Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) pjen válasza BBéci (#45397) üzenetére


pjen
félisten

Ilyenkor mi is ott tartjuk a vörösbort,vacsi előtt egy órával kiveszem. :)

(#45402) ribarszki válasza BBéci (#45397) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért, hová teszed a vörösbort ha nincs borhűtőd és pincéd?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#45403) blattida válasza hcs57 (#45386) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem ócsároltam a samsung hűtőit, ha visszaolvasol, magad is olvashatod, hogy no frost vonalon ajánlottam. Viszont, a szivárgás létező hiba, elég gyakran érintettek az új hűtők, akár samsung, akár más gyártmány, viszont a koreaiaknál nem ez a legyakoribb hiba. Nyugodtan nézz utána.

lacibacsi
Nyugodtan veheted a linkelt beko gépet.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45404) tomy86 válasza Tetsuo (#45374) üzenetére


tomy86
addikt

2. Épp ma volt nálunk a szerelő, mert hangosnak találtuk a hűtőt. A garancia 5 év teljeskörű a szerelő szerint (jótállási jegyen 24-36 hónap szerepel ezért kérdeztem rá). A gyártó hivatalos szervizét kell hívni, ha gond van. Nem került semmibe, hogy kijött a szerelő.

(#45405) BBéci válasza ribarszki (#45402) üzenetére


BBéci
titán

Nyáron sehová, mert sört iszom, de 4-8 fokos hűtőszekrénybe tutira nem tenném, akkor inkább legyen szobahőmérsékletű. A 24-25 közelebb van az optimális 18-hoz, mint a 4-8 fok. Az pedig nem megoldás, hogy hagyom felmelegedni, mert a lehűtés nem tesz jót a száraz vörösbornak. Amit igazából nem szeretek, csak az édeset, mint például a Thümmerer Tréfli.
Ha szárazvörösbor-kedvelő lennék, akkor tutira vennék borhűtőt, nem egy ökör ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45406) ribarszki válasza BBéci (#45405) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem van borhűtőm, de előtte hűtőben volt a száraz vörös, és hagytam felmelegedni. Semmivel sem volt rosszabb a bor mint a borhűtőből kivéve.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#45407) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani hajnyíró készüléket 10.000 Ft körüli áron? Volt egy régi Philips, kábeles gépem ami teljesen jól működött, én hülye lecseréltem egy akksis Remmingtonra, ami viszont egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet, mert eléggé ingadozó a teljesítménye..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45408) lacibacsi válasza blattida (#45403) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Már majdnem megvettem (és lehet, hogy még meg is fogom venni), de egy kicsit tovább törtem a fejem, hogy mi is lenne nekem jó...

Rátaláltam erre a BOSCH készülékre. A minimális elvárásaimnak megfelel és mégiscsak BOSCH. vagy valami oka, hogy "csak" ennyibe kerül? Drágább, mint a Beko, de a BOSCH név nekem jobban cseng... Jól gondolom?

(#45393) ribarszki: Sajnos LG-ben, az a DD gép, ami még tetszene is, nem kapható a csere-programban... :(

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45409) Tetsuo válasza koxx (#45376) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi.

(#45410) Ispy


Ispy
veterán

Cata omegával van valakinek tapasztalata? Most egy Q szeriás catank van, ez elég jól bírta. Illetve amik tetszenek fordított T-s elszívók, de abból csak 90 centiset találtam, nem nagyon overkill az egy 60-as sütő fölé?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45411) Ringman


Ringman
nagyúr

Sziasztok!

Meglevő 30+ éves fagyasztóládát cserélnénk le, kB 300-400 literes, A++ minősítésűre. Van ajánlott ill kerülendő típus vagy márka?

Elsőre 100 és 150k közötti kategóriát lövöm be.

(#45412) Magill válasza asdf_ (#45370) üzenetére


Magill
csendes tag

Az nem lepel csak kék színű papírtörlő:D ... szeretem a kéket. :D szóval ez nem penészedik meg semmi ilyesmi 1 hónapban 1x amúgy is lecserélem.

(#45413) Magill válasza lacibacsi (#45392) üzenetére


Magill
csendes tag

Szia!
Nekem egy Lg 8kg-os a+++-os mosógépem van, inverteres motorral. Amikor mos nem is hallani, ha centrizik van hangja mint minden mosógepnek. Sikerült már túlterhelnem valami takaróval, de azóta is működik, ma is már harmadszor mos szegényem... Szerintem szép tiszta lesz benne minden :). A családban van egy másik lg az mosó- szárítógép, hát abból is csak a 6-4kg-os hát nem tudom. Nekem az lassú volt és sokáig csinálja a szárítás után fura szaga van a ruháknak. Szerintem lg-bol is csak a felsőbb kategória jó.
Egyébként valakinek van jó tapasztalata egy 300k körüli mosó-szárítógéppel kapcsolatban? Szeretnék olyat, mert télen a lakásba bezárva nem nagyon tudom utolérni magam a mosással, mert 2 nap mire leszárad.

[ Szerkesztve ]

(#45414) blattida válasza Magill (#45413) üzenetére


blattida
nagyúr

Vegyél szárítógépet, rakd az lg tetejére, olcsóbb és sokkal jobb, a helyigényt leszámítva, minden szempontból.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45415) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Megjött a Miele C2, kb egy hipertérugrás az előző Philpshez képest. Lehet unalmas a design, de legalább érződik, hogy normálisan megcsinálták.

A kérdés, hogy milyen porzsákot vegyek bele?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45416) Cyrin válasza fogtunder (#45415) üzenetére


Cyrin
addikt

A sajátját. Direkt egyedi véletlenül se szabványosított dolgok valók bele. Én az ilyen cégeket alapból kerülöm pl apple...

(#45417) Elemental válasza fogtunder (#45415) üzenetére


Elemental
addikt

Én eredetit veszek bele. 4k a négy darabos, szerintem nem vészes.

(#45418) fogtunder válasza Cyrin (#45416) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ja, a Philipshez szabványos volt, de legalább nem is passzolt bele rendesen. A kérdés arra irányult, hogy gyárit, vagy van jó utángyártott?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45419) blattida válasza fogtunder (#45418) üzenetére


blattida
nagyúr

Az utángyártott olcsóbb, ellenben rosszabb minőségű.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45420) Cyrin válasza fogtunder (#45418) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha már ilyet vettél akkor ne spórolj rajta.

(#45421) Zola007 válasza Elemental (#45417) üzenetére


Zola007
veterán

ha nem nem nagy a lakás vagy nincs állat, akkor elmegy
de ha sokat kell porszívózni, akkor pont 2x annyi mint az S-bag

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45422) fogtunder válasza Zola007 (#45421) üzenetére


fogtunder
nagyúr

200nm, macska és két gyerek van, szóval fogjuk használni...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45423) ribarszki válasza fogtunder (#45422) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak és kizárólag eredetit!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#45424) farkas-j


farkas-j
őstag

Van valakinek tapasztalata az LG GBB60NSFFB hűtővel? Ezt néztem ki, és ha nincs vele különösebb gond, akkor keresek hozzá jó beszerzési forrást is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45425) Ispy


Ispy
veterán

A mostani 100k-s elux mosogatógépünk tudja azt, hogy a program vége felé kinyítja az ajtót és a lejárta után ki is kapcsol. Ez egyedi vagy ezt minden gép tudja ma már mondjuk egy bosch? Mert pont ez az amit szeretek benne, de ez marad a régi lakásban és új gépet kell néznem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45426) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok! Klasszikus ,,propelleres" venilátor esetén mitől lehet az, hogy a napi első indítás után kell kb. 5 perc mire elkezd forogni? Utána viszont teszi a dolgát.Több totál más típusnál is megfigyeltem ezt, a mostani kb. 5 éves. Tavaly nyáron kezdte ezt játszani.

[ Szerkesztve ]

(#45427) pjen válasza albiosz (#45426) üzenetére


pjen
félisten

Öt perc?És nem ég le a motor?Nem lehet,hogy a lapát meglazul a tengelyen.

(#45428) albiosz válasza pjen (#45427) üzenetére


albiosz
senior tag

5 perc kb., addig nem történik semmi. Ma raktam össze, nyáron kívül darabokban a szekrényben figyel, szóval még nem lazulhatott meg. De régi ilyen kivitelű ventiknél is volt hasonló tapasztalatom, bár ott bekapcsolás után forgott valamennyire, de nagyon lassan és az is pár perc után beindult jobban. De ez 5 percig szó szerint áll.

[ Szerkesztve ]

(#45429) pjen válasza albiosz (#45428) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen venti,én még ilyent nem láttam.

(#45430) albiosz válasza pjen (#45429) üzenetére


albiosz
senior tag

Klasszik álló venti. Ok. márkájú, ez egy media marktos budget kategóriás cucc.

(#45431) Fandango válasza Ispy (#45425) üzenetére


Fandango
veterán

István te vagy az? :DDD

(#45432) T.ati válasza albiosz (#45430) üzenetére


T.ati
tag

Érdekes, a miénk is hasonlót csinál, bekapcsolom, 5 perc alatt megtesz egy fél fordulatot, majd kb 10 perc múlva eléri az üzemi sebességét. Kicsit melegszik közben a gép, de nem olyan vészes mintha pl zárlat lenne.

(#45433) Draken válasza farkas-j (#45424) üzenetére


Draken
őstag

Ha találsz olcsóbb beszerzési forrást, kérlek oszd meg, köszi!

(#45434) albiosz válasza T.ati (#45432) üzenetére


albiosz
senior tag

Akkor ezek úgy tűnik ilyenek. Együtt tudunk vele élni, csak furcsa volt, hogy ez már a 3. venti, ami hasonlót produkál. Próbáltam utánaolvasni, írtak valamit a tekercsekről, hogy szét kell szedni, kipucolni, zsírozni stb. De nem értek hozzá, inkább nem macerálom. Ez a 6. nyara, szépen kiszolgált. :)

(#45435) BBéci válasza fogtunder (#45422) üzenetére


BBéci
titán

A Miele porszívók egyik hatalmas előnye pont a porzsák, messze jobbak, mint bármelyik másik. Ebből következik, hogy csakis eredetivel szabad használni, különben feleslegesen vettél Miele porszívót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45436) Ispy válasza Fandango (#45431) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, és te ki vagy? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45437) Magill válasza blattida (#45414) üzenetére


Magill
csendes tag

Tuti ezt csinálnám, ha lenne hely :D. Van egy 1.2m× 2.1m helyiségem amiben van 1 wc, 1 csap meg a mosógép. Konkrétan nincs hely megemelni :( Ezért ha nem is olyan jó egy mosó-szárítógép sajnos csak azaz opció.

(#45438) Csabroncka válasza Magill (#45437) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én lemondtam róla!

-Amit 300 ezer alatt megkapsz az mind kondenzációs (zabálja az energiát)

-Amikor nézegettem akkor 400 ezer környékén volt pár db hőszivattyús.

Ami a legnagyobb probléma: szárítani jellemzően a mosott ruhatöltet felét tudják, ez a legnagyobb gond!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45439) qqzs válasza Csabroncka (#45438) üzenetére


qqzs
őstag

A kulonalloknal is igy van, van egy program a nevleges 7-8-9 kgra a tobbi mind max 3-3.5kg tud. Plusz mosogepbe se rakunk 7-8-9 kg ruhat altalabn

Eladó: GTS450

(#45440) st6969 válasza Magill (#45437) üzenetére


st6969
őstag

Másik helységben sincs hely esetleg, ahová tehetnéd? Hálószoba, vagy konyhapult alá esetleg? Csak egy "konnektor" kell neki.

(#45441) Fandango válasza Csabroncka (#45438) üzenetére


Fandango
veterán

Most 350 ezer az Electorlux és AEG ilyen gépe. Én is ezekkel szemezek, mert hely hiányában egyelőre csak ez alternatíva.

(#45442) Batib


Batib
őstag

Ugy néz ki megmakkant a mikrosütőnk. Kellene helyette vmi.
Kívánalmak: Inox vagy ezüst színű, kb 23 literes, grilles, a vezérlés egyszerű, de nem elektromechanikus, (legyenek rajta választógombok, de az időt, teljesítményt egy potméterszerűséggel lehessen állítani)
30-nál többet nem nagyon szánok rá
Más nem jut eszembe. esetleg ha van valami kerülendő, ajánlott , szívesen fogadok tanácsot.
A grill sem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45443) farkas-j válasza Batib (#45442) üzenetére


farkas-j
őstag

Lehet, hogy olcsóbb lenne javítani! Leggyakoribb hibák: nagyfesz biztosíték, nagyfesz dióda, nagyfesz kondi, csillám. A trafó és a magnetron nagyon ritkán adja meg magát.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45444) Batib válasza farkas-j (#45443) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! Ez egy kb 15 éves Dimarson mikró. Nem melegít és furcsa erős hangja lett. Tippem alapján kondi, dioda vagy magnetron a hibás. Nagyfesz bizti már rég nincs benne :B
Sajna több apró hibája is van emellett, ami miatt úgy érzem, hogy már nem érdemes foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45445) Gömbike válasza Batib (#45442) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem ez a Te mikród: [link]

A Samsung nem is olyan rég forgalmazott egy olyan típust, amelyen két tekerőgomb volt. De már nem találni.

Nagyon könnyű tisztántartani ezt is a kerámia bevonat miatt.

Mikróban a Samsung az élvonalban van.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45446) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Hűtő vásárlás előtt állok és egy viszonylag olcsóbb hűtőt néztem ki magamnak. Samsung RB33J3205SA lenne a kiszemelt. Ajánlott típus ez szerintetek? Ez az első hűtő vásárlásom, és nincs benne sok rutinom, hogy mire érdemes figyelni ilyenkor. Esetleg valakinek tapasztalat? Árukeresős véleményekkel kapcsolatban szkeptikus vagyok mert homlokegyenest mennek egymással szembe a vélemények. :DDD

(#45447) Batib válasza Gömbike (#45445) üzenetére


Batib
őstag

Csak a színe nem stimmel. Az ezüst pedig pár ezerrel drágább.
Ezt találtam. Nem tudom mi a különbség a kettő között.
Ez is megfelelne, ebben asszem nincs légkeverés.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45448) #40553216 válasza Ringman (#45411) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tavaly ezt a Zanussit vettem. Eddig hibátlan. Nagyon halk, bár nagyon messze is van.

[ Szerkesztve ]

(#45449) #40553216 válasza fogtunder (#45418) üzenetére


#40553216
törölt tag

A két év szavatosság feltétele a gyári porzsák. Sokáig jó, nálam a kilencedik porzsák, két hónap múlva három éves a gép. Van kutya is.

(#45450) #40553216 válasza qqzs (#45439) üzenetére


#40553216
törölt tag

A két gép pont párhuzamban van. Amiből keveset moshatsz, abból keveset is száríthatsz. Nem lesz olyan, hogy 2 kg selymet mosol, de 8 kg-ot szárítasz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.