Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Gömbike válasza ph2012 (#44249) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jó ötlet, de csak külön. 1 liter 20 %-OS ecet a leghosszabb programon, persze 95 fokon. Évente többször.

Az öblítőhöz mehet akár felesbe, illetve teljesen ki lehet vele váltani is. Nem marad meg az ecet szaga, csak visszanyeri a ruha a színét.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#44252) Csabroncka válasza ph2012 (#44249) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem, sajnos! A szappanos lerakódásokat az ecet nem oldja!

"in medias res"

(#44253) pjen válasza ph2012 (#44249) üzenetére


pjen
félisten

Én szoktam egy liter 20% os ecettel egy 90 fokos mosást indítani 1-2 havonta.

(#44254) #40553216 válasza ph2012 (#44249) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha megnézed a Calgon reklámokat, akkor két érdekességgel szembesülhetsz. Az egyik, hogy főleg az utóbbi időkben látható reklámok elején a fél év alatt lerakódott kilónyi fekete trutyit egy egyértelműen felismerhető Mielén mutatják, másrészt a reklámok végén, mikor a „vezető mosógép gyártók ajánlásával” szöveg elhangzik, a gyártók logói között nem látod a Mielét. Mert ők azt mondják, hogy annyi mosóport használj, amennyit az adott vízkeménységhez a gyártó előír.

(#44255) ribarszki válasza Csabroncka (#44252) üzenetére


ribarszki
őstag

Szappanos lerakódásra a Trisó, Polly jó ugye?

(#44256) pjen válasza ribarszki (#44255) üzenetére


pjen
félisten

Akkor már értem,miért nincs lerakódás.Trisót sokszor teszünk a gépbe,a mosó folyadék mellé.Azért az ecet nem marad el.

(#44257) st6969 válasza Gömbike (#44251) üzenetére


st6969
őstag

" Nem marad meg az ecet szaga"

Hát nálunk megmaradt. Nem kicsit. 1-2 evőkanállal tettem az öblítő helyett. :((

(#44258) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Kövezzetek meg, de nem értem ezt az ecetmániát. Egy gyártó sem ajánlja, vagy írja a használatát. A használatiban mosógéptisztító szer van írva, ha nincs akkor por állagú mosószer, a dobba öntve.

tomtyi: A Mielét azért nem látod sehol, hogy gyártóként mosószert, mosogató tablettát, vagy bármit ajánl, mert nekik vannak sajátmárkás cuccaik. Nyilván nem fogja az helyett más gyártóét ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#44259) Csabroncka válasza ribarszki (#44255) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ja, a Polly tartalmaz citromsavat is, de nem oldja a szappanos retket olyan agresszíven mint a trisó.

Az ecet öblítéshez jó (hideg vízben), még vízkő oldásra is, de magas hőmérsékleten >50 °C-on a karbonsavak bomlanak, ergo egy 90 fokos ecetes mosás takarítás szempontjából szvsz nem sokat nyújt... :(

"in medias res"

(#44260) Teaway válasza #40553216 (#44254) üzenetére


Teaway
veterán

Van olyan Calgon reklám, amiben a Miele is szerepel.

Nincs itthon csokid??

(#44261) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Mosogatogeprol a foliat hogy kell legjobban levenni? Le kell venni az elolapot? Boritot?

Mert ugye a folia az bemegy anresbe...
Koszi
B

(#44262) #40553216 válasza Grande Ale (#44258) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez is egy nézőpont. De a használatiban erről egy szó sincs, ellenben azt írják, hogy minden, gépi mosáshoz készített mosószer használható. Még vízlágyítót is említ, mint ami használható. A saját termékeiket viszont nem említik.

(#44260) Teaway
Negatív példaként. Ezt írtam. ;)

(#44263) Teaway válasza #40553216 (#44262) üzenetére


Teaway
veterán

Oké, az lehet, hogy az újabb reklámokban/termékcsomagoláson nem szerepel a neve, de a régi dobozon tutira rajta volt. Lehet, hogy azóta meggondolták magukat.

Nincs itthon csokid??

(#44264) pjen válasza Grande Ale (#44258) üzenetére


pjen
félisten

Nem mánia.A mosógép szerelő is ecet párti,aki hozánk jött.A 9 éves fagorba egy szem vízkő nem volt,pedig csak ecetet és trisót látott.A trisót láttad már valamelyik reklámban?.Én a kávé főzőn is átfőzök havonta egy adag ecetet.Multkor egyéb okból szét kellett szedni.Olyqn tiszta mint új korában.Szerintem azt sem hallottad még reklámban,használatiban,hogy a foltokat mosószappannal dörzsöljük át mosás előtt.Pedig a folt kijön,csak olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#44265) Grande Ale válasza #40553216 (#44262) üzenetére


Grande Ale
őstag

Dobtisztítás
(Higiéniai info)
Alacsony hőmérsékleten és/vagy
folyékony mosószerrel történő
mosásnál fennáll a csíra- és sza-
gképződés veszélye a mosógépben.
Tisztítsa meg a mosógépet a Gép
tisztítása program segítségével. Ennek
legkésőbb a kijelzőben megjelenő Hi-
giénia-Info üzenet után meg kell
történnie.

Higiénia-Info: Hosszabb ideje nem indított el 60°C hőmérséklet
feletti mosóprogramot.
 A mosógépben a csíra- és szagképződés mega-
kadályozása érdekében indítsa el a Gép tisztítása
programot a Miele géptisztítóval vagy por alakú
univerzális mosószerrel.

Nekem konkrétan írja a használati. Ecetről szó nincs, ellenben ajánlja a saját gétisitítóját vagy univerzális por alakú mosószert...

Ecetre konkrétan szerelő mondta, hogy még véletlenül sem kéne, kávégépre gondolt akkor mondjuk. Megmarja a kazánt, vagy mi volt a gondja vele, szerinte kimondottan ártasz vele. Akkor már inkább citromsav ha jól emlékszem, az kíméletes.
Mondjuk nem értem, hogy kb félévente, vagy mit tudom én hányszor tisztít az ember egy évben, nem lhet venni egy kimondottan ezekhez a gépekhez kifejlesztett szert, hanem ragaszkodni kell az ecethez, amit egyetlen gyártó sem ajánl.
legalábbis én nem láttam, még olyan használatit, ami ecetet ajánlott volna...
Ha a feleségem akár trisót, akár ecetet öntene a drága gépünkbe, hát....

[ Szerkesztve ]

(#44266) pjen válasza Grande Ale (#44265) üzenetére


pjen
félisten

A Te drágy géped pont olyan rozsdamentes dobból és műanyag vagy fém üstből van mint az olcsók.A gumi csövek is hasonlóak.A váz erősebb,jobb csapágyak,finomabb elektrónika.A trisó ecet abban sem tenne kárt.Azt Tudod például,hogy a calgon és egyebek miből vannak? :)

(#44267) Grande Ale válasza pjen (#44266) üzenetére


Grande Ale
őstag

Én nem akarlak megtéríteni, használd nyugodtan. Annyit mondtam, hogy inkább használok direkt e célra készített termékeket, vagy mosóport, mint ecetet vagy trisót. Aldis tisztítókat szoktam venni, mosogatógéphez és mosógéphez is, nem drága, és kimondottan erre van. Szerintem jó is, nyugodtan próbáld ki.
Calgont nem használunk.

[ Szerkesztve ]

(#44268) #48613632 válasza Grande Ale (#44267) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem pl semmi bajom nem lenne a gyári megoldásokkal, ha nem lennének annyira túlbiztosítva, hogy ezáltal elvesztik hatékonyságukat. A Calgon pl konkrétan szart sem ér a vízkő ellen. Pedig van itthon egy dobozzal, és használom is, de csak azért, hogy mielőbb elfogyjon.
A házipraktikák ennél jóval hatékonyabbak, de ha balfasz módon kezeljük, akár kárt is okozhatnak. Valószínűleg ez az oka, hogy nincsenek ajánlva a gyártó által, mivel óriási kártérítési pereket lehetne a nyakukba akasztani.
Valószínűleg HOAX ugyan, de kb a mikrós macska esete áll itt fenn. (nem volt írva, hogy nem szárítható benne, és pert nyertek a gyártó ellen.) De ugyanezért van a Domestosra is ráírva, hogy ne nyelje le!

(#44269) BBéci válasza Grande Ale (#44265) üzenetére


BBéci
titán

Az alumínium kazános (bojleres) kávégépeket nem célszerű ecettel tisztítani, citromsav az ajánlott. Réznek, bronznak, acélnak nem árt az ecet, tehát mehet bele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44270) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Erre a Samsung hűtőre (RB33J3205WW/EF) esett a választás. Ennyiért rendben van? Kényelmesnek tűnt a boltban a használat, nem érződött rajta hogy fos lenne a minőség. Egyedül a fiókok rendezhetősége nem valami széleskörű de majd alkalmazkodok.

2 év garancia van, nem vettem hozzá pluszban, remélem ha valami baja lesz ennyi idő alatt előjön és javítják ingyen mint az LG.

[ Szerkesztve ]

(#44271) #40553216 válasza Grande Ale (#44265) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én 12 éve vettem, nálam ilyen van: kívülről letörölgetés, mosószeres fiók ill. a befolyó-szűrő tisztítása.

(#44263) Teaway
Megnéztem pár képet, egyiken sincs Miele. De ilyet találtam:
1995 Calgon

Ez valóban nem tűnik a legfrissebb kiadásnak. :DDD

(#44272) #94529552 válasza estikornel (#44270) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jók a Samsung a hűtők, itt csak a hangjára láttam 1-2 kifogást. Viszont egy kicsit nyűgösebb a szervize, mint az LG-nek, de hátha nem lesz rá szükséged.

(#44273) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Pár hónapja vásároltam egy ELECTROLUX EPF65BR PowerForce porszívót és a következő a probléma:

Már az elejétől kezdve áporodott, büdös poros levegőt nyomat a gép.
Alap gyári S-bag van benne.
Ez mennyire normális? Az aktív szenes zsák jobb lenne?
Illatosítót nem szeretnék használni.

Pont azért vettem porzsákos porszívót, mert az állítólag jobb ebből a szempontból is mint a porzsák nélküli.
Előtte porzsák nélküli volt, de annál nem volt ilyen probléma.

:R

[ Szerkesztve ]

(#44274) ribarszki válasza Fancy-boy (#44273) üzenetére


ribarszki
őstag

zsákot mikor cserélted, illetve pontosan milyen idős agép és hányadik zsák van benne?

[ Szerkesztve ]

(#44275) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, hol kérdezhetném meg, ezért itt teszem (a tematikus topikban ördögszekerek gurulnak).

Van egy pár gyapjú túrazoknim. Ez az összes gyapjú ruhadarabom, ezen kívül csak egy gyapjú takaróm van, amit nagyon ritkán használok. A problémám, hogy nem tudom, hogyan mossam a zoknit. A címkéje szerint gyapjú programon kéne mosnom gyapjú mosószerrel. De csak nem lögybölhetek 3-4 órán keresztül két zoknit a mosógépben! Eddig úgy csináltam, hogy belöktem mellé a takarót, ami emiatt mindig nagyon tiszta, de ez mégsem megoldás. :N

Mit csináljak, hogy a zoknit is kíméljem, és ne is járjon kvázi üresen a gép?

Egyébként az hogy lehet, hogy ennek a topiknak a második hsz-e két évvel későbbi, mint a harmadik? :U

[ Szerkesztve ]

(#44276) #48613632 válasza kelna91 (#44275) üzenetére


#48613632
törölt tag

vegyél még pár gyapjúzoknit mellé ;]

(#44277) pjen válasza kelna91 (#44275) üzenetére


pjen
félisten

Én megpróbálnám más programban is,ha nem jó,max kidobod. :)

(#44278) kelna91 válasza pjen (#44277) üzenetére


kelna91
senior tag

6500 Ft volt a zokni. :O Vigyázni akarok rá, nem kidobni, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#44279) #48613632 válasza kelna91 (#44278) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na elárulom a titkot ;) Gyapjút, illetve mosásra érzékeny anyagot, kézzel szoktak mosni, különösen akkor, ha csak egy-egy darab van belőle.
Gondolom nem munkás zokni, így egy-egy használat után, csak jó alaposan megnyomkodod a csaptelepben erre a célra készített mosóvízben, öblíted, majd radiátoron, vagy kötélen szárítod.
Én legalábbis ezt tenném :)

(#44280) st6969 válasza kelna91 (#44278) üzenetére


st6969
őstag

:Y Legutóbb az aldiban vettem 2200Ft-ért... :DDD
...7db-ot :DDD ;] na nem gyapjú

[ Szerkesztve ]

(#44281) kelna91 válasza #48613632 (#44279) üzenetére


kelna91
senior tag

Hm. Hm. Hm, hát erre nem is gondoltam. Tényleg, milyen praktikus! :B
Eddig a mosás fogalma az nekem teljesen össze volt kapcsolva a mosógéppel. De most redpilleztél! :))

(#44282) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok. Legrand valena és cariva közt mi a különbség?

Battletag: hojszi#2983

(#44283) peppe79 válasza Intel fan11 (#44282) üzenetére


peppe79
senior tag

A Valena keskenyebb, stílusosabb, a Carena meg picit bumfordibb, amolyan 'retro look'. Nekem a Carena jobban tetszik, legalább is a kapcsolója mindenképpen, mert annak picit hosszabb az "útja", határozottabban lehet vele bánni.
Valenám is van, de csak a fürdőszobában. Carenát akartam oda is, csak abban a családban nincsen csapfedeles dugalj.

(#44284) Intel fan11 válasza peppe79 (#44283) üzenetére


Intel fan11
őstag

Carena = Cariva nem? Egyébként azt nézem, hogy a cariva hasonló árfekvésű mint az schneider asfora.?

Battletag: hojszi#2983

(#44285) pjen válasza Intel fan11 (#44284) üzenetére


pjen
félisten

Igen,és kb hasonkó minőség is.Nekem az asfora jobban tetszik.

(#44286) #40553216


#40553216
törölt tag

A korábban említett Vinchi pót és eredeti porzsákja.

(#44287) st6969 válasza peppe79 (#44283) üzenetére


st6969
őstag

Gyakran szerelek ilyeneket. Valenából is van 3 féle. Van a régi Valena és van a Valena Life meg a Valena Allure. Mindhárom jó, de ez utóbbi kettő csak néhány éve van piacon, újabb, jobb, modernebb, sokkal több szín és funkció létezik belőle (ha ez számít)...Árakat nem tudom, de ne barkácsáruházakban nézd, hanem villanyszerelési szakboltokban.
Cariva: van vagy 20 éves a design, pár funkció van csak...nem túl szép (bár ez szubjektív), ellenben megbízható. Szerintem ez olcsóbb árkategória. Asfora-t nem ismerem.
Én a Valena Life-ot venném egyértelműen. Az Allure luxus kategória, drágább is :K
szerk: Intel fan11-nak szántam a hsz-t természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#44288) polonic válasza kelna91 (#44275) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk egy pár zoknit kézzel is ki lehet mosni. Nem olyan dolog.

(#44289) Csabroncka válasza BBéci (#44269) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A 20%-os ecet erős nagyon, a rezet simán feloldja, illetve a csapról is leszedi a krómot - persze nem úgy mint a sósav, de 1 óra elég látványos dolgot tud művelni.

Intel fan11: én azt venném, amihez még fém a keret! (itt is megkezdődött az olcsósítás)
Egyébként ha nincsen fém keretes már, vegyél régi valenát jófogásról amit kiszanálnak egybe, veszel pár száz forintokért új külső műanyagporítást és örök élet...

kelna91: Woolmark Blue tanúsítvánnyal rendelkező mosógépet kell venni :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44290) st6969 válasza Csabroncka (#44289) üzenetére


st6969
őstag

"én azt venném, amihez még fém a keret!"
A felsoroltaknak fém a kerete süllyesztőpereme, de a Life és Allure-nél van rajta pluszban még műanyag burkolat is (plusz érintésvédelem).

"vegyél régi valenát jófogásról amit kiszanálnak egybe, veszel pár száz forintokért új külső műanyagporítást és örök élet..."
Ez jó ötlet. Bár annak utána kell nézni, hogy régi valenához kapható-e külön burkolat, de nekem gyanús, hogy nem. Keret biztos, hogy kapható, de pl. billentyűk nem hinném. Az újakhoz igen.

(#44283) peppe79
"Carenát akartam oda is, csak abban a családban nincsen csapfedeles dugalj."
De van.

[ Szerkesztve ]

(#44291) JanóManó válasza estikornel (#44270) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Inox-ban van egy ilyenünk már vagy fél éve, vagy több.
Semmi gond velük. Arra készülj fel, hogy ezek oldalt adják le a hőt, ez nem hiba, ahogy pár user kifogásolta.

Erika9

(#44292) Intel fan11 válasza pjen (#44285) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igen en is att neztem hogy szebb az asfora mint a cariva 😊

Battletag: hojszi#2983

(#44293) BBéci válasza Csabroncka (#44289) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt írtam, hogy 20 %-os ecettel kell bármelyik kávégépből kioldani a vízkövet. Simán csak ecetről volt szó, ami alumínium kazán esetén tiltott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44294) peppe79 válasza Intel fan11 (#44284) üzenetére


peppe79
senior tag

Bocs! Igen, a Carivára gondoltam. Tudod, a hobbi fotós múlt megtévesztett... :)

[ Szerkesztve ]

(#44295) peppe79 válasza st6969 (#44287) üzenetére


peppe79
senior tag

Annak ellenére, hogy nem túl elegáns, nekem ez a bumfordi Cariva jobban bejön, legalábbis a kapcsolói mindenképp.
A fürdőszobában egy soroló keretben van a tükör mellett egy kétpólusú kapcsoló, és egy csapfedeles dugalj. Annak idején (7 éve) nem volt ilyen a Cariva családban, ezért került oda Valena. Annak a kapcsolójával nem vagyok kibékülve.

(#44296) Csabroncka válasza st6969 (#44290) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én innen újítottam fel, illetve vettem újat - sima valena...

"in medias res"

(#44297) st6969 válasza peppe79 (#44295) üzenetére


st6969
őstag

Nekem is van egy kétpólusú IP44-es régi Valena kapcsolóm a tükör mellett, és én sem vagyok vele kibékülve. Illetve most már igen: az IP44 miatt van benne egy műanyag áttetsző lap (csak kiszerelt állapotban látszik). A felülről esetlegesen érkező vizet ez terelné el a fém részekről. De ez olyan hosszú hátrafelé, hogy ha nem elég nagy és mély a süllyesztődobozod, akkor nehezen megy a helyére a kapcsoló, és ilyenkor bár működik, de olyan furán áll a billentyű, mintha ki akarna esni, meg nem központos, kisebb úton is kapcsol... Na, ebből az átlátszó lapból kell egy kicsit lefaragni (ha netán nálad is ilyen probléma lenne).

(#44296) Csabroncka
De arról volt szó, hogy megvenne régi szerelvényeket, és a burkolatot újra cserélni. Bár valóban van 1-2 burkolat külön, de főleg alumínium színben. Fehérben, elefántcsontban nem kapható külön, legalábbis én nem találom. Persze szép az alumínium.
Valena Life-ban viszont minden van, minden színben :)

[ Szerkesztve ]

(#44298) pjen válasza st6969 (#44297) üzenetére


pjen
félisten

Van mindenféle színben valena keret.

(#44299) pjen válasza st6969 (#44297) üzenetére


pjen
félisten

A krém:774351,2,3
A fehér keóet:á774451,2,3..
Az a baj,hogy fedlap nincs külön.Boldogult Prodax Classicot komplett fel lehetett újítani.Siemenset érdemes venni,a szerkezet ugyanaz,és sok féle kerettel,és fedlappal szerelhető.

[ Szerkesztve ]

(#44300) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Vettem egy Xiaomi dreame v9 rúdporszívót.
65k volt az ára. A haver Dyson v8-át kenterbe veri mindenben. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Raktam fel youtube-ra egy kicsomagolós videót is :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.