Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) st6969 válasza attiati (#45745) üzenetére


st6969
őstag

"És vajon a xiaomi mennyire figyel a sörte minőségére?"

A termék leírásai alapján minőségi sörtét használ, a gyártóit is megnevezi, én emiatt mertem a Xiaomi fogkeféjét megvenni, ettől tartottam a leginkább (kínai gyártmányú valamit vegyek a számba...). Persze, nyilván, írni lehet bármit...
És igen, a Philips kefe alakja nagyon jól idomul a fogazathoz, jobban, mint a Xiaomi. A Xiaomi gépe viszont nekem robusztusabb felépítésűnek tűnik. Egyik sem rossz választás. A kínai olcsóbb, tud sensitive módot, pótfejek is olcsóbbak (a Philips 2000Ft :Y ).
Nálam az érzékenységen rengeteget segít a fogkrém (Elmex sensitive), meg az, hogy odafigyelek, mit nem ehetek (meggy, ananász pl.).

(#45752) farkas-j válasza gabor9991 (#45723) üzenetére


farkas-j
őstag

Az LG linear kompresszoros hűtői a legcsendesebbek.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45753) koxx válasza st6969 (#45749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az olcsóbb modellek jóval kisebb fordulaton pörögnek, alig vagy egyáltalán nem állítható rajta semmi, gyengébb az akku, nincs rajta nyomásérzékelő szenzor és talán a legfontosabb, hogy az apró pulzáló mozgást sem tudják.

(#45754) polonic


polonic
félisten

Ha jól értesültem, a hűtőt elvileg csak állítva lehet szállítani. Ilyenkor 2-3 óra várakozás után bekapcsolható.
Ha azonban mégis fektetve szállították, akkor 24 órát kell várni, igaz?

(#45755) pjen válasza attiati (#45745) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Próbálj CURAPROX fogkefét venni.Egészen puhák is vannak.

(#45756) attiati válasza pjen (#45755) üzenetére


attiati
veterán

Szia.
Manualisbol már van bevált és jó (meridol soft). Ugyanilyen szeretnék szonikusbol :)
Ha van, akkor olcsó kinaibol :)

[ Szerkesztve ]

(#45757) pjen válasza attiati (#45756) üzenetére


pjen
félisten

Muszáj az elektornyos?Havernak hasonló problémákkal pont a fogász ajánlotta ezt és a száj zuhanyt.

(#45758) batagy válasza farkas-j (#45752) üzenetére


batagy
őstag

Én is csendes hűtőt nézegetek.
És ezekből a lineár kompresszoros LG hűtőkből van olyan, ami nem nofrost-os?

Egybeépített belső fagyasztós kisebb méretű (105, vagy max 125 cm) magas no frost nélküli hűtőt keresek.

(#45759) AMD Power válasza polonic (#45754) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy igaz, ahogy írod.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45760) attiati válasza st6969 (#45751) üzenetére


attiati
veterán

Egy normális manuális fogkefe is 1200-1500 Ft.
Inkább az a durva, hogy egy 50e ft-os philips fogkefe meghal 2 év alatt.

Fogkeféből bevállalnám az olcsó kínait, max kidobom. Viszont a fejből nem szívesen.

Most konzultáltam hosszasan fogdokival és az alábbit mondta:

Ha a fogíny lehúzódik valamilyen oknál fogva, akkor a fognyak szabaddá válik. A lényeg, hogy a fognyaknál sokkal puhább a dentin és a fogzománc. Ezért könnyebben szuvasodik ott. Éppen ezért nagyon vigyázni kell a foginyre lerakódott plankra illetve a fogíny lehúzódásra. Ezért nagyon fontos a sörte.

Nagyon rejtett szuvasodás tud kialakulni a fognyaknál és egyből a fogideg / pulpa felé hatol és utána lehet gyökérkezelni (kinyírni az élő fogat), hogy valamennyire megmentse a fogat.

A másik, hogy étkezés után fél óráig nem szabad fogat mosni, amíg helyreáll a száj ph értéke. Különben a savak miatt sérülékenyebb állapotban lévő fogzománcot megsérti a fogkefe sörtéje.

[ Szerkesztve ]

(#45761) attiati válasza pjen (#45757) üzenetére


attiati
veterán

Nem muszáj, csak kipróbálnám.
Szájzuhanyt is megnézem elektromos kefe helyett.

(#45762) farkas-j válasza batagy (#45758) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi a baj a no frost hűtőkkel? Én másikat már nem is vennék! Ennél nincs jegesedés a hűtő és fagyasztótérben. Ha jól tudom, linear inverter kompresszoros hűtőket még csak az LG gyárt. Nézd át a honlapjukon a kínálatot, hogy milyen típusaik vannak. Én kb. 2 hete egy ilyet vettem. Amikor bekapcsoltam, először azt hittem nem indult el, olyan halk. Persze hagyományos kompresszorral szerelt hűtők között is van viszonylag csendes.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45763) st6969 válasza farkas-j (#45762) üzenetére


st6969
őstag

"Amikor bekapcsoltam, először azt hittem nem indult el, olyan halk."

Nagyon nem mindegy, hogy napközben a környezeti zajok mellett nem hallod (kint az utcán mennek az autók, ugat a kutya, fő a leves, stb, akármilyen cselekmény zajlik...), vagy pedig éjszaka, síri csendben, miközben pár méterre tőle alszol egy konyhával egy légteres garzonlakásban.
Előbbi esetben (illetve, ha külön hálószoba van), kis túlzással "majdnem mindegy", hogy mekkora a zajszint, utóbbi esetben viszont kifejezetten lényeges.
Nálam egy légtér van (sajnos), és a csendes no-frostos hűtő kiemelten fontos, így szemezgetek az LG-vel.

(#45764) farkas-j válasza st6969 (#45763) üzenetére


farkas-j
őstag

Van egy ugyanilyen méretű (202cm magas) AEG prémium kategóriás total no frostos hűtőnk is, úgy hogy van összehasonlítási alapom. Az AEG bitang hangos ehhez képest. Az LG mellett simán lehet aludni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45765) BBéci válasza koxx (#45753) üzenetére


BBéci
titán

Ez a lényeg.
Az alacsony fordulatszámú nem tisztít kellő hatékonysággal, ezt tapasztalom, amikor merülőben van az akkumulátora. Fontos a 3D képesség is, amit az olcsók nem tudnak.
Első Oral-B fogkefémet 2003-ban vettem, 12 év után cseréltem le az akkumulátor gyengülése miatt. A mostani 3 év alatt süllyedt arra a szintre, amire a régi 11 alatt. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45766) attiati válasza BBéci (#45765) üzenetére


attiati
veterán

Ez a minőségromlás altalanos minden háztartási gépnél sajnos.
Továbbra is oralb?

[ Szerkesztve ]

(#45767) BBéci válasza attiati (#45761) üzenetére


BBéci
titán

Fogorvosom, akit 27 éve közelről ismerek (például ötször nyaraltunk együtt külföldön), 15 éve eltiltott a szájzuhanytól, amit azt megelőzőleg 15 évig használtam. Véleménye szerint több kárt okoz, mint hasznot, mert tény, hogy az ételmaradék nagyobbik részét kipucolja a fogak közül, de egy hányadát benyomja az íny alá. Helyette fogköztisztítót és fogselymet ajánlott.
Tapasztalatom szerint az elektromos fogkefe sokkal hatékonyabban tisztít, mint a hagyományos, méghozzá pont az említett magas rezgésszám miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45768) batagy válasza farkas-j (#45762) üzenetére


batagy
őstag

Nincs semmilyen tapasztalatom no frost hűtőkkel, ezért minden véleményt meghallgatok.
Korábban itt már olvasgattam no frost vs anélkül hűtő témában, és én azt a konklúziót vontam le, hogy a no frost funkció általában plusz zajforrást jelent, mert ventillátor van benne, és gyakrabban kapcsol be.
Nekem is a zaj csökkentése a lényeges, ahogy st6969 is írja.

De azt is gondolom, hogy csak önmagában a jegesedés elkerülése miatt nem éri meg, hogy szárazabb legyen benne a levegő. Azt írták itt, hogy a kajákat zacskóba érdemes tenni a no frostos hűtőkben.

Aztán nem tudom, hogy mennyire téves ez a konklúzió.

[ Szerkesztve ]

(#45769) BBéci válasza batagy (#45768) üzenetére


BBéci
titán

Nem vennék no frost nélküli hűtőt, sőt, ingyen sem kellene. Az pedig nem lehet gond, hogy mindent be kell csomagolni, mert amióta az eszemet tudom, mindig magától értetődő volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45770) farkas-j válasza batagy (#45768) üzenetére


farkas-j
őstag

A szárítás valószínűleg igaz, hiszen cirkulál benne a levegő. Ebből viszont mi semmit nem vettünk észre, hiszen minden kaja vagy műanyag dobozokban, lefedett edényekben vagy fóliákban van, leginkább a szagosodás elkerülése végett. De a tárolást anno ugyanígy csináltuk a régi ezer éves Lehel hűtőnkben is. Egyébként az LG-nknek és az AEG-ünknek is van külön zöldség-gyümölcs tároló rekesze, ahol mindentől függetlenül szabályozható az átmenő légforgalom. Gondolom pont a kiszáradást elkerülendő.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45771) Draken válasza farkas-j (#45770) üzenetére


Draken
őstag

Te rendelted az LG hűtőt a grx-től? Ezt teljesen újként vagy csomagsérültként árulják? Hivatalos LG garanciát adnak hozzá?

(#45772) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk beruházni a feleségemmel egy vízlágyító berendezésre, hogy ne legyen mindenünk csupa vízkő, és abban kérném a segítségeteket, hogy milyen vízlágyítóban érdemes gondolkodnunk?

A következők a paraméterek:
-most építkezünk, és lesz a házban egy háztartási helyiség, oda gondoltam betenni a kis készüléket, de ha van jobb helye is, szivesen fogadom az ötletet :)
- ketten vagyunk, de két éven belül négyre bővül a család létszáma tervünk szerint.
- havi vízfogyasztás 8-10 m3 körüli, nagyon max 12 m3.
- tudomásom szerint elég kemény a vezetékes víz a környéken.
- ívóvíz készítése is fontos lenne.

A mostani lakásunkban BWT aqua perla van, de lehidaltam az árán.

Van-e valami tuti tippetek, amit megéri beépíteni, olcsó és olcsón üzemeltethető, vagy csak a neves gyártók a legjobbak?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#45773) tomy86 válasza Andikuci (#45748) üzenetére


tomy86
addikt

Miért nem jelented be garanciális javításra?
Én pár hete hívtam a szervizt, mert olyan hangja volt a hűtőnek, mint egy csapágyas ventilátornak. A szerelő által mért zajszint ugyan 39dB alatt volt, de ráírta a munkalapra, hogy zörgő hang jön a kompresszor felől. Most beszéltem a szervizzel és cserélik a komplett hűtőt.
"Sejtem, hogy a 220 000 -Ft-os kombinált Liebherr hűtők kelet-európai piacra gyártott vackok kínai kompresszorral."
Rosszul gondolod. Én CUel 3331-es hűtőt vettem (ami ennél olcsóbb) és osztrák gyártmányú Secop kompresszor van benne.

(#45774) gabor9991 válasza tomy86 (#45773) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez milyen hűtő volt amit cserélnek?
Ez a Liebherr?

(#45748) Andikuci

Bosch hűtőről is van itt olyan vélemény ahol kompresszort kellet cserélni olyan zajos volt.
Az illető a Bosch-t nem ajánlja.
Te a Liebherr-t.
Én a Samsung-ot :D
Megyek nézek valami jó LG-t ahogy farkas-j is ajánlotta, ha rá merik írni a 37dB-t akkor annyira hangos csak nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45775) tomy86 válasza gabor9991 (#45774) üzenetére


tomy86
addikt

Igen. Liebherr CUel 3331

(#45776) Ispy válasza szotyika77 (#45772) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom mennyi az annyi, de nálunk is hasonló a helyzet, nekünk van víztisztító gép, én tőlük fogok venni lágyítót is, 440k, "állítólag" sokkal gazdaságosabb, mint a bwt, persze mert ezt ők árulják. :))

Nekünk is a háztartási helyiségben lesz, oda kell kiállni a bejövő vízzel, kell neki lefolyó is, és kell szűrő elé.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45777) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

elöltöltős mosógépből mit ajánlanátok? LG? Samsung? esetleg más márkák háza táján nézelődjek?

kritériumok:
- min 8kg
- max 200.000

- wifi jó kapcsolat lenne, de nem feltétel

köszönöm előre is! :R

markbellus.hu 

(#45778) farkas-j válasza Draken (#45771) üzenetére


farkas-j
őstag

Igen, a GRX-től rendeltem csomagolássérültként mert jóval olcsóbb volt. Két kisebb horzsolás van alul az oldalán, szinte észre sem venni. A két év garanciát a GRX adja, bár beregisztráltam az LG oldalán a TV-ink mellé (számlát is fel kell tölteni) és elfogadták. Eddig nagyon szuper és hihetetlen halk!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45779) polonic


polonic
félisten

Megérkezett az LG gbb72pzefn hűtő.
Ennek a hátulján van a rács. Azt hittem a nő érőst hűtőknek az oldalában van a hőleadó felület.
Ennek örülök.

(#45780) gabor9991 válasza polonic (#45779) üzenetére


gabor9991
őstag

Nő érőst=no frost? :)

(#45781) Teaway válasza polonic (#45779) üzenetére


Teaway
veterán

Van az mindenhol; hátul, oldalfalban, alul egy kockába hajtogatva (mint nekem).

Nincs itthon csokid??

(#45782) polonic válasza gabor9991 (#45780) üzenetére


polonic
félisten

Hülye telefon jól belejavított.

(#45783) polonic válasza Teaway (#45781) üzenetére


polonic
félisten

Előző samsung hűtőnél hátul nem volt rács. Azért lepődtem meg.

(#45784) dudad


dudad
újonc

Sziasztok!
Elromlott az ezeréves Karancs kombinált tűzhelyem, emiatt most újat fogok venni.
Szellőzés nincs megoldva, így a gáztűzhelyet ha jól hallottam már nem nagyon kötnék be, meg amúgy is az elektromos felé húzok, azon belül pedig az indukciós főzőlaposokhoz.

Az eddigi 50*60 cm-es helyére kellene beférnie, és lenne pár kérdésem.

Úgy tudom, hogy az indukciósakat ajánlott 3 fázisra kötni, na nálam az nincs sajnos, úgyhogy 1 fázison lesz, ami viszont jelenleg csak 16A-s jön be a lakásba. Ennek a bővítését 32-ig ha jól tudom lehet igényelni. Ezzel volt már valakinek tapasztalat?

Mire érdemes figyelni egyáltalán egy elektromos sütő + indukciós tűzhelynél?
Szabadonállót terveztem, érdemes lehetne inkább venni egy beépíthető sütőt, egy külön főzőlapot, és mindehhez valami szekrényt amibe be lehet szerelni? Itt a fórumon indukciós témakörben főleg különálló főzőlapokról láttam posztokat.

A következő összehasonlítást csináltam árukeresőn:
[Indukciós tűzhelyek]

[Electrolux EKI54950OX] - kb 200 ezer
[Amica 58IES2] - kb 150 ezer
Gorenje EIT5355XPD - kb 180 ezer

Ezek közül ismeritek valamelyiket? Elég nagy árkülönbségek vannak, és nem tudom ez ár - érték arányban mennyire térül meg.

Előre is köszi a válaszokat

(#45785) gabor9991 válasza dudad (#45784) üzenetére


gabor9991
őstag

" a bővítését 32-ig ha jól tudom lehet igényelni. Ezzel volt már valakinek tapasztalat?"

Igen, volt.Beszóltam a szolgáltatónak, hogy lenne ilyen irányú igenyem.
Kijött egy szerelő, megállapította, hogy az oszlopról bejövő légkábel alkalmatlan 32A terhelésre és elment.
Felhívtam a főnökét, ő munka után kijött hozzám, megnézte ugyanazt a légkábelt és megállapította, hogy 25A-t azért el fog birni.
Kért 2000 forintot a nézésért.
Újra felhívtam a szolgáltatót, jeleztem, hogy kérek bővítést, de nem 32A csak 25A lenne az igényem.Kijöttek a szerelők az óra és a lakáselsztó között cserélték a vezetéket és ennyi.Feltették a 25A kismegszakítót.
Kellett még egy papír villanyszerelő által kiállítva, hogy a villamos rendszer szakszerűen van kiépítve van földelés és fi relé.Amúgy ezt a részét meg se nézték nekik erről csak a papír kellett.

(#45786) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Gőztisztító gépet szeretnénk vásárolni a Karcher kínálatából.

Nézegettem a gépeket, és ha jól értelmeztem, akkor a sima és a premium gépek között specifikációkban nincs különbség, csupán a hozzá adott kiegészítők (fejek) száma több.

Első körben a Karcher EasyFix SC3 Premium gépre gondoltunk, mert az SC2-nél jobbnak ítéltem meg (a vízkőmentesítő patron és a nagyobb teljesítmény miatt), azonban az SC4-nél és SC5-nél már nem nem érzem azt a hatalmas előnyt a plusz árhoz képest.

Azonban azt is láttam, hogy az SC3 kifutó termék, legalábbis egyes áruházakban már ez olvasható, nem tudom ez mennyire fedi a valóságot.

A kérdésem az, hogy jó választás-e, vagy inkább másik típust javasoltok a gyártó termékei közül? (ha másikat, akkor miért?)

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45787) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Van egy Zanussi ZRB29 NA kombinált hűtőszekrényünk,na most eltört az üvegtálca benne,és idővel befagyott az alsó fiókok asszony meg addig rángatta még sikerült mind a kettőt eltörnie :W.Most van egy kis időm megnéztem az árrakat hát 30000ft lenne kb. a két gyümölcsös fiók és az üveg tálca :Y . Nincsen Pesten olyan bolt ahol bontott hűtőszekrény alkatrészeket árulnak,mert ez a három alkatrész majdnem egy fél hűtő árra.

[ Szerkesztve ]

(#45788) attiati


attiati
veterán

még egy utolsó kérdés fogkefe témában:

1. rámegy valamelyik kínai fogkefére a Philips Sonicare fej?

2. van olyan szónikus fogkefe fej, aminek 0,15mm-nél vékonyabb a sörtéje?

(A Meridol manuális fogkefének 0,05mm, azért olyan selymes)

(#45789) koxx válasza attiati (#45788) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1. nem hiszem, én nem kísérleteznék ezzel
2. nagyon nehéz erről infót találni, különböző kutatásokban ahol sok fogkefét teszteltek ott ált 0,13-0,2 között voltak.

[ Szerkesztve ]

(#45790) polonic


polonic
félisten

Beüzemeltem a hűtőt. Ez tényleg nagyon csendes. Kb nem is hallani. Ég és föld a korábbi samsunghoz hasonlítva.
Plusz a villanyórát is alig tekeri az előzőhöz képest.

(#45791) farkas-j válasza polonic (#45790) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezt tudja a linear inverter kompresszor :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45792) peppe79 válasza A_ScHuLcZ (#45786) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha gyakran szeretnéd használni, nem pedig csak időszakos nagytakarítások alkalmával, akkor a gyors felfűtés miatt az SC3 előnyösebb. De nem tudom, hogy az a 30 másodperc mennyire valós, szerintem ez a valóságban minimum a duplája lehet. Esetleg, ha melegvízzel próbálja az ember...
A vízkőmentesítő patronnak meg nem sok értelmét látom. Amíg 1 db cserepatron árából 12-13 ballon 5 literes ioncserélt vizet tudsz vásárolni az OBI-ban, - ami tutira nem poshad bele a tartályba, - addig nem sok létjogosultsága van a patronnak. Nem fura, hogy az egész termékpalettájukon egyedül csak a - talán - legnépszerűbb modelljükbe került ilyen, a drágábbakba meg nem?
A másik, picit lehúzás szagú dolog, azok a méregdrága plusz tartozékok. Tapasztalatból mondom, hogy ha nagy felületen szeretnél hidegburkolatot takarítani, és nem akarsz szenvedni vele, akkor a készülékhez kapott 1 db mikroszálas padlótörlő kevés lesz. A 2 darabos szettben kapható padlótörlő ára pedig 7 ezer forintba. Illetve kérdéses, hogy a tépőzáras rögzítés amúgy mennyire bizonyul stabilnak (?).

(#45793) peppe79 válasza farkas-j (#45791) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, az enyém egy tök fapados Zanussi, teljesen átlagos kompresszorral, de annak sincs semmi hangja. Most már tényleg rá fogok mérni éjjel a hangnyomásmérővel, hogy lássam, mennyi az annyi.

(#45794) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Esetleg valakinek nincsen ötlete erre a kérdésre: [link] Köszönöm ellöre is.

(#45795) attiati válasza koxx (#45789) üzenetére


attiati
veterán

Az az érték akkor inkább a medium kategória, nem?
Akkor nincs is valódi soft fej a szonikus gépekhez?

Meg lehet tapogatni valahol az elektromos fogkefe fejeket?

[ Szerkesztve ]

(#45796) koxx válasza attiati (#45795) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, az elektromos fogkefékhez adott fej inkább medium mint soft.
Persze, bármelyik nagyobb üzletben, MM-ban majdnem mindből van kirakva.

(#45797) peppe79 válasza qwertly (#45794) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem sok esélyed van rá. Nézegetni kell a hirdetési felületeket, hátha van valakinek bontásra szánt hűtőgépe. Amúgy sajnos ismerős a helyzet. Csak nálunk nem a jégréteg miatt repedt meg a középső, legnagyobb méretű fiók (elhanyagolhatóan vékony jégréteg szokott keletkezni), hanem azért, mert azt annyira telepakolta az asszony, hogy az ételektől már alig lehetett kihúzni. De költeni biztosan nem fogok rá, mert annyit nem ér az egész. Aztán utána lehetne cserélni az elgyengült ajtótömítést, stb, kész ráfizetés lenne ez egész. Még 4-5 év, aztán inkább veszek egy újat.
Csak úgy zárójelben: amikor megváltunk a 25 éves Liebherr fagyasztónktól, azon aztán semmilyen elem nem volt elrepedve, eltörve. Mondjuk, nem is ilyen rideg, vékony műanyagból készült a fiókja...

(#45798) BBéci válasza qwertly (#45787) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete ráejtettem egy 5 literes sörös partyhordót az üveglapra, ami darabokra tört. Üveges mester 1500 forintért vágott és csiszolt bele egy lapot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45799) qwertly válasza peppe79 (#45797) üzenetére


qwertly
addikt

Szia! Köszönöm a válaszodat,sajnos elkeserítő :O nyomorult filléres alkatrészt ilyen túlárazva árulják.Régen voltak ilyen turkáló műszaki boltok ahol sokszor lehetett ilyen alkatrészeket kapni.De már bezárjak,helyette nyílt valami nyomi divat fodrászat vagy trendi cukrászda :W. Úgy-hogy már nem találok sehol a környékünkön,volt a Karinthyi úton műszaki bontó a mikrohullámba pár száz forintért kaptam bontott izzót,amúgy vehettem volna Pest másik végébe ezer forintért.Sajnos bezárt,lett helyette bor patika "anyátok" :W .De kénytelen leszek megvenni mert állandóan megy a nyöszörgés ha hétvégén tele a hűtő hogy nem tud rendesen pakolni mert elbillenek az edények.
Más: már én is gondoltam,hogy méretre levágatok üveget de attól félek elpattan,mert az eredeti is eltört plusz az valahogy műanyag keretbe volt foglalva.És így sem bírta a terhelést.

(#45800) pjen válasza qwertly (#45799) üzenetére


pjen
félisten

A 17.ker ben a Lőrinci úton,ha a Gyömrői felöl jössz,bal oldalt a Nagyhangács sarok után a második házban van egy háztartási gép bontó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.