Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) bajnokpityu válasza Slownz (#33400) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ránézésre eléggé hasonlóak. GLE sztem magasabb kategória volt új korában,mint a PC.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33402) Slownz válasza bajnokpityu (#33401) üzenetére


Slownz
senior tag

Igazából elégedett vagyok a hangjával, mindössze az állapota miatt cserélném esetleg. Legideálisabb egy jobb állapotú GLE50 levadászása lenne.

(#33403) Mustármag


Mustármag
őstag

Szerintem befektetek abba a Canton-ba.
Nem rég hallottam egy Pioneer-t, valami 110-es, eszméletlen hangja volt.
És ezek után kezdtem el nézegetni a hangfalakat...
Nekem most egy 5.1-em van de az nem igazán kielégítő zenehallgátasra.

[ Szerkesztve ]

(#33404) eclipse006 válasza Mustármag (#33403) üzenetére


eclipse006
őstag

Hát az 5.1 nem igazán való arra. :N

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33405) blattida válasza Dorian (#33395) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem teknőre akartad ajánlani? Billegés ellen ugyanis ideális.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33406) M_AND_Ms válasza blattida (#33393) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Az a kenwood valóban egy tisztességes old timer darab, a maga nagyjából harminc évével."
1985-ös zászlóshajó. Régi meghitt tettestársam volt hosszú évekig egy pár Orion Hs280-ast hajtva (Ma is megnyugszom ha belenézek ;) ), aztán az évek meg a családi kényelem száműzte a garázsba.

"Nyugodtan használhatnád, ám, egy felújítás ráférne."
Te milyen felújításra gondolsz? Egy-két öregedő elko-t kicserélni? Vagy esetleg valami extra tunning?

Sajnos most annyi gondja van, hogy az üzemmódválasztó gombok kontóakthibásak Ezek még nem mikrókapcsolók voltak, hanem a klasszikus mechanikus 'rádiógombok'. Ezeket vagy fixen áthidalnám (úgyse kötnék a készülékre több műsorforrást csak egyet), vagy kicserélném őket. Utánanéztem, a neten még beszerezhető alkatrész. Kb 20 ezerből meglehetne az összes kapcsoló, a többi csak néhány munkaóra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33407) blattida válasza M_AND_Ms (#33406) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, elsősorban a táp puffer kondenzátoraira gondolok.
A mechanikus forgókapcsolókat érdemes lenne szétszedni és kitisztítani, szinte biztos, hogy teljesen rendbe jönnének.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33408) M_AND_Ms válasza blattida (#33407) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem a forgókapcsokkal van baj, hanem a nyomógombokkal. Anno szétszedtem és sajnos a mechanika kopott meg bennük, így hiába zár a kapcsoló, ahogy elengedem a mechanika pár tized millimétert enged és az érintkezők nem zárnak stabilan. De, majd most újra rájuk nézek.

A Dali Lektor 2 -ről mi a véleményetek?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33409) Mustármag


Mustármag
őstag

Találtam egy ilyet Korvet AC 208

(#33410) blattida válasza Mustármag (#33409) üzenetére


blattida
nagyúr

Szép régi, súlyos darab, látszólag jó állapotban is van, de hangilag egyáltalán nem éri meg az árát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33411) Mustármag válasza blattida (#33410) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem :/

(#33412) #90933760


#90933760
törölt tag

Azt én is meg akartam volna venni, de max 30-ért. Annyiért meg nem adja.

(#33413) Mustármag válasza Mustármag (#33411) üzenetére


Mustármag
őstag

videoton ea7386s-erőlködőbe kellene trafó hogyan tudnék rábukkanni?

(#33414) gorbep válasza Dorian (#33380) üzenetére


gorbep
senior tag

Cardbus? Valami csak van...... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#33415) Dorian válasza gorbep (#33414) üzenetére


Dorian
félisten

Izé.. én ezekhez nem értek. Nem látok a gépen olyan lyukat amibe ezt a pcmcia kártyát bele lehetne dugni.
Kártyaolvasó van rajta, HDMI, USB meg ilyenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33416) mixi80 válasza andorra (#33387) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm a választ!
Pc-hez mi lenne a legjobb megoldás az aktív hangfalak közül, zenehallgatásra és játkra?
Alesis m1 active elég jónak tűnt!

Üdv!

(#33417) andorra válasza mixi80 (#33416) üzenetére


andorra
őstag

A legjobb megoldás az lenne, ha meghallgatnád a kiszemelt példányokat. Minden más esetben ugyanazt az eredményt kapod: vagyis ha valaki ajánl valamit, az vagy jobb annál, amit találomra kinézel egy katalógusból, vagy rosszabb. Hangsúlyozottan neked, mivel mindannyiunk hallása és ezzel kapcsolatos ítélőképessége nagyon eltérő. Soha ne bízz vadidegenek véleményében !

(#33418) mixi80 válasza andorra (#33417) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#33419) #71562240 válasza mixi80 (#33418) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alesis az áráért nem rossz, de hangsúlyozottan csak az árához viszonyítva. Egyúttal az aktív multimédiás hangdobozokra szélesebb rálátást kapsz ebben a topikban.

(#33413) Mustármag: Nem a trafó, hanem a hangdoboz témához: Csak megerősíteni akarom, hogy az a Canton nagyon megéri annyiért, de a másik ajánlott, a JPW is nagyon korrekt darab. Ne idegenkedj az állódobozoktól, egyrészt mert nincs okod rá, másrészt mert azok tudnak életnagyságúbb hangot kiadni magukból, harmadrészt mert sokkal egyszerűbben-olcsóban megoldható az aláállványozásuk - vagy éppen ingyért is, ha eleve "alátéttel" árulják, az adott JPW-nek nincs ilyenje, tehát az alá kell valami alátétett megoldani.

(#33385) andorra: Majd holnap indul a nagyja a munkának.

(#33420) Mustármag válasza #71562240 (#33419) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, megfogadom a tanácsot!
Még nem döntöttem el hogy melyik lesz, + kaptam egy Tannoy-rol egy ajánlatot, azt még megvárom mert hangtechnikus ajánlotta, és azt meg is tudom hallgatni!(Meg rákerestem itt és említették már a márkát pozitívan!)

JPW-nél mire számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#33421) andorra válasza Mustármag (#33420) üzenetére


andorra
őstag

Kammerer is jelentkezett hangtechnikus szakra, de nem vették fel. Megállapították, hogy ahhoz túl jó a hallása.

(#33422) #56474624 válasza andorra (#33421) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez marhaság.

(#33423) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is van egy elfekvőben lévő Canton-om.... ha valaki esetleg Eger környékén szokott járni...

Közép tartományban elég szépen muzsikál. Amit az öreg tud nekem főleg az hiányzik a Conceptekből.

(#33424) Dorian válasza Tamoo (#33423) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan ezért voltam úgy oda érte, amikor a haveromnak kiválasztottam, megvettük a JPW ml510-et. Pedig a Concept tuningja során az eredetihez képest a közép jóval tisztább, a frekiátvitel egyenletesebb lett. Simán el tudom képzelni, hogy a JPW meg ellenkezőleg kiemel kissé középben és az "igazság" valahol félúton van, de tetszett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33425) bajnokpityu válasza Dorian (#33424) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ml az a sonata utáni nyitott?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33426) eclipse006 válasza Tamoo (#33423) üzenetére


eclipse006
őstag

"Nekem is van egy elfekvőben lévő Canton-om...."

Melyik típus pontosan?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33427) Tamoo válasza eclipse006 (#33426) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

FR1

(#33428) eclipse006 válasza Tamoo (#33427) üzenetére


eclipse006
őstag

Szép dobozok, jó állapotban vannak ahogy látom. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33429) Tamoo válasza eclipse006 (#33428) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van pár karc, de sérülésmentesek. Jól tartják magukat. :K Szerintem jó kis dobozok, furcsállom hogy kb. még érdeklődő sem volt utánuk... (15ért) Azt se bánom mondjuk ha nálam marad "tartalékba".

[ Szerkesztve ]

(#33430) eclipse006 válasza Tamoo (#33429) üzenetére


eclipse006
őstag

Annyiért pedig ajándék. Nem értem, pedig azért szerintem elég ismert a márka. Az állványokat is adod vele? (persze nem úgy értem, hogy a 15-ben benne van.) :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33431) Tamoo válasza eclipse006 (#33430) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vihető az is, nem használom.... de nem kifejezetten illik a dobozokhoz. Na de itt erről nem akarok OFF-olni, nem is "hirdetésnek" szántam. :)

[ Szerkesztve ]

(#33432) eclipse006 válasza Tamoo (#33431) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem nem vészes. Okés, ha esetleg tudok rá vevőt privátban megkereslek. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33433) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Jelenleg kevés esélyt látok arra, hogy kifogjak egy szép állapotú, gyári távos SR7000-ert. :(
Viszont van egy PM7000 kikiáltási áron 50-ért, az eladó szerint hibátlan állapotban, gyári távval, pezsgő színben.
Mit gondoltok, megérné licitálni? 50-ért megérné megvenni, vagy várjak még, remélve azt, hogy most év elején felbukkanhat olcsóbban, akár egy SR7000?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33434) eclipse006 válasza Iomega (#33433) üzenetére


eclipse006
őstag

Ha nincs szükséged házmozira külön, akkor próbáld meg. Nem lehet tudni, hogy mikor bukkan fel egy SR7000-es.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33435) andorra válasza Iomega (#33433) üzenetére


andorra
őstag

Eddig is erről volt szó, hogy egy két hét kevés arra, hogy esélyed legyen rá. Nem változott semmi. Ez teljesen a te döntésed, hogy mit veszel, mikor, miért és mennyiért, ne várj tőlünk bíztatást !

(#33436) Iomega


Iomega
őstag

Köszönöm! :R
Nem biztatást várok, csupán dilemmázok, játszok a gondolattal, hogy vajon várjak még, vagy fogadjam el az 50E Ft-os áron lévő PM7000-ert.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mitévők lennétek az én helyemben?
Az 50E reális ár érte?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33437) andorra válasza Iomega (#33436) üzenetére


andorra
őstag

Gondolod, hogy egy hét óta változott a véleményünk? Mindíg találhatsz olyanokat, akik szerint sok, mások szerint meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#33438) #71562240 válasza Mustármag (#33420) üzenetére


#71562240
törölt tag

A JPW 203-tól egy kicsit frissebb, elevenebb hangot kapnál, mint a Canton-tól, de hasonló hangzásbeli filozófiája van, csakhogy a JPW "modernebb", kishangszórós-reflexnyílásos megoldása a Canton a régiesebb, nagyhangszórós-zártdobozos irányzatához képest eleve következményekkel-különbségekkel jár. A különbségek tehát elsősorban a két módszer következményeiből adódnak, vagyis a JPW-nek "modernebb" a hangképe - egyébként egy kicsit a korábbi JPW-khez képest is, ami elsősorban azt jelenti, hogy a középtartomány rovására a magastartomány egy kicsit hangsúlyosabb mint a korábbiaké. A mélytartomány a JPW esetében annyit mond, amennyit tud, a Canton esetében egy kicsit többet. A Canton (hozzám hasonlóan) a kívánatosnál egy kicsit terjengősebben fogalmaz - legalábbis a mélytartományban mindenképp (hosszabbak a lecsengései).

(#33436) Iomega: Az árkérdéshez már két héttel ezelőtt elmondtuk, amit gondolunk, a várakozás vs. azonnali vásárlás ügyben pedig nem fogod tudni ránkruházni a felelősséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#33439) #71562240 válasza #71562240 (#33438) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#33436) Iomega:

A statisztikai valószínűségeket ellenben ki tudom számolni, ha ez megkönnyíti a döntésedet várakozás ügyben. :D (De mivel alacsony a változók előfordulási száma (azaz a mintaszám), ezért az eredmény relevanciája is kicsi lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#33440) Iomega válasza andorra (#33437) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm, mérlegelni fogok.

(#33439) kammerer: Persze, hogy segítettél. Köszönöm neked is! :)
Minden vélemény számít.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33441) eclipse006 válasza #71562240 (#33438) üzenetére


eclipse006
őstag

Amit írtál, osztom a Canton hangázásról, igaz a saját dobozaim Telefunken márkájúak, de kialakításban szinte megegyeznek. A mélyek terjengősek és tényleg hosszabb a lecsengés. Nekem bejön ez a hangzásvilág. Sok múlik azon is, hogy milyen komponensekkel hajtja az ember, lehet kompenzálni valamelyest. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33442) andorra válasza eclipse006 (#33441) üzenetére


andorra
őstag

"1 Nekem bejön ez a hangzásvilág.
2 Sok múlik azon is, hogy milyen komponensekkel hajtja az ember, lehet kompenzálni valamelyest. "

Igen, ez a hifi alfája és omegája !!!

Alfa: Az egyéni ízlés határozza meg, kinek mi lehet a jó.

Omega: Csak komplett rendszerben szabad gondolkodni !

(#33443) krichd1 válasza Slownz (#33402) üzenetére


krichd1
addikt

Esetleg Karat 100 ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#33444) andorra


andorra
őstag

Figyelem !
Egy újabb érv az LP "mellett" .

http://www.egalizer.hu/hifi/highend/lemezek.htm

(#33445) Mustármag válasza #71562240 (#33438) üzenetére


Mustármag
őstag

Tannoy mercury mx1 a teljes neve amit hoztak nekem...
Ahogy olvasom a Canton szimpatikusabb leírás alapján.

(#33446) #71562240 válasza Mustármag (#33445) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az MX1 az új árán egy nagyon pofás hangú, jó ár-érték arányú kis hangdoboz volt, de a belépő kategóriát képviseli, és kis méretű. A Fonum 40 magasabb minőségi szintet képvisel, és persze méretesebb is, hátránya, hogy elég "öregecskedő", ezért is olyan olcsó manapság.

(#33447) JAGER 10


JAGER 10
tag

Van esetleg valahol a neten "tananyag" hifivel kapcsolatban?

(#33448) Mustármag válasza #71562240 (#33446) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát kövezzetek meg, de én lehet hogy az MX1-es választom.
Egyrészt mert tetszik a hangja, másrészt meg nem kell étrendeznem az egész szobámat.
Egyébként menyit lehet elkérni egy használt de makulátlan állapotú MX1-ért teljesen gyári, csak a kábeleit cserélték ki 2x4 -es ofc-re rézkábelre azt hiszem.

(#33449) andorra válasza JAGER 10 (#33447) üzenetére


andorra
őstag

Elindulhatsz pl. innen : http://www.teledata.hu/aliscaorange/doc/rolunk.php

(#33450) JAGER 10 válasza andorra (#33449) üzenetére


JAGER 10
tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.