Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Elemental válasza peppe79 (#44800) üzenetére


Elemental
addikt

Páramentesítőt ki szabad kapcsolni áramtalanítással? Van előtte egy okoskonnektor, arra gondoltam, hogy azzal kapcsolnám ki be.

(#44802) Novics válasza BB9000 (#44799) üzenetére


Novics
senior tag

Ez igaz, ott fokozottan jelen van a víz, mint veszélyforrás, de peppe79-hez hasonlóan én is úgy gondolom, hogy gyorsan felmelegítünk, aztán kikapcsoljuk, amikor nekiállunk vizezni. Meg elég nagy a fürdő, nem kell a kád mellett vezetékezni. Majd ha meglesz az átépítés, akkor elektromos törölközőszárító veszi át a feladatot, addig nem akarok nagyon fúrni-faragni sem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#44803) peppe79 válasza Elemental (#44801) üzenetére


peppe79
senior tag

Télen, évek óta így használjuk a páramentesítőt. A miénken ugyanis, a kívánt páratartalmat elérve csak a kompresszor kapcsol le, de a ventilátor nem. Zuhanyzás után szellőztetek, aztán beállítom a kapcsolós időzítőt a páramentesítőnek. Elég hülye megoldás, de egyelőre ez van. Idővel szeretnék majd egy egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztetőt, ami fürdőszobába is telepíthető, de annak nem most lesz az ideje.

[ Szerkesztve ]

(#44804) BBéci válasza peppe79 (#44803) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, nálunk a kánikulai napokat kivéve száraz a levegő, fűtési szezonban nem győzök párásítani, mert kiszáradnak a nyálkahártyáink és a darts táblám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44805) peppe79 válasza BBéci (#44804) üzenetére


peppe79
senior tag

A padlófűtés miatt nálunk is túlzottan száraz a levegő. A fürdőszoba viszont pont a másik véglet, mert az a mennyezetig fel van csempézve, a nejem pedig szinte forró vízzel zuhanyzik.

(#44806) Elemental válasza peppe79 (#44805) üzenetére


Elemental
addikt

Nálunk nyáron van magas pára, valószínűleg a mennyezet hűtés miatt.

(#44807) Teaway válasza peppe79 (#44805) üzenetére


Teaway
veterán

Jó is a mennyezetig csempe, nem kell festeni a falat.

Nincs itthon csokid??

(#44808) Csabroncka válasza Napfénysüti (#44796) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ne költsed ilyenre a pénzed! Vagy vegyél egy normális szoba ventilátort, vagy split klíma!

"in medias res"

(#44809) Napfénysüti válasza Csabroncka (#44808) üzenetére

Annyira rosszak ezek?
Toronyventillátort néztem eredetileg, a klíma nem jöhet szóba annyi pénzt már nem szánnánk rá meg én nem is vagyok a híve.

Més que un club!

(#44810) Csabroncka válasza Napfénysüti (#44809) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

inkább idd el, vagy költsed bármi értelmesre!

Egyébként a klímától ennyire nem kell félni, én 2 kis gyermek mellett szereltettem fel panel lakásba. Csúsznak, másznak, egyik sem fázott meg, 26 fok volt egész nyáron a max. az éves villanyszámla olyan 10%-al 12-15.000 forinttal lett több, sőt az allergiám miatt kifejezetten jó volt használni.

"in medias res"

(#44811) peppe79 válasza Napfénysüti (#44809) üzenetére


peppe79
senior tag

Legjobb esetben is csak 1-2 fokos hőmérsékletcsökkenést hoz egy viszonylag kisebb helyiségben...csak győzzed cserélgetni a jégakkut. :) Az igazi kánikulában meg sem érzed a különbséget egy sima ventilátorhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#44812) BBéci válasza peppe79 (#44805) üzenetére


BBéci
titán

Számomra az a természetes, hogy plafonig csempézett a fürdőszoba. A WC csak azért nem, mert fekete és túl sötét lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44813) peppe79 válasza BBéci (#44812) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem is. Csak azért emeltem ki, mert egy plafonig csempézett fürdőszobában még inkább jelentkezik a páralecsapódás.

(#44814) BBéci válasza peppe79 (#44813) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk minimális a páralecsapódás, mert 27-28 fok szokott lenni a fürdőszobában, köszönhetően a túlméretezett törölköző-szárítós radiátornak, a padlófűtésnek és a kombi-cirkónak. Feleségem imádja, mert fázós, mint a legtöbb nő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44815) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elektromos fogkefék közül mi lenne most a best/buy? Lényeges hogy pótfejet aránylag olcsón tudjak hozzá szerezni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44816) mzso


mzso
veterán

Ez a vicces Media Markt-os kupon hogy van?

A jobb felső sarokban jan.3 - szept.30. A szövegben 2019.01.03-tól 2019.05.31-ig érvényes :)

Ráadásul "legfeljebb a készlet erejéig minden MediaMarkt áruházban érvényes". Kifogynak az alkalmazottakból akik megnéznék a kupont? :DDD

Meg még: "A fotó szimbolikus." Oké. Milyen fotó?

"Az ajánlat más akcióval, a termék vételárát csökkentő egyéb engedménnyel nem összevonható."
Oké ennek sincs semmi hatása a vételárra...

(#44792) asdf_
Kösz. Szerintem a biztonság kedvéért kinyomtatom.

[ Szerkesztve ]

(#44817) koxx


koxx
MODERÁTOR

Teka márkaboltban nem tervezett vki vásárolni bármilyen gépet? Holnapi nappal bezárólag. :)

(#44818) BB9000 válasza mzso (#44816) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekünk a kupon nélkül is 990 ft-ért szállították házhoz a HGCS programban vásárolt gépet a MM-ból. Nem is kellett szólni, egyből azzal az összeggel számláztak. Nagyon jutányos.

(#44819) BB9000 válasza Novics (#44802) üzenetére


BB9000
senior tag

Természetesen a te otthonodban úgy lesz, ahogy te akarod. Nincs beleszólása másnak. A biztonsági szempontok fontosságának megemlítésével szeretném a figyelmed felhívni a veszélyekre.
Amikor eltervezel egy folyamatot, hogy majd úgy fogod csinálni, akkor arra is gondolj, hogy nem csak te fogod ezt csinálni, hanem más is. Pl a családtagok: feleség, nagyszülők is akár. Mindenki ugyanúgy fogja csinálni? Biztos nem fog elbotlani benne senki? Biztos nem megy be a fürdőbe a gyerek, amikor még csak az előkészítő fázis van és megy a fűtőtest? Biztosan nem érheti baj? A családtagjaid életveszélyes helyzetbe kerülésének megelőzése nem ér meg két óra munkát (vagy 10 ezer forintot) ami egy fali fűtőtest felszerelése (felszereltetésére) kellene szánnod? Ezt én másként gondolom és másként is csináltam. Nekem megéri.

(#44820) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Kicsit lehet off, ha tudtok jobb helyet, hogy hova menjek, akkor szívesen veszem az útmutatást:

Gázcsövet hogy tudok eltüntetni?
Lassan végzek a konyhával, az eddigi gáztűzhely helyett most minden elektromos, de a konyha közepén ott "lóg" a gázcső. Pont a főzőlap mögött, ami felé ugye így nem tudok rakni elszívót.
Gondolom mások is jártak így, hátha van tapasztalat. Flexel nem esnék neki így vakon levágni...
Csak gázszerelő tüntetheti el?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44821) mzso válasza BB9000 (#44818) üzenetére


mzso
veterán

De gondolom ha lejár az akció nem lesz így.
Csak azt nem tudni, hogy mikor... :DDD

(#44822) koxx válasza LógaGéza (#44820) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Be kell jelentened, hogy szeretnéd leszereltetni a gázórát. Kijönnek leszerelik, plombálnak aztán utána vagdoshatsz.

(#44823) LógaGéza válasza koxx (#44822) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gázra még szükség lehet, télen a fűtéshez, ezért nem szeretném leszereltetni egyelőre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44824) koxx válasza LógaGéza (#44823) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja ugy mas persze.

(#44825) asdf_ válasza koxx (#44822) üzenetére


asdf_
veterán

De ez úgy 50 ezer Ft környéke, ha sajátom lenne, én tuti csak óra elzár, nyomásmentesít, flex, vakdugó/lehegeszt, tömítettségellenőrzés, aztán örül módszerrel tolnám. Természetesen kizárólag akkor, ha a megfelelő szaktudás birtokában vagyok, magamra én sem akarom robbantani a házat természetesen.

(#44826) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Ma olaj melegítése közben lecsapta a biztosítékot, majd hangos pukkanással megadta magát Whirlpool ACM750/BA típusú indukciós főzőlapunk. 2 és fél éves, heti 2-3x volt használva.

Tudtok ajánlani bevált szerelőt a 2.-3. kerület környékén?

(#44827) farkas-j válasza KilgoreTrout (#44826) üzenetére


farkas-j
őstag

Olyan szerelőt kell keresned, aki ért az elektronikához. A háztartási-gép szerelők túlnyomó többsége egyáltalán nem ért hozzá. A többség tudása a komplett elektronika cseréjéig terjed, az viszont szinte biztosan horror ár. Lesújtó tapasztalataim vannak, jó néhány mosógép, hűtő vagy éppen gázkazán elektronikája megfordult már nálam amikor még praktizáltam. Egy TV szerelővel vagy elektroműszerésszel, aki megtud különböztetni egy elkót egy FET-től valószínűleg jobban járnál.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44828) Siriusb válasza asdf_ (#44825) üzenetére


Siriusb
veterán

És mert nem szellőztetted ki a csövet, leég a fél arcod, amikor begyullad a maradék gáz. Veszélyes játék ez, tényleg olyanra bízzuk ezt, mint írtad is, aki megfelelő szaktudás birtokában van.
Ráadásul ez engedély nélküli átalakítás, amint kiderül, veszik is le a gázórát.

(#44829) pjen válasza Siriusb (#44828) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni press idomot,olyan mint egy tömbszelence,lezárja a cső végét,de van benne egy menetes dugó,ha mégis kéne a csatlakozás.

(#44830) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Nézegetem a philips gőzölős vasalókat. Az egyik típusnál GC2996/20 , ami elvileg cseppzáró funkciós, olvasni olyan értékelést az árukeresőn, hogy csepeg belőle a víz. Szerintetek ez miért lehet? A jelenlegi tefal vasalónak is ez a baja már új kora óta, hogy gőz funkción csepeg/folyik belőle a víz. Mindenképpen egy olyan vasalóra lenne szükség, amiből gőzöléskor nem csepeg a víz. Gőzállomást nem veszünk.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#44831) pjen válasza Lauda (#44830) üzenetére


pjen
félisten

Pedig jók a gőzállomások.Érdemes beruházni.

(#44832) Lauda válasza pjen (#44831) üzenetére


Lauda
félisten

A gőzállomásnál nem a vasalóban van a víz ugye? Ott hogy működik a gőzképzés? Melyiket lenne minimum érdemes megvenni?

Igaziból nem is az ára miatt szeretnénk egy gőzölős vasalót és nem gőzállomást, hanem a praktikussága miatt. Kisebb, könnyebb elővenni-eltenni és nem lenne annyit használva.

[ Szerkesztve ]

(#44833) Dluinet válasza Lauda (#44832) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A gőzállomás nagyon jó, de csak ha fix helye van és nem kell előszedni és elpakolni.
Batár nagy és kb 5kg.
Akkora ugrás van a gőzölős vasaló és a gőzállomás között, mint a sima vasaló és a gőzölős vasaló között.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44834) Lauda válasza Dluinet (#44833) üzenetére


Lauda
félisten

Éppen emiatt nem is került szóba, egy normális gőzölős vasalót veszünk. Ebből tudnátok olyat ajánlani, ami bevált és nem csepeg? Amit kinéztem egy könnyebb darab, hölgy fogja használni.

(#44835) peppe79 válasza Lauda (#44830) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem ioncserélt vizet töltött bele, ezért levízkövesedett; bekapcsolást vagy utántöltést követően túl hamar indította a gőzölést; túltöltötte vízzel; behalt a termosztát... Normál esetben nem kellene prüszkölnie, csöpögnie.

(#44836) BB9000 válasza Lauda (#44834) üzenetére


BB9000
senior tag

Tefal Supergliss Easycord FV4496. Ez a legjobb ami kapható ma. A Philips ehhez képest "babakonyha"

[ Szerkesztve ]

(#44837) farkas-j válasza Lauda (#44834) üzenetére


farkas-j
őstag

Időnként az Aldiban lehet kapni digitális kijelzős hőfokszabályzóval ellátott 2kW körüli gőzölős vasalót. Ár érték arányban verhetetlen. 6-7eFt környékén van 3 év garival, és tényleg nagyon jó, a párom nagyon szerette!
Nálunk viszont a mostani befutó a Russel Hobbs 20630-as gőzölős vasalója a maga brutál 3,1kW-os teljesítményével és nagy gőzteljesítményével. A párom szerint fele idő a vasalás vele.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44838) peppe79 válasza BB9000 (#44836) üzenetére


peppe79
senior tag

Durva. Csak kérdés, hogy milyen ruhaneműhöz kell az a 120g/perces gőzteljesítmény? És hogyan viszonyul ez a relatív kicsi, 270 ml-es víztartályhoz (utántöltés)? Nem kötekedésből kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok. Lehet, hogy szerencsések vagyunk, de mi bőven el vagyunk az egyik legegyszerűbb, legkisebb gőzteljesítményű (25g/perc) Philips-szel.

Korábban volt nagy teljesítményű gőzállomásunk, de az például egy percig sem hiányzik.

(#44839) peppe79 válasza peppe79 (#44838) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, most látom csak, hogy a 120g/perc a gőzlöketre értendő, a gőznyomása alapból "mindössze" 35g/perc.
A Philipsek közt van 70g/perc folyamatos gőznyomásra képes is.

[ Szerkesztve ]

(#44840) pjen válasza Dluinet (#44833) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk nincs fix helye,és a vasaló állványnak sincs.Előveszem,elrakom.Igaz nem vasalunk minden nap.

(#44841) Lauda válasza peppe79 (#44835) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, elképzelhetőek amit írsz. :) Az tuti, hogy ismerősömével mindent jól csináltunk, szerintem már mikor vették hibás lehetett.

(#44842) Lauda válasza BB9000 (#44836) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tippet! Ha jól látom az edigitalban van ugyan ez 10 ezerért? Neked ilyened van otthon? :) Annyira nem értek hozzájuk, közben találtam egy másik tefalt is ami jónak tűnik: TEFAL FV4951E0 ;)

----------------------

farkas-j Köszönöm neked is az ötletet! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#44843) Fandango válasza BB9000 (#44836) üzenetére


Fandango
veterán

Én ilyet vettem a páromnak, igaz még nem volt használva, de adatlap alapján ez volt szimpatikus.
TEFAL FV5645E0 TurboPro gőzölős vasaló , 210 g/perc gőz

(#44844) Siriusb válasza pjen (#44829) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha jól értem, sajnos ő vágni akarja a csövet, az meg veszélyes meló. Ha csak lezárni kéne, menet most is van a végén gondolom, szóval az egyszerű lenne.
Egy press gépnek meg iszonyat ára van, még egy kézi szerszámnak is, pedig kellenne otthonra nekem is, vízvezetéket cserélnék. :(

(#44845) Lauda válasza Fandango (#44843) üzenetére


Lauda
félisten

Nézegettem a vasalódat, érdekes, ezen is van a boost gomb a fogantyúnál, mint amit én néztem az előbb. Nem tudom mennyire egészséges az ott, nincs-e útban. :F

(#44846) pjen válasza Siriusb (#44844) üzenetére


pjen
félisten

Mért lenne veszélyes,elzárja a csapot és egy flexel levágja.Nekem a gázszerelői gy csinálta.Ez nem konkrétan press.Olyan mint egy tömb szelence.

(#44847) Siriusb válasza pjen (#44846) üzenetére


Siriusb
veterán

Ismertem olyat, akinek megégett az arca, mert nem lett megfelelően átszellőztetve a cső és nekiállt vágni. Kevés az, hogy csak elzárod.
Persze mindenki azt csinál, amit akar, de tudjon róla, hogy így is járhat.

(#44848) pjen válasza Siriusb (#44847) üzenetére


pjen
félisten

Oda dugta az orrát a cső végéhez?Akkor,hogy vágott?Gázos a szemem láttára: elzárta a csapot,a vég készüléket leszerelteáé.Aztán flexel levágott a csőből egy 20 centis kanyart.Rá tette ezr a záró idomot és passz.

(#44849) Lauda válasza LógaGéza (#44820) üzenetére


Lauda
félisten

Hívj szerelőt, neki ne állj annak amit itt javasolnak, az értékeiddel és az egészségeddel szórakoznak. Hiába zárod le az óránál, az a csőszakasz még tele van gázzal, amit nem tudsz rendesen átszellőztetni. Másrészt te magad lezárni sem tudod biztonságosan. Ezt úgy tudod hivatalosan, biztonságosan megoldani, hogy leszedeted az órát, a csövet gázszerelővel levágatod, majd nyomáspróbázzák és mehet vissza az óra. Ha ez nem fér bele anyagilag, hagyd ott a csövet.

[ Szerkesztve ]

(#44850) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok! Asszonykámnak tűzhelyet szeretnék venni. Kinézett hármat, természetesen a legcsicsásabb tetszik neki, bár én a Bekora szavaznék (márcsak a 60 hónap garancia miatt is).

Ti melyiket választanátok?

Beko FSM-67300GWS
Amica 508CE3.30EHTa
Gorenje EC52CLI

2. kérdés: ehhez mennyire kell majd villanyt szerelni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.