Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) koxx válasza Sinkapeter (#44398) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Porkibocsájtás, szívóerő, ergonómia, porzsák/tartály tisztítási macera.

(#44402) BB9000 válasza Cece04 (#44399) üzenetére


BB9000
senior tag

Az állami támogatással történő hűtőgép/mosógép csereprogram épp folyamatban van. A folyamat: 2018 novemberében egy adott napon egy 2 órás, előre meghatározott idősávban kellett beadni a pályázatokat. Ha erről lecsúsztál, akkor idén már nem fogsz tudni venni pályázatos gépet. Legközelebb újra próbálkozhatsz, ha lesz újranyitás valamikor, de erről most még semmi infó nincs. A pályázatok elbírálása 5 lépcsőben történt. 2019 március végére minden pályázó kapott egy támogatói okiratot, aki érvényes pályázatot adott be. Ezzel 150 nap áll rendelkezésre, hogy beszerezze a pályázó az új hűtőgépet, mosógépet. Legkésőbb augusztus végén mindenkinek lejár ez az időpont is.
Lényeg, hogy a pályázati pénz felhasználására várni kell. Sokat. Először ki kell várnod, hogy újranyissák a pályázatot, utána beadod, majd megvárod, hogy elbírálják és értesítsenek. Ha ez megvan, akkor mehetsz a boltba. Ez nálam pl. úgy ment, hogy már régóta döglődött anyám 15 éves mosógépe. Tavaly augusztus tájékán jött az infó, hogy lesz 2018-ban is támogatás és újra nyitják majd a HGCS programot. Ekkor eldöntöttük, hogy abból szeretnénk lecserélni. 2019 április 4.-én tudtuk megvenni az új gépet. 8 hónapot vártunk rá. Szerencse, hogy addig nem nyiffant ki a régi.

[ Szerkesztve ]

(#44403) breezer88


breezer88
tag

Morzsaporszívóból van valami ajánlott márka/típus vagy legalább valami hasznos tulajdonság amivel jó ha rendelkezik a kisgép? Illetve minimum milyen motorteljesítményt kellene produkálnia?
Keményfelületekről szeretnék róla dohányt, apró papirfecniket és szöszeket felszippantani.
Korábban valami nagyon alap Hausert használtam, végülis meg voltam vele elégedve, elég jól kiszolgált, szóval ha valami minőségibbre is váltok azért vagyonokat nem áldoznék rá.. :N

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#44404) st6969 válasza breezer88 (#44403) üzenetére


st6969
őstag

Ha vezeték nélküliben gondolkozol, akkor szerintem arra érdemes figyelni, hogy Li ion akksis legyen. Nem árt, ha van egy-két kiegészítő feltét hozzá (hozzáférés kisebb résekhez, stb.). Lidl/Aldi-ban szokott lenni ottmaradó készlet (most is láttam), ott 3 év a gari.

(#44405) kelna91 válasza breezer88 (#44403) üzenetére


kelna91
senior tag

Én a Makitákat nézegettem, nekem az tűnik a legjobbnak, főleg hogy az akkuja más Makitákhoz is használható.

(#44406) ribarszki válasza breezer88 (#44403) üzenetére


ribarszki
őstag

Aldi/Lidl időszakos Li-ion akksis morzsa porszívó best-buy.

(#44407) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

hgcs pályázatnál a gyakorlatban mennyire kell egyeznie a leadott hűtőnek az adatlapon megadottal? kicsit kavarodott az élet, és most nincs felülfagyasztós hűtőm :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44408) freaghill válasza qnadam (#44407) üzenetére


freaghill
őstag

Nem igazán számít addig amíg ugyanabban az energiaosztályon belül, vagy az felett nézel.
Szóval a 45k-s (A+++) kedvezményt nem használhatod fel A+-os hűtőre, viszont A+-os támogatást felhasználhatod A+++-osra.

(#44409) qnadam válasza freaghill (#44408) üzenetére


qnadam
veterán

a leadott gép az kérdés, amit elvisznek :) az új hűtőt már megvettem (Liebherr CNPel 4813-21, a+++) glamour napokon (elég baráti ára volt, -20% a glamour miatt, és abból még 45e), csak nem volt raktáron, és mostanában lesz esedékes a szállítás.
köszi!

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44410) freaghill válasza qnadam (#44409) üzenetére


freaghill
őstag

Jah, bocsánat. Mi úgy csináltuk, hogy mikor elhoztuk a hűtőt akkor vittük a régit. nem is foglalkoztak vele, hogy megegyezik-e a papíron szereplővel. (MM)

(#44411) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ez a vasalódeszka jó lehet ennyiért? Valakinek van esetleg tapasztalata vele?

képre kattintva bejön a link

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#44412) buca84 válasza Nerazim (#44411) üzenetére


buca84
őstag

Nekünk ugyan ez van, csak Lidl -s. Masszív, jó.

(#44413) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok!
Porszívó vásárlás előtt állok. Max 40-50e forint a keret és, hogy most hétvégén Joy-napok..70 nm a lakás eddig egy 16 éves eta arcus 1415 volt szolgálatban ő megy nyugdíjba. Olvasgatva arra jutottam,hogy marad a porzsákos gép de nem zárkózok el a porzsák nélkülitől sem.

Óriási a választék Electrolux, Rowenta Philips stb segítsetek benne esetleg típust írjatok kinek melyik vált be.

Köszönöm!

(#44414) BBéci válasza Nerazim (#44411) üzenetére


BBéci
titán

Soha többé nem vagyok hajlandó olyan vasalódeszkát használni, ami fémrácsos. Egy idő után megnyúlik, nyomásra hozzáér a keresztmerevítőkhöz és az éppen vasalt anyagba belenyomódik a mintája. Egy 30000 forintos Brax nadrágommal jártam így. Szerencsére sikerült eltávolítani belőle, közben folyamatosan anyáztam, majd rendeltem egy ilyet. Baromi jó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44415) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Mosógépet vennék albiba, egyetlen szempont hogy a legjobb ár/érték arányú elől töltős gépet megtaláljam, maximum keret 80 ezer Ft de inkább alatta. Ezek közül melyik az amivel a legjobban járhatok?

BEKO WTE-5411 B0 65000 Ft
BEKO WTE-6532 B0 7000 Ft
BEKO WTE-5511 B0 70000 Ft
INDESIT IWSB 61051 C ECO EU 70000 Ft
GORENJE WP 62S3 80000 Ft

Esetleg más?

Előre is köszi :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44416) koxx válasza Szállító76 (#44413) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pzs nélküliben a dysonok faszák csak horror áron, porzsákos esetén 50 alatt kijön pl egy Miele C1, de Eluxból is vannak ajánlott modellek.

(#44417) Szállító76


Szállító76
tag

Köszi!

Ú. A Dyson az... nem melós ember pénztárcájához való.
Egyébként régóta ezzel szemezgetek Electrolux ESP74GREEN és valószínű ez is marad.

(#44418) Zotyatv


Zotyatv
tag

Sziasztok!
Megvettem ezt: [link]
Kegyetlenül szív:-))!
Néhány kérdésem azért lenne.
Nincs a fogantyúján "kapcsoló" amit kinyithatnék ha felkapja a szőnyeget/ pedig legkisebb fokozaton használtam/. Tud valaki erre megoldást? Barkácsolás is szóba jöhet.
A szívófej: DustPro szívófej Ezt lehet parkettára is használni? Nem karcolta össze, de keménynek tűnik.
Köszönöm!

(#44419) #40553216 válasza BBéci (#44414) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, ha ilyen kopottakat veszel, ne csodálkozz! :DDD

(#44420) koxx válasza Szállító76 (#44417) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

C2 powerline most bestbuy, eluxnál szinte biztos, hogy jobb. [link]

(#44421) qnadam válasza freaghill (#44410) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm, remélem a házhozszállítással is ilyen rugalmasak lesznek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44422) BB9000 válasza GeryFlash (#44415) üzenetére


BB9000
senior tag

Most 80 999 Ft a MM-ban ez: BEKO WTV 6633 B0 elöltöltős mosógép. Egy erzessel meghaladja az eredetileg tervezett összeget, viszont az 5 év gari miatt mégis jobb vételnek tűnik a többinél. Azokra "csak" 2 év jár. (Gorenjére 3 év)

[ Szerkesztve ]

(#44423) GeryFlash válasza BB9000 (#44422) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R Ez lesz szerintem! Még ma megnézem hogy tuti jó méretre de szerintem az lesz.
Köszi szépen!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44424) BBéci válasza #40553216 (#44419) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt kopott?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44425) blattida válasza BBéci (#44424) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom, arra célzott, hogy a németek nadrágjai gyakran koptatottak... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44426) BBéci válasza blattida (#44425) üzenetére


BBéci
titán

Nem szeretek kopottat venni még jeans-ből sem, de a szóban forgó Brax egy Ultralight volt, a hordás előtti első mosás után vasaltam éppen. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44427) polonic válasza BBéci (#44426) üzenetére


polonic
félisten

Nekem az az érdekes, hogy mi ér 100 eurót egy ilyen nadrágban.

(#44428) BBéci válasza polonic (#44427) üzenetére


BBéci
titán

A Brax nem drága, viszont elképesztően kellemes viselet és a kidolgozásának minden centiméterén látszik a minőség. Van belőle három, valamint két Pierre Cardinom is. A Peek&Cloppenburg saját márkája a Christan Berg szintén magas minőséget képvisel, olyanom ugyancsak három darab van. Ezeket összehasonlítva 12000 forintos C&A nadrágokkal; ég és föld.
Ez már számomra is kissé túlzás, de ha tehetném biztosan kipróbálnék egyet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44429) polonic válasza BBéci (#44428) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem 30 ezer forint egy konfekció ]nadrágért iszonyatosan drága.

Akkor már inkább szabó csinál nekem egy nadrágot 40-45 ezerért. És ez olyan, amilyet én szeretnék, pont rám szabva. Egyedi, nem konfekció.

(#44430) Szállító76 válasza koxx (#44420) üzenetére


Szállító76
tag

Le is csaptam rá. :D Egyetlen egy volt belőle
Köszönöm remélem beválik

(#44431) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv,

Itthon, amit kapni vezeték nélküli csengőt kinek melyikkel van jó tapasztalata? igazából 1 nyomógomb meg 3 csengő kellene,de olyat nem kapni, így beérem 2 csengős változattal is. Ki mit tud ajánlani?

Battletag: hojszi#2983

(#44432) peppe79 válasza Intel fan11 (#44431) üzenetére


peppe79
senior tag

Elvileg össze lehet "hangolni" többet is, de én tökéletesen megbízható vezeték nélküli csengővel még nem nagyon találkoztam.

(#44433) Digitalpimp válasza BBéci (#44428) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez meg olyan, mint a leggagyibb kínais gatya. Még ingyen se kéne. Végül is meg kell pumpolni a pénzeseket, legyen hova elkölteni a lopott milliárdokat.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44434) #40553216 válasza BBéci (#44424) üzenetére


#40553216
törölt tag

Beírtam, feljött a weblap és csupa koptatott naci. :DDD
Viccvót!

Én igénytelen állat vagyok: jöjjön rám, ne essen le, bírja, amíg kell.

(#44429) polonic
Míg ifjú voltam és karcsú, a 48-as konfekció tökéletes volt. Emiatt aztán nem is akartam sosem varratni. A kedvencem egy fekete, egysoros, három gombos Ungaro öltöny volt, aminek másolatát pár évvel később Pierre Cardin néven, szürkében is megvettem, sokkal olcsóbban. Mindkettő 20+ évvel ezelőtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44435) #40553216 válasza #40553216 (#44434) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meg Biagiotti öltöny.

(#44436) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Bosch nonfrostos fagyasztó szekrényekről mi a vélemény?

Battletag: hojszi#2983

(#44437) BBéci válasza Digitalpimp (#44433) üzenetére


BBéci
titán

Ne fénykép alapján ítélj!
A hazai átlagkeresetekhez képest nem elviselhetetlenül drága egy 100 eurós nadrág, amit fél, vagy kétharmad áron meg lehet venni outletben, valamint idény végi leárazáskor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44438) breezer88 válasza st6969 (#44404) üzenetére


breezer88
tag

@st6969 @ribarszki: köszi szépen a tippet! vagy 2 napja nyílt egy Lidl a Blahán, megnézem hazafele menet, hogy nekik van e készleten.

Illetve egy ilyen Lidl/Aldis az kb mennyibe szokott kerülni? jobb vétel mint mondjuk egy ilyen sencor ??

(#44439) breezer88 válasza kelna91 (#44405) üzenetére


breezer88
tag

köszi a választ! egy féle makiktát találok rákeresve, de ez messze túlszárnyalja az elvárásaimat ( árban is) és sajnos egyéb makita dolgaim sincsenek, így aksi nélküli 16 ropis verzió még csak nem is elég önmagában.. nem ez lesz most a befutó :)

(#44440) breezer88 válasza BBéci (#44414) üzenetére


breezer88
tag

bár nem nekem írtad, de vasalódeszkát is éppen kerestem és magamtól is éppen ezt találtam ideálisank, ezzel a megerősítéssel már meg is mertem rendeleni ... köszi szépen! :)

(#44441) st6969 válasza breezer88 (#44438) üzenetére


st6969
őstag

7000Ft-ba kerül.

(#44442) BBéci válasza st6969 (#44441) üzenetére


BBéci
titán

Melyik, a Leifheit? [link]. Szlovák boltból esetleg olcsóbb, de bizonytalan. Azalaza (direkt így írtam) négyszer módosított szállítási időpontot, inkább lemondtam és visszakértem/kaptam a pénzemet.

(#44440) breezer88
Legfőbb előnye a gőz visszaverés, sokkal kevesebbel sima lesz a ruha. A fémrácsos alatt folyton gőzfelhő terjengett, az átengedi és hagyja kárba veszni a kétharmadát.
Ezen kívül könnyű, stabil, esztétikus.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44443) st6969 válasza BBéci (#44442) üzenetére


st6969
őstag

Ugyanannak a fórumtársnak, de nem arra a hsz-re válaszoltam :)

(#44444) breezer88 válasza st6969 (#44441) üzenetére


breezer88
tag

Köszi! Na, ennyiért mindenképpen szemrevételezem a napokban , hátha éppen van... már volt szerencsém akus csavarbehajtóval, találomra bementem - makita boltba ajánlották a Lidlset - és szerencsémre volt is :))

(#44445) breezer88 válasza BBéci (#44442) üzenetére


breezer88
tag

Ezt nagy örömmel olvasom! Igazándiból a házimunkák egy része olyan, hogy az embernek vagy van kedve hozzá vagy nincs, de ha eldönti, hogy most rendesen megcsinálja, akkor általban mindent szépen meg is lehet csinálni, na nálam kivétel ez alól a vasalás... egész egyszerűen nem csak az, hogy utálom, de rettentő béna is vagyok benne, ezért eddig próbáltam a non iron ingekre korlátozódni, de remélem majd most kinyílik az ingek színes világa :D (vagy legalább elkezdem hordani azokat is amik bár már megvannak, de nem non ironok :C )

(#44446) Digitalpimp válasza BBéci (#44437) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Felőlem lehet a világ legkényelmesebb nadrágja, de ha béna, ronda akkor se veszem fel-meg. Az átlagkeresetet meg inkább hagyjuk, nem ide való. Meg ha 300K keresnék se vennék gatyát 30-ért.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44447) #40553216


#40553216
törölt tag

Hát bocs… :DDD

Kategóriánként mutatjuk, melyik az a márka, ami a legtovább bírja, és ritka, hogy szervizbe kell vinni.
Miele
Miele
Miele
Miele
Miele
Miele

Tudom, vérg.ci „kereskedő” vagyok. :DDD

(#44448) BBéci válasza Digitalpimp (#44446) üzenetére


BBéci
titán

Az első mondatoddal egyetértek, de az a nadrág, amit linkeltem álomszép, bár ez a fényképen egyáltalán nem látszik.
Az, hogy ki, mire, mennyit ad ki, az egyéni elbírálás kérdése. Én például egy telefonért nem adnék 40000 forintnál többet. Első készülékem Nokia 2110 volt, 1996-ban 93000 forintért, két és félhavi átlagfizetésért vettem.
Szeretem a szép, jó minőségű ruhákat, cipőket, amíg megtehetem, olyanokat viselek. A legdágább cipőm egy Bally Scribe, ha érdekel az ára, keress rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44449) Zeki válasza #40553216 (#44447) üzenetére


Zeki
nagyúr

3 év után meghalt a Miele porszívó . Nem kapcsol be.
Nem tudom hol és mennyiért javítják helyben, valszeg árajánlatot kérek majd rá, mert ha drága, akkor veszek valami olcsó porzsák nélkülit.

(#44450) pjen válasza Zeki (#44449) üzenetére


pjen
félisten

Sok minden lehet.Villás dugó például,elengedett egy forrasztás.Ami elromolhat az el is fog.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.