Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) pjen válasza BBéci (#45500) üzenetére


pjen
félisten

A 43 fokos HDD t még felesleges hűteni.

(#45502) koxx válasza pjen (#45501) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb ez az üzemi hőmérsékletük. Nem a hőtől megy tönkre a hdd.

(#45503) pjen válasza koxx (#45502) üzenetére


pjen
félisten

Nem is én hűtöm

(#45504) st6969 válasza BBéci (#45492) üzenetére


st6969
őstag

Működik a városunkban egy "Kiskunbüdösfüttyös szívesség közösség" nevű Facebook csoport, ami arra hivatott, hogy ha valamit ingyen, vagy jelképes összegért odaadnál valakinek, azt oda kiírhatod, vagy valami szakit, vállalkozást keresel, akkor megkérdezheted a közösségtől, kit ajánlanak (vagy kit nem).
Nyúl Béláné megkérdezi, hogy a ballagásra honnan rendeljen sültes tálat. Jön rá 15 hozzászólás egy órán belül, amiből 10 Kis Pista séf éttermét javasolja, mert finom, meg sok, meg nem drága, így Nyúl Béláné megköszöni a tippeket, és jelzi, hogy ennek megfelelően kiválasztotta Pistáékat, sőt, már meg is rendelte a tálakat.
De azért további 18 ember valamiért szükségét érzi, hogy ezt követően 2-3, vagy akár 5-8 óra elteltével is "segítsen" Bélánénak, annak ellenére, hogy már rég le van zárva az ügy. Továbbra is érkeznek még a segítő tippek, általában nagyrészt Kis Pistáékra, de nem kizárólagosan.
Az értem, hogy nem mindenkinek van ideje hozzászólásokat olvasgatni, de azt látja, hogy már 15-en hozzászóltak, tehát jó eséllyel van már megoldás. Nem érdekli, ő akkor is megosztja a gondolatát (és huszonötödjére is kiírja Kis Pistát, ami összhangban van a közösség javaslatával, tehát még újat sem mondott). Sosem értettem...

(#45505) st6969 válasza batagy (#45496) üzenetére


st6969
őstag

"a ventilátor fordulatszám csökkentésére van-e mód házilag? Pl. valami ellenállás beiktatásával, hogy még jobban halkítsam?"

Én itt tennék egy próbát.

(#45506) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Ezzekkel a tartozékokkal van tapasztalata valakinek?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45507) sepsi0 válasza Ferenczi Áko (#45506) üzenetére


sepsi0
őstag

Ez engem is érdekelne, mert most tervezek venni 6 dobozzal gyárit (Philips), de ez árban sokkal jobb.

(#45508) simico válasza Kovesz82 (#45476) üzenetére


simico
aktív tag

Ugyanilyen sütőnk van. A többiek már megírták a megoldást. Engem a mienkében a ventilátor hangja, zörgése zavar, ráadásul baromi hangosan rezonál tőle valami a sütőben...

[ Szerkesztve ]

(#45509) Tetsuo válasza tomy86 (#45497) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Két dolog miatt írtam ezt: 1. Mert csakis így lehet megmérni rendesen. 2. Mert az adatlapon szereplő értéket - elvileg - így mérték.

Természetesen semmelyik cég nem méri laborban az eszközt, miután eladták.

[ Szerkesztve ]

(#45510) st6969 válasza st6969 (#45505) üzenetére


st6969
őstag

Bocsánat, rossz linket tettem be, ezt akartam.

(#45511) BBéci válasza pjen (#45501) üzenetére


BBéci
titán

Ha felesleges, ha nem, inkább mozgatom körülöttük a levegőt, amikor a benti hőmérséklet 26 fok fölé megy, az tutira nem árt. E pillanatban a 3 TB-os RED 35 fokos, a 2 TB-os Green 36, seedelés miatt üzemelnek.
Viszont a Samsung 860 EVO 10 perce 47 fokos volt, most 43, pedig van hűtőpad a laptop alatt. Igaz, a legalacsonyabb fordulatszámon pörög a ventije.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45512) pjen válasza BBéci (#45511) üzenetére


pjen
félisten

A 47 sem sok.

(#45513) BBéci válasza pjen (#45512) üzenetére


BBéci
titán

Cooler Master laptophűtőn sok. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45514) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek szeretnék porszívójához, porzsákot rendelni. Electrolux EEG41CB EasyGo. S-BAG kell bele ha jól látom. (Minden s-bag azonos méretű, tehát mindegyik adott modell-be jó?)
Mire érdemes figyelni ennél a típusú porzsáknál és van-e ajánlott hely/termék? Csak gyárit érdemes venni? (Néztem fentebb a linket, lehet rendelek ali-ról majd)
Hirtelen ezt találtam, helyben.
[link] ez jó lehet?
gyári [link]

[ Szerkesztve ]

(#45515) Elemental válasza st6969 (#45504) üzenetére


Elemental
addikt

Jó, hogy ennyi szabadidőd van...

(#45516) BBéci válasza Elemental (#45515) üzenetére


BBéci
titán

Te sem panaszkodhatsz, van időd más helyett manualt böngészni, és olyan választ adni, amit már más korábban leírt. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45517) AMD Power


AMD Power
titán

Köszönöm a sok segítséget. Ők nyertek végül is tegnap!

GORENJE RK 611 PW4 kombinált hűtőszekrény

LG FH2J3WDN0 elöltöltős keskeny mosógép

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45518) Elemental válasza BBéci (#45516) üzenetére


Elemental
addikt

Te írtál olyat, hogy körfűtőszál? Na ugye.

;]

(#45519) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok,

Mosógépet vennék, három lehetséges jelölt van. Ki melyiket ajánlaná?

Összehasonlítás

LG

Zanussi

Beko

Másik kérdés, a méret is nagyon lényeges lenne. Valaki meg tudná mondani, hogy melyiknek mekkora ajtaja van?

[ Szerkesztve ]

(#45520) simico válasza buresz8 (#45519) üzenetére


simico
aktív tag

Nekünk a 6632-es Beko van, teljesen meg vagyunk elégedve vele.
Ha számít a méret, akkor azt vedd figyelembe, hogy a megadott mélység általában az ajtó nélküli méret, gyakorlatilag a gép teteje 45 centi mély. Az ajtó még majdnem 3 centit kilóg ebből, tehát valójában ajtóval együtt kb. 48 cm a tényleges teljes mélysége a keskeny elöltöltős gépeknek.

(#45521) buresz8 válasza simico (#45520) üzenetére


buresz8
tag

Köszönöm. Bár elég szűk helyre kerülne a gép, jobb oldala már bútor mögött lenne, ezért érdekelne az ajtó mérete. Tietek mekkora?

Én is a Beko mellett döntenék, csak a képek alapján böszme nagy ajtaja van.

(#45522) simico válasza buresz8 (#45521) üzenetére


simico
aktív tag

A géptest 60 centi széles és 45 centi mély, az ajtó kb. 28mm azaz kerekítve 3 centire áll ki az elején. Ha az ajtó átmérője érdekel, az kb. 504 mm azaz picit nagyobb 50 centinél. Tehát az ajtó két oldalán 5 centinél kevesebb hely marad a gép széléig. Az ajtó jobbról balra nyílik, tehát bal oldalt van a zsanér és jobb oldalt kell megfogni az ajtót a nyitáshoz, szóval jobb oldalt szükség van arra 4-5 centire a kezednek, hogy ki tudd nyitni az ajtót.

Ha van a közeledben MM vagy bármi más elektronikai üzlet, menj el egy mérőszalaggal és mérd le a szimpatikus gépeket. Én is ezt csináltam amikor keskeny gépre vadásztam :)

[ Szerkesztve ]

(#45523) buresz8 válasza simico (#45522) üzenetére


buresz8
tag

Szuper köszönöm az infót. Ettől féltem, nem fog beférni. 40-45cm-es ajtós gép kellene.

(#45524) Perillustris válasza Ferenczi Áko (#45407) üzenetére


Perillustris
senior tag

(#45525) BBéci válasza Elemental (#45518) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem tudod elengedni a témát? Ebből nem tudsz jól kijönni. Viseld felnőttként!
Ezt írtam: saját, a többitől független fűtőelem". Tök mindegy, milyen alakú, amikor valaki a létezéséről sem tud, sosem látott olyat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45526) tomy86 válasza Tetsuo (#45509) üzenetére


tomy86
addikt

Azt nem tudom, hogy te kérdezted-e korábban, de megnéztem és Secop (osztrák gyártmányú) kompresszor van a 3331-es Liebherr hűtőben is, mint az elődben.

(#45527) Dinter


Dinter
addikt

[link]

Sziasztok!

Megvettük ezt a mosogatógépet. Bekötöttük, és az első indításnál lenyomnám rajta üresen a 65 fokos programot. Elindul, de megáll egyszer és nem egy tovább. Kialszik mindkét LED, ami azt jelenti, hogy vége a programnak. Pedig a víz fel sem melegszik, nem megy le a szárítás sem, tabletta és ugyanúgy ott csücsül bent. Mit csinálok rosszul?

(#45528) Dinter válasza Dinter (#45527) üzenetére


Dinter
addikt

Áll benne a víz. Rosszul állhat a szennyvíz cső?

(#45530) Digitalpimp válasza Dinter (#45527) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Dob valami hibát? Ha nem tudna kiszivattyúzni lenne valami hibakód. A kifolyó bekötésnél kivettétek a konyhai lefolyócső csatlakoztatójából a kis záró műanyag lapot? [link] [link]Az első üres tisztításhoz nem kell tabi, csak simán át kell mosni.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45531) Ferenczi Áko válasza Ferenczi Áko (#45506) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Erre esetleg valaki? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45532) buresz8


buresz8
tag

Hely szűkében max 43cm mély, és minél kisebb átmérőjű ajtós mosógépet vennék, max 80ezerig, média ban 90ezerig.
Amiket eddig kinéztem:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-ew6s526w-el%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s-keskeny-mos%C3%B3g%C3%A9p-1269056.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-ew6s426w-el%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s-keskeny-mos%C3%B3g%C3%A9p-1269059.html

Vélemények? Vagy e kategóriában van jobb?

(#45533) Dinter válasza Digitalpimp (#45530) üzenetére


Dinter
addikt

Sikerült megtalálnom, igen, a kupak volt, nem mertem ide beírni :B Mentségemre szóljon, már fel volt rakva, és nehezen hozzáférhető, egyszerűen nem láthattam, hogy rajta van. Köszi a segítséget.

[link]

A felső kosár tényleg nem állítható, vagy csak én nem találom? Kb még 1-2 centivel lejjebb kéne juttatnom. Egyébként van valami standart mód, hogy hogyan kell bepakolni?

(#45534) Met válasza Dinter (#45533) üzenetére


Met
nagyúr

18. oldal

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45535) Dinter válasza Met (#45534) üzenetére


Dinter
addikt

Ezt megtaláltam, viszont egyik lehetőséget sem látom, hogy meglenne.

(#45536) Met válasza Dinter (#45535) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor a tiédben nem lehet állítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45537) #94529552 válasza buresz8 (#45532) üzenetére


#94529552
törölt tag

Extra keskeny mosógépre én is ezeket mondanám, ha van elég hely az ajtót rendesen kinyitni. Ha nincs, akkor meg felültöltőst.
Írtam neked privit.

(#45538) Csabroncka válasza buresz8 (#45532) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Helyszűkében biztosan a felültöltős a nyerő. Mi eluxot vettünk, abból is a csúcsot. Nem egy Miele, de együtt lehet élni vele, szépen mos.

Kvázi-tag-ként tessék megtanulni linkelni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45539) peppe79


peppe79
senior tag

Ha valaki épp háztartási kisgépet keres, érdemes körbenézni a Tesco áruházakban. Valószínűleg áruházanként eltérő a megmaradt szortiment és a kedvezmények. Nekem mikrohullámú sütőre volt szükségem, és sikerült kifognom egy kerámia belsős Samsungot 17 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#45540) buresz8 válasza Csabroncka (#45538) üzenetére


buresz8
tag

Telefonról nem elérhetőek ezek a funkciók, mint pl a linkelés, stb.. De a választ köszi mindenkinek.

(#45541) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,

Mivel a mostani hűtőnk már nem hűt ~13 fok alá, ezért úgy néz ki hűtőt kell vennünk.
Hármat kinéztem, mit gondoltok, melyik a jobb, vagy mindegy?

Gorenje RK6193LW4 (ez tűnik a legjobbnak, és A+++-os)
BOSCH KGV39VW31 (5 év garancia jól hangzik, nem tudom mondjuk mennyire romlanak el hamar...)
Samsung RB33j3205WW

Motorola Edge 20 Pro

(#45542) hcs57 válasza Phoenixy (#45541) üzenetére


hcs57
őstag

Nekünk a Samsung van, nagyon elégedettek vagyunk vele.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45543) #40553216 válasza buresz8 (#45540) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#45544) Zolás válasza Phoenixy (#45541) üzenetére


Zolás
addikt

Hasonló gorenje van, de nem fagyasztós, csak egyajtós sima hűtő. Mindennel elégedettek vagyunk, a hangját kivéve. Csak akkor vedd, ha távol lesz a hálószobától.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#45545) Digitalpimp válasza Dinter (#45533) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Örülök, hogy sikerült. Nem te vagy az első és nem is az utolsó akit megszívat. Egyszer régen olvastam róla, aztán megragadt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45546) Land


Land
veterán

Üdv!

20.000 Ft környékén van ajánlott porszívó általános felhasználásra?
Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#45547) Ferenczi Áko válasza Land (#45546) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Electrolux EEG42EB. [link]

Electrolux EEG41 [link]

Én az elsőt ajánlanám, mert van hozzá egy kemény szívófej is, ami külön 4000 ft körül kapható..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45548) Dinter


Dinter
addikt

Mosógép alatt mitől állhat a víz? Nem a szűrő környéke, és nem is a befolyócső sérült.

(#45549) sepsi0 válasza Dinter (#45548) üzenetére


sepsi0
őstag

Nézd meg az aljában a szűrőt.

(#45550) qqzs


qqzs
őstag

AEG L8769WD Mososzarito 3 honapja volt javitva 25ezer e52 hibakod. Most e31 es e11 el ujra nem megy. A 31-es nyomaskapcsolo vagy/es pcb board. Erdemes ezzel foglalkozni? Multkor aeg szerviz azt mondta egy vagy ket het mulva kijon megnezni 8 ezerert es javitas minimum 2 het. Ilyenkor megis hogy oldjuk meg a mosast?

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.