Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) Met válasza Danex (#45900) üzenetére


Met
nagyúr

Azt az ívet azért használják mert merev a cső és máshogy nem maradna a kád/mosdó szélén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45902) Danex válasza Met (#45901) üzenetére


Danex
addikt

Innen néztem link

(#45903) sutszi


sutszi
veterán

Vezetékmentes vasalót keresek. Egyéb paraméter nem jut eszembe hirtelen. Árat azért nem írok, mert nem tudom milyen skálán mozog. Nem a legolcsóbbat keresem. Jó minőségű, jó ár/érték arányú gépet keresek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45904) Degeczi válasza sutszi (#45903) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#45905) Draken válasza Degeczi (#45904) üzenetére


Draken
őstag

<neved-z> :D

[ Szerkesztve ]

(#45906) sutszi válasza Degeczi (#45904) üzenetére


sutszi
veterán

Ugorjunk néhány évtizedet előre az időben... Egészen az elmúlt 1-2 év kínálatáig. Hátha lesz ott valami.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45907) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Philips gőzölőállomást, azonban gőzöm sincs (*ba dum tss*), hogy melyiket válasszam. Ahogy nézem 35-160e Ft intervallumban mozog az áruk, elsőre feltűnő különbség a gőz mennyisége/nyomása, de nem tudom, hogy ezek milyen mértékben számítanak, jobb-e a 350g-nál az 500g, vagy a 6,7 barnál a 7,5 bar, valamint hogy van-e ezen kívül bármi egyéb érdembeli eltérés az egyes modellek között.
Van esetleg valakinek ezekkel tapasztalata?

Köszi előre is,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#45908) BB9000 válasza sutszi (#45906) üzenetére


BB9000
senior tag

Tefal Freemove: Link1

https://www.argep.hu/product_2719050.html

[ Szerkesztve ]

(#45909) BB9000 válasza Mosqu!to (#45907) üzenetére


BB9000
senior tag

A gőzállomásoknál és általában a vasalóknál a kézre állás az egyik leglényegesebb szempont. A másik pedig az, hogy mennyire jó a végeredmény vele. Ezeket viszont nem lehet pusztán a műszaki paraméterek alapján megítélni. Ki kell próbálni őket! Egyáltalán nem biztos, hogy te -vagy aki vasal nálatok- pont a Philips márkán belül fogod/fogja megtalálni a legjobbat. Ne korlátozd be magad egy márkához.
Első lépésként javaslom, hogy a valódi használat körülményeit minél jobban utánozva próbálj ki néhány külsőre tetszetős darabot. Akár egy ismerősnél, akár egy áruházban. MediaMarkt, Euronics stb. Ha már ezen túl vagy, akkor a neten rendeld meg a kiszemelt terméket. Ha a gyakorlatban mégsem válik be a készülék, akkor élhetsz a 14 napos visszaküldés lehetőségével.

(#45910) Mosqu!to válasza BB9000 (#45909) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Én vasalok, eddig egy Philips GC4410/02 gőzölős vasalót használtam, ami amúgy nem rossz, de kicsit bumfurdi (ingek apróbb részleteinél) és hamar elfogy belőle a víz (4-5 ingenként tölteni kell).

Nemrég kaptam ajándékba egy PHILIPS GC558/30 állványos gőzölőt, de nem sikerült összebarátkoznunk, nekem macerább vele az ingek gyűrődésmentesítése, mint a vasalóval volt, így visszavinném és elhoznék helyette egy gőzölőállomást. A kérdés, hogy megéri-e ráfizetni adott esetben egy drágábbra, vagy jó belőle az azonos árú/olcsóbb is.

A fenti tapasztalatokkal tehát nekem elsőszámú szempont a nagyobb vízkapacitás, amit mindegyik állomás tud, valamint a finom részletek könnyebb vasalása, gondolom többségében ezt is tudja mindegyik. Viszont valamiben mégis más lehet, és ez az, ami nem tudom mi lehet :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#45911) BB9000 válasza Mosqu!to (#45910) üzenetére


BB9000
senior tag

Ezt csak kipróbálással tudod eldönteni. Nekünk nincs gőzállomásunk. Én nem vasalok, sose vasaltam, de a szempontok még családon belül is nagyon eltérőek. Van aki a nehéz vasalókat szereti, mert azokat nem kell olyan nagy erővel lenyomni. Más épp a könnyűeket, mert nem fárasztja el a kezét. Van aki azt szereti, ha jól siklik a vasaló, de van akinek a túl csúszós már zavaró. A gőzállomásoknál a vasaló és a talp között elég vaskos a vezeték, mert ott megy a gőz is, nem csak az áram. Van aki pont ezt a vaskos vezetéket nem szereti, mert zavarja a szabad mozgásban. Másokat pedig egyáltalán nem zavar.

(#45912) peppe79 válasza #48613632 (#40394) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy tipp: nem ismerem az Indesitet, de ha könnyen leszerelhető az evőeszköztartó teteje, érdemes kipróbálnod anélkül. Én anélkül használtam és nem maradt az evőeszközökön szennyeződés. Időt is spórolhatsz vele, mert nem kell egyesével bepakolni a késeket, kanalakat, és ha netán szélesebb nyelű evőeszközöket kell elmosni, azt is simán el lehet így helyezni benne.

Mi csak a kezdetek kezdetén használtuk az ECO programot, aztán rájöttem, hogy azért az évi 3-4 ezer forint megtakarításért nem éri meg az alacsonyabb hőfokon, kevesebb vízzel történő mosogatás. A lefolyócső belső faláról is nehezebben oldódik le a szennyeződés.
Ugyanez igaz, ha valaki kizárólag alacsony hőfokon használja a mosógépét, vagy a fene nagy takarékosság miatt 3-4 liter vízzel akarja lezúdítani a WC-n a kakit.

Nálunk az Electrolux mosogatógépbe mindig kényelmesen el lehetett helyezni a csetrest, ebből az egy szempontból nem volt vele gond. Viszont minden más szempontból igen. Szerencsére most, közel 6 év után végre elhalálozott, így a méltó helyére kerül: a szeméttelepre...ahová való volt már új korában is.
Most épp egy másik mosogatógép vásárlása előtt állok. Engem már nem érdekel, mennyibe kerül, csak ne kelljen azt is 2-3 havonta szerelni. Vagy egy belépő Miele lesz, vagy esetleg egy a Siemens-Bosch-Neff vonalból, de utóbbi csak 5 év garival. A Neff 2+3 éves promóciójáról sajnos lekéstem, de remélem, hogy lesz még idén.

[ Szerkesztve ]

(#45913) Digitalpimp válasza Danex (#45902) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azt a hurkot tedd bele és a mosogató lefolyójánál magasabban helyezd el, hogy egy dugulás esetén ne folyjon vissza a gépbe a szennyvíz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45914) sutszi válasza BB9000 (#45908) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, megnézem. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45915) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

90.000 Ft körül keresnék 55cm-es alulfagyasztós hűtőszekrényt.

Ezek közül melyik a jobb, megbízhatóbb?
Candy CM 3354 X
Gorenje RK4172ANW

Esetleg más, vagy igazából teljesen mindegy? :F

(#45916) #73959936 válasza scott_free (#45915) üzenetére


#73959936
törölt tag

hűtő/fagyasztó-térben a gorenje megveri a candy-t, igaz az meg kevesebb fogyasztással van. Én nem tudom miért candy-t nem vennék :(

(#45917) Csabroncka válasza scott_free (#45915) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

100-ezer alatti kombi gépnél minél olcsóbbat minél több garival!

"in medias res"

(#45918) Ispy


Ispy
veterán

Mosogatógép keresésben vagyunk (szabadon álló), el is mentünk egy MM-be, hogy azért mégis élőben is lássunk valamit.

Ami érdekes volt, hogy az összes bosch gépnél az ajtót nem lehetett nyított állapotban fixálni, vagy be volt csukva teljesen, vagy majdnem teljsen nyítva volt, a kettő között sehogy sem bírtam rávenni az ajtót, hogy úgy maradjon. Ennek mi az oka?

Mi a régi aristont is program végével résznyíre nyítva hagytuk, hogy tudjon szellőzni, az elux meg ez csinálja magától.

Egyébként 150k-ig mi az ami ajánlott márka, típus? Vagy itt is igaz, a kb. mindegy, csak legyen rá sok garancia?

Most egy AEG FFB52910ZW néztem ki, ami egész jó árban van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45919) #73959936 válasza Ispy (#45918) üzenetére


#73959936
törölt tag

egész jó árban van... :K

én 2 hónapja whirlpool-t vettem (ez fért el...) ez ki is nyitja az ajtót némelyik program végén és úgy is marad :K

elégedett vagyok

[ Szerkesztve ]

(#45920) Ispy válasza #73959936 (#45919) üzenetére


Ispy
veterán

Valahogy nekem márkafóbiám van, ezért nem veszek LG-t, Whirlpoolt, Samsungot, habár ha hűtőt kell majd cserélnem, akkor lehet mégis LG lesz, mert elég meggyőzően néznek ki élőben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45921) BB9000 válasza scott_free (#45915) üzenetére


BB9000
senior tag

A Liebherr-nek is vannak 55 cm-es kombi hűtői. Link
100K ért volt az Euronicsban tavaly húsvéti akcióban a CU 3331 es. Most "kicsit" drágább.

(#45922) #73959936 válasza Ispy (#45920) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát igen, elég meggyőzőek a vélemények a lineáris inverteres kompresszorral működő hűtők. :K

tényleg jó volna látni élőben....

[ Szerkesztve ]

(#45923) arcsin válasza scott_free (#45915) üzenetére


arcsin
senior tag

Szia! Nekünk egy Candy CCBS 5154 X van ami majdnem az a Candy amit te szeretnél. Mi majdnem 4 éve vettük az edigitálon. Nekünk tökéletesen bevált, bár amióta tudjuk hogy lehet kapni Bao-t a Duna Pandában a fagyasztója kezd kicsi lenni így nyáron főleg, fagyi szezonban. De talán az újabb pont annyival nagyobb is :) Annyi hogy ESL tejet szoktunk venni, és azt nem az ajtón szoktuk tárolni mert hamarabb megromlott úgy mint a polcokon. Jelenleg ketten vagyunk a párommal a hűtőre. nagyon jól elférünk benne. Kedvencem a PONT túrórudni mélységű polc az ajtón :C

Sajnos tisztában vagyok azzal hogy mennyire nehéz valamiféle "extrás" keskeny hűtőt kapni.

(#45924) peppe79 válasza Ispy (#45918) üzenetére


peppe79
senior tag

Pont ma voltam én is a MM-ban, megnézni a mosogatógépek kínálatát. Hát, úgy különösebben egyik sem győzött meg. Lehet, hogy a Miele műszakilag komolyabb, de a szemmel látható szerkezeti elemeitől azért nem dobtam magam hanyatt. Igaz, hogy ez csak a belépő szintű modell volt, de 200 ezer forintért én ettől többet vártam.
A Bosch-al ugyanez a helyzet, de ott legalább vannak olcsóbb árfekvésűek is...ha már ilyen minőséget kapok a pénzemért. Én két modellt néztem ki:
Egy Serie 2-es SMI25AS02E-t, és egy régebbi Serie 4-es SMI46AS01E-t
Illetve a Neff S413G60S0E-vel szemezgetek még. Csak jó lenne, ha meghirdetnék újra a 2+3 éves promót.

[ Szerkesztve ]

(#45925) Digitalpimp válasza peppe79 (#45924) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én a 12 terítékes Neff S513-ast vettem június elején 117-ért, meg akkor még volt a kiterjesztett gyári gari. Nem bántam meg, nagyon jó gép, szuperül mosogat. Lasagne-s tepsi, húsleveses fazék, semmi se akadály, a Chef 70 program visz mindent, mint a piros hetes. A régi Coca-Colás harangpohárról a feliratot is. :D Remélem nagyon sokáig jól fog szuperálni. (kopp-kopp)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45926) Ispy válasza peppe79 (#45924) üzenetére


Ispy
veterán

Hát tapintás alapján egyik gép sem meggyöző...

Én még a SMS46KW05E néztem ki, ami 25k-val olcsóbb, mint az aeg.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45927) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Sikerült egy olyan lakásba költöznünk, ahol a konyha csupán egy főzőlapból áll. Párom szeret sütögetni, így felmerült bennem, hogy létezik-e olyan nagy teljesítményű mikrohullámú sütő, vagy akkora méretű eszköz, ami kiválthat egy normál elektromos sütőt?
Hagyományos sütő sajnos helyhiány miatt nem opció.

(#45928) Zeki


Zeki
nagyúr

Na kérem!
Akkor a Miele porszívóm, amit a szerviz 40 ezerért csinált volna meg, mert hogy kábeldobcsere, azt apámmal megszereltük, volt egy kis kábelszakadás, az ki lett vágva, újra bekötve, és máris mint régen, minden mükszik!

(#45929) qqzs válasza marton.m (#45927) üzenetére


qqzs
őstag

Regen kis alberletbe hasnaltunk kettot is Samsung CP1395ST volt az egyik a masik Panasonic NN-CS894S. Ezek mar 10 eves modellek de biztos mostanaban is gyartanak hasonlot. Nem teljes meret de joval nagyobb mint egy hagyomanyos mikro

Eladó: GTS450

(#45930) scott_free válasza arcsin (#45923) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm neked és a többieknek is az információkat! :R

Hát igen, a Liebherr jó is lenne 100-ért...

(#45931) Teaway válasza Zeki (#45928) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi! Szinte éreztem, hogy ez a hiba nem ér meg 40 ezret :)

Nincs itthon csokid??

(#45932) Sang66


Sang66
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, nem értek hozzá.

Fél éves Electrolux gépben gondoltam egyszer már kitisztítom a szűrőt.
Kinyitottam a kis négyzetet, kivettem a cuccost, nem volt igazán szennyeződve.
Viszont azt vettem észre, hogy amibe visszadugom, az csurog van vízzel. Csatolok egy fotót.
Szóval a gép alja gondolom tele van vízzel, ez mennyire normális? A mosásnál, ruhák illatán nem vettem észre problémát.

A régi Whirlpool mosógépen a szűrő nyílás a gép legeslegalján volt, így amikor kinyitottam, jött is belőle a víz. De itt tíz centivel feljebb van, így ki se jön a víz, szépen benne raktározódik az aljában.

Van olyan, hogy szívattyú program, ezt hogy kell használni? Be kell kapcsolni a centrifugát is? Gondoltam megnézném, hogy ha a vízelvezető csövet beteszem a kádba, jön-e belőle víz.

Illetve én a vízbeviteli csövet nem szoktam elzárni, lehet ez a baj? Van rajta ki-be állító, csak mindig elfelejtem.

Vagy lehet, hogy ez így oké? Nem tűnik annak, hogy a gép aljában literek vannak...
Előre is köszi


(#45933) Gömbike válasza marton.m (#45927) üzenetére


Gömbike
senior tag

Léteznek 30 liter környékén olyan gépek, amelyek ki tudják váltani a sütőt. Mi ketten vagyunk már és egy hőléges mikró a konyhában mindennapi használatban van.

Az ilyen kombi, hőléges mikróknál a wh, a Samsung, a Panasonic, LG a jó választás.

Persze ez nagyobb létszámú családnál már lehet kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45934) marton.m válasza Gömbike (#45933) üzenetére


marton.m
tag

Böngészve az árukeresőt kezdek elveszni a kínálatban. Akár már ez a Samsung MC28H5015AW is megoldás lehet? Esetleg leírnád, hogy ti milyen típust használtok, ha elégedettek vagytok vele?

(#45929) qqzs
Köszönöm a válaszod! :R

[ Szerkesztve ]

(#45935) Gömbike válasza marton.m (#45934) üzenetére


Gömbike
senior tag

Samsung mc28m6075cs gépet. Tökéletes.

Egy LG mc 8088 hlc gépet váltott le.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45936) Zeki válasza Sang66 (#45932) üzenetére


Zeki
nagyúr

Helyi bűzzár az a víz.

(#45937) Gömbike válasza marton.m (#45934) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt a hivatalos specifikáció a 6000-es szériához: [link]

Az előző mikrónak lefelé nyílt az ajtaja, az sokkal jobb megoldás volt. Samuéknál ez +25-30 ezer. Így maradt az oldalra nyíló.

Megnéztük az AEG gépét is: [link]
Az MM-ben a kettőt egymás mellé tetettünk, bekapcsolgattuk őket és az AEG finoman szólva "elárulta", hogy miért olcsóbb lényegesen. Ezért döntöttünk a Samu mellett.

A Wh jöhetett volna szóba, a crips-es mikrójuk is elment nálunk több mint 10 évet, de a márka iránti bizalmatlanságom csak nem akar megszűnni.

A Samu takarítása tényleg pofonegyszerű, a kerámia bevonat okos dolog volt tőlük.

Készült már benne egész sült csirke, csirke "alkatrészek" pácolva, fűszerezve, sült krumpli, szelet húsok, stb. Kenyeret viszont még ebben nem sütöttünk, csak a félkész kifliket készítettük el.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45938) marton.m válasza Gömbike (#45937) üzenetére


marton.m
tag

Egyelőre ez a három gép tűnik szimpatikusnak:
Panasonic NN-DF383BEPG
Whirlpool MWP 338
Whirlpool MWP 339

A két Whirlpool között sok különbséget nem találok, talán csak a 6. Érzék technológiával tud többet a 339-es (nem tudom, hogy megéri-e a felárat). Viszont méretben félek, hogy a Pana 23 literje kevés, a WH-k 33 literje túl sok lenne, talán egy köztes 27-28 liter lenne a megfelelő, csak abból még nem találtam szimpatikusat 100 ezer alatt. A Pana nagy tesója lenne talán a megfelelő, de ennyit már nem szeretnék kiadni rá.

[ Szerkesztve ]

(#45939) Gömbike válasza marton.m (#45938) üzenetére


Gömbike
senior tag

Hidd el, kell az a nagy tér. Nekünk majdnem, de csak majdnem kicsi a 28 liter.

Az Lg 31 literes volt, lefelé nyíló ajtóval. Adtak hozzá tepsit, rácsot, forgótányérra kerek rácsot.

A tepsiben sütit is lehetett csinálni :)

A Pana inverteres, ami nagyon jó, a többi gyártó is követhetné őket, de a 23 liter kicsi a mindennapokban.

Szerintem is elég a 338-as, a 339-esben nedvesség érzékelő lehet, mint az enyémben. Az dobja meg az árát. Most már tudom, hogy az felesleges vakítás.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45940) Sang66 válasza Zeki (#45936) üzenetére


Sang66
csendes tag

Helyi bűzzár az a víz.

Ez mit jelent? Bocsi, nem tudom :) Így normál, ne foglalkozzak vele?

(#45941) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Páraelszívó keresésben vagyunk, és kinéztünk most a neten egyet, mégpedig ezt a terméket: Beko HCI 91845 BxH Inoxos sziget páraelszívót, 110.000 Forintért.

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményetek a termékről, illetve a Beko termékekről?
Egy 40m2-es konyha+étkező+nappaliba menne, a kérdésem az is lenne, hogy megfelel-e egy ekkora térbe vagy van másik termék amit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#45942) Sinkapeter válasza Sang66 (#45940) üzenetére


Sinkapeter
tag

Az egy szifon. Víznek kell benne lennie, hogy a csatornából a gázok ne jöjjenek vissza a csövön keresztül. Ezért ezekhez a gépekhez már nem kötelező a fali szifon használata. Electroluxék így oldják meg, az előző Whirlpoolunkban is volt a leírás szerint, de ott ennek ellenére le lehetett engedni belőle a vizet. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy fagyveszély esetén ebből hogy lehet leengedni a vizet, mert a használati csak ennek a szűrőnek a kiszedését mutatja.

(#45943) Sang66 válasza Sinkapeter (#45942) üzenetére


Sang66
csendes tag

Köszi, akkor értem többé-kevésbé :)
Igen, azért érdekes, hogy ott áll a víz a gép aljában folyamatosan, nem feltétlenül tűnik a legjobb megoldásnak, de én tényleg nem vágom ezeket.

(#45944) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Elektromos húsdarálót szeretnék venni. húsdaráló ez most jó áron van. Általános használatra kellene, kb kéthetente 1x. Semmi extra. Multigépet nem szeretnék venni, mert nem használnám ki funkciókat. Tudnátok ebben az árkategóriában ajánlani ennél jobbat?

Köszi: Bando

(#45945) st6969 válasza Cabaye89 (#45944) üzenetére


st6969
őstag

Ha van Aldi és Lidl a közelben, nézzél be, úgy rémlik 1-2 hete volt húsdaráló, biztos, hogy maradt még (nem emlékszem, melyikben volt a kettő közül). Ára nagyságrendileg a fele a Tefalnak, rozsdamentes pengékkel, 3 év garival. Én azt venném. :K

(#45946) gabor9991


gabor9991
őstag

Aki a háztartási gép vásárlásánál azt gondolja, hogy egy ismert márkát vásárol egy ismeretlenebb helyett mert, ha szükség lesz rá esetleg egyszer akkor a garanciális ügyintézés az milyen gyorsan fog menni annak leírom, hogy a hűtőm hibáját 2019.06.11-én jeleztem telefonon a samsung ügyfélszolgálatának és most tartunk ott, hogy a csereigazolás megérkezhet e hét elején, ha igazat mondtak.
Tehát 2019 nyarán egy hűtő garanciális cseréje a samsungnál 7. hete tart.
Gondoltam leírom ezt aki samsunggal kapcsolatos információt keres itt az majd ezt is olvassa el :D

(#45947) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nincs itt valaki, aki látott már pár mikrót belülről?
Nem akartam feleslegesen szétszedni, ezért fotókat nem tudok, de ilyen (annyi a különbség, hogy a miénk nem grilles) Nimbusz mikróhoz tányérforgató komplett motort (amit láttam a lukakon át a motor meg gondolom a fogaskerekes mechanika egybe van építve) lehet kapni? Milyen típust kell keresni?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#45948) szotyika77 válasza Cabaye89 (#45944) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Nekünk Hauser márkájú van, egy éve használjuk havonta 1-2x,, és simán teszi a dolgát, problémamentes. Azzal kell vigyázni, hogy ha meggyet vagy levesebb gyümölcsöt darálsz le rajta, akkor előrefele kell dönteni, mert a gyümölcs leve bejut a műanyag házba, és ott folyik ki ahol tud, de ez a mi hibánk volt, rutintalanok vagyunk még :D

(#45949) Csabroncka válasza E.Kaufmann (#45947) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem az egész mikró nem ér annyit, hogy ebbe energiát, pláne pénzt ölj. Attól, hogy nem forog a tányér semmi baj nem lesz, csak kevésbé egyenletesen fog melegedni az étel.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45950) asdf_ válasza Csabroncka (#45949) üzenetére


asdf_
veterán

De azért biztos ami tuti alapon szerintem célszerű azt a motort legalább lekötni a továbbhasználat előtt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.