Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) kapaca76


kapaca76
tag

Sziasztok!

Pioneer BDP-150, vagy Panasonic-BDT-220/BDT-320 blu ray lejátszót tervezek venni.
Milyen sztereó erősítőt és hangfalakat érdemes venni hozzá olcsóbbak és középárkategóriában?

Kösz!

(#34902) jookomak válasza kapaca76 (#34901) üzenetére


jookomak
őstag

Kéne egy irányzott összeg. 60, 80, 100 a kettőre? Használt is jöhet? Úgy könnyebben fognak segíteni.

(#34903) Patice válasza contaxg (#34899) üzenetére


Patice
nagyúr

Érdekes "dobozkialakításokat" mindig lehet találni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34904) kapaca76 válasza jookomak (#34902) üzenetére


kapaca76
tag

"Lehetetlen" kérésem van : minél olcsóbban szeretnék minél jobbat. :)

Ha a megadott összegekről beszélünk, akkor érdekelne, hogy mondjuk 60e-ért és 100e-ért mi ajánlott.
Elsősorban új érdekel, de egy megbízható használttól sem zárkózom el teljesen.

(#34905) nebulo5 válasza kapaca76 (#34904) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ha cd-re írt zenét szándékozol hallgatni vele (abból gondolva, hogy Hi-Fi topic és sztereó erősítőt keresel hozzá), akkor csalódni fogsz a kapott zenei hang minőségét illetően. Valószínű, hogy vannak olyan BD játékosok, amelyek zenére is megfelelőek lennének, de azok (véleményem szerint), nem az általad jelölt ársávban hozzáférhetőek.

Üdv: nebulo

(#34906) kapaca76 válasza nebulo5 (#34905) üzenetére


kapaca76
tag

Akkor lehet, hogy nem jó topicban kérdeztem.

Elsősorban filmekhez kellene, de a házimozi topik első hozzászólásában csak 5.1-es erősítőkkel és hangfalakkal foglalkoznak. Azért ott is feltettem ezt a kérdést. :-)
A gond az, hogy a szobában 2-nél több hangszórót nem tudok normálisan elhelyezni.

(#34907) andorra válasza contaxg (#34899) üzenetére


andorra
őstag

Hundertwasser hangdoboz, padlástér beépítéssel, mi más lenne. Gondolom, neked ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#34908) Alusszia


Alusszia
tag

SZiasztok , zene hallgatásához milyen CD lejátszót ajánlanátok 40-80 k-kategóriában.Ezek milyen formátumot játszanak le? (csak az eredeti bolti CD-t?) MP3-at tudnak?

(#34909) #71562240 válasza kapaca76 (#34904) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kezdetnek olvass vissza három-négy napot, éppen ebben az árkategóriában voltak tanácsok, például a donaldboynak írt válaszom.

(#34910) andorra válasza Alusszia (#34908) üzenetére


andorra
őstag

Mi komplett rendszerben gondolkodunk, annak ismerete nélkül nem tudunk ajánlani. Lehet, hogy elég egy media lejátszó, vagy egy DVD lejátszó, ha neked az mp3 is jó.

[ Szerkesztve ]

(#34911) contaxg válasza andorra (#34907) üzenetére


contaxg
veterán

Szegény Hundertwasser azért ennél szebbeket tervezett! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34912) andorra válasza contaxg (#34911) üzenetére


andorra
őstag

Igen, nála még a kutyaól és a dísznóház is érdekesebb ennél.

(#34913) nebulo5 válasza andorra (#34912) üzenetére


nebulo5
senior tag

" .....még a kutyaól és a dísznóház is érdekesebb ennél."
Ez szakkifejezéssel élve: ebola... :DD

Üdv: nebulo

(#34914) kapaca76 válasza #71562240 (#34909) üzenetére


kapaca76
tag

Kösz! Megtaláltam a (#34771)-es hozzászólásodban. Ezek között van minőségi sorrend?

Újban ilyen árkategóriában nem érdemes gondolkodni?

(#34915) mp54 válasza kapaca76 (#34906) üzenetére


mp54
senior tag

A gond az, hogy a szobában 2-nél több hangszórót nem tudok normálisan elhelyezni.
Ezt azért hozzáértőkkel még beszéld meg: ha a két (lehetőleg álló) frontot le tudod rakni, a centernek csak találsz helyet a tv-nél, hátsókat pld ha muszáj, fali polcra, marad a szub...
DE: ha valóban csak 2 hangdoboz, akkor vegyél minél jobb sztereó rendszert, HASZNÁLTAN. Nem olyan rossz jó sztereón se filmet nézni....(persze 5.1-en jobb). Én is sztereó választottam. Hely volt/van, de adott pénzért a sokkal szebben szóló sztereót választottam, mert nekem fontos a zene.

(#34916) #71562240 válasza kapaca76 (#34914) üzenetére


#71562240
törölt tag

Adott árkategórián belül inkább csak ízlésbeli különbségeket tennék azok között, tehát azt mondanám, hogy az árkülönbségeik kb. megfelelnek a minőségi különbségeiknek (az árak, mint tudjuk, exponenciálisan nőnek egységnyi minőségjavulásonként). Most nincs módom részletezni a különbségeiket, esetleg késő este lesz rá időm, igény esetén, de ha utánuk olvasol, megismeheted a karakterjegyeiket. Leginkább best buy talán ezek között a NAD, a két Rotel, a Cambridge, a Proton az erősítők közül, az AR, a JBL, a Mission, a Canton, az AE a hangdobozok közül - persze nagy külónbségek vannak ezek között is.

Érdemes lehet újban is gondolkodni, de az ilyesminek alacsony az elhasználódási foka, ezért jobban jár az ember, ha használtakra költi a pénzt. Illetve az is igaz, hogy ebben az árkeretben új árakon csak kisméretű hangot lehetne összehozni úgy, hogy viszonylag szépen szóljon. (Most mennem kell, részemről legkorábban késő este számíts válaszra, ha kérdezel.)

[ Szerkesztve ]

(#34917) contaxg válasza andorra (#34912) üzenetére


contaxg
veterán

OK, nem egy csajozós darab, de a hangja nekem nagyon tetszik ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34918) kavics325i


kavics325i
őstag

Tehát még egyszer a kérdés.Hátha nem kanyarodunk el a kérdés lényegétől. Miért van az,hogy több általam jó minőségűnek vélt vagy gondolt hangdoboz pár is reflex nyílással rendelkezik??
Ha kérhetném ne egy mondatban elintézett válaszok legyenek...

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34919) Dorian válasza kavics325i (#34918) üzenetére


Dorian
félisten

Azért, mert reflexes hangdobozból is lehet jót csinálni. Mit kell ezen magyarázni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34920) kavics325i válasza Dorian (#34919) üzenetére


kavics325i
őstag

Mennyire tud lineáris lenni!Nyilván a mélyebb tartományban?

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34921) bajnokpityu válasza kavics325i (#34920) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amennyire jó a hangszóró,és jól hangolják.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34922) kavics325i válasza bajnokpityu (#34921) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha kiváló a hsz. és kiváló a hangolás akkor jobb mint egy zárt?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34923) #84221696 válasza #71562240 (#34916) üzenetére


#84221696
törölt tag

Most nincs módom részletezni a különbségeiket, esetleg késő este lesz rá időm, igény esetén, de ha utánuk olvasol, megismeheted a karakterjegyeiket.

Ez engem érdekelne! :)

(#34924) bajnokpityu válasza kavics325i (#34922) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi az,h jobb? kék v a piros kocsi a szebb?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34925) kavics325i válasza bajnokpityu (#34924) üzenetére


kavics325i
őstag

a cukrosabb :W

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34926) baluka26 válasza kavics325i (#34918) üzenetére


baluka26
veterán

Grande Utopia is bass reflex. ;] ;]

xt: Egyszer hallhatnék ilyesmit..:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34927) xtremetuning válasza baluka26 (#34926) üzenetére


xtremetuning
addikt

Tol is olyat a gyomrodba....... az az EM ki vagyon találva. :B

Még bent van Koscsóéknál a Pennában. Szaladj be egy demóra.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34928) kavics325i válasza baluka26 (#34926) üzenetére


kavics325i
őstag

és jobb mint egy zárt?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34929) baluka26 válasza xtremetuning (#34927) üzenetére


baluka26
veterán

Héten már hifiztünk egy jót, meg barátnőmmel is kellene foglalkozni így szorgalmi időszak előtt :)) ;] ;]
Biztos lesz még lehetőségem rá később.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34930) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a jéglemez mekkora omglulz már. [link]

Amúgy ha már itt vagyunk. Mondjuk aluból vagy vörösrézből lehetne készíteni lemezt? És az mitől lenne jobb/rosszabb?

(#34931) blattida válasza #90933760 (#34930) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehetni lehet, csak aluból és vörösrézből nincs értelme, mert nagyon nem lenne tartós egyik sem, ráadásul egyáltalán nem lenne olcsó, a sárgaréz már inkább állná a sarat, viszont az is rohadt drága lenne, nem véletlen, hogy bakelitet, majd vinilt használtak erre a célra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34932) baluka26 válasza blattida (#34931) üzenetére


baluka26
veterán

Igy, hogy aluminium nincs infotartalma. Lehet belole olyat kotyvasztani, aminek sokkal jobbak tulajdonsagai-geci draga.
Maradnek polimereknel en a helyukben, es igazabol mindenki ezt teszi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34933) baluka26 válasza kavics325i (#34928) üzenetére


baluka26
veterán

Pár zártnál biztos jobb :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34934) #71562240 válasza xtremetuning (#34927) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyszer a kereskedő nyílt napján együtt mutatták be a Grande Utopia-t és a Jadis nagy tölcséres hangsugárzóját. Hallgattuk a JMLab-ot, hát igen, szinte tökéletes, és jó nagy hang. Utána szólt a Jadis, hopp ez teljesen más. A Jadis után vissza a Grande Utopia-hoz: jaj de ványadt, tökmag hangja van... :)

(#34935) perempe válasza Patice (#34903) üzenetére


perempe
addikt

én kisebb tölcséresen[link] gondolkodom. (3Pi/4Pi vagy ahhoz nagyon hasonlón[link]) Kínában elég jó B&C driver klónokat gyártanak, van ami mérések szerint még az eredetinél is jobb.[link]

1-2 hete voltam hangszerboltban, és ott is említette a tulaj, hogy sokan preferálják a Sure mikrofonok klónjait.

Ma az Árkádia Hangszerboltban hallottam Dowina gitárt, hatalmasat szólt, öröm volt hallgatni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34936) andorra válasza perempe (#34935) üzenetére


andorra
őstag

"Ma az Árkádia Hangszerboltban hallottam Dowina gitárt, hatalmasat szólt, öröm volt hallgatni."

Sajnos az otthoni zenehallgatás szempontjából az kevés nekünk, "hogy úgymond jól szól". Pláne egy szoló gitárhang.
Egy hangszerboltban, szinte semmit sem tudhatunk meg a tulajdonképpeni hifiről. (Az egy másik kérdés, hogy sajnos más üzletekben sem sokat.) A DIY-nek viszont van saját fórumtopikja.

[ Szerkesztve ]

(#34937) xtremetuning válasza #71562240 (#34934) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elhiszem. Persze szvsz a Focal nem volt kiszolgálva, vagy nem úgy, ahogy kellett volna. Ezt így látatlanba-hallgatatlanba 99% bizonyossággal mondom. Hol volt ez anno ? András - Auditórium ? Nála nagyobb Jadis fan nem nagyon van az ismerettségemben.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34938) #84221696


#84221696
törölt tag

Szerintetek ez a dobozos hangfalpár :DD megéri az árát?
[link]

(#34939) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam átirányítom ide is a problémámat, hátha kapok valami hasznosítható, építő jellegű hozzászólást :)
Ha valakinek van tippje a búgás okára azt is szívesen fogadom :C
Üdv! Steve

(#34940) #71562240 válasza xtremetuning (#34937) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ki volt szolgálva a Grande is, ki is futotta magát, csak persze az iszonyatos méretű, 'kétemeletes' tölcséreshez képest volt 'vánnyadt'. Szálloda konferenciatermében volt a bemutató, úgyhogy hely volt bőven, meg jól csillapított akusztika is.

(#34941) xtremetuning válasza #71562240 (#34940) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mivel nem voltam ott, nem láttam-hallottam ezért sajnos nem tudom megvédeni a 'kis' kedvencemet. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34942) #71562240 válasza #84221696 (#34938) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem meg, linkeltem is a hirdetést a minapi ajánlatomban donald_boynak. De eléggé megosztó személyiség, aki nem szereti a sajátos, "amerikaias" hangját, az párosítsa nyugodt, semleges hangú erősítővel.

(#34941) xtremetuning: Keress rá a Jadis J1 hangdobozra, máris könnyebben meg fogod bocsájtani a kicsikédnek az alulmaradást... :D (Ráadásul a méretkülönbség és a hatalmas tölcsér mellett mellett a J1-nek azért az ára is vagy négyszer nagyobb! Szóval az erősebbtől nem szégyen kikapni.)

[ Szerkesztve ]

(#34943) xtremetuning válasza #71562240 (#34942) üzenetére


xtremetuning
addikt

Biztos én vagyok sügér, de mindössze egy 50000 dolláros árat találtam rá. Ez a harmada a Grandenak.
Biztos egyről beszélünk ?

Őrá gondolsz ?

Egyébként meg nem bocsájtom meg. Szeretek küzdeni :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#34944) #84221696 válasza #71562240 (#34942) üzenetére


#84221696
törölt tag

Milyen erősítő az ajánlott hozzá?

(#34945) KisTücsök válasza #71562240 (#34898) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az a baj, hogy most könnyen beleshetnék abba a hibába, hogy ugye a Tannoyról - mint márkáról - sokat hallottam (és ezért venném a kis mx1-est), ellenben a Celestionról, pedig lehet utóbbival járnék jobban. Találtam amúgy egy magyar tesztet a kis F10-ről, jókat írtak róla. Lehet ez lesz. Ilyen árkategóriában úgysem várhatok csodákat.

(#34946) andorra válasza KisTücsök (#34945) üzenetére


andorra
őstag

a Celectionnal ellentétben....
Pedig a "kis" Celection SL6 egy nagy legenda.

(#34947) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

XT: Van még egy beválós javaslatod: a nyomorék rezgéscsillapítás. Franc egye meg...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34948) #71562240 válasza xtremetuning (#34943) üzenetére


#71562240
törölt tag

Őrá, de annak is van több változata, amiröl beszéltem, az a leg-leg-leg változata volt, forintilag bő 7millió szerepelt bő másfél millió ellen, feltehetőleg az Utopia-nak nem a leg-leg Grandébb változata volt - mintegy 6-7 éve.

(#34944) meunier: Mondtam hogy milyen! :D Egyébként általában Marantzok, Rotelek, ilyesmi - de rengeteg minden szóba jöhet a konkrét hirdetések függvényében. Ès ha éppen valaki nem nyugtatni akarja, hanem még virgoncabbá tenni, akár NAD-ok is. De Cambridge-t például nem tennék elé, ha nem muszáj.

(#34945) KisTücsök: A Celestion-ben még jobban bízhatsz, mint a Tannoy-ban. A Celestion maga a megtestesült "best buy gyár", legendás, a hifisták által hőn szeretett hangdobozokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34949) KisTücsök válasza andorra (#34946) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, úgy helyesebb. Köszi!

Amúgy már biztosan az lesz, jövőhéten jön a kicsike. Majd azért írok róla egy-két sort. :D

Ismét köszönöm a segítségeket.

(#34950) xtremetuning válasza #71562240 (#34948) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor a focal oldalon lesz a tévedés. A 6-7 évvel ezelőtti grande utopia 72000 euro volt. Biztos azt hallottad ??? Másfélért max. Mezzo Utopiát vehettél...

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.