Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) xtremetuning válasza Iomega (#34292) üzenetére


xtremetuning
addikt

Havasi - Freedom
Al Di Meola - Flesh on Flesh
Fábián Juli Jazz Riff - Honey & Chilli
Al di Meola & Eszter Horgas - He and Carmen
Gene Ammons - Boss Tenor
Muddy Waters
Al Jarreau - All I Got
Tsuyoshi Yamamoto Trio - Midnight Sugar
Deep Forest - Essence
FourPlay - X
Ray Charles - Genuine Company
Arne Domnerus
Frank Sinatra - Best of
Jan Garbarek - Rites
Tony Bennett - A Wonderfull World

....mára nagyjából ennyi. Reggel 6 óta melózok.... :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34302) donald_boy


donald_boy
tag

Sziasztok!
Röviden honnan jöttem és hova szeretnék eljutni: :)
Rendelkezem egy Logitech Z4-el (+ alaplapi hangkártya :DDD ). Az elmúlt években az elektronikus zene iránti szeretetem és hallgatásom a 100x nőt. (Electro, Dubstep, Goa, Minimal, Techno, House...) Ezért most gondolkodom egy jobb lakossági ;] audio élmény vásárlásában. Egyelőre full laikus vagyok a témában, első körben vmi minimál leírást a témában szívesen elfogadnék. 0. pillanatban a közelítésem: DAC + 2.0 hangszóró ~100e-ből.

Előre is köszi mindent. :))

(#34303) #90933760 válasza donald_boy (#34302) üzenetére


#90933760
törölt tag

Legyen 2.1
És a lakosság is örülni fog.

(#34304) gorbep válasza Iomega (#34292) üzenetére


gorbep
senior tag

Keiko Matsui: A drop of water - 1987.

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#34305) #56474624 válasza Iomega (#34297) üzenetére


#56474624
törölt tag

Volt Sosztakovics, Kodály, Mozart, Pestilence, Iron Butterfly, Metallica, Kyuss.

(#34306) Lompos48 válasza Iomega (#34292) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Dvorak - Újvilág szimfónia, Smetana - Vltava, Jimmy Cliff, Bob Marley, Burning Spear.

(#34308) #56474624


#56474624
törölt tag

Ugye az nem segít rajtam sokat, ha foobar-ban állítom be a Resampler-t 88.2-re 88.2-es anyaghoz, de a kártya vezérlőpanelén belül (jobb híján) 44.1 marad? :F

(#34309) perempe


perempe
addikt

szervusztok!

a "Concord Jazz Super Audio CD Sampler 2"-t keresem.
nincs meg véletlenül meg vkinek?
[link]

az első nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34310) #71562240 válasza donald_boy (#34302) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ó ember! :)
Majd holnap elkezdjük készíteni a bevezető jellegű első hozzászólást, ami majd remélhetőleg megszabadít bennünket attól, hogy minden nulláról induló, ahogy említed "full laikus", afféle gyorstalpaló kiképzésre vágyó fórumtársnak egyenként kelljen elmagyarázni az alapokat, és egyenként kelljen nulláról eljutni valahova. (Ne ijedj meg, semmi gond, csak dödögök magamban.) :)

Na szóval.
Ha DAC+aktív 2.0-ás hagszórókban gondolkodsz, akkor nyilván van az alaplapi hangkártyádon digitális (SPDIF) kimenet, feltehetően jack dugós, esetleg optikai. Ha ennél az elgondolásnál maradnál, akkor is vannak, akik tudnak majd tanácsot adni a fórumból, de ez esetben azért párhuzamosan érdemes lesz benézned ajánlatokért a DAC topikba illetve multimédia hangszórós topikba.
Ebben a topikban azonban elsősorban abba az irányba kaphatsz támogatást és nyomásgyakorlást, hogy a 100ezer forintodat hifi jellegű készülékekre, azaz hifi sztereó erősítőre és passzív hangdobozpárra költsed, illetve ebben az esetben is bele kell majd férnie a keretedbe egy rendesebb hangkártyának vagy DAC-nak, mivel várhatóan egyelőre nem fogsz ráállni a CD-játszóról való zenehallgatásra. Ezen megoldáson belül is azt fogjuk javasolni, hogy használt készülékekből vásárolj, mert ezeket sokkal olcsóbban meg lehet venni, mint az új készülékeket, és 100ezerből használtan már relatíve egész pofás hangminőségű kis berendezést össze lehetne gyúrni. Mindezek alapján majd tovább fogunk tudni haladni a témában (részemről már csak holnap fogok tudni segíteni), ha érdekel az ilyen megoldás.

(#34311) Iomega


Iomega
őstag

Még egyszer köszönöm Nektek, hogy megosztottátok a hallgatott, kedvelt muzsikáitoknak az előadóit, és dal címeit!!
Remek csapat. :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34312) #71562240 válasza Iomega (#34311) üzenetére


#71562240
törölt tag

Te Makarenkóba oltott Comenius... :D

(#34313) perempe válasza Iomega (#34311) üzenetére


perempe
addikt

hogy ne csak szokásos előadókat említsek, barátommal sok kongói zenét hallgatunk (Zaiko Langa Langa, Extra Musica, Wenge Musica).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34314) blattida válasza Iomega (#34292) üzenetére


blattida
nagyúr

Helge Lien Trio, Kapsberger, Biber, Ute Lemper, King Crimson, Sting, Dire Straits...

kammerer
Az első hsz. is úgy fog megérkezni, mint Godot? ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34315) #71562240 válasza blattida (#34314) üzenetére


#71562240
törölt tag

Godot-ra csak ketten vártak. Ha itt többen is, és elég erősen várnak... :D

(#34316) blattida válasza #71562240 (#34315) üzenetére


blattida
nagyúr

Értem, Pangloss mester, tehát esetünkben is Godot-ra vár ez a pár ember. :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34317) #56474624 válasza DDL (#34257) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezeket LP-ről digitalizáltad egyébként?

(#34318) DDL válasza Iomega (#34292) üzenetére


DDL
őstag

Wagner: Die Walküre.

Még tart :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34319) DDL válasza #56474624 (#34317) üzenetére


DDL
őstag

Nem :)

1
2
3

Ezzel feltettem a szeánszunk tesztanyagának kb. a harmadát. Akit érdekel próbálja ki...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34320) #56474624 válasza DDL (#34319) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az elején hallható alapzaj alapján gondoltam. Amúgy rájöttem, hogy nem hallok különbséget, de lehet nem 44.1-ben kéne hallgatni. Amúgy mikor először hallgattam, akkor a rövidebbikre mondtam azt, hogy jobban szól, aztán teljesen összezavarodtam. :D

(#34321) Iomega válasza #71562240 (#34312) üzenetére


Iomega
őstag

:)

Rajtam kívül, ki szokott hallgatni Friedemann-t?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34322) blattida válasza Iomega (#34321) üzenetére


blattida
nagyúr

Én annyira nem ismerem, de nagyon emlékeztet az Oregonra, őket kifejezetten kedvelem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34323) xtremetuning válasza Iomega (#34321) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én. Sok albumom van tőle. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34324) Iomega válasza blattida (#34322) üzenetére


Iomega
őstag

Hallgass bele, szerintem nagyon jó.

(#34323) xtremetuning: Ennek örülök, akkor nem vagyok ezzel egyedül. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34325) bajnokpityu válasza Iomega (#34292) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Este filmeztünk,mikor kérdezted, de utolsó fél órában DDL anyagát hallgattam. Jó zene, szó se róla,de semmi differenciát nem vettem észre. Az abfartos izé szerű differenciát kerestem, az néhány perc alatt megvolt. Talán hangfalon majd valamikor, még egy utolsó tesztet megpróbálok, de inkább zenét hallgatnék már...

Amíg nincs meg, mi a különbség, addig poenból nem kezdek el ABX tesztet csinálni.

Egy difit azért észrevettem, egyik hosszabb,mint a másik. De a másik cserébe rövidebb :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34326) vodkaboy22 válasza Iomega (#34311) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Most kezdtem el hallgatózni, míg befejezem a tervezést.
Diana Krall Glad Rag Doll album 24/96 FLAC

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#34327) Pokzoli válasza Iomega (#34292) üzenetére


Pokzoli
tag

(#34328) #56474624 válasza #56474624 (#34305) üzenetére


#56474624
törölt tag

+ Return to Forever :))

(#34329) contaxg válasza Pokzoli (#34327) üzenetére


contaxg
veterán

Az egyik bulijukon vesztettem el hallásom! :DDD

Egyébként most éppen a következő szól...

Also Sprach Zarathustra
R. Strauss - F. Reiner - Chicago Symphony Orchestra

De már nem sokáig mert lemegyek kutyázni..

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34330) #84221696 válasza Iomega (#34292) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kicsit megkésve és ömlesztve: Sting, Dire Srtaits, Peter Gabriel, Depeche Mode (főleg Personal Jesus és In Your Room maxik), Alan 'Recoil' Wilder : A Strange Hour in Budapest, Hans Zimmer: Eredet filmzene, Dvorak - Új Világ Szimfónia, Vivaldi - Négy Évszak, Vangelis
Ez az elmúlt két hét termése.

(#34331) #84221696 válasza #71562240 (#34310) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez megsüvegelendő ötlet! Hasznos lesz. Én várom!:)

(#34332) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Innen is érdemes csemegézni:
[link]
vagy
[link]

Mai napra épp most táraztam be:
Blues Brothers filmzene
Bad Religion - True North
Green Day - Tre!
Valamint Brubeck és Miles Davis sacd lesz

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34333) AMDFan


AMDFan
addikt

Úgy általánosságban kérdezem azoktól akik beírták a hallgatott zenéket, hogy azok amiket hallgattak azok már jól ismert zenék voltak a számukra, vagy újdonságok amiket először hallgattak? Én arra lennék kíváncsi, hogy kb milyen arányban hallgattok nektek új, ismeretlen zenéket és milyen arányban általatok ismert zenéket?

(#34334) eclipse006 válasza AMDFan (#34333) üzenetére


eclipse006
őstag

Nekem javarészt általam jól ismert előadóktól vannak zenéim, kisebb arányban vannak azok az albumok, amik számomra teljesen ismeretlen előadóktól vannak. De folyamatosan szoktam keresgetni a neten és ha megtetszik valami, akkor bekerül a lemezeim közé. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#34335) Iomega válasza AMDFan (#34333) üzenetére


Iomega
őstag

Én folyamatosan olyan előadókat keresek, akiktől nem igazán, vagy egyáltalán nem hallottam korábban. Az is igaz, hogy a számomra tetsző, jól ismert előadók által, újonnan megjelent albumait is hallgatom.
Olyankor nagy az öröm, ha rábukkanok valami, számomra szépen hangzó zeneszámra. Lehet az több évtizeddel ezelőtti, vagy akár mostanság felbukkanó előadótól is.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34336) bajnokpityu válasza AMDFan (#34333) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem ezek mind friss szerzemények. Itt az szokott lenni, hogy, amikor melózni kezdek, akkor unásig ismert zenékre váltok, inkább külvilág elválasztásra használom őket.

Ilyenkor 4 évszak, Rúzsa Magdi, Dream Theater, Al Di Meola, Subscribe, Arne Domnérus, stb...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34337) #56474624 válasza AMDFan (#34333) üzenetére


#56474624
törölt tag

Vannak újak is, pl. return to forever, vagy dennis chambers. Mármint nekem újak, mert egyébként általában nem. :) Különben elképesztő sokan hogy rá vannak állva, hogy tartsák a lépést az idővel zenében is, azaz a legújabb, legújkoribb albumokat hallgassák (általában), miközben egy csomó jó zene van az elmúlt évtizedekből is. Pl. ezt az ambient/indie rock/post rock szeretetet én nem tudom megérteni, akkora visszalépések ezek zeneileg... :U No mindegy, nem akarok vitát indítani, mikor végre béke lett. :DDD

(#34338) AMDFan válasza #56474624 (#34337) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem az a kulcsa az egésznek, hogy nem feltétlenül a zene bonyolultsága határozza meg a zene jóságát. Mondjuk ezt a post-rock dolgot én sem tudom általában befogadni, például itt van az agyonhypeolt Alt-J, oké elsőre mikor hallgattam megfogott benne valami, de már az album végére elvesztettem az érdeklődésem.

(#34339) eclipse006 válasza #56474624 (#34337) üzenetére


eclipse006
őstag

Én is inkább a régebbi zenék között szoktam keresgélni. :K Azt is megfigyeltem már 1-2 előadónál, hogy az újabb albumaik minősége romlott, illetve maga a zenéjük sem olyan változatos, mint régen.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#34340) Iomega válasza #56474624 (#34337) üzenetére


Iomega
őstag

Én sem törekszem, hogy a legújabbakat hallgassam, csak néhány, ezen előadóktól nem olyan rég kezdtem el hallgatni.
Hans Theessink Band, John Campbell, Rebecca Pidgeon, Allan Taylor, Rodrigo Y Gabriela, St. Germain, Katja Maria Werker, The Dream Machine, Tony Roel Trio, Hugh Masekela, Jan Akkerman.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34341) #56474624 válasza AMDFan (#34338) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem az a kulcsa az egésznek, hogy nem feltétlenül a zene bonyolultsága határozza meg a zene jóságát.

Ez nyilvánvaló, nem is az a bajom ezekkel a zenékkel, hogy minimalista felfogásban születtek. Attól még lehetne jó.

(#34339) eclipse006:

Elég gyakori jelenség sajnos; elfogy az ihlet, aztán közhelyeket kezdenek el puffogtatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#34342) nebulo5


nebulo5
senior tag

Vannak fórumok, ahol a "szakmai" dolgokon kívül, egyes topicokban zeneajánlás is van. (avx-en is pl.) Ezekből tippeket merítve, rákeresek a neten, meghallgatom az előadó néhány zeneszámát, és ha tetszik, akkor "megrendelem" az elérhető legjobb minőségben.
A tegnapi postokban írtak alapján is találtam olyan előadót, akit még nem volt szerencsém ismerni.
Imént hallgattam Arne Domnerus-tól egy albumot, (köszi Extreme az ajánlást) illetve a régóta ismertek közül is szívesen hallgatom újra és újra Keiko Matsui-t, Fourplay-t, Eva Cassidy-t és még olyan sok remek zenét lehetne felsorolni... :))

Üdv: nebulo

(#34343) #84221696 válasza AMDFan (#34333) üzenetére


#84221696
törölt tag

Sok zenével próbálkozom, de ezek nagy része fennakad a rostán. De általánosságban elmondható, hogy 2:1 arányban vannak a régi zenéim az újakhoz képest. Mostanában inkább hangszeres zenéket hallgatok az elektronikus zenék kárára.

(#34344) DDL válasza bajnokpityu (#34325) üzenetére


DDL
őstag

Egy difit azért észrevettem, egyik hosszabb,mint a másik. De a másik cserébe rövidebb

Ennyi a difi :)

Ez volt a kontroll :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34345) #56474624 válasza AMDFan (#34338) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tipikus művészieskedő zene. :)

(#34346) #71562240 válasza AMDFan (#34333) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mostanában nem nagyon van időm, energiám kutatgatni az iszonyú nagy kínálatból, ezért jellemzőbb a számomra ismertek hallgatása, ami részben régit is jelent vagy a régiek mai dolgait - már akiknek vannak mai dolgaik, hiszen sokan már évszázadok óta halottak. Tehát az utóbbi években részemről kissé háttérbe szorult, esetlegessé vált az újak megismerése, kissé begyöpösödtem.

(#34347) donald_boy válasza #71562240 (#34310) üzenetére


donald_boy
tag

Akkor várjak az első hozzászólásra? :) Valaki nem készített egy jó logout cikket vagy hasonlót a témában? Aranyat érnek azok a munkák. :R

(#34348) xtremetuning válasza eclipse006 (#34339) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez nagyjából igaz is, de például nagy kedvencem Leonard Cohen 2 legújabb albuma mind hangminőségileg-masterelésileg, mind mondanivalóilag sokkal jobban tetszenek, mint a régebbiek. Az 'Öregnek' mostanra lett olyan karcos torokhangja, hogy áll a szőr a karomon tőle.... :DDD
Tehát azért létezik üdítő kivétel.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34349) gorbep válasza AMDFan (#34333) üzenetére


gorbep
senior tag

50-50% Emiatt az újak be vannak szórva egy könyvtárba, megtartás/törlés döntésre várva. Most hogy kevesebb időm van, kb. 200 album vár döntésre...... :U

Mindent megveszek, ami jó lehet, ha nem tetszik kidobom.... ;] Mert már volt aminek a neve sem mondott semmit, és azóta a Top 10-ben van...... :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#34350) #71562240 válasza donald_boy (#34347) üzenetére


#71562240
törölt tag

Dehogy várj, nem ezt írtam. Azt írtam, hogy végigbeszéljük, és el is kezdtem a végigbeszélést.
Válaszolj a hozzászólásom kérdésére, és akkor onnan haladunk tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.