Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) blattida válasza #90933760 (#33650) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lenne a legjobb, ha kikerülnének a szekrények síkjából, de ki kell próbálni, hogy mely pozíció adja számodra a leginkább tolerálható hangot.

Tehetsz bele vattát, szivacsot, de ne a doboz falára, hanem a belsejébe tedd! A mennyiség megint csak próba tárgyát képezi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33652) #71562240 válasza #90933760 (#33650) üzenetére


#71562240
törölt tag

Leginkább a szekrénytől legyen minél távolabb.
Ha semmiképpen sem akarod teljesen máshová vinni a két, útban levő szekrényt, csináld azt, hogy összetolod a őket a hátsó falnál középen ahol most az asztalod van), a hangdobozt a két szekrény mellett-előtt a széleken tartsd állványon, minél távolabb a falaktól-szekrényektől, a dolgozóasztalodat pedig vidd oda, ahol a zenét hallgatnád, és úgy hallgasd, az asztal mögött ülve. Akkor nem mellőled fog szólni, hanem előtted.

[ Szerkesztve ]

(#33653) eclipse006 válasza Mustármag (#33646) üzenetére


eclipse006
őstag

A választ már megkaptad. Nem mai darabok tény, viszont időtállóak.
A saját dobozaim lassan betöltik a 40-et. :B

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33654) #03969024 válasza #71562240 (#33625) üzenetére


#03969024
törölt tag

"mások is részt vesznek benne rajtam kívül."
Ismert okok miatt, gondolom, ez rám nem vonatkozik... :)

(#33655) blattida válasza #03969024 (#33654) üzenetére


blattida
nagyúr

Dehogynem, Tiéd a Videoton fejezet! ;]
Ráadásul mitsubishiben is ültél. :D

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33656) #90933760 válasza blattida (#33651) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Vidinél állandóan probléma volt a túl sok szivacs, mivel most ugyanaz az adag kétfele lesz osztva, gondolom akkor az pont jó lesz. A benne lévő szivaccsal az a baj, hogy állandóan hátramegy, tehát nem áll meg a doboz körepén. Azt akkor gondolom ki is lehet venni.
A Vidi féle vattával az a gond, hogy a szublyukon ki is tolja, bár nálam le lesz zárva, de ha eladásra kerül akkor lehet visszaállítani az eredeti állapotot.

(#33657) Dorian válasza Dorian (#33642) üzenetére


Dorian
félisten

Csak hogy a témánál maradjuk: most már működik a link

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33658) Sefter válasza Dorian (#33657) üzenetére


Sefter
veterán

ez beteg... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#33659) andorra válasza Dorian (#33657) üzenetére


andorra
őstag

Még jelentkezzennek azok a kiskorúak, akinek ez tetszik és egyúttal számukra a témába vág. Dorián, azután ezeket nekik küldheted privátban.

(#33660) #71562240 válasza #03969024 (#33654) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én nem ismerem ezeket az ismert okokat. :)

(#33661) curtis2 válasza Dorian (#33657) üzenetére


curtis2
tag

Sztem ez vicces. Jöhetnek a privik. :)

curtis

(#33662) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Egy Denon 520AE hifi erositore szeretnek rakotni egy melyladat is. Nincs rajta sajnos pre out kimenet.

Banandugoval kotnem ra a jobb oldali sztereo hangfal kabeleket az aktiv melyladara, es onnan kotnem tovabb ujabb kabelekkel a jobb oldali hangszorot.

Ez igy megfelelo?
Kikapcsolt melyladanal is fog szolni a jobb oldali hangszoro, tehat a jobb oldali jel modositatlanul "folyik at" a melyladan a jobb oldali hangszorohoz?

Egyebkent ezt a melyladat neztem ki: Hecto Vita2 Sub 251A: [link]
Mi a velemenyetek rola?

(#33663) Dorian válasza n0_gAboR (#33662) üzenetére


Dorian
félisten

Portzajos sub, nem jó. A korábbi Vitas széria sokkal jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33664) n0_gAboR válasza Dorian (#33663) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Koszi!

Es a bekoteshez esetleg? :B

(#33665) n0_gAboR válasza Dorian (#33663) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Es ezek?

Taga TSW-90 v.2 [link]
Taga TSW-120 [link]

Hasonlo arkategoriaban kene valami.

(#33666) Dorian válasza n0_gAboR (#33665) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ismerem őket. De mindentől függetlenül zenére 100ezer alatti és reflexes sub-ot nem javaslok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33667) n0_gAboR válasza Dorian (#33666) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Mi a baj a bass reflexel?

(#33668) andorra válasza Dorian (#33666) üzenetére


andorra
őstag

Figyelj a válaszra ! A pénz megvan rá ! :-)

(#33669) #71562240 válasza n0_gAboR (#33667) üzenetére


#71562240
törölt tag

A zártak általában szebben, tisztábban, zeneibben szólnak és könnyebb is elhelyezni őket. Az aktív szubot inkább az erősítő vonalszintű kimenetére kösd (azt hiszem, van rajta, persze nem szabályozható, így mindig fel kell majd állnod, ha a szub hangerejét akarod szabályozni), ne a hangszórócsatlakozókra. Akárhogyan csinálod, mindkét csatornát kösd rá a szubra, ne csak az egyiket (már persze ha a szubon van sztereó lehetőség - legyen, olyat vegyél). Ha mégis a hangszórócsatlakozókra kötnéd, esetleg (óvatosan!) kipróbálhatod párhuzamosan rákötve a szubot és a szatelliteket.

[ Szerkesztve ]

(#33670) n0_gAboR válasza #71562240 (#33669) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Itt van egy kep a Mordaunt Short Carnival 9 hatuljarol: [link]

Az a bekotes pl. jo, hogy bekotom az erositobol kijovo hangfalkabeleket a high level in-be (a balt es a jobbat is), es a high level out-bol viszem tovabb a hangszorokba?

(#33671) #71562240 válasza n0_gAboR (#33670) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen jó, az erre való rajta. Én azonban, ha (aktív) szubot használnék, kipróbálnám, hátha jobban szól a rendszer úgy, hogy az erősítő vonalkimenetéből küldeném a jelet RCA vezetékkel a line in-be. Javaslom, kísérletezz el majd ezzel egy kicsit, és vizsgáld meg, hogy szerinted melyik megoldás szól jobban.

[ Szerkesztve ]

(#33672) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

van egy pár régi Monitor Audio hangfalam. Egy idő után feltűnt, hogy a komolyabb mély tartományban néha recseg az egyik hangfal. Megvizsgáltam a membránt és ez a látvány fogadott: [link] [link]

Ahogy látható elengedett a ragasztás. Ezt otthon lehet javítani vagy jobb ha szakemberre bízom?

(#33673) #71562240 válasza audi100td (#33672) üzenetére


#71562240
törölt tag

Természetesen jobb a szakember, de magad is meg tudod csinálni. Kérdezd meg, mennyiért javítaná a szakember, és aszerint dönts.

(#33674) audi100td válasza #71562240 (#33673) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi, tudtok esetleg valakit ajánlani?

(#33675) n0_gAboR válasza #71562240 (#33671) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Koszonom az infokat :R

(#33676) andorra válasza #71562240 (#33671) üzenetére


andorra
őstag

Hifi sztereó üzemmódra, egyértelműen a hangszorókimenetre csatlakozás a javasolt az erre felkészített szuboknál, mert így pontosabb a hangszórók együttfutása.

(#33677) #71562240 válasza andorra (#33676) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez igaz, de hátrányokat is okoz a hangszórókimenetről való végigvezetés, például megnöveli a jelutat, a csatlakozók számát és a zavarfelszedés lehetőségeit a szatellitek felé. Aztán persze nem mindegy, hogy a szub számára az adott erősítő hangszórókimenete vagy RCA vonalkimenet plusz aktív szub erősítő kínál-e jobb hangot. Én biztos, hogy kipróbálnám, pontosabban, ha (aktív) szubot akarnék használni, akkor olyat vennék, amiben jó erősítő van, a sztereó erősítőmbe pedig szereltetnék egy szabályozható vonalkimenetet, és úgy próbálnám elsősorban. Így elkerülném, hogy a szatellitek jelútja plusz zavarokat szenvedjen. Mindazonáltal nincs sok kísérletes tapasztalatom ezügyben, de az biztos, hogy kipróbálnám mindkét módszert, ha ilyesmibe fognék.

(#33678) #90933760


#90933760
törölt tag

Gondolkozom, bár lehet hülyeségen.
Olyan négyutas dobozpár kéne, ami alapjában véve háromutas, de az alja egy bazi nagy szubláda. És akkor egy sztereó erősítőről lehetne hajtani. Az ötletet azért gondolom jónak, mert nem annyira tüske a mélynyomó a hangképbe, mintha 2.1 lenne. Viszont nagy problémákat vet fel. Ekkora sztereó erősítő nem nagyon van, elvégre egy 20 centis szub kéne dobozonként (bazi sok villany) + a háromutas. A másik gond a hangváltás. Ekkora passzív hangváltó nincs, aktívval meg ki is lenne ölve a dolog, annyi erővel lehetne külön erősítője a szubnak. De az hogy nem külön harmadik doboz, hanem a két sztereó dobozpárba van építve akkor is jó dolog szerintem. Egy igen magas és testes doboz kéne neki. A felső része le lenne választva ahol a háromutas van. A harmadik, mélyközépnek lenne ez a tere, meg itt lenne a közép és magas is, ezek kapnának kis dobozkát, be lennének burkolva. Alul lenne egy sokkal nagyobb tér, ott lenne a nyomó. Ez így rettenet nagy hülyeség? Mindkét teret zártnak gondoltam, ha jól megvan csinálva és elég erős akkor tud ütni és nem kell a nyílás rá.

(#33679) #71562240 válasza #90933760 (#33678) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jónéhány hasonló logikájú hangdoboztípus létezik - jó drágán.

(#33680) #03969024 válasza #71562240 (#33634) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tegnap nem volt erőm reagálni, gondoltam, majd ma, de alig javult a helyzet... Egy-két apró tévedést szeretnék tisztázni: A Lancer sohasem büszkélkedhetett AB1010-es dobozokkal, azok még egy 1974-es kiadású 2101-es ZSIGULI (Nem LADA!) kalaptartóján teljesítettek szolgálatot, egy "Tobishi" oda-visszajátszó autórádióból kapva a delejt... Azok még nem olvadtak meg a napon... Bár az autóhifi nem szorosan a topik témája, de megintcsak azt kell mondanom, kevés pénzért akkor talán a legjobb volt, ha nem így lenne, akkor te sem büszkélkedhettél volna velük... :)
"A DC-k iránti vágyakozása" Na, csak kibújt a szög a zsákból!!!
Az viszont tény, hogy a mai használtpiaci árakat tekintve már nem élvezi ajánlásomat igazán egyetlen VT doboz sem, hiszen elveszítették a komoly árelőnyüket. Azt nem állítanám, hogy ki kellene dobni a dédelgetett 2050-eseket, de ma már hasonló áron bizony jobbak is kaphatóak. (Meg drágábban rosszabbak!)
Szóval, a készülő 1. hsz-ból nyugodtan kimaradhatnak a VT termékei, bár a Preludium...

(#33681) andorra válasza #90933760 (#33678) üzenetére


andorra
őstag

Tekintettel arra, hogy az alacsony frekvenciájú hangoknak nincs érzékelhető irányhatása, 1 szub is elég lehet egy rendszerben. A szubok azért aktívak általában, mert csak nagyon nagy teljesítménnyel lehet a mélyhangokat hatásosan megszólaltani, főleg zárt dobozokban. Tehát az aktív szub nagyon praktikus megoldás, a te gondolataid a inkább a múltba vezetnek.

(#33682) AMDFan válasza #90933760 (#33678) üzenetére


AMDFan
addikt

Léteznek ilyenek, brutális áron: [link]
A 20 centis "szub" dobozonként az semmi, a szub 30 centinél kezdődik. Az a baj, hogy építeni se egyszerű, szerintem két ekkora dobozt építtetni kb 300 ezer forint + a hangszórók, a váltó stb...
Én most úgy oldom meg a 2.1-et, hogy aktív dsp váltót használok és abból megy a szuberősítőbe a jel illetve a szatelitekbe. Amúgy a teret 1 szub is jótékonyan befolyásolja ahhoz képest mintha nem lenne meg az alsó frekitartomány. A fülünket könnyű átverni... persze két szub a legjobb de az megint húzós :)

[ Szerkesztve ]

(#33683) #71562240 válasza #03969024 (#33680) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Preludium az bizony best buy volt! Na persze nem volt nehéz dolga a cucilista hiányválaszték közepette.
Az a vicc, hogy ez a Tobishi márka nem is ugrik be, hogy valaha ismertem volna, aztán nézem a neten, hogy tényleg van (volt) ilyen.

(#33684) Mustármag válasza blattida (#33648) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát már nem tini
Azért egy kicsit idősebb vagyok :B

(#33653) eclipse006 : Jó ezt hallani, :Y :Y :Y na azok viszont már 2x idősebbek nálam

(#33685) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Ti a hangfal selyem elolapot fenthagyjatok vagy leszeditek?:)
Nekem sokkal jobban tetszik elolap nelkul, nem tudom leszedjem e, ved e egyaltalan valamit.

(#33686) Mustármag


Mustármag
őstag

Egy kérdés, menyire bolygathatom a Cantonokat?
Ez alatt azt értem hogy 2x4mm-eresre cserélném a hangszóró kábeleket.
És kicserélném a hangfal hátulján a kábel csatlakozót, mert szeretnék vastagabb kábelt bekötni de ezen a kis lyukon a 2x0,75-ös alig fért be.

(#33687) blattida válasza Mustármag (#33686) üzenetére


blattida
nagyúr

Ennyire nyugodtan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33688) Iomega válasza Mustármag (#33686) üzenetére


Iomega
őstag

Fúrj rá nagyobbat. ;]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33689) andorra válasza n0_gAboR (#33685) üzenetére


andorra
őstag

A portól védi és talán attól is, hogy kisebb gyerekek késztetést érezzenek arra, hogy hozzányúljanak a hangszórókhoz.. Én nem szedem le, nem is tudnám. Ha neked úgy tetszik jobban, leveheted.

(#33690) #71562240 válasza n0_gAboR (#33685) üzenetére


#71562240
törölt tag

Minden alól vannak kivételek, de hangminőség szempontjából alapszabály, hogy az előlep leveendő és anélkül hallgatandó a hangdoboz. Akkor kell felrakni, ha szállítod, ha takarít a feleség, ha kisgyerekek játszanak a környékén..., tehát elsősorban a mechanikai sérülésektől véd. Valamelyest a portól is véd, de avégett nem érdemes felrakosgatni, hanem a port puha ecsettel néha le kell söpörni a membránról. A hangminőségnek egyértelműen útjában van az előlap - kivéve, ahol a konstrukció szerves része, mint például andorra embernagyságú panelsugárzói, amelyekről le sem vehető, de ez speciális eset, "normál" hangdobozok esetében anélkül érdemes hallgatni.

Szerk.: Tülzottan magasba húzó tónusú hangdobozok esetében esetleg érdemes lehet rajtahagyni, mert az előlap elsősorban a magashangokat szűri meg, tehát lehet vele hangolni a hangdoboz tónusát - de ha erre van szükség, akkor már régen rossz...

[ Szerkesztve ]

(#33691) n0_gAboR válasza #71562240 (#33690) üzenetére


n0_gAboR
őstag

koszi! akkor leszedem.

(#33692) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem tudtok esetleg olyan lemezeket, vagy zenekarokat felsorolni amiben van sarangi vonós hangszer (indiai/nepáli). Köszi.

Sarangi zene

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33693) Lompos48 válasza zoltanz (#33692) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#33694) Iomega válasza zoltanz (#33692) üzenetére


Iomega
őstag

Ustad Sabri Khan: [link]
Ram Narayan, a sarangi mester: [link] Elég szépen cifrázza. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33695) #71562240 válasza zoltanz (#33692) üzenetére


#71562240
törölt tag

Makám.

(#33696) Happy187


Happy187
tag

Sziasztok!

Nos a kérdésem a következő lenne:
Adott egy 6 Ohm-os hangfalpár, egy 8 Ohm-os hangfalpár valamint egy két csatornás (A és erősítő 8~16 Ohm felirattal. A 8 Ohm-os hangjával nem vagyok teljes mértékig megelégedve, és az biztosan csere lesz, de nem is ez a lényeg. Rá tudom e kötni egyszerre a kettőt, külön külön az A és B csatornákra, és együtt használni őket? Tudom hogy az erősítőmnek csak akkor lenne baja a 6 Ohm-os hangfaltól magában ha kihajtanám a lelkét is, de szeretném egyszerre használni a kettőt. 8+6 Ohm<16 és >8. Ez így stimmel? Vagy túl egyszerűnek gondolom a helyzetet?
Elnézést hogy ha esetleg nem ez a megfelelő fórum erre a kérdésre...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,
Tamás

(#33697) andorra válasza Happy187 (#33696) üzenetére


andorra
őstag

Nem szívesen bonyolódnék bele az elektrotechnikai részébe a kérdésnek, de az a logika akkor sem lenne helyes, ha ezek ohmikus ellenállások lennének (mert nem azok), feltéve, hogy párhuzamosan kötnéd a hangfalakat (most mindegy melyikeket), mert a leírásodból ezt csak sejteni lehet. Sorba kötve adódnak össze az ohmikus ellenállások, párhuzamosan kötve az eredő ellenállás kisebb lesz.
De ettől most tekintsünk is el, mert az egész elképzelés valami szörnyen hangzik a mi füleinknek és ilyen értelemben, valóban nem ebbe a fórumba való.

(#33698) Happy187 válasza andorra (#33697) üzenetére


Happy187
tag

Sajnálom ha bárkinek is kellemetlen perceket okoztam a kérdésemmel. Ez esetben legyetek szívesek figyelmen kívül hagyni az előző hozzászólásom. Legközelebb megpróbálok méltóbb kérdést feltenni, és jól megnézem hogy hova.

(#33699) #71562240 válasza Happy187 (#33696) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezt a kérdést átlag hetente felteszik, mi meg visszakérdezünk, hogy már miért akarná a kérdező mind a négy hangdobozt rákötni a sztereó erősítőre egyszerre? És a beszélgetés vége mindig az, hogy akkor inkább nem is akarja, merthogy eleve értelmetlen az ötlet, nem jó az ilyesmi semmire, akkor sem, ha egyébként elbírná az erősítő.
De hogy a kérdésedre is választ kapj: mivel párhuzamosan kötnéd a hangdobozokat az erősítőre, ezáltal az eredő impedanicia 2Ohm alatt lenne, ami enyhén szólva akkor sem lenne ideális az erősítő számára, ha a hangdobozok impedanciájának a gyártó által megadott értéke nem lenne eleve egy idealizált szám, miközben a hangdobozok valós impedanciája mint tudjuk a frekvenciamenet (és egyéb változók) mentén olyan hegy-völgyeket mutat, ami önmagában az erősítők ősi ellensége, nemhogy ha még egy plusz.ilyen impedanciamenetet rákötünk. (És akkor arról ne is beszéljünk, hogy a "valós impedancia" szóösszetétel eleve képzavar...)
Szóval a lényeg a lényeg, a megadott adatok alapján valószínűleg komoly veszélynek lenne kitéve az erősítő, bár megjegyzendő, hogy a dolog megítéléséhez szükséges lényeges adatokat nem tudjuk, mivel azokat nem írtad meg.

(#33698) Happy187: Na, látom, míg írtam, éppen történtek a dolgok. A reakciód alapján úgy tűnik, nem értetted meg andorra válaszának (segítségének) a lényegét.

[ Szerkesztve ]

(#33700) Happy187 válasza #71562240 (#33699) üzenetére


Happy187
tag

Értem, köszönöm a válaszod! Azt tudtam hogy ingadozik az impedancia, de hogy ennyire azt nem. Sajnálom hogy én voltam az ezredik aki megkérdezte ezt.

Letettem az ötletemről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.