Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) AMDFan válasza #71562240 (#33947) üzenetére


AMDFan
addikt

Ne hagyd abba :C :C :C

(#33952) SunSoul válasza #71562240 (#33943) üzenetére


SunSoul
tag

Nagyon félre tájékozott vagy a kérdésben. A jó minőségben olcsón előállítható, sokszorosítható és hazavihető felvételek megjelenésével jött egyáltalán szóba az otthoni minőségi zenehallgatás. (És mit hallgattak szerinted azon a nagyon minőségi high-end audion, amíg nem volt stúdió ami tudott rá felvételt készíteni. Ki, miért és milyen célközönségnek csinált volna ilyet? :)) )
Rengeteg berendezés van ami évtizedek óta standard eszköz azokban a stúdiókban, amik megengedhetik maguknak a drága berendezéseket. Olyan régóta bevált típusok, amikor a high-end audio még csak gyerek cipőben tipegett (még a fogalom sem létezett, csak voltak már jó minőségű otthoni használatra szánt eszközök).
Szerintem olvass utána alaposabban a témának.

(#33953) Ear001 válasza SunSoul (#33952) üzenetére


Ear001
addikt

Rengeteg berendezés van ami évtizedek óta standard eszköz azokban a stúdiókban, amik megengedhetik maguknak a drága berendezéseket. Olyan régóta bevált típusok, amikor a high-end audio még csak gyerek cipőben tipegett (még a fogalom sem létezett, csak voltak már jó minőségű otthoni használatra szánt eszközök).

Mondanál ezekre egy-két példát?

(#33954) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#33950) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Higyj akkor ebben. Es akkor minden studios cucc ugyanígy szól?
Lavry talán színezettebb, mint saját dacom..
Mytek valszeg meg színesebb.
Írtak mások is. Ezek munka eszközök. leegyszerusitheted az eleted, mert hiszel a marketingben, meresben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33955) Deadzone41


Deadzone41
őstag

A stúdiókban pedig inkább több volt az ezotéria, és inkább kevesebb a műszaki tökéletességre való hajlam.

láttál már stúdióba shakti köveket, audiofül készülék állványt, netán hangmérnököt homlokára ragasztott rezgéscsillapító matricával aki épp demagnetizál egy CD lemezt?

Pityu: még mindig nem tudom milyen a színes dac, így ehhez nem tudok hozzászólni.
nem hiszem hogy a marketing az én nézeteimmel korrelálna, ha így lenne jóval kevesebb pénz mozogna ebben az iparban.

[ Szerkesztve ]

(#33956) #71562240 válasza Deadzone41 (#33950) üzenetére


#71562240
törölt tag

A stúdióban az a cél, hogy létrehozd a hangfelvételt. Az ezekhez szükséges eszközöket és szabványokat fejlesztő és gyártó cégeknek pedig számtalan különféle célja van, elsődleges céljukértelmeszerűen a minél nagyobb profit, amint az minden területre igaz. Leegyszerűsítve: az otthoni zenehallgatási készülékek fejlesztése-gyártása terén a profit létrehozásának elsődleges eszköze definíciószerűen a relatíve magas hangminőség produkálása. A stúdióeszközök fejlesztése-gyártása terén a profit létrehozásának számos eszköze van, ezen eszközök között általában másodlagos, harmadlagos, alkalmasint mellékes eszközként jut szerephez a relatíve magas hangminőség produkálása.

(#33955) Deadzone41: Hát éppen ez az, a Shakti-kő, a rezgéscsillapító, a demagnetizer egy cseppet sem ezoterikus. Tudomány a hangminőség szolgálatába állítva. Melyiknek-melyiknek a hatásiránya vitatható, de semmi ezotéria nincs bennük.

[ Szerkesztve ]

(#33957) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Úgy látom sok friss 'okostojás' kelt ki ezévben is.....vicces ez a fórum.... :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#33958) #71562240 válasza SunSoul (#33952) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint nem értem a szavaidat, de megint biztos, hogy nem az én mondandómra reflektálnak.

Mintegy 35 éve foglalkozom passzionátusan azzal, hogy alaposan utánaolvassak és hallgassak és nézzek a témának. Konkrétan stúdiókban is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem félretájékozott vagyok, hanem egyáltalán: én tájékozott vagyok.

(#33959) bajnokpityu válasza xtremetuning (#33957) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Együnk Popcornt! Jól szórakozok, uncsi az előadás.

Egyébként nem hiszem, hogy meg fogjak hallani pl a jobb tapkabeleket. Placebo masik iranyban ugy tűnik jóval erősebb. erre mondjak, h mindenkinek mas az utja?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33960) #71562240


#71562240
törölt tag

Hogy egy kicsit hifiről is essék szó:

Tegnap végre alkalmam nyílott meghallgatni az Audio Centrumban a ZU Soul Superfly hangdobozt (listaár 800ezer).
A hangberendezés egyéb részeit sem akármik alkották. Erősítők: Hegel P30 előfok (1.6 millió), Hegel H2A végfok (835ezer). Interkonnektek és hangszórókábelek: Nordost (összességében millió körüli ár). Lejátszókészülék: digitálishoz Olive 6HD (1,5millió), analóghoz Pro-Ject Pro-Ject 2 Xperience Classic SP (330ezer), Exposure 3010s phono előerősítő, Benz Micro MC hangszedő. (Tehát az analóg lejátszóeszköz ára kb. szűk fele volt a digitálisénak.)
A Zu Soul egy megdöbbentően egyéni hangú hangdoboz, a lehető leginkább olyasmi, aminek a hangját eszköztelennek szoktuk nevezni. Ez aztán tényleg semmit nem tesz hozzá, csak a lehető legközvetlenebbül, legtisztábban közvetíti azt ami a hanghordozón van. Nem véletlenül látszott most is pregnánsan, hogy az analóg hanglemezről mennyivel de mennyivel igazabb, természetesebb zene szól, mint digitális hanghordozóról - hozzátéve persze, hogy az ilyen irányú összehasonlítás úgy korrekt, ha SACD-hez, esetleg CD-hez hasonlítom az analóg hangját, nem pedig hálózati lejátszóhoz. Nem tudom, a többi ZU milyen hangvételű, de ez a Soul Superfly nagyon-nagyon megkapó hangú, éppen azáltal megkapó, hogy semmi megkapó nincs benne, hanem csak a szokatlan természetesség.

(#33955) Deadzone41: Ja, azt az előzőhöz elfelejtettem hozzátenni, hogy bizony, a hangminőségre igényes stúdiókban nagyon is lehet találkozni Shakti-kővel, rezgéscsillapító alététekkel (persze nem a hangmérnök homlokán, de otthon nekem sem a homlokomon vannak ezek ugyebár), és hasonló eszközökkel. Ez is arra példa, amikor az otthoni zenehallgatásból áramlanak át a szemléletek, eszközök a hangminőségre igényes stúdiókba.

[ Szerkesztve ]

(#33961) xtremetuning válasza bajnokpityu (#33959) üzenetére


xtremetuning
addikt

Itt áll mögöttem az egyik jóbarátom, akinek stúdiója van, placebója nincs. Jókat mosolygunk, az tény.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#33962) tdd587 válasza xtremetuning (#33957) üzenetére


tdd587
őstag

Jó olvasmányos. Tegnap volt mp3 vs. flac csata is. Remélem lesz még LP vs. CD, csöves vs. tranzisztoros. Azokból is mindig tanul az ember...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#33963) xtremetuning válasza tdd587 (#33962) üzenetére


xtremetuning
addikt

Óóóó azt hittem a tegnapi nap volt a top, de nem, ezt még lehet fokozni...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#33964) SunSoul válasza #71562240 (#33958) üzenetére


SunSoul
tag

Ha nincs jó minőségű felvétel, minek otthonra jó minőségű berendezés? Hogy döntöd el akkor, hogy az jó minőségű? Szerintem érthető volt. Előbb volt a jó minőségű felvételt előállítani képes stúdiótechnika, ami alapján egyáltalán igény volt minőségi otthoni zenehallgatásra.
Nyilván a két vonal kölcsönhatásban van egymással, de hogy a high-end audio lett volna előbb és utána lett volna minőségi felvétel készítés, már a felvetés is érdekes.

Ear001: Csöves preampok, kompresszorok, eq-k között vannak ilyenek, és a régi analóg nagypultok jól bevált moduljai, vagy mikrofonok amik ma is készülnek ilyen vagy olyan után gyártásban.

(#33965) AMDFan válasza xtremetuning (#33961) üzenetére


AMDFan
addikt

Leírhatnád a barátod véleményét, és persze a tiédet is. :)

[ Szerkesztve ]

(#33966) xtremetuning válasza AMDFan (#33965) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sorry, így sokkal szórakoztatóbb. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#33967) AMDFan válasza xtremetuning (#33966) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem hiszem, hogy eldöntene bármit is egy vélemény, viszont lehet hogy utána még szórakoztatóbb lenne :)

(#33968) Ribi válasza #71562240 (#33960) üzenetére


Ribi
nagyúr

Troll on:
Pont ez a baj, hogy otthonról megy át a stúdióba.
Ez számomra olyan, mintha a sárga spoiler elterjedt a tuningosok körében, ezért az F1-ben is használják, mert biztos jó. :DDD

(#33969) vodkaboy22 válasza Deadzone41 (#33950) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez így van... Nem tudom hányan voltatok külföldi neves cégek expoján/konferenciáján, de ott ahol 5 különböző gyártó 5 különböző termékénél 5 különböző diasorral is csak azt tudta szajkozni, hogy a hangot úgy kell felvenni és visszaadni, hogy ha belépsz egy szobába ahol zene szól és csukott szemmel meg kéne mondanod, hogy most élő vagy nem élő zene szól akkor ne tudd megmondani... És ezek a cégek között volt stúdió cég is... Talán még a konferencia napló és összefoglaló is megvan... :C

Az meg, hogy 50-60 években vették fel legjobban a zenét honnan a fekete lyukból lett szalasztva???

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33970) Iomega válasza AMDFan (#33965) üzenetére


Iomega
őstag

Vagy nem akar, vagy nincs mit, vagy nem tud? :U Read only.

Nem mindenki akarja megmutatni, hogy milyen mulatságos is tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33971) ozzy711 válasza tdd587 (#33962) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen! Egyébként szerintem a Cd jobban szól mint az Lp! ;] ;]

(#33972) AMDFan válasza Iomega (#33970) üzenetére


AMDFan
addikt

"Nem mindenki akarja megmutatni, hogy milyen mulatságos is tud lenni."

Még jó hogy itt van nekünk a jó öreg kammerer :D

(#33973) #90933760 válasza #71562240 (#33960) üzenetére


#90933760
törölt tag

És mit hallgattál rajta?

(#33974) tdd587 válasza ozzy711 (#33971) üzenetére


tdd587
őstag

A shaun of the dead méltán híres jelenete megmutatta, hogy az LP egy esetleges zombi apokalipszis leküzdésében is segítségünkre lehet... szóval nem temetném még azért...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#33975) Iomega válasza AMDFan (#33972) üzenetére


Iomega
őstag

Általánosságban írom, hogy bárki aki hozzászól egy bizonyos témához, az fel is vállalja azt, hogy akár helytelen dolgokat is írhat. Ettől ez még nem feltétlenül mulatságos, ugyanis mindenki elkezdi valahol.
Viszont aki nem ír semmit, az vagy nem akar, vagy nem is tud érdemben hozzászólni, véleményem szerint.
Inkább írja le valaki a véleményét, akár igaz, akár nem, mert meg lehet vitatni mindent, és elérni ahhoz a ponthoz, ami a legközelebb áll az igazsághoz.
:)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33976) blattida válasza Iomega (#33975) üzenetére


blattida
nagyúr

Főleg nem külsős, a topikot csak olvasó tömegeknek, akik egy csomó baromságot láthatnak-olvashatnak itt és ez a sok érdekes dolog bevisz őket a susnyásba, ez, szerintem, nagyon nem vicces.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33977) KisTücsök válasza #71562240 (#33924) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszönöm a kielégítő választ. Jól hangzik. Akkor lehet rámegyek, ha elkel még egy-két cucc, talán néhány hétig még nem viszik azt az audiolabot.

A hm részleget meg felszámolom, nem megy egyszerre a kettő, mármint a zene meg a film, legalábbis ilyen árszegmensben, hogy mind a kettő élvezhető legyen. Marad a zene egyelőre. Még annyi lenne a kérdésem, hogy a 715-ös Focalokhoz képest mi lenne a feljebb lépés? Mármint ha azt nézem, hogy elég jó áron vettem (legalábbis szerintem, kb 80k), akkor a legközelebbi lépcsőfok mi lenne, ami már azért jól hallható is? 150k hangfalaknál? Egyelőre ezekre a hangfalakra akarok építeni, aztán majd meglátjuk, ezt csak kíváncsiságból kérdezem.

Amúgy, ha nem is ez az audiolab lesz, de valami biztosan, úgy hogy fogok még kérdezősködni, cd játszó ügyben is, az is kell majd.

(#33978) blattida válasza KisTücsök (#33977) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom, hogy a Chorus 715-ös Focalról van szó.
Hogyha használtban gondolkodsz, akkor nem kell 150 ezer forint a következő fokozathoz.
Maradnál ennél a hangzási világnál vagy van konkrétan elképzelésed arról, hogy milyet szeretnél?

Szerintem csak akkor vegyél nagyobb összegért cd lejátszót, ha sok kompakt lemezed van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33979) ozzy711 válasza tdd587 (#33974) üzenetére


ozzy711
őstag

Húúú ez nagyon ütős... :Y

(#33980) Iomega válasza blattida (#33976) üzenetére


Iomega
őstag

Éppen azt írtam, hogy nincs vicces abban, ha valaki a nem épp helyes információkat írja le. Ugyanakkor meg, ha valaki leírja a véleményét, és rossz információt tartalmaz, ez van...el kell fogadni, ha más is hozzászól, hiszen nem mindig kérdez az ember, hanem véleményt is alkot. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33981) KisTücsök válasza blattida (#33978) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, Chorus.

Hangzásvilág? Az a baj, hogy sok tapasztalatom nincs, mást sem igen hallottam ebben a kategóriában, bármennyire is alap ez a típus. Szóval mondhatjuk, nekem ez az "etalon" eddig.

Elég sok mindent hallgatok. Dire Straitstól kezdve, Jethro Tullon át, Nah Youn Sunonig mindent. Régebbi, újabb rock, komoly zene, country, stb. Fontos, hogy elég részletező legyen, szép, megfogott basszusokkal, szép hangszerhangok, stb.

De mondom, hangfalat most nem tervezek venni, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy hol lenne a következő lépcsőfok, ami már jól érezteti a kettő közti különbséget, mindvégig használt árakról beszélve. Egyelőre egy erősítő, meg egy cd játszó kell majd.

Igen, cd játszó kell, bár a ráfordított összeget nem akarom azért majd túlzásba vinni egyelőre, inkább az erősítőre költenék.

Na, meglátom mennyi jön majd össze, feldobtam most pár cuccot. Aztán majd nézek valamiket.

szerk: De vegyünk egy példát. Egy Chorus 726s mennyivel lenne feljebb lépés? Maradva egyelőre a Focalnál. Vagy pl egy JmLab Cobalt 816? Ez mondjuk olcsóbb. Csak most kettőz gyorsan kikaptam avx-ről.

[ Szerkesztve ]

(#33982) Slownz válasza tdd587 (#33974) üzenetére


Slownz
senior tag

egyik kedvenc vígjátékom :C

(#33983) #71562240 válasza SunSoul (#33964) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Nyilván a két vonal kölcsönhatásban van egymással, de hogy a high-end audio lett volna előbb és utána lett volna minőségi felvétel készítés, már a felvetés is érdekes."

Ilyet azonban nem vetett fel senki. Harmadszor is ugyanazt vagyok kénytelen mondani: továbbra sem értem a mondandódat, de továbbra is biztos, hogy az nem az én mondandómra reflektál. Pedig ha az én szövegemre küldöd választként a szövegeidet, akkor nem ártana, ha a szöveged olyan tartalmakra vonatkoztatná magát, amilyeneket én mondtam és gondoltam.

(#33968) Ribi: :D

(#33973) Baltoafarkas: Egyrészt zenét, másrészt "hangminőségzenét". :) Miles Davis, Kari Bremnes, Pink Floyd, Allan Taylor, Friedrich Handel, Carl Orff, ilyesmik... A szokásos hangminőségvizsgáló zenék, de semmi tesztlemez, mind valódi hanganyagok.

[ Szerkesztve ]

(#33984) SunSoul válasza #71562240 (#33983) üzenetére


SunSoul
tag

"hogy a hangminőségigényt és a hangminőségigényes megoldásokat az otthoni zenehallgatás high-end-audiofil területéről bevitték a stúdiótechnikába. A dolognak leginkább ilyen irányú a története." -kammerer

De én itt ki is száltam, mert nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon.

(#33985) #71562240 válasza SunSoul (#33984) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az általam közölt szöveg tartalmához nem viszonyul, hogy mi volt az origónál, már ha volt egyáltalán valamiféle origó (lásd a tyúk-tojás formállogikai probléma nem ide tartozik). Az általad az origó időszakáról szóló mondatok is erősen sarkítottak és ferdítettek, de ha úgy fogadnánk el, ahogy mondod, akkor sincs különösebb köze ahhoz, amiről beszéltem az otthoni hifi versus stúdiótechnika több évtizedes történetére vonatkozólag. Indifferens.

"Ha nincs jó minőségű felvétel, minek otthonra jó minőségű berendezés?" Visszakérdezek: Ha nincs jó minőségű otthoni berendezés, minek a jó minőségű felvétel? Hogy jutott volna bárkinek eszébe jó minőségű hanghordozót készíteni, ha nincs otthoni jó minőségű berendezés? Tyúk-tojás probléma, mindkét irányból értelmetlen, nem ide tartozik, nem is igazán megoldható, nem is igazán értelmezhető, különösen nem az én szövegem szempontjából, amellett, hogy indifferens.

[ Szerkesztve ]

(#33986) Alpee


Alpee
aktív tag

Ha már mindenki szajkózza a stúdió témát sztem felvételnél is, csakúgy mint visszajátszáskor a forrástól kell indulni, mert mint már oly sokszor elhangzott sz@rból nem lehet várat építeni
Előszőris kell egy jó zenekar. Sztem ez az elsődleges szempont, utána jöhetnek az eszközök.
Legfontosabb a mikrofon majd a rögzítőeszköz.
Ha nagyon minimalista akarok lenni és elméletileg közelítem a dolgot, akkor nem is lenne szükség semmilyen visszahallgatóeszközre. Mikrofonból a jelet egyenest rögzíteni és kész.

Ha ilyen szempontok szerint értelmezzük a stúdiót, akkor érthető kammerer rangsorolása (bocs ez más tál tészta, összekevertem), hogy a visszajelző eszköz csak harmadik vagy ezutáni helyet foglal el fontosságban. ha jól sejtem stúdióhangfalakból indult a vita

De bármilyen rendszerben kétlem h a visszacsatolásra költenék a legtöbbet. Kétségkívül fontos de nem a legfontosabb...

Ez mind persze szvsz, lehet h tévedek, de nem hinném h nagyon mellélőnék.

[ Szerkesztve ]

(#33987) #71562240 válasza #71562240 (#33985) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyébként, hogy a valóság (szinte) mindig más módon működik mint a formállogika, hasonlatként visszautalok arra, hogy az 50-es évek végén-hatvanas években a mainál elvileg-gyakorlatilag (elektromos adataikat tekintve mindenképpen) jóval gyengébb képességű stúdióeszközökkel (mikrofonok, magnók, keverők...) jellemzően sokkal jobb hangfelvételeket készítettek, mint amilyeneket később szokássá vált készíteni - nyilván ennek sok oka van. És itt persze most csak a régi analóg stúdióeszközöket hasonlítom a mai analóg stúdióeszközökhöz, mert az megint más téma, hogy a digitális technika megjelenése milyen dúlást vitt végbe a stúdiótechnikában és -technológiában (is). A valóság ritkán formállogikai módon működik. Én egy sok évtizedes időszak megélt, megtörtént történelméről beszéltem, nem arról, hogy mi hogyan volt/lett volna (formál)logikus egy elképzelt origó időpontjában.
És mégegyszer a lazán odavetett utánaolvasásra felszólító javaslatodra vonatkozólag: én felettébb sokat és tudatosan kutattam ezt a történetet mintegy 35 éven keresztül, eleinte csak szenvedélyes hifistaként, aztán audiofilként, majd mellesleg történészként, szociológusként, újságíróként is - ami persze véletlenül sem érv arra, hogy igazam lenne bármiben is, ettől még lehetek tök hülye, de odavetni, hogy alaposabban utána kéne olvasnom, az éppenséggel nem egy szerencsés javaslat. :)

(#33988) vodkaboy22 válasza #71562240 (#33987) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ok akkor mi a szősszel magyarázod azt a kijelentésed, hogy 50-es években jobb felvételt csináltak ? :)
Bármilyen mérnöki technológia alapja is van? És ha igen akkor miért nem...
Ne vicceljünk már amikor még azt latolgatták, hogy a csövek nem lineáris torzítását lehet egyáltalán kicsit kiküszöbölni, hogy a manóban csináltak volna jobb felvételeket?...
Van 50-es évekbeli bakelited meg 2000-ben gyártott darabod amin ugyanaz van? Nem akkor semmi szavahihető nincs abban amit mondasz... Az ember hallási memóriája nem, hogy napokban de sokaknál percekben is alig mérhető nem hogy években...
Legyünk már értelmesebb talajon...
Köszi :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33989) #71562240 válasza Alpee (#33986) üzenetére


#71562240
törölt tag

Annyit pontosítanék, hogy nem a stúdiós visszahallgató eszközökből indult a vita, sőt nem is igazán azokra vonatkozott, hanem a stúdiótechnika egészére általában, ami egyébként akkor már inkább főleg a rögzítés eszközeit jelenti - és persze beletartoznak a visszahallgatás eszközei is, amelyek ráadásul a rögzítés beállításainak megtalálásához is szükségesek.

(#33990) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#33988) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Előfizettél egy ignore status quo-ra. :D

(#33991) #71562240 válasza vodkaboy22 (#33988) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ok akkor mi a szősszel magyarázod azt a kijelentésed, hogy 50-es években jobb felvételt csináltak ?" - mint említettem, nyilván sokféle oka van a tendenciának. A szemléletünk szerint a már bizonyos magas színvonalat elért rögzítőeszközökre alapozva, egyrészt az akkori hangrögzítési szokások, vagyis a hangmérnökök jellemző működésmódja az adott korlátozott lehetőségek közepette (nem volt divat a stúdióbeli manipuláció, a minél manipulálatlanabb felvételkészítés, az egyszerűség volt a divat), másrészt a csöves rögzítőmagnók bizonyos előnyös tulajdonságai, bizonyos "előnyös hibái" valószínűsíthetőek a legfőbb okokként.

"Van 50-es évekbeli bakelited meg 2000-ben gyártott darabod amin ugyanaz van? " - Ezt a kérdést nem értem, de ha érteném is a kérdést, akkor se érteném, hogy a tárgyalt tendenciára vonatkozólag mit bizonyítana az igenlő vagy a nemleges válasz, ergo a "kérdésből" vonatkozó konzekvenciát sem látom okkal levezetettnek. Hogy jön ide a hallási memória?!

De ezzel egyetértek: "Legyünk már értelmesebb talajon..." - bár kissé képzavar, és magyartalan mondat. :)

[ Szerkesztve ]

(#33992) SunSoul


SunSoul
tag

Aki okos, hasznos tanácsokat szeretne adni a stúdiós szakmának az itt megteheti. :))

(#33993) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#33990) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Inkább pár ignore minthogy mosolygás és megdöbbenés nélkül menjek el "érdekes" kijelentések mellett (amikre anno pár tanárom kérdezés nélkül mondta volna, hogy köszönjék a részvételt találkozunk a következő vizsgán... :DD )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33994) ozzy711


ozzy711
őstag

Csak, hogy érdemben is hozzászóljak, akkor mi van, ha közel egyidőben kezdték a stúdiótechnikát és az otthoni "zeneszobák" technikáit fejleszteni?
Egy példa arra, hogy azért nem mindehol másodlagos a technikai színvonal! ;]
Egyébként érdekes lehet az, hogy pl. otthon egy jobb rendszerrel több részletet, finomságot lehet hallani, mint ott ahol rögzítették az anyagot? :F

[ Szerkesztve ]

(#33995) #71562240 válasza ozzy711 (#33994) üzenetére


#71562240
törölt tag

És ez egyébként nagyjából így is történt. Mármint a közel egyidejűség. Már csak azért is, mert eleinte nem is vált még istenigazából külön a két terület illetve az eszközparkjuk. Sokkal több volt az átfedés a stúdió (a koncertterem) és az otthon technikája, technológiája között.

[ Szerkesztve ]

(#33996) #03969024 válasza xtremetuning (#33957) üzenetére


#03969024
törölt tag

:C

(#33997) blattida válasza Iomega (#33980) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont egyetértettem veled. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33998) Iomega válasza blattida (#33997) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor én értettelek félre, ne haragudj. :D Lényeg, hogy egyetértettél velem.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33999) nebulo5 válasza xtremetuning (#33957) üzenetére


nebulo5
senior tag

+1!
Igaz, nagyon ritkán szoktam hozzászólni, de minden nap több alkalommal is olvastam a topic-ot...
Nem tévesen írtam múlt időben, mert néhány napja, nincs nagy kedvem hozzá. Elveszni látszik a bensőségessége a hozzászólásokkal kifejezett kapcsolatoknak. Voltak korábban is "késhegyre" menő viták, de valahogy, mindig megmaradt az egymás iránt tanúsított tisztelet. Ez most lassan elmarad, hiszen a mostanában idetoppanó nagy arcok némelyike, nem által "hazugnak" titulálni egy a "törzsgárdához" tartozó fórumlakót. (pedig, iskolai végzettségét látva -ha igazat ír- az iskolában kellett volna némi kommunikációs korrektségnek is ragadnia rá, az állítólagos szakismeretek mellett...)
Nem gond, ha valaki önigazolási fóbiában szenved, de hála a magyar nyelv szókincsének, ezt oly sok (kevésbé morbidan fogalmazható) változatban is meg lehetne tenni. Ez itt nem a mindennapi élethez velejáró "szájkaratés" csatamező, az életben maradásért vívott csatatér! Talán 2 - 4 hónapot tudok jósolni a topic-nak, és kihalttá fog válni a kialakult stílus miatt. Csak vissza kell olvasni néhány nap hozzászólásait, és máris szembetűnik, hogy a napi szinten korábban hozzászólók közül, néhányan hiányoznak, vagy éppen kevésbé aktívak.
De sebaj, annyi másik, hasonló témájú topic van! Addig, majd olvasom azokat. Itt pedig továbbra is lehet az MP3 adta tömörített anyag előnyeiről témázni!
Kellemes zenehallgatást!

Üdv: nebulo

(#34000) blattida válasza vodkaboy22 (#33988) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapvetően azért jobbak az ötvenes-hatvanas felvételei, mert egyrészt, addigra a rögzítéstechnika kiforrta magát, az akkori kis számú, jól képzett és értő hangmérnök jobban odafigyelt arra, amit csinált, kevés volt a rosszul felszerelt és nem hozzáértő szakember és egyáltalán, sokkal kevesebb felvétel készült akkoriban, mindenre több idő, pénz és igény volt.
A hetvenes években jött a digitális technika, ez nagyfokú visszalépést jelentett hosszabb időre, aztán jött a cd, a költségek csökkenésével hígult a szakma, több lett a stúdió és a megrendelés, a nyolcvanas években már kezdtek jobbak lenni a digitális felvételek, köszönhetően a tecnikai fejlődésnek, aztán a kilencvenes évek elején gyorsult a folyamat, nőtt az igény a minőségre, létrejöttek hangminőség központú stúdiók, lemezkiadó cégek, szaporodtak a jó lemezek, lett sacd, majd dvd-a, stb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.