Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) asdf_ válasza motoflug (#45849) üzenetére


asdf_
veterán

Ár mellett azért a mérete sem lényegtelen, nem? A derekadig érjen, vagy a fejed fölé? ;) Az sos-be kalkuláld bele, hogy ami megjön, azt több óráig nem kapcsolhatod be, és szinten jópár óra, amíg hideg lesz benne és belerakhatsz bármit is. A régit átvenni kötelező (előre kell jelezned), de ingyen elszállítani nem (tehát esetleg fizetős lehet).

(#45852) Csabroncka válasza freaghill (#45847) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van, de én minden Miele gép vásárlás előtt javaslom a személyes áttapizást megnézést.

"in medias res"

(#45853) motoflug válasza asdf_ (#45851) üzenetére


motoflug
őstag

Igazából ezt a 3-at néztem:

1.

2.

3.

Mindháromnak jó az értékelése, nem tudom melyik márka a jobb Candy vs Indesit.

(#45854) freaghill válasza Csabroncka (#45852) üzenetére


freaghill
őstag

Mi az oka annak, hogy szerinted ajánlott megtapizni?

(#45855) gabor9991 válasza polonic (#45844) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam (még most) egy Samsung hűtő van, ez szerintem olyan napi 20 órát zörög itt a sarokban fagyasztó -17 hűtő +5 fokra állítva.
Nem is tudom mit művelne, ha a fagyasztó -23- ra a hűtő meg +1 fokra lenne beállítva.
Hamarosan jön helyette egy LG majd megnézem az mennyit megy a Samsunghoz képest egy nap.

[ Szerkesztve ]

(#45856) polonic válasza gabor9991 (#45855) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is LG van most. -18 és 3 fokra állítva
Közben már én is észrevettem, hogy kikapcsolt. Csak nehéz, mert nagyon csendes. A ventilátorát kb jobban hallani, mint a kompresszort.

(#45857) Draken


Draken
őstag

Nálunk egyelőre csak tervben van a hűtő beszerzése, ráér, csak szeretném felmérni a terepet!
Korábban ajánlva lett az új LG linear inverteres hűtő, ebből most jelenleg kettőt is látok, bár nem tudom mi a különbség köztük: [link] [link] illetve az új whirlpool sem tűnik rossznak: [link]

(#45858) gabor9991 válasza polonic (#45856) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam a Samsung hangját lehet hallani rendesen :D
Most várom a Csereutalványt...
Remélem az LG tényleg halk lesz, elméletileg 36dB a zajszintje.

(#45859) polonic válasza Draken (#45857) üzenetére


polonic
félisten

Nekünk csütörtök óta van LG, egy ilyen.

Mivel még új, nem akarok semmit írni róla. Még nincs hosszútávú tapasztalat.
Ami viszont feltűnt, hogy nagyon halk és tényleg alig tekeri a villanyórát az előző hűtőhöz képest. Egy 15 éves samsung no frost hűtő volt.

A whirlpool nekem kiesne szerintem, mert az csak A++. Igaz, minimális a különbség a fogyasztásban, de ha már ugyanilyen áron vagy jobb áron is van A+++, akkor inkább azt.

(#45860) ribarszki válasza freaghill (#45854) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert a két gépben használt anyagok, illesztések, forrasztások minősége nem egy ligában focizik.

(#45861) farkas-j válasza Draken (#45857) üzenetére


farkas-j
őstag

Az LG-nél nehéz megtalálni a készülékek közti különbségeket. Nekem a GBB60SAYFE van és a GRX-nél vettem. Nem ennek a fotója van a GRX oldalán, mert a GBB60SAYFE-ben van WiFi, de a kijelzőről készült fotón ez nincs. (Egyébként a WiFi szerintem totál felesleges, mondom ezt úgy, hogy az enyémben van!) A GBB60NSYXEA-ról nincs info a magyar LG oldalon, de az enyémhez adott táblázatban szerepel, és minden adatuk megegyezik a fogyasztást kivéve. A két linkelt hűtő közti éves 17W gyári fogyasztási adat különbség gondolom a WiFi számlájára íródik. A betű jelzésekből nehéz kihámozni, hogy mit jelentenek. Az biztos, hogy a színkódot is tartalmazzák. A GBB60SAYFE nem sima inox, hanem finoman textúrált. Bármelyiket veszed, nem jársz rosszul, ha nincs komolyabb külső sérülés rajtuk. Én kifogtam, hogy csak egy alig észrevehető horzsolás van alul az oldalán. De ezt telefonban elmondják, ill. ha kéred email-ben küldenek fotót róla.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45862) Csabroncka válasza freaghill (#45854) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

saját szemeddel és érzékeiddel rájöjj arra, miért kerül lényegesen többe.

"in medias res"

(#45863) freaghill válasza Csabroncka (#45862) üzenetére


freaghill
őstag

Augusztusban tervezünk venni egyet, és és rég óta vagyok úgy vele, hogy Mielet szeretnék, ha a legolcsóbbat is, de inkább, bár nem tapogattam még meg.

(#45864) Csabroncka válasza freaghill (#45863) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én elux csúcskategóriás felültöltős mosógépet vettem, mert úgy hozta az élet. De a fasorban nincs anyaghasználat és minőség terén sajnos az előző gépemhez.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45865) Danex


Danex
addikt

Hello, most szállították ki az új elektrolux hutomet, a hátulján polikarbonát lap van kb végig, én úgy gondolom le kéne szedni mert csak ott lehet a hőcserélő alatta, viszont az 50 könyvben amit adtak egy büdös szót sem említenek róla.

Le kell azt szednem vagy ma már ilyennek kell lennie?

Köszi

(#45866) gabor9991 válasza Danex (#45865) üzenetére


gabor9991
őstag

Le ne szedd :D
Az oldalain beépített hőcserélő van valószínűleg.
Ha bekapcsolod nézd meg az oldalait, hogy melegszik-e, ha igen akkor ott a hőcserélő.

[ Szerkesztve ]

(#45867) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

A Karcher Center Kiss üzletet ismeri valaki, megbízható bolt? Innen készülünk rendelni, de arukereso-n lehúzták az üzletet, kicsit megijedtem így rendelés előtt..

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45868) pjen válasza ribarszki (#45860) üzenetére


pjen
félisten

Csabroncka kolléga minden Miele gépre mondta az át tapizást.Tehát ligán belül.

(#45869) pjen válasza Csabroncka (#45864) üzenetére


pjen
félisten

És hogy mos?mi az amit nem túd,viszont a miele tudta.

[ Szerkesztve ]

(#45870) #40553216 válasza #40553216 (#45848) üzenetére


#40553216
törölt tag

@koxx, köszi. Mobilról írtam és valami miatt nem akarta berakni a linket.

[ Szerkesztve ]

(#45871) szotyika77 válasza pjen (#45826) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ BB9000:

Köszönöm a segítséget mindenkinek, letettünk a belső keringtetősről, maradunk a hagyományos kéményesnél :)

Viszont kéményes páraelszívóból milyen márkát tudnátok ajánlani, ami megbízható, és nem horror áron van?
Nappali + étkező + konyha egy légtérben lesz a házban, és összesen 50m2 lesz ez a három helyiség.

(#45872) szotyika77 válasza Ispy (#45776) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Kitől is fogsz venni? a bwt-től?

Ajánlották az Espring víztisztító berendezést is, erről a termékről van valakinek tapasztalata, információja? :)

(#45873) #40553216 válasza #40553216 (#45848) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes, ezt Android 9-en futó Chrome-ban írtam és nem vette be a linket úgy, hogy a begépelt szöveget kijelölve a link ikonra kattintva felugró kis ablakba másoltam a link címét. Most a laptopon Ubuntun futó Firefoxban sem engedte, csak úgy, hogy először a felugró ablakba másolt cím ebben a <blue>[link]</blue> formában jelent meg. A kék aktív hiperhivatkozáson belül viszont utólag át lehet írni a karaktereket, így már úgy működik, mint ahogy eredetileg is kellene.

(#45874) pjen válasza szotyika77 (#45871) üzenetére


pjen
félisten

Végül is az elszívó egy tölcsér és egy venti párosa.Nagyon nem tudsz mellé nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#45875) BB9000 válasza szotyika77 (#45871) üzenetére


BB9000
senior tag

Megbízható és megfizethető szagelszívó márka a Brandt. Nekem ilyen van: AD1049B Újan vettem 60K-ért 2005-ben. Azóta napi használatban van, meghibásodás nélkül. Három fokozata van, de én csak az egyesen járatom, mert a többi fokozaton "kicsit" hangos. Hármason kb olyan, mintha egy repülőgéphajtómű mellett állnál. A beszédhangot elnyomja. Más szagelszívóknál is probléma a hangosság. A kivezetős szagelszívókat úgy lehet csendesebbé varázsolni, ha a kivezető csőbe áthelyezzük a motort. Ez némi kézügyességet igényel, de megéri. Már én is elgondolkodtam rajta.
Szempontok a választáshoz :
Ár,
Kinézet /design/
Levegőszállítás (köbméter per óra)
Hangosság. Ennél a pontnál a kézikönyvben/leírásban megadott értékek teljesen félrevezetőek. Csak ha meghallgatod, akkor fogod érezni a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#45876) Teaway válasza pjen (#45869) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs benne többlépcsős emelt vízszint minden programhoz.

Nincs itthon csokid??

(#45877) pjen válasza Teaway (#45876) üzenetére


pjen
félisten

Én szinte nem is mosok az LG vel csak az emelt vizes progin.Eddig bejött.

(#45878) Csabroncka válasza pjen (#45869) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Áztatás funkció nincs. Hőmérséklet beállítás opció behatároltabban használható. Dob papírvékony, nyitásra forgatja, de nem rögzíti így a legtöbbször elforog....

"in medias res"

(#45879) pjen válasza Csabroncka (#45878) üzenetére


pjen
félisten

Felül töltőset vettél?Árban mekkora a különbség.

(#45880) szabog74 válasza szotyika77 (#45871) üzenetére


szabog74
aktív tag

Érdemes náluk is körülnézni.

(#45881) Teaway válasza Csabroncka (#45878) üzenetére


Teaway
veterán

Pfff...pedig minden gépüket úgy promózzák, hogy az ajtó lesz felül nyitáskor, és a dob rögzül.

Nincs itthon csokid??

(#45882) qqzs


qqzs
őstag

csak egy tapasztalat a Whirlpool Ixelium feluletrol amit beepitett gepekre raknak nanotechnologias antiujlenyomatos.
A sutonkon semmi gond. a mikrosuton masfel ev mulva kezdtuk eszrevenni hoyg ugy valnak le a feliratok mintha letrasettel lenne felrakva, korommel megtolva tulajdonkeppen egyben leesik. reklamacio elismerve garanciaba eloleap csere. Kuldik az uj elolepot kompletten kijelzovel gombokkal. felrakas elott mondom a szervizesnek nezzuk mar meg milyen az uj. ha kicsomagolas utan egy az egyben lejottek a feliratok. szerviz elismeri, mondta visszajelez, kivancsi vagyok mi lesz belole.

Eladó: GTS450

(#45883) pjen válasza Csabroncka (#45878) üzenetére


pjen
félisten

Amit útálok ezekben.Lemegy a mosás vége signál,aztán még két perc mire kinyílik az ajtó.Zenélhetne akkor mikor már nyitható.Mielénél ,hogy volt.

(#45884) ribarszki válasza pjen (#45883) üzenetére


ribarszki
őstag

Miele végez, és azonnal nyitható az ajtó. Fagornál 5!!percet vártam a mosás után amíg nyitni lehetett. Anyuék Electroluxánál 2perc toporgás a mosás után amíg nyit a zár. Otthon a Miele azonnal nyitható.

(#45885) pjen válasza ribarszki (#45884) üzenetére


pjen
félisten

Na azt irigylem.Nekem a mostani LG is legalább 1 perc.

(#45886) Csabroncka válasza pjen (#45883) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sípol..ez sem jobb - Miele kiírta, hogy end

"in medias res"

(#45887) pjen válasza Csabroncka (#45886) üzenetére


pjen
félisten

Az LG is kiírja+ sipol.Aztán várni kell egy percet,pendül egyet és nyitható.Gondolom valami mechanikus hő retesz van benne.

(#45888) haten válasza pjen (#45883) üzenetére


haten
tag

Nem tudom mi értelme van ennek az időzárnak. Mi lesz másabb 1-3-5 perc múlva, de elég bosszantó tud lenni...

(#45889) #40553216 válasza pjen (#45883) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Mielénél az elöltöltős is azonnal nyitható. Nem is értem, miért kell késleltetni. Víz nincs, főleg meleg víz nincs, tehát nincs veszély.

(#45890) Batib válasza #40553216 (#45889) üzenetére


Batib
őstag

Régebben csak a centrifuga miatt volt, hogy biztosan leálljon a pörgés. A centrifugálmotor árama volt átvezetve egy bimetálos reteszen. A mostaniakat pontosan nem tudom. Nálunk is kb. egy perc az LG nyithatósága a hangjelzés után.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45891) farkas-j válasza haten (#45888) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez az ajtóretesz technikai megoldásából adódik. Egy "hőbimetálos" biztosító retesz van az ajtónál. Ez leginkább a biztonság miatt van, meggátolja pl. hogy centrifugázáskor a villany elvétele után (pl. konnektorból kihúzod a dúgót) azonnal ki lehessen nyitni az ajtót, hiszen még foroghat a dob és sérülést okozhat. Amikor végez a mosással lekapcsolja a rendszerről és a reteszről is az áramot. A bimetálnak kell egy kis idő még lehűl és elenged. Ezért van az, hogy utolsó műveletnél csipog majd "áramtalanít" és ennek ellenére még nem nyitható az ajtó. Ha mosás közben bármikor áramtalanítva van a készülék, akkor is értelemszerűen ki kell várni a bimetál lehűlését.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45892) pjen válasza haten (#45888) üzenetére


pjen
félisten

Mindegyiken van,csak a Miele okosabban oldotta meg.erre a mechanikus bimetálra kötötte egy segéd táppal a vége jelzést.

[ Szerkesztve ]

(#45893) qqzs


qqzs
őstag

Ja majdnem elfelejtettem a E31es hibakodu aeg moso szarito gepre kaptam egy ismeros szerelotol tanacsot. nyomaskapcsol a fedel alatt van egy gumicso meg levele belefujtam, mege a kapcsoloba is ki be szivogattam azota kivaloan mukodik vagy 30 ezret biztos megsporoltam

Eladó: GTS450

(#45894) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

LG F2J5WN4W mosógép, kb féléves. Olyan problémája van, hogy amikor tölti fel vízzel, búgó hangot ad közben (mint egy trafó). Már 1 hónapja is csinálta, de azóta egyre hangosabb. A bemenő oldalon a csatlakozónál a kis szűrőt kivettem, kipucoltam, de semmi változás. Amikor az I-es adagolóba tölti a vizet, akkor a leghangosabb, a II-esbe töltésnél halkabb ez a búgás, igaz talán a víz is kevésbé jön olyankor.

Van valakinek valami ötlete, hogy ez mi lehet és / vagy mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#45895) Ispy válasza szotyika77 (#45872) üzenetére


Ispy
veterán

silvaraqua

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45896) qqzs


qqzs
őstag

Slow juicert keresunk mindenkeppen vizszinteset. A Philipsel van valakinek tapasztalata? HR18xx van kinezve HR19xx megeri a tobb penzt?

Eladó: GTS450

(#45897) Sinkapeter válasza pjen (#45883) üzenetére


Sinkapeter
tag

Az előző Electrolux és Whirlpool sem tudta, de a mostani felültöltős AEG a mosás vége után azonnal nyitható, sőt ha megállítom, mert még bele szeretnék tenni valamit, akkor sem kell várni. Viszont egy bizonyos hőfok felett egyáltalán nem lehet kinyitni.

(#45898) Danex válasza gabor9991 (#45866) üzenetére


Danex
addikt

Köszi maradt a helyén 😅

Másik kérdésem, hogy mosogatogephez a kifolyocso nem elég hosszú, kifolyocsovet találtam a Praktiker/OBI ban, viszont ha jól láttam a mosogatogepbol a gyári nem lekotheto így toldani kéne. Toldód viszont nem találtam. Mivel tudnám megoldani?

(#45899) Met válasza Danex (#45898) üzenetére


Met
nagyúr

Toldó, van több méretben, bilincs is kell hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45900) Danex válasza Met (#45899) üzenetére


Danex
addikt

Na ez lesz az köszönöm, olvastam, hogy mivel mosogatonak a szifonjához lenne bekötve érdemes lenne egy olyan ívet hasznalnom amivel a mosógép csövet szokták a kádra "akasztani" visszafolyas ellen. Ez túlvédelem vagy valóban figyelni kell rá és csináljam meg?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.