapösszefüggései, a döntések kihatása a hangberendezés többi elemére, szinergia szempontjai…). Kb. 15-20 mondat. Linkek a hifit és történetét átfogóan bemutató honlapokhoz, blogokhoz.
2.; A hifi rendszer „részletesen”. Minden eszköztípusnál lehetőség szerint kitérni az alábbiakra:
a készüléktípus feladata a hangberendezésen belül, fejlődésének egy-két mondatos történeti és aktuális áttekintése, a jelenkori és a közeljövőben várható fejlesztési és használati trendek, a különféle készülékfajták tipikus előnyei-hátrányai, alapvető kiválasztási és használati szempontok, határterületek készüléktípusai, milyen főbb részekből állnak az egyes készüléktípusok, néhány utalás, hogy mik a tipikusabb modifikációs és DIY lehetőségek-irányzatok, melyek a különleges és extrém technológiák (pl. NXT hangsugárzók, frekvenciaszűrés nélküli CD-játszók.... Nem részletes kifejtés kell, csak elmondása annak, hogy mik vannak, és azok mire jók, mire nem jók. Alfejezetenként 20-40 mondat. Linkek a részletesebb tárgyalásokhoz, szakcikkekhez.
2A.; Forráskészülékek, forrásformátumok a fonográftól a tömörített hangfájlokig. Típusok, altípusok, működési elvek (például multibit vs. 1bit, túlmintavételezés, MM vs. MC, kisjelű vs. nagyjelű hangszedők stb. stb…), részegységek, előnyök, hátrányok…
2B.; Erősítők az SE csövesektől a DAC-kal egybeépített fehallgatóerősítőkig. Típusok, altípusok, részegységek, csövek, tranzisztorok, MOS-FET-ek.., erősítőosztályok, ezek jellemző kapcsolásai, jellemző problémák, előnyök-hátrányok…
2C.; Hangsugárzó eszközök a fonográftölcsértől a fejhallgatókig. Típusok, tervezési és gyártási szempontok, részegységek, típusok előnyei-hátrányai…
2D.; Vezetékek. Tápkábelek, IC-k, hangszóróvezetékek, a készülékek belső vezetékezése, csatlakozók/forrasztások, anyagok, konstrukciók, működési elvek, előnyök-hátrányok…
2E.; Kiegészítő eszközök. Céljaik, előnyeik-hátrányaik, típusaik. Állványok, asztalkák, alátétek, tápellátási és jelkondícionáló eszközök, elektromos hálózat, „ezoterikus-negyedik dimenziós” eszközök (demagnetizátorok, CD-köszörűk-csiszolók-lakkozók, mosóeszközök, „Shakti-kövek” és társaik, színes filcek, rézkarikák, párásítók, polarizálók, háromláb vs. négyláb…)
2F.; Multimédiás eszközökre épülő hifi. Például számítógépes-aktív hangdobozos, házimozis… rendszerek. Előnyök-hátrányok.
3.; Hangberendezések és hifi készülékek, valamint a hangminőség tesztelési és mérési módszerei. Típusok, módszerek, korlátok, előnyök-hátrányok. Szubjektivitás-objektivitás. Kb. 15-20 mondat. Linkek részletesebb írásokhoz.
4.; A lehallgató helyiség akusztikája, a hangberendezés összeállításának akusztikai szempontjai, problémái. Kb. 15 mondat. Linkek részletesebb írásokhoz.
5.; Vásárlási tanácsadás egy-két alsóbb árkategóriában.
"Egyáltalán nem értek hozzá, X pénzem van rá, milyen készüléket ajánlotok megvételre?" - jellegű téma. Márka- és készülékajánlatok két vagy három alsóbb árkategóriában, új- és használt készülékekre vonatkoztatva. Például rendszerépítés 50ezerből, 100ezerből, 200ezerből. Hifi készülék és hangberendezés vásárlási szempontjai. Kiválasztási és vásárlási szempontok és előfeltételek, küzdelem a kereskedőkkel és a marketinggel. Linkek, pl. a fontosabb magyarországi hifi-audiofil kereskedőkhöz, magyar fejlesztőkhöz és gyártókhoz, tuningolókhoz. Kb. 50 mondat.
6.; Gyakran ismételt kérdések.
7.; Hifi szakirodalom. Régi és jelenkori magyar és külföldi szaklapok, információszerző helyek, blogok… Kb 5 bevezető mondat, egyébként pedig linkgyűjtemény.

(#34538) blattida válasza #71562240 (#34537) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nagyon szép, de még mindig nem elég tömör és lényegre törő, ne legyen háború és béke, ha csak alfejezetenként 15 mondatot írunk, akkor is bődületesen hosszú lenne, akiknek alapvetően szólna, ezért el sem olvasnák.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34539) #71562240 válasza blattida (#34538) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor próbáljuk még rövidíteni (én csak késő este leszek legközelebb - de az is lehet, hogy csak holnap este, úgyhogy csócsáljátok, aztán majd én is reagálok az ötletekre valamikor este vagy holnap).

[ Szerkesztve ]

(#34540) tdd587 válasza blattida (#34538) üzenetére


tdd587
őstag

+1. Gyönyürű wall of text már most is. Logout cikk lesz ebből szerintem.

A tipikus kérdés viszont ott van nem sokkal felette: kellene neki egy mélynyomó, milyet mennyiért, ha kevésért nagyot akar, de nem baj, ha kicsi is.

Szerintem az egyszeri betévedő ennyit keres: ajánlott mélynyomók pl. 50-100e-ig. Annyi megjegyzéssel esetleg, hogy zenére/mozira/mindkettőre. Ugyanez erősítőre stb.

Szerk: lehet ezt úgy kellene összerakni, hogy amikor felmerül egy ajánlott termék (amikor azt mondjátok, hogy vedd meg), akkor felvezetni az első hozzászólásba: mélynyomó, márka, csak mozira, 45e forint, 2013Q1, nagyon ajánlott. De csak ötletelek, lehet ennél egyszerűbb nem csinálni semmit. Az eddig is működött.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#34541) andorra válasza tdd587 (#34540) üzenetére


andorra
őstag

Tényleg reménytelen, ha még az itt régóta fórumozók sem értik. Pontosan azt kell elmagyarázni a legtöbb betévedőnek, (úgy tűnik neked is), hogy miért ne konkrét vásárlási ajánlatokat kérjenek tőlünk. Mindenkinek magának kell választania (például, akár egy általunk javasolt körből), amihez legalább három elegendhetetlen dolog szükséges:
1. A saját ízlésének és akusztikai körülményeinek ismerete, a szóbajöhető készülékek meghallgatása.
2. Rendszerben történő gondolkodás, az ehhez szükséges ismeretek minimális szintű megszerzése.
3 A jelenlegi és a várható anyagi körülményeinek ismerete és ennek megfelelő mérlegelés.

Mivel a legáltalánosabb javaslatunk, hogy használt készülékeket érdemesebb keresni, ez már amúgy is, eleve kizárja a konkrét tippek adását.

(#34542) Ear001 válasza #71562240 (#34537) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez olyan, mint az egyszeri tanár a filmművészetin, amikor megnézte a rendezőjelölt vizsgafilmjét. Rendben van, csak egy vágást kérek. Hosszában. ;]

Pár fogalmat legfeljebb két mondatban definiálni kell, azt csókolom. Például:

Dinamika - nem az, hogy baromi hangosan se torzít a fülednek, hanem a leghalkabb és leghangosabb hangok közötti tartomány.

Tippek
100 000 alatt- nézz szét a használtak között-
100-400 000 között nézz szét a használtak között, vagy menj el egy-két boltba.
400 000től, menj el egy csomó kereskedőhöz, de ő már amúgy is tudja.

Valamit kihagytam?

[ Szerkesztve ]

(#34543) contaxg válasza Ear001 (#34542) üzenetére


contaxg
veterán

Teeee illúzió romboló!! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34544) krichd1 válasza Ear001 (#34542) üzenetére


krichd1
addikt

A tippeknél a 100000Ft alatti kategóriát kellene leginkább kifejteni szerintem, legtöbb kérdezőt úgyis az érdekli. Arra gondolok hogy fel lehetne sorolni ajánlott márkákat, ezen belül is kiemelni a jól sikerült szériákat, főleg amik gyakrabban felmerülnek az apróhirdetések között. Esetleg pár szót írni ezeknek a hangkarakteréről. A teljesen amatőr (például én :B ) azt se tudja, hogy például milyen márkák után keressen a használtak vagy akár újak között.
Illetve kitérni egy kicsit az ebben a kategóriában használtan kapható belépő kategóriás stúdió monitorokra. Akik DAC-hoz építenének rendszert, ezek is szóba jöhetnek (szerintem). Például most is van aprón használt Yamaha HS80M vagy Mackie MR8mkii. Ezekről kevés szó esik itt, a másik topikban meg már nem foglalkoznak ezzel az árkategóriával, le is van írva az első hozzászólásban, illetve keresve sem talál sok mindent az ember, külön topik itt sajnos nincs. Gyakorlati tapasztalat sem ártana (nem pedig vmilyen elvből elvetni őket), hogy ezek hogy szólnak, milyen előnyeik, hátrányaik vannak a szintén használtan kapható, de sokszor korosabb külön komponensekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34545) andorra válasza krichd1 (#34544) üzenetére


andorra
őstag

A studió monitorok a zenészek világába tartozó produktumok. Azért nem foglalkozunk velük, mert nem olyan igénnyel készülnek, amit egy tapasztaltabb hifi zenehallgató a rendszerétől elvár, azon túl, hogy ne torzítson, legyen nagyjából rendben a frekvencia átvitele és szóljon dinamikusan. Tehát, ha az igényszintünket erre a néhány paraméterre csökkentjük, akkor a jobb studió monitorok is elég jól szólnak.
Kammerer is leírta többször, hogy olyan nagy a használtpiacon előforduló készülékek választéka, hogy lehetetlen ezeket felsorolni. Jónéhány márkát persze meg fog említeni, de végül úgyis minden azon múlik, hogy felismeri-e a kérdező azon elemi érdekét, hogy neki magának kell minél több készüléket, rendszert meghallgatva, a számára jó döntést meghoznia.

[ Szerkesztve ]

(#34546) Ear001 válasza krichd1 (#34544) üzenetére


Ear001
addikt

Arra gondolok hogy fel lehetne sorolni ajánlott márkákat, ezen belül is kiemelni a jól sikerült szériákat, főleg amik gyakrabban felmerülnek az apróhirdetések között.

Nem lehet. Inkább kérdezz, a válaszoló meg az épp aktuális helyzet szerint válaszol, majd valaki ellentmond neki és így tovább.

Ha érdekelnek régi cuccok sok-sok ítélettel. szerezd mega Hifi Magazin CD-t, és olvasd végig. Ha hifista vagy a Hetedhéthatárra fogsz rákattani, pedig a Basic Library sokkal izgalmasabb...

(#34547) bajnokpityu válasza Ear001 (#34542) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért jó alaposan meg kéne válogatni a kereskedőket, kihez menjen kezdő.
Be kéne irni néhány elrettentő példát, aki a kelleténél túlzottan hazabeszél, néhány konkrét hozzászólással alátámasztva. Van,aki kisebb-nagyobb csalástól sem lesz szívbajos. Persze, tisztelet a kivételnek. :R

Pl pont az USB cuccok tesztelésénél fogalmazódott meg bennem, hogy szoftverekkel (és beállításaikkal) simán meg lehet fordítani komolyabb cuccok között a sorrendet.

Hétfőn feladja Ákos az Aurámat. Szted mennyire vagyok izgatott?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34548) andorra válasza bajnokpityu (#34547) üzenetére


andorra
őstag

Ezt te sem gondolhatod komolyan......

(#34549) bajnokpityu válasza andorra (#34548) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze, hogy nem. Ahogy ajanlanank kereskedőket, agalna a többi.
A többi az komoly.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34550) #71562240 válasza Ear001 (#34542) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe. Éppen tőled számítottam legkevésbé ezekre a mondatokra. Azt reméltem, éppen te leszel az egyik lelkes, aki majd azirányban segít, hogy írjunk egy szép és dögös első hozzászólást a topik javára, a topiklakók épülésére.

(#34540) tdd587 Na ez jó vicc. Éppen egy olyan érdeklődő kérdéseire hivatkozva mondod, hogy nincs szükség semmiféle elméleti megalapozottságra, aki azirányban kérdez, hogy ajánljunk neki tízezerért egy 300 wattos mélynyomót, hogy majd azzal hallgasson zenét. Egy mélynyomóval akar zenét hallgatni!!!

Tiráda, mindenkinek
Emberek, komolyan mondom, meg vagyok rökönyödve, nem ezekre a reakciókra számítottam. Amikor írtam az elsőhozzászólás-vázlat első verzióját, arra törekedtem, hogy a hifi történelem és a fórumbeli tapasztalatok alapján a legeslegeslegeslegszükségesebb leírandókat felvázoljam, ökonomikus formában megírhatóan. Esküszöm, azt hittem, hogy majd azirányban érkeznek a hozzászólások, hogy de még ez is legyen benne, de még az is legyen benne, és még amaz is legyen benne, és azt hittem, hogy azért kell majd küzdeni, hogy ne váljon túlzottan terjengőssé, parttalanná a majdani első hozzászólás. Ehelyett szinte mindenki arról írt, hogy ez se legyen benne, meg az se legyen benne, de meg amaz se legyen benne, - végül is ha minden ilyen irányú véleményt összegzünk, akkor éppen úgy nulla szótagból állna az első hozzászólás, mint ahogy most áll, és ahogy nap mint nap érezzük a hiányát, hogy nincs első hozzászólás. Én ezt tényleg nem értem. Megint a mobiltelefonom topikjának (topikjainak, merthogy szakosodva több is van) példáját hozom fel, ott az itteni állapotokhoz képest olyan "topikprofizmus" van, hogy öröm nézni - persze ott vannal profi első hozzászólások is. Az egyetlen mobiltelefon típusomnak három fő és néhány melléktopikja van a Prohardveren, és a három fő topiknak külön-külön szakosított első hozzászólása, amelyek egyenként kétszer-háromszor akkora terjedelműek. mint amekkorát a jelek szerint itt a többség egyáltalán elképzelni bír. És ott mindenki hálás azért, hogy vannak azok a profi első hozzászólások, és hogy voltak, akik megírták azokat. Én persze sejtettem, hogy nem véletlenül nem volt képes létrejönni nyolc éven keresztül ebben a topikban egy értelmes, használható első hozzászólás, de azt hittem, hogy azért nem, mert lusta volt a tagság megírni, illetve lusta volt a tagság létrehozni a közös platformot, ami alapján el lehetett volna fogadni az adott szöveget. Azt azonban a fene se gondolta volna, hogy itt a tagság valójában azt akarja, hogy ne legyen első hozzászólás, és ezt tényleg nem értem, hogy miért van így.
Tényleg nem értem, hogy miért lenne BAJ, hogyha ott lenne első hozzászólásként egy értelmes, a hifi alapjait összefoglaló szöveg, amire egyébként szerintem sokkal nagyobb szükség lenne, és sokkal könnyebben meg is valósítható lenne, mint a készülékajánló rész. Miért BAJ, ha van egy rendes első hozzászólás? Kinek árt, ha van egy rendes első hozzászólás? Eleve abból induljunk ki, hogy a rendes, profi első hozzászólás ártalmas, merthogy nem fogják elolvasni, vagy zavarni fog ott valakit? Nem értem, hogy kit és miért zavarna, ha a topik elején ott van egy rendes első hozzászólás, amire azután lehet hivatkozni azok felé, akik egy szubbasszussal akarnak zenét hallgatni, és ahhoz kérnek tanácsot, hogy hány wattos szubbasszus lesz ehhez elég nekik? Szerintem csak haszna lenne, ha ott lenne az első hozzászólásban egy kis tudásbázis, elsősorban a közös nyelv, a közös értelmezési keret kialakításának céljából, illetve afféle gyorstalpaló tanfolyamként azok számára, akik olyan kérdésekkel robbanak be a topikba, amelyektől NAP MINT NAP égnek áll a hajunk. Úgy tűnik, a készülékajánló fejezetre azért csak-csak van valamennyi igény, de persze az írható meg a legnehezebben, főleg, mivel jelenleg a levegőben lóg bármiféle ajánlás, hiszen a kérdezők, tanácskérők zömének halvány fogalma sincs arról, hogy miről beszélünk nekik a tanácsainkban. Itt van például, hogy még Ear is lebeszélőleg szól hozzá az első hozzászólás témájához, éppen ő, aki a blogjában olyan dolgokról, olyan szinten ír, hogyha ezen topik első hozzászólásában csak közel hasonló audiofil szemlélettel írnánk, akkor olyan felzúdulás, olyan forradalom lenne itt bizonyos körök részéről, hogy attól koldulnánk. NIncs szükség első hozzászólásra?! Ha már valaki nekiáll, hogy legyen egy jó, tartalmas első hozzászólás, az miért BAJ? Miért BAJ, ha ott van a topik elején egy megfelelő adag tartalom? Kinek árt az? Tényleg azt hittem, hogy majd azirányban özönlenek a vélemények, hogy még ez is, meg az is, meg amaz is legyen benne.

Majd mindjárt közzéteszem a korábbi vázlat egy harmadik verzióját, ami még ökonomikusabb lesz a korábbiakhoz képest, - és amire persze még mindig azt fogjátok mondani, hogy túl sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.